9 a E Zoekplaatje: Waar, O waar vindt ik 't Loo? 't Loc f li ■-r—•- z z z z z z z f 1 I I Z Even voorstellen: Marianne Vollers IN GESPREK MET... L_ KUNSTWERK IN 'T LOO. NIEUWE ENTREE IN GEBRUIK EN TOCH OOK WEER NIET. i Z ZOEKPLAATJE: WAAR, O WAAR VIND IK 'T LOO? Z Z öoobgaaSd verkeer gestremd PAGINA 10 UITKIJKPOST - 5 JULI 1995 1 I Kunstenaar Willem Hopman uit Alkmaar heeft van het bestuur van dë Stichting Winkelhof 't Loo opdracht gekregen een kunstwerk te ontwerpen voor in 't Loo. Dit kunstwerk zal tijdens de officiële ope ning worden onthuld en symbolisch wor den aangeboden aan de inwoners van Heiloo. Een paar weken geleden bezochten wij met de kunstenaar het plekje waar het kunst werk zal worden geplaatst en hier lichtte de heer Hopman een tipje van de sluier op wat betreft de uitvoering van het geheel. De heer Hopman wil iets maken dat een heel duidelijke relatie met de omgeving heeft. Hij is aan het werk gegaan met de naam 't Loo en vanuit dit gegeven is een prachtig ontwerp ontstaan. Binnenkort komen wij op deze pagina nog eens terug op het kunstwerk en de maker. Een paar weken geleden is de nieuwe entree in gebruik genomen. Het is echter vanaf de Raadhuisstraat niet echt jdeaal om vanaf die zijde 't Loo te betreden omdat men nog een grote zandplaat moet overste ken. Dit doet aan de nieuwe entree niets af. Deze is prachtig en ideaal gelegen als straks de bestrating aan die zijde van 't ]Loo gereed is. Voor de ondernemers van 't Loo is zij zeker geen onbekende meer. Marianne Vollers uit Castricum loopt dan ook al bijna, vijf jaar met enige regelmaat rond in de winkelhof. De eerste jaren mipder promi nent, maar sinds de verbouwing en uitbreiding van 't Loo op snelheid kwam, zijn ook de activiteiten voor haar fors toegenomen. Marianne Vollers is namelijk, behalve secretarieel medewerkster van het bestuur van 't Loo, één van de motortjes achter de vele activi teiten en met name de publiciteit. Tweewekelijks vult zij deze pagina in de Uitkijkpost met het laatste nieuws. Van de herinrichting en her opening van een winkel tot de werkzaamheden aan de wegen rond 't Loo. Maar ook heeft zij mede de hand in de activiteiten. Eigenlijk ben ik van lieverlee gaan meedoen", vertelt Marianne. ,,Het ontstond zomaar. Bijvoorbeeld de parapluie-actie en de toneelvoorstel ling voor de jeugd in De Beun". Beide activiteiten waren een groot succes. Ongeveer vijfjaar geleden startte Marianne Vollers een bureau voor secretariële ondersteuning. Ze verleende haar diensten aan een schoolbestuur, een winkelcen trum en een grote begrafenisonderneming in haar woonplaats Castricum. Winkelhof 't Loo kwam er bij: het notuleren van vergaderingen, het voeren van cor respondentie enzovoort. ,,Er kwam steeds meer bij, zeker met de verbouwing op komst. Ik vind het heel erg leuk werk, vooral ook omdat het heel afwisselend is". „Werken met ondernemers heeft toch wel iets aparts. Alle 40 hebben ze zo hun eigen belang, men komt als eerste op voor zijn of haar eigen toko. Je leert er mee om te gaan, maar daarnaast hou je ook oog op het geheel". En dat geheel is bijvoorbeeld de feestweek na de zomervakantie. „Samen met de promotiecommissie van de winkelhof geef ik daar invulling en uitvoering aan, mijn bureau wordt een soort organisatiebureau. Ik heb voldoende vrijheid gekregen van het bestuur en heb ruime steun vanuit 't Loo. Ik feite zet ik voor een deel het werk voort van Jan Braam. Hij is zeker een voorbeeld voor mij en heeft me vanaf het begin gesti muleerd", aldus Marianne. Na de heropening van 't Loo zal het voor Marianne Vollers wat rustiger worden, maar de werkzaamheden voor de winkelhof zijn dan niet opeens over „Winkelhof 't Loo is een fantastisch centrum gewor den. Het was wat somber en nu krijgt het daglicht alle kans. Ook het gebruik van de kleuren en materialen spreken me aan, er is niet epht op een cent gekeken: 'Het mooie is het belangrijkste', klonk het vaak. Daarnaast is iedere zaak een plaatje op zich gewor den. Dat kan je niet verplichten, maar het is wel mooi meegenomen". En bij zo'n mooie winkelhof horen acti viteiten: „Na de heropening gaan we 'gewoon' verder", zegt Marianne. 1 1 - 1 1 - f •V De afgelopen periode was voor de heer en mevrouw Bons een periode van afzien, even zuchten en dan toch weer alle moed bij elkaar vergaren en doorgaan. Van alle winkels in 't Loo hadden zij toch de meeste overlast van de renovatie aan de passages en met name de nieuwe ingang. Ironisch genoeg begonnen zij 19 jaar gele den praktisch op dezelfde wijze. Samen met de vestiging van Albert Heijn waren zij als pioniers in het nieuwe winkelcentrum. Lang voordat andere zaken hun intrek namen begonnen zij al. De heer Bons werkt al heel lang in de schoenmode en op het gebied van goede pasvorm heeft hij een zeer duidelijke mening. Uet is volgens de heer Bons heel essentieel om een weg te vinden in mooie schoenen met een hoge mate aan kwali teit. Hij legt zich dan ook volledig hier op toe. De plek in het centrum is dezelfde geble ven, al geloven velen dat niet. Men ervaart het als een totaal andere beleving aan bin nen en buitenzijde door de etalage aan de entree. De inrichting is in eigen beheer uitgevoerd. De ideeën zijn gebaseerd op jarenlange ervaring en samen met het bezoeken van vele winkels in binnen en buitenland heeft dit geresulteerd in een uiterst doordacht en smaakvol geheel. Behalve dat de entree uitnodigt tot binnenstappen, zijn ook de schoenen "uitnodigend" opgesteld. De klant voelt geen gene om een schoen uit het rek te pakken en aan te passen. En dit is volgens de heer Bons precies de bedoe ling en bevestigt het tevens dat zij met deze inrichting de juiste weg bewandelen. In geheel Heiloo is men van gemeentewege bezig aan de bestrating en aanverwante werkzaamheden. Het is voor sommige inwoners van Heiloo een hele toer om hun eigen huis te bereiken, laat staan dat men 't Loo nog kan vinden. Ook de mensen van buiten de plaats komen hier en daar voor verrassingen te staan. Ook nu vragen we om een beetje geduld en aanpassingsver mogen. Het is alles gelukkig van tijdelijke aard en nu al is te zien dat het een heel mooi winkelgebied wordt waar men straks graag rondloopt. r.;Zv r. i I -i1r- 1 H 1 i i 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10