Gezellige viering 50 jaar Nivon HSV 2 in de kleren Theatergeweld in Buk Buk ■ii Raad akkoord met verhoging OZB en heffingen Docenten Tinteretto Verenigingsnie uwsVereniging snieuwsVereni Tentoonstelling eigen werk PAGINA 12 UITKIJKPOST - 8 NOVEMBER 1995 HEILOO - De raad van Heiloo heeft zich afgelopen maandag gebogen over onder meer de verhoging van de gemeentelijke belastingtarieven c.q. heffingen, alsmede over de afronding van het bestemmingsplan Centrum gebied 't Loo. De raad moest het doen zonder mevrouw van Gelder-Kop (Heiloo 2000) en de heer Pleizier (GroenLinks), die beiden bericht van verhindering hadden gestuurd. De ver gadering begon met een stukje wereld politiek. Burgemeester Schoof veron derstelde dat een ieder geschrokken heeft gereageerd op de geweldadige dood van premier Rabin van Israel. Het college wil namens de raad van Heiloo een brief van medeleven aan de Israëlische ambassadeur sturen. In deze brief zal de wens worden geuit dat het vredesproces onverminderd zal door gaan. De raad kon zich hiermee vereni gen. Verkeer Kerkelaan discussiepunt Nog maar kort gelden is uitvoering gegeven aan renovatie en uitbreiding van winkelhof 't Loo. Niet alleen het winkelhof, maar ook de omgeving heeft veranderingen ondergaan. Zo heeft het centrale plein tussen 't Loo en de aan de overzijde gevestigde winkels een andere verkeerscirculatie tot gevolg. Daarnaast bestaan er nog plannen het gebied rond Blokker te veranderen door daar onder meer extra vestigings mogelijkheden voor winkels te creëren. Dit alles is opgenomen in een nieuw bestemmingsplan, dat afgelopen maan dag aan de raad werd voorgelegd. Als 'mosterd na de maaltijd' bestempelde de heer Borst (CDA) dit bestemmings plan. Het bestemmingsplan is het gevolg van reeds ingevulde veranderin gen in plaats van een raamwerk voor komende wijzigingen. Voor het CDA is het storend dat een duidelijke verkeer- sparagraaf ontbreekt. Vooral de ver keersproblematiek rond de Kerkelaan vormt een bron van ergernis. Belanghebbende burgers zijn teleurge steld over de trage behandeling van deze verkeersproblematiek. Verder spreekt het CDA over gegoochel met parkeerplaatsen. De parkeerkelder .gaat niet door. Is er daarom nog wel voldoende parkeergelegenheid? Verder wijst het CDA erop dat in 1978 al afspraken zijn gemaakt aangaande het gebruik van De Beun, maar de con sequenties daarvan zijn niet in het bestemmingsplan verwerkt. Heiloo2000 (de heer Daas) vindt dat het bestemmingsplan formeel in orde is, maar dat materieel gezien de zaak minder goed geregeld is. Randverschijnselen, zoals de verkeers situatie op de Kerkelaan, kunnen van essentieel belang zijn. Heiloo2000 ver wacht een ontwikkeling van het ver keer, die zal afwijken van de prognoses van het college (toename van 1% per jaar). Het winkelcentrum mag dan wel een lokaal winkelcentrum zijn, maar heeft toch duidelijk een uitstraling naar de omgeving. Het beeld voor de Kerkelaan ziet er daarom slechter uit en zal volgens Daas moeten worden bijgesteld. De Kerkelaan is een belangrijke scha kel in de Oost-West verbinding. Maar eventuele openstelling van de Raadhuisweg-Noord en een goede cir culatie van het vrachtverkeer kunnen de overlast verminderen. Voor de VVD (de heer Stokreef) behoort de aanbie ding van dit bestemmingsplan te wor den gezien als uitvloeisel van de wens van alle partijen over geactualiseerde bestemmingsplannen te beschikken. Er is nu een mooi winkelcentrum, dat tot stand is gekomen via goede inspraak procedures. Ook met de akoestische rapportage kan de WD accoord gaan. 