Boekwerk 'Heiloo voor en na Willibrord' brengt de locale historie uitgebreid in woord en beeld DEMONSTRATIE Intocht Sint Nicolaas in Heiloo Officiële opening weekmarkt Bü MacTank stopt u een TIJGER in de tank! BREEDBEELD DOLBY PRO LOGIC Zondag a.s. 26 november RADIO BAKKER HEILOO 127 127 072-5 Vos Makelaardij tel. 072 331895 Roel de Mon Award voor Perry Hoetjes Merkbenzine..? de goedkoopste dag-en-nacht pomp van Noord Holland staat in Akersloot...! Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 533 01 75. j J Drukkerij uitkijkpost bv OMSTREKEN 22 NOVEMBER 1995 EM 60e JAARGANG NO 47 uiteraard hebben wij op deze zondag vele aanbiedingen! Kennemerstraatweg 255, tel, 072 533 02 62 ié Feestdagentoernooi in tenniscentrum De Dors Jubileumconcert Nieuw Leven Rommelmarkt voor Oost-Europa Nieuwe wagen voor Henk Kaandorp VAN DER BORDEN Speelavonden in Muziek- en Dansschool Boscrossers sluiten seizoen af Mooiste vulpen van Heiloo Amnesty zoekt vrijwilligers CEES HACHMANG LOODGIETERS De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Maandag 20 november bood de heer C. Streefkerk, als voorzit ter van de redactiecommissie, het eer ste exemplaar van het gedenkboek 'Heiloo voor en na Willibrord' aan aan kardinaal Willebrands. Dit gebeurde in de Witte Kerk, die gevuld was met zo'n tweehonderd genodigden: bestuurders uit omringende gemeenten, auteurs van de verschillende hoofdstukken van het boek, politici en vele anderen. Het Heilooër Salon Orkest zorgde bij bin nenkomst en na de presentatie tijdens één receptie voor een passende muzi kale omlijsting*. Met de presentatie van het boek is er een einde gekomen aan de viering van, kortweg, 'Heiloo 1300 Jaar'. Voordat kardinaal Willebrands, als rechtsopvolger van Willibrord, het eer ste exemplaar in handen kreeg, ging de heer Streefkerk in op de aanleiding voor en de totstandkoming van het boek. Natuurlijk kwamen daarbij ook de persoon Willibrord en diens beteke nis voor de Nederlanden en Heiloo in het bijzonder aan bod. Het was op zaterdag 20 november 695 toen een groep monniken een audiën tie had bij de toenmalige paus. Zij ver zochten de kerkleider voor hen een 'herder', een bisschop te benoemen. Zij droegen uit hun midden Willibrord voor en zo geschiedde: op 21 november 695 werd Willibrord tot bisschop gewijd. Een kerk voor Heiloo De bisschop bracht tijdens zijn ambts periode een bezoek aan Heiloo en gaf de gemeente een kerk. Deze hield stand ondanks de roerige tijden die ook Heiloo beleefde: de komst van de Noormannen in de negende eeuw, de strijd tussen de Friezen en de legers van de grafen van Holland, om twee voor beelden te noemen. De omvang van de kerk was tweemaal zo groot als de hui dige Witte Kerk. In het jaar 1573 werd de kerk tijdens het Beleg van Alkmaar vernield. In de eeuwen daarna beland de Heiloo in wat rustiger tijden. De heer Streefkerk hield zijn inleiding kort en besloot als volgt: „Je vraagt je Kardinaal Willebrands (links) neemt het eerste exemplaar van het gedenk boek 'Heiloo voor en na Willibrord' in ontvangst uit handen van de heer Streefkerk. af, wat is Heiloo? Dat is een lung ver haal, dat is een boek waard. Bijna twee jaar geleden vond het eerste gesprek plaats met gemeentesecretaris Frans Mencke. Het college nam het idee over. 'Heiloo voor en na Willibrord' is een boek voor en door Heiloo, is voor een breed publiek geschreven en prachtig uitgevoerd. De boodschap is gevat iri de laatste zin van het boek: 'Wat in zichzelf verdeeld is, zal niet bestaan'. Ik geef graag nog een citaat aan het boek mee, uit het evangelie van Johannes (17-21): 'Opdat zij allen één zijn'." Godsdienstige waarde Hierna ontving kardinaal Willebrands het eerste exemplaar van de uitgave, direct gevolgd door een tweede, bestemd voor de bibliotheek van het Vaticaan. Het derde boek was voor burgemeester Nico Schoof. Kardinaal Willebrands: „Ik wil graag mijn dank uitspreken dat ik bij deze presentatie kan zijn. Op 7 november jongstleden, de feestdag van Willibrordus, droeg ik samen met vijftien andere priesters een plechtige eucharistieviering op in Rome voor vele Nederlanders. Het boek heeft grote waarde voor de histo rie van Heiloo. Maar ook heeft het een grote godsdienstige waarde. Mede daarom ben ik verheugd en dankbaar dat ik hier bij kan zijn en het eerste exemplaar in ontvangst mag nemen." 