Huib Schong jr. opent viszaak ïerenigmgsnie ■«Vereniging snieuwsfereii De Vers Winkel blijft bereikbaar Prijzen bij Holland International Z& z&gyeri/ c/at iA aeA Hans Schut bemiddelt in De 2e Hans PAGINA 6 UITKIJKPOST-5 JULI 1995 faa/) -cW(/rt oast c/es fflorst Geheimen in de nacht Milieuwachter aangesteld Mithe exposeert bij Inzet Heiloo doet mee aan Twinning-Programma Lees tiet elhe meed in de Uithiihpost. Hét oiatis meelililail vöoi Heiloo en omstieten. Ponyclub Heiloo e.o. Picknick op de Freinet Yes Yes heropend DoJo 't Loo VS\V,, (/oor Zo, dat was de kermis! Mijn buur man zag ik op de laatste dag van het volksfeest met de bravour van een dronkeman via het balkon zijn huis binnengaan. Sleutel vergeten en niemand thuis, dacht ik impul sief, maar ik wist natuurlijk beter Want het licht brandde al volop voor hij zijn klimactie ondernam, dus moest er iemand aanwezig zijn. Had hij dan niet zelf het licht laten branden? Opnieuw nee. Als bewus te thuisblijver en wakkere burger hield ik de omgeving al dagen- en halve nachten lang nauwlettend in de gaten. Eerder die avond was het nog duister in de flat en waren de gordijnen niet gesloten. Dat was rond middernacht veranderd. Hij naar binnen, doorweekt vanwe ge het plotselinge onweer met don der en bliksem. Net zoiets als het vuurwerk op de vrijdagavond, maar dan met een heleboel nattig heid erbij. Het bleef nog lang licht in de woning. Geen idee waarom, maar ik bleef het in de gaten hou den. Ik had immers te weinig ker mis meegemaakt, teveel geslapen en nogal wat spannende lectuur tot me genomen, waardoor de slaap maar niet wilde komen. Tenslotte werd om een uur of zes de televisie uit en de schakelaar van het licht omgezet. Buiten was het alweer een heldere morgen, maar daarvan zul len de doorgewinterde kermis gan gers weinig gemerkt hebben. De volgende dag kwam ik die buurman tegen. Hij aarzelend en vooral heel duf op weg naar de supermarkt om toch nog maar iets eetbaars aan te schaffen, ik vrolijk fluitend op weg naar huis na een prettige werkdag. We maakten een praatje en het werd me allemaal duidelijk. Hij had zich vier dagen lang uitgeleefd tijdens de kermis zonder ook maar een andere attrac tie gezien te hebben dan de bedie ning achter diverse barren èn de anonieme stripper tijdens een door The Sting gespeeld Rolling Stones- nummer. De laatste avond zou hij bijtijds thuis komen. Dat liep een beetje uit. In zijn huis wachtte zijn vriendin, die de laatste dag van de kermis net niet had gehaald. Met zoveel vreemd, kermis vierend volk op straat voelde zij zich niet zo op haar gemak. Op de afgesproken tijd zat ze klaarwakker op het punt je van de bank met in haar linker hand de hoorn van de telefoon ('06-11') en in de rechter een deeg roller ('Wat een zak!'). Geen vreemdeling zou haar verrassen. Het was natuurlijk flinke paniek toen de verwachte 'zak' veel te laat en ook nog eens uit de verkeerde richting - slaapkamer - kwam. Hij omzichtig en slechts in gedachten stil, zij wit weggetrokken en naar adem snakkend. Het werd een con versatie op verschillende frequen ties, die pas na lange tijd, veel tan den poetsen en excuses tot een goed einde kwam. Dat was de laatste kermisnacht van mijn buren. Ze hebben er natuur lijk niets van gemerkt dat ik hen van uur tot uur in de gaten heb gehouden. Niet dat ik in het geniep tussen de gordijnen door stond te gluren, wel nee: ook bij mij brand de het licht volop na het veel te vroege ontwaken - heb ik wel gesla pen? - en kon iedereen naar binnen kijken. Maar zij hadden er geen oog of tijd voor. Ik had alle tijd. Want wat moet je met zo'n wakkere bui in een zomerse nacht? Boeken lezen? Televisie kijken? Alsjeblieft niet! Beetje koffie zetten, de afwas doen, spullen opruimen, kortom, aan de slag en verder niet zeuren. Al doende werp je wel eens een blik op de buitenwereld en het