Jan Kramer wint Willy Wortelprijs m De Deel in nationale finale Beste Specialiteitenwinkel <Ze zeggen dat ik gek ben Bezoek Berlijnse leerlingen aan Bonhoeffer College PAGINA 6 UITKIJKPOST - 11 OKTOBER 1995 Seneca: een toffe peer! 20 Brothers met Move Gaga in Buk Buk Koninklijke onderscheiding voor de heer Th. A. Hess Cinekid op lokatie Dierenbescherming Kalligrafische werkstukken bij Hema Hulp aan Polen IJsselmeerloop Veel lezingen bij Arbor Vitae Nieuw telefoonnummer voor waterschap Het Lange Rond Damclub Jaap-Wim v an der lom. Het was in deze tijd van het jaar toen ik als 17-jarige gymnasiast voor het eerst een bezoek bracht aan Rome. Met een aantal klasge noten en vooral ook mijn leraar Latijn wandelde ik door de opgra vingen op het Forum Romanumde oude markt en het centrale plein van de Romeinen. Al die vreselijke teksten, die ik op school moest ver talen, kwamen tot leven en daar besloot ik om filosoof te worden. En dan eentje als de Stoïcijn Seneca, de favoriet van mijn leraar en tot op de dag van vandaag voor mij een inspiratiebron. Straks meer over Seneca. Nu eerst naar het Heilooër Forum Willibrordis ofWUlibrordum - grammatica was nooit m'n sterkste punt tijdens de lessen Latijn. Ik ver nam het afgelopen vrijdag in de loop van de middag: ons eigen Forum, ons Loo-plein, zou openge steld worden voor auto's. Ik snel naar mijn moeder om een auto te lenen en daarna een vriendin uit haar huis geplukt om samen dit spannende en vooral ondeugende moment te beleven. Medewerkers van de gemeente haalden de rode paaltjes en het bord wegen als eer ste inwoner van Heiloo reed ik naar de kort daarvoor opgeleverde, nieuw bestrate Raadhuisweg. Wat een tof plein om met de auto over heen te rijden, wat een sensatie! Maar het was me niet genoeg. Niemand had me immers zien rij den. Na een rondje boodschappen besloten we dezelfde Heerenweg terug te nemen. Ik stopte midden op het plein, de vriendin stapte uit voor een bezoekje aan de bank. En ja hoor, daar kwamen ze: het hoofd van de afdeling Groen Landschap en, Hoera!, onze groene wethouder Tom ten Hoope. Keurig op de fiets natuurlijk, met in zijn hand een klein emmertje steekpen ningenin de vorm van bramen en nog zo wat. We kletsten wat, lachten vooral, toen ook de gemeentelijke hoofduitvoerder met zijn wagen het nieuwe wegdek kwam testen. Ik voelde me keigoed, als een Brabander tijdens carnaval Deze ervaring pakt niemand me nog af. Vanzelfsprekend, ik zal het maar bekennen, voelde ik me wel een beetje schuldig over mijn gedrag. Later die dag heb ik mijn over moed moeten bekopen. Het klaver jassen leverde niet de geplande hoofdprijs op, het witbier geen roes en de nacht nauwelijks slaap. Op zaterdag kroop ik als een beer voor z'n winterslaap diep in m'n grot en kwam er pas uit om anoniem in Alkmaar mijn verdriet te verdrin ken. Blijkt daar dus een gigantisch feest aan de gang te zijn, waarbij ze op mij hadden gewacht voor het afsteken van het vuurwerk. Een partij herrie van Alkmaar tot Madrid alsof de Kaaskoppen nog steeds de Spanjolen uit hun stad wilden jagen. De grond trilde en ik zag sterren alsof ik een link sigaret je gerookt had en niet meer op m'n benen kon staan. Even later was er opnieuw een ork aan van lawaai. De Limburgse for matie Rowwen Hèze gaf een con cert voor een select gezelschap. Zo leek het tenminste, want het was in de zaal net zo rustig als een week eerder bij Herman Brood in Heiloo. Dat laatste kan ik verkla ren, zoals ik vorige week schreef. Maar dat Rowwen Hèze het met zo weinig publiek moest stellen, daar snap ik geen jota van. Misschien is het een idee om ze naar Heiloo te halen voor Ypestock '96. En ik heb, echt wel, horen fluisteren dat hier aan keihard wordt gewerkt. Maar dat mag niemand dus nog weten. Ik vind het overigens nu al