Clubscene en Amnesty Double in jongerencentrum Buk Buk Horlogedag bij Juwelier Peek Dansende penseelstreken JZe zeggen dat ik gek ben... De Deel in 't Loo op twee na beste specialiteitenwinkel van Nederland PAGINA 6 UITKIJKPOST - 15 NOVEMBER 1995 Sint Maarten Wijkvereniging Termij en/Vrieswijk pakt zwerfvuil aan Nieuwe tenues voor HSV-jeugd Elke vrijdag danceparty in de Buk Zo schaakte Oppositie Heilooër Bridgeclub Metal Punk feest ISO-certificaat voor Erkamp Damesbridge Sans Atout Ingezonden Bijdrage Juliana Welzijn Fonds aan SOH Zwembad Loos Jacip- Wim van derjlorst Je bent een week van huis en dan is het altijd maar afwachten wat je aantreft zodra je weer in Heiloo bent. Natuurlijk wist ik wel dat het in Nederland een graad of tien kouder was dan in La Douce France, waar ik een dag of wat ver bleef Maar het weten hielp geen barst: het was gewoon hartstikke bibberkoud en nat in dit kikker landje. Ik werd dan ook min of meer over vallen, toen ik werd uitgenodigd om een rondje mee te lopen tijdens het jaarlijkse Feest van Sint Maarten, afgelopen zaterdag. Net gewend aan de droge lucht van de centrale verwarming, net weer een beetje gevoel in mijn handen na een fietstocht van een minuut of twee of ik kon m'n jas alweer aantrekken om de duistere kou tegemoet te tre den. En ik heb me er echt over ver baasd dat de kinderen in kwestie niet stierven van de kou. Integendeel dus. Na elke deur werd er harder gezongen en ging het span nog sneller naar het volgende huis. De verontwaardigde gezichtjes wanneer een huis volkomen donker was: wat een gierigaards moesten daar wel niet wonen! Ik dacht terug aan de jaren dat ik zelf op de elfde november 'de dag beleefde. Met grote lampionnen, waarin nog echte kaarsjes brand den. Dat gold overigens ook voor de kerstboom thuis later in het jaar en meer van dit soort zaken, waar voor nu volop plastic en met vieze stoffen gevulde batterijen verkrijg baar zijn. Ik vraag me dan af: de snoepjes moeten kleurstof- en sui kervrij zijn, maar op alle andere fronten is het een stuk minder puur natuur, hoe zit dat eigenlijk? Denken de ouders er goed aan te doen of is het puur gemakzucht? Natuurlijk, het gedoe met lucifers, aanstekers en nieuwe kaarsjes, het risico van een kortstondig branden defakkel in de handen van de peu ter, dat is allemaal toch heel lastig. Maar het drama van de in een flits in rook en vlammen verdwijnende lampion heeft ook een overdosis romantiek in zich. Het betraande gezicht van een kind dat met alleen een stokje en wat zwarte resten papier in z'n handen nog bij één of twee huizen langs gaat en daar vol medeleven onthaald wordt op alweer een appel, terwijl zoetigheid het meest gewenst is. Een grote tas met genoeg inhoud voor drie fruitmanden maakt het beeld compleet: voorover gebogen keert het kind huiswaarts, waar het geen enkele lust meer heeft om alle gaven te selecteren op grote en soort, laat staan er ook maar iets van te proeven. De hele handel wordt bij de kapstok, in een hoek van de kamer of waar dan ook gegooid en heftig stampend wordt de trap beklommen. Kijk, dat is nu Sint Maarten, zoals ik me dat herinner. Of die keer dat het niet regende - zoals afgelopen zaterdag - maar enorm woei, zodat geen enkele kaars ook maar wilde branden. De gulle gevers leken hierdoor nog wel royaler: m'n stevi ge lampion - met een vader die