mm* a rif T C1000 Voordeelmarkt Bedrijfspand Uitkijkpost op Oude Werf officieel geopend Nieuwe behuizing voor PTT Rabobank laat licht over Theater De Beun schijnen 1.99 Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 330 175 Telefax: 072 335 644 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Buiten deze uren is de redactie telefonisch bereikbaar: 072 339 849 of 072 331 081 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175. I 21 JUNI 1995 •x-x-x-x-x--- vx-x-x-: NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OAASTREKEM JU Drukkerij uitkijkpost bv 60e JAARGANG NO. 25 CEES HACHMANG LOODGIETERS AmelS v/h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Taleninstituut de Wester 072 405543 Aanwezig op onderwijsmarkt de Vest, zat. 24 juni. Magere varkenslappen kilo van 11,48 voor 5.98 Galia- of watermeloen IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK Stadswachten in Heiloo geïnstalleerd Moermanvereniging Koor en Orkest in Witte Kerk Politieberichten Geslaagd Uitslag wedstrijd Johan Jansen Programma Buk Buk Handbalinstuif Foresters Nieuwe expositie in gemeentehuis .v.v. a a Ba a a a a a a a a a a a a a a a an a a a a a .v.v.v BK5 .VaW. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij; en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. Al 1 f O MAKELAARDIJ O.G. SÏp'oÏKeken 1 I I N Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo assöSnÏïén Ui V vU Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 taxaties KENNEMtRSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: Or2 - 330550 KANTOOR HOU DE ND: KE N N E A/IER STRAAT WEG 33 POSTBUS 263, 1 BOO AG ALKMAAR Kennemerstraatweg 1 29 Heiloo - 330332 Nikki, Twan en Lotte onthullen met hun vader Arnoud Mars het naambord van Drukkerij Uitkijkpost bv. HEILOO - Op vrijdag 23 juni worden er twee stadswachten geïnstalleerd. Dit zal gebeuren tijdens de officiële bijeen komst vanaf 9.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis in Heiloo. Eveneens wordt het Convenant inzake de beschikbaarstelling van de stadswach ten tussen de gemeenten Heerhugo- waard en Heiloo ondertekend. In 1994 is in de gemeenten, die deel uit maken van het politiedistrict Noord- Kennemerland Oost, gestart met een vandalisme-project. Eén van de aspec ten, die in Heiloo van belang werd geacht in dit kader, was het inzetten van stadswachten. In de gemeente Heerhugowaard loopt dit project reeds een aantal jaren en de ervaringen zijn zonder meer positief. Het inzetten van stadswachten heeft een tweetal doelstellingen. Enerzijds is dat vandalisme -en overlastbestrijding, de oog- en oorfunctie voor de politie en de bijdrage, die zo geleverd wordt aan veiligheidsgevoelens bij de burger. Anderzijds levert het project stads wachten een bijdrage aan de werkloos heidsbestrijding, De stadswachten zijn namelijk (langdurig) werklozen, die dankzij opleiding en ervaring via het stadswachtenproject uitzicht krijgen op betaald werk. Ook inwoners uit Heiloo zullen het opleidingstraject van de stadswachten gaan volgen. Het opleidingstraject en de aansturing van stadswachten ge schieden vanuit het stadswachtenpro ject in de gemeente Heerhugo-waard. De politie is bereid tot samenwerking. Er zal met hen ook regelmatig overleg worden gepleegd over de locaties in Heiloo, die zullen worden gecontro leerd door de in te zetten stadswachten. In eerste instantie zullen gemeentelijke eigendommen (met name schoolge bouwen) en winkelcentra als belang rijkste aandachtspunten gelden. ALKMAAR - De Moermanvereniging voor natuurlijke kankergeneeswijzen, houdt regelmatig spreekuur voor kan kerpatiënten, hun familieleden en belangstellenden. Het laatste spreek uur voor de zomervakantie wordt gehouden op 27 juni. Dit spreekuur wordt verzorgd door vrijwilligers. Zij volgen zelf de Moermantherapie en zijn bereid anderen hierover te vertel len en op vragen in te gaan. Dit spreek uur is gratis. Hebt u