Heropening 't Loo wordt groots gevierd A.J.V0S Timmerdorp weer erg geslaagd Wereldwinkel Heiloo Ringsteken in 't Stationscentrum 6 september DE 10 MIJL VAN HEILOO Inschrijfformulier: Sporthuis Helling Raadhuisweg 14 Heiloo Redactieacquisitie en administratiei De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 330 175 Telefax: 072 335 644 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Buiten deze uren is de redactie telefonisch bereikbaar: 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175. 23 AUGUSTUS 1995 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN J^LoJU II Drukkerij uitkijkpost bv 60e JAARGANG NO 34 SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Kaarten voor De Beun liggen klaar HEILOO - Vanaf maandag 28 augustus liggen de bestelde kaarten voor de voorstellingen in theater De Beun in het seizoen 1995-1996 klaar bij de kassa. Vanaf die dag is de kassa weer elke werkdag (maandag tot en met vrij dag) geopend van 13.30 tof 17.00 uur. in verband met het afhalen van de kaarten is de kassa van 28 augustus tot en met 8 september op de genoemde dagen ook geopend van 19.00 tot 21.00 uur. Het belooft een gezellig en druk theaterseizoen te worden in De Beun. Het grote aantal tevreden bezoekers in het afgelopen seizoen heeft ervoor gezorgd dat, voor het eerst in de geschiedenis van het Heilooër theater, bij intekening reeds twee voorstellin gen totaal zijn uitverkocht. Het zijn de voorstellingen van Lenette van Dongen en van Purper. Ook voor de overige voorstellingen bestaat veel belangstelling. Heeft u interesse voor een bepaalde voorstel ling, aarzel dan niet, maar haal de kaar ten bij de kassa terwijl u toch in Heiloo uw boodschappen doet. U voorkomt daarmee een mogelijke teleurstelling van een 'uitverkocht theater'. Wat betreft het jaarprogramma in De Beun is de voorstelling 'P.S. Je kat is dood' afgelast. De producent heeft dit stuk voor het komend seizoen afgezegd. Wie kaarten heeft besteld voor het komende theaterjaar in De Beun, kan de bestelde kaarten vanaf 28 augustus afhalen bij de kassa van De Beun tij dens de genoemde openingstijden. Het zou prettig zijn wanneer u de bestelde kaarten met een bank- of girobetaal kaart betaalt. Er zijn ook accept-giro betaalkaarten bij de kassa verkrijgbaar. Uitmarkt Heiloo 1995 HEILOO - Op zaterdag 2 september zal rond Winkelcentrum Het Hoekstuk, de openbare bibliotheek en basisschool De Zuidwester de eerste Uitmarkt worden gehouden. Van 10.00 uur tot 15.00 uur wordt een overzicht gegeven van wat Heiloo op cultureel en educatief gebied aan zijn inwoners te bieden heeft. Het belooft zeer informatief, afwisselend en boven al attractief te worden. Volgende week is alle informatie over stands en optre dens in de Uitkijkpost te lezen. CDA Info-uur HEILOO - Nu de vakanties ten einde lopen start ook het CDA weer met het info-uur, maar vanaf heden op een andere dag dan u gewend was. Voortaan is het info-uur op de laatste dinsdag van de maand vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis. Dus als u de fractie van het CDA wilt ontmoeten dan bent u dinsdag 29 augustus vanaf 19.30 uur hartelijk wel kom in het gemeentehuis (oude ingang). Inlichtingen: E. Schoutsen- Bolten, Termijen 2, telefoon 334319. HEILOO - De heropening van Winkelhof 't Loo zal op grootse wijze worden gevierd. Vrijdag 1 september zal met de onthulling van het kunst werk van de Alkmaarse kunstenaar Willem Hopman in 't Loo de opening een feit zijn. De heer J. de Groot, een bekend oud-ondernemer uit Heiloo, neemt deze taak op zich. De onderne mers van Winkelhof 't Loo hebben zich verheugd getoond dat de heer de Groot dit op zich wil nemen. Immers, hij was bijna twintig jaar