Begroting 1996 van gemeente Heiloo in teken van heroverweging m ko M\ Heiloo, fijn wonen in het groen "Help, ook wij willen lezen en schrijven!" :JfJ hoveniersbedrijf KREATIEVE le KAPPER OF KAPSTER De doelstellingen van het Groenstructuurplan Voederen dieren 't Hertenkampje Extra Raadsvergadering Aanbieding boek 'Heiloo, 1300 jaar na Willibrord' Aanlijngebod geldt voor alle honden: ook gehoorzame honden! Voor alle vragen over ouderenzorg im J8tt m PAGINA 4 UITKIJKPOST - 18 OKTOBER 1995 G G (c£^t£- HEILOO Op 23 oktober a.s. wordt de concept begro ting van Heiloo besproken in een aparte com missievergadering. Deze vindt plaats vanaf 21.30 uur in de raadzaal van het gemeente huis. De begroting zal behandeld worden in de raadsvergadering van 6 november. Heiloo krijgt vanaf 1997 minder geld uit het gemeentefonds omdat de verdeelsleutel wordt gewijzigd. In de begroting voor 1996 wordt al deels rekening gehouden met die bezuinigin gen. In het kader van de bezuinigingen is de gemeente begonnen met een heroverwegings operatie en een ombuiging. In het voorjaar van 1996 zullen de resultaten van de kerntakendis cussie aangeboden worden aan de gemeente raad. De begroting 1996 van de gemeente Heiloo geeft een beeld van de financiële positie en de diverse produkten en taken die in 1996 wor den uitgevoerd. De financiële kaders voor de begroting zijn al vastgelegd tijdens de algemene politieke beschouwingen van dit voorjaar. Uitgaven De begroting voor 1996 omvat ruim f 50 mil joen aan uitgaven en inkomsten. Het grootste deel van de uitgaven wordt besteed aan min of meer wettelijke taken zoals: - Openbare orde en veiligheid: f 1 miljoen - Onderhoud wegen en straten: f 4 miljoen - Onderwijs: f 6 miljoen - Sociale voorzieningen: f 17 miljoen - Volksgezondheid, riolering, reiniging en milieu: f 7 miljoen - Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting: f 4 miljoen. Daarnaast wordt voor cultuur, recreatie en (fijn wonen in het) groen f 9 miljoen uitgetrokken. De overige uitgaven zijn die voor burgerzaken en algemeen bestuur. Inkomsten Ongeveer 65% van de uitgaven wordt gedekt door rijksuitkeringen en bijdragen. De rest moet worden opgevangen door eigen inkom sten. Deze komen voornamelijk voort uit belas tingen en heffingen. Omdat de laatste jaren de rijksuitkeringen min der worden, en dus geen gelijke tred houden met de noodzakelijke uitgaven, is een hogere bijdrage van de bevolking nodig. Bij de jaarlijk- N T I HEILOO se tariefs- en belastingvoorstellen stelt het col lege de raad dan ook voor diverse verhogin gen door te voeren. Vooruitlopend op de komende heroverwe gingsoperatie worden de onroerende zaakbe lastingen 2% extra verhoogd. De overige tarie ven en heffingen stijgen in principe trendmatig (1,5%). Enkele heffingen, zoals de afvalstoffen heffing, rioolafvoerrecht, hondenbelasting en leges, worden zoveel mogelijk kostendekkend gemaakt. Hierover zijn al eerder afspraken gemaakt met de gemeenteraad. De voorstellen zijn: - De onroerende zaakbelastingen worden verhoogd met 3,5%; de verhoging is voor eigenaar/bewoners f 0,20 en bewoners (huurders) f 0,10 per f 3.000,- waarde van het onroerend goed. - Het rioolafvoerrecht wordt verhoogd met f 45,- tot f 223,80 per aansluiting per jaar. - De afvalstoffenheffing wordt verhoogd met f 27,60 (éénpersoonshuishouden) tot f 308,40 per jaar; voor een meerpersoons huishouden en het reinigingsrecht is de verhoging f 43,20 tot f 488,40 per jaar. - De verhogingen van de containertarieven variëren, afhankelijk van de soort. - De hondenbelasting wordt verhoogd met f 24,- tot f 135,- per hond per jaar. - Voor de diverse tarieven begraafrechten is de verhoging rond 10 - De bouwleges worden verhoogd met rond 12 - De verhogingen van tarieven voor sporthal, gymlokalen en zwembad variëren. Voor de verhogingen is gekeken naar de in de regio geldende tarieven. Voortaan maandelijks betalen In 1996 wordt