SPELREGELS VOOR DE WOON RUIMTEVERDELING IN HEILOO Wereldcongres gemeente lijke internationale samen werking Burgerlijke stand Vergadering commissie Grondgebiedzaken. Voorbereidingsbesluit KONINKLIJKE ONDER SCHEIDINGEN AGENDA VOOR RAADS VERGADERING D.D. 4 SEPTEMBER 1995 PAGINA 6 UITKIJKPOST - 30 AUGUSTUS 1995 Vervolg informatierubriek INLEIDING Bijna een jaar geleden is een nieuw systeem geïntroduceerd om de huurhuizen in Heiloo toe te wijzenwaarbij woningzoekenden zelf actief moeten reageren op de huurwoningen die in de "Huurkrant" worden aangeboden. De reacties van woningzoekenden op dit nieu we systeem zijn zeer positief. De Woningstichting Heiloo en de gemeente heb ben het systeem op enkele punten "verfijnd" en bijgesteld. Daarom publiceren wij nog eens de "spelregels" voor de woonruimteverdeling in Heiloo. Een brochure met deze spelregels is verkrijgbaar bij de Woningstichting en de gemeente Heiloo. De regels voor de verdeling van woonruimte in Heiloo zijn vastgelegd in de "Huisvestingsverordening Gemeente Heiloo". Alle huurwoningen met een huur onder de huurprijsgrens vallen onder deze verordening (per 1 juli 1995 1.007,50). INSCHRIJVING ALS WONINGZOEKENDE Elke inwoner van één der S.N.K. gemeenten (S.N.K. Samenwerkingsverband Noord Kennemerland, omvattend de gemeenten Akersloot, Alkmaar, Bergen, Egmond, Graft-de Rijp, Heerhugowaard, Heiloo, Broek op Langedijk, Limmen, Schermer en SchoorI) die 18 jaar wordt en die woonruimte of andere woonruimte zoekt, kan zich laten inschrijven als woningzoekende bij de gemeente Heiloo, en/of bij andere regiogemeenten. Om te kunnen worden ingeschreven op de lijst van woningzoekenden dient men tenminste één jaar ingezetene van één der regiogemeen ten te zijn. Dit geldt niet voor 65-plussers, of voor mensen die een economische binding hebben. De kosten van inschrijving bedragen 36,- ('95). DE DATUM VAN INSCHRIJVING IS HEEL BELANGRIJK De inschrijving geschiedt bij de afdeling Sociale Zaken en Huisvesting op het gemeen tehuis. Ook senioren en gegadigden voor een "koppelwoning" dienen zich hier te laten regis treren. Ook mensen die andere woonruimte zoeken kunnen zich laten inschrijven. Bij de inschrijving dient het aantal personen, waarvoor woonruimte gezocht wordt, te wor den vermeld. Veranderingen in de gezinssa menstelling of huishoudensgrootte dienen schriftelijk te worden doorgegeven bij de afde ling Huisvesting van de gemeente Heiloo. Wanneer men een huurwoning krijgt toege wezenwordt men uitgeschreven als woningzoekendeMen kan wel opnieuw wor den ingeschreven, om te kunnen doorstromen naar andere woonruimte, op een nieuwe inschrijvingsdatum. WACHTTIJD Helaas zijn er niet voldoende huurhuizen in Heiloo. Dat betekent in de praktijk, dat er tus sen de datum van inschrijving en toewijzing van een woning veelal enkele jaren voorbij gaan. ADVERTENTIE SYSTEEM De gemeente Heiloo, de Woningstichting Heiloo en andere verhuurders bieden vrijko mende huurwoningen aan in de Huurkrant, die eens per maand in de Uitkijkpost staat. Iemand die interesse heeft in één van deze woningen, kan daarvoor een Woonkeuzebon uit de Huurkrant insturen. Men dient daarbij wel te voldoen aan de voorwaarden, die bij de aangeboden woning vermeld staan. Om te kunnen reageren met een woonkeuze bon, dient men bij het verschijnen van de Huurkrant als woningzoekende te staan inge schreven bij de gemeente Heiloo. De gege vens op de woonkeuzebon dienen overeen te komen met de gegevens van de registra tie als woningzoekende. Het heeft geen zin om te reageren als men NIET aan deze voorwaarden voldoet. Ook onjuist of onvolledig ingevulde bonnen wor den terzijde gelegd. DE BASISVOORWAARDEN BETREFFEN O.A.: - leeftijdscategorie; - hoogte van het inkomen in relatie tot de huur - huishoudengrootte; - ingeschreven staan als woningzoekende in Heiloo. Aanvullende voorwaarden kunnen worden toe gevoegd per woning. TOEWIJZING Toewijzing van een woning geschiedt na toet sing en controle van de gegevens op de volle dig en tijdig ingestuurde Woonkeuzebon. Als er voor één woning meer kandidaten over blijven, wordt de volgorde bepaald door: geldige urgentie-verklaring van gemeente Heiloo (indien van toepassing); duur van de inschrijving als woningzoeken de in Heiloo; bij gelijke inschrijving geldt de leeftijd voor mensen die geen huunwoning achterlaten