Eerste Uitmarkt Heiloo groot cultureel evenement rond de bibliotheek en Het Hoekstuk 00 UI Heiloo wint Grand Prix d'Excellence bij de groen wedstrijd Entente Florale SILHOUET C1000 Heiloo Bezoek de Rabo Top 40 Music Tour 1.99 ZATERDAG 2 SEPT 7os Makelaardij tel. 072 331895 6 september DE 10 MIJL VAN HEILOO Sporthuis Helling Raadhuisweg 14 Heiloo CDA Bijeenkomst Redactieacquisitie en administratie: JU iJ Drukkerij uitkijk post bv Geen Uitkijkpost ontvangen? 60e JAARGANG NO. 35 OMSTREKEN NIEUWSBLAD VOO 30 AUGUSTUS 1995 HOEKSTU WN/0-I5UUB Eerste Uitmarkt Heiloo: begin van een traditie? Programma Uitmarkt 1995 'Groen ontbijt' GEES HAGHMANG LOODGIETERS Magere runderlappen Galia meloen per stuk DRINGEND VERZOEK Ringsteken in Heiloo Zie ook feestkrant 't Loo donderdag 14 september aula PCC (De Dors) discussieer met: Maij-Weggen over: -actuele politiek -Europa zaal open 19.45 uur iedereen is welkom. Tekenles voor kinderen Nu m: 2 september 1995 Winkelhof 't Loo 13.00 uur 17.00 uur pSJ We start at: leave you at Rabobank Heiloo-Limmen De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 330 175 Telefax: 072 335 644 v.y. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Openingstijden kantoor maandag t/m donderdag 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Zaterdag gaat om 10.00 uur de eerste Uitmarkt van Heiloo van start. In en rond de openbare biblio theek, Winkelcentrum Het Hoekstuk en basisschool De Zuidwester zal een overzicht worden gegeven van wat cul turele en educatieve organisaties in Heiloo te bieden hebben komend sei zoen. De Uitmarkt Heiloo is een initiatief van Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo in samenwerking met Stichting Ouderenwerk. De organisatie is in han den van.de heer Zeeman en mevrouw Swart van Stichting Ouderenwerk en mevrouw Timmer en de heer De Graaf van de bibliotheek. De Openbare Bibliotheek hecht veel waarde aan haar culturele en educatie ve doelstelling. De Uitmarkt Heiloo vormt een heel goed middel om deze doelstelling meer inhoud te geven. De Stichting Ouderenwerk organiseerde al enkele jaren een educatieve markt; deze is nu geïntegreerd in de Uitmarkt Heiloo. Zo ontstond er een activiteit voor alle leeftijden: voor iedereen die wil weten wat het culterele leven in Heiloo te bieden heeft of zich wil oriën teren op.de mogelijkheden om binnen Heiloo in de vrije tijd actief te zijn. De Uitmarkt is een louter culturele aangelegenheid op non-profit basis. De markt is gefinancierd door een bijdrage van de gemeente, de Stichting Heiloo 1300 en hoofdsponsor Winkelcentrum Het Hoekstuk. Voorstellingen De eerste Uitmarkt Heiloo biedt een informatief, afwisselend en attractief programma. Meer dan veertig Heilooër instellingen zullen acte de presence geven. Naast een groot aantal informa tiestands worden, verdeeld over de dag, door verschillende groepen op een podium op het gazon voor de biblio theek optredens verzorgd. Op een ander podium, voor de ingang bij C1000 in Het Hoekstuk, worden Ierse muziek en Unplugged Gitaar Rock gespeeld. Onder de overkapping voor het Chinees-restaurant zorgt zan ger John van Leeuwen voor populaire muziek. Voor de ingang van de basi- school is elk uur een kwartier lang Afrikaanse Percussie te zien en te belui steren. Boekverkoop In Het Hoekstuk wordt tijdens De Gerrit Zeeman namens het ouderenwerk (rechts) en Robert de Graaf van de bibliotheek nabij de plek waar het zaterdag allemaal gaat gebeuren: de eerste Uitmarkt van en voor Heiloo. Uitmarkt een tweedehands-boekver- koop gehouden. De bibliotheek ver koopt daar eenmalig haar afgeschreven boekenmateriaal, cd's en tijdschriften. De afdeling 'Tweedehands boeken' van de Stichting Ouderenwerk verkoopt op deze dag uitsluitend boeken van f 1,50 per stuk. 1300 jaar Heiloo Deze eerste Uitmarkt zal, hoe kan