mmm u$ mm rnnAti mm wm Aloscotte Bestemmingsplan 'Stationsomgeving' vastgesteld Sporthuis Ho bv Bijzondere keuken in oude stolpboerderij Kinderstuk van Falkland Toneel trekt 1100 enthousiaste bezoekers GEOPEND Bij MacTank stopt u een TIJGER in de tank! Merkbenzine..? de goedkoopste dag-en-nacht pomp van Noord Holland staat in Akersloot...! JU j Drukkerij uitkijkpost bv Bij aankoop van minimaal f 350,- ontvangt u -geheel gratis twee vliegtickets naar Londen! Vraag naar de aktie-voorwaarden. Literair Jazz-Café met Simon Vinkenoog Albert Heijn Limmen is elke maandag om 8.30 uur geopend. AH Vuurbaak 1, Limmen Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 533 01 75. MM 60e JAARGANG NO. 43 25 OKTOBER 1995 Stationsweg 85, Heiloo 072 533 54 65 Plein voor 't Loo voorlopig niet autovrij VAN DER BORDEN TENSON o way of living Cursus yoga en chakra's CEES HACHMANG LOODGIETERS Heilooër Amateur Fotoclub Feestavond Nivon REGIONALE THUISZORG ALKMAAR Goffe Successie- of Schenkingsrecht Boekenmarkt in 't Trefpunt Zie onze advertentie elders in dit blad De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! WOO PING HEILOO - De gemeenteraad mocht in een extra raadsvergadering (waarbij PvdA en GroenLinks niet aanwezig konden zijn) afgelopen maandagavond beslissen over het nieuwe bestem mingsplan 'Stationsomgeving'. Volgens het college is de vernieuwing van het bestemmingsplan nodig om het Stationscentrum als tweede aankoop plaats van Heiloo te versterken. Middelen daartoe zijn herstructurering van het bestaande winkelaanbod en verbetering van de ruimtelijke struc tuur. Maar ook de realisering van woning bouw op de plek van enkele voormali ge (gesloopte) schoolgebouwen, nood zaakte tot herziening van het bestem mingsplan. En als derde reden geeft het college aan dat met het vaststellen van een nieuw bestemmingsplan het plan gebied kan worden geactualiseerd. Bouwsels, die met behulp van een art. 19-procedure zijn geplaatst (bijvoor beeld de appartementengebouwen aan het Dirk Bakkerhof en aan De Kreek), kunnen nu in het bestemmingsplan worden opgenomen. De voorbereidingen hebben veel tijd gevraagd. Zoals bij een bestemmings plan altijd het geval is, kunnen burgers zo'n plan inzien en eventueel hun bezwaren daartegen kenbaar maken. Van deze gelegenheid hebben velen gebruik gemaakt. Er zijn 17 bezwaar schriften binnengekomen. Op 6 sep tember konden de indieners van de bezwaarschriften tijdens een door de commissie voor Grondgebiedzaken gehouden hoorzitting hun bezwaren toelichten. Deze bezwaren hebben geleid tot aanpassingen, die met name voor enkele individuele burgers c.q. groep van omwoners van belang zijn. Van meer algemeen belang is de vraag of in het gedeelte genoemd onder 'spoorwegdoeleinden' (dat wil zeggen het stationsemplacement) enige vorm van detailhandel en/of het verstrekken van diensten ten behoeve van reizigers kan worden toegestaan. De meerder heid van het college (wethouder Bos HEILOO - De gemeenteraad heeft maandagavond een binnengekomen brief behandeld, waarin aangedrongen werd op het autovrij maken van het plein voor winkelcentrum 't Loo. Dit verzoek werd ondersteund met een handtekeningenlijst waarop een groot aantal handtekeningen was verzameld. De aanwezige fracties (Heiloo2000, WD, CDA en D66) waren unaniem van oordeel dat het plein voorlopig nog niet autovrij moet worden. Vooral de toenemende overlast voor bewoners van omliggende wegen was een veel gehoord argument. Een latere herover weging werd door velen echter niet uit gesloten, maar dan moeten er in het kader van het verkeerscirculatieplan wel de nodige verkeersmaatregelen worden genomen. Het station van de NS in Heiloo. Maakt dit aangezicht binnenkort plaats voor Wizzle? MAKM AARfMJ VF«ZEKERINGEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 (5)330550, Kennemerstraatvveg 63 Kantoor: 072 (5)111141, Kennemerstraatweg 33 heeft een andere mening) wil hier wel in meegaan mits de ruimte hiervoor beperkt blijft tot 70 m2 en aard en omvang ondergeschikt zijn aan de spoorwegfurictie. Tijdens de commissievergadering is al gebleken dat de fracties een dergelijke Wizzl-winkel van de spoorwegen niet zien zitten. De discussies in de raad richtten zich dan ook vooral op dit onderdeel en daarnaast op het gedeelte tussen Westerweg en spoor. Door ver plaatsing van 't Trefpunt naar een ande re lokatie zal dit gebied een woonka- rakter krijgen en moeten er diverse aanpassingen plaatsvinden, waarbij met name de ontsluiting van dit gebied aan de orde kwam. Onvoldoende overleg met burger Het CDA (de heer Borst) vond dat in tegenstelling met wat vanuit het colle geprogramma mocht worden verwacht het overleg met de burger onvoldoende is geweest. Daarnaast is het verkeers- programma maar mager van karakter. Juist nu zouden er meer uitgewerkte plannen moeten zijn. Het convenant met de Grosmarkt (Westerweg) vond Borst onduidelijk. Zo is niet duidelijk hoeveel tanksta tions Grosmarkt mag bouwen en wat de feitelijke tegenprestatie van Grosmarkt is. De ontsluiting van het Trefpuntgebied is vaag. De variant langs de spoorlijn is niet terug te vin den. De houding van het college ten aanzien van de Wizzl-winkel vindt het CDA te gek voor woorden. Slechts ogenschijnlijk komt het college de raad tegemoet en dat vindt het CDA een belediging van de raad. Het CDA kon digt dan ook een amendement aan die vestiging van een Wizzl-winkel abso luut verbiedt en die voorkomt dat het college tijdelijke vrijstelling (via art. 17) kan verlenen, waardoor zo'n winkel alsnog zou kunnen worden toegestaan. vervolg op pagina 6 TENSON verlegt continu haar grenzen door de uitdaging aan te gaan met de meest ruige omstandigheden. Kleding die de sportbeoefenaar warm houdt, die wind en water buitensluit, overtollige lichaamswarmte en -vocht laat ontsnappen en toch niet belemmert in bewegingsvrijheid. Uw TENSON-dealer voor Alkmaar en omgeving... Raadhuisweg 14, Heiloo, tel: 072 - 533 21 44 vrijdagavond koopavond HEILOO - De komende 14 weken is het mogelijk in Heiloo op woensdag van 9.00 tot 11.15 uur een cursus yoga te volgen, die chakra's heeft als lei draad. De cursus is vooral gericht op groei en inzicht van het eigen functio neren en de uitwerking ervan in de praktijk. Indien er genoeg plaats is, is het mogelijk per dag in te schrijven. Voor informatie en opgave: Klaaske van Kuijk, tel. 072-5112478. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Ton van Dril, Carla Coenders en hun kinderen zijn de bewoners van de stolpboerderij aan de Stationsweg, die herkenbaar is aan de roze kozijnen. De boerderij voldoet langzamerhand steeds meer aan de wensen van de bewoners. Sinds Ton en Carla er twee jaar geleden kwamen wonen, wordt er verbouwd. Toch zal het nog zeker een paar jaar duren voor het af is, zo schat van Van Dril in. De keuken werd deze zomer aange pakt. Beeldend kunstenaar Joost Tibosch, afkomstig uit Nijmegen, heeft de keuken ontworpen en uitgevoerd in beukenhout. Opvallend zijn de vloeien de vormen, die zeer verrassend zijn in een keuken. Het geeft het geheel bewe ging, warmte, comfort. „Dat is wat we graag wilden," vertelt Ton van Dril. „De keuken moet een plaats zijn waar je graag zit. Niet zo statisch, slechts gebruikt als een werkplaats." Tibosch heeft vijf maanden aan de keu ken gewerkt. De organische vormen zijn ook terug te vinden in zijn andere werk. Bijvoorbeeld bij het prachtige 'Kastje voor mooie gedachten': een eivormig kastje op hoge octopus-achti- ge poten. Een klein deurtje geeft toe gang tot een met rood pluche bekleed 'kamertje'. Het