Taxi Zwart Heiloo S 072 5331313 Een halve eeuw Nivon Heiloo: feest voor iedereen in De Beun Kapsalon Marijke voor persoonlijke aandacht Het is weer lachen tijdens de Nationale Videomaand The Neukteugels per huifkar naar onbekende oorden Taxi Zwart start 24-uurs service Inclusief 20 videobonnen met 200.- voordeel O .eVid'eomaand VIDEO BOEK Lekker lui liggen lezen PAGINA 8 UITKIJKPOST - 1 NOVEMBER 1995 WmËïfë 24 uur per dag, taxi- en schipholservice. HIER VIND JE DE MOOISTE KADO'S EN DE GROOTSTE STERREN Stedenband Heiloo Swietochlowice 'Waar poept de koe?' levert 4.000 gulden op De Uithijkpost.. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Jam-sessie in Buk Buk Freinetonderwijs CIÏI2\ WinkelhofLoo 53 Tel. 5335535 DE C.D. ZAAK VAN HEILOO Hoelk Slimpad/Heerenweg Tel. 072 5334906 NATIONALE VIDEOMAAND IN OE PLATENZAAK HEILOO - Op vrijdag 3 november viert het Nivon het feit dat men 50 jaar actief is in de gemeente Heiloo. Er is een kleurrijke theateravond samenge steld in De Beun, waar iedereen wel kom is. Optredens worden deze avond verzorgd door Falkland Toneel, de zang- en dansgroep Pridini en door de cabaretier Servaes Custers. Deze laatste zal naast een aantal actu ele onderwerpen ook de Heilooër Nivon-historie niet onvermeld laten in zijn optreden. Een unieke voorstelling derhalve. Kaarten voor deze" avond, die om 19.45 uur begint, zijn nog verkrijg baar bij Reina Mulder, Het Veld 12 te Heiloo (tel. 072-5333127). Vanaf 19.15 uur kan men ook bij de kassa van De Beun nog toegangsbewijzen aanschaf fen. De entreeprijs bedraagt tien gul den per persoon. Rijke historie Het Nivon heeft een rijke historie. Voortgekomen uit de socialistische beweging was het landelijk een vereni ging met aanzien. En dat is nog steeds zo. Bijvoorbeeld het beheer en gebruik van de natuurvriendenhuizen in het hele land. Het vertrouwen in het Nivon is zo groot dat men onlangs ook het eigendom en beheer over een zevental kampeerterreinen van Staatsbosbeheer kon overgenomen. Wat betreft de sociale bewogenheid van de vereniging is er natuurlijk in de afgelopen vijftig jaar wel het één en ander veranderd. Al in het begin van de jaren '60 heeft de afdeling Heiloo wat afstand genomen van de sterke politie ke binding, die de Nivon van oorsprong had. De nadruk kwam veel meer te lig gen op het algemene, culturele en op de natuur georiënteerde karakter. Vandaag de dag is dat nog steeds goed zichtbaar. De belangrijkste activiteiten vinden plaats op de onderdelen creati viteit, geologie en algemeen. Binnen de laatste categorie vallen bijvoorbeeld ook de landenavonden. Maar niet alles is verdwenen. Zo hechten vele van de 250 leden nog een groot belang aan het sociale contact tijdens verenigingsacti viteiten. Een aantal leden van het Nivon tijdens een geologiereis naar de Eiffel. Bomenactie In het kader van het halvé eeuwfeest van de afdeling Heiloo en het landelij ke thema 'Nivon op locatie' heeft het Nivon in onze gemeente onlangs sym bolisch een aantal bomen overhandigd aan een vertegenwoordigster van een zorgcentrum voor ouderen in de Poolse zusterstad Swietochlowice. Bomen planten in de eigen woonplaats, het uit gangspunt van de landelijke actie, had voor Heiloo, als groenste gemeente van Europa, niet zoveel zin. Door de bomen te schenken aan Swietochlowi ce heeft men toch op een geheel eigen wijze mee kunnen doe. Het is niet voor het eerst dat het Nivon Heiloo zich enigszins onderscheidt van andere afdelingen. Zo heeft de organi satie regelmatig model gestaan voor de Nivon-afdelingen elders in het land. In Heiloo kende men geen echt bestuur, maar een algemene werkgroep. Elk van de leden hiervan had een band met één van de activiteiten, waarvoor ook weer aparte werkgroepen waren ingesteld. Een platte organisatiestructuur, zou je het kunnen noemen, met grote efficien cy. Momenteel is er toch, vanwege de herkenbaarheid, een bestuur. De wer- kopvatting is echter niet sterk veran derd. Tentoonstelling Naast