I I Presentatie gedenkboek Heiloo op 20 november Weekmarkt wordt feestelijk geopend I I Bomen in 't Loo Heiloo, fijn wonen in het groen HEILOO Voor alle vragen over ouderenzorg Aangifte adreswijziging Lastige huismuizen NATURALISATIE: Aanvraag Nederlandse nationaliteit Gewijzigde vaststelling bestemmingsplan "Stationsomgeving" PAGINA 4 UITKIJKPOST - 15 NOVEMBER 1995 G G G HEILOO Het gedenkboek 'Heiloo voor en na Willibrord' zal op 20 november gepresenteerd worden. Het eerste exemplaar van het boek wordt tij dens een feestelijke bijeenkomst in het Witte Kerkje door de voorzitter van de redactiecom missie, drs. C. Streefkerk, aangeboden aan Kardinaal Willebrands, als rechtsopvolger van Willibrord. Aansluitend krijgt N.P.M. Schoof, burgemeester van Heiloo, de overige 25.998 exemplaren aangeboden. De feestelijke pre sentatie is vrij toegankelijk voor geïnteresseer den vanaf 15.00 uur. Vanaf 21 november is het boek verkrijgbaar in de boekhandels. Degenen die het boek bij voorintekening hebben gekocht krijgen bericht van de boekhandel waar het boek voor hen klaarligt. Burgemeester N.P.M. Schoof zal op woensdag 1 22 november om 14.00 uur de officiële ope ning verrichten van de weekmarkt. U zult aan de leuke aanbiedingen merken dat op de markt uw gulden nog echt een daalder waard is. Ook aan de kinderen is gedacht: voor hen zijn er tijdens deze eerste marktdag allerlei leuke activiteiten. Komt allen Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 338 704. Als u verhuist moet u hiervan altijd aangifte doen bij de afdeling Burgerzaken. De praktijk wijst echter uit dat dit niet altijd gebeurt, met alle consequenties van dien. Om een paar voorbeelden te noemen: - Een aanvraag huursubsidie wordt gecontro leerd op adresgegevens. Als deze gegevens niet juist zijn in de basisadministratie personen (GBA) komt de toekenning van huursubsidie in gevaar; - Bij het betrekken van een premiekoopwoning is de datum van inschrijving van groot belang voor het toekennen van de premie; - Ook bij studerenden blijkt dat zij hun adres wijziging vergeten op te geven. Hierdoor kan de toekenning van studiefinanciering in gevaar komen. Als u vertrekt naar een andere gemeente in Nederland dan moet u daarvan aangifte doen bij de afdeling Burgerzaken in uw nieuwe gemeente. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te ver lenen: Geestakker 3 - vergroten woning; Spoorlaan 5a - vergroten woning; Arklaan 6 - vergroten woning en berging. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 16 november 1995, gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werk dagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak nr. 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren breogen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA, HEILOO. 's Avonds en 's nachts worden veel mensen geplaagd door het heen en weer rennen van "spelende" huismuizen. Soms worden ze ver rast door het bezoek van een nieuwsgierig exemplaar, dat op zoek is naar eten in de keu ken. Een enkel muisje vindt men vaak niet eens zo erg, maar vergeten wordt dat de vrou welijke exemplaren van deze diertjes van de 2e tot de 12e maand geslachtsrijp zijn en 6 tot 10 worpen kunnen krijgen. De nestgrootte omvat 5 tot 6 jongen. Huismuizen zijn slanke diertjes met grote oren, kraalogen, een spitse kop en een lange dunne staart. Ze worden ongeveer 8 cm lang. Om te verhinderen, dat huismuizen de woning bin nendringen, moet worden voorkomen dat ze een opening vinden. Ventilatie-openingen in de buitenmuren moeten daarom worden verkleind tot maximaal 0,5 cm breedte; gaten en kieren in muren en vloeren moeten worden dichtge maakt. Om huismuizen doeltreffend te bestrijden moet een ruim aantal voerplaatsen worden ingericht, met name op de looppaden. Indien er sprake is van aangebouwde panden moet de bestrij ding gecoördineerd worden voor alle ruimten waar zich muizen bevinden. Van boven afge sloten voerkisten of voerdozen moeten worden gebruikt voor het uitzetten van lokaas. N.B.: deze moeten buiten bereik van kinderen, huis dieren, vee