Bijzondere prestaties tijdens bowlingtoernooi Andere adressen Mvénementenagettda <Ze zeggen dat ik gek ben... PAGINA 6 Jaap- Wim van derjdorst De Wizzl-formule Wisselvalligwispelturig-, wisselaar: er zijn wis en waarachtig een hele boel woorden, die metwisbegin nen. En ook al schrijf je het anders, ook WizzV hoort in dit rijtje thuis. Over dat woord, dat begrip, zijn de afgelopen weken heel wat menin gen en standpunten uitgewisseld. Zelfs een stukje tekst daarover in de Uitkijkpost werd verwisseld, alsof de duivel ermee speelde. Gelukkig bleef het artikel leesbaar. Op deze plaats moet ik natuurlijk nog wel wat kwijt over Wizzl- Naast de bedreiging voor de clandizie van de winkels in het Stationscentrum is er natuurlijk ook de positieve kant voor de reizigers. Het blijft een moeilijke zaak voor de gemeente Heiloo, in het bijzonder het college van burgemeester en wethouders, om aan het einde van deze maand een definitieve beslissing te nemen. Wie weet kan ik nog een suggestie doen, die ertoe bijdraagt dat het - wat het ook worden mag - wel mee valt. Als men bij alle artikelen, die men in Wizzl wil gaan verkopen, nu ook eens een aantal zaken doet, die de gemeente zelf verkoopt? Paspoorten, rijbewijzen, uittreksels van de burgerlijke stand enzovoort. Het mes snijdt aan alle mogelijke kanten. De burgers kunnen zo indi rect ook buiten kantoortijden bij de gemeente terecht en hoeven er geen snipperdag voor op te nemen. De Wizz l-medewerkers hebben zeker hun handen vol aan het verzorgen van deze diensten. De gemeente betaalt een bepaald bedrag per handeling en men kan gewoon met een aantal mensen minder toe in het gemeentehuis. Of die mensen kunnen wat anders gaan doen, waar nu geen tijd en ruimte voor is. Wordt mijn suggestie, die ik voor een deel van een ander leen, in de praktijk wordt gebracht, dan geldt hiervoor natuurlijk ook een experi menteerperiode van zeg maar anderhalfjaar. Daarna wordt beke ken of het een succes is geworden of niet. In het laatste geval heeft de gemeente zelf een reden om Wizzl alsnog van het perron te laten ver wijderen, is men niet afhankelijk van de omzetten van de midden standers rond het station. De gemeente heeft de touwtjes dan pas echt in handen. Men heeft een eigen mogelijkheid om de wenselijkheid van Wizzl te controleren. Niet alleen als vergunningverstrekker, maar ook en vooral als belangheb bende. bij een succesvolle Wizzl-winkel, nog meer geprivatiseerd worden? Een vraag als een open deur, maar één die best gesteld mag worden. Uit de reacties op de handel en wandel van de gemeente komt altijd weer naar voren dat menig een zich afvraagt waarom bepaalde zaken bekostigd worden met belas tinggeld, met de door de burgers zuurverdiende centen. En vooral ook waarom bepaalde dingen juist niet worden gedaan. Laten ze mijn geld toch eens besteden aan betere straatverlichting, dan aan al die speelterreintjes,' roept een oudere plaatsgenoot, die in de wintermaan den naar de Filmliga gaat. Geef ons maar een trapveldje en geen bankenroept de jeugd, en hun ouders knikken instemmend. De enige mogelijkheid om echt invloed op het gemeentelijke beleid te hebben is eens in de vier jaar bij de verkiezing van de leden van de gemeenteraad. Het direct kiezen van bijvoorbeeld de burgemeester of uitspraken via een referendum zijn nog niet ingeburgerd. De gemeente, en in het bijzonder de gekozen gemeenteraadsleden, moet er nu vooral zelf voor zorgen dat men het verkregen vertrouwen waarmaakt. Dus veelvuldig over leggen met alle mogelijke betrokke nen. Persoonlijk heb ik daarmee wel goede ervaringen. En ik ver nam dat de burgemeester afgelopen donderdag naar een aantal winke liers in het Stationscentrum toe is gegaan om hun mening over Wizzl nog eens te beluisteren (en