het mogelijk de betaling van belastingen te spreiden in maandelijkse termij nen. De verschillende belastingaanslagen wor den dan gecombineerd tot één aanslag. Maandelijkse betaling is alleen mogelijk als daarvoor een machtiging is afgegeven. Door de hogere belastingopbrengsten sluit de begroting met een positief saldo van rond f 145.000,-. Daarnaast heeft de gemeenteraad zich voorgenomen nog voor f 520.000,- om te buigen (minder uitgeven, minder doen, andere inkomsten dan belastingen). Als dat lukt, dan wordt het begrotingssaldo rond f 665.000,- positief. De gemeenteraad zal worden voorge steld het uiteindelijke positieve saldo te reserve ren voor de komende heroverwegingsoperatie. In de begroting is uiteraard ook nog financiële ruimte opgenomen voor noodzakelijke vervan gingen, reconstructies van wegen en nieuw beleid. Er is totaal ruim f 600.000,- opgenomen voor de dekking van de jaarlijkse kosten van rente en afschrijving van investeringen en ove rige uitgaven. Hoe die financiële ruimte uitein delijk wordt ingevuld zal in de loop van het jaar door de gemeenteraad worden bepaald. De afgelopen weken zijn enkele artikelen ver schenen over het groenstructuurplan. Daarin is verteld wat een groenstructuurplan is, waarom we meer ecologisch beheren willen, en waar om reageren belangrijk kan zijn. Het groenstructuurplan heeft twee hoofddoel stellingen. De eerste is: - Het behouden en ontwikkelen van de karakteristieke ruimtelijke kwaliteitskenmer ken van de onbebouwde ruimte van Heiloo. Aspekten die hierbij een rol spelen, zijn bij voorbeeld: - Het verhelderen van de ruimtelijke structuur van de gemeente Heiloo door middel van een logische opbouw van de groenstruc tuur. - Het ondersteunen van de stedebouwkundi- ge struktuur van Heiloo. - Het creëren van goede mogelijkheden voor recreatief (mede)gebruik. - Het zorgdragen voor een goede sociale veiligheid. De tweede hoofddoelstelling is: - Het instandhouden en versterken van de ecologische waarden binnen de gemeente Heiloo. Aspecten die hierbij een rol spelen, zijn bij voorbeeld: - Het verhogen van de diversiteit aan dier- en plantensoorten binnen de bebouwde kom. - Het vergroten van de samenhang tussen de natuurontwikkeling binnen en buiten de bebouwde kom. - Het doelmatig integreren van natuurfunkties met andere ruimtelijke funkties zoals wonen, werken, verkeer en rekreatie. Met name deze laatste doelstelling zal aanlei ding zijn tot een ander denken over het groen in Heiloo. Het is dan ook van belang goede voorlichting te geven over de onderwerpen natuur en ecologie. Op 7 november a.s. zal daarom een inspraakavond gehouden worden. Nadere informatie hiepgver volgt binnenkort. Heeft u vragen dan kuht u contact opnemen met de afdeling Groen en Landschap, te berei ken onder nummer 531 32 33 of 531 32 30. Het hertenkampje in het gemeentebosje is een sociale ontmoetingsplek voor veel mensen. Mensen komen op de fiets langs en stoppen even. Anderen komen speciaal voor de dieren en hebben een gevulde broodzak bij zich. In het hertenkampje worden de dieren 's och tends gevoerd door de beheerder. De herten en geiten mogen en kunnen niet alles eten. Rhododendrons en taxus zijn namelijk giftig voor de dieren. De dieren kunnen bij te veel eten van deze planten sterven. Allemaal zijn we zuinig op de dieren en willen voorkomen dat de dieren iets overkomt. Daarom vragen wij u, via bordjes, om de die ren niet te voederen. Een goede zorg voor de dieren is het behoud van het hertenkampje! Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voor nemens om vrijstelling te verlenen zullen te zij ner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Arklaan 6, RE.H. de Vries - vergroten woon huis Westerweg achter no. 21, E.G. Meijer - plaat sen paardenstalling De raad Op maandag 23 oktober a.s. om 20.00 uur vindt een openbare extra raadsvergadering plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. Enig onderwerp van deze vergadering is de vaststelling van het bestemmingsplan Stationsomgeving. De stukken voor deze extra raadsvergadering liggen ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis tot 23 oktober a.s. Het gemeente huis is dagelijks geopend van 8.00 tot 12.30 uur. Het herdenkingsboek 'Heiloo, 1300 jaar na Willibrord' zal geïntroduceerd worden op 20 november a.s. in het Witte Kerkje. De datum 7 november komt hiermee te vervallen. Op 20 november is het 1300 jaar geleden dat Willibrord aan de vooravond stond van zijn bis schopswijding. De aanbieding van het boek op die datum symboliseert dan ook de band tussen Willibrord en Heiloo. Een andere reden voor het uitstellen van de introduktiedatum is het feit dat het boek 80 pagina's dikker is geworden dan vooraf gemeld werd. Dat bracht de nodige organisa tie met zich mee. Voor degenen die vooraf ingetekend hebben ligt vanaf 21 november een exemplaar van het boek gereed bij de boekhandels. De milieuwachter krijgt regelmatig van honde- bezitters te horen dat hun hond heel gehoor zaam is en daarom niet aan de lijn hoeft. Ondanks die gehoorzaamheid geldt een aan lijngebod ook voor die honden. Ook zij kunnen onverwacht plotseling oversteken, op mensen af hollen (bijvoorbeeld uit speelsheid), achter andere honden, schapen, konijnen en wild aangaan, etc. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Stichting Vluchteling voor de periode van 22 tot en met 28 oktober. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Westerweg 106, R.M. Heidoorn - vergroten berging Kennemerstraatweg 271, D. Nugteren - vergro ten woonhuis en aanbouwen garage/bijkeuken De Laghe Weijdt 8, C.J. Janken - plaatsen blokhut Oosterzijweg 39, H. Morsch - vergroten en ver anderen woning en bijgebouwen Rosendaal (nabij loods Gemeentewerken) - KPN Vastgoed B.V. - plaatsen kabelverdeelkast Pastoor van Muijenweg (nabij Obriglaan) - KPN Vastgoed B.V. - plaatsen kabelverdeelkast Breedelaan (nabij voetpad Zeekamplaan) - KPN Vastgoed B.V. - plaatseiHabelverdeelkast Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de num mers 531 32 17 of 531 32 16. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 338 704. s 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Raadhuisplein Postbus Galerie Amber Galerie De Kapberg LÜ l Jij bent: - In het bezit van de benodigde diploma's. - Een kreatieve duizendpoot en op de hoogte van de modernste kniptechnieken. - Iemand met uitstekende sociale en kontaktuele vaardigheden. - Voor ons de geknipte collega als je zowel zelfstandig als in teamverband "nooit" met je handen in je haar zit. Wij bieden je: - Een interessante, afwisselende en leuke job. Ben je geintresseerd, pak dan nu de telefoon en bel Ingrid op nummer 072 - 533 05 02. Hair Design - Stationsweg 78 -1851 LM Heiloo Informatierubriek Collecte Zorgcoórdinator mevr. Nel Terpstra WOIlfll Z0f£ Op (l33t M'% Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 5335314. Ophalen: tel. 072-5117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Stichting Doorstroom Op 21 oktober verkoopt Stichting Doorstroom tweedehands spullen voor een waterproject in Uganda. Dit vindt plaats van 9.30 tot 15.00 uur aan Koningsweg 36 in Akersloot. Als u nog spullen heeft voor de verkoop kunt u contact opnemen met Wil Broersen, 0251-312778 of Ben Schagen, 0251- 314957. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kunnen worden voor (poli tieke) gevangenen. Iedereen kan hier aan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (5333094) of Jan Moolhuijsen (5334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len. te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stations weg 105 te Heiloo, maandag 13.30- 17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kenne merstraatweg 464 is iedere eerste zater dag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Wijkvereniging Plan Oost Maandag: darten, aanvang 20.00 uur, entree gratis. Dinsdag 19.00 - 20.00 uur: zangkoor 7- tot 11-jarigen. Kosten f 1,00. Woensdag 10.00 uur: naailes. Kosten f 6,50 leden, f 7,50 niet-leden. 