Hal 't Zevenhuizen moet sluiten Bij MacTank stopt u een TIJGER in de tankü! i. Sporthuis Hl bv Bijzondere portretaktie Tinteretto Thais eten bij Woo Ping in het Hoekstuk s CHAitMb FALKLAND TONEEL Nieuwe winkelwagen Zuivelservice Merkbenzine..? de goedkoopste dag-en-nacht pomp van Noord Holland staat in Akersloot...! Vos Makelaardij tel. 072 331895 H Speelavonden muziek- en dansschool k Redactieacquisitie en administratie: 8 NOVEMBER 1995 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN J l!U"^ JDrukkerij uitkijk post bv 60e JAARGANG NO. 45 HEILOO - De grote hal met de twee dehands spullen op de hoek van Het Zevenhuizen en de Heerenweg gaat sluiten. Eigenaar Frank Schouten baalt ervan: na elf jaar in dit pand te hebben gewerkt, moet hij het eind december leeg opleveren*. Het huurcontract wordt beëindigd, omdat de naastgelegen fit nessclub wil uitbreiden. „Het is hartstikke rot, dat er op zo'n manier een einde aan deze zaak moet komen. Als je er nou zelf voor kiest.." Maar dat heeft Frank duidelijk niet. Sinds hij het bericht kreeg, is hij op zoek naar een ander pand. Gezien de omvang van het aanbod van huisraad, zal het een ruim pand moeten zijn. Momenteel heeft Frank in Limmen een opslagruimte. „Dat zou ik dan graag bij de zaak willen hebben," zegt hij. „En wanneer er bijvoorbeeld meerdere kamers of afdelingen zijn, kunnen we meer kwijt, door dingen aan de muren te hangen," vult zijn moeder aan. Goede naam Ze hebben hard gewerkt om een goede naam te krijgen. „We hebben in de loop der jaren veel ervaring opgedaan, veel vaste klanten gekregen. Het vertrou wen in onze winkel is groot. De mensen weten dat ze niet opgelicht worden," vertelt mevrouw Schouten, die met haar man altijd veel geholpen heeft. „Als iets stuk is, zal ik dat altijd gewoon zeggen," vertelt Frank. „Ik bedrieg geen mensen." In de loop der jaren zijn Frank en zijn ouders wel gewend geraakt aan de vreemdste spullen die aangeboden en verkocht worden. Wat het vreemdste is geweest, kunnen ze niet bedenken. Ze kijken niet snel meer ergens van op, vertelt mevrouw Schouten. Wat wei eens voorkomt, is dat ze dingen in de winkel hebben staan, waarvan ze niet weten wat het is. Dat kunnen bijvoor beeld technische apparaten staan, afkomstig uit een of ander laboratori um. „Het is hartstikke leuk om te bedenken wat het zou kunnen zijn. Vaak wordt zo'n ding gekocht door iemand die zelf ook niet weet wat het is," aldus Frank. In de tweedehands handel zijn ook trends waar te nemen, vertelt hij. Zo zijn de laatste tijd emaille reclamebor- Seizoenkaarten voor de Ijsbaan HEILOO - De seizoenkaarten voor de komende winter zijn al in omloop. Aan iedereen die vorig jaar een kaart had wordt een nieuw exemplaar aangebo den voor de prijs van f 7,50 per stuk. Na 5 december wordt de prijs f 12,50. Voor alle duidelijkheid: tijdens openstelling van de baan zijn er geen dagkaarten beschikbaar. Na een ijsloze winter is er veel kans dat het dit seizoen wel mogelijk zal zijn om te profiteren van natuurijs. Speciaal op de mooi gelegen Heilooër IJsbaan is dat een uniek ervaring en door de goede verlichting kan er 's avonds ook volop van worden genoten. Zij die nog niet eerder een kaart hebben gehad en straks wel op de baan willen, kunnen bellen met de heer R. de Beurs, tel. 072- 5330373 Frank Schouten en zijn moeder. den erg in trek. Andere keren zijn dat lijsten, of bepaalde stoelen. Bepaalde snuffelaars komen daar dan op af. Het gebeurt ook dat iemand zomaar 'tegen iets aanloopt'. Frank vertelt dat er laatst twee mensen waren die geïnte resseerd waren in een bepaalde salon tafel. „Ze liepen er wat