Senioren Info Jubileumfeest zwembad Het Baafje geslaagd ementenagenda Verenigingsnie uwsVereniging snieuws kt etti Gemeente Heiloo sluit 1994 af met een positief saldo van 52 mille Z& ze^e/v c/ab GOED GEZIEN JOHN MOEN 9 i PAGINA 8 UITKIJKPOST - 30 AUGUSTUS 1995 c/oor ffaafi-ffJisri cmsi c/er JZlorst Kankerkampioenschap Om u de waarheid te vertellen heb ik er inmiddels wel meer dan genoeg van. Iedere keer schrijven de redacteuren van de Uitkijkpost uit gebreide artikelen in hun blad over leuke, originele, unieke, bijzondere, speciale, aantrekkelijke en vooral fantastische evenementen. Want, zo blijkt in de wandelgangen, daar zit u met z'n allen thuis bij de buis op te wachten. Er gebeurt nooit wat in Heiloo' en Niemand organiseert eens iets leuks in Heiloo ik hoor het u zeggen. En dan loopt een aantal mensen het vuur uit hun sloffen, schakelen zij de media in om u uitgebreid te informeren, wat blijkt? Juist die dag moet u op bezoek bij uw schoon moeder in Lutjebroek, wordt het achter-achter-kleinnichtje gedoopt in Jisp of heeft u een familiereünie in Wieringerwerf. En uw buurman links moet nodig zijn auto wassen, de buurman rechts heeft de oppas voor de kinderen van de achterbu ren en de overburen zijn net de kozijnen aan het schilderen. Kortom, met z'n allen heeft u dui zend smoesjes om een week later aan de hele wereld, te beginnen in Heiloo, te verkondigen dat er net in uw vrije weekend weer eens hele maal niets gebeurt in Heiloo. Lust u nog peultjes? Ik niet meer. Je zou er bijna het bijltje bij neer gooien als laatste enthousiasteling, die wel van een feestje houdt. Je zou bijna naar een ander dorp verhuizen, Limmen van mijn part, als men daar tenminste nog massaal durft uit te lopen voor een happe ning. Ik heb met de gedachte gespeeld om maar eens een paar jaar het geluk in Het buitenland te beproeven. Ik versta de Franse taal dan wel niet zo best, maar mis schien dat de mensen daar willig genoeg zijn om uit hun bergplaat sen te kruipen om te dansen, te zin gen, te springen en samen plezier te maken. Het Duits is niet mijn favo riete taal, maar wie weet dat onze oosterburen nog een plein willen volstampen met tafels en banken om het hele dorp de nieuwste wijn oogst te laten proeven. In Heiloo hoef je met zoiets niet aan te komen, dat is me nu al meer dan duidelijk. Voorbeelden? U wilt voorbeelden? Die dertig lolbroeken, Als een moeder met kind in de winkel komt voor een brilletje, heb ik vaak het gevoel dat zo'n moeder 'een bril' veel erger vindt dan het kind zelf. Natuurlijk is een bril in 't begin wel lastig, maar weer goed zien is voor een kind wel heel belangrijk.Hij/- zij voelt zich zekerder en hoeft niet meer speciaal voorin de klas te zitten bijvoorbeeld. De nieuwe collecties zien er te gek uit; vlotte modellen en leuke kleuren. Een kinderbril moet ook goed zitten en blijven zitten. Daarom heeft 't vaak een speciaal gevormd neusje en zogenaamde krulveren. Een kinderbril moet natuurlijk'stoei- bestendig' en vooral veilig zijn! De glazen zijn dan ook van kunst stof vanwege de breuk- en splin tervastheid. Maak van de aankoop van een kinderbril een feestje en laat het kind zelf kiezen. Hij/zij moet er tenslotte mee lopen. Maar wat u ook koopt, kies altijd voor kwaliteit en voor een winkel waar u zeker weet dat u aandacht en service krijgt. Ook né. aankoop! die afgelopen zaterdagmiddag hun schoenen uittrokken om op de speelweide mee te doen aan het beachvolleybal, daar kan ik mee praten. Met z'n allen heeft u de mond vol over het zwembad, dat het open moet blijven en betaalbaar. De gemeente heeft daartoe voor de komende drie jaar besloten. Er