Middenstanders Stationscentrum: 'Wizzl is oneerlijke concurrentie' KAPEL KONINKLIJKE LUCHTMACHT DUTCH SWING COLLEGE BAND fyv C1000 Voordeelmarkt Ceh|oy Kunstenaars Werkgroep 77-11 exposeert in de Witte Kerk nn 9.49 Bij Maciank stopt u een TIJGER in de tank! E)lomming,£ CHARME^ fouoemle INTER VERDI JSX J>U FALKLAND TONEEL Bij Hamlappen Merkbenzine..? de goedkoopste dag-en-nacht pomp van Noord Holland staat in Akersloot...! 072-5 127 127 Vos MaKELAARDII tel. 072 331895 Het Rotary benefietconcert Heiloo voor Swiettochlowice, op 7 november in de Moeder Godskerk, is bijna uitverkocht! Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 533 01 75. 55: ,!.v.v:Sw .v.v.y.v. 55 ■y.y ■■••■■•as 1 NOVEMBER 1995 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEJ^ j 1(U^JDrukkerij uitkijkpost bv 60e JAARGANG NO. 44 CEES HACHMANG LOODGIETERS Noordhollands Landschap jubileert in 1996 en Enkele kaarten a 25,- mogelijk nog verkrijgbaar bij Drogisterij Letschert, Bruna Winkelhof 't Loo, Bruna Boekhandel Avis, Krom Stomerij Bergen, Ypma BV Alkmaar en bij Cees Bakker, tel 5333667. PRESENTEERT: het toneelstuk 'PUNTWEDERIK' 1 kiio van 14,98 8.98 IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK Bij aankoop van 1 kilo jonge kaas gratis kaasmes Opbrengst collecte geestelijk gehandicapten Gastgezinnen gezocht voor Armeense kinderen Lederwaren Bijouterieën Winkelhof 't Loo 51 Tel 072 5337275 Méijiaarsen zet Iqunst in Het liét. Tjqositit van schilderijen en keramiek Te bezichtigen tot 19 november, maandag t/m zaterdag 1030 -1630 uur Dames-Heren- en Kinderbeenmode Winkelhof T Loo 68 Tel 072 5340285 Modestoffen, Fournituren Handwerken Winkelhort Loo 59 Tel 072 5330199 Expositie in de ABN AMRO 100% POLYAMIDE SLAAP EN WOONKAMER TAPIJT 400 CM BREED VAN f229,- VOOR f189,- RIJKSWEG 127, LIMMEN, TELEFOON 072-5051602 SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 y. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraaq offerte! Komst van Wizzl in Heiloo nog niet zeker HEILOO - Wie op dit moment een goed gesprek, een felle discussie of een heftige woordenwisseling wil voeren, heeft aan één woord genoeg: 'Wizzl'. Deze naam voor de winkelformule, die de Nederlandse Spoorwegen binnen afzienbare tijd wil doorvoeren op meer dan honderd stations in Nederland, heeft in het Stationscentrum van Heiloo heel wat los gemaakt. Het voor nemen van NS om een proef te nemen met de haalbaarheid van Wizzl in Heiloo is bij de locale middenstand bepaald niet goed gevallen. Daarnaast heeft ook de Stichting Heiloo Houden Zo! zich afwijzend opgesteld en heeft het merendeel van de politieke partijen zo hun bedenkingen. Na diverse beraadslagingen is er nog geen definitief besluit genomen. Dit in tegenstelling tot de kop boven het ver volg van het raadsverslag op pagina 6 van de Uitkijkpost van vorige week. Hoewel het verslag zelf overeenkomt met het politieke overleg van de gemeenteraad op maandag 23 oktober, wekte deze kop een foutieve indruk. De redactie ging er daarom op uit om de werkelijke stand van zaken op te nemen en de meningen te peilen. Initiatief van NS In gesprek met burgemeester Nico Schoof, portefeuillehouder economi sche zaken en in die hoedanigheid woordvoerder namens het college van b en w, werd duidelijk dat het initiatief voor de komst van Wizzl altijd bij de NS heeft gelegen. Zij benaderden in augustus 1994 de gemeente Heiloo met het verzoek te mogen experimenteren met een andere werkwijze voor kaart verkoop in het stationsgebouw in Heiloo, waarbij de combinatie van ver voersbewijzen en nevenartikelen zou moeten zorgen voor een reductie van de kosten van de kaartverkoop. Heiloo