omheen," ver telt hij, „en vroegen op een gegeven moment aan mij: 'wat denk je, staat dat bij ons in huis?' Geen makkelijke vraag, wanneer je nooit bij de mensen thuis bent geweest. Ik vraag ze dan de woning te beschrijven en geef aan de hand daarvan advies." Er is geen twijfel mogelijk: hij is gek op zijn werk. Toch is dit geen uit de hand gelopen hobby, wat een verzamelaar zich zou kunnen voorstellen. Frank vindt het mooiste vn het werk namelijk het omgaan met mensen. Om met de meest uiteenlopende types een praatje te maken met een kop koffie in de hand. Milieuvriendelijk Het liefst zou Frank een ander pand in Heiloo vinden. De gemeente werkt hier ook aan mee. „Deze winkel is heel milieuvriendelijk. Alle spullen die hier verkocht worden, krijgen een, tweede leven. Er wordt veel gerecycled." Bovendien is de hal aantrekkelijk voor mensen met een klein budget; zoals allochtonen. Frank vertelt dat hij voor hen regelmatig de prijzen aanpast. „Wat dat betreft wordt hier nog gewoon gehandeld. Dat zie je tegen woordig niet vaak meer." De hele maand november wordt er uit verkoop gehouden in Hal 't Zeven huizen. Lampen, serviesgoed, schilde rijen, boeken en snuisterijen gaan voor heel lage prijzen weg. Zelfs dan valt er nog wel wat te onderhandelen met de lange eigenaar van de zaak. „Soms zie ik dat mensen niet weten hoe dat afdin gen gaat, of ze duiven het niet te pro beren. Dan stel ik gewoon zelf een lagere prijs voor," lacht hij. PRESENTEERT: het toneelstuk 'PUNTWEDERIK' Koninklijke onderscheiding voor brandweercommandant Kroonenburg HEILOO - De heer J.J.A. Kroonen burg is op 31 oktober onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Burgemeester N.RM. Schoof reikte de onderscheiding uit tijdens de afscheids receptie en bijeenkomst voor de over dracht van het commandantschap van de Heilooër brandweer. De heer Kroonenburg is al ruim 28 jaar verbonden aan de brandweer van Heiloo. Op 1 februari 1967 begon hij in de rang van brandwacht. In 1971 werd hij bevorderd tot de rang van hoofd brandwacht en een jaar later, in 1972, werd hij onderbrandmeester. Op 1 juni 1973 werd de heer Kroonenburg bevor derd tot ondercommandant. Daarbij kreeg hij de rang adjunct hoofdbrand meester. Per 1 november 1975 tenslotte volgde zijn benoeming tot comman dant in de rang van hoofdbrandmees ter. De heer Kroonenburg heeft altijd veel tijd en energie gestoken in zijn werk voor de vrijwillige brandweer van Heiloo. Dit werk wist hij te combineren met zijn dagelijkse bezigheden als eige naar van een aannemersbedrijf. Op 1 november 1995 was hij twintig jaar commandant van de plaatselijke brand weer. Met ingang van die datum heeft hij zijn functie neergelegd. VAN DER BORDEN Lederwaren Bijouterieën Winkeihof 1 Loo 51 Tel 072 5337275 Dames-Heien- en Kinderbeenmode Winkeihof 1 Loo 68 Tel 072 5340285 Modestoffen, Fournituren Handwerken Winkelhort Loo 59 Tel 072 5330199 HEILOO - Op woensdag 15 november gaat Zuivelservice Heiloo in deze gemeente rijden met een gloednieuwe Spijkstaal Optima rijdende winkel. Deze gebeurtenis laat Zuivelservice Heiloo niet ongemerkt voorbij gaan. Met speciale acties en aanbiedingen wil men dit heuglijke feit vieren en mensen uitnodigen eens een kijkje te komen nemen in dit ware wonder der tech niek. De wagen k /oorzien van de modernste snufjes en apparatuur, die nodig zijn om op effectieve en efficiën te wijze een compleet pakket levens middelen optimaal te presenteren. ZSH is een samenwerkingsverband van drie ondernemers, te weten Henk CEES HACHMANG LOODGIETERS Werkbezoek aan Polen HEILOO - Deze week zijn vertegen woordigers van de gemeente, PEN