The Sting in De Vriendschap De Vriendschap Akersloot zaterdag 11 november The Sting aanvang: 21.00 uur Equipe Coiffures Equipe Coiffures ZOMERDIJK KEUKENS ALL-ROUND IE KAPSTER 0251-320106 gemeente INSTALLATIE BEDRIJF UITKIJKPOST - 8 NOVEMBER 1995 PAGINA 15 Slavische Koorzang in Slotkapel Voorlichtingsavonden in MCA Oud-Heilooër brengt Schubert-recital UW zoekt vrijwilligers Werken met dromen Bakkum Beach Cross wordt spectaculair Praktijk voor Chinese geneeswijzen Stressbestendige bedrijfsvoering Expositie in Restaurant Hotel Merlet Verkoopexpositie van Wim Bijmoer Het Naardermeer en Jac. P Thijsse Straffen en belonen Open Dag Röntgenstraling Optreden van MoGoJoKo Spreekbeurt VVD- kamerlid Te Veldhuis Aktie Pater Theo Borst Thema-ochtend bij de NVVH Bouwplannen Aangevraagde bouwvergunning!meldingen Voorgenomen medewerking Vrijstelling artikel 17 Wet Ruimtelijke Ordening Spreekuur wethouders 02205-3838 ZOMERDIJK KEUKENS Actief en creatief in keukens Uitvaartverzorging l/b Groot vraagt; Enthousiaste op parttime basis Marcel Verreed Verreck! Cflbgret Aanvang 20.15 uur. Entree f 20,00 - f 17,50 (65+/cjp). Nabij Winkelhof 't Loo, Heiloo, tel. 072 5333156 KAARTVERKOOP: Rijksweg 77 Tel. 072 505 29 53 Limmen UW KERASTASE-KAPPER Nu ook op zaterdag geopend van ii.oo tot 17.00 uur. /ANDENmmtAARD De leden van de regionaal zeer bekende band The Sting. AKERSLOOT - Zaterdag 11 novem ber is er live-muziek in Café De Vriendschap in Akersloot. De populai re formatie The Sting zal een optreden verzorgen. Een uitgebreid repertoire, met covers van onder andere Bruce Springsteen, The Beatles, Rolling Stones en Golden Earring, zorgt bij ieder optreden voor veel enthousiasme bij het publiek. De nummers kan bijna iedereen meezingen, zodat regelmatig een groot feest ontstaat, aangevoerd door een grote schare vaste fans. Zaterdag zullen ze te zien en te horen zijn in De Vriendschap, alwaar de deu ren om 21.00 uur zullen opengaan voor een avondje 'back to the sixties'. EGMOND - Op zondag 12 november treedt het Hoorns Byzantijns Mannenkoor op in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Het koor stelt zich ten doel de rijkdom van de in het Westen vrij onbekende Slavische koor zang te leren kennen en uit te dragen. De liederen worden a capella gezongen in de originele Oud-Slavische taal. Het HBM staat onder leiding van diri gent Grigori Sarolea, die is opgegroeid in de Russisch-Orthodoxe tradities. Door zijn kennis van de Russische taal en muziek wordt een authentieke ver tolking van de gezangen bereikt. De Slavische kerkmuziek heeft als ken merk de betrekkelijke eenvoud van melodie en harmonie. Het is de grote kunst om binnen die eenvoud te komen tot een zo goed mogelijke balans tussen de verschillende koorpartijen, waarbij het a capella zingen de nodige eisen aan het koor stelt om de zuiverheid te bewaren. Naast deze kerkmuziek heeft het HBM een aantal Slavische volkslie deren op het repertoire. Aanvang: 15.00 uur. De kaarten kosten f 10,00 en zijn telefonisch te reserveren: 072-5062033, 072-5062387 of 072- 5065973. ALKMAAR - Hartpatiënten Belan genvereniging Alkmaar en omgeving organiseert in samenwerking met het Medisch Centrum Alkmaar op dinsdag 14 november een voorlichtingsbijeen komst over vernieuwde dottertechnie ken voor hartpatiënten. Deze bijeen komst is bestemd voor (ex)hartpatiën- ten en hun naasten en overige belang stellenden. Bevallen Donderdag 16 en dinsdag 21 november houdt het Verloskundig Samenwer kingsverband Noord-Holland-Noord een voorlichtingsavond over bevallen. In dit samenwerkingsverband zijn alle gyneacologen, huisartsen en verpleeg kundigen uit de regio Alkmaar verte genwoordigd. De poliklinische en thuisbevalling worden besproken, als mede de klinische bevalling. De bijeenkomsten duren van 19.30 tot 21.30 uur. Plaats: Medisch Centrum Alkmaar, zaal 2, Wilhelminalaan 2 in Alkmaar. Voor de eerste bijeenkomst dient u zich voor 11 november op te geven. Opgave en informatie: 072- 5483500. CASTRICUM - Concertzanger René van Sluis, oud-Heilooër, kunt u belui steren op vrijdag 10 