oog wordt makkelijker aangetrokken door het licht dan door de duister nis. De buren hebben van mij wei nig te vrezen. Ik zal hun 'Geheimen in de nacht' niet doorvertellen. Mijn eigen nachtelijke avonturen heb ik al eens onder de zojuist vermelde titel in een boekje gebundeld. Over die uitgave hoor je niemand meer en eigenlijk vind ik dat wel jammer. Vele uren hebben ik zitten zweten aan mijn bureau. In het weekend, in de nacht, elk uurtje benuttend om m'n verhalen vorm te geven. Niets bijzonders, kan je denken. Een schrijver schrijft, kan niet sche len waar of wanneer. En je hebt gelijk, het is ook niet zo bijzonder. Het is maar net hoe je handen staan en welk talent je hebt. Ik zie nogal veel en ik wil daar zo nu en dan wel eens een verhaaltje over schrijven. Desnoods midden in de nacht, desnoods terwijl heel Heiloo kermis viert. Maar zelfs dat is niet nodig. Want de bovenstaande gebeurtenissen heb ik waarschijn lijk allemaal zelf verzonnen en dus slechts in gedachten beleefd. Dat zijn mijn 'Geheimen in de nacht', dat was mijn kermisvertier. En wie toevallig het zelfde heeft meege maakt het afgelopen weekend, die knikt me maar eens vriendelijk toe als we elkaar ontmoeten. Ik vertel het niet verder, ik vergeet het met het grootste gemak: het blijft immers geen kermis! De opening van de viszaak van Huib Schong jr. maakt de vershoek in 't Loo compleet. HEILOO - Maandagavond 3 juli open de Huib Schong jr. samen met zijn vrouw Yvette een visspecialiteitenzaak in de Winkelhof 't Loo (naast de Deel). Vijftig jaar heeft een aantal generaties Schong prima vis verkocht aan de Kennemerstraatweg. Ook de houten haringkar zullen velen zich nog herin neren. Maar de tijden veranderen. Vis blijft een artikel waar je veel verstand van moet hebben, maar het assortiment is veel groter geworden dan vroeger en de mensen stellen steeds hogere eisen. Toen zich dan ook de mogelijkheid voordeed een zaak in het nieuwe win kelcentrum te beginnen grepen Huib en Yvette deze kans met beide handen aan. „We kunnen nu veel meer laten zien van hetgeen we allemaal verko pen" zegt Schong. Er komt een afdeling met salades, een diepvriesgedeelte met kikkerbillen, slakken en gamba's en dergelijke en men kan ook naar buiten toe verkopen, voor een haring of een broodje paling. „Veel mannen zijn hier dol op, maar willen liever buiten blij ven", aldus Yvette. Vers Alles wordt rechtstreeks aangevoerd en ter plekke schoongemaakt in een aparte snijruimte zodat het kersvers in de winkel komt. In plaats van het tradi tionele rood wit blauw, wat zoveel bij viszaken wordt gebruikt hebben Huib en Yvette voor donker groen met wit en een tikje terra gekozen. Huib Schong uw visspecialist heeft zijn zaken goed voor elkaar en menigeen zal hier een haring laten glijden, want daar is Schong bekend om. De zaak aan de Kennemerstraatweg sluit niet hele maal. Vader en moeder Schong zullen vele hand- en spandiensten verrichten in de nieuwe zaak, maar vanaf 9 juli is hun eigen zaak nog geopend op maan dagmiddag en dinsdag de hele dag. Zij voelen zich nog als een vis in het water. Johan Riickert vlak voor de installa tie in de raadszaal. HEILOO - Vrijdag 23 juni is de heer Johan Rückert beëdigd als milieuwach ter. Johan was reeds werkzaam bij de gemeente als controleur van de hon denbepalingen: hij ziet erop toe dat er geen loslopende honden zijn buiten de losloopgebieden en dat er geen veront reiniging plaatsvindt door honden. Zijn bevoegdheden zijn nu uitgebreid. Hij is nu opsporingsambtenaar ten aan zien van de volgende zaken: verontrei niging van de weg en van terreinen; verontreiniging bij werkzaamheden op de weg; verbod op het doorzoeken van ter inzameling gereed staande afval stoffen; bescherming groenvoorziening; opslag bromfietsen, motorvoortuigen, caravans, afvalstoffen, mest; aantasting groenvoorziening door voertuigen