'Er is echter meer. De omwonenden hebben bezwaren. En als gemeente hebben wij de morele verplichting alles in het werk te stellen die bezwaren te beperken. Een schone taak voor wet houder Ten Hoope,' aldus de WD. De heer van IJperen (PvdA) is minder gelukkig met de besluitvorming. Op deze wijze krijg je een verbrokkelde besluitvorming, waardoor het overzicht ontbreekt. Bij de opgenomen verkeer- sparagraaf zet de PvdA de nodige vraagtekens. Voor de bewoners van de Kerkelaan is de situatie uiterst onbe vredigend. Hoewel een aantal zaken niet naar de wens van de PvdA is - de PvdA heeft in deze zaken indertijd tegengestemd - zal de PvdA nu niet tegen het bestemmingsplan stemmen. Kanttekeningen kunnen er worden geplaatst bij de eventuele realisering van de plannen voor de Raadhuisweg- Zuid. Voor de PvdA is het een goede zaak dat de parkeergarage is geschrapt. Ook D66 (de heer Swart) is het eens met het proces van actualiseren van bestemmingsplannen. Met de invulling was D66 het destijds niet eens. Maar het geheel is aangelegd volgens de wens van de meerderheid van de raad. Dan kun je nu niet tegenstemmen. Ook D66 dringt aan op het vinden van een echt aanvaardbare oplossing voor de verkeersproblematiek rond de Kerkelaan. D66 kan zich voorts vinden in de planologische ontwikkeling van de Raadhuisweg-Zuid, maar is momen teel nog niet overtuigd van de econo mische uitvoerbaarheid. Voor de beantwoording kwam het gehele college in actie en dat gebeurt niet vaak. Wethouder mevrouw Wuijster wees erop dat de raad in meerderheid gekozen heeft voor het huidige centrum en de daarbij vastge stelde verkeersafwikkeling. Voor wat betreft de Kerkelaan zijn de prognoses tot stand gekomen volgens een reken- methodiek, die wettelijk is voorge schreven. Feitelijke metingen zijn maar momentopnamen en dus niet betrouw baar. Een autonome groei van 1% is gebruikelijk en aannemelijk, aldus mevrouw Wuijster. De gekozen procedures zijn dan ook juist en mede daarom hebben wij de goedkeuring van de provincie ontvan gen. Maar daarnaast heeft de gemeente de morele verplichting de pijn voor omwoners te verminderen. Voor Wuijster is er voor wat dit punt betreft geen verschil van inzicht met de raad. Ze vindt echter niet dat verkeersmaat regelen thuis horen in een bestem mingsplan en vindt de opgenomen ver- keersparagraaf daarom voldoende. Voor wat de parkeercapaciteit betreft acht Wuijster deze momenteel vol doende, zeker in combinatie met de huidige parkeerduurbeperking. Wethouder Ten Hoope vindt dat er een oplossing moet worden gevonden voor de Kerkelaan. Hij is nog bezig met de notitie over het vrachtverkeer. Vanuit de samenhang van de verschillende rapportages zal uitgebreid en in samen spraak met de omwoners naar een oplossing worden gezocht. Burgemeester Schoof benadrukt nog eens de enge marges waarbinnen kan worden geopereerd en stelt dan ook dat geen verkeerde verwachtingen moeten worden gewekt. Ten aanzien van de ontwikkelingen aan de Raadhuisweg is door middel van een globale haalbaarheidsstudie wel dege lijk naar de financiële haalbaarheid gekeken, aldus de heer Schoof. Binnenkort kan de eerste fase worden getoond. Wethouder Bos tenslotte trachtte raad en bewoners gerust te stellen met de mededeling dat er geen plannen zijn voor uitbouw/wijziging van De Beun. Op korte termijn zijn die ook niet te verwachten. Hetgeen natuurlijk niet uitsluit dat in de toekomst op deze zaak wordt teruggekomen. In de daarop volgende discussie willen Heiloo2000 en VVD dat voor 1 april volgend jaar de resultaten van het over leg met betrekking tot de verkeerssitu atie Kerkelaan zichtbaar zijn. De heer van IJperen wil dat daarbij ook de eventuele ontsluiting van de Raadhuis- huisweg-Noord er weer bij betrokken wordt. Met een enkel