Limmer IJsclub: een eeuw ijs en sneeuw Begroting zet LG en oppositie tegenover elkaar ttv Limmen Schitterende opening carnaval met Sterren Gala Sinterklaas komt naar Limmen V?. Handbal Meervogels AKERSLOOT - Werden de eerste twee thuiswedstrijden door de dames van Meervogels verloren, de derde werd glansrijk gewonnen. Kwiek was de dupe van een gedreven Meér- vogelsteam dat door Petra Jonker op een snelle 2-1 voorsprong kwam. In de eerste helft werden veel kansen gemist. De hoge ballen van Ellen Tiebie en Mirjam Kerssens waren ongrijpbaar voor de Kwiekgoalie, en daarna was haar zwakke zijde bekend. De teams gingen met 8-5 rusten. In de eerste fase van de tweede helft speelde Meervogels gedegen handbal. Wendy Zandbergen opende een serie van vijf doelpunten en halverwege de tweede helft werd het verschil 7 punten en was het pleit bijna beslecht. In de laatste vijf minuten namen de teams veel risico, wat leuk was voor hét publiek: er werd tienmaal gescoord. De einduitslag, 27- 17, was eigenlijk nog geflatteerd. Met in het geheugen de forse beker winst op Casino Zandvoortmeeuwen zag het er voor de Meervogels-heren in de eerste helft niet naar uit dat er nu ook winst behaald zou worden. Het eerste kwartier kreeg Meervogels veel kansen maar stonden een goede keep er, paal en lat in de weg. Theo Krom, weer terug in de basis, bewees het Meervogelsteam goede diensten door in de eerste helft viermaal te scoren. Trainer/coach Gerard Teunissen had zijn spelers vooral op het hart gedrukt zich niet te laten intimideren door de meeuwen, wat met het goedleidende scheidsrechtersduo Elout en Elout lukte. Bij 14-13 pakten de heren de kans verder uit te lopen naar 16-13. Enige prima reddingen van keeper Sander Verduin gevoegd bij de zuivere schoten uit de tweede lijn van Jacco Kerssens zorgden voor de eerste winst in de zaal. Eindstand 18-16. Volleybal-competitie LIMMEN - Donderdag 16 november om 19.30 uur start in sporthal De Enterij een volleybal mixed-competitie om het familie- en stratenkampioen- schap van Limmen. Twaalf teams doen hieraan mee. Deze zijn ingedeeld in drie poules. Elk van deze poules speelt één avond in de vier weken en ieder team speelt dan twee wedstrijden. De winnaars zullen later in een competitie uitmaken wie er zich kampioen van Limmen mag noemen. Schietvereniging De Vrijheid LIMMEN - De uitslag van woensdag 8 november: Klasse E: Theo Vermolen 96, Klasse A: 1. Rob Schaft 100,2. Jolanda Hageman 96, 3. Peter van Duivenvoorde 94, Klasse B: 1. John Nuyens 95, 2. Erno Koppes 94,3. Bart Sassen 92. Klasse C: 1. Freek Bakker 96,2. Erik Weijer 94,3. Ronald Hageman 93. Klasse D: 1. Marco Ehlhardt 90,2. Koen Hes 90,3. Mark Baltus 82. Louis Roekens driebandentoernooi AKERSLOOT - Als hommage aan de in september overleden biljartcollega Louis Roekens organiseert biljartcen trum Akersloot een driebandentoer nooi. Een zeer sterk deelnemersveld zal aan dit toernooi deelnemen. Uit de plaatsen Uitgeest, Castricum, Limmen, Heiloo en Akersloot zijn twintig spe lers geïnviteerd, uit iedere plaats vier zodat met recht gesproken mag worden van een Team-Driebandentoernooi. Alle biljarters spelen 8 partijen, ver deeld over vier wedstrijdavonden, om zodoende de wisseltrofee voor het team dat als beste geëndigd is in ont vangst te nemen. Dit toernooi zal plaatsvinden op zondag 19 en zaterdag 25 november, zondag 10 en woensdag 20 december. De volgende biljarters zijn geïnviteerd voor dit Louis Roekens Toernooi. Uitgeest: J. Roekens, M. Reulen, A. Berkhout, Th. Koper; Castricum: C. Liefting, T. Groot, G. Zoomer, W. Rumphorst; Limmen: A.G. de Boer, R. Mooij, J. Levering, P. Weijers; Heiloo: T. Boerhof jr., L. de Jong, J. Frans, T. Boerhof sr.; Akersloot: H. Levering, J. Velzeboer, S. Schoon, Th. Oud. Biljartclub De Trekstoot AKERSLOOT - De vrijdagavond-bil jartclub van