was gekozen voor een proef, samen met vijf andere stations, op basis van het aantal reizigers per dag (5.000 opstap pers). Het college heeft in dit verzoek geen gevaar of bedreiging voor de locale middenstand of andere belanghebben den gezien: het ging om de verkoop van een beperkt assortiment. Maar het plan van de NS paste niet helemaal in het toen geldende bestemmingsplan voor het stationsgebied. In januari 1995 werd derhalve een publicatie in de Uitkijkpost opgenomen op de gemeen telijke advertentiepagina. Het NS- voornemen baarde op dat moment geen zorgen. In maart werd aan de NS toestemming verleend voor haar expe rimentele plannen. Er leek niets aan de hand en het college van b en w was van mening, dat het niet verkeerd was wan neer Heiloo in het experiment van de NS kon participeren. Juridische aspecten Voor het college hierna de taak om het geheel te heroverwegen. Daarbij is sterk gelet op de juridische aspecten. Ook de NS liet in dit opzicht het nodi ge onderzoek doen en berichtte de gemeente Heiloo dat de komst van Wizzl binnen het toen nog geldende en het nieuwe, vorige week maandag vast gestelde bestemmingsplan voor de sta tionsomgeving mogelijk is. Opnieuw een botsing met de opvattingen van de gemeente: het college van b en w deel de de mening niet. Maar toch kon men een positieve afloop voor Heiloo bij het opstarten van een juridische procedure niet garanderen. De Nederlandse Spoorwegen ver- Vervolg op pagina 6. De winkeliers van het Stationsc'entrum hebben wat betreft het assortiment alles te bieden wat eventueel in Wizzl verkocht zal worden. HEILOO - De ondernemers van het Stationscentrum zijn zeer verbolgen over de gang van zaken rond de moge lijke komst van Wizzl. Vooral de ruime re openingstijden en de avondopenstel ling maken het hen moeilijk de NS-win kel als eerlijke concurrent te zien. Veel van de winkeliers zien zich gesteld voor een moeilijke keuze: wanneer de win keltijdenwet over een paar maanden wordt veranderd en Wizzl is er, moeten de winkels dan langer open blijven? Feit is dat veel mensen in Heiloo hun boodschappen 's ochtends of in de loop van de middag halen. Aan het einde van de middag is het stil in de straten van het Stationscentrum. Enkele trein reizigers halen snel nog wat te eten en gaan naar huis. Wanneer Wizzl ook etenswaren gaat verkopen, neemt het aantal klanten voor de winkeliers alleen maar af. Toch voelen veel onder nemers zich min of meer gedwongen langer open te blijven, wanneer de wet daar toestemming voor geeft. Veelomvattend Het aanbod van Wizzl is veelomvat tend. Voor veel ondernemers gaat daar om het argument 'dat Wizzl dient als service voor de treinreiziger' niet meer op. „Dat je een krantje koopt op het station, en een kopje koffie... Ja, dat moet kunnen. Maar waarom moeten ze er diepvriesprodukten verkopen? En wenskaarten? Dat heb je toch helemaal niet nodig in de trein?" vraagt Toos Zonneveld van de BP-garage zich af. Het krantje, de sigaretten en koffie weten de treinreizigers 's ochtends ech ter wel te vinden: vanaf 7.00 uur zijn ze verkrijgbaar bij Marianne Tilburgs. Veel van de produkten die Wizzl gaat voeren, zijn in de directe omgeving van het station te koop. Winkels als Bruna Boekhandel Avis en De Schrijverij heb ben op het gebied van wenskaarten onlangs al een concurrent erbij gekre gen toen het postkantoor verbouwd werd tot postwinkel. Bij Wizzl zullen niet allen kaarten, maar ook tijdschrif ten, schrijfwaren en boeken te koop zijn. „Ze zullen ons complete aanbod gaan voeren," vertelt Rina van Saase van Bruna. „En ze hebben daarbij het voordeel dat ze veel artikelen kunnen