u Dia-avonden over Indonesië De Minnaar' van Pinter in De Beun Tentoonstelling van Mary Koekenbier Ontknoping bij Condor Club Falkland Toneel speelt voor de jeugd m OKTOBER 1995 Agenda Open Huis 4 -re.., - Zwangerschapscursus en zelfhypnose Foresters de kansen, USVU de punten Vet collectie Fall 1995/96 Vrouwencentrum Truitje Gemeente Egmond heeft voor 1996 een sluitende begroting Vogeltrekexcursie Vragen over de tandarts Winterconcerten Witte Kerk Een medische fout? Donderdag 12 oktober Mensendieck Ker. Vormgeving Yoga Franse les v.ouderen Yoga voor ouderen Knipgroep gev. Grafologie Heilooër Operettever. Calligrafie Beg. Sjoelclub Heiloo HeilQoër Bridge Club 09.00-10.00 09.30-11.30 09.30-10.30 10.30-11.30 09.30-11.45 13.30-15.30 14.00-16.00 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-23.00 Vrijdag 13 oktober Volksdansen 09.00-10.30 Volksdansen v.ouderen 11.00-12.00 Pergamo Gev. 09.30-11.30 Damesbridge 09.39-11.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Volksdansen 14.00-15.30 Pergamo Gev. 13.30-15.30 Kunstgeschiedenis 13.30-15.30 Beg.orkest v.N.H. 20.00-22.00 Schaakver.Oppositie Jeugd 19.30-20.30 NIVON Kursus 20.00-22.00 Pridini Volksdansen 19.30-22.30 Zaterdag 14 oktober Gesloten Zondag 15 oktober De Beun: De Minnaar Toneel 14.15 Tijdens de informatie-avond van Het Schone Streven zult u nog veel meer van deze foto's kunnen bekijken: mensen uit Centraal Java op de pasar. aanv: Maandag 16 oktober T'ai Chi v.ouderen 08.30-11.45 NIVON Doe-middag 13.30-15.30 Plattelandsvr. zang 14.00-15.30 Sans Atout Bridge 19.30-23.30 Ton.ver.Falkland 20.00-23.00 Klaverjassen 20.00-22.00 Sociëteit Alleenst. 20.00-22.00 Fed.Vrouwenraad cursus 20.00-22.00 Dinsdag 17 oktober Gymn.en Turnver. Heiloo 09.00-11.00 Oratoriumver.Nieuw Leven20.00-22.00 Schaakver.Oppositie Heilooër Bridge Club HAF Fotoclub Heiloo Mensendieck/Diëtiek Woensdag 18 oktober Mensendieck/Diëtiek Ton.ver.Falkland Rotaryclub Heiloo NIVON Origami Beg. 20.00-23.00 20.00-23.00 20.15-22.45 19.30-21.30 09.00-11.00 20.00-23.00 18.30-20.30 20.00-22.00 HEILOO - Is er nog een land dat zoveel verscheidenheid te bieden heeft als het in de indrukwekkende archipel gelegen Indonesië? Als Indonesië over een kaart van Europa zou zorden geprojecteerd, zóu dit 13000 eilanden tellende gebied zich uitstrekken van Ierland tot de Kaspische zee. Ieder eiland heeft een afwisselende natuur waarin diverse bevolkingsgroe pen met ieder hun eigen natuur leven. Weelderige regenwouden worden afge wisseld door vruchtbare rijstvelden, thee- en koffieplantages, mangrovebos- sen en vulkanen. De temperatuur en de vochtigheid dragen er zorg voor dat de daar groeiende schat aan bloemsoor ten, waaronder zeer veel soorten orchi deeën, ongekend mooi tot haar recht komt. „De geur van de kreteksigaret en de warme glimlach van de zo behulpzame bevolking maken dat ik me spoedig na aankomst weer 'thuis' voel," vertelt Joop Smeets uit Heiloo. Hij is rayon manager van Het Schone Streven, een stichting gespecialiseerd in Indonesië- reizen. De organisatie heeft met haar formule in een paar jaar tijd al ruim tienduizend reizigers een onvergetelij ke vakantie kunnen bezorgen. Bovendien ondersteunt deze stichting financieel een twaalftal weeshuizen. De komende maanden kunt u zich door deze organisatie, afdeling Noord- Holland, weer volledig laten voorlich ten op de dia-avonden die gehouden worden op 3,10,17 en 24 november, 15 december en 12 en 19 januari in het Open Huis in Heiloo. De aanvang is om 20.00 uur; toegangskaarten zijn vanaf 16 oktober zolang de voorraad strekt verkrijgbaar bij muziekwinkel Disc 't Loo in het winkelcentrum. De kosten zijn f 3,00 per persoon. EGMOND - Sinds kort kunt u bij de Hypno- en N.L.P.