Schildercursus bij Michel Schutte in Limmen PAGINA 14 UITKIJKPOST - 23 AUGUSTUS 1995 Groots opgezet peanut-toernooi Bijdrage vredessymbool Nachtmarkt trekt duizenden bezoekers Aquarellen en brood deeg in bibliotheek HSV regiotoernooi Viswedstrijd Rijvereniging Heiloo Engels voor 55-plussers Inleveren kopij voor de Uitkijkpost In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij Nico Admiraal, Bloemenhof 5. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 16.30 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kan toor van Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 te Heiloo. Grafisch werk bij Galerie De Kapberg Schoolzwemmen Akersloot Nieuwe begraafplaats De Overturn Clubkampioenschappen jeugd T.V. Limmen Modevakschool Ria Mooij-Hoogeboom T.T.V. Limmen Bijzondere dienst Vijfentwintigste sporthalcup Dorpshart Limmen timmert aan de weg HSV Limmen Jeugdvisclub Samen Beet Bloedafname avond Programma OSU Prograriima Radio 80 AKERSLOOT - Zondag 27 augustus vindt het 3e 'Rob Schuyt'-jeugdtoer- nooi plaats. Maar liefst 24 teams uit het distrikt Noord van de KNSB, maar ook uit Haarlem, Den Haag en Wassenaar komen die dag naar sportpark Cloppenburg aan de Boschweg 17 in Akersloot om aan dit door de honk- en softbalvereniging Black Birds georga niseerde toernooi deel te nemen. Het belooft een drukte van belang te worden. Rekent u maar uit: zo'n 300 kinderen met ouders en begeleiders! Deze peanuts, want daar praten we over, zijn de jongste leden van een honk- en softbalvereniging. Het zijn kinderen in de leeftijd van ongeveer 6 tot 10 jaar. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en het toernooi zal om circa 16.00 uur afgelopen zijn. Tussen de wedstrijden door kunnen de deelnemers en de jong ste toeschouwertjes zich vermaken met diverse spelletjes. Het loont echt de moeite om die dag even uw neus op ons sportcomplex te laten zien en u te ver bazen en te verwonderen over de spel- vaardigheden van deze peanuts. AKERSLOOT - Het college van bur gemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor om de Stichting '45-'95 een bijdrage te verlenen van f 14.700,00. Van de totale kosten van f 49.000,00 van het Vredessymbool is f 34.500,00 binnengekomen aan spon sorbijdragen, bijdragen van de bevol king en subsidies. De genoemde bijdra gen zijn nog exclusief een flinke bijdra ge in natura en zelfwerkzaamheid. Gelet op dit aanzienlijke bedrag aan externe middelen stellen burgemeester en wethouders voor het resterende tekort voor rekening van de gemeente te nemen. AKERSLOOT - Erg tevreden is hij, Henk Levering, de organisator van de Nachtmarkt van afgelopen vrijdag in Akersloot. „Het was lekker druk, dus de standhouders waren erg tevreden. En het was lekker dat het weer einde lijk eens meewerkte," vertelt Henk. De vele duizenden (volgens de organisato ren zelfs 20.000) bezoekers, waaronder vele toeristen, hadden genoeg te doen: er waren 204 kramen, er werden diver se oude ambachten gedemonstreerd en alles kon van grote hoogte worden bekeken vanuit het reuzerad. En het was natuurlijk heerlijk om op één van de gezellige terrassen neer te strijken voor een verkoelend drankje. AKERSLOOT - In de hal van de bibli otheek exposeert Tineke Kramer- Pijnappel uil Limmen met aquarellen. Die zijn geschilderd naar levende bloe men en grassen uit het natuurgebied Limmerdie, gelegen tussen Akersloot en Limmen. Tineke mocht met toe stemming van het Noordhollands Landschap inspiratei opdoen in deze polder. Ze aquarelleert sinds acht jaar en heeft een doorlopende expositie in haar atelier in Limmen. In de vitrine zijn brooddeegfiguren te zien van Alie de Reus uit Uitgeest. Zij heeft verschillende onderwerpen, zoals mensen, dieren en vruchtenstrengen. Zij beoefent deze kunst al 15 jaar en laat zich inspireren door afbeeldingen in tijdschriften, stripfiguren en verzie ken van mensen. Ze geeft