en Gasbedrijf Kop van Noord-Holland naar Swietochtowice voor een eerste (werk)bezoek. Doel van dit werkbe zoek is te komen tot informatieover dracht in het kader van het Twinning- Programma. De gemeente Heiloo en haar zusterstad Swietochtowice hebben subsidie van het ministerie van VROM en het WNF ontvangen voor een energieproject. Doel van het project is te komen tot een energiebewustzijn in Swietoch towice. Daarvoor worden maatregelen genomen in het kader van de energie besparing. Op termijn is het doel te komen tot een lagere C02-uitstoot in voormalige Oostbloklanden. Aangezien het project een voorbeeld functie heeft zijn twee aansprekende gebouwen uitgekozen voor energie analyse, te weten een plaatselijk zie kenhuis en een basisschool. Tijdens dit eerste bezoek zal gesproken worden met vertegenwoordigers van de gemeente Swietochtowice, de regionale energiebedrijven, het ziekenhuis en de school. Bij het volgende bezoek aan Swietochtowice vindt de daadwerkelij ke energie-analyse plaats, dat wil zeg gen een analyse van energieverbruik, bouwkundige staat, installaties en der gelijke. Kleurenpracht zoekt contact met oud-leden HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht Heiloo bestaat dit jaar 25 jaar. Men is volop bezig met het voorberei den van de feestelijke districtstentoon stelling die gehouden zal worden van 21 tot en met 24 december. Tijdens de opening van de tentoonstelling en een later te houden receptie zal aan het 25- jarig bestaan van Kleurenpracht offi cieel aandacht worden besteed. Bij de festiviteiten zou men ook graag oud leden willen betrekken. Helaas heeft men met velen in de loop der tijd het contact verloren. Degenen, die de band willen herstellen of de opening en receptie willen bijwonen kunnen con tact opnemen met de heer W. Zandbergen, tel: 072-5335758. Bridge club Sans Atout HEILOO - Uitslagen van maandags- lijn: 1. Fam. v. Diepen 58,8% 2. Fam. Mak 57,7 B-lijn: 1. Mw. Lunsingh-de Waal 64,6% 2. Van de Klis-Pippel 57,5%, C-lijn: 1/2 Fam. Boer 57,9% 1/2 Roelofs-Schreiber 57,9%, D-lijn: 1. Tensen-v. Linden 56,3% 2/3 Corlien en Hermiel en mevr. Voorderbos-Vos 55,8%, E-lijn: 1. Ds. Winter-Hoogland 67,5% 2. Krul-de Buyzer 57,5%, F-lijn: 1. Fam. Doeleman 59,4% 2. Fam Mooy 56,3% HEILOO - De speelavonden gaan beginnen en dat betekent elke week een of meer 'mini-concerten' door leer lingen. De uitvoerende leerlingen doen er podium-ervaring mee op, en dat is voor een musicus heel noodzakelijk. Maar we denken ook aan u; ouders die hun kind willen laten kennismaken met muziek en muziekschool kunnen dat goedkoop en op een speelse, onge dwongen manier doen. Ze lopen bij ons binnen en zien en horen wat mogelijk is. Vanavond, woensdag, treden leerlingen van Doroté Crijns, piano-docente en Martin Rozema, fluitdocent op. Zij zul len apart spelen, maar ook in duo's van fluit en piano. Vrijdagavond 10 november weer piano, maar ook keyboard. Leerlingen van Fred Lodder komen dan op ons nieuwe podium. Hun optreden wordt afgewis seld'door dat van de trombone-leerlin gen. De trombone-docent, Coen van 't Hof, laat zijn leerlingen solistisch en in klein ensemble-verband spelen. Zij worden begeleid door piano of door een cassette-band. De speelavonden beginnen altijd om 19.30 uur, duren drie kwartier a een uur en zijn altijd gratis toegankelijk. Bijzondere muziekevenementen De nieuwe week begint met een Klezmer-studiedag, zondag 12 novem ber om 10.00 uur. Er zijn zoveel deel nemers, dat de inschrijving is gesloten. Als u als toehoorder wilt meedoen (dat kost maar een tientje voor de hele dag) dan kan dat nog wel. U mag dan de