Falkland stelt huwelijken op de proef Andere adressen UITKIJKPOST - 15 NOVEMBER 1995 Campagneweek Diabetes Fonds Nederland Vrouwen kiezen óók in de ruimtelijke ordening Alkmaars Christelijk Mannenkoor in Gereformeerde kerk Hometrainers te huur bij Bosman Tweewielers Marcel Verreck en Laurens van Rooyen in De Beun Dialezing NVvH Geslaagd Portrettenzoektocht in 't Loo KVG St. Monica Expositie in ABN AMRO Heilooër Amateur Fotoclub Bridgeclub Sans Atout Sociëteit Alleenstaanden Gevonden voorwerpen Woningmarkt in Golden Tulip Hotel HEILOO - Hart- en vaataandoeningen staan centraal in de landelijke campag ne 'Geef 's voor diabetes' van het Diabetes Fonds Nederland. Dit is een complicatie die kan ontstaan als gevolg van het hebben van diabetes. Bijna 30.000 collectanten gaan van 12 tot en met 18 november op pad. Met de opbrengst van de collecte wordt weten schappelijk onderzoek naar diabetes (suikerziekte) en complicaties betaald. Bij mensen ouder dan 40 jaar ontstaat diabetes geleidelijk, waardoor bij klachten niet aan diabetes gedacht wordt. Mensen met diabetes hebben een vergrote kans om te overlijden aan een hartinfarct of een beroerte. Dit komt omdat ondermeer de bloedvaten rondom het hart aangetast worden. Diabetes ontstaat doordat de alvlees klier geen of niet voldoende insuline maakt. Voedsel wordt omgezet in bloedglucose, ook wel bloedsuiker genoemd. Bloedglucose is de belang rijkste brandstof van het lichaam. Het natuurlijk hormoon insuline is nodig om de lichaamscellen die bloedglucose te laten opnemen. Met medicijnen (insuline spuiten en/of tabletten slik ken) is de ziekte beheersbaar, maar niet te genezen. In Nederland zijn op dit moment 450.000 diabeten. Van deze groep weten 200.000 mensen niet dat ze dia beet zijn. Dit is een van de conclusies uit een grootschalig bevolkingsonder zoek in Hoorn en Rotterdam onder mensen in de leeftijd van 50-75 jaar. Onzorgvuldig omgaan met of onwe tend zijn van de aandoening diabetes kan leiden tot complicaties, zoals de al eerder genoemde hart- en vaataandoe ningen maar ook nier- en oogaandoe ningen of aantasting van de zenuwen. HEILOO - Toneelvereniging Falkland speelde afgelopen vrijdag en zaterdag voor twee uitverkochte zalen het stuk 'Puntwederik', geschreven door Peter van Straaten. Wie 'Peter van Straaten kent weet dat de man in zijn werken niet overloopt van positivisme. Zijn tekeningen in o.a. het Parool laten op pijnlijk duidelijke wijze de zelfkant van het bestaan zien. Ook bij het schrijven van zijn toneelstukken doopt de schrij ver zijn pen in venijn. Als het doek opengaat treffen we een echtpaar aan, gespeeld door Nelly de Boer en Jaap Schuuring, dat volledig op elkaar uitgekeken is. Hun leven kent geen uitdagingen meer en elk gesprek gaat automatisch over in gekibbel en betweterigheid. Tot plotseling een vreemde man in de indrukwekkende tuin rondloopt. Door de gezamenlijke interesse voor tuinieren ontvouwt zich een meer dan warme band tussen de vrouw des huizes en de sympathieke indringer (een rol van Maarten Schols). Als ook de vriendin van de indringer ten tonele verschijnt, uitdagend neerge zet door Wob* de Vries, en zij een flirt met de heer des huizes begint is de per fecte situatie geschapen voor veel ple zier, verwarring en leed. Verstrikt in hun web van leugens komen uiteinde- mei gekromde tenen en dat ligt zeker lijk beide vrouwen tot de conclusie dat niet aan het spelniveau, want dat is bij Een scène De Beun. uit Puntwederikgespeeld door Falkland Toneel in theater alle mannen in feite hetzelfde zijn Samen