geheel is van kunststof; verder maakt Tibosch veel gebruik van klei en hout. In de boerderij aan de Stationsweg is een deel van het werk van Tibosch, waaronder de keuken, het kastje en een aantal spiegels, op afspraak te bekijken. Daarvoor kunt u contact opnemen met Joost Tibosch, tel. 024-3233710, of Carla Coenders, 072-5338677. De vechtscène tijdens Wakker worden WinnieV door Falkland Toneel in De Beun. HEILOO - Falkland Toneel speelde afgelopen weekend in Theater De Beun vier voorstellingen speciaal voor kinderen. Het stuk 'Wakker worden Winnie!' van Jan Hoedjes werd zowel zaterdag als zondag gespeeld voor een volle zaal: ondanks het mooie weer en het feit dat het herfstvakantie was, was de voorstelling driemaal uitverkocht. De vierde voorstelling trok nog eens 220 mensen. In dit stuk over een meisje dat tijdens de les regelmatig in slaap valt en in haar dromen de vreemdste dingen beleeft, verschenen acht spelers ten tonele. In totaal speelden zij bijna der tig rollen. Het decor werd zes keer ver anderd, in hoog tempo. Vanuit de zaal was het in het schemerdonker nog net te zien dat er van alles veranderd werd, wat de kinderen erg spannend vonden. Het hele stuk wist de kinderen te boei en, vooral door de verschillende sets en vele karakters. Hoewel het spel soms erg aangezet was door bepaalde spe lers, werd dat volkomen geaccepteerd door het jonge publiek. Het verhaal was goed te volgen voor deze toeschou wers die over het algemeen tussen de zes en twaalf jaar oud waren. Een ingewikkeld onderwerp als de per sonificatie van de begrippen klinkers, medeklinkers, onderwerp, gezegde, uit roep- en vraagteken, werd op zo'n manier uitgebeeld dat zelfs de aller kleinsten het leuk vonden, terwijl de meegekomen begeleiders waarschijn lijk hard moesten nadenken om de uit spraken te kunnen volgen. Eén van de karakters was er bijvoorbeeld niet zeker van of hij 'een' gezegde of 'het' gezegde was. Uiteindelijk blijkt zijn twijfel uit de uitspraak 'Te zijn of niet te zijn, dat is de vraag'. Jan Hoedjes, schrijver en regisseur van het stuk: „Natuurlijk heb ik weieens getwijfeld over hoe kinderen het zou den opvatten. Het was even afwachten: bij de eerste voorstelling afgelopen zaterdag waren we er een beetje ner veus over. Het viel echter erg mee, ze vonden het heel grappig. De kinderen bleven ook opvallend goed geconcen treerd." Allard de Graaf, één van de spelers, vertelt dat er wel verschil was tussen de eerste en de tweede voorstelling van zaterdag. „Bij de eerste waren er meer kleinere kinderen. Die leven erg mee, roepen naar het toneel en lachen en gil len als er gekke dingen gebeuren. De tweede groep was wat rustiger, meer serieus aan het opletten. Prachtig hoor, allebei. En het is heerlijk, zo'n volle zaal." In mei werd begonnen met de repeti ties voor dit stuk. Na deze vier voor stellingen gebeurt er niets meer mee. Het komt weieens voor dat een stuk later in een buurthuis nog eens opge voerd wordt, maar daar is dit te groot voor. Het decor is meters hoog en zou opnieuw gemaakt moeten worden. „Bovendien is dit stuk hier mogelijk omdat de faciliteiten van De Beun ide aal zijn. We moesten vaak omkleden in korte tijd, daarvoor hadden we grote kleedkamers nodig. Niet alleen voor de acht spelers, maar ook voor de kleed sters, waar we niet zonder konden. Dit is een prima theater voor zulke voor stellingen," aldus De Graaf. Binnenkort wordt gestart met de repe tities voor het nieuwe kinderstuk, genaamd 'Piratendochters', dat halver wege april gespeeld zal worden. Kunstenaar Joost Tibosch in de keuken van de woonboerderij aan de Stationsweg. Een schitterende, maar zeker ook functionele keukenkast. HEILOO - H.A.F., de enige fotoclub van Heiloo, zal op dinsdag 31 oktober vanaf 20.15 uur een programma