de grote feestavond aanstaande vrijdag in theater De Beun, is er ter gelegenheid van het jubileum vanaf vandaag ook een tentoonstelling in de foyer van het Open Huis. In een aantal vitrines wordt een overzicht gegeven van de historie van het Nivon Heiloo. Onder andere zijn er enkele foto's uit 1946 te zien. Daarnaast laten alle werk groepen van het Nivon iets van hun kunnen zien door middel van werk stukken, welke recent zijn gemaakt, en is er aandacht voor de activiteiten van de geologiegroep. Ook is er een kleine opstelling van nostalgische Nivon-attri- buten, waaronder oude lidmaatschaps kaarten en dergelijke. De expositie en de feestavond zijn voor een ieder toe gankelijk. ALKMAAR/HEILOO - Na een voch tige vrijdagavond, de dertiende van oktober, zijn ze in hun huifkar gestapt en vertrokken naar onbekende oorden: The Neukteugels, vijf cowboys en een ijskast, zijn voltooid verleden tijd. Zij gaven in een zeer goed bezocht jonge rencentrum Parkhof in Alkmaar hun 'final concert'. De sfeer in het tot een ware saloon omgebouwde voormalige punkhol was deze avond 'neukteugeli- aans'. Er zijn maar weinig popgroepen, die een eigen bijvoegelijk naamwoord heb ben. The Neukteugels behoorde tot dit selecte gezelschap. Het vijftal, deels uit Heiloo afkomstig, zorgde er dan ook keer op keer voor dat geen enkel optre den op het vorige leek. Het werd een georganiseerde puinhoop met flarden muziek, die de country benaderden, die soms serieus was, maar vooral ook om te lachen. En dat niet in de laatste plaats om het gedrag van de bandleden. The Neuk teugels was als band al nauwelijks voor spelbaar - midden in een nummer dat overeenkomsten vertoonde met bij voorbeeld 'Foxy Foxtrot' of 'Vlam in de pijp' werd gestopt om de accoorden- schema's toch maar af te spreken. Individueel haalden de bandleden hun grappen en grollen uit, waarbij ze soms meer Oog hadden voor elkaar dan voor het publiek. Een vioolsolo op de rug, een gitaar in de nek, de tekst van een lied spontaan in de verkeerde taal: juist die dingen zorgden ervoor dat het een 'neukteugeliaanse avond' werd. Daarnaast werd het publiek natuurlijk nooit vergeten. De traditionele verkie zing van 'De Neukteugel van de avond' trok extra mensen naar de zaal en hield hen die niet van een grap houden op afstand. Menig bezoeker keerde huis waarts met een voor de gelegenheid bedrukte dames- of herenslip en had dan het nodige uit te leggen. Het hoor de bij een bezoek aan de stal van The Neugteugels, waar rijkelijk gestrooid werd met stro, het gele vocht vrij stroomde en het teugelgezang harten in vuur en vlam zette. De afscheidsavond in Parkhof was zeker geen uitzondering. De bezoekers trakteerden de band op een versnape ring, waardoor een rijk gevulde koel kast een centrale plek kreeg op het podium. Met hun country ragtime wis ten ze nog eenmaal het publiek en zich zelf tot grote hoogten op te zwepeVi, waarna na een lange avond het doek viel. De mannen hesen zich in de huif kar en zijn dolende in muziekland. De ware Neukteugel-spirit kennend, zullen zij zonder meer op een dag weer ergens opduiken op een van kratten en plan ken gebouwde bühne. Eens een Neukteugel, altijd een Neukteugel. Met de 'ondergang' van The Neuk teugels lijkt het jaar 1995 uit te monden in een regelrecht rampjaar voor de Heilooër muziekscene. Vlak voor de zomer hielden The Porcupines het voor gezien, na de heetste maanden van het jaar verdween Between uit zicht. Nu dus ook The Neukteugels. Het wordt de hoogste tijd dat muziekminnend Heiloo eens krachtig optreedt tegen al die muzikale afdwalers. Zonder muziek geen feest en zelfs in Heiloo kan je zon der feestje niet onbeperkt overleven. HEILOO - Het in Heiloo en omgeving welbekende, bedrijf Taxi Zwart is sinds 12 oktober in handen van twee jonge ondernemers: George Schot en Mare Paauw. Beiden waren al vijf jaar werk zaam bij Zwart, voor ze het plan kregen het bedrijf over te nemen. In juni van dit jaar zijn ze naar de