I I Bevolkingsonderzoek borstkanker in Heiloo Bekendmaking vaststelling (en wijziging) verordening(en) Voor alle vragen over ouderenzorg De chemokar staat op 8 november in het dorp Goedkeuring wijzigingsplan op grond van bestemmingsplan buitengebied Bekendmaking PAGINA 4 UITKIJKPOST - 1 NOVEMBER 1995 G G HEILOO In de periode tussen 13 november 1995 en 22 januari 1996 wordt in Heiloo het jaarlijkse bevolkingsonderzoek naar borstkanker gehou den onder vrouwen tussen de 50 en 69 jaar Alle vrouwen die in aanmerking komen voor dit onderzoek ontvangen ongeveer twee weken voor het onderzoek een schriftelijke uitnodi ging thuis, om in de speciale onderzoekswa- gen röntgenfoto's van de borsten te laten maken. Deelname aan het bevolkingsonder zoek is gratis. Waarom dit borstonderzoek? Borstkanker is in Nederland de meest voorko mende vorm van kanker bij vrouwen. Landelijk wordt deze ziekte bij ongeveer één op de tien vrouwen in haar leven vastgesteld. Door borst kanker met behulp van röntgenfoto's in een vroeg stadium op te sporen, wordt de kans op genezing aanzienlijk groter. Bij vroege opspo ring is ook vaak een borstbesparende behan deling mogelijk in plaats van een borstamputa- tie. Een goed georganiseerd bevolkingsonder zoek is op dit moment de enige manier om de sterfte door kanker terug te dringen. Uitnodiging per post In Heiloo krijgen totaal 2750 vrouwen een uit nodiging per post. Deze uitnodiging wordt twee weken voor u aan de beurt bent ver stuurd. In de uitnodigingsbrief staan de datum, plaats en het tijdstip vermeld waar het onder zoek plaatsvindt. In de brief vindt u ook het telefoonnummer wat u kunt bellen voor vragen, afmelden en het verzetten van afspraken. Onderzoekswagen in Heiloo De onderzoekswagen heeft een wachtkamer, drie kleedkamers en een onderzoeksruimte. Deze wagen staat vanaf 13 november tot en met 22 januari in Heiloo. Het onderzoek duurt ongeveer twintig minuten. Onderzoeken vinden plaats tussen 9.00 en 16.00 uur. Vrouwelijke laboranten U wordt uitsluitend geholpen door vrouwelijke laboranten die een speciale opleiding hebben gevolgd. Met een fotoapparaat (mammograaf) worden van beide borsten foto's gemaakt. Als u voor de eerste keer meedoet aan het onder zoek worden er vier foto's gemaakt, twee van elke borst. Als u al vaker meegedaan heeft worden over het algemeen twee foto's gemaakt, één per borst. De laborante kijkt of de foto's goed gelukt zijn. Het kan gebeuren dat dat niet het geval is en dat er nieuwe foto's gemaakt moeten worden. Sommige vrouwen ervaren het onderzoek als gevoelig of pijnlijk. Dat heeft te maken met de mate van druk die wordt uitgeoefend en de gevoeligheid van de borsten. Als het te gevoe lig wordt kunt u dat gerust zeggen tegen de laborante. Röntgenstraling zeer gering Om de foto's te maken is zeer weinig röntgen straling nodig. De mogelijkheid om met rönt genfoto's heel kleine afwijkingen op te sporen, weegt ruimschoots op tegen het risico van de straling. Binnen 14 dagen uitslag Natuurlijk wilt u zo snel mogelijk de uitslag van het borstonderzoek weten. De laborante kan hierover niets zeggen, de foto's worden eerst beoordeeld door twee radiologen. Dit zijn art sen die gespecialiseerd zijn in röntgenonder zoek. Binnen veertien dagen krijgt u de uitslag van het onderzoek thuisgestuurd. De meeste vrouwen krijgen bericht dat alles in orde is.Vrouwen, bij wie een afwijking is gevonden, krijgen het verzoek contact op te nemen met de huisarts. Deze is dan al ingelicht en zal de uitslag met hen bespreken. Meestal is dan ver der onderzoek nodig in het ziekenhuis. Voor wie is het borstonderzoek? Het onderzoek is speciaal voor vrouwen tus sen de 50 en 69 jaar en vindt elke twee jaar plaats. Voor die leeftijdsgroep is gekozen omdat in deze leeftijdsgroep borstkanker het meeste voorkomt. Vrouwen jonger dan 50 jaar komen niet in aanmerking voor het onderzoek. Met röntgenfoto's is borstkanker bij jongere vrouwen nog niet zo goed op te sporen als bij oudere vrouwen. Bovendien komt borstkanker vaker voor bij vrouwen van 50 jaar en ouder. Herhalingsonderzoek In de praktijk is gebleken dat een borstonder zoek elke twee jaar voldoende is om de mees te afwijkingen vroegtijdig op te sporen. Het is belangrijk om iedere twee jaar deel te nemen aan het onderzoek, ook als de vorige keer geen afwijkingen zijn gevonden. Het onder zoek geeft u zekerheid, een eenmalige deelna me is echter geen garantie voor jaren. Juist de herhaling van het onderzoek is erg belangrijk. Meer informatie? Voor vragen of nader informatie kunt u van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 16.00 uur bellen met de GGD in Alkmaar, tele foon (072) 566 26 52. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat bij raadsbesluit van 2 oktober 1995 de Verordening op de markt is vastgesteld. De Verordening op de markt geeft regels op het gebied van de weekmarkt in Heiloo elke woensdag op het gedeelte van de Heerenweg gelegen tussen de Van Aostastraat en de Raadhuisweg nabij winkelcentrum 't Loo. In verband met de markt is dit gedeelte van de Heerenweg op woensdag voor het verkeer afgesloten. De verordening geeft het college van burge meester en wethouders de bevoegdheid nade re regels te stellen met betrekking tot het bepaalde in de verordening. Burgemeester en wethouders zijn hier toe over gegaan. De nadere regelgeving heeft betrek king op: - de brancheverdeling - de toewijzing van vaste marktstandplaatsen - de toewijzing van dagplaatsen - afmelding als gevolg van ziekte of andere omstandigheden De verordening en de nadere regelgeving tre den in werking op 9 november 1995. De verordening op de markt alsmede de nade re regelgeving liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 126. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges, afschriften van.de vorengenoemde verordening verkrij gen. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 338 704. Openingstijden 't Beestenboetje Het dierenparkje en 't Beestenboetje in het gemeentebos zijn op de volgende dagen en tijden geopend: - iedere woensdag van 13.00 - 16.00 uur - iedere eerste zaterdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 15.00 uur Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein gevaarlijk afval op een milieuvriendelijke manier te laten 'verwerken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vragen over chemisch afval terecht. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de che mokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de GFT- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein chemisch afval behoren. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bij besluit van 10 oktober 1995, nr. 95-173302 goedkeuring hebben verleend aan het besluit d.d. 29 augustus 1995 van ons college tot vaststelling van de wijziging van het bestem mingsplan Buitengebied (wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening t.b.v. de bouw van een agrarische bedrijfsruimte op het perceel gelegen tussen de Hoogeweg 40 en 42 te Heiloo). Tegen het besluit van Gedeputeerde Staten kunnen belanghebbenden met ingang van 2 november 1995 gedurende zes weken beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist vermelde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk geval het besluit niet in werking treedt voordat op het verzoek is beslist. Collecte Groenbericht Verleende collectevergunning Wet milieubeheer De afdeling Sociale Zaken is in de maand november gesloten op donderdag in verband met drukke werkzaamheden rondom de invoe ring van de nieuwe Algemene Bijstands Wet. We hopen op uw begrip. De raad Agenda voor raadsvergadering d.d. 6 november 1995 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken. b. Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissieadvies voorziene akkoord stukken. 2. Eventuele mondelinge mededelingen. 3. Vaststelling beknopt verslag raadsverga dering d.d. 2 oktober 1995. 4. Ingekomen stukken. 5. Beschikbaarstelling krediet tèn behoeve van aanschaf programmatuur Logisch Ontwerp versie 2 inclusief opleiding personeel afdeling Burgerzaken in het kader van uitwisseling gegevens Vreemdelingen Administratie Systeem Gemeentelijke Basis Administratie (VAS/GBA). 6. Beschikbaarstelling krediet voor de kosten van automatisering bij de invoering van de nieuwe Algemene Bijstandswet. 7. Verzoek RK Schoolbestuur om medewer king te verlenen op .grond van art. 74 van de WBO voor het aanbrengen van nieuwe dakbedekking en dakisolatie bij de Benedictusschool. 