aan bieden, verzorgd door fotojournalist Theo van Houts. Zowel leden als niet- leden zijn welkom tijdens deze en andere clubavonden in zaal 6 van het Open Huis. Amateurfotografen die een lidmaatschap overwegen, maar graag eerst kennismaken met de club, kunnen komen kijken hoe zo'n avond eraan toegaat. In de H.A.F. is niet alleen plaats voor gevorderde amateurs met hoge ambi ties: ook als u uw resultaten qua tech niek en visie wat wilt opvijzelen bent u aan het goede adres. De H.A.F. organi seert ook regelmatig excursies. Wilt u eerst een brochure ontvangen met daarin alle mogelijke informatie, dan kunt u deze aanvragen door te bellen met H. Gihaux, tel. 072-5331207. HEILOO - Op vrijdag 3 november organiseert de afdeling Heiloo van het Nivon een feestavond ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan in theater De Beun. Deze avond wordt door het bestuur aangeboden aan leden en genodigden. Op het programma staan unaermeer een voorstelling door Falkland Toneel en door dans- en zang groep Pridini. Na de pauze volgt een optreden van het bekende Servaes Custers. Voor andere belangstellenden zijn nog toegangskaarten verkrijgbaar. Deze kosten tien gulden per stuk en kunnen worden aangevraagd bij mevrouw R. Mulder, Het Veld 12 te Heiloo, tel. 072-5333127. Voor alle zorgaanvragen en informatie over zorg kunt u dit éne nummer bellen. Dag en nacht, zeven dagen in de week! HEILOO - Op 5 november komt Simon Vinkenoog naar het Open Huis in Heiloo. Eén van Nederlands bekend ste dichters opent hiermee het seizoen '95-'96 van het Literair Jazz-Café. Simon Vinkenoog is geboren op 18 juli 1928. Een deel van zijn leven bracht hij door in Parijs waar hij poseerde voor Zadkine en andere kunstenaars. Hij schreef vanuit de Franse hoofdstad onder meer voor De Gids en Literair Paspoort. In Podium publiceerde hij gedichten en in 1950 verscheen zijn eer ste dichtbundel 'Wondkoorts'. Zijn eer ste roman 'Zolang te water' schreef Vinkenoog in 1954, in 1957 volgde de roman 'Wij helden' en zijn laatste roman is genaamd 'Hoogseizoen'. Vinkenoog zal ondermeer voorlezen uit eigen werk. De muzikale inbreng tijdens de Literair Jazz-café komt van het Olivier King Trio. Alle ingrediënten zijn dus aanwe zig voor een culturele besteding van de zondagmorgen. Plaats van handeling is de foyer van het Open Huis, boven het winkelcentrum 't Loo. Aanvang 10.30 uur en de prijs is f 8,50 inclusief een kopje koffie. Kaartverkoop bij Boekhandel Avis (Stationsplein) en aan de bar van het Open Huis. Telefonisch kunt u kaarten bestellen en informatie verkrijgen via tel. 072-5115511. Simon Vinkenoog, te gast in Literair Jazz-café. Foto Struiksma.) het ALKMAAR - De Alkmaarse Kamer van Koophandel houdt dinsdag 7 november een informatiebijeenkomst over het onderwerp 'Successierecht of Schenkingsrecht'. Tijdens de bijeen komst worden de zaken met betrekking tot schenken en erven - en de daarmee samenhangende belastingperikelen - op een rij gezet door een notaris en een belastingadviseur. Deze avond is vooral bedoeld voor ondernemers, klein en groot. Voor informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met de Kamer, mevrouw A. Kerssens, tel. 072-5195761. HEILOO - Zaterdag vindt er van 9.00 tot 12.00 uur weer een tweedehands boekenmarkt plaats in 't Trefpunt aan de Westerweg 294 in Heiloo. De boe ken zijn te koop voor prijzen van f 1,00 en f 2,50. De opbrengst is bestemd voor de door Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal-culturele activi teiten en goede doelen. Wanneer u boeken, platen, cassettes of cd's heeft die u niet langer wilt bewa ren, dan kunt u deze op laten halen door te bellen naar 072-5331297. Uiteraard mag u ze ook zelf naar 't Trefpunt brengen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1