café De Vriendschap uit Akersloot bestaat 12 1/2 jaar. Ter gele genheid hiervan organiseren zij een nederlaagtoernooi tegen 12 andere ver enigingen uit omliggende plaatsen. Het is de bedoeling dat andere verenigin gen hen een zo groot mogelijke neder laag toebrengen. Om de twee weken speelt er een andere vereniging, te beginnen met de biljartclub van café 't Pontje, ook uit Akersloot. Andere ver enigingen die hier aan meedoen komen uit Limmen, Heiloo, Uitgeest, Scher- merhorn, Zuid-Schermer, Castricum en Egmond. Tijdens dit nederlaagtoernooi, dat begint op vrijdag 17 november en zal duren tot 19 april, zal een grote loterij worden gehouden met tal van schitte rende prijzen, waaronder twee Shi- mano fietsen, een magnetron en pan- nensets. Deze prijzen zullen worden verloot op de grote feestavond welke op zaterdag 20 april wordt gehouden. Tevens zal die avond de prijsuitreiking plaatsvinden van dit nederlaagtoer nooi. Alle wedstrijden worden in het nieuwe biljartcentrum gespeeld. Daar heeft men de beschikking over een zestal gloednieuwe wedstrijdbiljarts. LIMMEN - In de tweede helft van de vorige eeuw werden er veel ijsclubs opgericht. De Limmer IJsclub was er daar één van. Dit jaar viert de vereni ging haar eeuwfeest. Dat gebeurt eind december, wanneer een receptie wordt gehouden met daaraan gekoppeld een tentoonstelling met vele foto's. Ook is er een boek samengesteld, waarin de historie van de vereniging is verwoord en met talrijke illustraties in beeld wordt gebracht. Tenslotte komt er een videoband met enkele markante momenten uit de recente geschiedenis van de Limmer IJsclub. Juist 1895, het oprichtingsjaar, was voor de liefhebbers van de Hollandse win terpret en -sport een gedenkwaardig jaar. Allereerst vanwege de winter die in januari veelbelovend inzette met aanvankelijk wat sneeu, gevolgd door lichte vorst. Aan het einde van de maand bedekte een dikke witte vacht het land, welke tot in maart bleef lig gen. In februari zette een vorstperiode in, die zou leiden tot de koudste maand sinds 1850. Het werd één van de mooi ste schaatswinters sinds jaren. In dat jaar werd ook de IJsbond Flollands Noorderkwartier opgericht, de voorloper van hetgeen we thans kennen als het Gewest Noord-Holland- Utrecht. Aan het einde van het jaar zat men opnieuw 'dik in de winter', zoals duidelijk wordt uit berichtgeving in de Aikmaarsche Courant van (zondag) 29 december 1895. De zaterdag ervoor hebben vier Limmers 's avonds de koppen bij el kaar gestoken: Cornelis Breetvelt, Christiaan Kieft, Piet van Kessel en Cornelis Groot. Waar het viertal hun plannen besprak is niet meer te achter halen, maar de ontmoeting is zeker een feit: de oprichtingsakte van de Limmer IJsclub - die toen al deze naam kreeg - geeft dat duidelijk aan. Deze akte met handtekeningen berust in het Rijks archief in Den Haag, een afschrift is in het bezit van de vereniging. In diezelfde akte c.q. statuten lezen we ook een aantal zaken over de doelstel ling van de Limmer IJsclub. In artikel 2 staat daarover: 'Het doel der vereniging is het maken van voldoende ijsbanen tot algemeen verkeer en tevens werk verschaffing op het ijs'. Gezien dit laat ste punt is het niet verwonderlijk dat onder de bestuursleden zich de presi dent armvoogd (Charitas) van Limmen bevindt en een diaken van de Hervormde kérk. De vereniging zal in de loop der jaren meegaan in de vele golfbewegingen en uitkomen op de zeer levendige sport vereniging die het thans is. Bekende namen, ook buiten Limmen, zijn in de jaren veertig en vijftig Arie Krom en Klaas Min. Arie won al in 1933 als eer ste een gouden medaille tijdens het gewestelijk kampioenschap. Klaas Min startte maar liefst vijfmaal in de Elfstedentocht, waarvan vier keer als wedstrijdrijder. Ruim twintig jaar later zijn het Ton Groot en Piet Bloedjes, die deze fakkel hebben