ook regelma tig cursussen. Tijdens de openingsuren van de biblio theek aan de Rembrandtsingel 1 is iedereen welkom. EGMOND - Binnenkort start Michel Schutte een nieuwe cursus olieverf schilderen in Egmond. Deze musicus en kunstschilder timmert steeds vaker aan de weg met zijn artistieke talent. Het geheim van zijn succes als kunst schilder schuilt onder andere in het gebruik van onbekende mengformules die in geen enkel lesboek te vinden zijn. Michel is bijzonder geïnteresseerd in het werk van de oude meesters van de Haagse school zoals Schelfhout en Neuhuys. Al jarenlang bestudeert hij de gebruikte technieken. Zijn kennis op dat gebied deelt hij graag en hij geeft daarom exclusieve schildercursussen. Medio september start Michel de cur sus waarin allerlei onderwerpen als portretten, zomer- en winterlandschap pen, zee en strand aan de orde komen. De materialen die daarbij gebruikt worden zijn olieverf en pastel. Informatie: 02206-3047. Een voorbeeld van het werk van Michel Schutte. HEILOO - Vrijdag 25 en zondag 27 augustus wordt er bij voetbalvereniging HSV in Heiloo het jaarlijkse regiotoer nooi gespeeld. Samen met vaste gasten de Foresters en Zeevogels strijden dit jaar de eerste en tweede teams van Egmondia en natuurlijk HSV om de eer, de punten en het prijzengeld. Aan de vooravond van het voetbalseizoen kunnen de trainers traditiegetrouw hun selecties onder echte wedstrijdcondi ties testen. Vrijdagavond om 19.00 uur start het toernooi met de volgende wedstrijden: de Foresters 1 en 2 spelen tegen Zeevogels 1 en 2 en gastheer HSV komt met het eerste en tweede elftal tegen Egmondia in het veld. De toegang tot het sportcomplex aan de Bayershoffweg is op beide dagen gratis. HSV verwacht op de velden en in de kantine de speciale toernooisfeer en rekent op extra gezelligheid door het feestterras bij het hoofdveld. Bezoekers en supporters van alle clubs worden van harte uitgenodigd te komen genieten van de voetbalsfeer. Zondag vallen de beslissingen. Om 11.00 uur treden de tweede elftallen ten strijde. De verliezers van vrijdag om de derde en vierde plaats en de twee win naars om de eerste en tweede plek. Na de middag starten om 14.00 uur de wedstrijden voor de eerste elftallen. Ook hier weer de winnaars en de ver liezers tegen elkaar. De opzet van het toernooi garandeert gemotiveerde teams en interessante wedstrijden. De organisatie adviseert het publiek om met de fiets te komen in verband met de verwachte drukte. Drie van de vier deelnemers spelen dit jaar in een andere klasse. HSV en de Foresters uit Heiloo zijn respectievelijk uit de tweede en de derde klasse gede gradeerd. Beide clubs hebben dit jaar dus iets goed te maken. Zeevogels is juist een stapje omhoog gegaan naar de derde klasse en zal moeten bewijzen dit niveau vast te kunnen houden. Egmondia heeft het vorig jaar in de vierde klasse erg goed gedaan. Dit jaar staat ondanks het vertrek van twee basiskrachten het vizier in de competi tie op 'het linkerrijtje'. Alle clubs heb ben dus iets te bewijzen en zullen bij HSV voluit strijden voor de f 1500,00 prijzengeld. HEILOO - Op zondag 27 augustus wordt een witviswedstrijd gehouden, georganiseerd door Café 't Kroegje. Er wordt om 10.45 uur verzameld in het café, waar ook de loting plaatsvindt voor aan vijver Swaendal in plan Oost. Het startsein wordt gegeVen om 12.00 uur; om 15.00 uur is het vissen afgelo pen. De prijsuitreiking vindt plaats in het café. Daarna is er een loterij met leuke prijzen. Jong en oud kan zich inschrijven bij Café 't Kroegje, of telefonisch na 16.00 uur: 072-337720. Zondag dient u een hengel, leefnet, visacte en f 2,50 inschrijfgeld mee te brengen. HEILOO - Op zondag 20 augustus hield de Landelijke Rijvereniging Heiloo e.o. op het verenigingsterrein aan Het Maalwater de onderlinge wed strijden om het clubkampioenschap. Ook de pas opgerichte mengroep deed voltallig