geleden één van de initiatiefnemers tot het bouwen van een winkelcentrum in Heiloo. Het kunstwerk, ontworpen eiï uitge voerd door Hopman, wordt geplaatst op het plein binnen 't Loo voor de Hema. De onthulling zal rond 11.00 uur plaatsvinden. Op vrijdag 1 september zullen diverse entertainers, bekend van radio en tele visie, het publiek bezighouden met diverse optredens en een kanskaarten- spel. Daarbij zijn kadobonnen van Winkelhof 't Loo te winnen. De klant ontvangt bij afrekening een kanskaart waarop de naam moet worden inge vuld, een eenvoudige vraag dient te worden beantwoord en vervolgens kan de kaart in een bus worden gedepo neerd. Elk half uur zal één van de entertainers vijf kaarten uit de bus halen en met het meespelen in een klei ne kwis kunnen kadobonnen van respectievelijk 25 en 100 gulden wor den gewonnen. Ook op zaterdag 2 september zijn er veel activiteiten. Voor de kinderen laat Ballonnen Keesie zien wat hij allemaal van een ballon kan maken en de prach tig geklede toverfee Mariandl deelt kleine kadootjes uit. Zondag 3 september is het koopzondag in 't Loo. Om het centrum rijdt de paar- detram. Iedereen kan een ritje maken. Een jazzorkest, dat door het centrum zwerft, zorgt voor een gezellige sfeer. Vanaf maandag 4 september zullen vele winkels in 't Loo vanaf 11.00 uur geo pend zijn. Klanten die bier gebruik van maken worden beloond met een kopje koffie en een gebakje tussen 11.00 en 12.00 uur. Op dinsdag 5 september wordt een spe ciale koopavond gehouden. Hiervoor zijn de omwonenden van Winkelhof 't Loo uitgenodigd en de senioren en min der mobiele inwoners van Heiloo. De direct omwonenden hebben zonder kla gen de maandenlange overlast verdra gen en de ondernemers van Winkelhof 't Loo willen hun dankbaarheid tonen door middel van deze uitnodiging. De senioren en minder mobiele inwo ners kunnen op deze avond rustig rond lopen, al dan niet onder begeleiding van één van de vrijwilligers van Stichting de Zonnebloem of de Unie van Vrijwilligers van Heiloo. Ook aan het vervoer voor hen is gedacht. Er is een personenbusje beschikbaar en een CEES HACHMANG LOODGIETERS rolstoeltouringcar. Bij de vrijwilligers organisatie van het huis waar zij wonen kunnen zij aangeven of zij van één van deze busjes gebruik willen maken. De ondernemers staan in 't Loo voor hen klaar met een kopje koffie en een gebakje. Het Heilooër Salonorkest zorgt voor de sfeer. Woensdag 6 september is voor de kin deren. 's Middags is er poppenkast en er worden gratis suikerspinnen uitgedeeld. Donderdag 7 september wordt de tra ditionele jaarmarkt gehouden met meer dan 125 kramen rondom Winkelhof 't Loo. Vrijdag 8 september staat Winkelhof 't Loo geheel in het teken van rock 'n' roll en de jaren zestig. Nostalgische auto's, rock 'n' rollmuziek, dans en kle ding en 's avonds vanaf 19.00 uur een disco met uitsluitend rock 'n' rollkra- kers. Op 'zaterdag 9 september is de slui tingsdag van de feestweek. Het wordt een sportief evenement. In samenwer king met atlethiekvereniging Trias heeft Winkelhof 't Loo een scholieren loop en voor de meer getrainde loper de '10 mijlen van Heiloo' georgani seerd. Dit alles heeft 's middags plaats rondom 't Loo. De zaterdagavond is voor het perso neel van alle zaken en winkels in Winkelhof 't Loo. Het winkelcentrum zal omgetoverd worden in een gezellige feestzaal met diverse optredens, het Heilooër Salonorkest en voor de jeugd een disco. Auto rijdt 't Loo binnen: inbraak bij Strego HEILOO - In de nacht van woensdag op donderdag van afgelopen week is om kwart over vier een inbraak gepleegd in juwelierszaak Strego in 't Loo. Donderdag bleven de rolluiken neergelaten, voor zover dat nog ging: in de rechterhelft