belangstelling voor dit spreek uur dan bent u van harte welkom op dinsdag 27 juni 's morgens van 10.00- 12.00 uur in het therapeutisch centrum, Kennemerstraatweg 71 te Alkmaar, telefoon 072-159520. HEILOO - Vrijdag 16 juni jl. is het nieuwe bedrijfspand van Drukkerij Uitkijkpost bv aan De Hoefsmid 5 te Heiloo (bedrijventerrein De Oude Werf) officieel geopend. Drie telgen van de vierde generatie van het familie bedrijf - Nikki, Twan en Lotte - onthul den met hun vader en adjunct-directeur Arnoud Mars het naambord voor het pand in bijzijn van het personeel, fami lie en enkele genodigden. Aansluitend werd een drukbezochte receptie gehouden. De ingebruikname van het nieuwe onderkomen betekent een grote veran dering voor het ruim 60-jarige Heilooër bedriji. Ooit begonnen aan de Hol leweg in 1934 werd vele decennia gewerkt en uitgebreid aan de Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. Het bedrijf had daar de maximaal mogelij ke grootte bereikt. Voor verdere uit breiding moest de oude dorpskern ver laten worden. Op De Oude Werf is een bedrijspand gerealiseerd van ongeveer 1.000 vierkante meter. De helft hiervan is ingericht als bedrijfshal, de andere helft bestaat uit kantoren. Behalve allerhande drukwerk, van visi tekaartje tot het historische'boekwerk "Heiloo door de jaren heen\ is Drukkerij Uitkijkpost bv tevens uit geefster van het huis-aan-huisblad Uitkijkpost, dat in een oplage van 15.500 exemplaren verschijnt in de gemeenten Heiloo, Limmen, Akersloot en een deel van de Egmonden. Ook het dekenaal weekblad Sursum Corda is een uitgave van het Heilooër bedrijf. Bij het bedrijf werken een kleine 20 personen in vaste dienst. De directie wordt gevoerd door mevrouw W.A. Mars-Keppel en de genoemde Arnoud Mars. Na de zomerperiode zal in september nog een open dag gehouden worden, zodat lezers van het weekblad Uitkijkpost en andere belangstellenden nog een kijkje kunnen nemen in het nieuwe pand. Deze open dag zal ver moedelijk samenvallen met het jazz festival op De Oude Werf dat in het kader van de festiviteiten rond het thema 'Heiloo, 13 eeuwen na Wil- librord' wordt gehouden. In de hal wordt het glas geheven door personeelfamilie en vrienden HEILOO - Op het Raadhuisplein Matthijs Zonderhuisweg en op een par keerplaats bij 't Loo werden 3 perso nenauto's aangereden. De veroorza kers zijn weg- cq doorgereden. Op het Rosendaal werd een bedrijfs auto aangetroffen die een dag eerder gestolen was te Beverwijk. Tijdens de surveillance op 13 juni wer den enkele bestuurders gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Een bestuurder bleek teveel gedronken te hebben. De man kreeg een procesver baal. Op de kruising Molenweg-Heerenweg werd een fietser door een vrachtauto aangereden. De bestuurder van de vrachtwagen gaf geen voorrang. De fietser raakte gewon aan haar schou der. In een woning aan het Zevenhuizen werd ingebroken. In een kozijn van een achterraam werden gaatjes geboord. De benedenverdieping werd door zocht. Twee tassen werden weggeno men. Deze werden later in de bosjes achter de woning teruggevonden. In een personenauto die op het Zevenhuizen geparkeerd stond werd ingebroken. Het linkervoorportier werd geforceerd. Weggenomen werd een accuboormachine. Op de Willibrordusweg vond een aan rijding plaats tussen een bromfietster en een personenauto. De bromfietster en passagiere reden over het pad voor de Beun richting 't Loo. Door de bosjes op de hoek zag de bestuurster van de bromfiets de auto niet anderen waarna een aanrijding volgde en men ten val kwam. De bromfietster en de duopas- sagiere werden hierbij licht gewond. Tijdens de surveillance werden enkele automobilisten op 16 juni gecontro leerd op het gebruik van alcohol. Een van de bestuurders bleek gedronken te hebben. De man kreeg een proces ver baal. Op de Kennemerstraatweg werd een automobilist aangehouden die zich ver dacht gedroeg. In de auto bevonden zich enkele beelden