november in Castricum. Hij brengt een Schubert- recital waarbij hij begeleid wordt door zijn vaste pianist Rinus Groot. De Schubert-liederen hoort u voor de pauze evenals een intermezzo door Rinus de Groot: impromptu opus 90 no. 3 en 4 van Fr. Schubert en na de pauze krijgt u werken van H. Duparc, R. Quilter en G. Verdi te horen en een ballade van Fr. Chopin. De aanvang van het concert is 20.15 uur. De kerk is open om 19.30 uur. Voor rolstoelgebruikers is deze kerk zeer goed toegankelijk., De toegangsprijzen zijn f 19,50 en f 15,00 (65+ en CJP). Reserveren van kaarten is mogelijk via telefoonnummer: 072-533 4341. HEILOO - De Unie Van Vrijwilligers zoekt voor de volgende projekten vrij willigers: Dagverzorging: De dagverzorging is bedoeld voor ouderen, voor wie dat zelfstandig wonen zonder aanvullende hulp moeilijk is geworden. Van maan dag tot en met vrijdag is er dagverzor ging in het Centrum Van Wijkgerichte Funkties (nieuwbouw verzorgingshuis Overkerck) in Heiloo. Er is altijd een beroepskracht aanwezig, die onder steuning krijgt van een vrijwilliger van de UW De taak van de vrijwilliger is vooral een goed sociaal contact opbou wen met de deelnemers. De dagverzor ging zoekt voor de dagdelen woensdag en donderdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur nog enkele vrijwilligers. Vriendschappelijk contact: Vrijwilli gers leggen regelmatig individuele bezoeken af aan zowel zelfstandig als in een verzorgingshuis wonende ouderen in Heiloo. De bedoeling is dat de vrij williger met de cliënt eventueel een stukje gaat wandelen (soms met rol stoel), een praatje maakt, maar vooral een 'luisterend oor' biedt aan de oude re mede-mens. De tijd die dit in beslag neemt is slechts ongeveer anderhalf uur per veertien dagen. Ziekenhuisbegeleiding: Vrijwilligers begeleiden ouderen per taxi naar arts, ziekenhuis en fysiotherapeut. U kunt zich als vrijwilliger opgeven voor een bepaald dagdeel. De tijd die dit dank bare werk vraagt is ongeveer twee a drie uur per dagdeel. Mocht u geïnte resseerd zijn in een of meerdere pro jekten en dit dankbare werk u aanspre ken neemt u dan contact op met mevr. W.P. Klamer, tel. 072-5054112. ALKMAAR - Woensdag 15 november zal het Vrouwengezondheidscentrum weer een interessante thema-ochtend organiseren. Het zal dit keer gaan over werken met dromen. Dromen zijn 'boodschappers' die veel meer betekenen dan wij meestal besef fen: een droom is een geschenk aan jezelf, die je wakker wil maken om te komen tot meer zelfinzicht en je wil laten zien welke dingen je overslaat in het leven. Dromen brengen je niet alleen je schaduwkant, maar ook je cre ativiteit aan het licht. Spreekster Nel Wolf zal vertellen waarom je droomt, welke verschillende soorten dromen er zijn en hoe je ze het best kan onthou den. Plaats: Het Vrouwengezondheidscen trum, tijd: 9.30-11.30 uur. Kosten: f 2,50. Informatie: tel. 072-5624001. CASTRICUM - Zondag 12 november kunnen de motorsportliefhebbers uit de regio hun hart weer ophalen tijdens de tweede Bakkum Beach Cross, die op het noordelijke strand van Bakkunm verreden zal worden. De grote publiek strekker is wederom Gerard Jimmink uit Kolhorn, de meervoudig enduro- kampioen die begin dit jaar furore maakte tijdens de monsterrally Granada-Dakar. Naast 'Jimbo', zoals de beresterke Jimmink door zijn rally-collega's genoemd wordt, komen tal van andere prominenten aan de start. De eerste van de drie te verrijden manches gaat om 12.15 uur van start. De tweede en derde manche starten respectievelijk om 13.15 en 14.15 uur. Voor informatie of opgave kan men bellen met de orga nisatoren, Rob IJpelaan (0251-654201) of Kees Magielsen (072-5612856). Inschrijven voor de race is overigens ook nog mogelijk op de dag zelf. CASTRICUM - Sinds 1 oktober heeft Ruud Kohier in Castricum een praktijk voor Traditionele Chinese geneeswij zen. Het accent van zijn behandelingen ligt op het vinden van de achtergrond van de klachten en het samen opstellen van een behandelingsprogramma waar bij hij gebruik kan maken van acupunc tuur, oefeningen/massages en voedings- en