leraar handvaardigheid was geen probleem - fungeerde als tweede tas. Tot ver in de avond trok ik met mijn broer langs de huizen, tot het ons duidelijk werd dat we de enige nog waren. Toch maar eens op huis aan dus, waar onze ouders al enigs zins ongerust voor de ramen ston den. Vaste prik tijdens een rondje Sint Maarten is natuurlijk de gang langs allerlei winkels. Op zaterdag of zondag is dat nog wel eens proble matisch, maar gelukkig denken de meeste winkeliers aan de kinderen, die eens per jaar speciaal voor hen een liedje komen zingen. Als kind zoek je dan wel een stukje van het dorp, waar een flinke winkelcon centratie is, bijvoorbeeld het Stationscentrum. Gelet op de recente ontwikkelingen ben ik benieuwd hoe dat in de toe komst zal gaan als Wizzl er ooit zal komen. Dan heb je maar één loket voor alle verkoopactiviteiten. Lijkt me niks voor kinderen. Kan je beter de situatie van nu in stand houden: vele verlichte winkelruiten en dus een veel grotere kans om te slagen. Bovendien, zingen op zo'n winderig station is niets aan. Knus tussen de winkeltjes over straat, ja dat heeft nostalgische waarde, dat kan ik me al te goed herinneren. Vorige week heb ik de sfeer van spoorwegstations weer eens goed kunnen ervaren. Allereerst Heiloo, wel daarover zwijg ik maar. Daarna Amsterdam op vrijdag avond, Parijs zaterdagmorgen. In de lichtstad van Europa was het ook niet echt gezellig. Allerlei men sen in de meest vreemde uniformen hielden er de wacht. Je werd door vele paren ogen uitgekleed. Natuurlijk zijn de recente gebeurte nissen in en rond de metro van Parijs er de oorzaak van, maar de militaristische aanblik bepaalt wel de sfeer. Ik heb me er niet al te lang druk over gemaakt: de dienstplichtigen en beroepsbewakers deden hun plicht ook in mijn belang. Alleen bij de Notre Dame, zaterdagoch tend om een uur of acht, ging het me toch te ver om mijn hele rugzak uit te pakken. Gelukkig was de bewaker in kwestie snel genoeg gerustgesteld en mocht ik 'Onze damein sneltreinvaart bekijken. De rugzak moest mee: mijn sugges tie om die onder de hoede van de zwaar bewapende militair achter te laten werd op geen enkele manier gehonoreerd. Ik ben steeds maar weer in de metro gestapt: leven in alleen maar angst brengt je ook niet veel verder. Tot ik hoorde van de brute aanslag op de Israëlische pre mier, drie dagen later. In een boekje las ik dat Winston Churchill de gewoonte had altijd op de zelfde plek in zijn dienstauto plaats te nemen. De chauffeur hield dan de deur voor hem open en hij stapte in. Op een dag, de Duitse aanvallen op Londen waren in volle gang, negeerde hij de openge houden deur, liep om de wagen heen en ging aan de andere zijde zitten. Juist tijdens dat ritje werd de wagen getroffen door vallend steen na een bominslag. Churchill bleef ongedeerd. Het boek in kwestie handelt over intuïtie. Het zal wel, ik geloof het wel, maar ik ben het er niet mee eens wanneer ik over ver schrikkelijke dingen hoor. Allerlei problemen vallen enorm mee als je ze vergelijkt met andere rampen, op grote dan wel kleine schaal. Ik heb het recht niet te zeu ren over de koude tijdens een korte wandeling op II november. Ik mag niet klagen over de extreme veilig heidsmaatregelen in Parijs. Ik moet me verheugen over het feit dat ik zomaar een weekje op vakantie kan gaan, een prettige week beleef en heelhuids