directie gestapt. Na een paar maanden van onderhande len en regelen, mogen ze zich nu eige naar noemen van een onderneming met 38 werknemets en 12 bedrijfswa gens. George en Mare hebben veel nieuwe ideeën en zijn voornamelijk gericht op het verbeteren van kwaliteit, service verlening en efficiency. Daarvoor zul len ze onder andere meer persoonlijke contacten onderhouden met de klant. Met hun positieve houding weten ze het personeel goed te motiveren: ieder een heeft er weer zin in. Door de werkroosters aan te passen en een aantal mensen meer uren in te zet ten, zal de service enorm uitgebreid worden. De taxi's kunnen vanaf no vember namelijk 24 uur per dag opge roepen worden. Op het moment is de bezettingsgraad van het wagenpark zo rond de 40-50%dus groei is nog moge lijk. „We zijn hier erg blij mee. Het is een droom die uitkomt, voor ons allebei," vertelt George. „Maar we zullen toch ook zelf gewoon op de taxi blijven rij den. Dat blijft mooi werk." niet om. Ze is van plan eens in het half jaar een opfriscursus te volgen, zodat ze altijd de nieuwste modellen kan uitvoe ren bij de klant die daar om vraagt. Omdat de ruimte in de kapsalon beperkt is, kunt u er alleen terecht op afspraak. Dan krijgt u echter wel alle aandacht van Marijke. U hoeft niet te wachten en wordt niet 'snel wegge werkt'. Ideaal dus, als u op uw gemak en onder het genot van een praatje en een kopje koffie geknipt wilt worden. Kapsalon Marijke vindt u vanaf Heiloo aan het einde van de Runxputteweg en vanaf Limmen aan het einde van de Kapelweg, op nummer 21. Er is vol doende parkeergelegenheid. Vandaag kunt u terecht om even een kijkje te nemen. Als u een afspraak wilt maken, kunt u bellen met 072-5053023. HEILOO - De Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice is alweer enige tijd bezig met de uitwisseling 1996. Zoals u weet heeft deze gemeente een band met deze gemeente in Polen. Al verschillende keren hebben verenigin gen uit Swietochlowice, vooral op het gebied van sport en cultuur, Heiloo bezocht en hebben allerlei verenigin gen uit Heiloo uitvoeringen verzorgd in Polen. In het begin, vanaf 1991, heeft elk jaar een uitwisseling plaatsgehad zowel van als naar Swietochlowice. Afgesproken is in 1995 dat voortaan om het andere jaar de Polen naar Nederland komen en de Heilooërs naar Swietochlowice gaan. Het is in 1996 de beurt aan inwoners van Swietochlowice om naar Heiloo te komen. Inmiddels is bekend dat op het gebied van sport er tennissers zullen komen, schakers, tafeltennissers, leden van een schietclub en op muzikaal ter rein een volksartiest en een vioolen semble. Ook een aantal vertegenwoor digers van het bedrijfsleven zal naar Heiloo komen, alsmede bestuursleden van de stedenbandvereniging aldaar. Als periode van uitwisseling is afge sproken 26 april tot 3 mei 1996. De Stichting Stedenband wil vooral een coördinerende taak hebben en zoveel mogelijk aan verenigingen en personen in Heiloo overlaten om de uitwisseling gestalte te geven. Daarom worden de verenigingen binnenkort ook rechtstreeks benaderd. Maar de uitwisseling met Swietoch lowice is meer dan allen gezellig een maal per jaar bij elkaar komen. Verschillende projecten in Polen ver dienen onze steun. De Stichting Ste denband heeft voor een andere opzet gekozen door een aantal werkgroepen in te stellen, die zich met bepaalde the ma's bezighoudt. Naast werkgroepen voor sport en cultuur is er één voor gezondheids- en ouderenzorg, voor onderwijs en educatie, een beraads- groep, een werkgroep die zich bezig houdt met het inzamelen van gelden voor het planten van bomen in Swie tochlowice, etcetera. Daarnaast zijn er rechtstreeks contacten tussen de ge meentebesturen van Heiloo en Swie tochlowice met verschillende projec ten. Binnenkort zullen wij u van de verdere plannen van onze stichting via de Uitkijkpost op de hoogte stellen. Mocht u nadere inlichtingen willen of mee willen doen aan activiteiten van de stichting dan kunt u