niet alleen via de krant te vernemen). Met een dependancevoor de publieksdiensten van de gemeente op het station wordt het natuurlijk nog veel makkelijker om te com municeren met de bevolking. Elke dag 5.000 mensen, die met de trein gaan, van wie het grootste deel Heilooënaar is. Komen ze 's och tends langs de informatiedesk van de gemeente, bestellen hun nieuwe paspoort of rijbewijs en halen die 's avonds op. Het lijkt me een pracht oplossing voor de forensen. En natuurlijk ook voor de omwonen den van het station: hoeven ze ein delijk niet eens richting 't Loo voor hun noodzakelijke aankopenbij de gemeente. Als je een plan bedenkt en je stelt een proeftijd vast, dan is het natuurlijk wel zaak om vantevoren goed af te spreken waarop je let bij de evaluatie. De 'Gemeente-wizzl' zal zeker veel klanten trekken, daarop hoef je niet te toetsen. Dat het wat rustiger wordt in het gemeentehuis tijdens de openings uren is ook geen reële graadmeter; menig ambtenaar zal dat wel best vinden. De heren en dames die tijdens het toernooi de eerste plaatsen wisten te behalen. HEILOO - Op zaterdag en zondag 4 en 5 november werden in het Bowling- en Snookercenter aan de Kennemer- straatweg in Heiloo de finales gespeeld van het door Bowlingvereniging Hei loo georganiseerde toernooi 'Ac-tive' Single Scratch Week. Met het record aantal deelnemers van 333 bowlers, was het zaterdag de finaledag van de 129 deelnemende eerste klassers. Bij de heren ging de titel naar de Amster dammer Alex Weymer, die zijn derde plaats in de voorronden via een kwart-, halve finale en knock down finale wist om te zetten in de hoogste plaats in deze klasse met een pinfall van 2544 over 13 games. De tweede en de derde plaats werden opgeëist door Theo Huygden uit Houten en Thomas de Vaan uit Breda. Monique Bley en Esther Brandsma, beide wonende in Heerhugowaard, wa ren de nummers 1 en 2 voor de Knock Down Finale van de dames. In deze laatste finale moesten zij de eerste plaats afstaan aan de van de vierde plaats komende Silvia Huyden uit Utrecht. Masterklasse De laatste voorronden en de finales in de Masterklasse waren zondag aan de beurt. Met de komst van de wereld kampioenen werd verwacht, dat er nog grote verschuivingen in de rangschik king zouden gaan plaatsvinden, maar dat pakte anders uit. Er werden slechts twee wijzigingen genoteerd. Erwin Groen Uit Goes was de enige van de Wereldkampioenen, die zich met een pinfall van 1272 op een vierde finaleplaats wist te nestelen achter Ronald Scholten uit Harderwijk, Remco Verboon uit Vlaardingen en de Belg Yves van Eyken. Topbowler Erik Kok uit Haarlem kon hier nog net de veertiende plaats bereiken met een gemiddelde score van 205,67. De show werd uiteindelijk gestolen door Erik Kok. Vanuit een 'onmogelij ke' veertiende positie wist hij, via de zevende plaats in de kwart finale een tweede plaats in de halve finale te bereiken. Met het uitschakelen in een spannende Knock Down Finale van zijn directe tegenstanders Ronald Scholten (vierde), Erwin Groen (derde) en Remco Verboon toonde Erik Kok zijn kwaliteit als Topbowler. In de dames Masterklasse was de span ning eveneens te snijden. Hier kon Ross Greiner uit Julianadorp zich met en zevende plaats nog net plaatsen bij de acht bowlsters in de halve finale. Met een run naar de vierde plaats was de Knock Down Finale bereikt. In deze allesbeslissende sportieve confrontatie gaven de dames elkaar niets toe. Riet Vandewalle en Chris Koopmans, beide uit Zoetermeer en de Zweedse Josephine Eliason moesten toezien hoe Ross Greiner tenslotte met enkele pins verschil de hoogste trede van het scha vot betrad. Uitslagen Active Single Scratch Week Heiloo 1995: le klasse Heren (vóór Knock Down Finale) en na ex aequo 4 en 5: 1. Alex Weymer, Amsterdam, 