mmF Laatste weekend 'Kunst in de kas' Goede oogst Freinet-schooltuin Rond 't Limmer Die: eigen krant voor Limmen en Akersloot Vbs MaKELAARDII tel. 072 331895 Redactieacquisitie en administratiei De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 330 175 Telefax: 072 335 644 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175. 20 SEPTEMBER 1995 èlxSXv..:.- NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN j liL^JDrukkerij uitkijkpost bv 60e JAARGANG NO. 38 Spruiten net van 750 gram IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK Heiloo - Zaandam Collecteweek Nierstichting Gevonden Workshops in de Buk Perspectief voor ouders en kinderen SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Bespreking bekroonde kinderboeken Capelli opent haar deuren Leerlingen Willibrordschool lopen voor Chileense kinderen Barry Hughes gast bij Rabobank Foto's ophalen bij John Moen Opticien Varkensfilet 1 kilo voor 10.98 GEES HACHMANG LOODGIETERS Geslaagd Zo schaakte Oppositie Kleurwedstrijd in Het Hoekstuk O 9 9 9 9 9 9 9 999999999999999 999999999999999999999999 99999999999'--' ■SS -.V.V.V- .....ylvIvXv .v.v. v.,.v •V.V.V.V .V..V.V.' V.' DOC«3C«r De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! In 1985, tijdens één van hun eerste concerten: Between in Schermerhorn. Between in de huidige formatie, zoals vrijdag opgetreden zal worden in Buk Buk. Between neemt afscheid: wervelende finale bij Buk Buk HEILOO - De bekende formatie Between, opgericht door de Heilooërs Hans Laduc en Frank Niemans, stopt ermee. Na tien jaar in kroegen en clubs gespeeld te hebben, gaan de bandleden hun eigen weg. Gitarist Laduc vertelt dat het vooral de bedoeling was om lol te hebben, en dat leek wat minder te worden. Ze willen geen 'professionele' band worden, met drie optredens per weekend en een standaard-repertoire. „De laatste jaren is vooral bij het jon gere publiek house heel populair geworden. Er werd gevraagd of wij dat ook wilden gaan doen. Ach, het is leuk om het eens te proberen, maar niet om dat op het programma te zetten," ver telt Laduc. Rock-covers De band is begonnen in 1985, met een repertoire waarop evenveel eigen num mers als covers stonden. Naarmate de band meer optredens kreeg, ook in andere delen van het land en zelfs in Duitsland, werd de vraag naar bekende nummers groter. Het aandeel van eigen werk nam af. Between koos voor de roek-kant van de bekende nummers, met een aantal jaren geleden bijvoor beeld de muziek van Brian Adams. Begin jaren '90 kwam de ommekeer: allerlei 'stevige1 bands kwamen uit met ballads, zodat het dansgehalte van de shows van Between minder werd. Daar wisten de bandleden goed op te reage ren; ze verzonnen een Blues Brothers- act, kompleet met kostuums en dans pasjes. Between heeft bij een aantal grote bands in het voorprogramma gestaan, zoals bij de Golden Earring en Meat- löaf. „Dat is natuurlijk mooi, voor zo'n grote groep mensen spelen. En het is leuk om te zien hoe die bekende jon gens zich gedragen," zegt Laduc. Ook bij de optredens waarbij met andere bands samen de Top 100 aller tijden werd gespeeld, kwam het publiek in groten getale toestromen. Succes in de Achterhoek Het meeste succes had de band toch wel in de provincie Utrecht en de Achterhoek. „In Noord-Holland wil het publiek eigenlijk vooral harde roek-nummers. En de eerste keer dat we in Utrecht speelden, waren we erg verbaasd dat het publiek al meteen in het begin begon te dansen," aldus Hans Laduc. Nu is het, na tien jaar en diverse band leden-wisselingen, tijd voor iets anders. Sinds drie jaar werd er met vijf perso nen gespeeld, daarvóór met vier man. De formatie van dit moment bestaat nu één jaar: vorig jaar kwam de drummer erbij. Alle leden gaan nu hun eigen weg. Hans begint