mee. Het was een gezellige en sfeervolle dag, die geheel in het teken van de clubgeest stond. Vooral voor de niet-wedstrijdruiters was dit de dag om ook eens te laten zien wat ze in huis hadden. Hoewel de onderlinge wedstrijd de officiële afsluiting is van het out-door- wedstrijdseizoen, wordt de slotdres- suurwedstrijd gehouden op zondag 24 september. In oktober vangt het indoor seizoen weer aan en wordt er gereden in de manege van dressuurstal De Passage in Egmond. Uitslagen aangespannen rijden, indivi duele dressuur klasse B: 1. mevr. C.A. Beentjes, 170 pnt. 2. Mevr. L. Glas, 168 pnt. 3. Mevr. E. v. Leeuwen 162 pnt. Tweetallen: 1. Mevr. L. Glas/Mevr. E. v. Leeuwen 108 pnt. 2. A. Zwijnenburg/Mevr. C. Beentjes 105 pnt. 3. Mevr. H. Bouwer/Mevr. J. Admiraal 98 pnt. Vaardigheidsproef: 1. B. Meyland 2. H. Bouwer 3. A. Zwijnenburg. Uitslagen van de zadelrubrieken: B- dressuur: 1. Loek Wildschut 2. Jaqueline Nanne L/M-dressuur: 1. Marinet v.d. Peet 2. Mirella Klom- Vermanen Springen: 1. Jaqueline Nanne 2. Evelien Moorman Tally Ho: 1. Ingrid van der Schuyt 2. Loek Wildschut 3. Thea van Santé. Club kampioen: Ingrid van der Schuyt. Aanmoedigingsprijzen: Joop Baltus, mennen; Elly Groot, dressuur. HEILOO - Eén van de meest succes volle cursussen in Heiloo is de cursus Engels voor 55-plussers van de Stichting Ouderenwerk. Op een aange name en tevens nuttige wijze wordt overdag Engelse les gegeven op diverse niveaus. Veel ouderen gaan tegenwoordig met vakantie naar het buitenland en probe ren daarom zich de beginselen van deze taal eigen te maken. Daarnaast biedt enige kennis van de Engelse taal meer kijkplezier bij televisie-uitzendingen. Ook zullen vele Engelse uitdrukkingen in de krant en via de radio beter begre pen worden. Zij die nooit Engels hebben geleerd en degenen, die vroeger op school deze taal hebben gehad maar niet meer heb ben bijgehouden, kunnen nu door het volgen van deze cursus hun vrije tijd nuttig besteden. De lessen beginnen weer in september en worden gegeven in het Trefpunt, Westerweg 294. Er zijn nog enige cursusplaatsen vrij, zowel voor beginners als voor degenen, die reeds iets van deze taal kennen. Wie interesse heeft kan telefonische inlich tingen krijgen onder telefoonnummer 333872. EGMOND - In het werk van Anneke van der Mandele (1938) is naast een hedendaagse, gedurfde compositie ook de zorg voor het detail duidelijk waar neembaar. Vaak worden in haar etsen de schilderachtige grijze of bruine vlak ken onderbroken door een helder gekleurde vorm. Een vorm die in geen enkel opzicht gelijkenis vertoont met een bestaand voorwerp. Zonder die vorm ooit echt eerder gezien te hebben roept hij toch een zekere herkenning en herinnering op. Anneke weet in haar etsen dat grensge bied van werkelijkheid en illusie in momentopnamen vast te leggen binnen de kaders van een passepartout, waar door bij de beschouwer een nieuwe keten van beelden kan ontstaan. Vooral in zijn etsen lijkt het werk van Jelus Matser (1946) te belanceren tus sen figuratie en abstractie. Die schijn bare tegenstelling is juist essentieel bij het zoeken naar een compleet beeld, door het verschuiven van abstracte naar herkenbare beelden. Vanaf zijn jeugd is Matser gefascineerd door het verhaal van de overwintering op Nova Zembla in 1596/1597 en de daarop vol gende terugtocht per sloep. De onbe vangenheid en de oer-Hollandse onver schrokkenheid, die naar de mening van Mtser deze tocht typeren, zijn nog steeds een inspiratiebron voor zijn gra fisch werk. De expositie loopt van zaterdag 26 augustus tot en met zondag 1 oktober. Openingstijden: zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur, alsmede op afspraak, tel. 02206-2645. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. AKERSLOOT - Op verzoek van de direkteuren van de basisscholen van Akersloot doen burgemeester en wet houders de raadscommissie Welzijn een gewijzigd voorstel inzake het school zwemmen. Het in maart jongstleden genomen besluit van de gemeenteraad hield in dat het budget voor het school zwemmen zou worden gehalveerd tot f 10.000,00 per jaar, met name te gebruiken-voor het leren zwemmen van kinderen die dit nog niet kunnen. De direkteuren van de basisscholen hebben te kennen gegeven voor het gehalveerde bedrag geen zwemles te kunnen organiseren en hebben voorge steld het nog beschikbare budget van f 10.000,00 per jaar te mogen besteden voor nog één jaar doorgaan in de oude opzet. Aangezien in de gemeentebegro ting inmiddels het lagere bedrag is opgenomen, stellen burgemeester en wethouders thans voor f 10.000,00 extra ter beschikking te stellen voor het schooljaar 1995-1996, waarna gestopt zal worden met het schoolzwemmen. AKERSLOOT - In een gecombineerde vergadering van Parochiebestuur en Kerkhofcommissie van 27 juli is de uit slag van de aanbesteding voor de aan leg van het kerkhof vastgesteld en de gunning voor het werk verstrekt aan het aannemersbedrijf Gebr. Beentjes te Akersloot. Rond 4 september zullen de werkzaamheden beginnen. Parochie bestuur en Kerkhofcommissie zijn blij met het bereikte resultaat. Met voldoe ning wordt geconstateerd dat het werk aan een Akersloots bedrijf kon worden gegund. IJs en weder dienende moet het werk op 31 december gereed zijn. Dat wil nog niet zeggen dat het nieuwe kerkhof dan meteen gebruiksklaar zal zijn. Na enkele maanden zal dit pas het geval zijn. In november 1990 werd voor het eerst geconstateerd dat het bestaande kerk hof zijn capaciteitsgrenzen ging berei ken. De eerste verkenningen naar een oplossing dateren van februari 1991. In september 1991 volgde de eerste bespreking met het gemeentebestuur. De aandacht bepaalde zich toen nog alleen op een ten noorden van de bestaande begraafplaats gelegen wei land. Deze plaats bood echter onvol doende ruimte, zodat medio 1992 de conclusie getrokken kon worden, dat deze plaats ongeschikt was. Toen kwam 'De Overtuin' als geschikte ruimte voor het kerkhof in beeld. Het gemeentebestuur koos niet onmiddel lijk voor deze plek en liet een onder zoek instellen naar andere lokaties bin nen Akersloot; in mei 1993 was dit onderzoek gereed en vervat in een rap port. Het voor en tegen van de vier lokaties waaronder De Overtuin werd afgewogen op basis van technische en planologische overwegingen en andere eisen. Parochiebestuur en Kerkhof commissie hielden vast aan De Overtuin als de meest geschikte plaats. Bestuur en commissie wachtten de resultaten van dit onderzoek echter niet af en lieten zelf een haalbaarheids onderzoek instellen. Op 3 juni 1993 gaf het Parochiebestuur opdracht voor het maken van een schetsontwerp en een voorlopige kostenraming: de haalbaar heid werd tevens in de opdracht ver werkt. Het gemeentebestuur ging over stag en de gemeenteraad volgde (juli 1993). De aanbesteding en gunning van het werk is de afsluiting geweest van heel veel en heel lang voorbereidend werk. Begin september gaat de aanne mer van start. LIMMEN - Van 14 t/m 18 augustus werden de jeugdclubkampioenschap pen van Tennisvereniging Limmen gespeeld. Een groot aantal kinderen (89), in leeftijd variërend van 7 tot en met 17 jaar, deed mee. Mede door het voortreffelijke weer werden de wed strijden (enkels en dubbelpartijen) op de geplande tijden gespeeld. Ook de barbecue op de afsluitavond kon na twee verregende voorgaande jaren ein delijk buiten gebeuren. Het was weder om een geslaagd evenement, waarbij veel spannende wedstrijden te zien waren. Hieronder volgen de prijswinnaars: Meisjes enkel t/m 10 jr.: 1. Rosanne Weijers, 2. Laura Koot, 3. Linda de Vries. Meisjes enkel t/m 12 jaar: 1. Liselotte Admiraal, 2. Nathalie Hollenberg, 3. Noortje Dekkers. Jongens enkel t/m 10 jr.: 1. Olivier Peek, 2. Peter Molenaar, 3. Japser Revers. Jongens enkel t12 jr.: 1. Taco Potze, 