overgenomen, waarbij Ton het tot Nederlands kam pioen marathonschaatsen op kunstijs banen brengt en Piet zich mag laten selecteren voor de Nederlandse kam pioenschappen langebaan. Met paard en slee op het Limmer Overdie in de winter van 1963. Arie Krom in 1933. Om het jubileum blijvend vast te leg gen heeft de Limmer IJsclub door Henk Brandsma een jubileumboek laten schrijven. Het boek leest zeer prettig en is ruim voorzien van allerlei schaatswetenswaardigheden, die niet louter op Limmen zijn gericht. Wel leest men bijvoorbeeld alle namen van de deelnemers aan Elfstedentochten in het boek, voor zover deze achterhaald konden worden. Daarnaast zijn ook alle uitslagen van de Ronde van het Overdie om de Arie Krom-bokaal opgenomen, compleet met een foto van iedere winnaar. Ook de namen van de deelnemers aan school- en kinderwed strijden worden vermeld; de oudste hiervan dateert uit 1927. In het boek zijn naast tekst en foto's ook alle namen van besjuursleden opgenomen sinds het jaar van de oprichting, 1895. Een imposante lijst, met daarop nog steeds vele bekende namen. Hiet boek kreeg als titel: 'Een eeuw ijs en sneeuw, het Limmer Winterboek'. Voor vele (oud-) Limmers moet het een boek boordevol herkenning zijn. Het zal worden gepre senteerd tijdens de eerder genoemde receptie van de ijsclub op vrijdag 29 december. Wie belangstelling heeft kan zich nu al inschrijven. Dat is zeker aan te bevelen, daar de oplage beperkt wordt gehouden. De prijs bij voorinte kening bedraagt f 29,50 per stuk, daar na - voor zover nog in voorraad - kost het f 35,00. Inschrijven kan via de invul bon, welke in de bij dit artikel staande advertentie wordt vermeld. Voor even tuele informatie kan men contact opne men met Rein Koelemeij, Bogerdlaan 6 te Limmen, tel. 072-5051556. LIMMEN - De 1996, die afgelopen donderdag door de raad van Limmen is goedgekeurd, heeft de scheiding der politieke geesten opnieuw geaccentueerd. De LG kon zich redelijk vinden in de begroting. De oppositiepartijen CDA, WD en PvdA waren een andere mening toegedaan. Reden waarom de oppositiepartijen niet hebben ingestemd met de voorge stelde begroting. In de politieke ver houdingen van Limmen niet onoverko melijk. De LG heeft zetels en dus stem recht genoeg om goedkeuring van de begroting zelfstandig te regelen. Subsidie bibliotheek omstreden Voor de LG (mevr. Kuijper) is er geen reden voor feestvreugde omdat het tekort in de voorgestelde begroting slechts f 40.000 is ten opzichte van een tekort van 560.000 gulden vorig jaar. De door het college gekozen oplossing biedt voor het moment wel soelaas, maar is niet van structurele aard. En er is een structureel tekort van f 600.000 als gevolg van investeringen ten behoe ve van de Rijksweg, het gemeentehuis en verlies op het bedrijventerrein. Structurele dekking zou neerkomen op tweemaal 20% OZB verhoging. Maar die oplossing zal niemand in dank afne men. Ondanks de zorgelijke financiële situatie opteert de LG voor een zelf standige gemeente Limmen. Een kern takendiscussie is daarvoor onontbeer lijk. Zorgen maakt de LG zich over de gang van zaken rond de Huisvuilcentrale. De LG vraagt zich af of het aanbieden van afval ook elders en dan uiteraard goedkoper kan plaats vinden. De LG is blij met de voorgeno men verhuizing van Conquista naar het voormalig parochiehuis en hoopt dat jeugd en omwonenden in juiste harmo nie met elkaar kunnen leven. De LG vindt het jammer dat Egmond het heeft laten afweten voor wat betreft de ontsluiting op de A9 tussen Heiloo en Limmen. De standplaatsen voor de mobiele wagens voor het winkelcen trum is LG een doorn in het oog en LG verzoekt het college maatregelen te treffen. Ook de extra verhoging van de subsidie (f. 10.000.) voor de bibliotheek is de LG in het verkeerde keelgat geschoten. De LG gaat in eerste instan tie niet met