aanbieden, omdat een eventueel verlies opgevangen kan worden door de ver koop van andere produktgroepen." Impuls-aankopen De extra kjanten, die even binnenlopen wanneer de treinen vertraging hebben, zullen zich nu vermaken in de Wizzl- winkel. Dat zijn vaak mensen die impuls-aankopen doen. „We merken het echt, wanneer er vertragingen zijn. Ik ben bang dat d:e groep kopers voor ons verdwijnt," aldus Van Saase. Ook Wim en Atie Sinnige van Center- disc voorzien een afname van het aan tal klanten. „De cd's die bij Wizzl ver kocht worden, worden door Free Record Shop geleverd. Op zich is dat geen probleem, ze zijn niet goedkoper dan wij, maar het Top 40-werk dat zij verkopen, is wel onze grootste trekker. Mensen komen binnen voor een popu laire cd, en zien dan dat we een veel breder aanbod hebben. Maar wanneer ze die zelfde cd op het station zien en kopen, blijven ze hier weg. Het gevolg is dat de alternatieve muziek een te groot risico van verlies wordt. Verschraling van de markt zal het gevolg zijn." Waar veel onderneipe,rs mee zitten, is dat Wizzl opgezet -wordt door een bedrijf dat voor een deel door de staat gesubsidieerd wordt. „Hét is wrang, dat je door belasting te betalen, meewerkt aan het opzetten van een oneerlijke concurrent," vertelt onder andere Wim Sinnige. Ook bij andere winkeliers steekt dat. Doodsteek Marianne Tilburgs van de Tabakspe ciaalzaak maakt zich zorgen. „Volgens onze berekening zal de komst van Wizzl ons éénderde van de omzet kos ten. Dat zou een doodsteek betekenen Vervolg op pagina 6. Aanleq - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. REGIO - Het Noordhollands Land schap organiseert in het kader van haar 60-jarig jubileum in 1996 een grote wedstrijd met de volgende categorieën: fotografie, video, tekenen, schilderen, verhalen en gedichten. Het thema is steeds 'Het Noordhollands landschap in woord en beeld'. Alle wedstrijdvoor- waarden staan in een folder die u kunt halen bij de plaatselijk bibliotheek of kunt opvragen bij: Het Noordhollands Landschap in Castricum, telefoon 0251- 659696. Uit de beste inzendingen wordt een speciaal jubileumnummer van het tijd schrift 'Noordhollands Landschap' samengesteld. Dit tijdschrift verschijnt in september 1996. Bovendien zijn er schitterende prijzen te winnen. MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - Een traditie in Heiloo, die dit jaar samenvalt met de feestelijkhe den van 'Heiloo 13 eeuwen na Willi- brord', is de expositie van de Kunstenaars Werkgroep 77-11. Daarom heeft de groep dit ook als thema voor de tentoonstelling geadopteerd. Van elke deelnemer is een 'Willibrord'- werkstuk centraal opgesteld. Al voor de zevende keer in successie toont de Heilooër Werkgroep 77-11 een gevariëerd skala aan beeldende kunst in de Witte Kerk. Om de drie jaar loopt half Heiloo uit om de nieuwste ontwikkelingen van de groep te bewon deren. Het is op zich al buitengewoon, dat een groep kunstenaars het zo lang met elkaar uithoudt. Het zijn tenslotte stuk voor stuk solisten, die in de besloten heid van hun ateliers tot hun creatieve werkstukken komen. Zelf beschouwen zij.juist de grote verscheidenheid in hun werk als de verbindende schakel. De onderlinge bijna maandelijkse bijeen komsten zijn dan ook altijd zeer geani meerd. Vooral het bezien van eikaars vorderingen stimuleert de leden enorm. Jongere kunstenaars Toch vernieuwt de groep zich ook voortdurend in samenstelling. Door verhuizing, overlijden of drukke werk zaamheden zijn zo nu en dan plaatsen opengevallen, die dan weer door toe treden van jongere kunstenaars wor den opgevuld. Daarbij telt vooral of de nieuwkomer iets extra's