m mm Muziek- en Dansschool neemt nieuwe zaal in gebruik C1000 Voordeelmarkt Nieuw Leven vierde jubileum Egmondse meiden gaan 'down under' Archeologische vondsten in De Oude Pastory BU MacTank stopt u een TIJGER in de tank! Akersloot...! 9.98 1.69 Huwelijk op vrijdag de dertiende Merkbenzine..? de goedkoopste dag-en-nacht pomp van Noord Holland staat in Malse biefstuk Bloemkool vOS MaKELAARDI] tel. 072 331895 JU 555:- Modebijlage bij Uitkijkpost HEILOO - Zoals u ongetwijfeld merkt aan de dikte van deze krant, is er deze week een speciale bijlage, met als onderwerp de najaars- en wintermode voor dames, heren en kinderen. De arti kelen in deze bijlage zijn geheel gericht op het aanbod in Heiloo, vandaar de naam 'Mode Locale'. Het begrip 'mode' is ruim opgevat: u kunt ook alles lezen over kapsels, accessoires en onderkleding. De advertentie-afdeling en de redactie van de Uitkijkpost heb ben zorg gedragen voor deze extra krant. HEILOO - Vrijdag 27 oktober zal Muziek- en Dansschool Heiloo haar nieuwe zaal in het gebouw aan Het Veld feestelijk in gebruik nemen. De binnenruimte van de school is de afge lopen drie maanden verbouwd door conciërge Walyd Rezk en andere mede werkers van de muziek- en dansschool. Deze verbouwing werd mede mogelijk gemaakt door een zestal sponsors: Rabobank Limmen-Heiloo, G.P. Groot, Ben Sierhuis Entertainment, Restau rant Klein Varnebroek, Karwei en De Hooge Waerder. „Het was hard nodig dat er verbouwd zou worden," vertelt de heer Van 't Hof, directeur van de school. „De con certen in de binnenruimte werden voornamelijk in de avonduren gehou den. De lessen in de lokalen gaan dan echter gewoon door. Het gebeurde regelmatig dat er overlast was: de les sen werden verstoord door het concert, of andersom. Door de binnenruimte aan drie zijden dicht te maken, is daar een einde aan gemaakt." De sfeer van de ruimte is met de ver bouwing een stuk intiemer en gezelli ger geworden. Een bijkomend en niet geheel verwacht voordeel is dat de akoestiek met sprongen vooruit gegaan is. Het geluid verdwijnt niet langer in de vier puntdaken en de gangen. De muziek klinkt minder dof en heeft een veel gróter ruimtelijk effect. Dat is uiteraard prettig voor de toehoorders, maar ook voor de spelers, die zichzelf nu veel beter kunnen horen. Voor de uitvoeringen van de balletaf deling is gezorgd voor een verend podi um, om blessures tegen te gaan. Het podium is groot (10 bij 4,5 meter) zodat ook grote groepen er gebruik van kun nen maken. Bovendien is er gezorgd voor toneelverlichting en een mooie achtergrond. Klinkende opening De Muziek- en Dansschool Heiloo heeft besloten de opening van de zaal Grote interesse voor boek 'Heiloo voor en na Willibrord' HEILOO - De intekening op het boek 'Heiloo voor en na Willibrord' is inmid dels gesloten en de namen zijn geteld: 1223 personen hebben te kennen gege ven het boek te willen ontvangen zodra het uit is. De heer Streefkerk van de redactie-commissie vindt dit een uitste kend resultaat. „Vergeleken met ande re gemeenten is het erg goed," vertelt mevrouw Berkhout, voorlichtster van de gemeente Heiloo. De oplage van het boek is nu gesteld op 2500. De presen tatie is twee weken uitgesteld en zal nu plaatsvinden op 20 november. 500 gram van 12,49 per stuk IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK CEES HACHMANG LOODGIETERS De laatste repetitie voordat men de nieuwe ruimte van de muziekschool in gebruik gaat nemen. en het nieuwe concertseizoen te vieren met een gratis concert voor de inwo ners van Heiloo. Om 20.00 uur zal de officiële opening worden verricht door wethouder Bos van Welzijn. Daarna wordt er een licht-klassiek concert gegeven door leerlingen en docenten van de school. Uitgevoerd zullen wor den werken van onder andere Telemann, Schumann, Schostakovich, Satie en Poulenc. Een gelegenheidsen semble van ongeveer 40 leerlingen en docenten zal een stuk spelen uit The Phantom of the Opera. Na dit concert zal de combo Cosmopolitan, onder leiding van Paul Heijn, voor het eerst optreden in de muziek- en dansschool. Deze groep repeteert al geruime tijd in de school. De verrassende samenstelling staat garant