-therapiepraktijk Egmond naast de reeds bekende thera pieën terecht voor een zeer komplete zwangerschapscursus. Er wordt onder meer gewerkt met ademtherapie, zelf hypnose en stretching. Door middel van ademtherapie leert u de adem beter kennen en optimaal gebruiken. Zelfhypnose zorgt ervoor, dat u zich volledig kunt ontspannen en contact kunt maken met de baby. De stretchoe feningen maken de spieren soepel en ontspannen voor de bevalling. Bovendien wordt ingegaan op de ver anderingen die zich in het lichaam van een zwangere vrouw voltrekken en hoe daar het beste op ingespeeld kan wor den. De cursus bestaat uit acht lessen. Er zijn maximaal vier deelneemsters per groep, zodat aan elke cursist opti male aandacht besteed kan worden. Deze zwangerschapscursus is ook zeer geschikt voor vrouwen die zich om welke reden dan ook, angstig en/of onzeker voelen ten aanzien van de be valling. Niet-zwangeren kunnen zich aanmel den voor de cursus zelfhypnose. Met zelfhypnose kunt u lichamelijke en geestelijke processen zelf in positieve zin beïnvloeden. De cursus bestaat uit zes lessen en een op de persoonlijke situatie ingesproken zelfhypnosecasset- teband. Er zijn maximaal vijf deelne mers per groep. De docente van beide cursussen is een gediplomeerd hypno- therapeute, die zelf intensief met stret ching en ademtherapie werkt. Voor inlichtingen en aanmelding kunt u bel len met de hypno- en N.L.P.-therapie praktijk Egmond: 072-5065804. HEILOO - Thuis tegen USVU moest het gebeuren; zonder de geschorste Paul Fahrenhorst, zou Foresters probe ren een gooi naar de top te doen. Het bleef bij goede bedoelingen want USVU was niet van plan mee te doen aan het scenario van de thuisploeg. Een eerste helft die wel een veldoverwicht te zien gaf van de rood-witten, maar geen doelpunten tot gevolg had. En als je een veldoverwicht niet in doelpunten tot uiting kan brengen dan kun je tegen een 'dodelijke' counter oplopen. Een eerste helft met kansen voor Dennis Dijkhuis (volley), Walter Hoeben (vrije trap) en een grote kans voor Mark Niesten, vlak voor rust die zich knap vrij speelde maar jammerlijk faalde voor keeper Iwan de Leeuw. De tweede helft was leuker om naar te kijken omdat de scheidsrechter veel en onduidelijk floot en er wederom kan sen waren voor Foresters maar ook goede counter kansen voor USVU. Uit één van deze counters scoorde USVU de onverdiende 0-1 in de touwen door Vincent Groen. Toen keeper de Leeuw Dennis Dijkhuis wegduwde bij een hoge bal dachten de Heilooër suppor ters te kunnen juichen -dat deden ech ter de Uitgeestenaren die de keeper een safe zagen maken en de bal uit het doel ranselde. Hierna gingen de man nen van Bep Onclin met man en macht naar voren, open huis houdend achter in, maar ook USVU had moeite om het af te maken. Er waren genoeg schiet kansen en halve kansen maar de over tuiging verdween langzaam uit de benen van de voetballers van Foresters. Martin de Vré had veel pech toen een knappe schuiver tegen de buitenkant van de paal kwam. USVU hield stand ondanks vier gele kaarten tegen Foresters en de overwinning werd met