'Heiloo 1300 Jaar' Nico Schoof plaatste de presentatie van het boek nadrukkelijk ook als slotacti viteit voor de festiviteiten in het kader van 'Heiloo 1300 Jaar', waaraan in 1995 op vele fronten aandacht is besteed. Hij HEILOO - Zaterdag is het zover. Dan brengt Sint Nicolaas met de nodige Zwarte Pieten in zijn gevolg, een bezoek aan de gemeente Heiloo. Een feestelijke intocht, dat wordt het vast. Het organisatiecomité heeft zich verze kerd van de medewerking van verschil lende Heilooër verenigingen en instan ties. Uiteindelijk geeft het aantal kinde ren in de optocht door het dorp en de verwelkoming bij het gemeentehuis de doorslag. Daarnaast biedt het natuur lijk een feestelijke aanblik, wanneer de mensen, die langs de te volgen route wonen, de vlag uitsteken. De route van de tocht is ten opzichte van vorig jaar niet veranderd. Vertrokken wordt vanaf het parkeer terrein tegenover de Willibrorduskerk aan de Westerweg om 11.00 uur. Vervolgens is de route: Westerweg, Stationsweg, Heerenweg, Butterlaan, Breedelaan, Stationsweg, Heerenweg, Ter Coulsterlaan, Holleweg, Bergeon- straat, Schuine Hondsbosschelaan, Van der Veldenstraat, Heerenweg, Laar manstraat, Van Aostastraat, Heeren weg en Raadhuisweg. Naar verwach ting zal de stoet om 11.45 uur bij het gemeentehuis zijn. Wethouder Tom ten Hoope zal de goedheiligman officieel welkom heten in onze gemeente. Aansluitend trekt Sint Nicolaas zich even terug in het gemeentehuis. Vanaf 14.00 uur staan er bezoeken op het pro gramma aan verschillende wijkvereni- gingen. Allereerst Plan Oost (14.00 tot 14.30 uur) en vervolgens Ypestein (14.40-15.10 uur),Termijen (15.20-15.50 uur) en Vredenoord (16.00-16.30 uur). Ypestein In het wijkgebouw Ypsalon zijn de kin deren al om 14.00 uur welkom. Goochelaar Lido van der Laan zal de (natuurlijk) ongeduldige kinderen Zaterdag komt Sint Nicolaas naar Heiloo, waar hij bij het gemeentehuis officieel wordt begroet door wethouder Tom ten Hoope. boeien met knap goochelwerk en zelfs een staaltje illusionisme. Kort na half drie doet de sint zijn intrede in de Ypsalon, waarna het zingen geblazen is: voor de sint en met de sint en zijn pieten. Rond kwart over drie is de mid dag afgelopen. Winkelhof 't Loo In winkelhof 't Loo komt Sint Nicolaas op woensdag 29 november op bezoek. Tussen 13.30 en 15.30 uur deelt hij dan toegangsbewijzen uit aan kinderen voor het toneelstuk 'Op zoek naar Sinterklaas', dat op zaterdag 2 decem ber wordt opgevoerd in theater De Beun. Er zijn in totaal 600 kaartjes beschikbaar. De toneelvoorstelling wordt mogelijk gemaakt door de win keliers van 't Loo. prees daarbij niet alleen de inspannin gen van de redactiecommissie en de auteurs voor de totstandkoming van het schitterende boek, maar ook de inzet van de Stichting Festival Heiloo, die zich mede met de organisatie van andere activiteiten heeft beziggehou den. „De viering van 'Heiloo 1300 Jaar' moest meer zijn dan een herdenking, het zou de band tussen de bewoners van Heiloo moeten verstevigen. Het gemeentebestuur is blij dat veel actieve Heilooërs het idee positief hebben opgevat." Een waslijst van activiteiten volgde, waarbij Schoof nadrukkelijk de wens kenbaar maakte dat meerdere evenementen in het volgend jaar een vervolg krijgen. De suggestie van de Stichting Festival Heiloo om een soort stimuleringsfonds op te richten - waarvoor deze stichting een bedrag van 2.500 gulden beschik baar heeft gesteld, mits de gemeente voor hetzelfde bedrag participeert - is door het college met sympathie ontvan gen. De burgemeester sprak woorden van dank in de