en voor de overigen de woonduur in de hui dige woning. In sommige gevallen kan aan kandidaten voorrang worden gegeven, als zij een door de gemeente te verhuren zelfstandige huur woning achterlaten. Het gaat er in de mees te gevallen om goedkope huurwoningen vrij te krijgen. Zelfstandige woonruimte is woonruimte, bestemd voor permanente bewoning, met eigen voordeur, eigen keuken, eigen douche/toilet en woon-/slaapkamers. Recreatiewoningen en (sta-)caravans vallen daar niet onder. Inwoners van Heiloo krijgen 12 maanden "kor ting" op de wachttijd ten opzichte van inwo ners van de overige S.N.K. gemeenten (andersom is dit ook het geval). De eerste kandidaat krijgt, na controle van de persoonlijke gegevens, de woning aangebo den. Blijken de gegevens onjuist, dan vindt geen toewijzing plaats. Alle gegevens worden vertrouwelijk conform de Wet Persoons Registratie behandeld. BERICHT VAN TOEWIJZING Als men voor een woning uit de Huurkrant in aanmerking komt, ontvangt men binnen 14 dagen bericht. Hierna kan bij de gemeente (afdeling Sociale Zaken en Huisvesting) de huisvestingsvergun ning worden afgehaald tegen betaling van 26,- ('95), waarna men van de verhuurder de sleutel in ontvangst kan nemen. DE HUURKRANT De Huurkrant is de spil van het verdelingssys teem. Iedere maand wordt deze krant opgeno men in de Uitkijkpost, die huis-aan-huis ver spreid wordt. Inwoners uit de regio of inwoners uit Heiloo met een "anti-drukwerk-sticker" op de brieven bus kunnen tegen betaling een abonnement krijgen op de Huurkrant. Voor informatie hier over Uitkijkpost, tel. 072 - 330 175. SENIORENWONINGEN EN KOPPELWONINGEN Ook seniorenwoningen en de "koppelwonin gen" in de Schalm (bij Overkerck) en de Horn (bij de Loet) worden via de Huurkrant aange boden. Om in aanmerking te komen voor een senio renwoning dient men -naast andere voorwaar den- boven een bepaalde leeftijd te zijn. Voor koppelwoningen (zorgwoningen) hebben men sen met een W.B.O.-indicatie voorrang. De heer Delleman, medewerker van de afde ling Sociale Zaken van de gemeente Heiloo, kan assistentie verlenen. URGENTIE Urgentie wordt alleen verleend in hoge uitzon deringsgevallen bij acute nood. Urgentieverlening vindt plaats door de gemeentelijke urgentiecommissie, bestaande uit de wethouders van Sociale Zaken en Volkshuisvesting, het hoofd van de afdeling Sociale Zaken en Huisvesting en een vertegen woordiger van de Woningstichting Heiloo. Meer informatie hierover kunt u verkrijgen bij de afdeling Sociale Zaken van de gemeente Heiloo. Bij een urgentieverklaring hoort een woonprofiel, waarin staat beschreven wat passende woonruimte is. Mensen met een urgentieverklaring kunnen bij de toewijzing van woonruimte voorrang krijgen. Ook mensen met een urgentieverklaring moeten door middel van een Woonkeuzebon reageren op het woning aanbod uit de Huurkrant, wanneer daarin passende woonruimte wordt aangeboden. Doen zij dit niet, dan vervalt na een halfjaar hun urgentie. Wordt in dat half jaar geen passende woon ruimte aangeboden in de Huurkrantdan wordt de urgentie met een half jaar verlengd (uitge breide informatie over de spelregels voor urgenten worden verstrekt bij de urgentiever klaring). VERHUURDERS Alle huurwoningen in Heiloo met een huur onder de huurprijsgrens (per 1 juli 1995 1.007,50) vallen onder de Huisvestingsverordening en dienen binnen de regels daarvan te worden toegewezen. Volgens artikel 2.7.1. van de "Huisvestingsverordening" is elke eigenaar van woonruimte beneden de huurprijsgrens ver plicht het ter beschikking komen van dergelij ke woonruimte aan de gemeente te melden. Ook huurders van zogenaamde "particuliere" beleggers dienen zich tot de gemeente te wenden voor het aanvragen van een huisves tingsvergunning. Ook deze woningen kunnen via de Huurkrant worden aangeboden, wan neer de verhuurders dat wensen. INFORMATIE OVER "HUUR-WONINGZAKEN" BIJ: Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK te Heiloo Tel. 072 - 338 536 Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur Gemeente Heiloo (afdeling Sociale Zaken Huisvesting) Raadhuisplein 1, 1851 JL te Heiloo Tel. 072 - 313 182 Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur NB: Het is mogelijkdat de "spelregels" in 1996 iets worden aangepast in verband met verdergaande regionale samenwerkingr Heiloo gastheer