gepaste vreugde gevierd, Heiloo met een flinke kater achterlatend. Het tweede team van Peter Keyzer verloor eveneens met 1-4 en heeft tot nu toe nog maar één overwinning gehaald zodat de noodklok deze week hitHen voor hatHa HOLE HEILOO - Na het grote aanbod van de afgelopen winterseizoenen in de don kere, soms sombere kleuren, krijgt de herfstcollectie van Vet een nieuwe impuls door met frisse en sprankelende kleuren te komen. Deze impuls wordt toegepast in jacks, sweaters en shirts in uni, maar ook in velerlei ruit- en streep- variaties. Natuurlijk ontbreken de basiskleuren als beige, navy, black en gradaties van antraciet niet. In de shirts is er een groot aanbod in indigo, en bedrukte ruiten en strepen. Tevens heeft Vet zware corduroy shirts met knoop- of ritssluiting, die zich uiterma te goed lenen als overshirt. In het begin van het seizoen kan zo'n heavy shirt ook heel goed dienen als vervanger voor het jack. Dit seizoen zijn de leren jacks belang rijk aanwezig in de collectie van Vet en wel in verschillende leerkwaliteiten en evenzoveel verschillende modellen o.a. met borgkragen wat een stoer manne lijk beeld geeft. Onder de jacks dragen we een lekkere sweater, die ruim schoots vertegenwoordigd zijn in uni's en prints. De hierbij te dragen broeken zijn in verschillende modellen in easy en non-fit met rits- of knoopsluiting. Er is natuurlijk variëteit wat betreft de verschillende wassingen, waar de zoge naamde plaatselijk gezandstraalde ver sie weer vernieuwing brengt. Naast de normale denim broeken brengt Vet ook de black/black. Voor de nettere richting in de collectie heeft Vet mooie blazers met verschillende kraagvormen met daarbij passende gilets die dit jaar wat hoger gesloten worden dan we gewend waren. 'LADIES WEAR' Ook voor de damescollectie van Vet zijo er blazers in dit genre, maar dan vrouwelijk getailleerd en lang. Een wat kortere' vorm in een Chanel-achtige blazer in bouclé stof met opvallende zilverkleurige knopen is weer heel goed te combineren met de strech 5- pocket broek in negen verschillende kleuren. Deze broek, gedragen met een lang leren mouwloos vest of jack, doet het ook goed. Tevens ontbreekt de kleur zilver niet in de collectie. Op trui- engebied is er een breed scala van modellen met wolkwaliteiten of chenil le truien, die natuurlijk een comforta bele winterse uitstraling bieden. HEILOO - Isa Hoes en Rick Engelkes spelen zondagmiddag 15 oktober het stuk 'De Minnaar' van Harold Pinter in theater De Beun. Het is de derde beroepsvoorstelling dit seizoen. Kaarten zijn nog verkrijgbaar aan de kassa van theater De Beun aan de Willibrordusweg (werkdagen van 13.30 tot 17.00 uur en vanaf een uur voor de aanvang van de voorstelling). De entree bedraagt f 22,50 per persoon, met een CJP of Pas 65+ heeft met een rijksdaalder korting. Daar het een mid dagvoorstelling betreft, aanvang 14.15 uur, ontvangen de bezoekers na afloop een kopje koffie in de voyer. In mei 1994 hing Rick Engelkes de doktersjas bij de soap Goede Tijden Slechte Tijden aan de kapstok om een geheel andere weg in te slaan. Theater betekende altijd al een uitdaging en Engelkes besloot niet tot het nieuwe seizoen te wachten met de overstap naar toneel. 