werd geld vrijgemaakt om het 25- jarig bestaan van het bad te vieren middels beachvolleybal. Vrachtwagens vol met zand werden aangevoerd. Er was geregeld dat het niet zou regenen. Dat u niet heeft meegedaan, okay, dat kan nog net. Maar u kwam niet eens kijken! Bang om een paar gulden entree te betalen? U mocht tussendoor ook wel een duik in het diepe nemen hoor. Het afgelopen weekend kon dat nog, over een week is het bad gesloten. Weet u wat ik hiervan nu het aller leukste vind? Het kost u handenvol met geld! Want de activiteit werd door de gemeente betaald. En wie is de grootste sponsor van de gemeen te? Exact, dat bent u zelf! Een paar gulden voor een kaartje en u was goedkoper uit geweest, had een leuke middag gehad en had nu dit stukje niet hoeven te lezen. Ik zou zeggen: wie afgelopen zaterdag of zondag in Het Baafje aanwezig waren, zijn de enigen die mogen protesteren tegen het verhogen van de plaatselijke belastingen. En dan het voetbaltoernooi van HSV. Als Ajax in de buurt is, met een clubje spelers dat niet goed genoeg is voor de hoofdmacht, maar al te best om een plaatselijke vierdeklasser op te rollen, dan komt u massaal naar het sportveld toe. U bent niet vies van leedvermaak, zo lijkt het. Maar spelen de twee Heilooër teams tegen elkaar, voor de beker of tijdens een vriendschap pelijk toernooi, dan blijft u met z'n allen lekker thuis. Het zal wel gewaaid hebben afgelopen zondag of het was vorige week dinsdag te warm om op de fiets te stappen. U heeft er wel een smoesje voor klaar. Maar die vrijwilligers van de twee verenigingen doen hun uiterste best om nog iets van een evenement voor u te organiseren. Nee, we blij ven maar een dagje thuis, want oom en tante kunnen eventueel misschien bellen dat ze langskomen. Ik hoop dat voor de thuisblijvers een specia le thuis-blijf-belasting wordt inge voerd en dat die flink hoog is. Ik ben er dus wel klaar mee. Wat zeg ik nu? Klaar mee? Leg ik me dan zomaar neer bij de lamlen digheid van m'n dorpsgenoten, die dag-in dag-uit huisje, boompje, beestje spelen alsof het geen spelle tje meer is? A i, dat is foute boel. Want als ik me er bij neerleg, dat word ik ook een kasplantje dat de deur niet meer uitkomt. Nee, ik blijf een dolende ridder op z'n paard, die vecht tegen windmolens. En u bent zo'n windmolen! Waait u met alle winden mee? Sluit u zich aan bij het koor van boe-roepers, van thuisblijvers, van kankeraars? Ik wil het niet geloven. Maar in de loop der tijd heb ik gemerkt dat u slechts de stoel uit komt wanneer er iets gebeurt dat u vanuit de woonkamer kunt zien, iets wat meer lawaai maakt dan de tele visie. Een sexshop aan de overkant, een verjaardagsfeest met veel lawaai op een zwoele zomeravond bij de buren, waarvoor u niet bent uitge nodigd, een sportwedstrijd waar door u niet met de auto thuis kunt komen. Tja, het is wat allemaal! We wonen fijn in het groen, we wonen in het groenste stukje van Europa. Maar we vinden het niet genoeg. Er is altijd wat te mopperen. Een boom te hoog, een struik te wild, een stop licht teveel en te weinig parkeer plaatsen. Eureka! We organiseren de wereld kampioenschappen kankeren van uit een luie stoel op het nieuwe plein bij 't Loo. Iedereen mag meedoen, uit binnen- en buitenland. Wedden dat een inwoner van het fijne Heiloo de strijd wint? We kunnen immers feesten als we het feest op een presenteerblaadje krijgen aan gereikt. We kunnen plezier maken omdat we de buren hun pleziertje niet gunnen. Maar we kunnen kan keren zonder naar anderen te kij ken, zonder te lezen waar mensen lol maken voor de lol en waar u ook welkom bent, maar het niet