weer terugkom. Het is goed de dingen soms eens van een andere kant te bezien: als de muizen dansen gaat de kat van huis. Als een kind vol overtuiging de vier regels van een liedje zingt in de duisternis, dan kan je het niet koud krijgen. Zolang het Feest van Sint Maarten bestaat, kunnen de mensen nog delen. En dat is niet alleen mooi en romatisch, maar vooral ook noodzakelijk. HEILOO - Op de jaarvergadering van de wijkvereniging kwam een spontaan initiatief van de bewoners om de wij ken gezamenlijk te schonen van zwerf vuil. De werkgroep Wijkbelangen heeft dit plan uitgewerkt en op zaterdag 18 november tussen 10.00 en 12.00 uur gaat men aan de slag. Vanuit de gemeente, afdeling Groen en Land schap, is het nodige materiaal beschik baar gesteld om dit schoonmaakwerk te verrichten. Wijkbewoners verzame len zich bij het speelterrein in Termij en (de berg), en gaan in twee groepen beide wijken door. Op 14 december wordt een avond geor ganiseerd over inbraakpreventie en veiligheid in de wijk. Deze avond zal worden verzorgd door de politie. Nadere informatie volgt in de Uitkijkpost in december. HEILOO - Vrijdag 17 november is het weer tijd voor de maandelijkse Clubscene. Een lekkere avond uit je bol treden dus, met de nodige licht- en geluidseffecten. Natuurlijk is er gratis entree. Dus wie van commerciële house houdt, weet dat hij/zij naar de Buk moet komen om 21.00 uur. Zaterdag gaat de Buk commercieel met Amnesty 1995. Hoofdact van Amnesty is de Marcel de Groot Groep, die hoog in de hitlijsten staat met de single 'Mag ik naar je kijken', afkomstig van het tweede album 'Manen Kweken'. Marcel de Groot is geen onbekende in muziekland. Voor de opname van 'Manen Kweken' riep hij de hulp in van muzikanten als Thijs Vermeulen en Jaap Vrenegoor (Sjako), Pim Kops (De Dijk) en Ernst Jansz (ex-Doe Maar). Naast een aantal door Marcel zelf geschreven teksten staan er ook tekst bijdragen van Lennaert Nijgh, Bram Vermeulen en Henk Westbroek op de plaat. Voor de produktie van de cd riep Marcel de hulp in van zijn vader, Boudewijn de Groot. In het voorprogramma speelt de Alkmaarse band The Legend, die voor heen door het leven ging onder de naam Ratrace. Zanger Jan Tervoort verwierf nationale bekendheid met zijn deelname aan de finale van de Marcel de Groot treedt met zijn groep op bij Buk Buk. Soundmixshow. Jan Tervoort beschikt over een loepzuivere stem, die hij nodig heeft voor het zingen van covers van onder andere Pearl Jam, Live en Soundgarden. Er is geen kaartverkoop. De entree is f 10,00. Als u deze avond lid wordt van Amnesty heeft u gratis entree! De aanvang is om 21.00 uur. HEILOO - Het was stralend weer het afgelopen weekend en dus een prima gelegenheid voor drie HSV -jeugd- teams om zich in nieuwe kleding te ste ken. Deze tenues werden door de teamsponsors beschikbaar gesteld. Als eerste trad de Al aan in de nieuwe outfit, beschikbaar gesteld door Dran kenhandel Loek Schoorl. Een gedegen 2-0 overwinning op USVU maakte de middag extra geslaagd: het team bezet de eerste plaats in de competitie. Goed voorbeeld doet goed volgen en dus versloeg de BI van HSV z'n oppo nent (Grasshoppers) eveneens met 2-0, ook al goed voor de eerste stek in de ranglijst. De nieuwe sportkleding werd geschonken door de firma Jorzolino. De C3, gehuld in de nieuwe tenues van de firma Nidrac, deed het zaterdag