's Avonds Bridgeclub Oosterpark. Don derdag: Franse les, van 20.00 tot 21.30 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstellingen gedurende maand oktober: In De Loet: tentoonstelling 'Jugendstil'; in Overkerck 'Haarlem 750 jaar'. Boekverkoop Het Trefpunt In het seizoen 1995/1996 zal iedere laat ste zaterdag van de maand verkoop plaatsvinden in Het Trefpunt. Er is ook een permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u bellen: tel. 5331297. de over over Jeugdfllmhuis Dibbes Woensdag 25 oktober: Uit het leven van Bert en Bram. Wilhelminaplein 3, Akersloot. Aanvang 14.30 uur, prijs: f 5,00. Inlichtingen/reserveren: 0251- 313447 Tot 22 oktober exposeren bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 in Limmen twee kunstenaars: Rens Kamphuis met digitale schilderijen en Mieke Folgering met glasobjecten. Geopend: donderdag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak. Galerie Dijk 1 Tot en met 22 oktober is in Galerie Dijk 1 in Alkmaar werk te zien van Anneke Klein Kranenbarg (objecten) en Marja Vleugel (etsen en litho's). Openingstijden: donderdag t/m zater dag van 12.00 tot 17.00 uur, zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Bezoek op afspraak is mogelijk: 072-5124022. Tot en met 12 november is in Galerie De Kapberg een expositie van schilde rijen en schuurpapieren van Jan Deckwitz en polystyreendrukken van Joyce Ennik. Geopend: zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak. Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Expositie in Kliniek voor Kleine Huisdieren In de wacht- en spreekkamer van de huisdierenkliniek aan de Commandeurslaan 1 is tot half decem ber een expositie te zien van aquarellen van Jannie Brouwer. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 19.30 uur en zaterdag van 10.30 tot 13.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 19 november: de tentoon stelling 'Onder de loep': Oude meesters in een nieuw daglicht. Kleine presenta tie: 'Aanwinsten 1980-1995: een selec tie'. De Oude Pastory Tot en met 13 januari zijn er bodem vondsten en materiaal over afgravin gen te zien van de Archeologische Werkgroep van de Vereniging Oud Heiloo. Openingstijden: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Tevens op afspraak. Bel daarvoor Fred Berendse: 072- 5119162. Kachelmuseum De tentoonstelling 'Noodkacheltjes in de oorlogswinter '44-'45' is verlengd tot en met 31 december. Het Kachelmuse um is alleen geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Bierkade 10, Alkmaar. Bezoekerscentrum De Hoep Tot en met 28 oktober kunnen kinde ren buttons maken voor f 1,00 per stuk. Geopend: dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Johannesweg 2, Castricum. Psychometrie Harmonia Maandag 23 oktober is er een openba re avond van de Nederlandse Ver eniging van Spiritualisten 'Harmonia'. Medium S. Bakker zal een demonstra tie psychometrie verzorgen. Aan de hand van meegebrachte foto's of voor werpen zal zij helderziende waarne mingen verrichten en/of boodschappen van overledenen overbrengen. Aanvang 20.00 uuur, prijs f 7,50. Remonstrantse Kerk, Fnidsen 33, Alkmaar. Info.: 072-5336267/5334280. Onze wereld telt 130 miljoen kinderen - waarvan tweederde meisjes - die geen onderwijs krijgen. Zonder "lezen en schrijven blijft hun leven kansarm. Steun ons werk, vraag om inlichtingen. Geef kinderen een toekomst, geef hun onderwijs! I UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5, 1075 AH Amsterdam Kerkweg 24 1906 AW Limmen tel. 072 50$ 36 46 aanleg en verzorging van uw tuin Hair design is een jonge kreatieve onderneming die voor haar dames/heren kapsalon in Heiloo op korte termijn op zoek is naar:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4