deelcongres IULA Van 3 tot 7 september a.s. vindt in Den Haag het 32ste IULA (International Union of Local Authorities) Wereldcongres plaats. Vanuit de gehele wereld zullen gemeentebestuurders en ambtenaren (naar verwachting 1500 deelne mers) elkaar treffen en congresséren over het thema internationale samenwerking. Het is voor het eerst dat dit Congres in ons land plaats vindt. De organisatie is in handen van de gemeente Den Haag samen met de Vereniging Nederlandse Gemeenten. Op woensdag 6 september a.s. worden er voor de congresgangers "studytours" gehou den. De gemeente Heiloo verzorgt in het kader van het congres ook een studytour en wel over het thema "Ontwikkelingen in de ouderenzorg in Heiloo en de Poolse zusterstad Swietochlowice, waarmee de gemeente Heiloo een stedenband heeft". De bijdrage uit Polen zal worden verzorgd door bestuurders en des kundigen uit Swietochlowice. Aan 20 congresgangers uit alle delen van de wereld zal, tesamen met vertegenwoordigers van plaatselijke en regionale instellingen die werkzaam zijn ten behoeve van de ouderen zorg, een gevarieerd programma worden voor gelegd. Na het welkomstwoord van burgemeester N.PM. Schoof zullen diverse sprekers vanuit hun eigen professie een inleiding verzorgen. De sprekers zijn; mevrouw K. Rawska, burgemeester van Swietochlowice; mevrouw J.Wuijster - Schuddeboom, wet houder ouderenbeleid; de heer J. Rood, directeur verpleeghuis De Hout te Alkmaar; mevrouw H. Kromer, directeur Centrum voor Sociale Hulp Swietochlowice. Na deze inleidingen zullen de deelnemers een bezoek brengen aan de verschillende vormen van ouderenvoorzieningen in onze gemeente. Centraal daarin staat verzorgingshuis Overkerck waar naast het verzorgingshuis zelf een bezoek zal worden gebracht aan het pro ject Dagverzorging, een Koppel-woning en het Coördinatiepunt voor Ouderenzorg. Het middagprogramma heeft op verzoek van de organisatie een "toeristisch tintje". In samenwerking met onze buurgemeente Schermer zullen de congresdeelnemers in de gelegenheid worden gesteld om de molens bij Schermerhorn te bezoeken en zal men een rondrit door de polder maken. Voor informatie kunt u contact opnemen met Mw. Y.B.M. Kersten, afdeling Welzijnszaken, tel. 072-313 235. Informatie tot en met 24 augustus 1995 Geboorten Niels, zoon van J.W. Harlaar en N.M. de Zeeuw Gino S., zoon van S. Reussien en J.C.M. Kuijs Maxime, dochter van W.G.M. Ribberink en Y.M.J. Burgering Elders geboren Jessica J.G., dochter van H.D. Bosman en J.C.S.G. Spierings Sandra A., dochter van F.A. Toby en A.A. de Jong Roos, dochter van N.A. de Zeeuw en E.H.M. Kunst Sven, zoon van E. Wolf en J.A. Heman Thomas J., zoon van J. Stevens en W. Kuijper van der Duijn Sietske E., dochter van G.P Roozing en E.C.L. van Diepen Huwelijksaangiften J.J. Zonneveld en G.J. Post C.R Brouwer en G.B.M. Hoeksema H.J. Heiloo en A.M.C. van Gooi Huwelijken H.R.A.L.M. Mastenbroek en B.A.S.W. van Roode PT. Jonker en N. Amsterdam Overleden S. Liandres J.J.M. van Schalkwijk Op woensdag 6 september a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis worden degenen, die zienswijzen kenbaar hebben gemaakt tegen het ontwerp-bestemmingsplan "Stationsomgeving", in de gelegenheid gesteld tot het geven van een nadere mondeling toe lichting ten overstaan van de commissie Grondgebiedzaken. Tevens vindt in dezelfde openbare zitting een beraadslaging en advise ring plaats over genoemd bestemmingsplan en de ingebrachte zienswijzen. Het ligt in de bedoeling het bestemmingsplan ter vaststelling aan te bieden in de raadsverga dering van 2 oktober 1995. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat burgemeester en wethouders hebben besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het perceel Westerweg 21a. Het besluit ligt met de daarbij behorende teke ning voor een ieder ter inzage in het gemeen tehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak tel. 072- 313 152). Het besluit zal in werking treden op woensdag 30 augustus 1995. Net als elk jaar zullen ter gelegenheid van Koninginnedag in 1996 koninklijke onderschei dingen worden uitgereikt. Maar vanaf heden gaat dat anders dan tot nu toe. Dit is het gevolg van de aanvaarding door het parlement van een herziening van het decoratiestelsel. De belangrijkste verandering betreft de criteria die zullen worden gehanteerd. Meer