begrijpt. Schrijf nu in voor het open kanker kampioenschap van Heiloo. In uw aanmeldingsbrief moppert u alles maar bij elkaar, u stopt de brief in een envelop en stuurt deze naar de Uitkijkpost. Kunnen wij eens kijken waarover u zich opwindt en bent u mooi van uw schuldgevoel af. Aan de inschrijving zijn geen kosten ver bonden, het is gratis, mits u zich meldt langs het parcours van de Tien Mijl van Heiloo, volgende week zaterdag. Ook gratis en op een presenteerblaadje, u moet zich alleen uit uw stoel hijsen en een stukje fietsen. Maar dat kan geen reden zijn om thuis te blijven. Klaar. Het woord is aan u. A Het Baafje by night': gekleurde lampjes rondom het diepe bad, waar korte tijd later meer dan zeventig enthou siaste zwemmers en zwemsters een duik zouden nemen. HEILOO - Als het aan Ron Zwerver ligt, is er volgend jaar opnieuw beach volleybal op de speelweide van zwem bad Het Baafje. De internationale vol leybal-vedette en inwoner van Heiloo was zeer enthousiast over het gebeuren afgelopen zaterdag en zondag bij het Heilooër zwembad. Hij zegde de orga nisatie met grote stelligheid toe in 1996 met een aantal spelers van het Nederlandse team - deelnemer aan de Olympische Spelen in het Amerikaanse Atlanta - naar Heiloo te komen. Voor de organisatoren van het Baafje- evenement een fikse opsteker. Die had men ook wel nodig, want het aantal deelnemers was niet echt om over naar huis te schrijven. Het beachvoetbal trok tien koppels, van wie het Foresters-duo Walter Hoeben en Rits van der Lee zich het meest bekwaam toonde. Het beach volleybal bij de recreanten had zes deel nemende teams, de geoefenden streden op zondag met tien ploegen om de Baafje-titel. Zij werden helaas niet aan gemoedigd door honderden bezoekers, maar allen die er waren, zowel deelne mers als belangstellenden, lieten zich toch enthousiast uit over het gebeuren. De meeste deelnemers kwamen op vrij dag af op het avondzwernmen. Zo'n 75 mensen namen een duik in het diepe bad van Het Baafje, dat rondom feeste lijk verlicht was, terwijl ook de hoge duikplank van een 'special effect' was voorzien. Tot een uur of half elf werd plezier gemaakt in het water en er omheen, waarbij 'zwemjuf Hannie' de show stal. Met twee duivelslichtjes op het hoofd mocht ze niet koppie onder, maar als een bewegend baken gaf zij de richting aan. Een fantastisch gezicht. Ondanks de geringe belangstelling op de zaterdag en zondag zijn de mensen van Het Baafje toch vol goede moed om van het Beach-weekend een terug kerend evenement te maken. De toe zeggingen van Ron Zwerver enerzijds en de mogelijkheden van nog meer publiciteit en medewerking van vereni gingen anderzijds zorgen voor een opti mistisch geluid. Voor een eerste keer was het daarom zeker niet slecht en absoluut geen mislukking: alle begin is moeilijk, zullen we maar zeggen. Ron Zwerver liet zondag wat staal tjes van zijn kunnen zien tijdens het beachvolleybal. Veel zand, bomen en enthousiasme tijdens het toernooi voor de recrean ten. Activiteiten bij Aktief HEILOO - In vervolg op de bespreking van de activiteiten wenskaarten maken, schilderen met acrylverf, schaken, astro logie. trimmen in 't bos, sportinstuif en zondag filmmiddag in de rubriek Senioren Info van 16 augustus besteden we in deze aflevering opnieuw aandacht aan' een aantal educatieve, sportieve en creatieve activiteiten die Aktief, tref punt voor 55+ komend seizoen organi seert. Jazzdance Vanwege het grote succes is er dit sei zoen weer een beginnerscursus Jazzdance. De cursus is op donderdag middag van van 15.00 - 16.00 uur, start op donderdag 5 oktober en loopt door tot eind mei. De kosten bedragen f 150,00. Jazzdance is ontspannen rit misch bewegen en dansen op swingende muziek. Hierbij is een zekere mate van lichaamsconditie nodig. Daarom wor den steeds, als voorbereiding op de dans, allerlei oefeningen gedaan zoals loop- en bewegingsoefeningen en grond- en stretchoefeningen. Belangrijk hierbij is dat u met uw eigen mogelijk heden, in uw eigen tempo mee kunt doen. Hebt u de beginnerscursus al gedaan dan kunt u op donderdagmid dag van 13.30 - 14.30 uuur mee doen aan Jazzdance voor licht gevorderden. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursussen worden gegeven in Dojo 't Loo, Bergeonstraat, Heiloo. Fitness voor mannen Elke dinsdagmiddag van 15.00 - 16.00 uur is er de cursus fitness voor mannen. Fit blijven bereikt u mede door goede lichaamsbeweging. In de fitness-cursus wordt, onder deskundige leiding, gewerkt aan een goede conditie door het doen van veelsoortige grondoefe- ningen zonder dat daar allerlei gymnas- tiektoestellen aan te pas komen. Wel wordt er zo nu en dan gewerkt met bal, hoepel en stok. Op deze manier worden alle spieren in beweging gezet. U begint in een rustig tempo en voert dit, afhan kelijk van uw mogelijkheden, geleide lijk op zonder te forceren. Aan het eind van het seizoen gaat u op de laatste middag met z'n allen gezellig de duinen in en sluit u af met een kopje koffie. ♦De cursus start op 12 september en duurt tot eind mei. De kosten zijn f 8.00 per maand. Inlichtingen bij de heer Velthuis, tel 331802. Poppen maken In de beginnerscursus poppen maken gaat het niet alleen om poppen maar om elke andere (sprookjesachtige) cre atie die uit uw eigen fantasie voort komt. Dit kunnen naast poppen ook kabouters, trollen, dieren of andere figuren zijn. Velen van ons zijn in onze jeugd misschien onvoldoende aange moedigd tot het ontdekken van onze eigen fantasie en deze te uiten in het maken van voorwerpen. Om aan de cursus deel te kunnen nemen hoeft u dus niet een van tevoren opgezet idee in uw hoofd te hebben en ook is het niet nodig dat u kunt naaien en schilderen. De doelstelling van de cursus is nu juist u te helpen de fantasie in uzelf te ont dekken. Roos Margiono begeleidt u vervolgens zodanig dat u tot creaties komt die u zelf niet voor mogelijk had gehouden. De cursus is op vrijdagoch tend van 9.30 - 12.00 uur en start op 6 oktober. De kosten bedragen f 120.00 inclusief materiaal. Kalligrafie voor beginners Kalligrafie -de kunst van het schoon schrijven- groeide onder andere in China uit tot een zelfstandige, zeer geraffineerde kunstvorm. In West- Europa voerde de kalligrafie tot een zeer hoogstaande boekversieringskunst met rijk uitgewerkte initialen, miniatu ren en andere versieringen. In de hedendaagse beoefening ervan kunt in de beginnerscursus leren hoe u met pen, inkt en verf bijvoorbeeld veijaars- en kerstkaarten kunt maken. U leert hier bij te schrijven in moderne en oude schriftsoorten. De cursus wordt eens in de 14 dagen gegeven op donderdagmid dag van 14.00 - 16.00 uur en start op donderdag 5 oktober. De kosten zijn f 53,50. Overige activiteiten Naast de in deze rubriek reeds bespro ken activiteiten, kunt u deelnemen aan badminton, fietsen, fitness voor vrou wen, gymnastiek, t'ai chi, tennis, volks dansen, yoga, watergymnastiek, bloem schikken, kalligrafie, papierarchitec tuur, tekenen en schilderen, beurs en beleggen, filosofie, grafologie, video, zang, Frans, Engels, Spaans, boeken markt. Als u meer wilt weten over cursussen en aktiviteiten vraagt u dan onze 'gele gids' aan. Deze wordt u gratis toegezonden. U kunt deze aanvragen bij Aktief tref punt voor 55+, Westerweg 294,1852 