deze verhoging accoord en zal met een daartoe strekkende motie komen. Problemen heeft de LG ook met de effecten van de ontwikkelings plannen van Schiphol; 834 burgers van Limmen zullen straks worden gestoord in hun nachtrust. In samenwerking met de fractie van de PvdA wil de LG in een motie het college activeren in het maken van bezwaren. Nog geen wonderen verricht Het CDA (de heer Van Noord) had verwacht dat het college iets waar had gemaakt van de vorig jaar in het voor uitzicht gestelde wonderen. Toen was volgens het college de tijd nog te kort. Maar ook nu ligt er een begroting waarin vrijwel niets gebeurt. Broddelwerk, zo noemt Van Noord de begroting. Bezuinigen op kleine posten en dat bedrag meteen weer uitgeven aan zaken van twijfelachtige noodzaak (manschappenwagen brandweer, inspectie Dusseldorpervaart en ener giebeleid). Geen waar voor je geld en daarom kan het CDA zich niet vinden in de voorgestelde OZB verhoging. Het CDA wil structurele maatregelen en volgens het CDA wil de LG dat ook. Waarom maakt het college geen gebruik van deze realistische stemming in de raad? Daarom is het uitermate triest dat het college met zo'n nietszeg- LIMMEN - Hoewel het eerste senio renteam van de Limmense tafeltennis vereniging tot nu toe steeds in ver trouwde en sterke formatie heeft kun nen opereren, zijn de resultaten op zijn minst zeer wisselend te noemen. De laatste ontmoeting, in Schoorl, was een spetterende ontmoeting met acht van de tien partijen in drie games, waarvan er vijf door de Limmenaren werden gewonnen. Even kwamen ze zelfs op een 5-3 voorsprong, maar daarna gin gen de laatste twee verloren en werd het een zwaar bevochten 5-5. Het tweede team deed met invaller Mike goede zaken in 't Zand tegen Doko 2 en had hier ook weer in Cor zijn onverslaanbare stopperspil; Jaap en Mike voegden daar elk een puntje aan toe en dankzij dubbel werd het een 6-4 overwinning. Het derde speelde in een koude zaal - verwarming in Limmen is al enige weken kapot - tegen Spoetnik '81 5 toch maar zes partijen in drieën (om warm te worden, wellicht). Het derde gunde de tegenstander zelfs een voor sprong van 2-0, daarna werd geen punt meer uit handen werd gegeven; een ruime 8-2 overwinning houdt ook dit team dichtbij de top van de poule. Dit bleek later in de week nogmaals toen ze in Den Helder uitkwamen tegen Turnlust 1: ook hier werd een 8-2 over winning geboekt, waarbij Martijn Krom en Leo de Rosendaele beiden in hun enkelspelen onverslaanbaar waren en Mike en Leo het dubbel toch nog nét uit handen gaven. Het vierde team is nog steeds op weg naar het kampioenschap - heeft inmid dels de voorsprong op de concurrentie vergroot naar zo'n vijftien punten - maar moest tegen Typhoon 4 toch genoegen nemen met een nipte over winning van 6-4. Als de verwarming weer draait kan dit team vrijdag al de vlag uit de kast halen in de thuiswed strijd tegen DOV 17. Het jeugdteam won eerst fraai van Alkmaar '71 met maar liefst 8-2 en moest een klein stapje terug tegen DOV 5 waarbij Sebastiaan in de aller laatste partij een mooie 5-4 voorsprong nog prijs geven. LIMMEN - Afgelopen zaterdag werd het carnavalsseizoen van de Uylen- spieghels traditioneel geopend met het Prinsenbal. Meer dan tweehonderd bezoekers waren getuige van de ver schillende wisselingen in het gevolg van Prins Tyl VIII. En deze bezoekers heb ben werkelijk een schitterende opening gezien. Op zeer ludieke en carnavaleske wijze lieten de Uylenspieghels in Hollywood- acts de een na de andere persoon ver dwijnen of opkomen, alles vergezeld door de nodige decors en licht- en geluidseffecten. Eén en ander werd nog eens uitvoerig toegelicht door verteller Gerard Broedersz. Allereerst was er de wisseling van het raadslid Martin Baars met adjudant Ronald Baars. Via 'Singing in the Rain' werd hun beider kleding verwisseld en