richting van de vele mensen, die zich voor de verschillende activiteiten hebben ingezet. Hoge kwaliteit In het bijzonder dankte hij de redactie commissie en de schrijvers: „Het is een boek van hoge kwaliteit, het stijgt boven het niveau van het gemiddelde boek over de geschiedenis van een dorp uit. Het misstaat dan ook in geen enkele boekenkast." Als blijk van dank was er een speciale Willibrord-munt voor de auteurs. „Het boek heeft de kwaliteit die bij Heiloo past," sprak Schoof tot slot. „Willibrord kan tevre den omzien." Sinds maandagmiddag is het boek ver krijgbaar bij Boekhandel Deutekom en de Bruna-zaken in 't Loo en op het Stationsplein. De prijs b^raagt f 59,50 per exemplaar. In de Uitkijkpost van volgende week zal de redactie een uit gebreide bespreking opnemen van het historische boekwerk 'Heiloo voor en na Willibrord'. HEILOO - Rond de feestdagen in december wordt in tenniscentrum De Dors in Heiloo voor de tiende keer het Feestdagentoernooi gehouden voor dubbels. Dit tweede lustrum is extra reden om er een 'open dubbel-feest' van te maken. Er wordt gespeeld door dames-, heren- en mixed dubbels in de speelsterkten Dl, D2, C2 35+ en C. Elk jaar is de belangstelling voor dit eindejaarstoernooi toegenomen. De deelnemers komen zeker niet alleen uit Heiloo en directe omgeving. Menigeen neemt de moeite een wat grotere afstand af te leggen om te delen in de gezelligheid, die het toernooi zo eigen is. Er zijn bijvoorbeeld heel wat fami liekoppels, die inschrijven, en dat resul teert vaak in vele belangstellenden langs de lijnen. Het is niet alleen voor het Feest dagentoernooi de tiende editie, ook tenniscentrum De Dors is bezig met het tiende seizoen. Na zeven jaren onder de bezielende leiding van de familie Keeman gedraaid te hebben, is het nu de familie Van der Voort, die nu alweer bijna drie jaar de scepter zwaait. Men is zeer tevreden, zo laten zij weten. Bijvoorbeeld wat betreft het volgen van tennisles. Daarbij valt met name de grote interesse op van 55-plussers, die op de woensdagmiddag aan hun tactiek en techniek werken. De bezetting van de hal is over de hele linie uitstekend te noemen. Door de week zijn er verschillende damescom petities en ook in de weekeinden is er competitiestrijd: zaterdag voor teams en zondag voor koppels op de niveaus van E tot en met Cl. Ook bij deze acti viteit in De Dors is de belangstelling toegenomen: het spelersveld is dit sei- SONY HEILOO - Oratoriumvereniging Nieuw Leven zal op 28 november een jubileumconcert geven ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Het concert vindt plaats in de Moeder Godskerk aan de Holleweg; de aanvang is om 20.00 uur. Kaarten (f 22,50, f 20,00 en f 15,00) zijn in de voorverkoop ver krijgbaar op de volgende adressen: Bruna boekhandel Avis, Stationsplein 4; Bruna boekhandel Braam en Disc 't Loo, beide in winkelcentrum 't Loo. Telefonisch reserveren kan bij mevr. Lamers, 072-5338669. Indien voorradig kunnen er op de avond zelf aan de kassa kaarten worden gekocht. De toe gang is dan f 2,50 duurder. HEILOO - Zaterdag 25 november wordt van 9.30 tot 14.00 uur een groots opgezette rommelmarkt kerstbazar gehouden in de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat. Net als voorgaande jaren komt de opbrengst geheel ten goede aan hulptransporten naar Oost-Europa. zoen groter dan ooit. Bij de competities staat de onderlinge, sportieve strijd voorop, maar wordt de gezelligheid zeker niet vergeten. Wie wil deelnemen aan het Feest dagentoernooi kan hiervoor een inschrijfkaart afhalen bij het tenniscen trum aan De Dors 7 te Heiloo (nabij de HSV-velden en de Trias-atletiekbaan). De inschrijvingen moeten vervolgens voor 8 december ingeleverd zijn bij de organisatie. Hierna volgt een poule indeling, waarin iedereen drie wedstrij den speelt van een uur. De eerste wed strijden worden gespeeld op de avon den donderdag 21 en vrijdag 22 decem ber. De meeste partijen zullen gespeeld worden vanaf