en het verbod vuur te stoken. Johan dient overtreden te melden en is bevoegd eventueel verbaliserend op te treden. Voor een aantal andere zaken heeft hij een signaleringsfunctie: over tredingen worden in die gevallen gerapporteerd bij betreffende afdelin gen. De nadruk zal echter blijven liggen op zijn functie als hondenwachter. HEILOO - Lijstenmakerij Inzet aan de Raadhuisweg biedt kunstenaars de gelegenheid hun werk te exposeren. Deze exposities blijven ongeveer een maand te bezichtigen en genieten een behoorlijke belangstelling. Deze keer is het de beurt aan de kunstenaarsgroep Mithe. Mithe wordt gevormd door vier vrou wen, te weten: Marly Rijs en Ineke Kroon, beiden uit Alkmaar, Trudy Keyzer uit Heiloo en Henny Mazurel uit Hensbroek. Zij stimulereri en inspi reren elkaar tot het maken van werk stukken, zowel ruimtelijk als tweedi mensionaal. De groep exposeert al enige jaren gezamenlijk op verschillen de locaties in Noord-Holland. Bij Inzet kunt u ruimtelijk werk van deze groep bekijken, bestaande uit speksteen, keramiek en brons; de twee dimensionale werken bestaan uit kera miek, collages en acryl. Het is zeker de moeite waard om even een kijkje te komen nemen. U kunt Inzet vinden aan de Raadhuisweg 10 te Heiloo. HEILOO - Het Wereld Natuur Fonds en het Ministerie van VROM zijn eind 1994 een Twinning Programma gestart. Een programma bestemd voor ge meenten die èn actief zijn op het gebied van planmatig energiematig èn een bestaand samenwerkingsverband heb ben met een stad in ccntraal-europa. Het voorstel van Heiloo en Swietoch- lowice is uitgekozen. Het Twinning-programma heeft tot doel de samenwerking te stimuleren tussen Nederlandse en Centraal-Euro- pese gemeenten, op het gebied van energiebesparing en rationeel gebruik van energie om de uitstoot van schade lijke stoffen te verminderen en daar door het 'broeikas-effect' tegen te gaan en het efficiënt gebruik van fossiele brandstoffen te bevorderen. In Ne-der- land draait men aan de thermostaat- knop als het te warm wordt, in Polen kunnen meestal alleen de ramen voor afkoeling worden opengezet. De uit voering en begeleiding van het pro gramma worden door de NOVEM (Nederlandse onderneming voor ener gie en milieu) en de VNG (Vereniging van Nederlandse gemeenten) verzorgd. De start is eind augustus en het totale programma zal ongeveer een jaar in beslag nemen. Op uitnodiging van het Wereld Natuur Fonds en het Ministerie van VROM zijn in totaal negen projectvoorstellen ingediend door gemeenten die èn actief zijn op het gebied van planmatig ener giebesparen èn een bestaand samen werkingsverband hebben met een stad in Centraal Europa. Uiteindelijk zijn vier project-voorstellen geselekteerd waaronder het voorstel van de gemeen ten Swietochlowice uit Polen en Heiloo. Deze selectie is gebaseerd op de kwaliteit van het projectvoorstel en de kwaliteit van het samenwerkings verband. Het gezamenlijk opgesteld projectvoorstel is gebaseerd op de wen sen van de gemeente Swietochlowice, waarmee de gemeente Heiloo een bestaand samenwerkingsverband heeft. Het voorstel, getiteld 'Wie de jeugd heeft,....', bestaat uit twee delen. Allereerst het houden van energie-ana lyses in enkele gemeentelijke gebou wen in Swietochlowice en uitvoering van de daaruit voortvloeiende noodza kelijke aanpassingen van installaties, apparatuur en aanbrengen van energie besparende maatregelen in die be- Hans Schut voor zijn bedrijfshal in de Alkmaarse Overdie. ALKMAAR - Met grote regelmaat vinden er rommelmarkten plaats, waar gebruikte goederen al dan niet ten bate van het goede doel van eigenaar veran deren. Daarnaast zijn er ook heel wat treffende gebouwen, voorzover finan cieel haalbaar. Ten tweede algemene voorlichting, onder andere ten behoeve van de bevolking en de onderwijsinstel lingen van Swietochlowice. Gasbedrijf Kop Noord-Holland en