werd Martin Baars de nieuwe Adju dant voor het komende jaar en Ronald Baars trad toe tot de Raad van Elf. Bij deze act sneuvelde ook de Hoffoto- graaf Peter van Kessel en zijn plaats werd ingenomen door Jaques Mooij. Verkoop Welfare LIMMEN - De Welfare van het Rode Kruis houdt weer een verkoopmiddag. Op maandag 20 november van 13.30 tot 15.30 uur zullen alle door de deel nemende dames gemaakte artikelen voor u uitgestald liggen. U kunt ze dan bewonderen, maar vooral graag kopen. Zoals u weet zijn de prijzen van de arti kelen heel laag, omdat alleen de kosten van het materiaal berekend worden. Van de opbrengst wordt weer nieuw materiaal aangeschaft. Er is voor elk wat wils: kussens, tafelkleden, schorten, dekservetten, poppen, poezen, wollen sokken, wenskaarten, kortom teveel om op te noemen. Natuurlijk wordt er weer onze bekende grote verloting gehouden met diverse mooie prijzen. U bent van harte wel kom in De Cameren op maandag 20 november. Overigens keerde Peter later terug als nieuw Raadslid. Daarna was het de beurt aan Arjan Kaandorp. Via een Dracula-act werd hij nat en wel afgevoerd en werd zijn plaats ingenomen door het nieuwe Raadslid Robin Legdeur. Overigens blijft Arjan Kaandorp wel Hofmuzi- kant. Bij deze act speelde Marilyn Monroe ook nog een rol en zij werd onthuld als Kyra Bakker, de nieuwe secretaresse. Hierna volgde een echte wild west act, wat het einde betekende voor Bram Stalknecht, die de Raad verliet. Als laatste was het de beurt aan Sjaak Groot. Hij had te kennen gegeven na vele jaren trouwe dienst de Raad te wil len verlaten en via een Rocky-scene moest hij het onderspit delven tegen Henk Verdonk, die als nieuw Raadslid het podium betrad. Met Sjaak werd ook afscheid genomen van zijn vrouw Martha, die als contactvrouwe van alle dames ook een belangrijke rol heeft gehad in het gevolg van de Uylen spieghels. Tenslotte betrad Ma Flodder de zaal en dit betekende de vermomming voor Ben Lieferink, die opnieuw aantrad als Prins Tyl VIII van Gorteldonk. Nadat van iedereen afscheid genomen was met de nodige woorden en onderschei dingen door Prins Tyl VIII werden de nieuwe raadsleden geïnstalleerd. Op schitterende wijze werd hierna de nieu we kleding gepresenteerd door de vol tallige Raad van Elf en Prins Tyl VIII. De laatste formilteit van deze avond was het bedanken van de dames Ria en Tineke Mooij voor het vervaardigen van de nieuwe kleding en daarna ging het feest van nog door tot in de kleine uurtjes. Op deze manier werd er een uitstekende opening gemaakt voor het nieuwe seizoen en dat belooft was voor de komende activiteiten. Want dat de Uylenspieghels er een geweldig seizoen van gaan maken is met deze avond wel bewezen. De Prins en zijn gevolg in de nieuwe kleding. gende en alle klippen omzeilende begroting komt. Voor het CDA reden om met een eigen motie te komen, waarin voorgesteld wordt de OZB met slechts 2,5% in plaats van 3,4% te ver hogen. De opbrengst moet worden gereserveerd als buffertje voor de komende rijkskortingen. Het daardoor ontstane begrotingstekort (f. 48.000) moet worden gedekt door bezuinigin gen of het niet uitvoeren van diverse collegevoorstellen. Verkoop stukjes openbaar groen Ook voor de WD (de heer Kroone) geeft de begroting geen aanleiding tot uitbundige feestvreugde. Er is helaas geen enkel perspectief op nieuw beleid, aldus Kroone. Voor de VVD is een investering voor een manschappen- materiaalwagen momenteel niet aan de orde. Evenmin behoeft de inspectie van de Dusseldorpervaart te worden uitge voerd. De VVD had het slimmer gevonden een trendmatige verhoging bij de verhuur van sportvelden door te voeren. Geld verdienen en kosten besparen kan volgens de WD worden verkregen door afstoten en verkoop van stukjes openbaar groen, die direct aan woonhuizen zijn gelegen. De voor gestelde verhoging van f. 35.000 