IJsselmeerloop populair bij lopers uit de regio Wim Bloothoofd trots op onderscheiding Edinburgh Quartet in Witte Kerk cZe zeggen dat ik gek ben... Houdt je op de hoogte Tempel der Beschaving IJsselmeerloop -1995 Loopgroep Limmen IJsselmeerloop De Vrije Gedachte Ingezonden Heiloo doet duur Wonen in Heiloo 1 Wonen in Heiloo 2 i *tm Ruimte sparen in Egmond Visclub De Vroegte Wint Voorlichtingsavond Moermanvereniging Politieberichten De UithjjHpost. Hét gratis meehblad voor Heiloo en omstreden. r MCSlinr\ u ui i NJKKUb i -10UM ubtM iyyt> Jaap- Wim mn derjiorst Het is de hoogste tijd om weer eens wat serieuzer over het leven in Heiloo met u te spreken. Want ik kan natuurlijk nog een tijdje de lol broek blijven uithangenmaar dat gaat zelfs mij vervelen. Bovendien is er een gedenkwaardige datum op komst: dinsdag 7 november 1995. Op deze dag zal het boek over de geschiedenis van Heiloo gepresen teerd worden. 'Dopen' zou een toe passelijke inwijding zijn, maar de uitgave is zo veelzijdig dat ik daar voor niet zou kiezen. Mijn eigen pocketboekje met z'n prachtig rode duveltje en gele sterren op de omslag werd natuurlijk wel met rode wijn en geel gerstenat bevoch tigd. Het boek Heiloo1300 jaar na Willibrord' past een neutrale pre sentatie aan het volk. Ik ben benieuwd hoeveel mensen zich beledigd voelen bij de bena ming 'het volk van Heiloo'. Volks heeft iets platvloers en doorgaans vindt de sprekende minderheid van ons dorp dat te weinig voor de beschaving van Heiloo. Welke Heilooër beschaving? Bij het lezen van de strips over Asterix en Obelix gruwelen we wellicht van het brute geweld en vinden we het tover drankje dat onoverwinnelijk maakt maar onzin. Maar de Galliërs van dat ene kleine dorpje, dat we slechts met een vergrootglas kunnen ont dekken op de kaart, hadden welde gelijk een eigen aard, een eigen beschaving. Hun verzet tegen de schreeuwende Romeinen stond en staat model voor iedere minderheid die zich niet zonder meer neerlegt bij de meerderheid. Ik mag het graag opnemen voor minderheden, bij voorbeeld in discussies en - wat minder heet gebakerd - conversa ties. Als ik een denigrerende opmer king verneem, dan is het alsof ik een slokje toverdrank neem. Ik veer overeind en roep luid m'n protest tegen hetgeen geroepen wordt. Want in principe moet alles mogen, zolang dit niet ten koste van al is het maar één andere gaat. En Heiloo wordt geregeerd door een ploegje Romeinen, daar ben ik inmiddels wel achter. Twee weken geleden las ik in de krant het een en ander over de bouwplannen op De Egelshoek. Een groot deel van de daar te bou wen woningen mag niet meer gaan kosten dan (gemiddeld) 225.000 gulden. Ik hoop dat ik de dag zal meemaken, dat men die huizen niet meer kwijtraakt. Want nu nog gaan de rijtjeshuizen ('Little boxes' heb ik wel eens horen zingen) als tech nische mirakels, als 'Jip en Janneke' van Annie M.G. Schmidt, ja, zelfs als brood van de molen van de hand. (Het is per slot week van het brood, Wetenschap Techniek Week èn Kinderboekenweek wan neer ik dit stukje schrijf.) Maar op een dag stort de huizenmarkt in, is de rente niet meer op te brengen, en dan blijkt het hele gemeentelijke volkshuisvestingsplan gebouwd op een fundering vol ballonnetjes van economisch optimisme. En wie zijn er dan de dupe? Niet de Romeinen in hun riante huizen aan de rand van het dorp. Over een paar eeuwen wordt bij opgravingen verbaasd gekeken naar de met eikenwortels overwoekerde restan ten en heeft men het gekscherend over de 'Heilooër Lusthof'. In het ommeland heeft de mens zich weten te handhaven, maar Heiloo