2. Erwin Molenaar, 3. Vincent Wolkenfelt. Meisjes enkel t/m 14 jr.: 1. Femke Wokke, 2. Léan Winder, 3. Claudia Böhm. Meisjes enkel t/m 17 jaar; 1. Martine Peek, 2. Silvia Schilder, 3. Linda Castricum. Jongens enkel t/m 14 jr.: 1. Lars van Westerop, 2. Maarten Bresser, 3. Bart den Nijs. Meisjes dubbel't/m 10 jr.: 1. Lenette Koenderman en Leonie Kuys, 2. Sanne Admiraal en Sanne Wokke, 3. Stefanie Admiraal en Nienke Kruidenberg. Meisjes dubbel t/m 12 jr.: 1. Liselotte Admiraal en Kim Blom, 2. Noortje Dekkers en Jorine Koenderman, 3. Rosanne Weijers en Tally van Westerop. Meisjes dubbel t/m 14 jr.: 1. Femke Wokke en Anouk Blok, 2. Léan Winder en Tessa Potze, 3. Claudia Böhm en Nathalie Nuijens. Meisjes dubbel t/m 17 jr.: 1. Sylvia Schilder en Kim Bos, 2. Linda Castricum en Saskia Hopman, 3. Sabina Castricum en Christa Valkering. Jongens dubbel t/m 10 jr.: 1. Tjeerd Blom en Olivier Peek,. 2. Peter Molenaar en Niels Hendriks, 3. Jasper Revers en Jesper Schuyt. Jongens dub bel t/m 12 jr.: 1. Erwin Molenaar en Taco Potze, 2. Raymond Weijers en Gé Driessen, 3. Wim Hoogeboom en Jordi Paeper. Jongens dubbel t/m 14 jaar: 1. Lex en Frits Peeters, 2. Lars van der Eng en Wim Castricum, 3. Vincent en Matthijs Wolkenfelt. Jongens dubbel t/m 17 jaar: 1. Jasper Admiraal en Bas Rotteveel, 2. Robin Koot en René Hof, 3. Tim Dekker en Frank Nijman. LIMMEN - Zoals zovele cursussen begint half september ook Modevakschool Ria Mooij- Hoogeboom weer met haar lessen. Wilt u het naaivak onder de knie krijgen of de fijne kneepjes leren, bel dan vrijblij vend op voor inlichtingen. Ook is het mogelijk om zelf patronen te leren tekenen of bestaande patronen te ver anderen. Er wordt gedoceerd in allerlei soorten naaiwerk, van lingerie tot winterjas, van baby- tot volwassenkleding. De lessen worden gegeven in kleine groepjes, gedurende twee uur per week in de middag of de avond. De groepjes wor den, als het kan, zo samengesteld dat leeftijd en interesse bij elkaar passen. Ria Mooij-Hoogeboom is sinds 4 jaar gediplomeerd lerares in dames-, heren en kinderkleding en heeft sinds die tijd haar eigen modevakschool. Heeft u interesse, bel of kom even langs. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Ria Mooij- Hoogeboom, Molenweg 45, Limmen, telefoon 02205-3174. LIMMEN - Deze week begon bij de tafeltennisvereniging de vrije training in de sportzaal aan de Hogeweg 61 te Limmen, voor de start van de najaars competitie 1995, die we hopen in te gaan met tenminste vier seniorenteams en twee jeugdteams. Vrijdag begint ook weer de jeugdtraining onder leiding van het onvolprezen trainersteam om 19.00 uur. Beginnende jeugdleden zijn hierbij van harte welkom en neem je vader of moeder gerust mee, het kost helemaal niets. De training voor de senioren begint op vrijdag om 20.15 uur en ook hierbij kunnen we best nog een aantal recre anten gebruiken. Wellicht bevindt zich daaronder zóveel talent dat we nog een extra team voor de competitie kunnen samenstellen. Vrouwen en mannen zijn welkom. U bent hierbij uitgenodigd, kom eens een balletje meeslaan en wilt u eerst nog wat inlichtingen, bel gerust met Wim Krom, telefoon 02205-2457, of op trainingsavonden de sportzaal telefoon 1258. EGMOND - De Evangelische gemeen te in de Egmonden houdt op zondag 27 augustus een bijzondere dienst in de gloednieuwe toneelzaal van het Dorpshuis aan het Hanswijk 1 te Egmond aan den Hoef. Tijdens deze dienst zal mevr. L. van Ettinger vertel len uit haar leven. Mevr. van Ettinger is een jonge vrouw, die zich uitsluitend in een rolstoel kan voortbewegen. Zij heeft haar levensverhaal eerder verteld in het tv-programma van de EO: 'God verandert mensen'. Voor meer infor matie kunt u bellen naar: 02206-6890. EGMOND AAN ZEE - Woensdag 23, vrijdag 25 en woensdag 30 augustus vinden de voorronden plaats voor de vijfentwintigste Sporthalcup, een alom- bekend