'De Minnaar' van Harold Pinter leek hem het perfecte stuk om te spelen. Isa Hoes, oud-collega van GTST, toon de zich meteen enthousiaste over het stuk en de mogelijkheid het samen met Engelkes onder handen te nemen. Met Jules Noyons, die de regie op zich nam, werd het team compleet. De kracht van de voorstelling ligt in de geslaagde poging Pinters toneelstuk uit 1962 van een modern jaren negentig-jasje te voorzien, zonder dat dit ten koste is gegaan van de kwaliteit van het stuk. Wilde fantasie In 'De Minnaar' gaat het om Richard en Sarah, een jong getrouwd stel van goede kom-af. Ze hebben een mooi appartement gekocht in een voorstad. Hij maakt carrière als effectenhande laar en zij is zich gaan wijden aan het huishouden. Wat echter als een droom- huwelijk begon, dreigt al snel op de klippen te slaan. In een doorwaakte nacht vol drank en verwijten, dient zich een oplossing aan, die de dreigende breuk kan voorkomen. Een wilde fan tasie. Het idee is pervers en ontluiste rend, maar lijkt al snel onontkoombaar. Richard en Sarah hadden de gevaren van de boze buitenwereld bezworen door zelf de sexuele fantasieën van de ander te belichamen. Een vreemd lichaam, iemand van buiten, hoefde er zo niet aan te pas tè komen. Toen pas bleek dat ze in de verkeerde hoek had den gezocht. Het gevaar kwam van bin nenuit. Draaide het in het oorspronke lijke stuk vooral om het onvermogen en de angst van mensen om uit de strakke codes van hun burgermansbe- staan te breken, in de versie met Engelkes en Hoes gaat het vooral om de decadentie van een jong echtpaar Isa Hoes en Rick Engelkes dat na een jaar al op elkaar is uitgeke ken. 'De Minnaar' gaat in deze jaren negen tig-versie dus over de keerzijde van het yuppie-dom: jong, succesvol en snel rijk, maar nauwelijks in staat een nor male relatie aan te gaan. Rick Englekes en Isa Hoes haalden samen met regis seur Jules Noyons de bezem door 'De Minnaar' en zijn erin geslaagd Pinter voor een nieuwe generatie theaterbe zoekers betekenis te geven. Helemaal rechts op de foto: Condor King Bart Tijm. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd Bart Tijm na een spannende laatste dag Condor King 1995. Nadat twee weken geleden de spelers zonder golfvaardig- heidsbewijs om hun titel hadden gestreden was het dit weekend de beurt aan de Clubby's. Het hele seizoen besloeg 10 wedstrijden van negen holes waarvan uiteindelijk de zes beste scores teiden. Zaterdag werden er twee keer negen holes gespeeld waarvan de laat ste verplicht meetelde en dus niet mocht worden weggestreept. Tussen de middag bleek de wedstrijd nog niet beslist. Een groep van vijf spe lers stond binnen vijf punten van kop loper Bart Tijm. Vlak op zijn hielen zat Toine van der Veldt die tijdens de mid dagronde met 'alles-of-niets-spel' de druk probeerde op te voeren. Op hole zes leek deze taktiek succes te hebben. De bal van Bart Tijm lag diep in de bunker terwijl Toine voor een birdy op de rand van de green lag. Een ongeluk kige drieput en een goede herstelslag van de latere winnaar deden de deur, die even op een kier stond, weer ferm op slot. Op de laatste hole, een korte par drie over een waterpartij werd de Condor King warm ontvangen. Alle deelnemers aan de wedstrijd hadden zich rond de green opgesteld. Een warm en welge meend applaus klonk over de prachtige groene golfbaan. De Condor Cocktail Competitie heeft in Bart Tijm een terechte en een trotse winnaar. Eindstand: 1. Bart Tijm 123,2. Toine v.d. Veldt 118, 3. Paul Las van Bennekom 115 punten. De acht sterkste deelne mers plaatsten zich automatisch voor het Matchplay