met het kamermeisje (gespeeld door Els Koevoets) nemen de dames op,subtiele wijze wraak. Alhoewel de rollen zo nu en dan als een katikatuur worden neergezet, beseft het publiek bij voortduring dat datgene waar Peter van Straaten de draak mee steekt, voor velen dagelijkse realiteit is. Dat is dan oók het boeiende van het stuk. Het publiek zit af en toe de vijf Falklandveteranen in goede han den. De inmiddels doorgewinterde spe lers zetten rollen neer waar het cynisme op subtiele wijze van afdruipt. De regie van Leo van Herk is over het algemeen ingetogen en subtiel. Dat die aanpak succesvol is, blijkt wel uit de enthousiaste reacties van het publiek. Els Koevoets mocht dan ook terecht een 'open doekje' ontvangen voor haar kleine, maar lekker neergezette rol. Ook de decorbouwers kregen eer van hun werk, want bij het openen van het doek weerklonk een spontaan applaus. Het is telkens weer verbazendwekkend hoe de inmiddels behoorlijk door de wol geverfde decorploeg, door eenvou dige handgrepen de mogelijkheden benutten van theater de Beun. Keer op keer weten zij een prachtige achter grond te creëren. Falkland en haar publiek kunnen terugkijken op een lek kere voorstelling, vol verrassingen en wrange humor. Laurens van Rooyen. HEILOO - De werkgroep Vrouwen kiezen in de politiek organiseert op maandag 20 november een thema avond in het Open Huis over het onderwerp 'Vrouwen en de ruimtelijke ordening'. Inleidingen zullen worden gehouden door de heer P. Twisk, stede- bouwkundige van de gemeente Heiloo, en de heer H.G. MÜhren, architect in Heiloo. Ook de vrouwen Advies Commissie (VAC) voor de woning bouw zal haar werkzaamheden toelich ten en u krijgt volop de gelegenheid vragen te stellen. Wilt u weten hoe, waar en wanneer u invloed kunt uitoefenen op het tot stand komen van of veranderingen in uw (toekomstige) leefomgeving, komt u dan naar deze thema-avond. De toe gang is gratis, de aanvang 20.00 uur. Vrouwen kiezen in de politiek is een werkgroep waarin vrouwen van alle politieke partijen in Heiloo en van de Federatieve Vrouwenraad samenwer ken met het doel méér vrouwen actief te laten deelnemen aan het maatschap pelijk leven. HEILOO - Tijdens de kerkdienst van zondag 12 november in de Gerefor meerde kerk zal het Alkmaars Christelijk Mannenkoor onder leiding van Carline Witte een optreden verzor gen. Het 70 man tellende koor zal onder andere ten gehroe brengen: 'You'll never walk alone' van R. Rodgers, met solozang van Ype Glas en 'Domine, salvam fac Reginam' van A. Giesen met het dubbelmannenkwartet. Voorganger in deze dienst is mevrouw ds A. Boezewinkel. Aanvang: 9.30 uur, Noordergeeststraat 9 in Heiloo. Parkeren bij voorkeur nabij winkelcen trum 't Loo, op 2 minuten lopen van de kerk. HEILOO - Regelmatig komt het voor dat mensen voor een bepaalde, vaak korte periode een hometrainer nodig hebben, bijvoorbeeld voor het op peil houden van hun conditie of voor hun revalidatieproces. Bosman Tweewielers voorziet in deze behoefte: naast het verkopen van hometrainers, worden deze ook verhuurd. Het betreft een model hometrainer van zeer goede kwaliteit met diverse moge lijkheden, waaronder een verstelbaar stuur met roeimogelijkheden voor het trainen van armspieren en een afstel ling voor diverse weerstanden voor het trainen van de beenspieren. De huurprijs bedraagt f 50,00 per maand, de mogelijkheid bestaat de hometrainer te kopen. Bij aankoop wordt de reeds betaalde huurprijs in mindering gebracht. De hometrainer wordt gratis door Bosman Tweewielers bij u thuisbezorgd en de medewerkers