en vogels geplaatst worden. Periodieke controles van de voerplaatsen en aanvulling van het lokaas moeten worden voortgezet tot er geen opname van het lokaas meer is. Als het lokaas is vervuild met keutels of urine, dan moet dit verwijderd en geheel ververst worden; dode muizen moeten worden opgeruimd en na actie moet het lokaas opge ruimd worden. Resten van bestrijdingsmiddelen en ongerei- nigde lege verpakkingen worden beschouwd als Klein Chemisch Afval. Wij adviseren u daar om deze resten in te leveren bij het depot voor Klein Chemisch Afval in de gemeente. Bij overlast van muizen kunt u contact opne men met de afdeling Groen en Landschap. Deze afdeling is belast met de bestrijding van ratten en muizen. De afdeling is te bereiken onder nummer 531 23 34. G G Vanaf 15 oktober 1995 is het mogelijk de aan vraag van de Nederlandse nationaliteit (natura lisatie) in te dienen bij de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo. Hierdoor verloopt de procedure een stuk sneller. De procedure-wijziging houdt in dat alle stuk ken omtrent de naturalisatie ingeleverd moeten worden bij de afdeling Burgerzaken. Ook de kosten worden dan gelijk voldaan (f. 500,- of, bij een minimum inkomen ABW, f 125,-). Belangrijke voorwaarden voor het in behande ling nemen van de aanvraag en het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit zijn: - u bent meerderjarig - u woont vijf jaar in Nederland (geldt ook voor vluchtelingen) Uitzondering op deze regel zijn partners van Nederlanders. Voor hen geldt een termijn van drie jaar. Ook voor oud-Nederlanders gelden speciale voorwaarden. - Inburgeringseis: om de Nederlandse nationaliteit te kunnen krijgen moet u zich redelijk kunnen redden met de Nederlandse taal. Daarnaast is het van belang dat u opgenomen bent in de Nederlandse samenleving en u daarnaar gedraagt. Voor meer informatie kunt u terecht bij de afdeling Burgerzaken. Deze afdeling is dage lijks geopend van 8.00 tot 12.30 uur, tel. 072 - 531 31 10. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, ingevolge artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 23 oktober 1995 het bestemmingsplan "Stationsomgeving" gewijzigd heeft vastgesteld. Het plan heeft betrekking op het gebied, glo baal gelegen rondom de winkels rond het sta tion, het Trefpunt aan de Westerweg en het ter rein van de voormalige schoolgebouwen aan de Pastoor van Muyenweg. De belangrijkste doelstelling van het plan is de ontwikkeling van de Stationsomgeving tot tweede centrum van Heiloo door concentratie van winkelvoorzienin gen en de realisering van woningbouw. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van 16 november 1995 gedu rende vier weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM in het gemeentehuis tussen 8.00 en 12.30 uur of anders na een telefoni sche afspraak en in de openbare bibliotheek aan het Malevoort. Gedurende deze termijn kan een ieder, die tij dig zijn zienswijze tegen het ontwerp-bestem- mingsplan kenbaar heeft gemaakt bij de gemeenteraad, alsmede belanghebbenden die kunnen aantonen dat ze redelijkerwijs niet in staat zijn geweest hun zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, bedenkin gen tegen het vastgestelde bestemmingsplan inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bedenkingen heeft tegen de door de gemeenteraad bij de vaststelling van het plan aangebrachte wijzigingen. De bedenkingen dienen te worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Eindelijk is het zover, deze week wordt begon nen met de voorbereidende werkzaamheden voor het planten van de bomen. Dit betekent dat daar waar de bomen moeten komen de bestrating weer open gehaald wordt en dat gaten gegraven worden om de bomen te kun nen planten. De bomen die tijdelijk op de kwekerij geplant zijn, worden weer terug gehaald en nieuwe bomen worden geplant. Van de kwekerij wor den de volgende bomen herplant: 2 platanen bij de ING-bank, 3 platanen en 1 verplanten langs de Willibrordusweg, 2 linden bij het Witte Kerkje, 10 platanen die geplant worden langs de trappenpartij tot