Masters. Samen met acht invitees spelen zij op zaterdag 4 november de laatste wedstrijd van 1995. ALKMAAR - Op woensdag 25 okto ber vinden bij vrouwengezondheids centrum Truitje aan de Wielingenweg 235 te Alkmaar twee activiteiten plaats. Allereerst is er een thema-ochtend met als titel 'Mannen komen van Venus, vrouwen van Mars'. Daarnaast start de Norwood Gespreksgroep haar reeks van bijeenkomsten. Over de bestseller 'Mannen komen van Venus, vrouwen van Mars' is al heel wat gesproken. Heeft u het boek ook gele zen en/of wilt u er meer over horen, kom dan met ons meedenken. Een boek over de verschillen van beleving van man en vrouw in hun relatie. Wilt u over dit onderwerp meepraten, dan bent u op 25 oktober welkom in het centrum. Van 9.30 tot 11.30 uur wordt gesproken onder leiding van José Barel. De kosten bedragen f 2,50 per persoon. 's Avonds start de cursus 'Norwood gespreksgroep'. Steeds weer merken sommige vrouwen dat het moeilijk is voor hen om éen gelukkige relatie op te bouwen. Steeds weer houden vrouwen een relatie in stand die hen niet geluk kig maakt. Aan de hand van de boeken van Robin Norwood hebben wij gespreksgroepen opgezet voor vrou wen met deze problematiek. Zij steu nen elkaar en proberen duidelijkheid te krijgen over welke gedragspatronen ongelukkige relaties tussen partners in stand houden. De cursus, die uit twaalf bijeenkomsten bestaat, staat onder leiding van Trudy Harrems en Liesbeth Piloo. De bijeen komsten worden op de woensdag van 20.00 tot 22.00 uur gehouden. De kos ten bedragen f 80,00. Voor nadere inlichtingen over zowel de thema-ochtend als de cursus, kan op werkdagen tussen 9.30 en 12.30 uur gehéld worden; Q72-56240Q1. EGMOND -Voorts moet er ook nog een bedrag van f 100.000,00 in de 'risi co-reserve pot' worden gestort. Ga je dan nog eens tellen, dan kom je tot een tekort van circa f 180.000,00. Het college wil dit tekort dekken door onttrekking van geld uit de reserve (f 72.000,00), trendmatige verhoging toeristenbelasting (f 43.700,00) en hon denbelasting (f 15.100,00), alsmede door extra verhoging van de bouwleges (f 52.350,00). Ook andere belastingen heffingen zullen worden verhoogd, te weten: rioolrecht, forensenbelasting en begrafenisrechten met 10% en de Onroerend Zaakbelasting, legeskosten en het reinigingsrecht met 3%. Gevolgen voor het modaal gezin Het college heeft berekend dat voren staande verhogingen voor een modaal gezin (man, vrouw en 2 kinderen en wonende in een huis ter waarde van ongeveer f 150.000,00) een extra uitga ve betekent van ruim veertig gulden per jaar. Daarbij is echter uitsluitend rekening gehouden met riool- en afval stoffenheffing en onroerende zaakbe lasting. Kerntakendiscussie Net als andere gemeenten staat ook Egmond voor het probleem dat komende jaren minder geld van het Rijk (uit het zogenaamde Gemeente fonds) wordt verkregen. Het gaat dan om een bedrag van ongeveer f865.000,00 gefaseerd over een periode van vier jaar. Om deze extra belasting voor de gemeente op te vangen wil het college met de raad een kerntakendis cussie aangaan. Gezamenlijk zal dan worden betiaald wat echt tot de taak CASTRICUM - In de herfstvakantie worden op zondag 15, woensdag 18, vrijdag 20 en zondag 22 oktober door het bezoekerscentrum De Hoep een vogeltrekexcursie in ht Noordhollands Duinreservaat georganiseerd in samen werking met Vogelwerkgroep Castri- cum. Bij voldoende deelname (tenmin ste 5 personen) zal tijdens de excursie vanaf 8.00 tot 9.30 uur de deelnemers verteld worden over de vogeltrek in en over het Noordhollands Duinreservaat. Excursies starten vanaf de parkeer plaats van het strandplateau te Castri- cum. De vogeltrekmanifestatie wordt op zondagmiddag 2gibktober om 11.00 uur besloten in beoqkerscentrum De Hoep met een dia-lezing van Huub Huneker over 'Vogeltrek in de duinen'. Alleen zondag 15 oktober wordt de excursie door excursieleiders van IVN Midden-Kennemerland welke lid zijn van Vogelwerkgroep Castricum samen met PWN-personeel geleid. Excursie en lezing vormen een combi natie. Deelnemersbewijzen a f 2,50 die nen, tenminste 1 dag voor de excursie dag, bij bezoekerscentrum De Hoep aangeschaft te worden. Het deelne- mersbewijs geeft recht op het meema ken van een excursie, het ontvangen van een stencil met informatie over vogeltrek in het Noordhollands Duin reservaat en het bijwonen van de lezing op zondag 22 oktober. Aanmelding en informatie en aanschaf deelnemerskaarten: Bezoekerscentrum De Hoep, geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 - 17.00 uur, Johanna'sweg 2, 1901 NX Castricum. Tel. 0251 - 662235 REGIO - U bent naar een andere stad verhuisd. Omdat u het lastig vindt in uw oude woonplaats naar de tandarts te gaan, heeft u zich bij een tandarts in uw buurt ingeschreven. Bij de eerste controle constateert uw tandarts zeven gaatjes en tot overmaat van ramp zegt hij dat u een kroon nodig heeft. U bent echt ieder half'jaar voor controle geweest. Wat kunt u doen? De nieuwe brochure 'Vragen over de tandarts' gaat over uw rechten en plich ten bij de tandarts. Hoe kiest u een tan darts? Waarover moet een tandarts u informeren en welke afspraken maakt u over de kosten? Wat doet u als u niet tevreden bent of eigenlijk een klacht wilt indienen? De brochure wordt landelijk uitgege ven door het Provinciaal Patiënten Consumenten Platform Utrecht. De kosten zijn f 2,50 per brochure (f 6,50 inclusief service- en verzendkosten). U ontvangt de brochure door overmaking van dit bedrag op giro 2380369 of bank nummer 6523.98294 t.n.v. Bureau PCi in Bunnik. Vergeet niet de titel te ver melden. U kunt ook vragen naar de brochure bij uw apotheker. Veel apothekers verko pen de brochure voor f 2,50 of kunnen die voor u aanvragen. REGIO - Zondag wordt om 16.00 uur in Kasteel Radboud te Medemblik een tentoonstelling van werk van Mary Koekenbier geopend door burgemees ter H. Smit van Medemblik. De in Alkmaar woonachtige schilderes is voor de vierde maal expositiegast op het kasteel. Haar tentoongestelde werk omvat schilderijen en zeefdrukken. De op de doeken afgebeelde land schappen zijn voor een deel afkomstig uit de streek van de rivier de Doubs en de Provence in Frankrijk. Sinds 1992 geeft zij in deze omgeving enkele weken per jaar schilderles aan mensen uit Heiloo, Alkmaar en omstreken. Zelf doet ze daar veel inspiratie op. „Het lesgeven combineer ik met eigen werk weken," vertelt Mary. „Het licht in Frankrijk is zeer boeiend: zacht en wijds. Met mijn strooien hoedje op en mijn werkkleding aan voel ik mij daar als God in Frankrijk. Het feest in kleur weergeven, luisteren naar de stem van mijn hart er erbij wegdromen, mijn pas sie." Wanneer Mary in Nederland aan het werk is, geeft zij les in Bergen en Heiloo. In Bergen stond de wieg van haar carrière, want mede door haar belangstelling voor de Bergense School besloot zij beeldend kunstenares te worden. „Ik voel mij een dochter van de Bergense School en zie mijn werk als een roeping en. een verplichting aan mezelf om het gekregen talent uit te bouwen. Leven is schilderen en schilde ren is leven voor mij," aldus Mary. Op 18 oktober is Mary tussen 14.00 en Mary Koekenbier met enkele van haar werken waarmee ze de komende weken exposeert in Medemblik. Begin november zal ze met de groep 77-11 exposeren in de Witte Kerk in Heiloo. 