AS Heiloo, tel. 331297. Op dit adres kunt u ook terecht als u zich wilt opgeven voor een van de cursussen. Lees het elhe ïoeeh in üe llithiilipost. Hét üratis meeliblail Handtekeningenactie voor het Loo-plein HEILOO - Vrijdag wordt de vernieuw de Winkelhof 't Loo geopend. Met man en macht is er gewerkt door de betrok kenen om alles voor elkaar te krijgen. En niet alleen in de winkelhof maar ook er omheen. Door velen is reeds de loftrompet gestoken over de fraaie bes trating op met name het plein, dat ont staan is tussen de winkelhof enerzijds en de banken (VSB en ING) anderzijds. De gedachte dat dit plein straks auto's 'te gast' krijgt, zit velen niet zo lekker. Onder hen mevrouw Eva Bakker. Zij vindt het plein enorm leuk geworden en geniet daar samen met vele anderen van de ontspannen en gezellige sfeer. „Je kunt er zomaar lopen en zitten zon der dat je op auto's hoeft te letten, zon der op terras of bankje uitlaatgassen te moeten consumeren", aldus mevrouw Bakker in een ingezonden brief aan de Uitkijkpost. Zij heeft besloten om een handtekenin genactie te starten om het plein bij 't Loo autovrij te houden. Samen met mevrouw H. Geutskens zal zij vrijdag 1 september van 19.00 tot 20.00 uur en zaterdag 2 september van 10.00 tot 11.00 uur bij de hoofdingang van Winkelhof 't Loo (de ingang bij vishan del Schong) handtekeningen verzame len onder de bezoekers van 't Loo. Alle verzamelde handtekeningen zullen ten slotte aangeboden worden aan de gemeenteraad van Heiloo, die over het al dan niet autovrij houden van het plein moet beslissen. Wie het met de beide dames eens is, kan dus op de genoemde tijden de handte- keninglijst invullen. Wie wil meehelpen bij het verzamelen van handtekeningen (bij 't Loo of in de eigen woonomge ving) of wie wat meer informatie wil hebben, kan ook telefonisch contact opnemen met mevrouw E. Bakker (334694) of mevrouw H. Geutskens (336180). Franse conversatie HEILOO - Jenny Cornelissen in Heiloo geeft al jaren Franse conversatielessen op ieder gewenst niveau. De lessen wor den gegeven in groepjes of privé, zowel overdag als 's avonds. Ook dit jaar gaat er weer een beginnersgroep van start en verder zijn er instapmogelijkheden in het 2e jaar, 3e jaar, enzovoort. U kunt kiezen uit twee manieren van werken: het volgen van de Franse les methode C'est ca, deel I of deel II, met daarbij spreek- en grammatica-oefenin gen of de vrijere lesmethode van het Frans spreken met elkaar zonder aan schaf van boeken. Vanzelfsprekend moet u hiervoor al enige kennis van de Franse taal hebben, hoewel er wel ver schillende spreekniveaus mogelijk zijn. Jenny Cornelissen zal aanwezig zijn op de Uitmarkt Heiloo op 2 september. HEILOO - De rekening in één oogop slag 1994 (RIEO) van de gemeente Heiloo is uitgebracht. De aparte reke ning van het gemeentelijk grondbedrijf en de gemeenterekening, het huishoud boekje van de gemeente, zijn op 17 augustus besproken in de raadscommis sies voor Bestuurszaken, die is belast met het onderzoek van de rekeningen. De accountant heeft de rekeningen ook gecontroleerd. Met deze rekeningen legt het college van burgemeester en wethouders ver antwoording af aan de gemeenteraad. De rekeningen worden met de RIEO ter vaststelling aangeboden in de raads vergadering van 4 september. Deze ver gadering is openbaar. Iedereen is dus van harte welkom. Na de raadsvergade ring moeten de rekeningen volgens de gemeentewet, vóór 15 september wor den aangeboden aan de provincie. Positief saldo Het financiële resultaat van de gemeen terekening is een voordelig saldo van f 52.000,00. Het resultaat/saldo was in de loop van 1994 geraamd