voorbehoud van CDA en D66 kon de raad zich tenslot te met de vaststelling van het bestem mingsplan verenigen. Burger gaat meer betalen In het kader van begroting voor 1996 heeft het college voorgesteld de onroe- rende-zaak belasting met 3,5%, de hon denbelasting met 22% en de heffingen voor rioolrecht met 25% en voor reini ging met 10% te verhogen. Een deel van de verhoging van de OZB (name lijk 2%) wil het college apart zetten om straks de verlaging van de rijksuitke ring enigszins te kunnen opvangen. Voorts wil het college de mogelijkheid bieden de belasting en heffingen in 12 maandelijkse termijnen te betalen door middel van automatische incasso. Voor Heiloo2000 (de heer Daas) is de verhoging van de hondenbelasting wat al te fors. Kostenbesparende maatrege len zouden het tarief moeten doen dalen. Vooruitlopend daarop wil Heiloo2000 per amendement de verho ging beperken tot f 120,00. Ook de VVD (mevrouw Cahn) staat kritisch tegenover verhoging van hon denbelasting en OZB. Verhoging is alleen toegestaan wanneer dit absoluut noodzakelijk is. Voor wat de extra ver hoging van 2% OZB betreft kan de WD uitsluitend accoord gaan als de opbrengst hiervan gebruikt wordt voor de opvang van de toekomstige korting uit het gemeentefonds. En voor wat betreft de hondenbelasting zet ook de WD vraagtekens bij de effectiviteit van de genomen maatregelen (zoals de drollinettes) in samenhang met de kos ten. Overigens wordt wel ingestemd met een 100% kostendekking. De PvdA (de heer van IJperen) wil vasthouden aan de gekozen systema tiek van 100% dekking. Anders moeten alle burgers meebetalen voor de hon- debezitters. D66 (de heer van Halem) kan zich niet verenigen met de 2% extra verhoging van de OZB als spaarpot voor de toe komst en evenmin met de voorgestelde verhoging van de hondenbelasting. D66 staat wel achter de 100%-dekking, maar wil dit bereiken door verminde ring van kosten. Kostenbeheersing zal altijd een belangrijke plaats moeten innemen om tariefsverhogingen zoveel mogelijk te beperken. Voor het CDA (mevrouw Worm) gaan de reinigingsrechten wel erg veel omhoog. Dat betekent voor gezinnen met een modaal inkomen een forse aanslag. Ook het CDA dringt aan op het terugdringen van de kosten. Het CDA wil dit onderdeel amenderen in die zin dat de voorgestelde verhoging van 10% over 2 jaar wordt gespreid. Het ontstane tekort voor dit jaar zou kunnen worden betaald uit het ver wachte overschot van de begroting. Burgemeester Schoof stelt nogmaals dat de opbrengst van de extra OZB- verhoging wordt overgeheveld naar het fonds heroverweging voor het opvan gen van de herverdelingseffecten. Voor het overige zijn de voorstellen geheel in de lijn van alle eerder genomen raads besluiten. Hij ontraadt daarom instem ming met de ingediende amendemen ten. Wethouder ten Hoope stelt dat ver mindering van het totale aantal honden ook een negatief effect heeft op de vaststelling van het tarief. Verder deelt hij mee dat in SNK-verband (regio-ver band) afspraken worden gemaakt met betrekking tot het (gezamenlijk) opha len/regelen van huisvuil. Hopelijk komt dat nu snel van de grond. Bij het in stemming brengen van de amendementen blijken alleen Heiloo 2000 respectievelijk CDA voor het eigen amendement te stemmen, waar door de amendementen niet worden overgenomen. Met een enkel voorbe houd (D66:2% extra OZB en honden belasting en CDA: reinigingsrechten) worden de tariefswijzigingen vervol gens goedgekeurd. Begroting 1996 In het verlengde van de tariefswijziging stond de goedkeuring van de begroting op de agenda. Zoals Van IJperen (PvdA) opmerkte een technische kwes tie, omdat in de voorjaarsnota de lijnen al zijn