17.00 uur met een groep leerlingen aan wezig in Kasteel Radboud voor het geven van een demonstratieles. De expositie is te bezichtigen op alle dagen van 16 tot 22 oktober, tussen 14.00 en 17.00 uur. Daarna alleen (op dezelfde tijden) op zondag, tot en met 26 novem ber. De kunstenares is tijdens de ope ningsuren aanwezig. Het telefoonnum mer van Kasteel Radboud is 0227- 541960. Werkgroep 77-11 Mary maakt ook deel uit van de schil- derswergroep 77-11. Deze groep heeft al een aantal keren in 't Witte Kerkje in Heiloo geëxposeerd, en zal dit in november weer doen. De driejaarlijkse tentoonstelling vindt plaats van 3 tot en met 11 november. Traditioneel komen daar zo'n 5000 bezoekers, dus het is duidelijk de moeite waard. HEILOO - Ook in het komende win terseizoen kunnen de vele muzieklief hebbers, die gewend zijn de concerten te bezoeken in de Hervormde Witte Kerk te Heiloo, daar terecht. En wel voor een viertal concerten, afwisselend geprogrammeerd qua genre en tijdstip en alle van hoog muzikaal niveau. Vrijdag 27 oktober, aanvang 20.15 uur: Edinburgh Quartet uit Edinburgh Schotland, met medewerking van Peter Onnes althobo. Het strijkkwartet, 35 jaar actief in 40 landen, maakt dan een toer door Europa. Met medewerking van de Rabobank Heiloo-Limmen kon dit bijzondere concert tot stand komen. Zaterdag 16 december, aanvang 20.15 uur: kerstconcert door de Martinus- cantorij uit Schellinkhout, onder lei ding van Egbert Wassink, afgewisseld door orgel en cello. De Martinuscan- torij is gespecialiseerd in religieuze Engelse koormuziek en werd toegela ten tot de Royal School of Church Music in Engeland. Zondag 4 februari 1996, aanvang 15.00 uur: het Belgisch Klarinetten Kwartet. Een vorig optreden, enkele jaren gele den in de Witte Kerk was dermate suc cesvol, dat gaarne opnieuw een plaats voor dit geroutineerde, hooggekwalifi ceerde ensemble werd ingeruimd, in navolging van podia in vele landen._ Zondag 10 maart 1996, aanvang 15.00 uur: Het Trio Tre Fontane. Marjan Deiman (harp), Peter Onnes (hobo) en Jan Jaap Langereis (blokfluit) staan borg voor een middagje muzikaal genieten. De eigen sfeer en de voortreffelijke akoestiek van het karakteristieke gebouw dragen er in belangrijke mate toe bij elke concert te ondergaan als een aangenaam gebeuren. Het aanwe zige podium doet alles ook visueel tot zijn recht komen. De kerk is verwarmd. Losse kaarten, aan de kerk verkrijg baar, kosten f 12,50 (f 10,00 voor 65+, CJP en kinderen t/'m 12 jaar). Zeer aan trekkelijk is een abonnement voor de serie van vier concerten a f 37,50, te bestellen door overmaking van het ver schuldigde bedrag op postbanknum mer 44.42.913 ten name van Commissie Kerkconcerten te Heiloo. Telefonisch bestellen is ook mogelijk (alsmede het verkrijgen van nadere inlichtingen): 072-5331721 (v.d. Berge) of 072- 5331536 (Boomsma). REGIO - Artsen, verpleegkundigen en andere hulpverleners doen