is van de aardbodem verdwenen. Ten onder gegaan aan de vermeende welvaart, de paleizen, eens bedoeld om de barbaarse Kaaskoppen en Westfriezen op afstand te houden, vergaan tot her en der verspreid gruis. Ik ken m'n stripliteratuur: het was de druïde uit het Gallische dorpje, die zo een einde maakte aan de opdringerige prots en praal. Ik wou dat ik kon toveren. Bij het omploegen van de vroegere rijkdommen van het Heilige Loo, inmiddels teruggebracht tot het oorspronkelijke doel, treft men in het jaar 2495 een wonderbaarlijk gespaard gebleven grot aan onder de heuvel, die wij nu kennen als Kattenberg. Daarin opgeslagen enkele kisten met ware relikwieën: een zilveren ambtsketen, een bron zen plaquette met de tekens 'Entente Florale 1995', een rood witte vlag met het wapen van het geslacht Swietochlowice vermoedt men) en een hele stapel boeken met daarin verhalen over Egelenburchten, kastelen van Ypestein en Nijenburg en nog zo wat onverklaarbare begrippen. Even denken de vinders gestuit te zijn op de opslagplaats van een his- torisch-religieuze secte. Maar al snel vinden ze de sleutel voor deze poort naar het verleden. In de hoek van de grot staat een wel wat stoffig, maar toch zoemend apparaat, dat bij aanraking een hel der blauw scherm oplevert. Eén van de archeologen, met een elec- tronische afwijking, herkent in het geval een computer uit het tweede millennium. Hij grijpt zijn kans en begint het bijbehorende toetsen bord te betasten. Op onnavolgbare wijze wordt hij geconfronteerd met het archief van ene Uitkijkpost kennelijk een commune van eeu wen terug, waar men gemeenschap pelijk iedere week een verslag van het dagelijkse leven in de gemeen schap van Heiloo produceerde. Met veel moeite worden de teksten ver taald en de grondvorsers zien het licht: ze hebben het bewijs van een non-beschaving gevonden. Maar de illusie blijft slechts kort bestaan. Want andere aanwezigen in de Kattengrot'zoals de plek genoemd is, vinden vergelijkbare archieven uit andere dorpen. Daarin treffen ze verslagen van gebeurtenissen aan, die vele jaren eerder plaatsvonden. Kennelijk, zo is de conclusie van ons nageslacht, liep Heiloo aardig achter de feiten aan, maar zorgde men er wel voor haantje de voorste te zijn om het aan de buitenwacht bekend te maken. Heiloo speelde leentje-buur op grote schaal, pakte de PR pro fessioneel aan en ging met de hoofdprijzen aan de haal. HEILOO - De loopgroep Laan-hore- cabenodigdheden uit Heiloo is bij de achtste editie van de IJsselmeerloop als negende geëindigd bij de wedstrijdlo pers. Totaal deden er meer dan 60 groe pen mee aan deze barre monstertocht over 382 kilometer rond het IJssel- meer. De loopgroep startte op zaterdag stipt om 11.00 uur 's morgens, niet met acht maar met zeven man. Kees de Haan moest wegens een bedrijfsonge val reeds voor de start verstek laten gaan. De andere lopers moesten dus elk een deel van zijn trajekt extra lopen. Toch ging de loop voorspoedig en mede dankzij het uitmunde weer arriveerde de groep na 26 uur en 45 minuten weer in Almere-Haven. De loopgroep bestond uit: Theo Laan, Ate de Vries, Pieter Bakker, Henk Booten, Hatrick Put, Jan Bakker en Andre Pos. De verzoring bestond uit: George Scholten, Edwin Elzinga, Engel Molenaar, Herman en Harm de Vries. De sponsors waren Laan horecabeno- digdheden-Heiloo, garage van der Loopgroep Heiloo tijdens de IJsselmeerloop. Steen-Heiloo en Mercedes-dealer Centraal te Alkmaar. Vanaf nu zijn de ogen van de loopgroep gericht op de volgende editie van de IJsselmeertocht in 1996. LIMMEN - De lopers van Loopgroep