uitgezet. De opmerkingen van de fracties waren dan ook beperkt. D66 wil de systema tiek van 100% ook toepassen op de verstrekking van rijbewijzen. Dat bete kent een verhoging van f 25,00 per rij bewijs. Het college schrikt in dit geval kennelijk wel een beetje van de verho ging. Heiloo2000 wil in volgende jaren toeristenbelasting fors laten stijgen. Gespreid over drie jaar is een verho ging van 25 cent per overnachting voor Heiloo2000 acceptabel. Ook de VVD kan zich hierin vinden. Zonder veel dis cussie kon de raad (D66 maakte nog een enkel voorbehoud) zich vinden in de opgestelde begroting. En daarmee is een begroting (met een begrotingssal do van circa 650.000 gulden) goedge keurd. Dit zal door andere gemeenten zeker met enige jaloezie worden bezien, want om nu alvast in te spelen op de komende slechtere tijden is niet iedere gemeente gegeven. Tweedehands boeken- en platenmarkt HEILOO - Zaterdag 11 november van 10.00 tot 15.00 uur organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo in win kelcentrum het Hoekstuk een tweede hands boeken- en platenmarkt. Alle boeken worden voor f 1,00 verkocht. De platen zijn geprijsd vanaf f 1,00; tevens is er een beperkt aanbod van cassettebandjes, kinderboeken en spel letjes. De Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert iedere tweede zaterdag van de maand in winkelcentrum het Hoekstuk een boeken- en platenmarkt. De Stichting houdt ook boekenmark ten in het Trefpunt, iedere laatste zater dag van de maand. Heeft u boeken en platen waar u geen bestemming meer voor heeft? Die u wel weg wilt doen, maar niet weg wilt gooien? Wij halen ze graag bij u op: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, 072-5331297. Kerstgedachte voor gezinnen in Polen HEILOO - Er worden regelmatig kerstpakketten gestuurd naar de arm ste mensen in Polen, ook deze week weer. Toch kan helaas niet iedereen geholpen worden. De kinderen gaan zonder eten naar school, omdat de financiële hulp slechts toereikend is voor de helft van de maand. Het zou een mooie gedachte zijn tij dens uw kerstdiner als u zo'n gezin een kerstpakket hebt gestuurd en ze zo het leed een beetje hebt helpen vergeten. De kerstpakketten worden ingezameld door de familie Velthuis, Zeeweg 17 in Heiloo. Meer informatie vindt u in de evenementenagenda in deze krant. U kunt ook bellen met mevrouw Velthuis, tel. 072-5331802. HEILOO - Voor een goed gevulde zaal van theater De Beun vierde het Nivon in Heiloo vrijdagavond 3 november het 50-jarig bestaan. In het officiële gedeel te ging wethouder Roel Bos in op de veranderingen die er binnen de van oorsprong socialistische organisatie hebben plaatsgevonden. John Huige, directeur van het Nivon, gaf zijn visie op de landelijke ontwikkelingen van het huidige Nivon, waarna voorzitter Reina Mulder de aktiviteiten van de afdeling Heiloo vanaf 1980 belichtte en erop wees dat Nivon Heiloo aan de basis stond van de Volwassen Educatie in Heiloo, thans onder gebracht in de EWA. De creativiteitsafdeling heeft enige bekende kunstenaars voortge bracht. Toneelvereniging Falkland studeerde speciaal voor deze avond de éénakter 'Niet alle dieven komen ongelegen' in. De tonelisten brachten vlot het komisch stuk, waarin een inbreker de heer des huizes betrapte in de omgang met zijn minnares, hetgeen de nodige verwikkelingen tot gevolg had. Huldiging Op deze f ëestavond werd de inmiddels 85-jarige Nico Majolée, de oprichter van het Nivon Heiloo, gehuldigd voor zijn 60-jarig lidmaatschap van het Nivon. Reina Mulder spelde hem het daarbij behorende gouden Nivon-insig- ne op. De band tussen zang- en dansgroep Pridini en het Nivon bestaat sinds de groep 15 jaar