2544, le plaats na KDF; 2. Thomas de Vaan, Breda, 2529, 3e na KDF; 3. Paul Walberg, Amster dam, 2519,4e na KDF. le klasse dames (vóór Knock Down Finale): 1. Monique Bley, Heerhugo waard, 2158, 2e plaats na KND; 2. Esther Brandsma, Heerhugowaard, Yvonne van Lint, Rapport over betere uitvoering WYG HEILOO/AKERSLOOT/LIMMEN - Onlangs is het rapport verschenen, waarin aanbevelingen staan voor een betere uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) in de gemeente Heiloo, Akersloot en Limmen (de 'kleine HAL'). Het rapport, opgesteld door de ambte naren van de drie gemeenten, reikt oplossingen aan voor eerder geconsta teerde knelpunten. Die knelpunten ble ken uit het evaluatierapport dat de Hogeschool Alkmaar in augustus van dit jaar uitbracht. Het evaluatierapport gaf aan, dat vooral in de voorlichting en uitvoering verbetering nodig was. Daarnaast werd ondermeer de koppe ling van de hoogte van de eigen bijdra ge aan het besteedbaar inkomen aan de orde gesteld. In het ambtelijk rapport wordt aanbe volen om meer, meer specifiek en beter verspreide voorlichting te geven. Door -specifieke WVG-folders bij huisartsen, centra voor ouderen en dergelijke neer te leggen moet de doelgroep beter geïnformeerd worden over de regeling. Veel misverstand bestaat,over de hoog te van het WVG-budget en de termij nen van afdoening. Door daarover periodiek te rapporteren aan de bestuurders, WVG platform en ande ren kan hierin veel verbetering worden gebracht. Snelle afhandeling Kern van het rapport zijn voorstellen voor een snellere afhandeling van aan vragen. Dat kan allereerst door proce dure-afspraken te maken met de indi catiecommissie (de commissie die advi seert over de gevraagde voorziening. Verder wordt aanbevolen om meer met erkende leveranciers of aannemers te werken. Erkenning is mogelijk bij een gunstige prijs/kwaliteit-verhouding en vooraf gegarandeerde snelheid in de afwikkeling. Overigens blijft de aanvra ger in beginsel vrij in de keuze van de aannemer. Tenslotte worden in het rapport enige handreikingen gedaan waardoor een bepaalde groep aanvragers alsnog voor een beperkte bijdrage in aanmerking komt. Bij de draagkracht-berekening zouden meegenomen moeten worden de eigen bijdrage, eigen betalingen en het forfaitaire bedrag voor de vervoers kostenvergoeding. Daarnaast zou voor de kleinere woningaanpassingen (tot f 500,00) een WVG-bijdrage mogelijk moeten worden. Overigens komt de werkgroep tot de conclusie, dat die regeling van de kleine HAL redelijk afsteekt bij die van veel andere gemeenten. De colleges van b w van Heiloo, Akersloot en Limmen kunnen zich op hoofdlijn vinden in de conclusies van het rapport. De conclusies zullen aan de raadscommissies worden voorge legd en, na bespreking, in beleidsplan en verordening worden opgenomen. Aanvullende hebben de colleges van Limmen en heiloo nog wel de volgen de kanttekeningen. B en w van Limmen voelen niet voor het voorge stelde 'erkenningssysteem' voor aanne mers. De volledige vrijheid voor aan vragers moet het uitgangspunt zijn. 2095, 3e na KND; 3 Diemen, 20514e na KND. Masterklasse Hefën (vóór Knockdown ^eX\ëbben zij er behoefte aan om Fmale): 1. Remco Verjon, de voorgesteide aanpassing van de dmpn, 2753,2e plaats na draagkrachtberekening nog eens kri- Kok, Haarlem, 2739, le pllaats na tisch {q bekijken. b en w van Heiloo 3. Erwin Groen, Goes, 27 overwegen om in het zorgcoördinatie- wNI?' f\rr\r\r Knnrk centrum een WVG-spreekuur in te stel- Rnafe): 1 Riet v-h—üp len- Verder u'tbreidin8 via cursussen, Klaverjassen in Plan Oost gevoeld en dat is niet zo n prettig gevoel met alle vanuit Den Haag opgelegde bezuinigingen waarmee we nu al worden geconfronteerd. En ik schreef al dat het zaak is de belastingcenten op een verantwoor de