en zonnewijzers die vermoedelijk van diefstal afkomstig waren. De man werd aangehouden. Op het parkeerterrein van de sporthal aan het Zevenhuizen werd in een per sonenauto ingebroken. Het rechter- voorportier werd opengebroken. De autoradiocassetterecorder werd wegge nomen. Vermoedelijk werd tevens getracht de auto weg te nemen aange zien het stuurhuis werd geforceerd. Op de kruising Werkendelslaan- Zevenhuizerlaan verleende een auto mobilist geen voorrang aan een andere personenauto. Een aanrijding kon niet voorkomen worden. Een geparkeerde auto werd als gevolg van de aanrijding ook aangereden. Vanaf het Klein Barlaken werd een personenauto van het merk Opel type Kadett kleur blauw voorzien van ken teken LX-84-SL ontvreemd. Tijdens de surveillance op 18 juni wer-- den 5 automobilisten gecontroleerd op, het gebruik van alcohol. Een automobi list blrrk gedronken te hebben. De man kreeg een proces verbaal Op de kruising van Foreestlaan- Kennemerstraatweg werd een perso nenauto aangereden. Een automobilist stond stil op de Kennemerstraatweg. Bij het wegrijden zag hij een achterzich staande personenauto over het hoofd. Er was alleen materiele schade. In de periode van 12 juni t/m 19 juni werden 12 fietsen ontvreemd. HEILOO - Els Stoop is aan het Kennemerpoort College te Harlem geslaagd voor het examen, schoon heidsspecialiste/pedicure. HEILOO - Vorige week vrijdag werd de uitslag bekend gemaakt van de ten- nisballenwedstrijd, die door Sporthuis Johan Jansen gehouden werd in het sportweekend in de winkelhof 't Loo. Het juiste aantal te raden ballen was 817. Rik Haazelagér kwam met 813 het dichtst in de buurt en won zo een fraai tennisracket. De overige prijzen gingen naar G. Riesmeijer (822), H. van der Steen (812), B. de Boer (823), D. Manjoero (825) en E. Duijn (825). HEILOO - Vrijdag 23 juni kunnen house- en mellow- liefhebbers hun hart weer ophalen op de maandelijkse club- scene. Natuurlijk is de entree gratis. Vanaf 21.00 uur is iedereen van harte welkom. Dat wordt dansen geblazen! De Buk-DJ's en de nog niet bekend gemaakte gast-DJ zullen het Bukcafé omtoveren tot een danstempel van de bovenste plank. Klapper van de maand juni wordt het optreden van Visions of Johanna op zaterdag de 24ste. Melancholieke gitaarpop uit Hoorn die doet denken aan Bettie Serveert, Buffalo Tom en R.E.M. Om binnen te komen betaal je 5 piek. De aanvang is 21.00 uur. Visions of Johanna is een voortzetting van het terziele gegane Little Mary Big, dat meedeed aan de finales van de Grote Prijs van Nederland en in het verleden meermaals op het Bukpodium stond. Gitarist/zanger Jacco de Greeuw veroorzaakt bij menigeen kippevel met zijn gevoelige stem. Visions of Johanna kreeg airplay op de Nederlandse radio met haar sing le 'Swell/Far away' en deed een korte tour door Italië. Buk Buk houdt gedurende de maanden juli en (bijna geheel) augustus haar deuren gesloten. Maar niet getreurd want volgend seizoen staat er weer heel wat op het programma. Alle theater liefhebbers kunnen de eerste avond al terecht bij het nieuwe programma van Hans Teeuwen (vrijdag 25 augustus). Verder staan o.a. Herman Brood, Bright Blue Gorilla (U.S.). The Bob Color en Van Dik Hout weer op het programma. Het vernieuwde postkantoor van Heiloo nabij het NS-station. HEILOO - Na vijf weken verbouwd te hebben is er een totaal vernieuwd post kantoor gekomen aan de M- Zonder huisweg. Eigenlijk kun je nu beter van een postwinkel spreken. De belangrijkste verandering is onder Drie van de winnaars met hun prijs in Sportzaak Johan Jansen. andere de open balie, de moderne tech niek maakt dit weer mogelijk. Nieuw is ook dat er nummertjes getrokken moe ten worden. In de postwinkel kan men nu enveloppen, wenskaarten, verzend- materiaal e.d. kopen. Elke maand is er een aanbieding. Nu is dat een wegen kaart in een map. De openingstijden zijn hetzelfde geble ven van maandag t/m donderdag van 9.00-17.30 uur