PEN Energiebedrijf Noord-Holland zijn door de gemeente Heiloo gevraagd het project te steunen door het beschik baar stellen van adviseurs met de nodi ge kennis inzake het houden van ener gieanalyses. Zij ondersteunen dit pro ject omdat de zorg voor het milieu een belangrijke taak van de energiebedrij ven is. Het Wereld Natuur Fonds, het Ministerie van VROM, de provincie Noord-Holland, Swietochlowice en de gemeente Heiloo bekostigen gezamen lijk het project. Het Twinning-Pro gramma zal een versteviging van het bestaande samenwerkingsverband zijn. Bovendien kan de noodzakelijke we reldwijde verspreiding van kennis inza ke energiebesparing en optimaal gebruik van energie goed worden toe gepast binnen het bestaande samen werkingsverband met de Poolse stad Swietochlowice. Yes Yes heeft kleding voor een breed publiek. winkels voor tweedehands goederen, die eerst opgekocht en vervolgens doorverkocht worden. Oud-Heilooé- naar Hans Schut heeft het net even anders aangepakt: hij bemiddelt in zijn bedrijfje De 2e Hans bij de verkoop van gebruikte goederen. De werkwijze is eigenlijk heel simpel. U heeft bijvoorbeeldnet een nieuw bankstel of een nieuwe koelkast gekocht. Uw oude spullen zijn echter nog goed genoeg voor verbruik en u zoekt een koper. De 2e Hans brengt dan uitkomst. Voor een" bedrag van vijf gulden per artikel worden uw spullen in de hal geplaatst. In overleg met Hans Schut wordt de verkoopprijs bepaald en in principe blijven de artikelen drie maanden staan. In principe, want als er een koper komt, dan is het natuurlijk minder lang. Tijdens de verkoopperiode blijft de inbrenger de eigenaar van de spullen, die in het pand aan de Phoenixstraat 23 te Alkmaar (Overdie) worden neerge zet. Zo'n duizend vierkante meter is beschikbaar, waarvan na de opening anderhalve week geleden al een flink deel is gevuld met artikelen. Inmiddels zijn ook de eerste spullen al verkocht. „Natuurlijk moet het nog groeien, maar de artikelen druppelen binnen", zegt Hans Schut. „Vooral na de zomerperio de verwacht ik dat men aan het idee is gewend en De 2e Hans als koper en als verkoper makkelijk weet te vinden". Schut was hiervoor 20 jaar actief in de groentehandel en stond ondermeer in Alkmaar en Heiloo op markten. Een zwaar vak, dat toch wel iets vraagt van je gezondheid, zo laat hij blijken. „Groente en fruit raken er wat uit. De mensen eten anders en kopen dus andere produkten. In de ambulante handel is het heel moeilijk om dergelij ke veranderingen op de voet te blijven volgen". Na twee decennia besloot hij op een andere manier handel te drijven: als bemiddelaar tussen kopers en verko pers wat betreft tweedehands artikelen. „We blijven wel alert op kwaliteit. Zo nemen we kleding, schoeiel en tapijt niet aan, net zo min als verontreinigde spullen", zegt Schut. „Want ook hier geldt dat de mensen kritischer worden bij de aankoop van spullen. Alles wordt duurder en men heeft per saldo minder te besteden". Wel, voor een gunstig geprijdsde aankoop van goede (twee dehands) kwaliteit zijn de ware snuffe laars bij De 2e Hans aan het juiste adres. HEILOO - Uitslagen concours Hippique te Bergen van 1 juli. Rijbaan 2: 2e prijs Shelah van Gijlswijk met Twilight met 153 punten L-dressuur; 2e prijs Thelma Stolwijk met Elise met 176 punten; 3e prijs Margriet Zonneveld met Shariff met 163+ punten. Rijbaan 3: L-dressuur: le prijs Joyce de Haan met Cupido met 161 punten. Ml dres suur: le prijs Tanja Houtenbos met Menephta met 159 punten. Rijbaan 4:. L-dressuur: Thelma Stolwijk met Elise met 178 punten. De straat oversteken naar De Vers Winkel? Ondanks de wegwerkzaam heden geen probleem. HEILOO - Het zal iedereen zijn opge vallen: er wordt al tijden hard gewerkt in het Stationscentrum. De winkels aan de Stationsweg zijn moeilijk te berei ken, maar de medewerkers van firma G.R Groot werken er hard aan