wijze uit te geven. Ik weet dat er naar mij niet of nau- welijks geluisterd wordt. Dat is niet Bij een succes voor Wizzl gaat na Misschien moeten we maar gewoon naar de kosten kijken. Bij een voor de gemeente succesvolle Wizzl kost dit handenvol met geld. De Nederlandse Spoorwegen gaan pri vatiseren, dus die zullen met de extra inkomsten wel blij zijn. Maar in de kas van de gemeente wordt dit jqgjLoo - Vrijdagavond 10 november is bet weer de tweede vrijdag van de maand dus wordt er geklaverjast in het Oosthonk, Ooskanter 14. Er wordt gekaart voor de gezelligheid en een beetje voor de prijzen. Als u mee wilt kaarten dan kunt u zich opgeven bij telefoonnummer 5335179 of 5339249. Ook als u niet in Plan Oost woont mag u zich opgeven. De kosten zijn f 3,00 voor leden en f 4,00 voor niet-leden. Knock Down Finale): 1. Kiet Vandewalle, Zoetermeer, 2425,2e plaats na KND; 2. Josephine Eliason, België, 2404, 3e na KND; 3. Chris Koopmans, Zoetermeer, 2400,4e na KND. stage en dergelijke om de klantgericht heid te verbeteren. Tenslotte zou in de toekomst gekeken kunnen worden of er ergonomische deskundigheid inge zet moet worden. ZO heel erg, want mijn verhaaltjes zijn daarvoor niet bedoeld. Maar tussen de regels door staan er natuurlijk wel interessante dingen in. Stel je voor dat de informatie verstrekking door de gemeente wordt geprivatiseerd via de Wizzl- formule. Hoe zit het dan met uw en mijn privacy? Ik heb niet zoveel te verbergen, dus hiervan lang wakker liggen zal ik niet. Maar wat kan er, anderhalf jaar de tent weer dicht, gewoon omdat het te duur is. Maar dan mogen de omwonenden en de winkeliers in het Stationscentrum niet meer klagen dat ze naar het gemeentehuis moeten voor een pas poort of dat de omzetten dalen omdat er door het sluiten van Wizzl minder mensen komen. Maar ja, een gemeente doet het nooit goed of het deugt niet. Gevonden HEILOO - Bij de politie Heiloo zijn van 20 oktober tot en met 2 november de volgende gevonden voorwerpen aangemeld: diverse sleutels, een shawl in diverse kleuren, een zilver ringetje met rood steentje, een paar basketbal lschoenen, een zilver armbandje met zwarte druppels en 2 cd's. Nieuwe Unicefkaarten HEILOO - De najaarscollectie wens en kerstkaarten, kalenders, agenda's, puzzels, spelletjes, t-shirts en nog veel meer van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, is uit. In winkel centrum 't Loo zal op 17 en 18 novem ber en 1 en 2 december een stand met deze leuke kadootjes staan bij de ingang van Albert Heijn. Wanneer u aankopen doet bij deze stand, geeft u kinderen over de hele wereld een kans op een beter leven. De opbrengsten van de verkoop gaan namelijk direct naar de hulpprojecten die Unicef in de Derde Wereldlanden steunt. De artike len zijn ook te verkrijgen bij de Wereldwinkel, Stationsweg 105, tel. 072-5339443; bij mevrouw Ramler, Spoorlaan 13, tel. 5338625 en bij de familie de Vries, Kruysakker 13, tel. 5332471. Foresters verliest dik van Limmen LIMMEN/HEILOO - De wedstrijd Limmen-Foresters eindigde in een 5-1 overwinning voor de thuisploeg. De overwinning was verdiend voor de Limmenaren. De eerste helft een beter Limmen dat binnen zes minuten twee keer scoren door Perry Meyer en Frank Donker: 2-0. Dan de aansluitingstreffer via Vincent Doesburg die bekwaam de bal langs de keeper van Limmen schoof. Na rust een veel beter Foresters dat Limmen in een klemmende greep had. Schoten van afstand werden knap onschadelijk gemaakt door Metzelaar, notabene invaller voor Paul Kerssens. Dennis Dijkhuis kopte uit één van de vele aanvallen nog op de lat, tussen door had Limmen uit een counter 3-1 gemaakt door Harry Donker met een schitterende kopbal. Foresters knokte voor wat het waard was, achterin grote gaten latend. Dat Frank Donker