Limmen waren het afgelopen weekein de tijdens de IJsselmeerloop bijzonder succesvol. Zij verbeterde hun beste tijd met ruim een half uur. In een totaal veld van 56 ploegen finishten zij in een tijd van 24 uur, 21 minuten en 47 secon den over een afstand van 38 kilometer. Op de laatste 100 km waren zij in een verbeten strijd gewikkeld met drie andere ploegen voor de achtste plaats, waaronder Triathlonclub Maastricht en de winnaars van vorig jaar de Delvers uit Delft. De Limmer Ploeg paste de loopsche ma's aan en ging steeds sneller wisselen om het tempo zo hoog mogelijk te hou den. De laatste vijf kilometer moesten zelfs sprintend worden afgelegd om de naaste belagers voor te blijven. Hulde aan de grote groep van sponsors. Mede dankzij hen is het evenement voor Loopgroep Limmen meer dan geslaagd en kan er weer een bedrag over gemaakt worden aan het Rode Kruis. Loopgroep Limmen HEILOO - Naast de ploegen van Loopgroep Limmen en Horeca Laan was er nog een ploeg in de IJsselmeer loop welke zijn oorsprong vond in Heiloo. Plaatsgenoot Rob Kramer had met vrienden uit deze regio een ploeg geformeerd welke voor de tweede maal van start ging in deze monsterloop. Dit jaar werd het serieuzer aangepakt. Er werd een hoofdsponsor gevonden in de vorm van deurwaarderskantoor Swier en van der Weijden Incas uit Amster dam, subsponsors Pauw Recreatie, Peter de Ruyter bestratingen, Holco Publications en Dova Electronics bv, welke voor de vervoersmiddelen en het communicatiesysteem zorgden. Zaterdag 14 oktober werd om 11.00 uur in Almere gestart. Het karwei werd in 23 uur en 26 minuten geklaard en men kon spreken van een groot succes. In een veld van 56 teams werd in de algemene stand een vierde plaats bereikt, ruim twee uur achter de win naar. Deze vierde plaats betekende echter ook een eerste plaats in de recreatieklasse. Een onverwachts suc ces na de achttiende plek van vorig jaar. Ondanks de eerste plaats toch een uitdaging voor volgend jaar. Het par- coursrecord voor recreanten is name lijk nog zes minuten sneller. Op zondag 12 november organiseert Vrijdenkersvereniging 'De Vrije gedachte' een bijeenkomst met als thema 'Na de revoluties: naderen vrij denkers en christenen elkaar?' Na de lezing is er gelegenheid met elkaar door te denken in een gezellige ambiance waarbij veel aandacht wordt besteed aan controversiële, baanbre kende denkers en thema's. Aanvang is 12.00 uur in Buurthuis De Watertoren, Van Teylingenstraat 20, Alkmaar. Dat zijn slimme mensen over 500 jaar van nu. Want eigenlijk hebben ze gelijk. Half Nederland heeft een jazz-weekend en dan komt Heiloo er achteraan. Half Nederland heeft een popfestival en Heiloo heeft Ypestock. Heel Nederland is zuinig op z'n geschiedenis, behalve Heiloo, want het was vele decennia geleden dat iemand de moeite nam een boekje open te doen over het dorp. Toen kwam Oostendorp met twee boeken en binnenkort het Heilooër Schrijverscollectief met herhaling en vooral ook uitbreiding en verdieping. Waarmee zal Heiloo eens op een dag zomaar in mei als eerste als een kloeke hen haar ei uitbroeden? Op De Egelshoek zou zoiets moge lijk zijn. Daar een complex van gebouwen realiseren dat de tand des tijds en de toets der kritiek eeu wenlang kan weerstaan. Een per manent bouwwerk in plaats van een verzameling betonblokken die lucht en schijn afscheiden van de buitenlucht. Geen idee hoe het eruit moet zien, maar wel een gevoel. Zoiets als Stonehenge, de magische plek in Engeland, waar de bebou wing niets voorstelt, maar de onder linge verbondenheid de tijd laat smelten en tenslotte doet