geleden optrad tijdens het Israëlweekènd in het Natuurvrienden huis De Banjaert. Reden waarom deze enthousiaste groep optrad met fraai uitgevoerde dansen uit Rusland. Na het optreden van de zanggroep werd beslo ten met een serie dansen met zang uit de Amsterdamse Jordaan. Daarmee kregen zij het publiek in de zaal op hun hand. Na de pauze was er een optreden van cabaretier Servaes Custers, die op komische wijze een lans brak voor het gebruik van Max Havelaar koffie en daarbij de verdiensten van de boeren in Guatemala aan de kaak stelde. Ook de act van de Turkse gastarbeider was heel treffend. Custers betrok bij zijn optre den veelvuldig mensen uit de zaal. In de maatschappij-kritische stijl, die het Nivon past, werd de avond door Servaes Custers afgesloten. Biologische groente in de Wereldwinkel HEILOO - In juni startte de Wereldwinkel -op voorstel van het natuurvoedingsbedrijf Odin- met de verkoop van biologisch-dynamisch geteelde groentepakketten. Blijkbaar valt dit initiatief in Heiloo in vruchtba re bodem: het aantal abonnees groeit als kool. Vorigë week kon de Wereld winkel de vijftigste abonnee verwelko men met een kadobon en een feestelijk versierde eetbare pompoen. De pakketten vallen duidelijk in de smaak en het is elke week een verras sing wat er in de tassen zit. Met dit groenteabonnement wordt een regel matige afzet gegarandeerd aan telers die de stap hebben gewaagd naar een voor mens en milieu gezonde bedrijfs voering. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Wereldwinkel, Stations weg 105 in Heiloo. exposeren in gemeentehuis HEILOO - De negen docenten van schildervereniging Tinteretto expose ren tot 29 december hun fraaiste wer ken in het gemeentehuis van Heiloo. Afgelopen donderdag werd de ten toonstelling, onder muzikale begelei ding van Marijke en Henk van Veldhuyzen, geopend door mevrouw A.M. Worm-de Moei, fractievoorzitter van het CDA. Zij sprak hierbij waardering uit voor het werk dat de docenten gemaakt heb ben èn voor het werk dat ze doen. „Ik denk dat je als vereniging de opgaaf hebt, leden te stimuleren het maximale uit hun kunnen te halen. Niet alleen om het resultaat, maar vooral om hen door artistieke en technische scholing meer van henzelf te laten ontdekken. Met kunst bezig zijn is een groot avontuur," aldus mevrouw Worm-de Moei. Bruine kroeg Gezien de aantallen bezoekers van plaatselijke tentoonstellingen en con certen zou Heiloo best een kunste naarsdorp genoemd kunnen worden, vindt ze. „We missen hier dan nog wel een bruine kroeg, waar kunstenaars zich onder het genot van een glaasje kunnen ontmoeten," is de fractievoor zitter van mening. De tentoongestelde werken zijn van uiteenlopende technieken. Zo zijn er etsen van Suzanne de Zwart, beelden van Bert Jonk, aquarellen van Dorette Giling en Nella van Os en linosnedes van Jan Hollenberg. Van Jan Giling, Ed Dekker, Cees Broersen en Frank Kayer zijn diverse schilderijen te zien. Een afwisselende expositie dus, die dage lijks tijdens de openingstijden van het gemeentehuis bezocht kan worden. Het tweede team werd in het nieuw gestoken door hoofdsponsor Aris de Wit. HEILOO - Zondagmorgen waren alle spelers van het tweede team van HSV in de bestuurskamer bijeen. Daar over handigde de hoofdsponsor van de voet balvereniging een nieuw tenue aan de aanvoerder Michel Mannes en de ove rige spelers van het elftal. De heer R Heilooër Biljart Club HEILOO - De uitslagen van dinsdag 31 oktober: A-lijn: 1. Klerk-Stark 58.30, 2. Kloots- Kramer 57.50, B-lijn: 1. Fam. Happe 56.60,2. Fam. v.d. Laan 53.20. Donderdag 2 november: A-lijn: 1. Berkman-v.d. Vlies 59.60, 2. Fam. Schreiber 56.70, B-lijn: 1. Fam. Koot 