voor personeelsuitbreiding in de groensec- tor is mede daarom voor de VVD niet bespreekbaar. En evenals het CDA wil de VVD voor wat betreft de OZB niet verder gaan dan 2,5% verhoging. Een kerntakendiscussie zal, gezien de unie ke stemverhouding in de Limmer raad, door de LG moeten worden gevoerd. Voorts dringt de WD - ter verminde ring van de druk op de Rijksweg - aan op meer druk op de gemeente Heiloo om te komen tot een aansluiting op de A-9 nabij de Lagelaan. Haast is gebo den, aldus Kroone. Voor de WD is snelle besluitvorming ten aanzien het bedrijvenpark noodzakelijk. En ten slotte pleit de VVD nog voor huisves ting voor ouderen in de vorm van klei nere woningen, alsmede voor tijdige actualisering van bestemmingsplannen. Carpoolvoorzieningen De PvdA (mevrouw Marechal) kan er zich geen voorstelling van maken, wat in de aanbiedingsbrief van de begroting met 'uitvoerige interne bezuinigingen' vvordt bedoeld. De manschappenwagen in ieder geval niet. Een uitgave, die van de PvdA zelfs mag worden geschrapt. De PvdA is wel bereid om geld vrij te maken voor carpoolvoorzieningen en vraagt van het college daartoe een ini tiatief. De PvdA gelooft er niet meer in dat er nog een bedrijventerrein tot stand zal komen. De verhoging van 10% van de abonnementsprijs van het zwembad moet naar 3% worden terug gebracht. De PvdA vindt wel dat het college met de voetbalverenigingen moet gaan praten over verhoging van de huur van de velden. Kosten en opbrengsten liggen nu te veel uit elkaar. Bepleit wordt voorts een 10% bezuiniging met betrekking tot de sub sidie voor de tennisvereniging, een bezuiniging die ook door andere sport verenigingen moet worden opgebracht. Het extra gevraagde bedrag van f. 35.000 voor de groenvoorziening en f. 35.000 voor milieubeheer ziet de PvdA niet zitten. Onkosten moeten via milieuheffingen terug komen. Wel wordt de instandhouding van de biblio theek bepleit. Op de uitgaven voor kunst- en jongerenbeleid mogen geen bezuinigingen worden toegepast. De PvdA vindt het zwak dat het college nog steeds niet met plannen voor de Kerkweg-Noord in de raadscommissie is geweest, maar is wel benieuwd naar de uitwerking van de belofte te bouwen naar behoefte van de wensen van de woningzoekenden. Al met al wil de PvdA f. 84.000 van de begroting schrap pen en f. 11.000 toevoegen. Een extra verhoging van de Onroerende-zaakbe- lasting is voor de PvdA dan ook niet bespreekbaar. Alleen de inflatiecorrec tie is toegestaan en moet, zoals door het CDA voorgesteld, voor de opvang van toekomstige tekorten worden benut. Kerntakendiscussie In de beantwoording door het college stelt burgemeester Huisman dat een kerntakendiscussie door de raad ken nelijk niet tot de mogelijkheden behoort. Het college zal daarom bin nenkort zelf met voorstellen komen, De heer Huisman geeft toe dat nieuw beleid maar beperkt is opgenomen. Financiële middelen daarvoor ontbre ken nu eenmaal.' Nadat eerst bewust alle capaciteit in de ontwikkeling van de Kerkweg-Noord is gestoken, is de ontwikkeling van het bedrijventerrein voor het college de volgende stap. Voorstellen daartoe worden voorbereid. Met betrekking tot de manschappenwagen voor de brand weer vindt het college het geen ver standige zaak het daarvoor benodigde geld uit de begroting te halen. Wethouder Hes geeft aan dat de bezui niging op kunst ook voor het college moeilijk ligt. Voor wat betreft de bezui niging op de sportvelden deelt dhr Hes mee dat met de vereningingen afspra ken zijn gemaakt over het onderhoud van de velden. Na oorspronkelijke hand- en spandiensten moet de vereni ging dit nu zelfstandig uitvoeren. Wethouder Rood geeft aan dat het col lege met veel zaken bezig is, Daarom zijn vragen met betrekking tot de besluitvorming rond de sporthal nog niet sluitend te beantwoorden. De aan pak van een aansluiting op de