zaalvoetbaltoernooi. Op die dagen worden drie poules gespeeld met ieder vier teams. Er zijn dus steeds zes wedstrijden te zien die twee keer twin tig minuten duren. Het toernooi wordt georganiseerd door Sportcentrum Egmond, aan de Watertorenweg 36. Ook de finale zal daar plaats vinden, op zaterdag 2 sep tember. De aanvang is om 19.00 uur en de toegang is gratis. LIMMEN - Stichting Dorpshart Limmen heeft met haar aankoop van het parochiehuis heel wat teweeg gebracht in Limmen. De reacties zijn tot nu toe overweldigend voor het bestuur en haar medewerkersgroep, die met de dag groeit. De stichting heeft al een samenwerkingsverband gezocht met de stichting Vredenburg, en probe ren voor beide gebouwen één beheer der te krijgen, en al hun activiteiten op elkaar af te stemmen. Als eerste zal de stichting gastheer zijn voor de bloeddonoravond van het Rode Kruis, maar uiteraard ook heel belangrijk voor alle Limmers: de ker mis 1995. Ook met Hans van Ammers van café-bar De Lantaarn is een over eenkomst gesloten. Voor toegang op zaterdag- en zondagavond zullen er passe-partouts worden aangeboden van f 20,00, die zowel toegang geven in het parochiehuis als De Lantaarn. Uiteraard is de stichting nog volop bezig met haar financiële organisatie cq. verbouwingsplannen. Allereerst wacht de stichting op een principe-uit spraak van de gemeente, om ook het jongerencentrum Conquista onder te brengen in het gebouw, en zal de stich ting haar obligatie-actie onder uw aan dacht gaan brengen. Na de Limmer kermis zullen de toiletgroepen en de entree van het parochiehuis grondig worden verbouwd, waarna vanaf okto ber diverse activiteiten op het program ma staan. Mocht u een boeking voor een avond of middag hebben, of heeft u die al gedaan maar daar van de Stichting Dorpshart Limmen nog geen bevesti ging van hebben gehad, wilt u dan reageren: telefoon 02205-2747 of 2026. Houd de Uitkijkpost in de gaten, want er staat heel wat te gebeuren in het dorpshart van Limmen. LIMMEN - Zondag 20 augustus werd er door de witvissers gevist in de Delft bij Assendelft. Er kwamen 17 deelne mers opdagen. Meteen in het begin van de wedstrijd werd duidelijk dat er geconcentreerd moest worden gevist en dat we het vooral van kleine vis moesten hebben. De meeste hengelaars kozen voor de vaste hengel, maar konden de vis niet op de stek houden. De winnaar viste met een matchhengel op wel 20 meter afstand en verschalkte hier in het laat ste kwartier twee grote brasems alsme de zo'n 25 kleine visjes. In de B-groep waren de broers Levering goed op dreef. In de A-groep werden 10400 gram vis gewogen, in de B-groep telden we 59 vissen. De uitslag: A-groep (gewicht): 1. Peter van der Heijdt 3120 gram; 2. M. Veldt 2140 gram; 3. Rob Jak 1160 gram. B- groep (aantal): 1. P. Levering 15 st.; 2. L. Mors 13 st.; 3. K. Levering 12 st. Volgende week is er weer een allround wedstrijd, ook aan de Delft of aan het Maalwater te Heiloo. Verzamelen zon dag 27 augustus om 6.30 uur bij garage Schilder. Opgave, vooraf is niet nodig. Zaterdag 2 september is de selectie voor het NK-baarsvissen. Informatie over deze wedstrijd en opgeven tot 27 augustus is mogelijk bij P. van der Heijdt, telefoon 02513-10429. LIMMEN - Zondag 20 augustus is de laatste wedstrijd van het seizoen gevist. Ditmaal werd het Stet als water geko zen, omdat de vangsten er de laatste tijd goed waren en er onder de blade ren van de bomen w^t verkoeling kon worden gezocht. De 17 deelnemers vin gen 138 vissen. De uitslag A-klasse: 1. Johan Zomerdijk 14 st.; 2. Jurriaan Punt 12 st.; 3. Thijs Nijman, Nico Zomerdijk, Frank Snel 11 st. B-klasse: 1. Martijn Punt 24 st.; 2. Jochem Mors 17 st.; 3. Sjors Nijman 7 st. De uitslag van de competitie 1995 A- klasse: 1. Nico Zomerdijk 39 st.; 2. Jurriaan Punt en Frank Snel 29 st.; 3. Thijs Nijman 26 st.; 4. Johan Zomerdijk 25 st.; 5. David Sloog 24 st. B-klasse: 1. Jochem