stilstaan. Er wordt straks een historische daad verricht op De Egelshoek. Het toekomstig graven naar potten en pannen is bij voorbaat belache lijk. In het vierde millenium - moge het nageslacht het beleven, mede gelet op de radio-actieve toverdrank van de opvolgers van de moedige Galliërs van dit moment - komen hele horden mensen samen op De Egelshoek. Zij weten daar een plek om over zichzelf, de natuur, de mensheid te denken. Een plaats om de eigenaardigheid te ontdekken, het bijzondere te proeven, het mooie te zien. Verleden, heden en toekomst vloeien samen, alsof je kijkt naar een meesterlijk schilderij. Het wordt de nieuwe bedevaarts plaats in Heiloo, de opvolger van de Willibrordusput en de put bij Onze Lieve Vrouw ter Nood, een heilige ontmoetingsplaats voor het volk. Ik heb ergens gelezen dat de naam Heiloo niets meer of minder bete kent dan een heilige hoogte. In het verleden, toen dijken en dammen veel minder gangbaar waren, zoch ten de mensen deze hoogtes op als vrijplaats tegen het water. Ook een ontmoetingsplaats dus. En het heili ge in de naam hebben we mogelijk te danken aan Willibrord, maar misschien ook wel aan diens bar baarse tegenhangers en voorgan gers, de druïdes der Kelten, Germanen of Friezen. En in de toe komst danken we de heiligheid aan de New-Agers van nu, die op De Egelshoek de Heilooër Tempel der Beschaving bouwen. De Heilooër Lusthof is passé, bij deze, en we bouwen gewoon voor het volk. Het kost moeite (lees: geld) om in Heiloo goedkope woningen te bouwen. Dit zei wethouder mevrouw Wuijster tijdens de raadsvergadering van 2 okto ber bij het agendapunt: bouwen en wonen in de Egelshoek. De VVD, Heiloo 2000 en de PvdA gin gen met het eigen collegevoorstel mee, want zo dachten zij waarom zou je je daarvoor echt inspannen. Het is een grote schande, dat dit in eën welvarend dorp als Heiloo kan gebeuren. Een groot deel van de raad volgt een VVD- voorstel, dat geen boodschap heeft aan de woonwensen van lager betaalden. Heeft dit de kiezer voor ogen gestaan bij de laatste raadsverkiezingen? A.M. Smit „Goedkoop bouwen in Heiloo is moei lijk," zegt de wethouder in de raad van 2 oktober. Nu Heiloo 2000 voor het eerst in het College zit, gaat met mede werking van de PvdA en de WD de meerderheid van de raad akkoord met het voorstel om geen inspanningen te leveren tot het bouwen van goedkope koopwoningen. Kosten noch moeite worden gespaard om Heiloo een prijs te laten winnen als groenste gemeente. 'Heiloo mooi wo nen in het groen'. Dit laatste geldt niet voor jongeren met een krappe beurs. Na het besluit van 2 oktober zeg ik u, mede namens vele jongeren in Heiloo, dat ik vreselijk boos en bovenal zeer teleurgesteld ben! B.C.M. Swart Dankbaar maak ik van de gelegenheid gebruik om in dit gewaardeerde week blad middels een ingezonden brief mijn mening kenbaar te maken. In het ver slag van de raadsvergadering van 2 oktober kwam tot mijn grote schrik tot uiting hoe en in welke prijsklasse in de toekomst in Heiloo gebouwd gaat wor den. Tot mijn verbazing worden er op de Egelshoek geen huurwoningen ge bouwd. In het verleden bleek men de exploitatie van een plan steeds goed rond te krijgen terwijl er naast koop woningen ook huurwoningen gereali seerd werden. Bovendien worden er geen goedkope koopwoningen gereali seerd zodat er voor de minder verdien de jongren geen kansen liggen. Mevrouw Wuyster zegt letterlijk dat echt goedkope woningen moeilijk te realiseren zijn. Ik vraag mij af: mag dat dan echt geen moeite kosten? Ik vind het de taak van het college en de gemeenteraad om voor alle