ook al uitstekend. Een 3-0 ovérwinning was het resultaat van hun inspanningen op de grasmat. HEILOO - Vanaf november staat elke vrijdagavond in het teken van dance in het café van de Buk. Op de tweede vrij dag van de maand is er clubscene voor jongeren vanaf 16 jaar. Op deze avond wordt er mellow, trance en dance gedraaid. De entree is gratis en het café gaat om 21.00 uur open. Op de laatste vrijdag van de maand is het tijd voor dancity, waar jongeren die te oud zijn voor Tendenz uit hun bol kunnen gaan op onder andere top-40 muziek. Ook dan kun je van 21.00 uur in het Buk-café terecht, en de entree is gratis. Eén keer per maand op vrijdag is er theater, dat afgesloten wordt door een After Midnight Danceparty. Allerlei danceclassics passeren dan de revue en maken het stilzitten erg moeilijk. De After Midnight Danceparty start natuurlijk om 24.00 uur en de entree is gratis. Op de overige vrijdagavonden kun je je uitleven op de thema- danceparty's. Bij deze party's wordt het café en de muziek aangepast aan een bepaald thema, zoals bijvoorbeeld horror-party, skate/grunge-party etcetera. Deze par ty's starten om 21.00 uur en de entree is f5.00. Elke tweede zaterdag van de maand is er een '60/'70 Freak Out Party waar DJ Tommie Mulder je meevoert naar hogere sferen van de flower power, pla teauzolen en ziekenfondsbrilletjes. Alleen al om het prachtig aangeklede café is deze avond een bezoekje waard. Jimi Hendriks, ABBA, The Rolling Stones, The BeeGees en vele andere gouwe ouwe hits zullen de dansvloer doen schudden. De entree is f 5,00 en het café opent om 21.00 uur. HEILOO - Het eerste achttal van Oppositie speelde zijn tweede Bondswedstrijd thuis tegen Weenink 3 uit Beverwijk. Na de overwinning in de eerste wedstrijd waren de verwachtin gen hoog gespannen. Was het in de eer ste ronde Peter Folkertsma die het eer ste punt binnenhaalde, ook nu zorgde hij voor een 1-0 voorsprong. Het zag er dus goed uit. Bosma speelde remise aan bord 6, Langereis aan bord 5 zag een tussenschaakje over het hoofd nadat hij zijn paard had geooferd en blunderde naar verlies toe: 11/2-11/2 dus. Het ging er pas echt somber uitzien voor Oppositie toen Slob, normaal altijd goed voor minimaal remise, ook een rekenfout maakte, en Van Etten óók verloor. Kerst kwam niet verder dan remise wat resulteerde in een 2-4 achterstand. Het maximaal haalbare was toen remise, 4-4. Alles hing af van Jongkind en Groot. Jongkind stond hal verwege beter maar ook hij maakte een foutje. Groot won nog wel aan bord 1, maar dit mocht niet meer baten. Uitslag 3-5. In de A-poule blijft Petricevic aan de weg timmeren door van Heeringa te winnen, hij klimt naar de top vijf met een uitstekende score van 6 uit 9. Manni herstelde zich door winst op Ligthart en De Jager bleef ongeslagen na winst op Koenders. In de B-poule valt op dat drie heren nog ongeslagen blijven: Plas, Van Hoek en Jonkheer. Ook Hassing presteert uitstekend met 5 punten uit de laatste 6 partijnen en slechts één verliespartij; hij is ook de nieuwe leider in de B-poule na verlies van Tuinstra tegen Jonkheer. De uitslagen A-poule: Heeringa- Petricevic 0-1, Kracht-Maas 1/2-1/2, Van der Werff-Blom 1-0, Sauer-van der Wal 1/2-1/2, Manni-Ligthart 1-0, De Jager-Koenders 1-0. B-poule: Vonk-Beyers 1-0, Moll- Hoogeboom 0-lm, Van Stee-Ooyevaar 0-1, Pias-van Hoek 1/2-1/2, de