60.90, 2. Evers-Haan 58.90 C-lijn: 1. Dammann-de Jager 64.10,2. M. Jansen- Kromhout 58.30, D-lijn: 1. Fam. Buys 58.90,2. Faber-Oud 55.20. Frans de Wit in een scène uit 'Booyaka! Booyaka!' (foto: Marco Borggreve). HEILOO - Vrijdag 10 november is er in de Buk een heftige theatershow van 'Booyaka! Booyaka!' Dit is een theaterproduktie voor publiek vanaf 14 jaar in samenwerking met De Kunst bende. Bij de voorstelling wordt gewerkt met een dj die death metal, gangster-rap en gabberhouse draait en daarmee een gewelddadige sfeer laat ontstaan. Hierdoor ontstaat verwarring over de intentie waarmee geweld wordt opgeroepen. Helmert Woudenberg regisseert de acteurs op basis van improvisaties en confronteert ze met hun eigen gevoe lens en ervaringen omtrent geweld. Na afloop is er een After Midnight Danceparty met een professionele dj. De entree is f 10,00. De zaal gaat open om 19.45 uur en de aanvang is om 20.30 uur. Schoonheidsspecialiste Sandra Bakker. Beauty Center Helios voor verzorging en verwennerij HEILOO - Deze week worden de deu ren geopend van Beauty Center Helios aan de Westerweg 391 in Heiloo. De familie Opdam kan trots zijn op dit nieuwe centrum, dat ze de afgelopen» twee jaar zelf gebouwd hebben naast Sauna Vennewater. Het idee voor dit beautycenter is ontstaan uit de steeds toenemende vraag van bezoekers van de sauna naar complete verzorgings- en verwenarrangementen. In het beautycenter zijn vele faciliteiten te vinden, zoals een floatarium, een privé-sauna met Japanse tuin, alpha- massage is mogelijk, er is een stoombad en een vitaliserende zonnetunnel. In de twee schoonheidssalons kunt u terecht voor complete schoonheidsbehandelin gen, lichaamsmassage, lichaamspakkin gen en manicure. Al deze behandelin gen kunt u afzonderlijk ondergaan, of in de vorm van een beauty-arrange ment, door een team van schoonheids specialisten en masseurs onder leiding van Sandra Bakker. Uiteraard wordt er in Beauty Center Helios gewerkt met de beste natuurzuivere produkten en de modernste apparatuur. Voor meer informatie en afspraken kunt u bellen met Beauty Center Helios, tel. 072-5334258. De Bob Color HEILOO - Zaterdag 11 november staat de Bob Color op de Buk-bühne. Kaarten zijn reeds in de voorverkoop verkrijgbaar bij Centerdisc, PopEye en natuurlijk de Buk tijdens openingstij den. De Bob Color is al jaren een van de meest kleurrijke en meest optredende bands van Nederland. Het optreden in Buk Buk vindt plaats in het kader van de 'op naar de 1000-tour' waarbij op 23 november het 1000ste optreden gedaan zal worden. Tal van popfestivals heeft de Bob Color op het programma gehad. Dat is niet zo vreemd als je bedenkt dat met Rob Wiedijk -boeg beeld van de Bob Color- en de zijnen gegarandeerd het dak eraf gaat. Wiedijk is een entertainer in de ware zin van het woord en bovenal een gena- digd zanger. Je weet nooit voor welke verrassingen je kunt komen te staan. Zo klimt hij regelmatig in de nok van de zaal en duikt hij op de meest bizarre plekken op om vanaf daar een soulba- lad te zingen. Vast bandlid is Frank de Louw, de beroepsnerd en gitarist die zijn baan als psychiater opgaf om zich fulltime met de Bob Color bezig te kunnen houden. De Bob Color telt welgeteld acht leden die een mix brengen van funk, rock, soul en ska. Kaarten kosten f 12,50. De zaal gaat zaterdag om 21.00 uur open. Aankomend weekend begint tevens de voorverkoop van Van Dik Hout. Deze kaarten.kosten f 15,00. Tentoonstelling in Bergense Kookwinkel BERGEN - Tot en met 18 november zal er bij Geerts, de Bergense Kookwinkel, werk van de keramische kunstenaar Piet Stockmans te zien zijn. De tentoonstelling probeert het ver band aan te