Mors 33 st.; 2. Martijn Punt 26 st.; 3. Herman Zomerdijk, Ferrie Zomerdijk 15 st. De grootste vis is gevangen door Nick Thijssen. Hij ving een brasem van precies een halve meter. LIMMEN - Je weet wel dat bloed van levensbelang kan zijn. Daarom zou je ook best donor willen worden. Toch is het er nooit van gekomen, misschien wel omdat bloed geven toch een beetje eng is. Zo is dat goede voornemen weer in het vergeetboek geraakt. Totdat je weer eens in het ziekenhuis bij een zus was die een verkeersongeluk had of een vriend die geopereerd werd. Je kijkt naar het infuus boven het bed en denkt: dat had mij kunnen overkomen. Ooit stilgestaan bij de vraag waar dat bloed vandaan komt? Het antwoord is simpel: van ruim 500.000 goede gevers. Samen zorgen ze voor zo'n 800.000 donaties per jaar. Er is alleen één pro bleem: elk jaar stopt zo'n tien procent van de doners ermee. Bijvoorbeeld omdat ze te oud worden om bloed te mogen geven of omdat ze zelf ziek zijn. Of omdat ze het na zoveel keer welle tjes vinden. Daar komt nog bij dat er steeds meer bloed nodig is voor hart operaties, transplantaties, behandeling van kankerpatiënten, enzovoort. Om te zorgen dat er niet alleen nu, maar ook straks voldoende bloed is, hebben we elk jaar 50.000 nieuwe donors nodig. Je moet tenminste 18 jaar zijn en niet ouder dan 70. Verder moet je goed gezond zijn. Daarmee bedoelen we niet dat je nooit griep mag hebben, maar wel dat je je goed voelt op het moment van de donatie. Verder mag je geen bloedarmoede hebben. En je moet vrij zijn van virusinfecties, die door bloed overdraagbaar zijn. Je praat eens met mensen die al donor zijn en vraagt naar hun ervaringen. Als je meer wilt weten kun je ook een kijkje nemen op een plaats waar bloed wordt afgenomen. Dan waag je de stap en meld je je aan als donor bij E. Admiraal, tel. 02205- 2391. Op donderdag 31 augustus is er in het parochiehuis een bloedafname- avond van het Rode Kruis Limmen. Maandag Delicabesse 9.00 OSU continu 12.00 AKKU Kort 18.30 Broodje met 19.00 Let the good times roll 20.00 Subbacultcha 21.00 Nachtprogramma 22.00 Dinsdag Welcome to my world 9.00 Voor ouderen door ouderen 10.00 Welcome to my world 11.00 OSU continu 12.00 Platencollage 18.30 Gemeentevoorlichting Akersloot 19.00 Platencollage 19.30 OSU-bliem 20.00 OSU-jazz 21.00 Nachtprogramma 22.00 Woensdag Delicabesse 9.00 Broodje met 12.00 OSU continu 13.00 Gemeentevoorlichting Limmen 18.30 Holland Omstreken 19.00 Wegwijzer 20.00 Met Tien tot 10 21.00 Nachtprogramma 22.00 Donderdag Wegwijzer 9.00 OSU continu 10.00 Trammelant ledikant 18.30 AKKU aktualiteiten 19.00 Muziekboetiek 20.00 Dick's Nonstop 21.00 Nachtprogramma 22.00 Vrijdag Delicabesse 9.00 OSU continu 12.00 Luisteren en wegwezen 18.00 Hitstory 19.00 De Nootzaak 20.00 Til' midnight 22.00 Nachtprogramma 24.00 Zaterdag OSU continu 9.00 Thee-huis 14.00 Interlokaal 16.00 Return to Nashville 17.00 Flash-back 18.00 OSU Top 25 19.00 Pop-store 21.00 Danceline 22.00 Nachtprogramma 23.00 Zondag Trammelant ledikant 9.00 Wie wat waar op zondag 9.30 Ziezozondag 11.00 Holland en omstreken 14.00 OSU sportief 15.00 Zendtijd voor de kerken 18.00 Luisterrijk 20.00 Pop around the clock 22.00 Nachtprogramma 24.00 De OSU is op de kabel té beluisteren op 88.9 FM en in de ether op 106.7 FM. Maandag Informatie en muziek 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Informatie en muziek 12.00 XL 16.00 Informatie en muziek 18.00 Het hol van de leeuw 22.00 Dinsdag Informatie en muziek 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Informatie en muziek 12.00 XL 16.00 Horoscopen 18.00 Baksteen 20.00 De rechtop in je bed show 22.00 Woensdag Informatie en muziek 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Informatie en muziek 12.00 XL 16.00 Informatie en muziek 18.00 De zonsondergang 22.00 Donderdag Informatie en muziek 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Informatie