Ruig- Lamberts 1-0, Kraayenbrink-van den Brink 0-1, Brink-Niehaus 1/2-1/2, Ranzijn-Horninge 1/2-1/2, Jonkheer- Tuinstra 1-0, Bos-Hassing 0-1. Voor informatie over Oppositie: C. van Etten, tel. 072-5333543. HEILOO - Uitslagen dinsdag 7 novem ber: A lijn: 1. Brokx-Verhoef 69.60, 2. Groeneveld-Jacobs 63.30; B lijn 1. fam. Niele 65.10,2. fam. Kraakman 58.30. Donderdag 9 november: A lijn 1. Haan- v. Loon 62.50,2. fam. v. Os 58.30; B lijn: 1. Kat-Smit 60.90, 2. Pohley-Post 60.40; C lijn: 1. v.d. Molen-Staal 61.30, 2. fam. Schoonhoven 64.60; D lijn: 1. fam. Schoonhoven 64.60, 2. Rohn-Zuurbier 60.90. HEILOO - Zondag 19 november wordt het café van Buk Buk overspoeld door twee metal/punk bands. Ten eerste Threnody, afkomstig uit Schiedam. Ze spelen naar eigen zeggen melodieuze en groovy metal die bestempeld kan worden als 'nineties-metal'. Die viel bij de jury van de Grote Prijs van Nederland dermate in de smaak dat ze uitgenodigd werden voor de finale, waarbij ze een derde prijs behaalden. De teksten van Threnody zijn een uiting van negatieve gedachten, ge bracht met een positieve instelling. De band verzorgde een aantal voorpro gramma's van Death. Support-act is het uit Castricum afkomstige Trojska. Trojska speelt energieke punk. Zondagmiddag weet je dus waar je moet zijn. De entree bedraagt f 5,00. De deuren gaan open om 15.00 uur. HEILOO - Erkamp Projectservice B.V. is deze maand in het bezit gekomen van het certificaat ISO-9002 en is daarmee het eerste project-stoffeerbedrijf in Nederland, dat beschikt over een goed werkend kwaliteitssysteem. Voor het verkrijgen van de kwalificatie ISO-9002 werden in samenwerking met Bureau Veritas Quality International uit Rotterdam alle processen binnen de onderneming, van acquisitie tot en met after-sales services, in kaart gebracht. Het besluit van Erkamp Projectservice om de activiteiten op basis van de met deskundigen geformuleerde kwaliteits zorg te omringen, trekt een belangrijke wissel op het kwaliteitsbewustzijn van leiding en medewerkers. De toekenning van het certificaat ISO- 9002 betekent dat het bedrijf voldoet aan strenge eisen, die worden gesteld met betrekking tot de inrichting en werking van de organisatie. Klanten hebben op deze wijze de zekerheid dat het bedrijf in staat is een goede kwali teit te leveren. Met name overheidsin stellingen en multinationals kiezen steeds vaker voor bedrijven met een ISO-certificaat. Erkamp Projectservice B.V. heeft voor wat betreft de inrichting reeds een grqot aantal toonaangevende projecten in binnen- en buitenland op haar naam staan. Voorbeelden daarvan zijn het politiebureau te Alkmaar, Philips Pen sioenfonds te Eindhoven, de Neder landse Kas-Associatie in Amsterdam en de Banca Baltia in de Sowjet Unie. Enkele weken geleden werd bekend dat Erkamp Projectservice de inrich ting van het nieuwe hoofdkantoor van Albert Heyn in Zaandam gaat verzor gen. De toekenning van het certificaat ISO-9002 is voor het bedrijf een belangrijke stap naar verdere uitbrei ding van haar aktiviteiten. HEILOO - De uitslagen van woensdag 8 november: A-lijn: 1. Slob-Schaffer 61.25; 2. Rootjes-Roozen 56.25. B-lijn: 1. Werdmuller-Meyering 63.75;. 