met een nieuw band je ('maar dat moet nog een beetje een verrassing blijven', zegt hij daarover), Marco gaat verder met een band met drie zangeressen, 'Seven Seas', Rick gaat free-lance aan de gang en zal zo af en toe weer met de 'Ship Horseband' meespelen, Frank gaat 'losse dingen' doen en Jurgen gaat hard aan zijn Economie- en zijn conservatoriumstu die werken. Afscheid Vrijdag 22 september zal het afscheids concert plaatsvinden in jongerencen trum Buk Buk. Dat wordt een waar spektakel, want ex-bandleden, collega bands zoals Headline, Fetherlite en de Ruud Jansen Superband en wellicht het Alkmaars showballet zullen acte de presence geven. Koert Peperkamp, de lichtman van Between, heeft gezegd 'het hele magazijn te zullen leegtrek- ken' en te zórgen voor een grootse lichtshow. Het optreden vrijdag begint om 21.00 uur, in de grote zaal van Buk Buk aan de Pastoor van Muyenweg 12 in Heiloo. De entree is gratis. REGIO - In de week van 24 tot en met 30 september houdt de Nierstichting haar jaarlijkse collecteweek. In deze week ontvangen donateurs en begun stigers een brief met het verzoek de Nierstichting wederom te steunen. Tegelijkertijd gaan 60.000 vrijwilligers op pad om te collecteren. De vele gif ten in bus en via girorekening 388.000 zorgen jaarlijks voor een opbrengst van ongeveer 13 miljoen gulden waar de Nierstichting veel nierpatiënten direct en indirect mee kan helpen. Nierpatiënten kunnen bij de Nierstich ting financiële hulp krijgen in de vorm van een subsidie of lening. Deze finan ciële ondersteuning wordt meestal aan gewend voor patiënten die door hun ziekte in de knel komen en niet meer bij een andere instantie terecht kun nen. Ook kan de Nierstichting een lening verstrekken aan een nierpatiënt die graag aan het werk wil en kan aan tonen dat hij een rendabel bedrijfje kan starten. Een fietsenstalling en een koe riersbedrijf zijn voorbeelden van be drijfjes die met succes lopen. Daarnaast organiseert de Nierstichting vakanties voor nierpatiënten. De Nierstichting steunt de nierpatiën ten indirect door het financieren van wetenschappelijk onderzoek naar het ontstaan en voorkomen van nierziek ten. Ze geeft voorlichting aan arts en publiek. Ook zijn er bijzondere projec ten die bijvoorbeeld de onderwijssitu atie voor kinderen moeten verbeteren of de kwaliteit van de dialysebehande ling moeten verhogen. Vanzelfsprekend doet de Nierstichting veel aan vergro ting van de transplantatiemogelijkhe den in Nederland. Ze richt zich daarbij op de overheid, de ziekenhuizen en de Nederlandse bevolking. Een nierziekte is meestal een geleidelij ke aantasting van de nier. In een perio de van maanden of jaren gaan de nie ren achteruit. Wanneer de nieten min der dan 5 -10% werken moet men gaan dialyseren om in leven te kunnen blij ven, of een niertransplantatie onder gaan. Dialyse is een zware therapie: ze vergt veel tijd en een strak levensritme waardoor men in activiteiten sterk beperkt kan zijn. Jaarlijks starten in Nederland circa 1100 nierpatiënten met de dialysebehandeling. Ongeveer 1700 nierpatiënten staan op de wacht lijst voor transplantatie. HEILOO - De politie meldt de volgen de gevonden voorwerpen in de week van 8 tót en met 14 september: hand doek in diverse kleuren, schilderijtje, kinderwandelwagentje, bruin horloge, portemonnee van zwart leder met inhoud, diverse kleding, diverse sleutels en regenpak zwart/rood. HEILOO - Heb je altijd al iets willen doen op het gebied van theater? Wil je een band beginnen, in een band spelen of het (samen)spel van je band eens grondig onder handen nemen? Ben je een geluidstechnicus in de dop? Buk Buk biedt je de kans om een stap in de richting van jouw keuze te doen. Oktober is namelijk de maand van de workshops. Er staan dan maar liefst drie workshops op het programma: een theaterworkshop (deze begint overi gens al eind september), een P.A.