A-9 zal het college zeker niet laten sloffen. Overleg met Egmond en Heiloo daar over blijft noodzakelijk. Voor het colle ge is het begrote extra bedrag van f. 35.000 voor het uitvoeren van het milieuplan een noodzaak. En uiteraard is daarbij ook gelet op efficiency. De uitbreiding van het groenareaal met éénderde had al moeten leiden tot uit breiding van het personeel. Het nu gevraagde bedrag is met name bedoeld voor de opvang van piekenv Herstel achteraf kost nog meer, waarschuwt de wethouder. Het college blijft actief bij het afstoten van 'snippergrond'. Maar dat blijkt vaak niet mogelijk te zijn van wege ondergrondse voorzieningen van nutsbedrijven. Binnenkort kunnen voorstellen over de Kerkweg-Noord worden verwacht. Maar de zaken dienen eerst glashelder te zijn en de risico's dienen tevoren te zijn afgedekt. Doelstelling daarbij is te bouwen voor de markt van woningzoe kenden. Tenslotte gaat wethouder Rood in op de aangekondigde motie over de gevreesde geluidshinder voor Limmen na aanleg van de vijfde baan. Hij ziet nog geen schirkbarende effec ten en vraagt van de indieners meer concrete gegevens. Begroting goedgekeurd In tweede termijn kwamen alle fracties nog aan het woord maar echt nieuwe gezichtspunten kwamen daarbij niet naar voren. Wel hebben LG en PvdA toegezegd de bezwaren jegens de geluidshinder van Schiphol nader te specificeren zodat het college nog tijdig de bezwaren kan indienen. Op voorstel van het college was de LG bereid de angel uit haar motie over de biblio theek te halen, waardoor alleen nog het verzoek overbleef dat het college in overleg met de bibliotheek zal treden om afspraken te maken over eventuele vermindering van het jaarlijkse subsi diebedrag. Voor de wethouders reden om met de fractie van de LG mee te stemmen. De oppositie CDA, VVD en PvdA stemden tegen deze motie. De motie van het CDA om de OZB-verho- ging te beperken tot 2,5 en dat geld te reserveren voor de opvang van de komende kortingen werd alleen door de andere oppositiepartijen (WD en PvdA) gesteund en werd daarmee ver worpen. Daarmee was in feite ook de stemming over de begroting bepaald. Zoals in de aanhef reeds vermeld, kon de LG instemmen met de voorgestelde begroting en de oppositie stemde tegen. Daarmee was de begroting 1996 goedgekeurd. Dezelfde uitslag was er overigens ook voor het Financieel Meerjaren Perspectief, dat ifi het het verlengde van de begroting moet wor den gezien. Sint Nicolaas komt zondag naar Limmen toe. LIMMEN - Ook dit jaar komen Sint Nicolaas en zijn Pieten weer naar Limmen. Op 19 november zal hij Limmen met een bezoek verblijden. De Goedheiligman wordt onder meer ont vangen door burgemeester Huisman en maakt een rondrit door het dorp. De intocht van Sint Nicolaas begint om 15.00 uur bij 't Achtkant en na de ont vangst door de burgemeester vertrekt hij naar de Corneliuskerk aan de Dusseldorperweg. Tijdens zijn tocht wordt Sint Nicolaas begeleid door Drumband en Harmonie Excelsior. De route van de intocht is als volgt: 't Achtkant, Hogeweg, Molen weg, B.N. Straat, Kerkweg, Vuurbaak, Enterij, Dusseldorperweg (kerk). Be woners langs de route wordt gevraagd het feest extra luister bij te zetten door de vlag uit te steken. Na z'n rondrit zal de Sint met al zijn Pieten rond 15.45 uur bij de kerk arri veren. De kerk is vanaf 15.30 uur geo pend. In de kerk zullen pastor Tol en Ben Lieferink de Sint ontvangen. Het kinderkoor zal vele oude en nieuwe sinterklaasliedjes ten gehore brengen. Ouders en kinderen, die de kerk bezoe ken om Sint Nicolaas te zien, wordt gevraagd het altaar vrij te laten, zodat iedereen de Goedheiligman goed kan zien. Er zijn Pieten die naast het nor male strooigoed ook wat suiker- en kleurstofvrij strooigoed bij zich heb ben. \T Unonröl köt ^ArctA c Ani r\_

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 14