2. Janssen-Mekke 60.00. C-lijn: Kromhout-v. Os 66.15; 2. v. Dijk-v. Baarsen 65.63. D-lijn: 1. Wassenaar-v.d. Molen 65.42; 2. Mosch-Ooms 61.25. E- lijn: 1. Witting-Poleij 61.81; 2. de Waard- Mooy 56.94. De New Morning chronograaf, uit- Ipanema, een klassieker van Favre gevoerd in staal en I8-karaats goud. Leuba. HEILOO - Zaterdag 18 november is er een horlogedag bij Juwelier Peek aan de Stationsweg. Op deze dag staat dit tijdloze sieraad in de belangstelling. De aandacht zal uitgaan naar de modellen van Favre Leuba. Acht generaties horlogemakers bouw den dit bedrijf op en produceerden 250 jaar lang meesteruurwerken. Het bedrijf werd in 1737 opgericht en gere gistreerd en is daarmee het oudste geregistreerde merk ter wereld. Het is ook bewezen dat Favre Leuba zelf een van de eerste Zwitserse horlogemakers was. De horloges van Favre Leuba worden nog steeds gekenmerkt door de traditie die van generatie op generatie werd overgeleverd. Stéphane Tencer, de ver koopleider van het merk, gebruikt dit kenmerk in de reclamecampagne waar in de nieuwe modellen worden gepre senteerd. Hij koos voor de opvallende FL initialen in de huidige campagne, omdat het merk zo een grotere bekend heid zal krijgen. Bovendien zijn de ini tialen in veel landen makkelijker uit te spreken dan de hele naam. De collectie telt acht 'lijnen', die de acht generaties van Favre Leuba voor stellen. De meest representatieve in de campagne zijn de Generation- en de New Morninglijn. De eerste omdat die de grote horlogemakerstraditie uit drukt, zowel door zijn verschijning als door de mechanische uurwerken, met of zonder ingewikkelde constructies. De tweede lijn, van het jongste model New Morning, combineert vakman schap van de hoogste orde met vloei end, hedendaags design. Het bouwen van betaalbare woningen in Heiloo HEILOO - De wethouder volkshuis vesting stelt dat het bouwen van betaal bare woningen in Heiloo bijna niet meer mogelijk is. Hierin heeft zij volko men gelijk. Echter, dit is geen probleem van de jaren negentig. Het bouwen van betaalbare woningen, zowel in de huur- als in de koopsector is, na de tweede wereldoorlog altijd al moeilijk geweest. Met of zonder geldelijke steun van de overheid. Wanneer echter de (politieke) wil aan wezig is, dan komen er zeker aanvaard bare oplossingen. En deze wil was, c.q. zal nog steeds, aanwezig moeten zijn, gezien de programma's van de politie ke partijen in het voorjaar van 1994, van de stromingen die in het college vertegenwoordigd zijn. Dat er constant behoefte is aan deze categorie wonin- HEILOO - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting Ouderenwerk Heiloo te Heiloo een bijdrage toege kend van f 20.000,00 voor de inrichting van een nieuwe accommodatie waar ook de ANBO en KBO gehuisvest zul len worden. Het Juliana Welzijn Fonds steunt in het hele land groepen en organisaties die zich inzetten voor het maatschappelijk welzijn. Activiteiten die het Fonds steunt zijn onder andere: maatschappe lijk werk, begeleid wonen, verslavings zorg, en organisaties van minderheden De prijswinnaars gezamenlijk op het podium; derde van links Paul Boerlage van De Deel. gen, behoeft nauwelijks betoog. De grote lijst van zoekenden naar deze woningen spreekt voor zich. Om het bouwen van deze woningen mogelijk te maken, moeten echter 5 partijen in één richting willen denken. Te weten de gemeente: verantwoorde grondprijzen en geen buitenissige voor zieningen als peperdure speelplaatsjes, pleintjes en wallekantjes. De wonings tichting c.q. de Stichting