verve lend dat ik niet meer bij de redactie van de Uitkijkpost hoor. Ik las het in de krant zelf en die ontving ik pas woensdagavond. Toen vernam ik het laatste nieuws uit tweede hand, wauw, wat een ervaring. De inside-informatie komt bij de opvolgsters terecht, de gouden tips en familieroddels worden me ont houden. Daar baal ik oprecht van. De malaise slaat zelfs toe in mijn taalgebruik: ik neem m'n toevlucht tot allemaal popi-stopwoordjes, niet dan? Maar ik baal nooit zo heel erg lang. Het is nu al over. Want opeens herinner ik me alle leuke dingen van de afgelopen week weer, die ik nooit had kunnen doen met een baan erbij. Zo ging ik naar een vriend om over zaken te praten, hetgeen uitmondde in een speurtocht naar ook de aller laatste mini-flesjes rode wijn uit zijn karig kerstpakket van jaren geleden. „Je hebt me wijn leren drinken", bekende hij, „en ik ga het nog eens waarderen ook!" Dat was de eerste winst van vorige week. Een dag later een nog grotere buit. Voor het eerst in lange tijd sloofde ik me uren uit in de keuken voor een Indisch maaltje. De stille hoop om voor een aantal dagen kant-en klaar eten in huis te hebben, werd door m'n gaste om zeep geholpen: zij genoot en ik genoot van haar genieten. Nogmaals was ik winnaar. En zo kan ik doorgaan. Maar het zijn geen wedstrijden, het is hooguit spel. Het is ook niet goed om alleen de winst te tellen en je daarom op de borst te kloppen. Er zijn er al teveel die dat doen. En dan kom ik bij Seneca, m'n Romeinse geestverwant uit de eerste eeuw na Christus. Hij schreef: 'De füosofie vraagt soberheid'. En ik zeg: iedereen is nu en dan filosoof. En dus misstaat soberheid ons geen van allen. Sober en bescheiden, maar niet per se armoedig, onder danig of ongezond. Opnieuw Seneca: 'Het leven moet gedirigeerd worden tussen wat goed is en wat gebruikelijk is'. HEILOO - Vorige maand mocht de heer Jan Kramer van Het Bleekveld uit Heiloo de Willy Wortelprijs Category I in ontvangst nemen. Elk jaar schrijft de NKC (Nederlandse Kampeerauto Club) een wedstrijd uit waarbij ingeni euze inzendingen worden beoordeeld die te maken hebben met kampeerau to's. Het is een bekend gegeven dat eigenaren van kampeerauto's altijd bezig zijn met het vervolmaken van hun auto. Jan Kramer heeft een opzetunit voor zijn landrover. Een camper die op een personenauto geplaatst kan worden met de entree aan de achterzijde. De heer en mevrouw Kramer wilden op hun lange reizen heel graag de fietsen meenemen. Hiervoor zijn verschillende soorten fietsenrekken te koop die aan de zijkant wegklapbaar zijn zodat de entree vrijkomt. Dit neemt echter veel ruimte in beslag aan de achterzijde. Bovendien is zo'n uitstekend gevaarte niet echt veilig. Kramer gebruikte zijn technisch inzicht en bedacht de volgende constructie. Een fietsenrek van licht materiaal die op heel eenvoudige wijze naar boven is weg te klappen met behulp van gasve- ren. Het geheel is met één hand te bedienen, ook als de fietsen er op staan. Wanneer men de fietsen er af heeft gehaald, kan de constructie tevens die nen als extra inbraakbeveiliging door middel van een hangslot. De jury van de NKC vond deze vinding zo specta culair dat zij deze de eerste prijs toe kenden. De heer Kramer mocht behal ve een grote beker ook een Brake Lock diefstalbeveiliging ter waarde van f 1.300,00 in ontvangst nemen. Kramer heeft al veel belangstelling voor zijn vinding ondervonden, ook van de kant van het bedrijfsleven. HEILOO - Er mag weer gefeest wor den zaterdag 14 oktober in Buk Buk met 20 Brothers en in het voorpro gramma Move Gaga (het voormalig Kitsch a Gogo). De entree bedraagt f 10,00 en de aanvang is al om 21.00 uur. Het Alkmaarse 20 Brothers, voorheen bekend onder de naam 20 Brothers House, is één van de meest optredende bands in