en vrijdag van 9.00-18.00 uur. Maandag en vrijdag zijn in de pos twinkel de drukste dagen. Zoals het met elke verandering gaat, het moet even wennen, maar dat is een kwestie van tijd. HEILOO - Handbalvereniging De Foresters houdt zaterdag 24 juni een instuifmiddag voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar (en andere belangstellen den). Ben je op zoek naar een dynami sche sport dan moet je eens kennis komen maken met handbal. Tussen 13.30 en 14.30 uur zijn er behendig heidsspelletjes met en zonder bal, onder leiding van trainers en begelei ders. Daar vanaf 14.30 uur zijn er jeugd wedstrijden waaraan je mee kunt doen. Na afloop krijgen de kinderen panne koeken en fris, en ook een attentie van de club mee. De Foresters is te vinden aan de Laan van Muijs op sportcom plex de Egelshoek. Heb je vragen van te voren of wil je meer informatie, bel dan: Ingrid Vos, tel. 072 332223. HEILOO - Vanaf vrijdag 16 juni is er een nieuwe expositie te bezichtigen in het gemeentehuis van Heiloo. In de hal 'en gangen hangen foto's van de foto graaf Gerben van der Meulen. Gerben van der Meulen kwam na zijn studie HTS en enkele andere beroepen in aanraking met de fotografie. Allereerst fotografeerde hij in het medische veld. Op de school voor foto grafie en fotonica werd hij cum laude winnaar van een beste prijs voor beste student. De fotografie heeft zich in de loop der jaren steeds technischer ont wikkeld en de persoonlijke hang tot reizen nam steeds meer toe. De fotografie die op deze expositie hangt is ontstaan in 1993 toen hij met zijn camera door de nieuwe wereld trok. De rondreis ging langs nationale parken van voornamelijk West- Amerika. Alles werd gemaakt met een 4 x 5" camera en alles werd zelf uitver groot op een zeer speciaal afdrukmate- riaal dat gegarandeerd tegen UV-licht bestand is. Gerben van der Meulen woont vanaf 1988 in Heiloo. De tentoonstelling duurt tot en met 31 augustus en is te bekijken tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. HEILOO - Zoals u vorige week al in de Uitkijkpost heeft kunnen lezen, zullen de Heilooer Oratoriumvereniging "Nieuw Leven" en het Alkmaars Symphonie Orkest in de serie zomer avondconcerten vrijdagavond (23 juni) het openingsconcert verzorgen. Voor de pauze zal het oratoriumkoor te beluisteren zijn in koren uit "Die Jahreszeiten" van Haydn, "Paulus" van Mendelssohn en zal de "Missa Brevis" van Haydn ten gehore worden gebracht. De begeleiding (piano/orgel) wordt verzorgd door Gerard Leegwater. Verder wordt medewerking verleend door de sopranen Margot Endel en Karin Joosen. Na de pauze concerteert het Alkmaars Symphonie Orkest met o.a. werken van Schubert, Carl Marie von Weber en Poulenc. De avond wordt afgesloten met een geza menlijke uitvoering van de Weltliche Kantate "Dir, Seele des Weltalls" van W A Mozart. Toegangsprijs f. 10.- (CJP, 65+ en kinde ren tot 12 jaar f. 7.50). Aanvangstijdstip van het concert is i.v.m de koopavond HEILOO - Hoewel het nog maar amper echt donker wordt, schijnt 's avonds toch het licht over theater De Beun. Dit dankzij een kado van de Rabobank Heiloo/Limmen en archi- tektenburo MÜhren gaf daar vorm aan. Iedereen zal nu duidelijk kunnen zien dat Heiloo een eigen theater heeft en daar is het trots op. Sinds de programmaboekjes zijn ver spreid is de voorverkoop heel goed op gang gekomen. Al twee voorstellingen zijn zo goed als uitverkocht t.w. Purper en Lenette van Dongen. Ook voor de cabaret abonnementen bestaat meer belangstelling dan andere jaren. Sinds theater de Beun elke middag van 13.30 tot 17.00 uur open is weet men de weg steeds beter te vinden. om 20.30 uur. De kerk is open vanal 20.00 uur. Voorverkoop (aan te raden) bij VVV Heiloo of telefonisch: 334804/332598. Het nieuwe verlichte naambord hoog op de voorgevel van De Beun. Het grootste deel van het Uitkijkpost-personeel in het nieuwe pand.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1