- workshop en - afhankelijk van de belangstelling - één of meer bandw orkshops. Alle workshops behandelen de basisbeginselen van het desbe treffende onderwerp. Ervaring is dus niet vereist, iedereen kan zich aanmel den. De theatherw.orkshop wordt gegeven door een professionele theaterdocent en de bandworkshop(s) worden geor ganiseerd in samenwerking met het Conservatorium te Alkmaar. De peri kelen aangaande de RA. worden bijge bracht door Pielage E.M.R., het geluid en lichtbedrijf dat in Buk Buk de con certen opluistert. Ook hierbij is er spra ke van een gediplomeerd docent. Wil je je voor één van deze workshops aanmelden, of wil je meer informatie over de workshops, bel dan naar Buk Buk (072-335242) en vraag naar Ellen. HEILOO - Pubers: ze worden zo anders. Lichamelijke veranderingen gaan hand in hand met het zoeken naar een eigen identiteit en het aftasten en soms aantasten van grenzen die ouders en verzorgers eerder stelden. De opvoeding wordt anders en ouders en verzorgers krijgen voor de puber een andere rol. Over dit onderwerp organiseert de Pedagogische praktijk Perspectief in Heiloo een avond voor ouders en ver zorgers van kinderen tussen 12 en 16 jaar. Op deze avond vertelt de orthope dagoog mevrouw drs. Atie Visser op grond van haar eigen ervaringen in de pedagogische praktijk welke proble men ouders en verzorgers met pubers kunnen hebben en hoe zij daarmee kunnen omgaan. Dat doet zij op zo'n manier, dat er voldoende ruimte is voor vragen en eigen ervaringen en vaak levert dat genoeg gespreksstof op om tot een uitwisseling te komen over de aanpak van bepaalde problemen. De avond wordt georganiseerd op woensdag 27 september van 20.00- 21.45 uur in 't Open Huis in Winkelhof 't Loo. Voor het bijwonen van de avond betaalt u f 5,00. Wilt u meer informatie dan kunt u bellen naar de Pedagogische praktijk Perspectief: 072-336926. Belangstellenden bespreken het werk van Peter Huijzer tijdens Kunst in de Kas. HEILOO - Zaterdag 23 en zondag 24 september zijn de laatste dagen waarop de expositie van de kunstschilder Peter Huijzer uit Heiloo nog te bezichtigen is. Een bijzondere tentoonstelling, mede door de locatie en de opvallende vorm geving waaraan de Heilooër interieur- architect Lawant zijn medewerking heeft verleend. De tentoonstelling, beide dagen geo pend van 12.00 tot 17.00 uur, wordt gehouden in een kassencomplex aan de Vennewatersweg (hoek Malevoort) te Heiloo. Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Ook in 1995 zijn er weer heel wat penselen en griffels uitgereikt. Mevrouw M. van Nes (bibliothecaresse van de openbare bibliotheek Heiloo) zal op woensdag 27 september de kin derboeken bespreken, die deze prijzen ten beurt zijn gevallen. De bijeenkomst wordt gehouden in de Openbare Bi bliotheek Heiloo en duurt van 10.30 tot 11.30 uur. De toegang is gratis en er wordt een -eveneens gratis- kopje kof fie geschonken. HEILOO - Vrijdag krijgen de inwoners van Heiloo en omgeving er een moge lijkheid bij om netjes geknipt rond te lopen: Kapsalon Capelli zal die dag om 18.00 uur geopend worden. Op de hoek Tulpencroftlaan Zeekamplaan is de voormalige groentewinkel en honden trimsalon veranderd in een zonnige kapperszaak. Eigenaar Maryse Swart heeft de wanden geel geschilderd en één en ander opgeknapt. Maryse is acht jaar geleden via het leer lingwezen in Alkmaar begonnen met haar scholing tot kapster. Na vier jaar is ze gaan reizen: in onder andere Parijs en Londen leerde ze de kneepjes van het vak. Daarna heeft ze anderhalfjaar als kapster gewerkt aan boord van een cruiseschip. Eenmaal terug in Alkmaar HEILOO - Van 20 september tot en met 2 oktober organiseert winkelcen