aan de groep kan toevoegen. Ook in de komende expositie zal een nieuwe kunstenaar zich presenteren. Deelnemers aan deze zevende Witte Kerk expositie zijn: Jan Giling (olie- vef), Marije Janssen (steengoed), Willem Klein Schiphorst (acryl), Mary Koekenbier (olieverf), Raffaele Nigita (olieverf), Kees Oosterbaan (aquarel), Ineke Watzema (gemengde techniek), Menno Watzema (keramiek), Watze Watzema (olieverf) en Rien Wensma (keramiek). De expositie wordt op vrijdag 3 novem ber om 20.00 uur feestelijk geopend door burgemeester Nico Schoof en door publicist Bram de Haan. Gedurende de gehele tentoonstelling zal 'levende' achtergrondmuziek ten gehore worden gebracht. Afwisselend zullen optreden het duo mevr. L. Schuitemaker (piano) en mevr. E. Grondhout (viool), dhr R. Cornet (piano) en het Heilooer Salonorkest. De Witte Kerk zal tijdens de expositie De kunstenaars die de Werkgroep 77-11 vormen. van 77-11 fraai met bloemen zijn ver sierd door Heieen Groot en assisten ten. De openingstijden zijn: vrijdag 3 november van 19.00 tot 22.00 uur (20.00 uur officiële opening), zaterdag 4 en zondag 5 november van 11.00 tot 17.00 uur, maandag 6 tot en met vrijdag FALKLAND TONEEL van Peter van Straaten in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). HEILOO - De onlangs in Heiloo gehouden Nationale Kollekte Gees telijk Gehandicapten heeft in totaal f 13.272,43 opgebracht. Dit mooie resultaat kon worden bereikt dankzij de gulle gevers en de grote inzet van de wijkhoofden en collectanten. ALKMAAR - Pax Christie Kinderhulp zoekt in Alkmaar en omgeving naar gastgezinnen voor 40 kinderen uit Armenië. De Armeense kinderen komen in de maanden januari en febru ari voor vier weken naar Alkmaar. Ze komen in deze periode, omdat het de koudste periode van het jaar is in hun land: soms wel 25 graden onder het nul punt. Door gebrek aan verwarming gaan de scholen dan dicht. Ook thuis is het moeilijk voor de Armeense bevol king, wegens het ontbreken van gas en stromend water. Per dag is er maar één uur electriciteit. De kinderen kunnen weinig anders doen dan de hele dag in bed liggen, om zo warm mogelijk te blijven. Pax Christie Kinderhulp zoekt gastge zinnen, die de kinderen letterlijk en figuurlijk vier weken warmte willen en kunnen geven. Per gezin worden er twee kinderen geplaatst. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Margreet van Wissen, 072-5614563 of Elsbeth Knippen, 072-5643776. 10 november van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag 11 novem ber van 10.00 tot 12.00 uur. Omdat daar drie jaar geleden grote belangstelling voor was zal ook dit jaar een mapje briefkaarten verkrijgbaar zijn met van elke deelnemer een kunstwerk. De toe gang tot de expositie is gratis. Voor alle zorgaanvragen en informatie over zorg kunt u dit éne nummer bellen. Dag en nacht, zeven dagen in de week! REGIONALE THUISZORG ALKMAAR HEILOO - Vanaf vrijdag 3 november worden in het ABN AMRO kantoor aan de Kennemerstraatweg 97 te Heiloo de schilderijen van Thérèse Tjhang-Offringa geëxposeerd. De expositie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Thérèse komt uit een kunstzinnige familie. Zo is de architect Egbert Reitsma (bekend om zijn gebruik van kobaltblauw) een oom van haar; een ander oom, Tjeerd Bottema, won de 'Prise de Rome'. Thérèse volgde diver se opleidingen in Amsterdam, ook bij de bekende schilder Krabbé. Voor haar werk aan de Vrije Academie werd ze geïnspireerd door Jan Sierhuis. Zij legt in haar schilderijen een heel eigen sfeer. Veel herinneringen aan het Oosten in de ruimste zin van het woord. Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1