inwoners (dus ook de minder draagkrachtigen) te bouwen. In voorgaande colleges ging dat ook steeds. De VVD-gedachte is dat de jeugd weer terugkeert naar Heiloo wanneer zij de dure woningen kan betalen in Heiloo. De PvdA en Heiloo 2000 bleken het voorstel van de gemeente te steunen. Onbegrijpelijk maar waar. Ik roep hier bij de bevolking van Heiloo op de poli tiek op andere gedachten te brengen en het College en raad te wijzen op hun plicht ten aanzien van de volkshuisves ting. Wanneer werkelijk de wil aanwe zig is dan kan er veel. L. Molenaar HEILOO - De heer Wim Bloothoofd, in Heiloo en omstreken vooral bekend van zijn werk als schoolfotograaf, is op dinsdag 10 oktober onderscheiden met de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Burgemeester N.P.M. Schoof van Heiloo reikte de onderscheiding aan Bloothoofd uit in restaurant Gastro nome in Limmen. De kinderen van Bloothoofd hadden gezorgd voor een verrassingsfeest, met receptie, uitge breid diner en feest achteraf. „Ik had er werkelijk geen idee van," vertelt Wim Bloothoofd. „Mij was ver teld dat we uit eten zouden gaan met wat vrienden ter ere van het feit dat ik vijftig jaar fotograaf ben. Mijn vrouw zei me echter een colbert aan te trek ken, waardoor ik iets begon te vermoe den." Aangekomen in het restaurant was Bloothoofd echter volledig verrast door de aanwezigheid van vele vrien den. De onderscheiding kwam hele maal onverwacht. „De burgemeester kwam binnen en toen voelde ik het al. Ik schoot helemaal vol, een toespraak houden was niet mogelijk." Wim Bloothoofd geniet grote regionale bekendheid als schoolfotograaf. Dat hij dat werk altijd met veel plezier heeft gedaan, is te merken wanneer hij ero ver verteld. Vol trots verhaald hij over voorvallen en kinderen die prachtig op de foto staan vanwege Bloothoofds 'rare opmerkingen'. Bloothoofd heeft altijd genoten van wat de kinderen hem gaven: vrolijkheid, liefde, spontaniteit. Het omgaan met kinderen heeft hij zichzelf aangeleerd. „Je kunt het een toevalstreffer noemen," zegt Bloot hoofd. „Toen ik in de fotografie ging werken, had ik dit niet voor ogen. Blijkbaar was ik hiervoor bestemd." Hij leerde het vak vlak na de oorlog van de heer Kannegieter en later van Jaap Schoen. In 1963 startten Wim en EGMOND - Vorige week vrijdag pre senteerde het gemeentebestuur van Egmond het rapport 'Ruimte sparen in Egmond'. In dit rapport, opgesteld door Marten Bierman en Harkolien Meinsma van het Bierman Raad gevend Ingenieursbureau uit Amster dam, worden de resultaten bekend gemaakt van een onderzoek naar de 'open ruimte' in de drie kernen van Egmond. Uitgangspunt bij de onderzoekingen was om de open ruimte rond de drie Egmonden, de duinen en het tuinders- gebied zoveel mogelijk te sparen. Daarnaast was het ook van belang om te bezien of de gemeente de eigen taak stelling op het gebied van volkshuisves ting kan realiseren. Conclusie van de onderzoekers was dat het mogelijk is om het aantal woningen in de drie ker nen op te voeren. De aanleiding voor het onderzoek was het woningbehoefte-onderzoek, dat in 1990 in opdracht van de gemeente werd verricht. Daaruit kwam een toekomst visie, tot het jaar 2000, voor het woning bouwprogramma naar voren. Met de bouw van ofwel 40 ofwel 60 woningen per jaar zou tussen 2000 en 2005 theo retisch aan de woningbehoefte kunnen worden voldaan. Ouderen Uit hetzelfde onderzoek bleek echter ook een duidelijk knelpunt: de behoef te bij ouderen om door te stromen van grotere naar kleinere, gerieflijke hui zen. Hierbij snijdt het mes aan twee kanten: en de oudere in kwestie