bellen met Ed de Boer, tel. 072-5335867. EGMOND - Afgelopen zondag is bij voetbalvereniging Zeevogels voor de tweede keer de toch wel ludieke actie 'Waar poept de koe?' gehouden. Bijna drie voetbalvelden konden in vakken worden verdeeld, welke voor vijf gul den per stuk werden verkocht. De kopers gokten door hun aankoop als bij een super-roulette op de plek waar een koe later op de dag zou poepen. Om klokslag vijf uur leverde Peter Hopman de koe af, welke met gejuich werd ontvangen. Het duurde tot hal zeven alvorens het dier, nauwlettend in de gaten gehouden door vele honder den paren ogen, z'n behoefte had gedaan. Aansluitend konden de prijzen worden uitgereikt aan Co Groot en Inge Dekker uit Egmond aan den Hoef en aan Annie Neijens uit Heiloo. De actie leverde de voetbalvereniging bijna 4.000 gulden op, welk bedrag zal worden besteed aan activiteiten voor de jeugd. Marijke en Leo Schot in de kapsalon die geheel klaar is voor de eerste klanten. LIMMEN/HEILOO - Vandaag openen Marijke en Leo Stoop de deuren van een nieuwe kapsalon, op de grens van Heiloo en Limmen, bij kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood. De plannen voor deze kapsalon hadden ze al jaren. Marijke was al lange tijd geïnteresseerd in het kappersvak én wilde graag aan huis werken. Bij hun huis aan de Kapelweg hadden ze ruimte voor een eigen zaakje. Leo begon met het opknappen en ver bouwen van een deel van de garage, terwijl Marijke de benodigde papieren haalde. Het resultaat is een kleine, knusse kapsalon, helemaal ingericht naar de wensen van Leo en Marijke. Marijke heeft een avondcursus kapster gevolgd en in Beverwijk een paar jaar ervaring opgedaan in het kappersvak. Ze kan zowel dames-, heren- als kin derkapsels knippen. Ook voor perma nenten en verven draait ze haar hand HEILOO - Op 5 november is het zo ver, dan kan iedere muzikant uit de regio weer in de Buk terecht om samen te jammen met andere muzikanten. Aanwezig is in ieder geval de Sessie begeleidingsband en een zeer goede back-line/zanginstallatie. Wel is het zo dat je je eigen instrument moet meene men. Speel je zelf al in een band en je wilt een paar nummers spelen, dan is dit prima. Als de programmacommissie van de Buk het geschikt vindt voor een optreden, dan kan een jam-sessie lei den tot optredens in de Buk Buk. Hoofdmoot blijft echter het jammen met andere muzikanten. Dit bestaat uit twee onderdelen. Het meespelen van bestaande nummers met de sessieband, en daar een heel bijzondere versie van maken. Of het jammen op (aanwezige) accoordenschema's in stijlen als rock, jazz, grunge, funk, blues, metal etcetera. De eerste muzikanten hebben al toege zegd te zullen meewerken, en zeker zullen er saxofonisten, gitaristen, key boardspelers, zangers, zangeressen aan wezig zijn. Maar muziekmakend Heiloo, speel je nog maar heel kort een instrument of ben je al een routinier, ben je jong of oud, man of vrouw, pak zondag 5 november je instrument in en neem hem mee naar de Buk Buk, jam mee met aankomende muziekvrienden vanaf 17.00 tot 21.00 uur. Voor vragen en/of suggesties bel je 072-5335242 (Frans) of 072-5337668 (Hans). De nieuwe eigenaars van Taxi Zwart, Mare Paauw en George Schot (links op de foto) poseren met twee chauffeurs voor het bedrijfspand nabij het NS-station. Zang- en dansgroep Pridini zal op de feestavond van het Nivon een speciaal optreden verzorgen. onderzoeken op wetmatigheden de eraan ten grondslag liggen; in allerlei werkhoeken kunnen experimenten worden uitgevoerd, die betrekking heb ben op hun ervaringen. Verder worden er studies gemaakt waarin een zelf gekozen onderwerp wordt behandeld. Voor basiskennis zoals rekehen en schrijven wordt een vaste leermethode gevolgd, andere delen van de stof wor den aangesneden als die een rol spelen bij een onderzoek. Mocht basisstof niet ter sprake komen, dan brengt de leer kracht dit in, rekening houdend met eigen aard en tempo van het kind. Alle vereiste basiskennis wordt