het ook anders, in het teken staan van Heiloo 1300. Voor de kinderen zijn er Oudhollandse spelletjes, middeleeuws theater en een troubadour die in 18e eeuws Nederlands de opening verricht. Auteur Hans Plomp vertelt spannende verhalen uit zijn boek 'Jaya en het Orakel'. Plomp is kinderboekenschrij ver. Hij heeft dit boek geschreven dat zich rond Heiloo afspeelt, zoals dat 1300 jaar geleden was. Op het schoolplein naast de bibliotheek wordt een middeleeuwse kermis gehou den. Deze begint om 11.00 uur en is om 13.00 uur afgelopen. Er zijn leuke spel letjes, die je opa en oma vroeger ook speelden. Vanaf het schoolplein kun je voor een gulden een ritje maken op een echte pony. Natuurlijk is er ook gezorgd voor eten en drinken: op het terras op het plein van De Zuidwester zijn koffie, thee, fris en broodjes verkrijgbaar. Voor het uit- schenken en verkopen hiervan worden nog steeds een paar vrijwilligers gezocht. Voor aanmelding en voor andere vragen kunt u bellen met con tactpersoon de heer De Graaf, tel. 330670. HEILOO - Op zaterdag 2 september is het zover voor de organisatie en de vrij- -willigers: dé eersle Uitmarkt Heiloo. „We zijn er nog steeds hard mee bezig," vertelt Bep Swart van Stichting Ouderenwerk Heiloo. De eerste gesprekken tussen deze stichting en de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo waren in januari van dit jaar. In de daarop volgende maanden kreeg het plan steeds meer vorm. Verenigingen en organisaties uit de Podium voor de bibliotheek: 10.00 uur de opening, met een toe spraak door wethouder Bos. 10.15 uur: Falkland Toneel 10.45 uur: Stichting Jeugdtheater Heiloo 11.15 uur:T'ai Chi 11.30 uur: Heilooër volksdansgroep Pridini 12.00 uur: Theater 18+ 12.30 uur: pauze 13.30 uur: Stichting Noord Hollands Balletcentrum 14.00 uur: Fanfare Muziekvereniging Eensgezindheid Podium bij ingang C1000 van het win kelcentrum: 10.30 - 11.30 uur: Ierse muziek door Henk en Niels Kooyman 13.00 - 14.00 uur: Gitaar Rock Unplugged: Peter de Groot Onder de overkapping van Het Hoekstuk aan de Pastoor van Muyenweg-zijde: 14.00 -15.fi) uur: populaire muziek door John van Leeuwen Voor basisschool De Zuidwesten ieder uur een kwartier Afrikaanse Percussie gemeentegids werden aangeschreven. „We waren erg verrast door het enthou siasme. Bij zo'n eerste keer moet je toch altijd maar afwachten of mensen er ver trouwen in hebben. Dat hadden ze blijkbaar, want er was een behoorlijke respons," aldus Robert de Graaf, mede organisator. Ook de gemeente toonde zich verheugd over hetiriitiatief. Tot eind juli werd er gewerkt aan de ontwikkelingen van plannen. De laatste weken werden gebruikt voor de uitwer king en het invullen van de details. Bep Swart en mevrouw Timmer, bestuurslid van de bibliotheek, vertellen dat het veel tijd en energie gekost heeft. Maar het was erg leuk, daar zijn ze het over eens. HEILOO - Vrijdag 25 augustus won de gemeente in het Oostenrijkse Tulln in de categorie steden de Grand Prix d'Excellence de l'Entente Florale. Het Engelse Bournemouth won de Grand Prix Européen de l'Entente Florale. In het stadhuis van Tulln was in het kader van de internationale tuinbouwten toonstelling Tullner Messe de prijsuit reiking van de groenvoorzieningswed strijd Entente Florale die jaarlijks in Europees verband wordt georgani seerd. Uit handen van de president van de Internationale Associatie van Tuinbouwproducenten, de Deen Koch, kreeg de burgemeester van Heiloo, de heer Nico Schoof, de grote bronzen pla quette en het bijbehorende diploma. Door het winnen van dit predikaat mag Heiloo zich een jaar lang uitgeven als groenste gemeente van Europa. De gemeente Heiloo is de eerste Nederlandse winnaar van deze prijs in de competitie tussen Europese steden en dorpen sinds de invoering daarvan in 1975. Op 22 maart werd bekend dat Heiloo