hun best om u een goede medische behandeling te geven. Maar er gaat ook wel eens iets mis. Soms zelfs zo,- dat de patiënt er schade van ondervindt. Daarover gaat de brochure 'Schadevergoeding bij een medische fout'. De brochure is duide lijk. U moet vanaf het begin zorgen dat u geïnformeerd bent en advies en steun en advies vragen. Dat kan bijvoorbeeld bij medewerk(st)ers van een Informa tie- en Klachtenbureau Gezondheids zorg, dat in uw regio gevestigd is. Zij kunnen u de weg wijzen. Patiënten, die te maken krijgen met een medische fout moeten voorgelicht zijn over hun mogelijkheden. Dit is de eerste, lande lijke brochure die speciaal geschreven is voor patiënten. 'Schadevergoeding bij een medische fout' wordt landelijk uitgegeven door het Provinciaal Patiënten Consumenten Platform Utrecht. De kosten zijn f 2,50 per bro chure (f 6,50 inclusief service- en ver zendkosten). U ontvangt de brochure door overmaking van dit bedrag op giro 2380369 of banknummer 6523.98294 t.n.v. Bureau PCI in Bunnik. Of vraag naar de brochure bij uw apotheker. HEILOO - Falkland Toneel presen teert 'Wakker worden Winnie!' Dat is de titel van het kinderstuk dat Falkland dit najaar in theater De Beun in Heiloo gaat opvoeren. Tijdens de les kan Winnie haar ogen niet openhouden. Ze valt in slaap en droomt de gekste dingen. Ze ontmoet Batavieren, cowboys, klinkers, mede klinkers en zelfs Barbie. Als ze wakker wordt, blijkt dat er in de klas ook van alles aan de hand is: een verliefde van de gemeente moet worden gere kend en welke taken meer aan het par ticulier initiatief moeten worden over gelaten. Binnenkort zullen de nodige voorstellen aan de gemeenteraad wor den voorgelegd. Burger nadrukkelijker betrekken Doel van het college is om de burger meer dan tot nu toe te betrekken bij het gemeentelijk beleid door het kos tenbewustzijn verder te stimuleren. Dat geldt overigens ook voor de raad. Bij grote investeringen zal tegelijk de dek king moeten worden aangegeven. Daarmee komt ook beter in beeld wat dergelijke investeringen voor de burger (bijvoorbeeld aan belastingverhogin gen) betekenen. Ruige mannen en een onschuldige Winnie in het nieuwe kinderstuk van Falkland Toneel meester, een overspannen juf, een zenuwachtige conciërge, bijdehante klasgenoten en waar is toch dat kleine zwarte doosje? Dit vrolijke, kleurrijke toneelstuk is speciaal voor Falkland Toneel geschre ven door Jan Hoedjes en wordt ook door hem geregisseerd. Bovendien wordt het geheel begeleid door livemu ziek van Fletcher Bowuman. Kinderen en hun ouders kunnen van dit alles genieten op zaterdag 21 en zondag 22 oktober om 13.30 uur en 16.00 uur (vier voorstellingen) in theater De Beun, nabij winkelhof 't Loo in Heiloo. Entree: f 5,00 donateurs: f 2,50. Kaartverkoop 14 dagen van te voren bij de volgende adressen in Heiloo: Reisbureau Holland International (Raadhuisweg), Boekhandel Avis (Sta tionsplein), Sigarenmagazijn 't Hoek stuk (Winkelcentrum 't Hoekstuk), Sandy's Bloemidee (Grosmarkt Ype- stein), Theater De Beun, maandag tot en met vrijdag van 13.30-17.00 uur. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van De Beun. Telefonisch gereserveerde kaarten die nen een kwartier voor aanvang van de voorstelling aan de kassa te zijn afge haald. Voor informatie en reserverin gen kunt u zich wenden tot Jaap Schuurina. tel. 072-5115511.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 8