zo behan deld, waardoor de aansluiting met het voortgezette onderwijs aansluit bij het landelijk gemiddelde. Vanaf de kleuterklas wordt het kind geleerd inzicht te krijgen in het eigen dagrooster, waarbij hun invloed daarop groeit, zodat uiteindelijk zelfstandig een individueel werkrooster kan wor den gepland. Regelmatig wordt met de gehele klas vergaderd, waarbij veelal het voorzitterschap in handen is van een leerling. Meer informatie over dit onderwijssysteem kunt u lezen in de brochure 'Freinet-onderwijs in Heiloo: uitgangspunten en praktijk', verkrijg baar bij de Freinetschool aan het Malevoort. Ook kunt u binnenlopen op één van de inloopochtenden, waarvan er binnenkort weer één plaats zal vin den. HEILOO - Uit gesprekken met men sen die onbekend zijn met Frei-net- school komen allerlei misverstandèn naar voren: het zou een LOM-school zijn, een school voor probleemkinde ren, of een vrije school. In ieder geval een heel aparte school. Niets van dit alles. Het is een basisschool die deel uitmaakt van het algemeen bijzonder onderwijs, dat wil zeggen dat de school niet de gemeente als bestuur heeft en ook niet gebonden is aan een bepaalde geloofsrichting. De school wordt, net als de andere scholen in Heiloo, bekostigd door het Rijk en is geschikt voor alle kinderen van 4 tot 12 jaar. De naam Freinet is afkomstig van de fransman Célestin Freinet, op wiens ideeën de werkwijze van het onderwijs-systeem gebaseerd is. Deze onderwijzer en pedagoog is vanaf 1920 bezig geweest met het uit werken van vernieuwend onderwijs, waarbij de ervaringen en de zelfstan digheid van het kind veel centraler staat dan in het traditionele onderwijs. De kinderen leren hun ervaringen (belevenissen, dromen, fantasieën) op vele manieren onder woorden te bren gen: zij schrijven teksten over wat ze hebben meegemaakt, ze tekenen en schilderen erover, vertellen het elkaar in de kring, er worden toneelstukjes over gemaakt en opgevoerd. De kinde ren leren daarnaast hun ervaringen te HEILOO - In het najaar is het feest in de platendetailhandel. Na de Platen- tiendaagse en de promotiecampagne rond klassieke muziek, is het in novem ber tijd voor video's. Vorig jaar was het wellicht even wennen: de Nationale Videomaand in de platenzaak. Enkele honderdduizenden mensen aarzelden echter niet om gebruik te maken van een bijzondere aanbieding: een video band met daarop komische stukjes uit allerlei films, cabarat- en televisiepro gramma's, voor de prijs van nog geen tientje. Daarvoor kreeg men ook een zeer uitgebreid boekwerkje, met waar debonnen die bij elkaar een voordeel CW «y van zo'n tweehonderd gulden oplever den bij aanschaf van een aantal topvi- deo's. Onder het motto van 'Never cange a winning team' pakken dezelfde winke liers ditmaal weer flink uit. Ook nu kan men weer voor f 9,95 in het bezit komen van een videoband met een uur lang humoristische hoogtepunten uit programma's die op video verkrijgbaar zijn. Dit jaar zijn Freek de Jonge, Tommy Cooper, The Young Ones, Herman Finkers en Hans Teeuwen enkele van de sterren op de videoband 'Da's weer lachen'. Ook grootheden uit de tekenfilmwereld leveren hun bijdra ge. Aan het einde van de band worden fragmenten getoond uit actuele video toppers, zoals Speed, Forrest Gump, Pulp Fiction en Die Mask. Het luxe uitgevoerde Nationale Video- boek dat u bij de videoband krijgt, belicht in 244 pagina's vele video's. Het is een goed gedocumenteerd naslag werk. De waardebonnen zijn wegens groot succes ook geprolongeerd: dit jaar zijn er weer kortingen voor een totaal van f 200,00 bij aankoop van bijvoorbeeld Under Siege, Schindler's List, Four Weddings and a Funeral en Mrs. Doubtfire. Voor nog geen tien gulden kunt u dus veel geld besparen op bij voorbeeld zeer gewaardeerde Sinter klaas- en kerstkadootjes. Want met zo'n groot aanbod moet er bijna voor ieder een wel een geschikte videoband te vin den zijn. i)9.95

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 8