en Vledder door het Productschap voor Siergewassen te 's Gravenhage voor Nederland werden genomineerd. De deelnemende landen zijn dit jaar België, Frankrijk, Oostenrijk, Hongarije, Duitsland, Portugal, Groot-Brittannië, Ierland en Nederland. Leefomgeving Het doel van de wedstrijd is het bijdra gen tot verbetering van de woon-, werk en leefomgeving. Dit doet de organise rende Internationale Associatie van Tuinbouwproducten door steden, dor pen en ook particulieren enthousiast te maken, voor het hebben van verzorgd openbaar groen en mooie particuliere tuinen. Dit zowel voor het genoegen van bezoekers als voor de locale bewo ners zelf. Het winnen van de prijs heeft een grote promotionele en toeristische betekenis. De Associatie bevordert ook contacten tussen de steden en landen en de uitwisseling van kennis. Op 26 juli bezochten de groenspecialis- ten van de internationale jury de route die de gemeente Heiloo had uitgezet door het verzorgde groen. De jury lette daarbij op meerderé aspecten, zoals locale gemeentelijke inspanning, kwali teit van het planten, kleurcoördinatie, blijven beplanting (mede in relatie tot HEILOO - Op zaterdagmiddag 2 sep tember zal door de Rabobank - ter ondersteuning van de festiviteiten rond om de (her) opening van Winkelhof 't Loo - van 13.00 uur tot 17.00 uur de Rabo Top 40 Music Tour worden gepre senteerd. Dit is een wervelende show met véél muziek, professionele licht- en geluidsapparatuur en vidiwall (16. beeldschermen!). De enthousiaste pre sentator (bekend van radio en t.v.) maakt van de show een onvergetelijk spektakel! Muziek speelt daarbij uiter aard een grote rol. Jongeren kunnen door middel van invulkaarten een videoclip aanvragen, waarvan er een aantal zullen worden vertoond tijdens deze show. De meest originele verzoe ken dingen mee naar een prijs. Andere prijzen: een Rabo Jongerenrekening met een eerste storting door de Rabobank Heiloo-Limmen van f 400,00, een walkman ter waarde van f 300,00, een CD-bon met een waarde van f 200,00 en vele andere kleine(re) prijzen! Mochten er jongeren zijn die niet direkt in de prijzen vallen deze middag: zij hebben altijd prijs wanneer ze een Jongerenrekening openen bij de Rabobank. Zij kunnen dan zelf een kado uitkiezen. Een CD met de nieuw- In het groen van Heiloov.l.n.r. wethouder Ten Hoope, sectordirecteur Geerlings, afdelingshoofd mevrouw Plasmeijer en burgemeester Schoof het speciaal aanplanten voor het jury- bezoek), commerciële inspanning, parti culiere huizen en tuinen, projecten voor omgeving en ecologische bescherming, tuin- en landschapsontwerpen, 'schoon en netjes' en de algemene indruk. De rondgang die in Heiloo is uitgezet voor de jury is ideaal om te fietsen en interessant voor bezoekers. Via de plaatselijke VVV en de gemeente Heiloo is de routebeschrijving met vele wetenswaardigheden verkrijgbaar. Trots De Hollandse delegatie in Tulln, bestaande uit de burgemeester N. Schoof, de wethouder Groenvoorzieningen de heer T. ten Hoope, de directeur Grondgebied de heer J. Geerlings en het hoofd Groen Landschap mevrouw I. Plasmeijer zijn erg trots op de plaquette die een mooie plaats krijgt in het gemeentehuis. De Grand Prix d'Excellence de l'Entente Florale is een erkenning voor de gemeente in het feestjaar '1300 jaar Heiloo'. Er wordt al jaren hard gewerkt aan de leefbaarheid en het groene karakter van het dorp. Heiloo mag zich dan ook met een gerust hart positione ren als een gemeente waar het fijn wonen is in 't groen. HEILOO - Heiloo is één van de win naars geworden van de internationale groenwedstrijd Entente Florale. Elders in de Uitkijkpost leest u meer over de jurering en prijsuitreiking, vorige week vrijdag in Oostenrijk. Om het toeken nen van de prijs te delen met de men sen, die zich in de afgelopen jaren inten sief met het groen