Nederland. Haar 'Heavy Freestyle Fonk' is van een dermate goede kwaliteit dat ze er twee jaar gele den de Grote Prijs Van Nederland mee won. Het werd dan ook hoog tijd voor een cd, die begin dit jaar door Luc van Acker opgenomen werd. Het plaatje draagt de naam 'Göthé' en staat boor devol lekkere funk waarin rap, jazz en zelfs Zappa-invloeden doorklinken. Live staan de 20 Brothers garant voor een spetterende show en een extatisch publiek. Als opwarmer speelt de nieuwe Hei looër P-Funk formatie Move Gaga. Slechts enkele maanden na oprichting wist deze band met haar op Parliament en Funkadelic leest geschoeide grooves al een behoorlijke indruk te maken tij dens onder andere het benefietconcert ten bate van De Vijfhoek. Jan Kramer demonstreert zijn fietsenrek. Hiermee werd hij "Willy Wortel' van het jaar. HEILOO - De heer Th.A. Hess uit Heiloo is vrijdag 6 oktober benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester N.P.M. Schoof reikte de onderscheiding aan de heer Hess uit bij het NIPO in Amsterdam. Aansluitend vond een receptie plaats. Na zijn studie algemene economie aan de universiteit van Amsterdam werkte de heer Hess eerste enkele jaren bij de Stichting voor Economisch Onderzoek aan de UVA en bij Bureau Marketing Research van Koninklijke Bijenkorf Beheer. Sinds 1969 is de heer Hess in di<?nst van het NIPO als lid van de Onderzoekdirectie. In 1980 is hij in de directie opgenomen en sinds 1983 is hij statutair directeur. Sinds de heer Hess de leiding heeft over het NIPO is dit het grootste onderzoeksbureau van Nederland geworden. Ook is het NIPO een van de belangrijkste bureau's in internationaal verband. Het loopt, dankzij de stimule rende leiding van de heer Hess, voorop in technische ontwikkelingen. Dat heeft ertoe geleid dat in een aantal lan den computerprogramma's van het NIPO gebruikt worden. Het NIPO ont vangt hiervoor jaarlijks bijna een mil joen gulden aan royalties. Naast zijn werk voor het NIPO heeft de heer Hess nog een aantal andere activi teiten. Zo is hij ai jaren docent aan de Haarlemse Business School en heeft hij belangrijke publicaties op zijn naam staan. Ook is de heer Hess sinds 1990 lid van het bestuur van 'Gallup Interna tional Association', een groeiende groep van gerenommeerde onder- zoeks-instituten in een veertigtal lan den. De heer Hess is lid van de European Society for Opinion and Market Research (ESOMAR). Tevens is hij adviseur van het Nederlands Olympisch Comité (N.O.C.) en lid van de Rotary Club Heiloo. Van die Rotary Club is hij van 1990-1994 secretaris geweest. ALKMAAR - Provadja organiseert van 14 tot en met 22 oktober het kin derfilmfestival Cinekid op lokatie. Het programma start op 14 oktober om 15.00 uur met de film Buster is jarig. Op 16, 18, 21 en 22 oktober worden films vertoond voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 10 jaar. Het volledige programma is verkrijgbaar bij Provadja of in de Klapper. Inlichtingen: 072- 5110136. De jaarlijkse collecte van de Dierenbescherming heeft in Heiloo f 8.098,65 opgebracht. In Limmen was het resultaat f 1.157,50, in Akersloot f 1.983,50 en in Castricum f 10.840,85. Hierbij worden alle collectanten harte lijk bedankt voor hun inzet en de gulle gevers voor hun bijdrage. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 5335314. Ophalen: tel. 072-5117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Stichting Doorstroom Stichting Doorstroom verkoopt twee dehands spullen voor een waterproject in Uganda. Als u nog spullen heeft voor de verkoop kunt u contact opnemen met Wil Broersen, 0251-312778 of Ben Schagen, 0251-314957. Pakketten voor Polen Er is weer gelegenheid tot het inleve ren van pakketten voor familie, vrien den en bekenden in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Uw pakket kunt u inleveren bij de familie Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo op don derdag 12 oktober, van 13.00 tot 20.00 uur. Tel. 072-5331802. Maximaal HEILOO - Kalligraferen is meer dan alleen schoonschrijven. Kennis van let tertypen en het gebruik van een groot aantal schrijfattributen is een must. De kalligraaf heeft daarnaast nog een aan tal andere verworvenheden nodig. Zo is het handig om over wat tekenvaar digheden te beschikken, want soms worden letters niet geschreven maar getekend. Versieringen zijn bijna altijd getekend. Een oorkonde of diploma wordt vaak in een stofhoes bewaard, die moet dus gemaakt worden. Enveloppen hebben soms ook merk waardige afmetingen. Dus is kennis en vaardigheid in het kartonneren handig, zo niet... noodzakelijk. Enige kennis van boekbinden is ook niet weg. Zelf papier maken geeft meer mogelijkhe den. Als je weet hoe de reklame ih elkaar zit, wordt het al een stuk makke lijker een layout te maken voor bij voorbeeld een feestelijke menukaart of een titelpagina voor een boek. Het kunnen schrijven van veel lettertypen is echter niet van groot belang. Vier let tertypen en het verbeterd handschrift is ruim voldoende voor het maken vafi bijna alle werkstukken. Vele van de werkstukken zijn geschre ven/getekend op gesso-marmers. Marmeren is een zeer oude methode om met kwast, spons en doek allerhan de oppervlakten te versieren en te kleuren. Een aantal kalligrafische werkstukken van Joop Muller uit Heiloo zijn in het restaurant van de Hema tentoongesteld. Deze expositie kunt u van 2. tot en met 31 oktober bezoeken tijdens de openingsuren van het winkelhof 't Loo in Heiloo. 'Gooi maar in m'n pet': u mag het denken. Maar ik zal verklaren waarom ik hier zo'n ouwe knar van stal haal. Zo'n plein is goed, net als een glas wijn, een heerlijk maal, een avond met vrienden. Over het plein rijden is gebruike lijk, evenals vrienden onthalen of door hen onthaald worden. Als je hiertussen mag kiezen, dan heb je toch een kei-mooi leventje. En het allermooiste is, wanneer je bij het kiezen geen hekel aan jezelf krijgt, niet je eigen vijand wordt. Als je vriendschap voor jezelf opvat, ben je nooit meer alleen. En alle men sen hebben deze vriend', aldus Seneca. En tenslotte: 'Van niets goeds is het bezit aangenaam zon der een deelgenoot'. Wat was die Seneca toch best wel een keigoede, toffe peer! N. B. De citaten komen uit de brief Veranderinguit Seneca's 'Brieven aan Lucilius', vertaald door C. Verhoeven, uitgegeven door Ambo in 1980. HEILOO - In de Uitkijkpost van 27 september plaatsten Wij een oproep voor hulp aan een Pools gezin. Dit was niet tegen dovemansoren gezegd, want prompt werden er twee tassen met zeep en andere gevraagde goederen gebracht. Ook kwam er een financiële bijdrage binnen voor het betreffende gezin. Mevrouw Velthuis, die deze directe hulp aan mensen in Polen van uit Heiloo coördineert, toonde zich zeer verheugd over de spontaan gebo den hulp door haar plaatsgenoten. Dit keer vraagt zij uw aandacht voor het gezin van de 51-jarige Teresa Krzeminska, die het met haar 52-jarige invalide echtgenoot en zes kinderen moet zien te rooien. Zelf werkte zij voorheen bij een staatslandbouwbe- drijf, maar dit is failliet gegaan. Zij zit zonder werk en door de zware arbeid kampt zij met zoveel lichamelijke pro blemen dat het vinden van ander werk een probleem is. Daar komt nog bij dat haar kinderen dagelijks meer dan 25 kilometer moe ten reizen om naar school te gaan, wat veel geld kost. Ook heeft zij de zorg voor haar moeder, die hart- en rheuma- patiënte is. Teresa schaamt zich ervoor om over haar zorgen te schrijven, maar de nood is hoog. Het ontbreekt haar zelfs aan voldoende beddegoed. Wie wil dit gezin steunen door af en toe een pakket te sturen of eventueel een financiële bijdrage te leveren? De pak ketten worden aan huis bezorgd via Poland Packet Express, die maandelijks in Heiloo spullen komt ophalen. Voor meer informatie kunt u terecht bij mevrouw E. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo, tel. 5331802. De Nederlandse leerlingen van het Bonhoeffercollege met hun Berlijnse gasten van het uitwisselingsproject. gewicht pakket: 25 kilo. De kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Het is verplicht een legitimatiebewijs te tonen bij het inleveren van een pakket. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty Interna tional afdeling Heiloo brieven samen gesteld, die overgeschreven en verzon den kunnen worden voor (politieke) gevangenen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (5333094) of Jan Moolhuijsen (5334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stations weg 105 te Heiloo, maandag 13.30- 17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464 is iedere eer ste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Wijkvereniging Plan Oost Maandag: darten, aanvang 20.00 uur, entree gratis. Dinsdag 19.00 - 20.00 uur: zangkoor 7- tot 11-jarigen. Kosten f 1,00. Woensdag 10.00 uur: naailes. Kosten f 6,50 leden, f 7,50 niet-leden. 's Avonds Bridgeclub Oosterpark. Donderdag: Franse les, van 20.00 tot 21.30 uur. Expositie in Kliniek voor* Kleine Huisdieren In de wacht- en spreekkamer van de huisdierenkliniek aan de Comman deurslaan 1 is een expositie te zien van aquarellen van Jannie Brouwer. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 19.30 uur en zaterdag van 10.30 tot 13.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 19 november: de tentoon stelling 'Onder de loep': Oude meesters in een nieuw daglicht. Kleine presenta tie: 'Aanwinsten 1980-1995: een selec tie'. Sociëteit alleenstaanden Heiloo Maandag 16 oktober: Kaarten maken onder leiding van S. Jordens. Open Huis, 20.00 uur. Kachelmuseum De tentoonstelling 'Noodkacheltjes in de oorlogswinter '44-'45' is verlengd tot en met 31 december. Het Kachel museum is alleen geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Bierkade 10, Alkmaar. Klaverjasclub E.H.K. Maandag 16 oktober: maandelijkse Open Drive, in het Open Huis. Zowel koppels als eenlingen zijn welkom. Theosofisch genootschap Maandag 16 oktober: bijeenkomst met gedachtenwisseling, titel: Geestelijke verlichting tegenover psychische illusie. Aanvang: 20.00 uur. Centrum Zenit, Spoorstraat 62a, Alkmaar, tel. 070- 3231776. Spirituele Vereniging De Cirkel Donderdag 12 oktober: bijeenkomst waarbij mevr. L. Klaassen m.b.v. parafi- nestukjes boodschappen en helderzien de waarnemingen zal doorgeven. Aanvang 20.00 uur, kosten f 6,50. Wijkcentrum Overdie, Ruusbroethof 97, Alkmaar, tel. 072-5611687 of 0226- 392170. Capella Uitvaartverzorging Zaterdag 14 oktober: ochtend met als thema 'Hoe gaan wij om met de dood?' Aanvang: 10.30 uur, toegang gratis. Ypsalon, De Hucht 2, Heiloo. Mocht u behoefte hebben aan vervoer: 072- 5331997. Multi-Media Project Dinsdag 17 oktober:, EO-presentator Otto de Bruijne zingt, declameert en exposeert. Aanvang: 20.00 uur. Gratis toegang. Centrum Pinkstergemeente, Helderseweg 32, Alkmaar, tel. 072- 5152545. Bezoekerscentrum De Hoep Van 14 tot en met 28 oktober kunnen kinderen buttons maken in het bezoe kerscentrum aan de Johannisweg in Castricum. Kosten: f 1,00 per utton. Geopend: dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Tel: 0251- 662235. CASTRICUM - Zo'n 25 leerlingen van de 3. Gesamtschule uit Berlijn- Marzahn zijn komende week gast van een aantal leerlingen van het Bon hoeffer College, die Duits in hun vak kenpakket hebben en daarom in mei 1996 een bezoek aan Berlijn brengen. De Duitse scholieren worden begeleid door twee van hun docenten, de heren