in de slotminuten nog twee keer scoorde was voor hem leuk maar voor de wedstrijd niet meer interessant. De spitsen van leergeld uit Laatste golfwedstrijd kent verrassende winnaar HEILOO - De Condor Golf Country Club speelde afgelopen zaterdag het Condor Matchplay Masters. Deze tra ditioneel laatste wedstrijd van het golf- seizoen kent een verrassende winnaar in plaatsgenoot Marcel de Winter. Nog nooit eerder had de rond handicap 34 spelende de Winter zo sterk gepres teerd. Met een grote glimlach stapte hij dik tevreden van de achttiende hole. Matchplay is een speciale vorm van de golfsport. Normaal worden alle slagen bij elkaar opgeteld en is de winnaar degene die aan het eind van een ronde de minste slagen heeft. Nu echter speelt iedere speler per hole om 1 punt tegen één tegenstrever. Een speler heeft gewonnen als hij meer punten voor staat dan dat er holes te spelen zijn. Zestien spelers hadden zich door het seizoen heen gekwalificeerd voor deze belangrijke wedstrijd over 18 holes. Verdeeld over 4 poules startten zij zaterdagmorgen op de door herfstkleu ren gedomineerde baan. De hele wed strijd stond in het teken van de Romeinse gladiatoren die in een gevecht van man tot man vochten voor eer, geld of hun leven. Grote pech had Karei Beers die na een sterk spel op één slag verloor, van zijn directe tegenstander Bart Tijm, doordat hij vergeten was zijn bonusslag in te zetten. Ook hier gold geen genade en weg was zijn kans op de eindoverwin ning. 's Middags speelden de vier num mers 1 voor de plaatsen 1 en 2. Door de speciale opzet van de dag speelden de 4 nummers 2 voor de plaatsen 3 en 4.Tjo- Tjo van Twuyver werd verdienstelijk vierde nadat hij de beslissende putt verloor van Marc Abcouwer. Fonz van Haastrecht had tot op de laatste hole Foresters kunnen hier halen voor de komende wedstrijd, thuis tegen EVC. De uitslag kwam zodoende een kans op de eerste plek maar werd op een geflatteerde 5-1. Limmen stijgt uiteindelijk toch tweede achter de eer- en Foresters daalt. der genoemde Marcel de Winter Galerie Amber Tot 26 november exposeren bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 in Lim men twee kunstenaars: Ans Wortel met gouaches en Marianne Hol met sculp turen en plastieken. Geopend: donder dag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak. De feestelijke opening is zaterdag van 15.00 tot 17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 12 november is in Galerie De Kapberg een expositie van schilde rijen en schuurpapieren van Jan Deckwitz en polystyreendrukken van Joyce Ennik. Geopend: zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak. Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Galerie Nu Tot en met 12 november: olieverfschil derijen van Harry M. Dercksen en keramiek van U. Barbara Biasing. Openingstijden: donderdag t/m zondag 13.00 - 17.00 uur. N. v.d. Veenstraat 48, Castricum. De Witte Brug Tot januari hangen in sauna De Witte Brug in Castricum enkele acrylschilde- rijen van Berthy Müller. Galerie Dijk 1 Tot 10 december is er een expositie genaamd 'Kunst-kado'. Het is een selectie kunstwerken voor 'vriendelij ke' prijzen. Er zijn etsen, zeefdrukken, objecten en werk in gemengde technie ken van diverse kunstenaars. Openingstijden: donderdag t/m zater dag 12.00 - 17.00 uur, zondag 14.00 - 17.00 uur en op afspraak. Galerie I?ijk 1, Alkmaar. Expositie in Kliniek voor Kleine Huisdieren In de wacht- en spreekkamer van de huisdierenkliniek aan de Comman deurslaan 1 is tot half december een expositie te zien van aquarellen van Jannie Brouwer. Openingstijden: maan dag t/m vrijdag van 8.30 tot 19.30 uur en zaterdag van 10.30 tot 13.