en een (jongere) woningzoekende worden geholpen. In het rapport 'Ruimte sparen in Egmond' is het realiseren van wonin gen voor ouderen de belangrijkste aan beveling. Door in te spelen op de behoefte van ouderen om gelijkvloers te wonen in een woning die hen in staat stelt zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven wonen, aldus de makers van het rapport, wordt een mogelijk heid geschapen het herbergend vermo gen van de woningvoorraad te vergro ten. In Egmond is hiervoor voldoende ruimte beschikbaar. De uitvoering van een dergelijk plan zal niet ten koste gaan van het duinmi lieu, zo wordt nadrukkelijk gesteld. Daarnaast blijft het inwonertal van Egmond op peil, groeit de woonkwali teit doordat er woonruimte op maat wordt gerealiseerd. Tenslotte wordt geadviseerd de woonruimte toe te wij zen aan de eigen bevolking. Het rap port zal in de komende maanden nader besproken worden in de Egmondse politiek. HEILOO - Zondag 22 oktober organi seert visclub De Vroegte Wint de jaar lijkse baarswedstrijd om de W. Mooij Wisselbeker. Er wordt gevist aan de oostkant van de Grote Sloot tussen Burgerbrug en Zijpersluis. Verzamelen om 6.45 uur bij de Brandweerkazerne bij 't Loo. Vertrek 7.00 uur. Inschrijving voor vrijdag 20 oktober bij S. Blokker, de Hofstee 50, tel. 072-5332411. Inschrijfgeld f 5,00 per persoon. De wedstrijd duurt 3 uur en er wordt gevist op gewicht. Na afloop prijsuitreiking en verloting in café 't Kroegje aan de Westerweg. Burgemeester Schoof feliciteert Wim Bloothoofd en zijn vrouw met de onderscheiding. zijn vrouw Truus in Alkmaar een foto- bedrijf aan huis. In 1975 verhuisden ze naar de Kennemerstraatweg in Heiloo. Het bedrijf begon flink te groeien. Drie jaar later werd de fotostudio aan de Nijverheidsweg geopend. In 1987 over leed Truus plotseling. Wim ziet de onderscheiding voor een groot deel als eerbetoon aan het werk dat zijn vrouw heeft verricht. Vrije tijd De komende maanden zal Wim de tijd nemen te wennen aan een rustiger bestaan. Na een carrière van vijftig jaar gaat hij zijn bedrijfsmatige activiteiten afbouwen. Hij is van plan om aan zijn conditie te werken, door een oude hobby op te pakken: zwemmen. Vroeger heeft hij meegedaan met de Nationale Kampioenschappen, deelge nomen aan het schoonspringteam, zwemles gegeven en De Spetters getraind. Verder wil hij regelmatig rei zen blijven maken met zijn vrouw Corry, en genieten van het zien opgroeien van zijn kleinkind. Wims zoon Johan Bloothoofd heeft het bedrijf inmiddels overgenomen. HEERHUGOWAARD - Op woens- dag 25 oktober om 20.00 uur wordt in De Schakel te Heerhugowaard een voorlichtingsavond gehouden door de Moerman Vereniging voor natuurlijke kankerbestrijding. Het thema voor deze avond is 'voeding: het pad naar overleven' en wordt gegeven door de heer Hans Mol. Mol is natuurgenees kundig therapeut en bestuurslid van de Moermanvereniging. Op deze avond krijgt u ook de gelegenheid vragen te stellen aan de heer Mol. het niet verlenen van voorrang. Er was HEILOO - Op de kruising van de Zeeweg met de Westerweg werd een fietser door de bestuurder van een per sonenauto aangereden. Oorzaak van de aanrijding was het niet verlenen van voorrang. De fietser werd met een ambulance overgebracht naar het MCA. Op de kruising Hoogeweg-Kromme- laan werd een motorrijder door de bestuurder van een personenauto aan gereden. De bestuurder van de perso nenauto verleende geen voorrang. In een woning in Termijen werd inge broken. Het voordeurslot werd gefor ceerd. Ontvreemd werden onder ande re geld en kleding. Door buren werd geconstateerd