zat een enorme deuk. De heer Stevens: „Ze hebben met een auto de deuren van het winkelcentrum eruit gereden en zijn in dezelfde vaart op het rolluik afgegaan. Door de deuk onstond er een opening aan de zijkant, waardoor ze naar binnen konden. Ze hebben waarschijnlijk precies geweten wat ze wilden hebben, want in vijf minuten hebben ze een aantal etalages kapotgeslagen en het goud eruit geno men. Ze waren zo weer weg." De poli tie was overigens vrij snel ter plaatse. De kans dat de daders gegrepen wor den, wordt klein geacht. Over de waar de van de ontvreemde sieraden is op het moment van publicatie nog niets bekend. Overigens wordt er niets vermist van de sieraden die ter reparatie zijn gebracht. „Die zijn altijd veilig wegge borgen," aldus meneer Stevens. Avondzwemmen en beachvolleybal in Het Baafje HEILOO - Het komend weekend wor den de activiteiten in het kader van het 25-jarig bestaan van zwembad Het Baafje afgesloten. Op vrijdagavond 25 augustus is er voor de echte zwemlief- hebbers avondzwemmen met feestver lichting, drankjes en hapjes. De aktivi- teiten worden zondag 27 augustus afge sloten met een door De Spetters geor ganiseerd waterpolotoernooi. Op zaterdag 26 en zondag 27 augustus wordt op de speelweide van het zwem bad 150 m3 zand gestort. Er is die dagen beachvolleybal voor jeugd, rek- reanten en geoefenden en het van tv bekende en populaire voetvolley. Als extraatje voor de jeugd is er penalty- schieten. Behalve het beachvolleybal voor geoefenden (zondag vanaf 11.00 uur) vinden alle onderdelen plaats op zaterdag 26 augustus. Zondagochtend zal de eerste bal geslagen worden door niemand minder dan Ron Zwerver, één van 's werelds beste volleyballers, bekend van de successen van het Nederlandse team in de afgelopen jaren. Inschrijfformulieren met daarop alle gewenste informatie over de activitei ten in het komend weekend liggen voor u klaar bij de kassa van het zwembad (tel. 333909) en op de balies van Drukkerij Uitkijkpost en het gemeen tehuis. Het inschrijfgeld bedraagt voor het penalty-schieten f 5,00 per persoon, voor het voetvolley f 15,00 en voor het beachvolleybal f 25,00 resp. f 30,00 per team. Alle deelnemers ontvangen in ieder geval een fraai t-shirt en hebben gedurende het gehele evenement gratis toegang tot het zwembad. Kunstwerk voor Kort werkoverleg over de kleuren voor het bouwwerk. Op de achter grond de vele houten bouwsels, die het terrein vulden. Veel hout, een oud gordijn, potten met verf en voldoende kwasten: met vereende krachten kwamen de hutten tot stand. HEILOO - Zoals ieder jaar was het timmerdorp bij het Maalwater ook nu een groot succes. Voor de negentiende keer werden er hutten gebouwd en geschilderd, spulletjes verkocht en werd alles vrijdagochtend weer afge broken. Tientallen vrijwilligers waren de hele week in de weer om de kinderen te begeleiden en op ze te letten. Toch wordt er zoveel mogelijk gestreefd naar zelfstandigheid van de kinderen. Zo mogen er absoluut geen ouders het veld op om de kinderen bijvoorbeeld te helpen. Vanachter een hekje konden de moeders hun kind roepen om even te vragen hoe het ging, en ze even te knuffelen. Ander hout Het hout waar dit jaar mee gewerkt werd, was anders dan voorgaande jaren. Er waren nu veel pallets bij, waardoor de hutten vrij snel in elkaar stonden. Ook bij de EHBO was het verschil te merken: er waren wat meer splinters en kleine verwondingen. Dat gebeurde vooral wanneer de kinderen de pallets uit elkaar probeerden te halen. „En er was één gebroken arm. Dat jongetje moest heel nodig plassen en rende het veld over. Daarbij keek hij niet zo goed uit en struikelde hij over een scheerlijn van de legertent," vertelt Robert, één