van Heiloo hebben beziggehouden, werd afgelopen maan dag voor hen een ontbijt georganiseerd in het restaurant van Klein Varnebroek aan De Omloop in Heiloo. Onder de aanwezigen natuurlijk vele medewerkers van de binnen- en buiten dienst van de gemeente Heiloo zel£ Daarnaast het bijna voltallige college van burgemeester en wethouders, van wie burgemeester Nico Schoof en wet houder Tom ten Hoope kort het woord richtten tot de aanwezigen en de ont vangen plaquette toonden. Ook een aantal oud-bestuurders van de gemeen te, waaronder ex-wethouder J.J. Dekker, en enkele medewerkers,'die de gemeentelijke dienst van Heiloo inmid dels hebben verlaten, schoven aan. Natuurlijk waren diverse groenvoorzie- ners van de partij: zij maakten het door royale sponsoring mede mogelijk voor de gemeente om door middel van uitge breide publiciteit de inwoners en zomergasten van Heiloo te informeren over het groen, de speciale fietstocht en natuurlijk de Entente Florale zelf. Bij de VW en bij het gemeentehuis is een speciaal boekje met routekaart tegen een geringe vergoeding verkrijgbaar voor wie de 'Route Entente Florale' eens willen volgen. Een route voor elk seizoen: (minimaal) vier keer per jaar door Heiloo en u kunt precies volgen hoe alles 'groeit en bloeit' in onze gemeente, voor een jaar de 'groenste' van de negen deelnemende landen in Europa. |P""""iiinj)) BINNENHUISARCHITECTUUR KENNEMERSTRAATWEG 99 HEILOO 072-331199 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. kilo van 16,98 voor 9.98 IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED De redaktie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redaktie veel tijd ste dance muziek uit de Rabo Top 40? Of de video 'Bodyguard' met Whitney Houston en Kevin Costner? Elke jon gere vanaf 12 jaar krijgt een pas met pincode voor geld uit de muur en beta len in winkels. En nog een prima rente ook. Wanneer je tóch bij de Rabobank bent om een nieuwe Jongerenrekening te openen, neem dan gelijk de lijst van de Top-40 mee. Die ligt gratis voor je klaar. En... Tim Immers presenteert woens dagavond de Rabo Top 40 op RTL5. Luisteren naar de Rabo Top 40 kan ook, elke vrijdagmiddag op radio 538 met Erik de Zwart. Tot ziens op 2 september bij de Rabo Top-40 Music Tour. Deze is het bezoe ken méér dan waard op de eerste zater dagmiddag van de (her)openingsweek van Winkelhof 't Loo. En de toegang is natuurlijk gratis! HEILOO - Aanstaande zondag staat in het Stationscentrum van Heiloo voor de vierde maal in successie het ringsteken op het programma. Er worden weer heel wat deelnemers verwacht met Oudhollandse rijtuigen en concourswa gens met daarvoor de mooiste pony's en paarden. Behalve aangespannen wordt er ook gereden met het losse paard: 'onder de man1. De wedstrijden in deze categorie starten om 13.00 uur. Na de prijsuitreiking aan de winnaars hiervan wordt begonnen met de aange spannen paarden. KINNSM^RSTRAATWIG A3, HEILOO TELEFOON; 072 - 3305S0 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 8OO AG ALKMAAR HEILOO - Op veel basisscholen wordt er redelijk wat tijd besteed aan beel dende vorming. Toch zijn er kinderen die buiten hun schooltijd om meer wil len tekenen en schilderen. Voor deze leerlingen is er eens per week een extra les tekenen en schilderen. Er wordt gewerkt met verschillende materialen en technieken. En er is ook iedere week een ander thema, maar als kinderen iets anders willen maken is dat ook goed. Er wordt ook een heel klein beetje met kunstgeschiedenis en kunst beschouwing gewerkt, maar dan echt op het nivo voor kinderen. De lessen worden gegeven door een bevoegd docente, op maandag en don derdag van 15.30-16.30 uur in de Ypsalon. Start op: 11 en 14 september Informatie: Iris Fernée, telefoon 338223. Date: |Place

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1