om het over twee weken af te hebben. Tot die tijd kunt u naar de Vers Winkel via een noodbruggetje, speciaal voor dit doel aangelegd. Er wordt dus van alles aan gedaan om het de klanten toch een beetje gemakkelijk te maken. HEILOO - Het is sinds enige jaren een goede gewoonte van de Freinetschool om het schooljaar af te sluiten met een picknick. Onder het genot van een kop soep en een broodje waren er allerlei optredens te bewonderen. Ouders f,n kinderen hadden al wekenlang voor pret met het instuderen van liedjes, toneelstukjes, akrobatiek en dansjes. Het resultaat was er zeker naar: een reuze gezellige avond. Er kan worden teruggekeken op een geslaagd schooljaar, met interessante excursies en leuke schoolreisjes. Ook de kleuters hadden een ware feestdag op school, met pannekoeken, een toneelstukje, koekjes bakken en allerlei spelletjes; De kinderen kijken alweer vooruit en zullen deze week alvast een kijkje nemen in hun nieuwe groepen. Akrobatiek: één van de activiteiten tijdens de picknick van de Freinet school. HEILOO - Tijdens de open dag in het nieuwe pand van het Holland Interna tional Reisburo op 10 juni, was er de mogelijkheid mee te doen aan een vlag- genwedstrijd. Hier was veel belangstel ling voor. De uitslag is als volgt: de eerste prijs, een cheque van f 500,=, is gewonnen door mevrouw Kaal; de tweede prijs, een cheque van f 250,= werd uitgereikt aan de heer Spaans; Marit ter Buenkes- De Vries ontving een cheque van i 100,=. Melanie Stuifbergen won de kleurplaatwedstrijd en zij kreeg daar voor een wigwam. Alle prijswinnaars zijn afkomstig uit Heiloo. De prijswinnaars in het nieuwe onderkomen van Holland International. HEILOO - Afgelopen vrijdag is Yes Yes feestelijk heropend. De laatste maanden is de kadowinkel een aantal keren verhuisd wegens verbouwingen. Nu de winkel op de vaste plek zit, blijkt hij ook helemaal veranderd: er wordt nu voornamelijk kleding verkocht. Mayflower, die onlangs werd heropend, is nu de woonkadowinkel geworden. „We mikken op een zo breed mogelijk publiek. We hebben bijvoorbeeld Ann Christine, Bellissima, Cotton Club en Fresh Breeze en voor jongeren Naf Naf en Dito Dito," vertelt mevrouw Bosch, de eigenares van zowel Yes Yes als Mayflower. Er is ook een ruim aanbod aan bijpassende accessoires. Dit is ooit als hobby achter het huis begonnen en inmiddels uitgegroeid tot een kleine winkelketen. Mayflower is ook te vin den in Middenwaard; van Yes Yes zijn vestigingen in Castricum en Heer- hugowaard. De medewerkers reizen veel beurzen af op zoek naar leuke en betaalbare mer ken van goede kwaliteit. „'Voor ons is het belangrijk dat de klanten in een ontspannen sfeer kunnen kijken en kopen. Er kwamen veel positieve reac ties op onze nieuwe, Italiaans aandoen de inrichting. Veel mensen waren van mening dat dit soort kleding en stijl een goede aanwinst is voor 't Loo." HEILOO - Afgelopen vrijdag werden voor het laatst de puntenwedstrijden van dit seizoen gehouden. Misschien door het mooie weer kwamen er maar 26 kinderen. Toch waren er ondanks de hitte in de dojo prima partijen te zien. Rick Molenaar kon aan het eind van deze wedstrijden zijn zwarte tegel 3e dan meenemen. Michael Hoorn kon zijn groene tegel mee naar huis nemen. Jelle Verhagen en Bernd Winkelbeiner namen hun gele tegel mee. Op zaterdag waren er judo-examens in onze dojo voor bruine, blauwe, oranje, groene en gele band. In totaal deden 14 jongens en 2 meisjes mee. Na een exa men van zo'n kleine twee uur konden de examinators Cees Groefsema en Hans van der Linden de kinderen mededelen dat zij allen waren geslaagd. Voor de bruine band waren dat: Marise en Eline Ramaker. René Kuipers, Pieter Glas, Sander Meijer, Marcel Brandenburg, Maarten Stenneberg, Bernd Winkelbeiner, Niels Klaver, Wesly Vader en Robert Ooijevaar. Voor de blauwe band: Misja Horsthuis, voor de groene band: Sascha Stobbe en Bas Mathot; voor de oranje band Benedict Clarke en voor de gele band Tjade van Witmarschen. De komende maanden worden voor Dojo 't Loo erg belangrijk: dan doet de gemeente uitspraak over de eventuele verbouwing van de dojo. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Ophalen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty Interna tional afdeling Heiloo brieven samen gesteld, die overgeschreven en verzon den kunnen worden voor (politieke) gevangenen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlever- adres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemer straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstellingen in zowel de afdeling voor volwassenen als de jeugdafdeling (tot 29 juli) met als thema:'Vakantie'. In de maanden juli en augustus is de bibliotheek op zaterdag gesloten. Tijdens de vakantie van de basisscho len (10 juli t/m 20 augustus) is de bibli otheek ook op woensdag gesloten. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Op leven en dood Tot eind juli in bezoekerscentrum De Hoep de expositie 'Op leven en dood' over verschillende doodsoorzaken bij dieren. Openingsuren: dinsdag tot en met zondag 10.00-17.00 uur. Inlichtin gen: 02518 62235. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 10 september is in het Stedelijk Museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar, de expositie 'Wie verre reizen doet...' te zien met werk van schilders uit de Bergense School en hun tijdge noten; openingstijden: dinsdag t/m vrij dag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zon dag 13.00-17.00 uur. Orgelzaal Booy Vrijdag 7 juli: orgelconcert door Jan Bonefaas in Orgelzaal Booy, Daal- meerpad 13 te Alkmaar; aanvang 20.00 uur; entree f 6,00. Galerie Dijk 1 Tot 10 juli is in de galerie aan de Dijk 1 te Alkmaar werk te zien van Marieke Koudstaal (objecten) en Co van Assema (schilderijen) tijdens de ope ningsuren: donderdag, vrijdag en zater dag 12.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur. Galerie Amber Tot en met 8 juli is er bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Lim- men een expositie met werk van Jitse Sikkema (keramiek), Marij Janssen (keramiek) en Frans Room (etsen) te zien tijdens de openingsuren op don derdag tot en met zaterdag van 14.00- 17.00 uur. Expositie Gemaal 1879 In het Gemaal 1879 aan de Fielkerweg te Akersloot kan men tot en met 23 juli beschilderde eieren en aquarellen bekijken van Ria Boerrigter-Jagerman en Anneke Hünneman-van der Brugge op zaterdag van 13.00-17.00 uur en zon dag van 11.00-17.00 uur. Fietstochtjes Le Champion Op de dinsdagen 4, 11, 18 en 25 juli houdt Toerclub Le Champion fiets tochtjes van 30 en 50 km vanaf cafeta ria De Vluchtheuvel te Bakkum. Start tussen 13.30-16.00 uur; inschrijfgeld f 1,75; inlichtingen: 02510-25311. Expositie in Merlet In restaurant-hotel Merlet, Duinweg 15 te Schoorl is een expositie te zien met litho's, etsen en zeefdrukken van o.a. Corneille, Anton Heijboer, Henk van Vessum en Jan Cremer. Gemeentehuis Heiloo In het gemeentehuis van Heiloo is tot en met 31 augustus een expositie te zien van foto's van Gerben van der Meulen. Bezichtiging is mogelijk tij dens de kantooruren. De Doorstroom Zaterdag 15 juli: verkoop van tweede hands spullen ten behoeve van een waterproject in Uganda door de Stichting Doorstroom, Koningsweg 36 te Akersloot tussen 9.30 en 15.00 uur. Inlichtingen: 02513 12778 of 14957. Zomerexcursie in duinen Alle dinsdagen (19.00-20.30 uur) en zondagen (9.30-11.00 uur) in juli en augustus organiseert de NV PWN wan delexcursies in het Noordhollands Duinreservaat. Deelname maximaal 25 personen, f. 2,50 bijdrage per persoon. Aanmelding: bezoekerscentrum De Hoep, tel. 02518 62235. (NB: Geldig toegangsbewijs duingebied verplicht).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6