trum Het Hoekstuk een kleurwedstrijd in het kader van Werelddierendag. Alle ingeleverde kleurplaten zullen in het winkelcentrum worden opgehangen. Een vakkundige jury beoordeeld op 4 oktober de kleurplaten en zal de prijs winnaars bekendmaken. Er zijn drie categorieën: tot en met 6 jaar, 7 tot en met 9 jaar en 10 tot en met 12 jaar. In elke groep zijn er drie mooie prijzen te verdienen. Bij inlevering van de kleurplaat ontvangt iedere deelne mer een mooi dierendag-kado. De kleurplaten zijn verkrijgbaar bij de winkeliers in Het Hoekstuk, en moeten vóór 3 oktober ingeleverd zijn bij Marijke's stoffenwinkel. Op 4 oktober zullen het Werejdnatuur- fonds en Dierenbescherming Neder land met verschillende stands aanwezig zijn in het winkelcentrum. Bovendien zal er op een aantal tijden een W.N.F.- film vertoond worden. HEILOO - Op 22 september lopen de leerlingen van de Willibrordschool een sponsorloop voor kinderen in de parochie van pater Theo Borst in Chili. Om 16.30 uur klinkt het startsignaal voor dé groepen 1 en 2 waarna om 17.00 uur en 17.30 uur de hogere groe pen voor hun rondjes aan de start ver schijnen. De sponsorloop wordt omlijst met speelse aktiviteiten: hometrainen, mister Bibber, schminken, bonenraden en verkoop van draïik en hapjes. Met de opbrengt van deze middag wil pater Borst leer- en spelmateriaal aanschaf fen voor een kinderdagverblijf. De leer lingen van de Willibrordschool zijn er klaar voor, de sponsors zijn benaderd, nu is het hopen op goed weer en veel publieke belangstelling. HEILOO - De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Rabobank Heiloo-Limmen is vastgesteld op don derdag 21 september in het Golden Tulip Hotel in Heiloo, aanvang 19.30 uur. Na de vergadering zal als gastspre ker optreden Barry Hughes. Op de hem welbekende en humoristische wijze zal nader worden ingegaan op het thema: 'De link tussen bedrijfsleven en sport'. Voor de presentatie van Barry Hughes, aanvang 20.30, uur zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Belangstellenden kunnen zich hiervoor aanmelden via het secretariaat van de bank. HEILOO - In het kader van de succes volle Italiëweken bij John fyloen Op ticien in winkelcentrum 't Loo zijn afgelopen zaterdag gondelier-foto's gemaakt. Jong en oud nam maar wat graag plaats achter het cartoon-bord waarop een heuse Italiaanse gondelier zijn hoofd afstond aan elke liefhebber. Diegenen die gefotografeerd zijn, kun nen hun foto's gratis ophalen bij John Moen Opticien op zaterdag 23 septem ber. Tevens kunt u de komende weken bij John Moen terecht voor een gratis oogmeting in het kader van de Natio nale Oogmeetweken. MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOO N: 072 - 3305S0 KANTOOR HOUDEND'. KENNEMER STRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 8OO AG ALKMAAR Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. Kinderen van groep 4/5 van de Freinetschool aan het werk in de volkstuin. HEILOO - Sinds enige jaren heeft de Freinetschool een schooltuin op het tuinencomplex aan de Vlooiendijk. Vanaf de jóngste kleuters wordt er in de tuin gewerkt. Iedere week gaat er een groepje kinderen onder begelei ding van twee ouders naar de tuin. Kinderen leren er de grond bewerken (het opmeten en uitzetten van de zaai- bedden), zaaien, poten, voorzaaien en uitzetten en uiteraard oogsten. De oogst bestond voor hen dit jaar uit: sperziebonen, 19 pompoenen, 2 1/2 kg burmania's (rode aardappels), witte kool, sla, worteltjes, radijsjes en heel veel snijbloemen. Indien mogelijk wor den de produkten van de tuin in de groep of op feestavonden verwerkt tot een salade, of jam (de kleuters hebben aardbeien). In het najaar wordt de witlof ingekuild, waarna gewacht wordt tot het voorjaar voordat de grond weer klaar gemaakt