van Bosman geven u een korte instruc tie inzake het instellen en gebruik. Mocht u vragen hebben van welke aard dan ook: u kunt altijd bellen of een bezoek brengen aan de zaak aan de Westerweg 295 te Heiloo. Bosman Tweewielers is geopend van dinsdag t/m zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon; 072-5331241 HEILOO - Zaterdag 18 november zal Marcel Verreck met zijn solodebuut 'Verreck!' theater De Beun aandoen. Verreck maakte naam als een gedreven en veelzijdig cabaretier. Intelligent, poëtisch en een 'geboren stand-up comedian', is hij genoemd in de pers die dit stuk enthousiast ontvangen heeft. Het optreden wordt ondersteund door de multi-functionele pianist Thijs Janssen. Aanvang: 20.15. Kaarten kos ten f 20,00; f 17,50 voor CJP en 65+. Koffieconcert Zondag 19 november verzorgt Laurens van Rooyen een koffieconcert met de naam 'Asturias', naar zijn nieuwste cd. De composities die daarop zijn opge nomen, verschillen van toonsoort stuk voor stuk van elkaar en gaan in elkaar over als de hoofdstukken van een roman. Hij speelt tevens zijn favoriete stukken uit de wereld van de lichte muziek, films en musicals, maar zal ook niet schromen om Mozart en Satie voor het voetlicht te halen. De aanvang is om 11.30 uur. Kaarten kosten (inclusief Marcel Verreck. Foto Mark Kohn) koffie) f 20,00 en f 17,50 voor CJP en 65+. Voor beide voorstellingen zijn de kaar ten verkrijgbaar bij de kassa van De Beun, op maandag tot en met vrijdag tussen 13.00 en 17.00 uur. Inlichtingen: 072-5333156. HEILOO - Op dinsdag 21 november zal om 13.45 uur in het Open Huis de heer A.A. Thimm uit Haarlem een dia lezing houden over 'Amish People in Amerika'. De Amish zijn Amerikanen die zich in 1693 hebben afgescheiden van de doopsgezinden en tot op de dag van vandaag dezelfde levenswijze heb ben aangehouden als men aan het einde van de zeventiende eeuw had. Zij hebben geen electriciteit, geen gas en geen auto's. Het zijn mensen die letter lijk alles voor een ander over hebben en altijd voor iedereen klaar staan. Een Amerikaanse zegswijze luidt: 'Je mag je zeer gelukkig prijzen als je een Amish als buurman hebt.' De heer Thimm, zelf doopsgezind dominee, heeft lange tijd temidden van de Amish in de Amerikaanse stad Lancaster gewoond en is derhalve dé uitgesproken figuur om daar (met dia's) een boeiend betoog over te komen houden. Ook op deze middag zijn niet-leden van de NWH weer van harte welkom. Kosten voor leden f 2,00 (op vertoon van lidmaatschapsbewijs) en voor niet-leden f 5,00. HEILOO - Oud-plaatsgenote Sasja Hooijschuur is aan de Universiteit van Maastricht geslaagd voor de studie bedrijfseconomie/marketing. HEILOO - Schildersvereniging Tinto retto viert dit jaar haar vijftigjarig bestaan. Samen met de Stichting Win kelhof 't Loo hebben zij aan dit jubi leum een zeer originele wedstrijd ver bonden voor de bezoekers van Winkel hof 't Loo. De leden van Tintoretto hebben de afgelopen maanden 'gezich ten van de zaak' van winkels in Winkelhof 't Loo vastgelegd op doek of papier. Hiervoor zijn verschillende technieken gebruikt waaronder olie verf, aquarel en potlood. Op de donderdagavonden - de vaste cursusavond van Tintoretto - poseer den zeventien in 't Loo zo bekende per sonen voor de kunstenaars van de ver eniging. Deze probeerden op hun beurt de specifieke karaktertrekken van hun modellen zo exact mogelijk weer te geven. De portretten worden vanaf 17 november in willekeurige etalages in 't Loo tentoongesteld en maken zij deel uit van de wedstrijd voor het publiek. Op een deelnemersformulier - verkrijg baar bij alle winkels in 't Loo - vult men achter de bedrijfsnaam de naam in van de winkel waar u het betreffende por tret gevonden heeft. U kunt deze for mulieren bij een van de winkels van Winkelhof 't Loo inleveren. Sluitingsdatum 6 december. Onder de goede inzenders worden 15 prijzen verloot. De eerste vijf prijzen komen van Tintoretto. Bij hen kunt u van uzelf of bijvoorbeeld uw kind of familielid een portret laten schilderen. Het schilderij wordt voorzien van een lijst naar keuze. De overige tien prijzen zijn dinerbonnen van f 100,00 te beste den bij restaurant De Loocatie of res taurant Lotus, beiden in Winkelhof 't Loo. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op zaterdag 9 december in de lunch room van de Hema. Hier zullen ook vanaf die datum alle portretten gedu rende drie weken worden tentoonge steld. HEILOO - Voor 8 november had het K.V.G. mevrouw J. ten Berge-de Fraiture uitgenodigd om de bezinnings dag/te verzorgen. Mevrouw Ten Berge (theologe) geniet bekendheid als bestuurslid van het hoofdbestuur K.V.G. Nederland en de Unie Katho lieke Vrouwenbeweging; zij is partici pant in K.R.O. en 8 mei-beweging. Daarnaast is zij een bekend publiciste. Het thema van de morgen was 'Onzichtbaar katholiek'. Daarbij gaat het om de vragen: Hoe staan we in de huidige katholieke kerk? Durf je kleur te bekennen? Wat is jouw identiteit? En wat kan het K.V.G. betekenen ten aanzien van Kerk en Samenleving? Na discussie en lunch volgde in de middag een betoog over de rol van de vrouw door de geschiedenis heen. Om 14.30 uur werd de dag met een viering afge sloten. Het was een dag van verdieping en verrijking en vooral ook van ver bondenheid met elkaar. Zeer veel dank dient uit te gaan naar de zusters Juliaantjes voor hun gastvrijheid. De volgende bijeenkomst is op 23 no vember om 20.00 uur in de Gerefor meerde Kerk aan de Noordergeest straat georganiseerd door de Federa tieve Vrouwenraad. Programma: 'Het Westfries Schrijvers-Collectief', entree f 5,00. Voor de kerstavond van 20 december kunt u zicht opgeven tot 10 december bij mevrouw R. Schaap, Kennemerstraatweg 412, of mevrouw G. Panis, De Moestuin 10. Voor deze avond zijn de kosten f 12,50, gaarne bij opgave te voldoen. Gemeente Heiloo Afdeling sociale zaken. Spreekuren: iedere werkdag van 8.30- 12.00 uur, tel. 5313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m donderdag 8.30-12.00 uur, tel. 5313184. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Heiloo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th. Delleman (tel. 072-5313184). Spreekuur: maandag t/m donderdag 8.30-12.00 uur. Voorzieningen Gehandicapten Voor vragen over rolstoelen, wonin gaanpassingen en vervoer- vóorzieningen in het kader van WVG: afdeling Sociale Zaken, D. Bruijn, tel. 5313188. PLANpraktijk Consument en Huishouding Hulp bij vragen en/of problemen op financieel gebied; budgetvoorlichting en schuldhulpverlening. Spreekuur vol gens afspraak op het adres: afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo. Telefoon: 5313198. Regionale Thuiszorg Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-5127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30- 9.30 uur. Alarmnummer: 072-5619818. Alg. Ned. Invalidenbond Bond van gehandicapten en arbeidson geschikten. Secr.: Asterstraat 13, 1815 XP Alkmaar. Contactpersoon De Egmonden: P. Kool, tel. 072-5064866. Contactpersoon Heiloo/Limmen: A. de Haas, tel. 5332328. WAO-AAW Groep Heiloo e.o. Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur na tel. afspraak: mw. Braids, tel. 5331840. FNV Info-team Heiloo-Limmen Spoed-informatie: tel. 072-5051608 of 072-5065397. Bouw- en Houtbond FNV Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur op het adres Holleweg 92 te Heiloo Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.00-20.00 uur (met uitzon dering van de maanden juli en augus tus). Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00- 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Uitleenpost 10.00-12.00 14.00-20.30 14.00-16.00 10.00-12.00 14.00-20.30 10.00-12.00 14.00-20.30 10.00-12.30 De Loet, ook bestemd Thérèse Thjang ontvangt een cadeau uit handen van directeur J. A.M. Snoek. ABN AMRO- HEILOO - Donderdag 9 november werd de expositie van de schilderijen van Thérèse Tjhang officieel geopend door ABN AMRO-directeur J.A. Snoek, onder grote belangstelling van de genodigden. Bezichtiging van de expositie is dagelijks mogelijk van 9.00 tot 17.00 uur in het kantoor van de ABN AMRO Bank aan de Kennemerstraatweg 97 te Heiloo. De expositie loopt tot en met 15 december. HEILOO - Op 31 oktober toonde de heer Th. Houts aan de hand van dia's hoe hij als fotojournalist er altijd naar streefde om door het toepassen van bepaalde technieken of het innemen van abnormale standpunten zijn nieu we foto's een bepaald cachet te geven. Zijn hobby werd zijn beroep en deed hem over de hele wereld reizen. Na zijn pensionering werd het beroep weer hobby, zoals bleek uit een fraaie serie, tijdens een vakantie in Alaska gemaak te, natuurdia's. Op dinsdag 28 november is er om 20.15 uur een bespreking van door leden mee te brengen dia's in het Open Huis. Gedurende de hele maand december exposeert de HAF met in en van Heiloo genomen eigen foto's in de foyer van het Open Huis onder het motto 'Heiloo 1300 Jaar', gratis te bezichtigen tijdens de openingsuren van het Open Huis. Hebt u belangstel ling voor de HAF belt u dan tel. 072- 5331207 voor een brochure en desge wenst ook een jaarprogramma. HEILOO - Uitslagen van maandag 13 november: A-Lijn: 1. Helvoort-Ravenzwaay 62.1%, 2. Groot-Nuijens 61.3%; B-Lijn: 1. mw. de Waal-Lunsingh 57.9%, 2. fam. Kaashoek 57.1%; C-Lijn: 1. de Ruiter de Wildt-Tromp 61.3%, 2. fam. Slob 57.1%; D-Lijn: 1. d'Arnaud-Ravensloot 62.1%, 2. fam. Krieger 61.7%; E-Lijn 1: Brugman-Nierop Groot 62.5%, 2. fam. v.d. Velden 59.6%; F-Lijn 1: ds. Oosterling-Slemmer 63%, 2. ds. Hoff- de Vries 62.5%. HEILOO - De Sociëteit Alleenstaanden Heiloo heeft voor de komende maanden weer een aantal bij eenkomsten op het programma staan. De reeds gehouden avonden waren allemaal erg gezellig, dus het is de moeite waard om aan één of meer van de volgende activiteiten deel te nemen. Op 20 november is er een dia-avond over Engelse kathedralen, verzorgd door de heer Ouwenkerk. Een gezelli ge Sinterklaasavond staat gepland voor 4 december. Iedereen, neemt een kado ter waarde van f 7,50 mee en maakt daar een gedicht of surprise bij. Kerststukjes maken kan op 18 decem ber, onder leiding van Wil en Cor Schavemaker. De benodigdheden dient u zelf mee te nemen. De nieuwjaarsre ceptie wordt gehouden op 8 januari, waarbij er gesjoeld zal worden. Alle activiteiten vinden plaats in het Open Huis. De aanvang is om 20.00 uur. Alle alleenstaanden zijn welkom. Voor meer informatie kunt u bellen met mevr. W. Jordens, tel. 072-5335652. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij1 verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neergezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 5335314. Ophalen: tel. 072-5117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur, Victoriepark 2 in Alkmaar. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty Inter national afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kunnen worden voor (poli tieke) gevangenen. Iedereen kan hier aan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (5333094) of Jan Moolhuijsen (5334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stations weg 105 te Heiloo, maandag 13.30 - 17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag van 10.00 - 16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemer straatweg 4^4 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Wijk vereniging Plan Oost Vrijdag: Bridge, aanvang 19.45 uur. Kosten f 2,00, niet-leden f 3,00. Maandag: darten, aanvang 20.00 uur, entree gratis. Dinsdag 18.45 - 19.45 uur zangkoor groepen 4,5 en 6.19.15 - 20.15 uur: zangkoor groep 7 en 8. Kosten f 1,00. Woensdag 10.00 uur: naailes. Kosten f 6,50 leden, f 7,50 niet-leden. Van 19.45 tot 23.00 uur competitie- bridge van Bridgeclub Oosterpark. Donderdag: Franse les, van 20.00 tot 21.30 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Op maandag 20 november is er een bij eenkomst met verhalen en muziek in Zorgcentrum Overkerck: 'Gordijnen dicht, kaarsen aan en... luisteren'. Boekverkoop Het Trefpunt In het seizoen 1995/1996 zal iedere laat ste zaterdag van de maand verkoop plaatsvinden in Het Trefpunt. Er is ook een permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u bellen: tel. 5331297. Galerie Dijk 1 Tot 10 december is er een expositie genaamd 'Kunst-kado'. Het is een selectie kunstwerken voor 'vriendelij ke' prijzen. Er zijn etsen, zeefdrukken, objecten en werk in gemengde technie ken van diverse kunstenaars. Openingstijden: donderdag t/m zater dag 12.00 - 17.00 uur, zondag 14.00 - 17.00 uur en op afspraak. Galerie Dijk 1, Alkmaar. Expositie in Kliniek voor Kleine Huisdieren In de wacht- en spreekkamer van de huisdierenkliniek aan de Comman deurslaan 1 is tot half december een expositie te zien van aquarellen van Jannie Brouwer. Openingstijden: maan dag t/m vrijdag van 8.30 tot 19.30 uur en zaterdag van 10.30 tot 13.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Zondag 19 november: Concert door studenten van Conservatorium Alk maar. Aanvang 12.00 uur, toegang (incl. entree museum en koffie) f 7,50, f 5,00 voor MJK, studenten, CJP, museum vrienden en kinderen tot 18 jaar. Tot en met 19 november: de tentoonstelling 'Onder de loep': Oude meesters in een nieuw daglicht. Kleine presentatie: 'Aanwinsten 1980-1995: een selectie'. De Oude Pastory Tot en met 13 januari zijn bodemvond sten en materiaal over afgravingen te zien van de Archeologische Werkgroep van de Vereniging Oud Heiloo. Openingstijden: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Tevens op afspraak. Bel daar voor Fred Berendse: 072-5119162. Kachelmuseum De tentoonstelling 'Noodkacheltjes in de oorlogswinter '44-'45' loopt tot en met 31 december. Het Kachelmuseum is alleen geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Bierkade 10, Alkmaar. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 20 november: dia-avond door meneer Ouwendijk over kathedralen in Engeland. Open Huis, aanvang 20.00 uur. Theosofisch Genootschap Maandag 20 november: discussieavond over 'Het stille, smalle pad' over gees telijke groei. Aanvang 20.00 uur, toe gang vrij. Centrum Zenit, Spoorstraat 62a, Alkmaar. Genealogische vereniging Donderdag 23 november: contactdag afdeling Hollands Noorderkwartier, in De Hoornse Vaart in Alkmaar. Aanvang: 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. Inlichtingen: 072- 5330843 en 072- 5126840. voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30-11.30 uur. Uitleenpost Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30-11.30 uur. VW Heiloo Vereniging voor Vreemdelingenver keer, Postbus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinformatrice: mevr. A. de Moor, Nijverheids- weg 11, Heiloo, tel. 072-5333719. Peuterspeelzalen in Heiloo Opgave-formulieren en informatie boekjes zijn verkrijgbaar bij de peuter speelzalen: Brammetje en Olleke, Mariënstein 179, De Teddybeer, Slimpad 16b en Pippeloentje, De Hucht 2a. Verdere inlichtingen bij het inschrij vingssecretariaat: Lida de Vries- Wagenaar, telefonisch bereikbaar uitl- suitend op dinsdag en donderdag tus sen 9.00 tot 10.00 uur via tel. 072- 5333673. HEILOO - In de periode van 3 tot en met 9 november zijn de volgende gevonden voorwerpen ingeleverd bij het politiebureau: diverse sleutels, zwarte herenhandschoen, bril zilver kleurig montuur, bankbiljet, fototoe stel, bankbiljet, paar zwarte dames handschoenen, paar suede handschoe nen, bruine leesbril, rode hondenriem. HEILOO - Zaterdag 18 november organiseert de gemeente Heiloo de jaarlijkse woningmarktdag. Op deze dag presenteren de Woningstichting Heiloo, Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, Projectontwikkelingsmaat schappij De Peyler en Marcel Muyres bv en gemeente Heiloo de bouwplan nen voor 1996. Dit jaar zullen ook de ABN-AMRO bank, de ING-bank, de Rabobank en de VSB-bank vertegen woordigd zijn op de woningmarkt. De woningmarkt wordt gehouden in Golden Tulip Hotel Heiloo, Kenne merstraatweg 425 te Heiloo. Op de woningmarktdag zullen de bouwplannen voor koop- en huurwo ningen voor 1996 gepresenteerd wor den. Deze woningen zullen voorname lijk gebouwd worden in Ypestein en aan de Pastoor van Muijenweg. Inschrijven voor koopwoningen is mogelijk vanaf 18 november tot en met 15 december 1995. De huurwoningen worden te zijner tijd via de huurkrant in de Uitkijkpost aangeboden. Nadere informatie met betrekking tot de woningen zoals ligging, indeling, opties, inschrijvingstraject en -procedure en toewijzing alsmede informatie omtrent hypotheken is verkrijgbaar op de woningmarkt. In verband met de te verwachten grote belangstelling is de woningmarkt uit sluitend toegankelijk op uitnodiging. Geïnteresseerden kunnen zich telefo nisch aanmelden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, telefoon 072- 5613111. St. Peuterspeelzaal in Plan Oost Peuterspeelzaal Pino, in de Benedictusschool, Hasebroekweg 21. Opvang van peuters in 2 groepen: maandag- en donderdagochtend dins dag- en vrijdagochtend. Voor nadere informatie: mw. M. Konijn-Oudhuis, tel. 072-5400186. Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur 4,00. Contactadres (uitsluitend-telefo nisch tussen 12.30 en 13.30 uur): 072- 5331253 (niet op dinsdag); b.g.g. mw. Haverman-v.Stigt, tel. 072-5337142. Kinderdagverblijf Heiloo Voor hele en halve dagopvang, naschoolse opvang en gastouderop- vang. Inlichtingen: tel. 072-5338950. Opvoedtelefoon Telefonisch spreekuur voor ouders van kinderen tot 18 jaar. Bereikbaar op maandag en donderdag van 10.00-12.00 uur: 072-5270330. Adviesbureau NCPN Adviezen op sociaal en maatschappe lijk gebied; p/a De Kandelaar 31, 1852 KG Heiloo, tel. 072-5334588; spreekuur na telefonische afspraak. Stichting Whiplash Patiënten Contactpersoon Noord-Holland: mw. A.M. Heijstra-Valkering, Breedelaan 69,1851 MB Heiloo, tel. 072-5332344. Vrijwilligers Vacaturebank Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 5331297. Spreekuur elke eerste vrijdag van de maand en volgens afspraak (ev. ook 's avonds), tel. 5337410, L. van der Poll. Zorgloket Heiloo Centrum voor Wijkgerichte Functies in de Schalm. Voor informatie, advies of bemiddeling van alle zorgvoorzienin gen voor 55-plussers. Hoog en Laag 32; openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Telefonisch bereikbaar van 9.00 tot 17.00 uur, tel. 5338704. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (R.I.M.A.) Heiloo: Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 072- 5051250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: ma., wo. en vr. tel. 5334828, b.g.g. 5338850; di. en do. tel. 5332156. Bellen tussen 8.30-9.30 uur. Ziekenfonds/U ni vé Voor vragen of advies: kantoor aan de R. van der Weijdestraat 1, Alkmaar, tel. 072-5277277. Patiënten Belangenbureau Spreekuren: dinsdag 9.30-11.30 uur en donderdag 13.30-15.00 uur, tel. 072- 5114147. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 072- 5613614. Vragen over AIDS? Bel gratis de AIDS Infolijn: 06 - 0222220 op werkdagen van 14.00 - 22.00 iiür. Hiv-geinfecteerden en betrokkenen bellen de Hiv-Pluslijn: 020 - 6850055. Unie van Vrijwilligers Heiloo De UW helpt waar nodig is: vriend schappelijk contact, luisterlezen, socië teit, bingo, thee schenken, ziekenhuis begeleiding, watergymnastiek, huiska merproject en dagverzorging. Helpt u de UVV helpen. Bel voor informatie: mw. W.P. Klamer, tel. 072-5054112, Dusseldorperweg 119,1906 Limmen. Rode Kruis Heiloo Rode Kruis-gebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: ir. J.H. Brinkhorst, Maas Geesteranusweg 20, 1851 BP Heiloo, tel. 5332545. Welfare: mevr. S. Louweret-Huizenga, Goodeslaan 24, 1852 ET Heiloo, tel. 5334467. Speel-o-theek regio Heiloo: Slimpad 16c, Heiloo, tel. 5333399. Openingstijden: donderdag 15.00-17.00 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur. Telefooncirkels: mw. J.C. Gankema, Boswinde 3, 1852 XE Heiloo, tel. 5330161. Vakantiewerk: mw. A.G. Vonk-van Steenis, De Laghe Weijdt 62, 1851 SM Heiloo, tel. 5332620. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Sekr.: Runxputteweg 20, Heiloo, tel. 072-5051922. Rolstoelbus Heiloo Inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. De Rolstoelbus is dagelijks beschik baar. Vluchtelingenwerk Heiloo Contactadres: dhr. A. Haanstra, afde ling Sociale Zaken, gemeente Heiloo. Bank: Amrobank, rek.nr. 45.38.84.164 (giro van de bank: 2162), t.n.v. Vluchtelingenwerk Heiloo. Senioren Info Centrum Westerweg 284, 1852 AS Heiloo, tel. 5331297. Op werkdagen van 9.00-12.00 uur. Inlichtingen: mw. I. Tamis. Informatie over voorzieningen en mogelijkheden voor senioren. Stichting Ouderenwerk Heiloo Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 5331297. Activiteiten overdag: sport, creatief, talen, educatief. Ontwikkeling en ondersteuning. Dienstverlening: Graag Gedaan, coör dinator J. Bruijn, tel. 5333921, b.g.g. C. van Ginkel, tel. 5334133; Vrijwilligers Vervoer, tel. 5331390; Tafeltje Dekje, aanvragen tel. 5313183. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CP Egmond aan den Hoef, tel. 072-5065204, fax: 072- 5067481. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat J. de Boer, Westerweg 46, 1851 AC Heiloo, tel. 5121058. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: B. Oud (voorz.), Torenlaan 31, 1851 TA Heiloo, tel. 5332105, of mw. A. Schaap-Kamper (secretariaat), De Driestal 40,1852 RC Heiloo, tel. 5331134.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 8