kruidenadviezen. Tevens geeft hij al geruime tijd les in Chinese gezond heidsoefeningen. Voor inlichtingen kunt u bellen met Ruud Kohier, tel. (0251)-657403. ALKMAAR - Op dinsdagavond 21 november organiseert de Alkmaarse Kamer van Koophandel in het eigen gebouw een bijeenkomst onder de titel: 'Stressbestendige Bedrijfsvoering'. Stress speelt in de huidige tijd in elke arbeidsorganisatie. Van de meeste men sen wordt immers steeds meer geëist. Onderzoek wijst uit dat stress goed is voor 50% van de totale kosten van arbeidsverzuim. Tijdens de thema-avond ligt het accent op stresspreventie en stressbeheersing. Voorgerekend wordt wat aandacht voor stress een bedrijf in financiële zin kan opleveren. De bijeenkomst is met name bedoeld voor personen die in een bedrijf, ongeacht de branche, een lei dinggevende functie hebben. De kosten van deelname aan de bijeenkomst bedragen f 75,00. Belangstellenden kunnen zich tot 13 november aanmel den bij mevrouw A. Kerssens, tel. 072- 5195761 SCHOORL - Tot $ri met 15 januari 1996 zal in Restaurant Hotel Merlet een expositie te zien zijn van twee kun stenaressen: Maya Wildevuur en Madeleine van der Knoop. De eerste was onlangs nog te zien in het tv-pro- gramma 'De Stoel'. Haar kleurrijke schilderijen hebben veelal bloemen, dieren, landschappen en mensen als onderwerp. Madeleine van der Knoop exposeerde reeds meermalen in bin nen- en buitenland met haar bronzen sculpturen. EGMOND - Van 10 tot en met 26 okto- ber is in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef een verkoopexpositie inge richt van werken Wim Bijmoer. Het zijn veelal tekeningen gemaakt bij ver zen, versjes en verhalen van Annie M.G. Schmidt. Ook de beide schaalmo dellen van het bronzen beeld van Dikkertje Dap zijn te bezichtigen. De expositie biedt een unieke gelegenheid om een exclusief cadeau voor Sint Nicolaas of kerstmis aan te schaffen. De opening is op vrijdag 10 november om 19.00 uur en zal verricht worden door de heer Theo de Vré. Openingstijden: woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Als bij zonderheid mag gelden dat op de woensdagmiddagen de kunstenaar Wim Bijmoer in de Slotkapel aanwezig is; hij zal vertellen over zijn contacten met Annie M.G. Schmidt, voordragen uit haar werken en hij is bereid de gekochte tekeningen te signeren. HEILOO - De Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde (Groei en Bloei) wil u in haar maande lijkse lezing graag meenemen naar het Naardermeer. Al vanaf de middeleeu wen tot in de 17e eeuw heeft men daar het laagveen afgegraven om er turf van te maken. In diezelfde tijd doet men ook een eerste poging tot droogmaking van het meer. De heer P. den Houter uit Hilversum zal in een dia-causerie in overvloei-projectie vertellen over het ontstaan, het behoud en de huidige bedreigingen, over de planten- en die renwereld met de diverse vogelkolo nies. Jac. P. Thijsse, de enthousiaste onderwij zer, veelal bekend door de Verkade- albums heeft veel bijgedragen aan wat hij zelf noemde 'de natuursport'. Historische geluids- en beeldopnamen geven een indruk van deze fascineren de natuurbeschermer. Wij nodigen u uit voor deze dia-presentatie op dinsdag 14 november in de grote zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noorde rgeeststraat. Aanvang 20.00 uur, toe gang gratis. HEILOO - Regionale Thuiszorg orga niseert op maandag 27 november een themabijeenkomst 'straffen en belo nen'. Peuters leren van de gevolgen van wat ze doen. Bij een prettig gevolg zul len ze het gedrag sneller herhalen, bij straf is de kans groot dat ze het niet meer doen. Maar...straffen en belonen, hoe kun je dat als ouder het beste doen? Er komen onderwerpen aan de orde zoals: theorieën over straffen en belo nen, belonen en straffen, hoe doe je dat? U krijgt informatie en wisselt van gedachten met andere ouders van peu ters. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Zij wordt gehouden in het Wijkgebouw van Regionale Thuiszorg, de Holleweg 94, Heiloo. U kunt zich aanmelden (tot 20 november) voor deze bijeenkomst bij Bureau Voorlichting van Regionale Thuiszorg. Het telefoonnummer is 072-5127127. Er wordt voor deze bijeenkomst een bijdrage gevraagd van f 5,00. ALKMAAR - Op zaterdag 11 novem ber organiseren de afdelingen Radiodiagnostiek, Radiotherapie en Nucleaire Geneeskunde van het Medisch Centrum Alkmaar een Open Dag, als onderdeel van de landelijke reeks evenementen rond de herden king van 100 jaar röntgenstraling. De bezoeker kan zaterdag een kijkje nemen op de drie afdelingen waar dagelijks gewerkt wordt met vormen van röntgenonderzoek. Zowel bestaan de als gloednieuwe apparatuur is te bezichtigen. Schriftelijke informatie en persoonlijke uitleg geven een beeld van de werkzaamheden op deze afdelingen. De Open Dag start om 10.00 uur bij de nieuwe extra ingang van het MCA aan het einde van de Metiusgracht en ein digt aldaar om 14.00 uur. U kunt die dag gratis parkeren op het parkeerter rein bij de nieuwe ingang. HEILÖO - Zaterdag 11 november ver zorgt MoGoJoKo, het Moeder Gods Jongeren Koor, weer een viering. Het thema zal deze keer zijn: 'Gelovig ver trouwen'. De viering zal beginnen om 19.00 uur. Wij hopen u zaterdag te mogen begroeten. Wij willen u erop attenderen dat er net als vorig jaar weer kaarten verkocht gaan worden voor de kerstnachtmis die MoGoJoKo ook dit jaar weer zal verzorgen. De kaarten kunnen worden gekocht op zaterdag 9 december tussen 14.00 - 15.00 uur in de koffiekamer van de Moeder Gods Kerk. De kaarten kosten f 1,00 per stuk. De opbrengst is bestemd voor de Adventsaktie Solidaridad. HEILOO - Deze week treft u in de Uitkijkpost een bijlage van de VVD aan. Deze bijlage dient als toelichting op de spreekbeurt van het Tweede kamerlid te Veldhuis van de VVD, die op maandag 13 november in het Open Huis zal plaatsvinden. Het onderwerp dat de heer Te Veldhuis zal toelichten is in het bijzonder de op handen zijnde wijzigingen in het kiesstelsel en de invoering van het referendum. Voorts zal hij nog wat algemene politieke onderwerpen bespreken. Voor het stel len van vragen en het voeren van een discussie is zoals gebruikelijk voldoen de tijd ingeruimd. HEILOO - Tijdens de sponsorloop van 22 september hebben de leerlingen van de Willibrordschool een recordbedrag bij elkaar gelopen. De opbrengst (in totaal f 7392,40) gaat al jaren naar Pater Theo Borst in Chili, die dit jaar spel- en leermateriaal voor een kinder dagverblijf wilde aanschaffen. Op don derdag 2 november werd door middel van een mansgrote cheque symbolisch dit bedrag aan mevrouw Bakker-Borst, de zus van Pater Borst,overhandigd. Zij gaat deze winter persoonlijk dit geld naar Chili brengen samen met een stapel kindertekeningen van de Willi brordschool en indien mogelijk neemt zij ook weer een stapel Chileens kin dertekeningen mee. Op deze manier ontstaat er misschien een regelmatige uitwisseling met Chileense kinderen. Heeft uw kleurentelevisie 't be geven en komt er binnenkort iets leuks op TV? Bij ons kan uw televisie voor 10 uur 's ochtends gehaald worden. De gemiddel de reparatieduur is binnen 2 dagen. Wij zorgen voor een leentelevisie. U krijgt bo vendien 3 maanden garan tie op die reparatie. Vol gens de Uneto-voor- waarden, dus absoluut betrouwbaar. Beatrixlaan 21 1911 HP Uitgeest Telefoon: 0251-320106 HEILOO - De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt zich al enkele jaren bezig met het thema 'Grenzeloos' waar over de meest uiteenlopende zaken wordt gediscussieerd. Het Gewest Noord-Holland had dit keer de heer P. van de Berg, marketing manager van het Bijenkorfconcern, bereid gevonden naar Heiloo te komen om met ons te discussiëren over 'koopge drag'. Hij vertelde over de filosofie ach ter de warenhuisformule, de Hollandse mentaliteit van kneuterigheid en voor al zuinigheid. Niet echt aardig om te horen, maar de cijfers bevestigen wel het beeld. Van de Berg vertelde ook over de veranderen de waarden en normen. De consument wordt kritischer, ethischer, meer geë mancipeerd, individueler en creatiever. Het gevolg hiervan is dat we moe zijn om nog langer mee te doen aan het rage-achtige consumptiegedrag. We zijn langzaam