en muziek 12.00 XL 16.00 Informatie en muziek 18.00 Een blik op het weekend 20.00 Classics 22.00 Vrijdag Informatie en muziek 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Informatie en muziek 12.00 XL 16.00 Interactief 18.00 Het Duinrijk 20.00 De zonsondergang 22.00 Zaterdag Informatie en muziek 00.00 Rob in de morgen 07.00 Te vroeg voor woorden 08.00 De geeuw van de meeuw 10.00 Dubbel D 12.00 In de middag 14.00 Lukraak 16.00 Weekje 80 18.00 Kroniek der muziek 20.00 Je kan altijd nog... show 22.00 Zondag Informatie en muziek 00.00 Bakker is wakker 08.00 Ronde van Egmond 10.00 Zeg je zegje 12.00 Zondagsport 80 14.00 Happy Hour 17.00 P.S. 18.00 De echo van het weekend 20.00 Nighttime 22.00 Radio 80 is in de ether te ontvangen op 107 FM en op de Egmondse kabel op 96.5 FM. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Uitvaartverzorging Begrafenisondernemning Hoogeboom, tel. 02205-3009. Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Middenweg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid donderdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Regionale Thuiszorg Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw Middenweg 26a, Limmen. Ouder- en Kindzorg: telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.00 en van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: telefonisch spreek uur maandag tot en met vrijdag van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Alarmnummer: 072-619818. Uitleenmagazijn: maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.00 uur, tel. 072- 199220. Diëtisten: lidmaatschap Regionale Thuiszorg is noodzakelijk, afspraken via tel. 072-199222. Kraamverzorging: aanvragen voor kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.00 uur via tel. 072-199222. Oproepen van kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.30-17.00 uur via tel. 02208-90600. Alarmnummer kraam: 072-483790. Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Zwangerschapsyoga Woensdagmorgen van 9.45 tot 10.45 uur bij Carien van Diepen, tel. 2757. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkgebouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 072-335148. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren telefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gel den dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische afspraak. Voor de wethouders is het spreekuur op dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur; zij-ingang gemeentehuis. Sector Welzijn: u kunt terecht na het telefonisch maken van een afspraak; belt u hiervoor tussen 9.00-11.00 uur, tel. 1456. Bureau huisvesting/sportzaken is open (en telefonisch bereikbaar) tussen 9.00- 12.00 uur. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoor den te Limmen, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Segerius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Unie van Vrijwilligers Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Peuterspeelzaal Klein Duimpje Voor informatie kunt u terecht op tel. 02205 2418. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 02205-2135. Openingstijden: maandag 14.00- 17.30/19.00-20.30 uur; woensdag 10.00- 12.00/14.00-17.30 uur; vrijdag 14.00- 17.30/19.00-20.30 uur. Dierenbescherming Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Albertshoeve 140, Castricum, tel. 02518-54345. Dierenartsen: H. Wolters en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518- 55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel automatisch doorgescha keld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. H. Corneliuskerk Pastoor: S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant: ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 072- 331473. Scriba: J.P. Hartog, Kapellaan 11 b, Heiloo, tel. 02205-3403.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 14