dan vroe ger ligt de nadruk op de bijzondere verdien sten van de voor een onderscheiding voorge stelde persoon. Daarbij telt hetgeen de betrok kene in een betaalde functie heeft gedaan, alleen nog maar als aanvullend element mee. Verder is het de bedoeling dat een betere spreiding van onderscheidingen over alle bevolkingsgroepen wordt bereikt. Een andere wijziging betreft de eremedailles in de Orde van Oranje-Nassau. Deze zullen vanaf Koninginnedag 1996 niet meer worden uitge reikt. Nieuw is de ridderlijke graad van Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Informatie over de mogelijkheden om iemand voor een koninklijke onderscheiding voor te stellen en de wijze waarop dit kan worden gedaan, wordt gegeven door de afdeling kabi net van de burgemeester. Het is belangrijk dat, voordat een decoratie- voorstel wordt ingediend, met de burgemees ter of met het kabinet van de burgemeester wordt overlegd. 1. a.Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie lijst en volgorde van spre kers over van een unaniem positief com missie-advies voorziene akkoord-stukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling beknopt verslag raadsvergade- - ring d.d. 3 juli 1995 4. Ingekomen stukken 5. Beëdiging van de heer W. Knaap, hoofd afdeling Financiën, tot derde loco-secretaris 6. Agendapunt is vervallen 7. Vaststelling Destructieverordening 1995 8. Aanvraag bijdrage stads- en dorpsvernieu wing bij Gedeputeerde Staten voor een tweede en laatste bijdrage in de exploitatie voor de Pastoor van Muijenweg en voor een tweede bijdrage in de exploitatie voor de locatie van het oude Trefpunt aan de Westerweg met daarnaast het onder de aandacht brengen bij Gedeputeerde Staten van de in voorbereiding zijnde plannen voor de locatie omgeving De Loet 9. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van diverse aanpassingen in het Open Huis 10.Verzoek van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Heiloo tot het verlenen van medewerking op grond van artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs voor het renoveren van het dak van basis school De Duif 11.Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van de aanschaf van buitenapparatuur landmeten met accessoires Bespreekstukken 12 tot en met 15: 12.Vaststelling rekening gemeentelijk grond bedrijf en rekening algemene dienst 1994 (collegevoorstel wordt nagezonden) 13.Vaststelling verordening Commissie Bezwaarschriften 14.Invulling beschikbare middelen voor groot onderhoud/reconstructies wegen en ver keersknelpunten voor 1995 en 1996 15.Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van de herinrichting van Tuindorp- Noord/Slimpad en groot onderhoud weg dek Belieslaan 16. Begrotingswijzigingen In navolging van voorgaande jaren zullen ook dit jaar weer verschillende grasbermen in Heiloo verlaagd worden. De reden hiervoor is, dat de bermen in de loop der jaren te hoog geworden zijn. Dit komt door het inspoelen van zand en slik vanaf de weg, het opvangen van stof, het achterblijven van grasresten etc. Hierdoor kan de berm het water niet goed opvangen; de afwaterende functie van de berm komt in gevaar. Het ligt in de bedoeling, dat de werkzaamhe den in de week van 4 september a.s. zullen starten en dat deze circa twee weken zullen duren. De werkzaamheden bestaan uit het afgraven, opnieuw onder profiel brengen en inzaaien met gras van de bermen. De bermen in de volgende straten zullen wor den verlaagd: - Dokterslaan, hoek Klein Barlaken - Dokterslaan tussen het voetpad en de rij weg - Groot Barlaken tussen Karremel en Nieuwe Plantage - Laghe Weijdt noordzijde - Klein Barlaken tussen Laghe Weijdt en Laan van Frans - Laan van Frans zuidzijde - Diverse buitenwegen Wij vragen uw begrip voor het ongemak wat mogelijk wordt veroorzaakt tijdens de uitvoe ring van de werkzaamheden. Getracht wordt de overlast tot een minimum te beperken. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de afdeling Groen en Landschap, tel. 072 - 313 234. BH bewoning door méér dan één persoon worden de inkomens bij elkaar opgeteld. Onder het netto-huishoud- inkomen wordt verstaan het vaste netto maandinkomen van de gezinsleden, met uitzondering van inwonende kin deren, klein- of pleegkinderen tot.27 jaar. De raad Groenbericht

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6