Knop en Felsch, terwijl de organisatie van deze werkweek bij het Bonhoeffer College in handen is van de heren Aelbers en Roemer. De bezoeken vin den plaats in het kader van een uitwis- selingsprojekt dat sinds januari 1993 tussen beide scholen bestaat. Het Bonhoeffer College vindt het belangrijk, dat Europese jongeren elkaar, en dus ook eikaars woon- en schoolsituatie, leren kennen. Uitwisseling kan ertoe bijdragen voor oordelen te voorkomen en bestaande vooroordelen af te breken. De Duitse leerlingen werden maandag op school ontvangen door de waarnemend rector, de heer van Waarden, en vervolgens door hun Nederlandse partners rond geleid. Voor de rest van de week staan schoolbezoek, een fietstocht door de duinen en diverse excursies op het pro gramma. Daarnaast ontbreekt natuur lijk ook de gezelligheid niet: inkopen doen met Nederlandse vrienden, film bezoek, verblijf in de gastgezinnen etc. De week wordt afgesloten met een door de leerlingen verzorgd buffet en disco. HEILOO - Zoals reeds gemeld in de Uitkijkpost van 27 september wordt Heiloo vertegenwoordigd in de achtste uitvoering van de IJsselmeerloop. De afvaardiging van Laan Horeca-beno- digdheden uit Heiloo bestaat uit acht man en is nog steeds volledig. Zij legt op dit moment de laatste hand aan de noodzakelijke voorbereidingen. Na maanden van training is het trainings schema vrijwel volledig afgewerkt en gelukkig is de gehele groep nog bles sure vrij. Tevens heeft de groep nu de beschikking gekregen over geschikt vervoer naar en tijdens de loop. Een busje is ter beschikking gesteld door Decorette Heiloo, de ander door Garage van der Steen. Zaterdag vroeg in de ochtend vertrekken de auto's in konvooi richting Almere. Om 11.00 uur wordt het startschot voor deze mon- stertocht verwacht. Zondagmiddag rond de klok van 12.00 uur hopen wij dat onze groep uit Heiloo de finish zal hebben bereikt. De weervoorspellingen voor dit weekend zijn om te lopen vooralsnog niet ongunstig en de groep hoopt daarom een goede prestatie neer te kunnen zetten. HEILOO - De Deel Delicatessen is doorgedrongen tot de finale van de nationale competitie 'Beste Speciali teitenwinkel van Nederland 1995'. Uiteindelijk strijden de vijf genomi neerden om de Trophique Supérieur, de wisseltrofee. De winnaar van de titel Beste Specialiteitenwinkel van Neder land 1995. De uitreiking vindt plaats tij dens een feestelijke finale op 7 novem ber in theater 't Spant in Bussem. De afgelopen maanden is De Deel al driemaal bezocht door een vakjury in de voorronde, de kwartfinale en de halve finale. De vakjury en consumen tenjury kiezen samen in de komende weken de uiteindelijke winnaar. De jury bestaat uit vertegenwoordigers uit de kaas- en delicatessenbranche. De deelnemende winkels zijn onder meer gejureerd op samenstelling van het assortiment, hygiëne, produktkennis, consumentenbenadering, verkoopbe vordering en presentatie. De consu mentenjury bestaat uit zogenaamde Mystery-ladies die de genomineerden anoniem en onaangekondigd bezoeken en beoordelen. De Deel mag zich nu al tot de Top 5 van de Nederlandse delica- tessenwinkels rekenen. De Nationale competitie Beste Specia- liateitenwinkel van Nederland wordt jaarlijks georganiseerd door de Stich ting Kaas- en Delicatessenwinkels Ne derland, onderdeel van de Vakcentrum- De Vakcentrumgroep is de bran- £1 che-organisatie ten behoeve van de zelfstandige levensmiddelen-detaillis ten en behartigt als zodanig de belan gen van de 1800 aangesloten leden. Tot de vakcentrumgroep behoren het Vakcentrum Levensmiddelen, Food- consult, Vakadi, Varena en de Stichting Kaas- en Delicatessenwinkels Neder land. Woensdag 18 oktober wordt er een film in de winkel opgenomen en een fotore portage gemaakt, welke op 7 november in het Spant worden vertoond. HEILOO - Evenals de afgelopen jaren heeft Arbor Vitae voor het komend sei zoen weer een aantal bijeenkomsten georganiseerd op het brede terrein van natuurgeneeskunde. Nagenoeg alle lezingen vinden plaats op de maandag avonden worden gehouden in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo. Nico van Amstel zal op 13 november vertellen over acupunctuur. Vier weken later, op 11 december, is 'Positief den ken' het gespreksonderwerp van Henny Bakker. In het nieuwe jaar komt Ans Hoornweg spreken over reïncarnatie (15 januari), houdt Gerko Brouwer een lezing over 'Mens en milieu' (19 februari) en is Piet van Diepen uitgenodigd om over 'Ziekte en gezondheid' te spreken (11 maart). Tenslotte staat het sjamanisme centraal bij een lezing door Georgien Wybenga (16 april), spreekt Tiny Goedens over kinderen met gedragsproblemen (13 mei) en is er een klankschalenproject op maandag 10 juni. De entree bedraagt per avond tien gul den. Voor meer informatie over de genoemde lezingen of over de Stichting Arbor Vitae kan men contact opnemen met Henk Lambeck (5330523) of Frans Peeters (072-5062573). ALKMAAR - Dinsdag is bij water schap Het Lange Rond in het hoofd kantoor aan de Arcadialaan te Alk maar een nieuwe telefooncentrale geïnstalleerd. Het waterschap heeft gekozen voor een centrale met door- kiesmogelijkheden om de service aan de opbellers te optimaliseren en om een ruimer lijnennet beschikbaar te hebben in perioden van extreem water- bezwaar en bij dreigende calamiteiten. Het nieuwe nummer luidt: 072 - 5410202. HEILOO - Met het spelen van nog drie achterstallige partijen in de onderlinge competitie is het seizoen 1994-1995 thans definitief afgesloten. De betref fende speler, M. Out, haalde daaruit het maximale van 6 punten en is hierdoor kampioen geworden van de voornoem de periode. Op de tweede plaats eindig de - eveneens ongeslagen, doch met 1 punt minder - N. Ligthart. Overige uitslagen: P. Zwart-M. Houtenbos 0-2, M. Out-R. Koch 2-0, P. Schouten-A. Valkering 1-1, P. Heyne-J. Kraakman 0-2, N. Ligthart-C. Bijwaard 2-0. Openbare Bibliotheek Heiloo Kinderboekenweek van 4 tot en met 14 oktober. Thema: 'beestenbende'. Er is een kleurwedstrijd voor groep 1 t/m 4 en een puzzel voor groep 5 t/m 8. De tentoonstellingen zijn ook in het kader van de kinderboekenweek en beestenbende. In De Loet: tentoonstelling over 'mu ziek'; in Overkerck over 'Sail'. Boekverkoop Het Trefpunt In het seizoen 1995/1996 zal iedere laat ste zaterdag van de maand verkoop plaatsvinden in Het Trefpunt. Er is ook een permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u bellen: tel. 5331297. Jeugdfilmhuis Dibbes Zaterdag 14 oktober: Sannes middag slaap (vanaf 4 jaar). Woensdag 18 okto ber: Ssst...Zachies (vanaf 5 jaar). Aanvang: 14.30 uur, kosten: f 5,00 incl. consumptie. Wilhelminaplein 3, Akersloot. Inl. en reserveringen: 0251- 313447. Galerie Amber Tot 22 oktober exposeren bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 in Limmen twee kunstenaars: Rens Kamphuis met digitale schilderijen en Mieke Folgering met glasobjecten. Geopend: donderdag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak. Galerie Dijk 1 Tot en met 22 oktober is in Galerie Dijk 1 in Alkmaar werk te zien van Anneke Klein Kranenbarg (objecten) en Marja Vleugel (etsen en litho's). Openingstijden: donderdag t/m zater dag van 12.00 tot 17.00 uur, zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Bezoek op afspraak is mogelijk: 072-5124022. Galerie De Kapberg Tot en met 12 november is in Galerie De Kapberg een expositie van schilde rijen en schuurpapieren van Jan Deckwitz en polystyreendrukken van Joyce Ennik. Geopend: zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak. Slotweg 17, Egmond aan den Hoef.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6