hele dag luisteren en om drie uur uw instru ment uitpakken en in het grote verza- mel-ensemble een partijtje meespelen. En dan samen een echt Klezmer-stuk instuderen en direct daarna uitvoeren. Als u dit wilt meemaken, hoeft u zich niet meer tevoren op te geven. Als u zondagmorgen om 10.00 uur aan de zaal bent is dat ook goed. HEILOO - Op 1 november werd na een verbouwing van twee weken het Chinees-Indisch-Thaise restaurant Woo Ping geopend in winkelcentrum het Hoekstuk. Deze feestelijke opening werd verricht door wethouder me vrouw Wuijster-Schuddeboom. Na een oorverdovend Chinees vuurwerk, werd het lint doorgeknipt en konden zo'n tachtig genodigden genieten van een uitgebreid openingsdiner. De direktie, Amin Hu en haar man Yun Ti Xu, bijgestaan door Amins zus en zwager, hebben al veel ervaring in de horeca. Amins opa en vader hadden beide restaurants; twee van haar zussen hebben een zaak in Schiedam en Leiden. Amin heeft daar veel ervaring opgedaan. „En na een paar jaar is het dan nodig dat je een eigen restaurant begint," vertelt ze. Amin en haar man hebben bij het opstarten van dit restaurant besloten vier keukens aan te bieden aan de gas ten: er zijn vele geréchten verkrijgbaar uit de streken Peking, Kanton, Szchang en Shang Hai. „De Thaise maaltijden zijn pittiger dan de Chinese," vertelt Amin. „Het bevat andere kruiden en dat maakt het aantrekkelijk voor men sen die graag eens iets anders willen proberen." Het is een uitstekend idee om dat aan de Pastoor van Muyenweg te doen in dit sfeervol aangeklede restaurant, met de vriendelijke bediening. Het is ook mogelijk om met een grote groep te komen eten, wanneer u uiterlijk één dag van tevoren reserveert. Spreekuur VYD HEILOO - De VVD-gemeenteraads- fractie houdt donderdag 9 november om 19.30 uur spreekuur in het gemeen tehuis, ingang Raadhuisweg. Vragen en opmerkingen zijn uiteraard vrij, maar opgave vooraf aan de fractiesecretaris GJ. Stokreef (tel. 5338445) of de frac tievoorzitter mevr. J.M. Cahn-Vogel (tel. 5332520) werkt een snelle en com plete beantwoording in de hand. Kaandorp, Paul Morsch en Wim van Wijk. Gedrieën bedienen zij al sinds 1975 met rijdende winkels een groot gedeelte van Heiloo en Limmen. De consumenten aldaar kunnen tevens gebruik maken van de unieke telefoni sche bestelservice die ZSH biedt. Zuivelservice Heiloo staat van oudsher bekend om de verse produkten, die zij in het assortiment heeft. Deze vers- groep wordt voor de Nederlandse con sument steeds belangrijker. Met de nieuwe rijdende winkel speelt ZSH in op deze behoefte. In de winkelwagen treft men dan ook alle versgroepen aan: vleeswaren, salades, brood en ban ket, binnen- en buitenlandse kaas, Mona-toetjes, zuivel- en zuivelproduk- ten van Limmer Polder, aardappelen, groente en fruit. Dit alles naast een compleet assortiment overige kruide nierswaren. Zuivelservice Heiloo is op (de) weg naar het jaar 2000. Doelstelling daarbij is het zo goed mogelijk bedienen van consumenten, die kwaliteit, service en gemak waarderen. Het aanbieden van dagelijkse boodschappen, met name versprodukten, tegen een concurreren de prijs vormt daarbij het uitgangspunt. Vanaf 15 november kan de nieuwe Optima rijdende winkel van ZSH in Heiloo worden bewonderd bij de klan ten van Henk Kaandorp. De hele week krijgt iedere bezoeker een aardige attentie. Al met al reden genoeg om een bezoek te brengen aan de nieuwe rijdende winkel. Eens te meer namelijk blijkt: ZSH blijft bij de tijd met service en kwaliteit. SALOMON Yun Ti Xu en Amin Hu zijn de trotse eigenaren van het nieuwe restaurant. HEILOO - Schildervereniging Tinte retto