voor een uurtje aangename muziek. Voor deze avond hoeft u geen geoefend luisteraar te zijn: de stukken liggen allemaal gemakkelijk in het gehoor. De toegang is, zoals gezegd, gratis. De nieuwe zaal biedt plaats aan 200 perso nen. Wilt u verzekerd zijn van een plaatsje, dan kunt u op maandag 23 en dinsdag 24 oktober een kaartje opha len, tussen 9.15 en 12.15 uur en tussen 14.00 en 17.30 uur. Bent u niet in de gelegenheid om op die tijden langs te komen, dan kunt u telefonisch kaartjes reserveren op telefoonnummer 072- 5332460. Deze kaarten dienen vrijdag avond 27 oktober vóór 19.30 uur afge haald te worden. EGMOND - Nienke Bakker en Tamara Abma, beiden 22 jaar oud en afkomstig uit Egmond, vertrekken vol gende week voor tien maanden naar Australië. Daar zullen ze gaan reizen en werken, is het plan. Via de organisa tie Travel Active kunnen ze aan het werk in de horeca, op boerderijen of in een casino bijvoorbeeld. Dat lijkt ze heel leuk, maar ze beginnen meer te stralen als ze opnoemen wat ze daar naast willen gaan doen: golfsurven, dui ken, parachutespringen, bungeejumpen en misschien zelfs een opleiding tot cowgirl volgen. „Dan leren we paardrij den, schapen scheren en zeven soorten hekken timmeren," lacht Nienke. Altijd handig, zo'n cursus. Tamara verheugt zich op een bezoek aan de westkust van Australië. „Daar schijnen wilde dolfij nen te leven. Als je er zwemt, kun je aanhaken aan hun rugvin en dan word je door het water .gesleept!" Ze zijn erg enthousiast, nu alles zo'n beetje geregeld is. In juni zijn ze begon nen met plannen maken en de eerste voorbereidingen treffen. Bij Travel Active kan gekozen worden uit ver schillende routes, die je voor een groot deel zelf kunt invullen. Nienke en Tamara hebben gekozen voor de meest uitgebreide, die hen voert langs de grootste steden van Australië, delen van Nieuw-Zeeland en een aantal eilanden in Indonesië. Proefschrift Er is nooit twijfel geweest over het land van keuze. „Australië spreekt ons aan, het landschap is afwisselend, er is een aardige bevolking. Het is toegankelij ker voor westerse mensen dan bijvoor beeld een land als Indonesië, waar de gewoontes en gebruiken heel anders zijn dan hief. Bovendien kunnen we voor Australië een werkvergunning krijgen, en dat hebben we gewoon nodig," vertelt Nienke. Tamara heeft plannen om de Aboriginals op te zoeken. Ze studeert geschiedenis aan de lerarenopleiding in Amsterdam en wil bij terugkomst haar Tentoonstelling Eigen werk van ANBO/KBO HEILOO - Op zaterdag 28 oktober van 10.30 tot 16.30 uur en zondag 29 okto ber van 12.00 tot 16.30 uur kunt u de jaarlijkse tentoonstelling bezoeken van ANBO/KBO welke wordt gehouden in 't Trefpunt op de Westerweg. Op deze tentoonstelling wordt het hobbywerk getoond van de ouderen van Heiloo en eventueel zijn deze werken ook aan te kopen. De opening wordt verricht door mevrouw A. Willemse-Van der Ploeg op zaterdag om 11.00 uur. HEILOO - Jubileumcommissie 'Fiod' (Feesten is Ons Doel, red.) kan terug blikken op een bijzonder goed gevierd jubileum van 50 jaar Oratoriumvereni ging 'Nieuw Leven' Heiloo. Zaterdag 7 oktober jl. kon het heuglijke feit wor den gevierd met een receptie voor oud leden, donateurs en relaties met daar aansluitend het feest voor de leden met hun partner in Hotel Golden Tulip te Heiloo. Voorzitter Visser en de zijnen trakteerden het bestuur, de leden en hun partners op een grandioze avond die nog lang zal nagalmen bij de feest gangers. Hoewel er nog twee feest boekjes uitkomen en het jubileumcon cert voor de deur staat was de feest avond toch het hoogtepunt van deze vereniging. De receptiegasten waren nauwelijks weg of de leden van Nieuw Leven stonden in een lange rij om hun bestuur te feliciteren. Met een wel komstdrankje in de hand betrad men de zaal waar het feest zou gaan plaats vinden. Duo Monza had zich op het podium geïnstalleerd en speelde de eerste melodieën om alvast in stem ming te komen. Nadat de eerste officië le woorden waren gesproken, kon het duo weer aan de slag om de danslusti- gen op de vloer te krijgen. Voorzitter d^ Boer interrupteerde de dansende menigte; niet om zijn tweede deel van z'n