kan worden voor de nieuwe gewassen. HEILOO - Op 30 augustus is geslaagd onze plaatsgenote Miranda Straver aan de faculteit Informatie en Communi catie van de Algemene Hogeschool Amsterdam, in de studierichting Bibliotheek en documentaire informa tie. HEILOO - Drukkerij Uitkijkpost heeft onlangs het initiatief genomen een tweede streekkrant te verspreiden. Dat is 'rond 't Limmer Die' geworden, een krant voor Limmen en Akersloot, met nieuws en advertenties uit beidé ge meenten. Het Limmer Die is een klein natuurgebied tussen Akersloot en Lim men, het middelpunt dus van het ver spreidingsgebied van deze krant. In de redactionele stukken van de Uitkijkpost is sinds 8 september minder nieuws te vinden over deze beide dor pen. Inwoners van Heiloo die geïnte resseerd zijn in de krant kunnen deze op vrijdag tussen 13.00 en 15.00 afhalen bij de balie van Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 te Heiloo. besloot ze voor zichzelf te gaan begin nen. Afkomstig uit een ondernemersfa milie was dat niet zo vreemd. Na lang zoeken en voorbereiden koos Maryse voor het pand middenin Heiloo. „Ik ben er erg blij mee," vertelt ze. „Het ligt lekker centraal tussen Alkmaar en Castricum, waar veel van mijn klanten die ik in Alkmaar knipte, vandaan komen. Er is hier ook veel parkeerruimte, dat is makkelijk." De opzet van Capelli is vooral klanten per soonlijke aandacht geven. Maryse wil dat de klant precies krijgt waar hij of zij voor komt, en daarom neemt ze er de tijd voor. „Mensen kunnen hier geen koopjes verwachten," aldus Maryse. „Het gaat mij om kwaliteit en exclusivi teit." Bij Capelli wordt gewerkt met l'Anza, een nieuwe verzorgingslijn. Voor de producten worden proteïne en keratine onttrokken uit Aziatisch mensenhaar. Burgemeester Huisman van Limmen neemt het eerste exemplaar in ont vangst uit handen van Arnoud Mars, directeur van Drukkerij Uitkijkpost. HEILOO - Dinsdag 12 september is de eerste ronde van de nieuwe competitie gespeeld. In de A-poule is de heer Slob na afwezigheid van een seizoen weer teruggekeerd op de vereniging. Aangezien de heer Slob in voorgaande jaren meermalen kampioen van Op positie is geweest, is hij voor de ambiti euze kampioenskandidatien een seri eus te nemen opponent. In deze eerste ronde wist de altijd taaie heer Ligthart de heer Slob knap op remise te houden. In de negen gespeel de partijen in de A-poule wisten slechts drie schakers de volle winst te. halen. De overige partijen eindigden in remi se. Kanshebber op de titel Van Etten wist na een moeilijke partij tegen Van der Wal door een foutje van laatstge noemde toch de winst te pakken. Promovendus Kleyn versloeg na een zeer knappe, gedegen gespeelde partij Jongkind, die altijd een moeilijke start kent maar later in het seizoen ongetwij feld weer voor verrassingen zal zorgen. Heeringa, de remisekoning, begon ook met een overwinning op Blom. In de B-poule waren óók nieuwe gezichten achter de borden te vinden. De heer Horninge keerde terug na een seizoen afwezigheid, en uit de Opposi- tie-jeugd debuteerde Martin Ranzijn, met zijn vijftien jaar de jongste van de 'oudjes'. In een partij tussen het jongste en het oudste lid wist de jongste de volle winst te pakken! In de B-poule slechts één remise tussen Oosterbaan en Hassing. De uitslagen: A-poule: Ebregt- Langereis 1/2-1/2, Kracht-Folkertsma 1/2-1/2, Kleyn-Jongkind 1-0, Blom- Heeringa 0-1, Van der Wal-Van Etten 0- 1, Maas-kerst 1/2-1/2, Van der Werff- Reus 1/2-1/2, Petricevic-Bosma 1/2-1/2, Ligthart-Slob 1/2-1/2. B-poule: Tuinstra-Van der Veer 1-0, Oosterbaan- Hassing 1/2-1/2, Bos-Van Hoek 0-1, Kraayenbrink-De Ruig 0-1, Beyers- Jonkheer 0-1, Moll-Ranzijn 0-1, Horninge-Niehaus 0-1, Vonk-Van der Brink 0-1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1