dat er in een woning in Termijen werd inge broken. Helaas werd de dader niet meer aangetroffen. Op dit moment is niet bekend wat er uit de woning is ver dwenen. Op de Dompvloetlaan werd op woens dag 11 oktober een personenauto van het merk Honda type Accord kleur blauw aangereden. De veroorzaker is daarna weg- cq doorgereden. Eventuele getuigen wordt verzocht met de politie contact op te nemen, tele foonnummer 072-5337676. Bij een kledingzaak in 't Loo werden vier kledingstukken ontvreemd. Drie personen, te weten één vrouw en twee mannen, kwamen de winkel binnen, waarna de verkoopster door een van de mannen werd afgeleid. De beide ande ren zagen kans de kleding in een tas te stoppen en verlieten de winkel. Op de kruising van de Dokterslaan met de Maas Geesteranusweg vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak van de aanrijding was Op de J.R Hasebroekweg werden enke le personenauto's vernield. De banden werden lekgestoken. Op de Rijksweg A9 vond een kop- staart aanrijding plaats waar drie perso nenauto's bij waren betrokken. Door de aanrijding raakten twee auto's totall los. De andere auto raakte zwaar beschadigd. Twee personen werden met de ambulance naar het MCA overge bracht. In een woning op Groot Barlaken werd ingebroken. Een keukenraam werd opengebroken. Weggenomen werd onder andere een videocamera, che ques en sieraden. Bij een supermarkt in 't Loo werd een winkeldief aangehouden. Hij had getracht goederen ter waarde van f 55,00 weg te nemen. Proces verbaal werd opgemaakt. Op de Fontein Verschuirlaan werd een personenauto vernield. De linkerbui tenspiegel werd afgebroken. Op de Bosboom Toussaintweg werden twee banden van een personenauto lekge stoken. Ook op de Ter Coulsterlaan werden twee banden van een perso nenauto lekgestoken Op 15 oktober werden op het fietspad van de Kennemerstraatweg iets ten zui den van de rotonde, drie bromfietsers tot stoppen gedwongen door de inzit tenden van een personenauto die op het fietspad stond. Uit de auto stapten zeven jongelui. Een van de jongelui pakte één van de gevallen bromfietsen en reed daarna weg in de richting van Alkmaar. Daarna stapten de anderen in de personenauto en reden eveneens weg in de richting Alkmaar. Eventuele getuigen wordt verzocht met de politie contact op te nemen, telefoonnummer 072-5337676. In de periode van 9 tot en met 15 okto ber werden twee fietsen ontvreemd. Vrijdag 27 oktober vindt het concert plaats van het Edinburgh Quartet met medewerking van hoboïst Peter Onnes. HEILOO - Het eerste concert in de wintersierie vindt plaats op vrij dg 27 oktober en wordt verzorgd door het Edinburgh Quartet uit Schotland. Het optreden wordt mede mogelijk ge maakt door de Rabobank te Heiloo- Limmen. Peter Onnes, hoboleraar aan de Mu ziekschool Heiloo, verleent medewer king aan het concert en zal de althobo bespelen in het Guest Quintet van de hedendaagse Schotse componist Edward McGuire. Het Edinburgh Quartet bestaat uit Miles Baster, viool, Peter Markham, viool, Michael Beeston, altviool en Mark Bailey, cello. Het concert wordt geopend met een werk van Joseph Haydn en wordt gevolgd door een opgewekt stuk van Ludwig van Beethoven. Beide werken stammen uit dezelfde tijd. Na de pauze speelt er een kwinttet van Edwqard Mcguire en het concert wordt afgeslo ten met een kwartet van Antonin Dvorak. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs f 12,40, voor 65+, CJP en kinderen tot en met 12 jaar f 10,00. Telefonisch reserveren is mogelijk via 072-5331721 of 072-5331536.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6