het oude school laantje. Ook zal een aantal nieuwe bomen geplant wor den: 11 dakplatanen die de halve cirkel begeleiden. Deze borr\en worden geplant met een stalen leiconstructie, 7 leibomen aan de achterzijde van de Hema, 4 leibomen aan elke zijde van de middelste hoofdingang, 12 rode prunussen aan de noordzijde van de AH en 13 bol prunus sen in het voetpad naar de Vinkenbaan. De werkzaamheden duren 2 tot 3 weken. Daarna worden de heesters geplant en de afwerkende handelingen verricht. Voor de kerst is de omgeving van het Winkelhof 't Loo gereed. In het voorjaar kunnen we dan spre ken van een "groen plein". Voor vragen kunt u contact opnemen met de afdeling Groen en Landschap, te bereiken onder nummer 531 32 34. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Stationsweg 90a, RIB Regio Randstad (N.S.) - plaatsen windscherm/ wachtruimte De Wildtlaan 54, R de Keijzer - vergroten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de num mers 531 32 17 of 531 32 16. Ontwerp-besluit Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn voor schriften t.a.v. de vaste motafzuiging en de motopslagruimte toe te voegen aan de reeds op 8 september 1995 van kracht zijnde ver gunning van: A.F. Hink, Westerweg 90,1852 AK HEILOO, Timmermanswerkplaats op het perceel Westerweg 90, 1852 AK te HEILOO Het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken liggen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 16 november 1995 tot en met donderdag 30 november 1995 iedere werkdac van 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden van vrijdag 17 novem ber 1995 tot en met vrijdag 24 november 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Na 30 november 1995 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Ingevolge artikel 3:32, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 2 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in een aparte brief verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting worden gehouden. Tijdens deze zitting kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1. van de Wet milieubeheer (W.m.) heb ben besloten vergunning te verlenen aan; Aannemersbedrijf A.S. Dekker en Zn., Pastoor van Muijenweg 11, 1852 EG HEI LOO, voor het oprichten en in werking heb ben van een Aannemersbedrijf gelegen op het perceel Handelsweg 5 B, 1851 NX te HEILOO Th.C.L. Onderwater, Vennewatersweg 24, 1852 PT te HEILOO, voor het oprichten en in werking hebben van een veehouderij, gelegen op het perceel Vennewatersweg 24, 1852 PT te HEILOO. De besluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), kamer 110, ter inzage en wel van 16 november 1995 t/m 14 december 1995 iedere werkdag vanaf 08.00 tot 12.30 uur als mede op het Politiebureau aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdag avonden van 17 november 1995 t/m 8 decem ber 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kos teloos een toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. De besluiten zijn ten opzichte van de ter inza ge gelegde ontwerpbesluiten niet gewijzigd. Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken en vangt aan na datum van deze kennisgeving en duurt tot 29 december 1995. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten verbon den. Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopi ge voorziening 200,-- instellen beroep Rechtspersoon 400,- verzoek voorlopige voorziening 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Openingstijden afvalbrengplaats De gemeentelijke afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is a.s. zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Bij de afvalbrengplaats kunt u terecht met grofhuisvuil, Klein Gevaarlijk afval (KGA) en Klein Chemisch Afval (KCA). Sloopafval wordt niet geaccepteerd. Daarmee kunt u terecht bij de fa. G.R Groot aan de Kanaaldijk. Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur t Informatierubriek Zorg coordinator mevr. Nel Terpstra WOflCIl It lOl$ Op M33t - O. Bouwvergunningen Groenbericht

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4