speech te vertellen maar om de jubilarissen en een nog lid zijnde mede-oprichter in het zonnetje te zet ten. De dames van der Maat-Rozing en Driessen-van der Velden kregen bij zonder veel lof toegesproken omdat zij zondef enige onderbreking en zolang de vereniging bestaat lid zijn van 'Nieuw Leven'. Dat is best een unieke gebeurtenis. Als waardering kregen zij bloemen, een oorkonde en een Delfts bruin bord met opschrift. Mw. Zuiderduin-van de Mey werd gehul digd wegens 40-jaar trouw lidmaat schap. Na afloop van de feestavond kreeg iedere feestganger een potlood De jubilarissen worden toegesproken door voorzitter De Boer van Nieuw Leven. met opschrift uitgereikt. De leden kun- nen deze potloden, op de repetitie avonden, gebruiken om de aanwijzin gen van hun dirigent op te tekenen in hun partituren. Jubileumconcert Op de feestavond van invloed is geweest op de leden van Oratorium vereniging 'Nieuw Leven' kan men op dinsdagavond 28 november a.s. horen en zien in de H. Moedergodskerk. Daar wordt om 20.00 uur het jubileumcon cert uitgevoerd. Het programma is 'Stabat Mater' van G. Rossini en de 'Messe es-dur, opus 80' van J.N. Hummel die voor de tweede keer in Nederland zal worden uitgevoerd. Dit jubileumconcert wordt door bestuur en leden van harte aanbevolen. Uitslag wedstrijd kinderboekenweek HEILOO - Op de laatste dag van de kinderboekenweek, zaterdag 14 okto ber, vond in de Openbare Bibliotheek Heiloo de prijsuitreiking plaats van de kleurplatenwedstrijd en de kinderboe- kenweekpuzzle. De kleurplaten zijn beoordeeld door Iris Fernée, die in het wijkgebouw De Ypsalon tekenles geeft aan kinderen. Zij reikte ook de prijzen uit. De uitslag: Kleurwedstrijd le Prijs: Jimi Duinmeijer 2e prijs: Steven Koreman. Puzzle: le prijs: Cindy Schenk 2e prijs: Eva. Nienke en Tamara zijn helemaal klaar voor hun reis en kunnen met moei te met beide benen op de grond blijven. proefschrift schrijven over deze native bewoners van Australië. „Ik besef wel dat het misschien moeilijk wordt," zegt ze. „Ze willen misschien niet graag con tact hebben met vreemden. Toch hoop ik dat het lukt. Die mensen fascineren me gewoon." Ook Nienke gaat over een jaar weer verder met haar studie, om de benodig de papieren te behalen voor het onder nemerschap. De laatste jaren was ze werkzaam bij de kledingwinkels van Tally-Ho in Bergen en Heiloo. Die baan heeft ze opgezegd. Ze heeft ideeën om in de toekomst haar eigen boetiek te openen. „Maar nu gaan we eerst tien maanden weg!" roepen ze uit. Zaterdag vieren ze een feestje om iedereen voor vertrek gedag te kunnen zeggen, en dan stap pen ze op het vliegtuig. Gepakt en gezakt voor het grote avontuur. Headline fanclub naar Rocknight HEILOO - De fanclub van de popfor matie Headline zal op zaterdag 28 oktober een bus inzetten voor het optreden in De Vang te Benningbroek. Ook dan zal Headline zoals gebruike lijk weer een daverend optreden ver zorgen en zal leadzanger Donald Beukers met zijn roestvrijstalen stem het achterste van zijn tong laten zien en horen. Het enthousiasme van de band gecombineerd met een wervelende show van veel licht en vuurwerk en een zeer gevarieerd repertoire zorgen ervoor dat het publiek zich vermaken. Vanaf Heemskerk zal de bus via Uitgeest, Limmen, Egmond, Heiloo en Alkmaar naar Rocknight '95 in Benningbroek rijden. Aan de hand van de fans die meegaan kan de route wor den aangepast. Op deze avond zal er ook een voorpro gramma zijn. De kosten voor deze avond zijn voor niet-leden f 27,50 en voor leden f 25,00. Deze prijs is inclu sief retour en entree. Voor aanmeldin gen van meerdere personen geldt er een korting. De eerste bus (40 perso nen) is al bijna volgeboekt, dus wees er snel bij. Reserveringen: 072-5065699. HEILOO - De Archeologische Werk groep van de Vereniging Oud Heiloo heeft in De Oude Pastory een tentoon stelling samengesteld van vondsten en gegevens met betrekking tot opgravin gen die in Heiloo zijn verricht. Aan de hand van foto-materiaal, plattegronden en schetsen krijgt u een beeld van de werkzaamheden tijdens bodemonder zoek in en om de Witte Kerk en bij de Willibrordusput. Ook andere plaatsen komen aan de orde, zoals