van de vrijwilligers. Markt De kinderen vonden het prachtig. Donderdagochtend was clown Marcel op inspectietocht. Als de hut veilig was, kregen de bouwers een verkoopver gunning. Tijdens de markt die daarop volgde, werd druk onderhandeld. Allerlei waardevolle spullen werden opgeslagen in de hutten. Toch was er 's avonds nog wel iets over om aan de vol wassenen te verkopen, die na half zes welkom waren. Die kwamen in grote getalen toestromen: volgens organisa tor Ton Verberne waren er ongeveer 2000 bezoekers. Samen met de 470 kin deren was dat dus een veld vol. Ander terrein Dit jaar vond het spektakel plaats op het veld achter het terrein waar het timmerdorp voorgaande jaren was. Deze week was het circus daar gepland. „Geen probleem, het is hier ook hart stikke gezellig. Leuk met die bomen erom heen, die ook erg goed voor scha duw zorgden," aldus Robert. Ton Verberne sluit niet uit dat het tim merdorp volgend jaar weer op deze locatie zal zijn. „Het is dan de twintig ste keer, en misschien wordt het nog groter. Er zijn zoveel kinderen die graag mee willen doen. En volgend jaar willen we graag weer een groot, tradi tioneel vuur stoken!" Schrijf je in voor de scholierenloop. Zie ook feestkrant 't Loo De mooiste pony's en paarden trekken de meest uiteenlopende wagens tij dens het ringsteken in Heiloo. HEILOO - Op zondag 3 september organiseren enkele paardenliefhebbers voor de vierde maal ringsteken in het gezellige Stationscentrum van Heiloo. We verwachten weer een groot aantal deelnemers met oud-Hollandse rijtui gen en concourswagens met daarvoor de mooiste paarden en pony's uit de omgeving. Ook wordt er gereden met het losse paard; dat heet 'onder de man'. Dit ver eist een grote kunde van de ruiter of amazone. We starten met het ringste ken met het losse paard om 13.00 uur. Na de prijsuitreiking beginnen we met de aangespannen paarden. Voor informatie en opgave voor deel name kunt u terecht bij: R Veldt, tel. 072-336229; G. Pranger, tel. 338233; J. Bolten, tel. 332035; J. Sprenkeling, tel. 335952. HEILOO - De Iraakse kunstenaar Pishko Gurky werkt momenteel aan een groot beeld (twee bij anderhalve meter) ter versiering van de gevel van de Wereldwinkel Heiloo aan de Stationsweg. Dit ter gelegenheid van het tweede lustrumfeest van de Wereldwinkel. Eerder trad de Irakees al voor het voetlicht met een schilderij, dat in het gemeentehuis van Heiloo een plaats kreeg. Met het kunstwerk hoopt Gurky ook opdrachten in de wacht te slepen bij andere wereldwinkels in Nederland. Het probleem voor hem is echter, dat hij niet beschikt over een geschikte werkruimte. De Wereld-win kel Heiloo, blij met de aanstaande gevelkunst, tracht hem hierbij te hel pen. Wie eventueel ruimte beschikbaar heeft of een tip heeft, kan zich in ver binding stellen met Henk Hogeboom van Buggenum, secretaris van de Wereldwinkel Heiloo (tel. 332690). Je zou net niet zeggen, maar een dag eerder was deze houtzooi een heus timmerdorp. Tweedehands boeken markt in 't Trefpunt HEILOO - Op zaterdag 26 augustus van 9.00 tot 12.00 uur vindt de eerste tweedehands boekenmarkt plaats van het nieuwe seizoen 1995/1996 in 't Trefpunt in Heiloo. Naast veel interes sante boeken en platen tegen prijzen van f 1,00 per stuk, zijn er ook zeldzame en exclusievere boeken en naslagwer ken tegen wat hogere prijzen. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting georganiseerde sociaal cultu rele activiteiten en goede doelen. De verkoopdagen in 't Trefpunt zullen in het nieuwe seizoen 1995/1996 vallen op iedere laatste zaterdag van de maand. Daarnaast worden er door ons ook op iedere tweede zaterdag van de maand boeken van f 1,00 verkocht in Winkelcentrum Het Hoekstuk. Heeft u nog oude boeken en cd's en vindt u weggooien niet de beste manier om ervan af te komen, dan hebben wij een goede bestemming voor uw boeken. Bel ons even, dan halen wij de boeken bij u op. Tel. 331297. Ons adres is: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester- weg 294, Heiloo. Uitmarkt Heiloo zoekt nog een paar vrijwilligers HEILOO - Zaterdag 2 september wordt van 10.00 tot 15.00 uur in en rond de Openbare Bibliotheek Heiloo, Winkelcentrum Het Hoekstuk en basisschool De Zuidwester de eerste Uitmarkt Heiloo georganiseerd: waar kan ik komend seizoen naar toe, waar aan kan ik gaan deelnemen? Meer dan veertig Heilooer instellingen met een cultureel en/of educatief aanbod zullen daar acte de presence geven. Naast algemene informatie zal het accent worden gelegd op de activiteiten in het komend seizoen. Voor diverse werkzaamheden onder andere voor de geluidstechniek en in de consumptieve sfeer tijdens de 'Uitmarkt Heiloo' zoeken wij nog enkele vrijwilligers. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de Stichting Bibliotheek Heiloo, Het Malevoort 13,1852 KZ Heiloo en vra gen naar dhr. R. de Graaf, telefoon 330670. De hobbyfarm HEILOO - De grote vakantie is voorbij en dan is het weer tijd voor de start van de jeugdgroep van de Hobbyfarm. De jeugdgroep is voor kinderen van 6 tot 12 jaar, die met allerlei materialen een creatief werkstuk maken. We beginnen op woensdag 6 september in de Hofdijk in Mariënstein en alle kinderen zijn welkom. Maar vol is vol. Verleden jaar hebben we al met een wachtlijst gewerkt, omdat er zoveel interesse was. Nu zijn we van plan om eventueel een extra groep te gaan draaien, maar daar heb ben we wel vrijwilligers voor nodig. Deze extra groep zal, bij voldoende vrijwilligers, op woensdagmiddag beginnen. Dus vrijwilligers, meldt u aan. De groepen zijn: woensdag van 14.00-15.30 uur, vrijdag van 19.00-20.30 uur en zaterdag van 9.30-11.00 uur. Voor informatie kunt u bellen met Hannie Kaan, telefoon 334829 of met Ilse Plasmeijer, telefoon 340172. Bewegen op muziek HEILOO - Wilt u uw conditie opbou wen, uw lenigheid vergroten en uw spieren versterken, kom dan naar één van de bewegingslessen van Els Versteege. Regelmatig bewegen geeft een optimale vetverbranding, waardoor u zich fitter voelt en figuurverbetering kan plaats vinden. De lessen starten op maandag 4 sep tember. De precieze dagen en tijden zijn: Maandag van 12.00-13.00 uur, don derdag van 19.00-20.00 en 20.00-21.00 uur en van 21.00-22.00 uur. Vrijdag van 13.30-14.30 uur. Informatie bij Els Versteege, tel. 02510-32490, of bij G. Brugman, tel. 072-334814. GroenLinks HEILOO - Nu de scholen beginnen, komen ook de overige aktiviteiten weer op gang. Zo ook het politieke gebeuren bij GroenLinks. Aanstaande maandagavond (laatste maandag van de maand) beginnen we weer met de maandelijkse bijeenkomst in onze frak- tiekamer in het gemeentehuis (ingang Raadhuisweg). Heel prettig zou zijn als we dan wat nieuwe gezichten kunnen begroeten. Als (gemeente-)politiek je/u dus aanspreekt en je/u voelt wel voor de GroenLinks uitgangspunten, kom dan gerust eens kijken. We beginnen om 20.00 uur. Vooraf houdt de fraktie van 19.30 tot 20.00 uur het gebruikelij ke spreekuur. v.w i_f_i-inn •VV.V.V.V '•'•Xv! •v.y, De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Erkend schilder Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. KENNEMER STRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 8OO AG ALKMAAR MAKELAARDIJ O.G. Zeeweg 20,1852 CR Heiloo Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 AAN EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES Vrijwilligers

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1