8. Jaarrekening St. Open Huis 1993-1994. 9. Bestedingsvoorstellen sociale vernieuwing 1995. 10. Verkoop grond aan PTT Telecom BV t.b.v. bouw 'PAN' huisjes. 11. Herziening exploitatieverordening 1968/1994. 12. Energiebeleidsplan met uitvoeringspro gramma 1996-1999. 13. Toetreding VAOP Bespreekstukken: 14. Bestemmingsplan 'Centrumgebied 't Loo'. 15. Belastingvoorstellen en privaatrechtelijke tarieven 1996. 16. Subsidievoorstellen 1996. 17. Vaststelling concept-begroting 1996 inclu sief eerste wijziging. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nationaal Jeugd Fonds voor de periode van 5 tot en met 11 november. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Westerweg 21c, A.A. Stuvel - plaatsen woonhuis Groot Barlaken 40, E. Kolkman - veranderen en vergroten woonhuis Ken nemerstraatweg 425, A.PL. van Veen - plaatsen kunstwerk Boekelermeerweg 25, C.A.O. de Winter - plaatsen tuinbouwkas Kanaaldijk 13a, G.P Groot Recycling b.v. - plaatsen overslag- en sorteerhal Op de Wieken 31, A.M. van Haastrecht - plaat sen dakkapel Groenelaan 26, K.R. Blok - plaatsen berging Oudburgerlaan 55, W. van Kiel - vergroten woonhuis met serre Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 5313 217 of 5313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de num mers 5313 217 of 5313 216. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voor nemens om vrijstelling te verlenen zullen te zij ner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Vierakkers 10, M.Th.L. Möllmann - vergroten woonhuis Keldercroftlaan 13, R.W. Wols - veranderen keukendak De Oude Werf 2, P.N.J. Admiraal - vergroten garagebedrijf Werkendelslaan 10, J.R van der Krans - ver groten woonhuis Werkendelslaan 16, PPL. Pepping - vergroten woonhuis Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op 6 november 1995 van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht: - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht vooraf gaand aan deze avond contact met hen op te nemen. Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1. van de Wet milieubeheer (W.m.) heb ben besloten vergunning te verlenen aan; Leegwater Foodservice, Kanaalweg 6,1851 LP HEILOO, voor het in werking hebben van een bedrijf voor distributie van verswa ren, gelegen op het perceel, Kanaalweg 6, 1851 LP te HEILOO. Het besluit en de daarop betrekking hebben de stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), kamer 110, ter inzage en wel van donderdag 2 november 1995 t/m donder dag 30 november 1995 iedere werkdag vanaf 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het Politie bureau aan de Kennemerstraatweg 356, alhier op vrijdagavonden van 3 november 1995 t/m 24 november 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kos teloos een toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit wel gewijzigd. Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken en vangt aan na datum van deze kennisgeving (Beroep t/m 14 december 1995). Het beroeps schrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroep stermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten ver bonden. Natuurlijk persoon^/. 200,- verzoek voorlopi ge voorziening 200,- instellen beroep Rechtspersoon 400,- verzoek voorlopige voorziening 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Inspraakavond groenstructuurplan De afgelopen weken heeft u kunnen lezen geweest over het groenstructuurplan in de gemeenterubriek. Als u meer wilt weten over het groenstructuurplan dan bent u van harte welkom op dinsdag 7 november a.s. om 20.00 uur in de Beun. Op die avond wordt een inspraak-avond gege ven over het groenstructuurplan. Via veel beel dend materiaal wordt uitleg gegeven over de beleidsvoorstellen van het groen in Heiloo. Op de avond en later bij het gemeentehuis kunt u het groenstructuurplan kopen. Na 7 november ligt het plan een maand lang ter inzage op het gemeentehuis in de boven hal. U kunt dan schriftelijk reageren als u opmerkingen of verzoeken heeft. Voor vragen kunt u contact opnemen met de afdeling Groen en Landschap, te bereiken onder nummer 531 32 34 of 531 32 30.' Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOdCR ZOtjj Op Ü33t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4