op weg om van materiële vertoning naar meer innerlijke harmo nie te komen. Dat deze omslag zeer grote gevolgen heeft, laat zich raden. Hierna belichtte de heer van den Berg andere facetten, zoals de koopkracht- verschuiving naar de ouderen en het inspelen van de detailhandel op de steeds groter wordende groep 1- en 2- persoonshuishoudens. Het was een leerzame ochtend. Informatierubriek van de gemeente Ummen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Ummen. Telefoon 072 5051456 Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende bouwaanvragen c.q. meldingen van bouwvoornemens zijn ingediend: - Rijksweg 168 slopen van oude en bouwen van nieuwe woning - Dampegheestlaan 19 bouwen van een serre De aanvragen liggen niet ter inzage.Tegen de aanvragen kunt u geen bezwaarschrift indienen. Burgemeester en wethouders van Limmen maken bekend dat zij van plan zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan: - de bouw van een woning aan de Hogeweg 173 te Limmen. Dit bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan en mede werking kan worden verleend na ontvangst van een verklaring van geen bezwaar van het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Het bovengenoemde bouwplan ligt gedurende twee weken, vanaf 9 november 1995 tot 23 november 1995 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis te Limmen. Gedurende die termijn kan een ieder zijn zienswijze kenbaar maken bij het college van,burgemeester en wethouders, Postbus 9, 1906 ZG LIMMEN. Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij op 19 septem ber 1995 (in heroverweging) een beslissing hebben genomen op de bezwaren die zijn ingediend tegen het besluit om vrijstelling te verlenen ex. artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het inwerking hebben van een kartbaan aan de Rijksweg I62A (voormalige Valkeyhal) te Limmen. De inwerking treding van het besluit is in heroverweging om praktische redenen gewijzigd en gesteld op 7 november 1995. Bezwaar maken Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden op grond van artikel 8:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na datum van verzending van deze beslissing beroep instellen bij de Rechtbank. Het beroepschrift dient te worden gericht aan de Rechtbank Alkmaar, sector bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG ALKMAAR. Tevens kunnen belanghebbenden de president van de Rechtbank die bevoegd is of kan worden in de hoofdzaak, schriftelijk verzoeken een voorlopige voorziening te treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, mits tegen dit besluit beroep is ingesteld, danwel voorafgaand aan een mogelijk beroep bij de Rechtbank bezwaar is gemaakt of administratief beroep is ingesteld. Een dergelijk verzoekschrift dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Alkmaar, sector bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG ALKMAAR. Het spreekuur van de wethouders is op dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Als u het spreekuur wilt bezoeken dan moet u een afspraak maken. Dit kan tijdens kan tooruren (telefonisch of persoonlijk) bij de receptie van het gemeentehuis. Vrijdagavond koopavond - Rijksweg 35-37 - Limmen - 072 505 38 38 v/h begrafenisonderneming Hoogeboom Stetlaantje 1 -1906 AN Ummen Tel. 072 5053009 - mob. tel. 06 52606453 Rijksweg 77, 1906 BE Limmen Telefoon: 072 5052953 na 18.00 uur: 072 5053569 072 5053115 DUSSELDORPERWEG 73 1906 AJ LIMMEN 072 5051405 GAS WATER WARMTE DAK RIOOL TECHNIEK Zaterdag 18 november 1995 Op werkdagen van 13.30 tot 17.00 uur aan de kassa van theater De Beun.Willibrordusweg, Heiloo (nabij Winkelhof 't Loo). Tevens vanaf een uur voor aanvang van de beroepsvoorstellingen. Als moderne drukkerij zijn wij ook klantvriendelijk ter» aanzien van de openingstijden. Nieuwenhuijsenstraat 27 Limmen (bij stoplichten afslaan in westelijke richting) Tel. (072) 50515 58 lALÈE (DIGITALE) DRUKTECHNIEKEN DESKTOP PUBLISHING (DIP) ELECTRONIC PREPRESS (E.P.P I LITHOGRAFIE BINDERIJ DRUKKERIJ

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 15