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 19 november: de tentoon stelling 'Onder de loep': Oude meesters in een nieuw daglicht. Kleine presenta tie: 'Aanwinsten 1980-1995: een selec tie'. De Oude Pastory Tot en met 13 januari zijn bodemvond sten en materiaal over afgravingen te zien van de Archeologische Werkgroep van de Vereniging Oud Heiloo. Openingstijden: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Tevens op afspraak. Bel daar voor Fred Berendse: 072-5119162. Gemee*e Heiloo Afdeling ociale zaken. Spreekuren iedere werkdag van 8.30- 12.00 uur, tel-5313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m donderdag 8.30-.q.00 uur, tel. 5313184. Indicatiecommissn Heiloo Aanvragen voor hucvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoqing, alarmering en warme maaltijden (lenen te worden gericht aan de Indicuiecommissie Heiloo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th. Delleman (tel. 072-5313184). Spreekuur: maandag t/m donderdag 8.30-12.00 uur. Voorzieningen Gehandicapten Voor vragen over rolstoelen, wonin gaanpassingen en vervoer- voorzieningen in het kader van WVG: afdeling Sociale Zaken, D. Bruijn, tel. 5313188. PLANpraktijk Consument en Huishouding Hulp bij vragen en/of problemen op financieel gebied; budgetvoorlichting en schuldhulpverlening. Spreekuur vol gens afspraak op het adres: afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo. Telefoon: 5313198. Regionale Thuiszorg Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-5127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30- 9.30 uur. Alarmnummer: 072-5619818. Zorgloket Heiloo Centrum voor Wijkgerichte Functies in de Schalm. Voor informatie, advies of bemiddeling van alle zorgvoorzienin gen voor 55-plussers. Hoog en Laag 32; openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Telefonisch bereikbaar van 9.00 tot 17.00 uur, tel. 5338704. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (R.I.M.A.) Heiloo: Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 072- 5051250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: ma., wo. en vr. tel. 5334828, b.g.g. 5338850; di. en do. tel. 5332156. Bellen tussen 8.30-9.30 uur. Ziekenfonds/U ni vé Voor vragen of advies: kantoor aan de y R. van der Weijdestraat 1, Alkmaar, tel. 072-5277277. Patiënten Belangenbureau Spreekuren: dinsdag 9.30-11.30 uur en donderdag 13.30-15.00 uur, tel. 072- 5114147. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens dag en nacht bereikbaar: tel. 072- 5613614. Vragen over AIDS? Bel gratis de AIDS Infolijn: 06 - 0222220 op werkdagen van 14.00 - 22.00 uur. Hiv-geïnfecteerden en betrokkenen bellen de Hiv-Pluslijn: 020 - 6850055. Unie van Vrijwilligers Heiloo De UW helpt waar nodig is: vriend schappelijk contact, luisterlezen, socië teit, bingo, thee schenken, ziekenhuis begeleiding, watergymnastiek, huiska merproject en dagverzorging. Helpt u de UW helpen. Bel voor informatie: mw. W.P. Klamer, tel. 072-5054112, Dusseldorperweg 119,1906 Limmen. Rode Kruis Heiloo Rode Kruis-gebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: ir. J.H. Brinkhorst, Maas Geesteranusweg 20, 1851 BP Heiloo, tel. 5332545. Welfare: mevr. S. Louweret-Huizenga, Goodeslaan 24, 1852 ET Heiloo, tel. 5334467. Speel-o-theek regio Heiloo: Slimpad 16c, Heiloo, tel. 5333399 Vluchtelingenwerk Heiloo Contactadres: dhr. A. Haanstra, afde ling Sociale Zaken, gemeente Heiloo. Bank: Amrobank, rek.nr. 45.38.84.164 (giro van de bank: 2162), t.n.v. Vluchtelingenwerk Heiloo. Senioren Info Centrum Westerweg 284, 1852 AS Heiloo, tel. 5331297. Op werkdagen van 9.00-12.00 uur. Inlichtingen: mw. I. Tamis. Informatie over voorzieningen en mogelijkheden voor senioren. Stichting Ouderenwerk Heiloo Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 5331297. Activiteiten overdag: sport, creatief, talen, educatief. Ontwikkeling en ondersteuning. Dienstverlening: Graag Gedaan, coör dinator J. Bruijn, tel. 5333921, b.g.g. C. van Ginkel, tel. 5334133; Vrijwilligers Vervoer, tel. 5331390; Tafeltje Dekje, aanvragen tel. 5313183. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat J. de Boer, Westerweg 46, 1851 AC Heiloo, tel. 5121058. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: B. Oud (voorz.), Torenlaan 31, 1851 TA Heiloo, tel. 5332105, of mw. A. Schaap-Kamper (secretariaat), De Driestal 40,1852 RC Heiloo, tel. 5331134. Alg. Ned. Invalidenbond Bond van gehandicapten en arbeidson geschikten. Secr.: Asterstraat 13, 1815 XP Alkmaar. Contactpersoon De Egmonden: P. Kool, tel. 072-5064866. Contactpersoon Heiloo/Limmen: A. de Haas, tel. 5332328. WAO-AAW Groep Heiloo e.o. Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur na tel. afspraak: mw. Braids, tel. 5331840. FNV Info-team Heiloo-Limmen Spoed-informatie: tel. 072-5051608 of 072-5065397. Bouw- en Houtbond FNV Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur op het adres Holleweg 92 te Heiloo Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.00-20.00 uur (met uitzon- y dering van de maanden juli en augus- tus). Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00- 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Uitleenpost ABN AMRO 2S Openingstijden^ donderdag van Thérèse Thjang. Kennemerstraat weg 97. Kachelmuseum De tentoonstelling 'Noodkacheltjes in de oorlogswinter '44-'45' loopt tot en met 31 december. Het Kachelmuseum is alleen geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Bierkade 10, Alkmaar. Muziek op de winteravond Vrijdag 10 november: concert van pia nist Paul Komen met een veelzijdig repertoire. Aanvang 20.15 uur, zaal open 19.30 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar en kosten: f 10,00; voor donateurs, CJP, 65+ en 18- f 7,50. Wiite Kerk, Kerkplein, Sint-Pancras. Inlichtingen: 072-5641343. Interkerkelijke Vereniging voor alleen- gaanden Maandag 13 november: een buffet en dia's voor alleengaanden vanaf 25 jaar in De Kennemer Prins in Alkmaar. Thema: 'Israël'. Kosten f 25,00. Aanvang: 19.30 uur. Opgave en info: tel. 072-5337282 of 023-5313902. Boerderij de Valburg Zondag 12 november: lezing door Bas Klinkhamer. Titel: 'Contact, het gewoonste wonder', over de omgang met anderen. Aanvang: 14.30 uur. Geesterweg 24, Uitgeest. Toegang f 10,00; tel. opgave noodzakelijk: 0251- 312166 of 312098. Vereniging van Spiritualisten Maandag 13 november: openbare avond. Medium G. Pompe zal a.d.h.v. meegebrachte foto's of voorwerpen zielsbeschrijvingen geven van overle denen en levenden. Aanvang 20.00 uur. Remonstrantse Kerk, Fnidsen 33 te Alkmaar. Kosten: f 7,50. Info: 072- 5336267 of 5334280. Shubert-recital Vrijdag 10 november: Shubert-recital door oud-Heilooër René van Sluis en pianist Rinus Groot. Aanvang 20.15 uur in de Hervormde kerk te Castricum. Kaarten a f 19,50 (f 15,00 voor CJP en 65+) zijn te reserveren via 072-5334341. Fides Rebekkah-loge Donderdag 9 november: open avond voor belangstellenden. Rebekkah's zijn de vrouwelijke leden van de Independent Order of Odd Fellows, een wereldwijde organisatie. De avond is gericht op bezinning en ontmoeting. Aanvang: 20.00 uur, Varnebroek 17A in Alkmaar. uur, zaterdag 10.00-12.00 uur. Telefooncirkels: mw. J.C. Gankema, Boswinde 3, 1852 XE Heiloo, tel. 5330161. Vakantiewerk: mw. A.G. Vonk-van Steenis, De Laghe Weijdt 62, 1851 SM Heiloo, tel. 5332620. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Sekr.: Runxputteweg 20, Heiloo, tel. 072-5051922. Rolstoelbus Heiloo Inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. De Rolstoelbus is dagelijks beschik baar. 10.00-12.00 14.00-20.30 14.00-16.00 10.00-12.00 14.00-20.30 10.00-12.00 14.00-20.30 10.00-12.30 De Loet, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30-11.30 uur. Uitleenpost Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30-11.30 uur. VW Heiloo Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, Postbus 5,1850 AA Heiloo. Hoofdinformatrice: mevr. A. de Moor, Nijverheids- weg 11, Heiloo, tel. 072-5333719. Peuterspeelzalen in Heiloo Opgave-formulieren en informatie boekjes zijn verkrijgbaar bij de peuter speelzalen: Brammetje en Olleke, Mariënstein 179, De Teddybeer, Slimpad 16b en Pippeloentje,De Hucht 2a. Verdere inlichtingen bij h^t inschrij vingssecretariaat: Lida de Vries- Wagenaar, telefonisch bereikbaar uitl- suitend op dinsdag en donderdag tus sen 9.00 tot 10.00 uur via tel. 072- 5333673. St. Peuterspeelzaal in Plan Oost Peuterspeelzaal Pino, in de Benedic- tusschool, Hasebroekweg 21. Opvang van peuters in 2 groepen: maandag- en donderdagochtend dinsdag- en vrij dagochtend. Voor nadere informatie: mw. M. Konijn-Oudhuis, tel. 072- 5400186. Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur 4,00. Contactadres (uitsluitend telefo nisch tussen 12.30 en 13.30 uur): 072- 5331253 (niet op dinsdag); b.g.g. mw. Haverman-v. Stigt, tel. 072-5337142. Open Drive bij EHK HEILOO - OP 13 november is er weer de maandelijkse Open Drive van kla- verjasclub E.H.K. Deze wordt gehou den in het Open Huis in 't Loo. U bent van harte welkom, zowel als koppel als éénling. Op de overige maandagen is er de wekelijkse clubavond. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Heilooër Amateur Fotoclub HEILOO - Op onze clubavond dinsdag 14 november van 20.15 op tot Mijterfestival bij Echte Bakker Hemmer HEILOO - Net als Sinterklaas houdt Echte Bakker Jan Hemmer van ver wennerij. Voor het grote Sinterklaas feest in december is men al druk bezig met het treffen van de voorbereidin gen. De bekende recepturen haalt Hemmer weer voor de dag en diverse lekkernijen worden proefgebakken en in het assortiment opgenomen. De mijter als banketprodukt of als har tige snack is een nieuw produkt van de Echte Bakkers. Ze popelen dan ook om deze lekkernij te kunnen introduceren. Daarom houden alle 350 Echte Bakkers in Nederland een groots mij terfestival met een keur aan zoete en hartige mijters. Alleen de beste grondstoffen en spece- 22.45 uur zullen in zaal 6 van het Open rijen zijn goed genoeg voor de Echte Huis (ingang naast het restaurant de Bakker om er zijn heerlijke mijters mee Loocatie) foto's van de leden worden te bereiden. Zo wordt in de bakkerij geselecteerd voor de expositie 'Heiloo alleen gebruik gemaakt van de fijnste 1300 jaar', welke de gehele maand speculaaskruiden, zuiver amandelspijs december gedurende de openingsuren en echte boter. Met een speciale steker in de foyer van het Open Huis te zien in de vorm van een mijter steekt de zal zijn. Het Open Huis is alleen open Echte Bakker plakken koekdeeg uit en wanneer er activiteiten zijn, dus bij varieert hij met diverse vullingen. De voorgenomen bezoek even tel. 072- mijters worden nog met de hand 5333368 bellen. gemaakt en bestaan uit gevuld specu- Op de clubavonden, zo ook op 14 laas met amandelspijs, afgewerkt met november, zijn amateurfotografen, die marsepein, greinsuiker of met gebran- overwegen lid van de H.A.F. te worden, de amandeltjes. Daarnaast zijn er ook altijd geheel vrijblijvend van harte wel- diverse hartige mijters bereid van een kom. De heer Gihaux stuurt u op tele- roomboter korstdeeg en gevuld met fonische aanvraag 072-5331207 graag hartige vulling. Voor elke liefhebber een brochure, waarin u alle informatie een andere mijter. De mijter is lekker vindt, en desgewenst ook het jaarpro- voor bij de koffie, thee en als tussen- gramma toe. doortje. Een ware verwennerij.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6