viert dit jaar het 50-jarig bestaan. In het kader van dit jubileum zijn diver se activiteiten bedacht, waar veel lief hebbers al van hebben kunnen genie ten. Zo werd er vorige week een ten toonstelling geopend in het gemeente huis, waarvan u elders in deze kant een verslag leest. Een ander initiatief is de portretaktie, waarbij samengewerkt wordt met de winkeliers van winkelhof 't Loo. Begin januari werd door de schildervereni ging en de winkeliersvereniging voor het eerst gesproken over deze bijzon dere aktie. In de loop van het jaar kreeg het idee steeds meer vorm, zodat het de komende weken tot uitvoer kan komen. Van veel winkeliers zal een portret gemaakt worden. Deze portretten komen bij collega-winkeliers in de eta lage te hangen. Het winkelend publiek kan meedoen aan een prijsvraag en kans maken op mooie prijzen, door de min of meer 'verdwaalde gezichten van de zaak' thuis te brengen. De vijf eerste Leden van Tinteretto concentreren zich op het zo goed mogelijk vastleggen van het model. Damclub Heiloo HEILOO - Uitslagen onderlinge com petitie: P. Zwart - J. Kraakman 0-2, F. Schouten - M. Out 2-0, L. Koersen - R. de Boer 1-1, C. Bijwaard - M. Houtenbos 0-2, A. Valkering - R. Koch 2-0, P. Heijne - C. v. Lieshout 0-2. Voor de competitie in de Kennemer Damkring is op maandag 13 november vastgesteld de wedstrijd D.O.S. (St. Pancras) - Damclub Heiloo. Jos Veldt poseert prijswinnaars krijgen een portret aan geboden door Tinteretto, in overleg te maken van de winnaar zelf of iemand anders, zoals kind of partner. De meeste portretten zijn inmiddels gemaakt. Marianne Vollers van de win keliersvereniging en Jan Hoek, voorzit ter van Tinteretto, zullen de portretten uitkiezen die in de etalages komen te hangen. Daarbij wordt waarschijnlijk gekozen voor 12 olieverfschilderijen en 24 schilderijen in andere technieken. Gedurende de aktieperiode, van 17 november tot en met 5 december, zijn de schilderijen in de etalages te zien. Daarna zullen ze nog enige tijd ten toongesteld worden in de koffieshop van de Hema. Meer informatie over de wedstrijd kunt u volgende week lezen in de Uitkijk post. De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 533 01 75. .v.v i.l De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! FALKLAND TONEEL van Peter van Straaten in theater De Beun. Vrij. 10 nov. en zat. 11 nov. om 20.15 uur. MAKEIAARO»» VFRZEKERINGEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 (5)330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 (5)111141, Kennemerstraatweg 33 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. ra 'MAKELAARS A-TAXATEURS ONROEREND GOED 1NVM DE STIJL DIE BIJ PAST... MET EEN ECHTE ALLEMAN1 IN DE KAST! Wij kunnen de herfst dat wilt, niet grauw warm en intiem met we met enige trots toevoegen: exclusief double breasted en scheerwol nu 2D2fc& j en somber, maar een kostuum waarbij ons 'Alleman-label en toch betaalbaar, 100% zuiver van f 549,-voor f 459,- A tie man mode man 'Wij denken In mode' Stationsweg 61, Heiloo 072 533 00 68 PS. Veranderingen en koffie zijn gratis the right feeling Vaak gekopieerd, maar nooit geëvenaard. SALOMON MONOCOQUE is de enige echte. Krachtige kantengrip, nauwkeurig stuurgevoel en optimale stabiliteit zorgen voor een uitstekende prestatie, een wens van elke skiër. SALOMON EXPERT SHOP, de enige in Noord-Holland. RIGHT FEEL Raadhuisweg 14, Heiloo, tel: 072 - 533 21 44 Prijsvraag /*C\ Voor alle zorgaanvragfen en informatie over zorg kunt u dit éne nummer bellen. Dag en nacht, zeven dagen in de week! REGIONALE THUISZORG ALKMAAR

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1