tonen tussen het vrije werk van de kunstenaar en zijn industriële ontwerpen. Stockmans behoort tot de toonaangevende kring van kunstenaars die zich hiermee bezighouden. Uit zijn hele oeuvre blijkt de verwantschap tus sen zijn kunstwerken en zijn ideeën voor gebruiksvoorwerpen. De kunstenaar heeft de staatsprijs van de Vlaamse Gemeenschap voor de Beeldende Kunsten ontvangen in 1988. Recentelijk werd hij benoemd tot Cultureel Ambassadeur van Vlaan deren. Lees het elhe meeh in de UithijliposL Hét orotis uieehblod Leek, voorzitter van HSV, bedankte Aris de Wit namens de vereniging en sprak de hoop uit dat de goede relatie tussen Aris de Wit en HSV nog lang zal mogen worden voortgezet. De eerste wedstrijd in de nieuwe outfit, tegen ZAP 2, werd helaas met 0-2 ver loren. Afwezigheid van een groot deel van de vaste kern van het elftal door ziekte en andere redenen was daarbij in belangrijke mate de oorzaak. Verontreinigd gravel kan worden hergebruikt HEILOO - In Heiloo is een aantal speelveldjes aangelegd met gravel, ge maakt van gemalen baksteen. Bij milieuonderzoek dat gemeente Heiloo heeft laten uitvoeren is in deze gravel arseen, koper, lood en zink aangetrof fen. Dit komt waarschijnlijk door een bijmenging met hoogovenslakken. Het gaat om de speelveldjes aan de Termijen en de Capelacker, de Jeu de Boulesbanen in Ypestein en Sportpark Vennewater en het bijveld van Trias. De metalen die zijn aangetroffen zijn meegebakken met het gravel of de slakken. Ze zijn opgesloten in het materiaal en kunnen daardoor niet vrij komen in het milieu. Er zijn geen gezondheidsrisico's verbonden aan het gebruik van deze veldjes, er kan dan ook gewoon op de veldjes gespeeld worden. Toch wil de gemeente voorkomen dat het materiaal zich verspreidt in de bodem. Bovendien vindt de gemeente het gevoelsmatig niet gewenst dat dit materiaal op verschillend plaatsen in het dorp aanwezig is. Voorgesteld wordt nu het gravel uit de veldjes te halen en de veldjes vervolgens opnieuw in te richten met schoon gravel, of een andere verhardingslaag. De provincie heeft normen opgesteld voor het herge bruik van secundaire grondstoffen. Volgens deze normen is het gravel dat vrijkomt goed geschikt om te worden, hergebruikt als fundering bij het aan leggen van wegen. Dan is alles bij elkaar gebracht op één overzichtelijke plaats en is verspreiding uitgesloten. De gemeente heeft hiervoor het fiets pad langs de V^nnewatersweg op het oog. Het hergebruiken van gravel is afhan kelijk van een positief advies van de raadscommissies en een raadsbesluit om krediet beschikbaar te stellen. De aanleg van het fietspad vindt dan plaats in de tweede helft van 1996. De herin richting van de speelveldjes gaat van start zodra de gemeenteraad groen licht geeft voor deze aanpak. De gemeente wil dan het gravel tijdelijk opslaan op de oude stortbelt aan de Kanaalweg. Zo schaakte Oppositie HEILOO - Over de helft van .de strijd om het winterkampioenschap begint duidelijk te worden wie meestrijden om de eerste plaats en de promotie plaatsen en wie er op moet passen in de strijd om degradatie. De achtste ronde bracht iets meer duidelijkheid. Koploper Groot won na een prachtige positiestrijd op de koningsvleugel knap van Van Etten die nog steeds zijn juiste vorm zoekt in een voor hem wisselval lig seizoen. Ondanks afwezigheid blijft Slob in de achtervolging op Groot. Vlak achter beide kemphanen blijven Bosma en Langereis geod volgen. Bosma won van Kerst en pakt de derde plaats vlak voor Langereis die remi seerde tegen Folkerstma. De Jager pakte zijn eerste winst, na drie remises, tegen Manni die in de gevarenzone terecht komt. De altijd razendsnel spe