bij een aantal boerderijen en in het Heilooër bos. Veel van de voorwerpen die bij deze onderzoeken zijn gevonden, zijn ten toongesteld. Zo zijn er bijvoorbeeld walvisribben te zien en sikkels van dui zenden jaren voor Christus. Ook zijn er fundamenten gevonden van oude boer derijen, uit de tijd dat het Heilooër bos er nog niet was. Verder zijn er veel gebruiksvoorwerpen gevonden, waar onder Romeins aardewerk, siertegel- tjes en wapens van eind vorige eeuw. Bodemonderzoek in jaren '20 en '30 Het archeologisch onderzoek begon in Heiloo al vrij vroeg. In het voorjaar van 1921 zandde men een terrein nabij de oude dorpskern af. Bij deze zandafgra- ving kwamen veel scherven, een groot aantal eigenaardige ringen en en brok ken van gebakken klei tevoorschijn. Er waren toen maar weinig mensen die verstand hadden van Nederlandse oud heden. Toevallig werd er in de jaren '20 in Egmond een opgraving verricht door niemand minder dan Holwerda, direc teur van het Rijksmuseum van Oud heden in Leiden. Deze kwam de vondst in Heiloo bekijken en zag er het oud heidkundige belang van in. Maar wat Holwerda in handen had, wist hij zelf ook niet precies. Later bleken de aar dewerk ringen misbaksels te zijn van weefgewichten. Enkele voorbeelden ervan zijn in de vitrines te bewonderen. SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Een ontdekking die veel opzien baarde in de archeologische wereld, werd een kleine tien jaar later gedaan. Rond 1930 vond een zekere meneer Harms tijdens het afgraven van een oud bin- nenduin een vijftal bijzondere voor werpen. Op ongeveer 3,5 meter diepte trof hij vier vuurstenen en één bronzen sikkel aan die met de punt in de grond stonden en tezamen een rij vormden. Uit recent miscroscopisch onderzoek blijkt dat deze werktuigen gebruikt werden om zoden te snijden. De vondst was zo belangrijk, dat het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden de werktui gen opkocht. Thans worden ze daar tentoongesteld in de vaste opstelling, waardoor ze helaas niet te zien zijn in Heiloo. Maar niet getreurd, want in de loop van de tijd zijn er in Heiloo nog vier sikkels gevonden, waarvan enkele fraaie wel bewonderd kunnen worden in de vitrines van de tentoonstelling. Opening Fred Berendse, één van de leden van de werkgroep, sprak bij de officiële ope ning afgelopen zaterdag de hoop uit dat de Heilooër bevolking vooral blijk zou geven van een warme belangstelling Burgemeester Nico Schoof vond het prettig dat deze tentoonstelling een aanvulling is op de activiteiten rond 'Heiloo 1300 jaar na Willibrord'. Zo kan niet uit het oog worden verloren dat er al vele jaren vóór de komst van Willibrord bewoning was in deze omge ving, aldus de burgemeester. De tentoonstelling zal tot en met 13 januari 1996 te zien zijn op dinsadg- avond van 19.00 tot 21.00 uur en zater dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur in De Oude Pastory aan de Nicolaas Beetsweg 94 te Heiloo. Het is tevens mogelijk de tentoonstelling op afspraak te bezoeken. Hiervoor en voor meer informatie kunt u bellen met Fred Berendse, tel. 072-5119162. Wanneer u belangstelling heeft voor het werk van deze groep, kunt u eens een bijeenkomst bijwonen op donder dagavond. Ook hiervoor kunt u contact opnemen met Fred Berendse. Juf José Bolten en haar man Frank durfden het aan om op vrijdag de der tiende in het huwelijk te treden. Dat gebeurde in het Witte Kerkje in Heiloo, onder grote belangstelling van onder andere de kinderen van Openbare Basisschool Meander, waar José leerkracht is. Openingstijden kantoor: Geen Uitkijkpost ontvangen? donderdag tot 15.00 uur: 072 533 01 75. J Drukkerij uitkijkpost bv 18 OKTOBER 1995 60e JAARGANG NO. 42 Redactieacquisitie en administratiei De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 NIEUWSBLAD VOOR HËILOO EN OMSTREKEN Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Voor alle zorgaanvragen en informatie over zorg kunt u dit éne nummer bellen. Dag en nacht, zeven dagen in de week! REGIONALE THUISZORG ALKMAAR Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED maandag t/m donderdag: 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1