Eigen Wo- ningbezit met een bescheiden eisen pakket, als opdrachtgeefster. De ont werper: geen toeters en bellen. De bou wer: verantwoorde winsten. En tot slot de bewoner van de woning: goed is goed, beter hoeft niet. Bovendien is het van een zeer groot belang dat er gemêleerd gebouwd wordt, voor een goed leefbare wijkop- bouw, vertegenwoordigd door alle financiële 'gezindten'. J.C. van Diepen, v.h. bestuurder Woningbouw vereniging Willibrordus. HEILOO - De Deel Delicatessen in Heiloo is als derde geëndigd bij de nationale competitie 'Beste Specialitei tenwinkel van Nederland '95'. Tijdens een spannende en feestelijke finale in theater 't Spant in Bussum kwam De Deel Delicatessen net niet in aanmer king voor de felbegeerde wisseltrofee, de Trophique Supérieur. Een vak- en een consumentenjury kozen de uiteindelijke winnaar uit de vijf genomineerden, Simon de Vogel in Den Haag. De beoordeling bestreek ondermeer de samenstelling van het assortiment, de presentatie, de hygiëne, de consumentenbenadering, de ver koopbevordering en de produktkennis. De vakjury had grote bewondering voor De Deel: 'Een massaal aanbod van verse, kwalitatief hoogwaardige delicatessen in een zeer consument- vriendelijke winkel'. Ook de consu mentenjury was lovend: 'Een winkel waar de vakkennis hoog in het vaandel staat geschreven, waar prachtige spe cialiteiten op een overzichtelijke wijze worden aangeboden en de bediening spontaan en vriendenlijk is'. De Trophique Supérieur geeft een belangrijke impuls aan de verhoging van de kwaliteit en het imago van de specialiteitenwinkels in Nederland. Deze wisseltrofee*werd dit jaar voor de vierdemaal uitgereikt. De nationale competitie 'Beste Specialiteitenwinkel van Nederland' wordt jaarlijks georga niseerd door de Stichting Kaas- en Delicatessenwinkels Nederland, onder deel van de Vakcentrumgroep. De Vakcentrumgroep is de branche organisatie van de zelfstandige levens- middelen-detallisten en behartigt als zodanig de belangen van de 1800 aan gesloten leden. Tot de Vakcentrum groep behoren het Vakcentrum Le vensmiddelen, Foodconsult, Vakadi, Varena en de Stichting Kaas- en Delicatessenwinkels Nederland. HEILOO - Van 19 tot en met 26 november organiseert The Obsession of Art een solo-expositie van Robert Heindel. Deze kunstenaar is wereldbe roemd om zijn schilderijen waarvoor dans en dansers zijn inspiratie vorm den. Hij exposeerde eerder in Londen en Tokyo. Op de expositie 'Dansende Penseel streken' zal ook een nieuw werk wor den getoond uit de samenwerking met Het Nationaal Ballet. De expositie wordt gehouden aan de Kennemer- straatweg 382 in Heiloo. Jan Polak, die in Andrew Lloyd Webber's musical Cats de hoofdrol van Old Deuterono my speelde, zal de expositie zaterdag 18 november om 17.00 uur openen met een aria uit deze werelberoemde musi cal. Hét is niet de eerste keer dat de Ameri kaan Robert Heindel in Nederland exposeert. Vorig jaar bezochten velen zijn introduktie-expositie bij The Obsession of Art. De reacties waren lovend tot zeer enthousiast. Reden te meer om opnieuw een solo-expositie te organiseren. Volgens Heindel zijn alle aspecten van het leven aanwezig in de illusionaire wereld van de dansers. Zijn schilderijen worden gekenmerkt door verfijnde ele gantie, dynamiek en krachtige emoties. Robert Heindel werkt in olie, pastel en houtskool. De zekere