lende Petricevic blijft het goed doen met vier overwinningen uit de laatste vijf partijen en staat zesde. Jongbloed pakte zijn eerste overwinning van het seizoen ten koste van Van der Wal. In de B-poule een verrassende nieuwe lei der: Tuinstra. Hij nam de eerste plaats over van de afwezige Niehaus na een goede overwinning op Brink. Ex-kop loper Ranzijn verloor zijn tweede partij van Plas die nog ongeslagen en klim mende is. De ook hoog staande Hassing hield de nog ongeslagen Van Hoek op remise. Opvallend is de vierde achter eenvolgende overwinning van Bos die het seizoen aanvankelijk slecht begon met 1 uit 4, maar nu dus op 5 uit 8 staat. Verder boekte Lamberts zijn eerste overwinning, maar daar zat een luchtje aan... Tegenstander Moll had een enorm overwicht op het bord en wel vier stukken meer, een situatie waarin iedere schaker zou onmiddellijk zou opgeven, ware het niet dat Moll in tijd nood zat, Lamberts rook zijn kans. Moll ging inderdaad door de vlag, ondanks een volledig gewonnen stelling. UITSLAGEN: A-poule: Groot - van Etten 1-0, Kerst- Bosma 0-1, Koenders - Ebregt remise, De Jager - Manni 1-0, Kracht - Sauer remise, Maas - Petricevic 0-1, Jongkind - Blom 1-0, Van der Wal - Van der Werff remise, Folkertsma - Langereis remise. B-poule: Vonk - Bos 0-1, Kraayenbrink - Jonkheer 0-1, Lamberts - Moll 1-0, Hoogeboom - Van Stee 1-0, Ooyevaar - Oosterbaan remise, Beyers - Horninge 0-1, Van den Brink - De Ruig 0-1, Plas - Ranzijn 1-0, Tuinstra - Brink 1-0, Hassing - Van Hoek remise. Voor infor matie over Oppositie belt u C. van Etten, tel. 5333543. Inloopochtend Freinetschool HEILOO - Op woensdag 15 november zal er op de Freinetschool weer een inloopochtend gehouden worden. Vanaf 9.15 uur worden de bezoekers ontvangen. Na een kopje koffie en een inleidend praatje wordt men in de gele genheid gesteld om de verschillende groepen te bezoeken. De leerlingen volgen deze ochtend het normale les programma, zodat men een goede indruk kan krijgen van de wijze waarop op deze school wordt lesgegeven. Centraal staan daarbij de uitgangspun ten van de Franse onderwijzer Celestin Freinet: veel leerstof wordt door de kinderen zelf aangedragen, het eigen onderzoek van de kinderen wordt sterk gestimuleerd en zij kunnen binnen hun leeftijdsgroep op eigen niveau werken. Belangstellenden die op deze ochtend verhinderd zijn kunnen een afspraak maken voor een informatief gesprek. Informatie kan worden verkregen bij de direkteur van de school: Dhr. W. Blom, Freinetschool Heiloo Het Malevoort 9, tel. 072-5332122. HEILOO - Tijdens de tentoon stelling van eigen werk door leden van de ANBO en de KBO twee we ken geleden, waren diverse vormen van creativiteit vertegenwoordigd. Naast onder andere zelfgemaakte kaarten en baby- en poppenkleren, was er beeldhouw- en schilderwerk te zien. Op de foto's voorbeelden van creaties van hout. Lezing over acupunctuur bij Arbor Vitae HEILOO - Op uitnodiging van de Stichting voor Natuurgeneeskunde Arbor Vitae verzorgt Nico van Amstel op maandag 13 november in de gere formeerde kerk, Noordergeeststraat 9 te Heiloo, een avond over acupunctuur. Acupunctuur is een eeuwenoude thera pie waarbij door middel van het prik kelen van bepaalde specifieke punten een zodanige invloed wordt uitgeoe fend, dat het lichaam weer in evenwicht komt. Voor het bepalen van de juiste punten wordt in de klassieke acupunc tuur gebruik gemaakt van principes uit het Taoisme, zoals yin en yang en de vijf-elementenleer. De aanvang is om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt f 10,00. Voor inlichtingen kunt u bellen met 072-53306523. mm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 12