op een tekort van rond f 165.000,00, maar bij de tus sentijdse rapportages was al aangege ven, dat door onder meer het later uit voeren van diverse investeringen, behalve voor het grondbedrijf het jaar 1994 hoogstwaarschijnlijk ongeveer met een nulsaldo zou worden afgeslo ten. Op de totale rekening van f 51.000.000,00 is het saldo van rond f 52.000,00 dus slechts een afwijking van 0,1%. Het saldo wordt gestort in de reserve nader te bepalen bestemmingen en is te beschouwen als een incidentele meeval ler. In de RIEO is kort en bondig aan gegeven waar interessante verschillen, zowel plus als min, zijn opgetreden. In de onlangs vastgestelde vooijaarsnota en het meerjarenbeleidsplan is met de te verwachten effecten, die wel structu reel doorwerken in de komende jaren, al rekening gehouden. Grondbedrijf Het grondbedrijf met een aparte begro ting en rekening, omdat grondexploita ties buiten het normale huishoudboekje van de gemeente vallen, heeft een posi tief saldo van afgerond f 1.300.000,00. Dit wordt toegevoegd aan de afzonderlijke reserve van het grondbedrijf. Het saldo is vooral ont staan door het positief afsluiten van deelplannen in Ypestein. Om eventuele toekomstige tegenvallers op te kunnen vangen, moet er een reserve aanwezig zijn als zogenaamd weerstandsvermo gen. In het verleden zijn er ook wel eens deelplannen geweest die met verlies zijn afgesloten. De rente- en economi sche ontwikkelingen zijn nu eenmaal sterk wisselend en bepalen grotendeeld de uitkomsten. Door de gemeenteraad is inmiddels wel besloten om de reserve van het grond bedrijf niet te laten stijgen boven f 2.000.000,00, zodat de komende jaren verwacht mag woden, dat het grondbe drijf bedragen in de gemeentekas (reserve) zal storten. De winst uit het grondbedrijf is dan ook één van de mogelijkheden om een deel van de kor tingen op de rijksuitkering uit het gemeentefonds, zoals die in de komen de kerntakendiscussie/heroverwegings operatie een belangrijke rol spelen, op te kunnen vangen. RIEO De rekeningen, zoals die volgens de voorschriften bestaan uit gedetailleerde verantwoording met uitgebreide speci ficaties en bijlagen, worden de laatste jaren in Heiloo vertaald en samenge voegd in een RIEO. Deze RIEO is een moderne vorm van verslaglegging met de bedoeling de rekeningen voor zowel de raadsleden als de bevolking beter leesbaar en toegankelijk te maken, door in hoofdlijnen de belangrijkste zaken aan te geven. Naast financiële cijfers zijn er ken- en prestatiegetallen opgenomen die een relatie leggen tussen geld en wat er mee wordt gedaan. De RIEO is gratis af te halen bij de balie van het gemeentehuis. De rekeningen van het grondbedrijf en de gemeenterekening 1994 zijn ter inza ge gelegd en eventueel in onderdelen verkrijgbaar tegen betaling van de in de legesverordening opgenomen bedra gen. Voor informatie kunt u bellen met de heer W. Knaap, telefoon 072-313150. Geslaagd HEILOO - Maandag 28 augustus is Irma Dijkman Dulkes uit Heiloo aan de Vrije Universiteit te Amsterdam afge studeerd bij de faculteit voor Nederlandse Letterkunde met als spe cialisatie taalbeheersing, Nederlands voor anderstaligen. VVV Heiloo HEILOO - Per 1 september'sluit de VW van Heiloo weer haar deuren. Voor de aankoop van VW Landelijke Geschenkenbon kan men terecht bij Kantoorhandel De Schrijverij, Heeren- weg 140. Voor informatie is de VW altijd telefonisch te bereiken onder nummer 072-331969. Kook Zaterdag 2 september: maandelijkse verkoop, van 10.00 tot 14.00 uur, Victoriepark 2 in Alkmaar. De opbrengst is t.b.v. een project om naai machines en toebehoren te schenken aan een groep alleenstaande moeders in Kenya. Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Ophalen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Stichting Doorstroom Stichting Doorstroom verkoopt twee dehands spullen voor een waterprojesct in Uganda. Op zaterdag 2 september van 9.30 tot 15.00 uur in het pand aan de Koningsweg 36 te Akersloot en op zon dag 3 september tijdens de rommel markt op het Wilhelminaplein aldaar. Als u nog spullen heeft voor de verkoop kunt u contact opnemen met Wil Broersen, 02513-12778 of Ben Schagen, 02513-14957. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kunnen worden voor (poli tieke) gevangenen. Iedereen kan hier aan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo De gehele maand september is er een expositie genaamd 'China; Wereldvrouwenconferentie'. Zaterdag 2 september wordt een boekverkoop dag gehouden tijdens De Uitmarkt. Bibliotheek Akersloot Tot en met eind september is er in de hal van de bibliotheek een expositie van aquarellen van Tineke Kramer- Pijnappel uit Limmen. Te bezichtigen tijdens openingstijden. Boekverkoop Het Trefpunt Zaterdag 2 september van 10.00-15.00 uur: tweedehands-boekenmarkt in Winkelcentrum Het Hoekstuk. In het seizoen 1995/1996 zal iedere laatste zaterdag van de maand verkoop plaats vinden in Het Trefpunt. Er is ook een permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u bellen: tel. 331297. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstellingen op 16 en 20 sep tember, aanvang 14.30 uur. Jeugdfilm op 23 september, aanvang 19.00 uur. Wilhelminaplein 3, Akersloot. Inlichtingen en/of reserveringen: 02513- 13447. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 10 september is in het Stedelijk Museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar, de expositie 'Wie verre reizen doet...' te zien met werk van schilders uit de Bergense School en hun tijdgeno ten; openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Orgelzaal Booy Vrijdag 1 september: orgelconcert door Wim en Peter Zwart in Orgelzaal Booy, Daalmeerpad 13 te Alkmaar; aanvang 20.00 uur; entree f 6,00. Galerie Amber Tot en met 17 september is er bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen een expositie met werk van Jan Buys (handgevormde vazen) en Irene Maas (kleuretsen) te zien tijdens de openingsuren op donderdag tot en met zaterdag van 14.00-17.00 uur. Expositie in Merlet In restaurant-hotel Merlet, Düinweg 15 te Schoorl is tot en met 25 september een expositie te zien met aquarellen van Jacqueline Vermey. Tennisvereniging Heiloo Van 26 augustus tot en met 10 septem ber vinden op het sportpark aan De Dors de jaarlijkse clubkampioenschap pen plaats. Zondag 8 oktober: racketdag van 10.30 -15.30 uur. SV De Vrijheid Zaterdag 2 september: open dag bij schietsportvereniging De Vrijheid in het teken van '1300 jaar Heiloo' en het eigen verenigingsjubileum van 10.00- 17.00 uur in het onderkomen op sport park Het Zevenhuizen (naast/achter de badmintonhal). Bijeenkomst Christenzakenlieden Maandag 4 september: bijeenkomst georganiseerd door de Full Gospel Business Men's Fellowshop International, met als spreker architect Hilmoed Schuindel. Restaurant De Alkmaarse Poort, Omval 72, Alkmaar om 20.00 uur. Iedereen is welkom. Meer informatie: tel 02290-15573 of 02240- 96327. Baptisten Gemeente Alkmaar Zondag 3 september: Sing-In, onder lei ding van predikant ds. A.J. van de Wetering,met medewerking van Gospelgroep Joyfull Noise uit Alkmaar. Het thema van de avond: Kan de massa zich vergissen? Hofstraat 15, aanvang 19.00 uur, gratis toegang. s

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 8