mate van 'onaf heid' beoogd de kijker deel te laten 'The Red Stocking' van Robert Heindel. nemen aan de opgeroepen beleving, de aangestipte, soms suggestieve beweging in de verbeelding volgend. De expositie is van 19 t/m 26 november dagelijks te bezoeken van 13.00 uur tot 18.00 uur. Voor inlichtingen kunt u bel len met Yvonne van Zoelen, tel. 072- 5818461 'White Mischief' van Robert Heindel. en vrouwen. Het Fonds geeft bijdragen voor bijvoorbeeld investeringen in gebouwen en inventaris, voorlichtings projecten, deskundigheidsbevordering, praktijkondersteunend onderzoek en de start van organisaties. Per jaar worden ongeveer 1100 k 1200 bijdragen toegekend voor een bedrag van in totaal ruim 22 miljoen gulden. Het Juliana Welzijn Fonds is een onaf hankelijk fonds dat zijn geld ontvangt uit onder andere de Giro-Bank Loterij, de Lotto/toto en de Krasloterij. Op de afdeling Welzijn van de meeste gemeenten ligt de gratis folder 'Welk Welzijn'. Hierin staat welke bijdragen worden toegekend en welke organisa ties daarvoor in aanmerking komen. HEILOO - Op dinsdag 31 oktober was er diplomazwemmen voor het A- en het B-diploma in zwembad De Beeck in Bergen. Er gingen onder toezicht van de heer Gerard Bijkerk van de Nationale Raad Zwemdiploma's 20 kinderen op voor hun A-diploma en 32 kinderen op voor hun B-diploma. De geslaagden voor diploma A zijn: Annick de Beurs, Thijs de Boer, Maudy Dekker, Kevin Engelsman, Sophie Hafkamp, Anna v.d. Hoogen, Pieter Kerssens, Marlies Kwee, Sjoerd Lettinga, Peter Lubberhuizen, Gijs Metselaar, Diederik Meijer, Guus Nijman, Priscilla Packirisamy, Ron v.d. Peet, Dionne Pekel, Simone Ranzijn, Richard de Rooij, Martine Slinger, Matthijs Pronk. Diploma B: Hester Beek, Bram Beernink, Bianca Bleijendaal, Jessica Bogaart, Denis Broeksma, Sjoerd v. Daalen, Yoram Duin, Kayleigd v.d Gulik, Mike Hand, Sebastiaan Helderman, Katrien Hemmink, Sascha Hey, Annelotte Jansen, Jeroen Janssen, Rogier Kaatee, Sebastiaan Kho, Wouter Koot, Suzanne Kooijman, Leander Lensen, Dion Luijbé, Hazel de Melker, Rens Min, Melanie Stoop, Cindy Swart, Misha Velthuis, Gro Vlaspolder, Tim de Vries, Patrick Warmer, Iris Welboren, Patrick van Workum, Nicolas Wijnbeek, Honey Korthouwer. Op 7 november was er voor de aller eerste keer diplomazwemmen voor het overlevingszwemdiploma dolfijn brons nieuwe stijl. In januari is deze nieuwe serie overlevingsdiploma's ingevoerd en die dag gingen er in totaal 40 kinde ren op voor hun diploma. De kinderen moesten gekleed zwemmen, compleet met kaplaarzen, ze moesten in een boot zitten, omslaan en onder de boot blij ven ademhalen, en hurksprong maken met aanloop en nog veel meer. De geslaagden zijn: Inge Verhagen, Joost Reus, Arjan de Wolde, Teun Zijp, Ingrid Haverman, Marga Admiraal, Niels Barendse, Mariska Barendse, Erik Valkering, Byron Griffith, Miriam Terlien, Martijn Harren, Eline van Fulpen, Annika Lange, Linda Rokebrand, Nicole Klaver; Leontine Warmer, Ellen Haverman, Martine van Zijp, Sjoerd Musters, Stefan Zijlstra, Thea Bruin, Erica Schefferlie, Alieke Schefferlie, Suzanne Metselaar, Floor v.d. Wind, Lotte Schijf, Niels Sabel, Dolf Bot, Peter Minis, Tessa Verdonk, Femke Bloksma, Cindy Schenk, Jitske Eggers, Monique Hectors, Richard Hectors, Eveline van Halem, Frieda Pos, Githa Minis, Julia Bakkum.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6