woensdag 27 december. De finales worden afgewerkt op maan dag 1 januari ('s middags). HEILOO - Vanmiddag om 14.00 uur heeft burgemeester Nico Schoof de weekmarkt in Heiloo officieel geo pend. Vanaf vandaag is er elke woens dag tussen 10.00 en 16.00 uur een week markt op het plein voor winkelcentrum 't Loo. De eerste markt werd opgeluisterd door leuke aanbiedingen, een draaimo len en een kleurplatenwedstrijd. De markt bestaat uit 20 kramen; bij succes kan het aantal kramen doorgroeien tot 40. De plaats van de markt is aan de Heerenweg, tussen de Van Aostastraat en de Raadhuisweg. Tijdens de marktu ren is dit gedeelte van de Heerenweg afgesloten voor alle verkeer. HEILOO - Het waren vorige week lange Werkdagen voor Henk Kaandorp van Zuivelservice Hei loo. Met zijn gloednieuwe rijdende winkel reed hij zijn wijk in Heiloo en alle vaste klanten konden op hun gemak een kijkje nemen. Ook was er voor iedereen een kleine attentie. Henk was en is zichtbaar trots op zijn nieuwe Spykstaal-wagen, die is voorzien van de nieuwste snufjes op het gebied van winkelgemak. MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED MAKELAARD»! - VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 (5)330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 (5)111141, Kennemerstraatweg 33 HEILOO - Komende week zijn er twee speelavonden in Muziek- en Dans school Heiloo: vanavond spelen de leerlingen van Peter Brouwer, de klari netdocent. Op woensdag 29 november is het de beurt aan de gitaristen van de school, de leerlingen van Peter Duin- meijer. Op deze avond zal goed te horen zijn hoezeer de akoestiek in de zaal verbeterd is. Zelfs de 'unplugged' gitaar is nu goed te horen. Bovendien is er weinig of geen storing meer van andere lessen. Beide speelavonden beginnen om half acht en zijn gratis toegankelijk. Het Veld 1, Heiloo. HEILOO - Fietscrossclub De Boscros sers hebben het fietsseizoen 1995 afge sloten tijdens een bijeenkomst waarbij de rijders die goed gepresteerd hebben het afgelopen seizoen, in het zonnetje gezet werden. Christine Baar en Marcel de Groot mochten bij de Nederlandse kampioenschappen het podium be klimmen: beide bereikten ze een derde plaats. Sander ter Meulen en Martijn Solleveld wisten respectievelijk een eerste en een tweede plaats te behalen bij de Afdeling West. Tijdens de compe titie om het Kampioenschap van Noord-Holland wisten vele Bos crossers eerste prijzen te behalen. Een uitstekend jaar dus. In januari 1996 zal weer begonnen wor den met de trainingen. Voor informatie over deze sport of deze club, kunt u bel len met het secretariaat, tel. 072- 5334661. v HEILOO - Op 8 november werd door kantoorvakhandel De Schrijverij de zoektocht gestart naar de mooiste vul pen van Heiloo. De mooiste pennen lig gen momenteel tentoongesteld in de pennenvitrine van De Schrijverij. Tot 24 november kan een ieder een stem biljet invullen met daarom zijn of haar mening omtrent de mooiste vulpen. De prijsuitreiking vindt op zaterdag 25 november om 14.30 uur plaats in De Schrijverij. HEILOO - Amnesty International afdeling Heiloo is op zoek naar vrijwil ligers. Zondag 26 november is vanaf 18.15 uur bij de Avro op Nederland 1 een televisiespecial te zien over de internationale vereniging voor mensen rechten. Daarin wordt informatie gege ven over het vrijwilligerswerk bij Amnesty. Er wordt vooral gezocht naar voorlichters voor de plaatselijke groe pen, die standwerk doen, voorlichting geven op scholen en aan de lokale pers en bijvoorbeeld lezingen houden. Voor meer informatie kunt u bellen met Denise Janssen (afdeling Heiloo), 072- 5333094 of het bureau in Amsterdam, 020-6264436. Perry Moetjes werd door de KNBSB onderscheiden met de Roel de Mon Award. HEILOO - Tijdens de jaarlijkse prijs uitreiking voor Nederlands beste honk en softballers van 1995, bleek de jeugd speler van Double Stars Heiloo en jeugdinternational, Perry Hoetjes, uit verkoren te zijn tot de meest veelbelo vende werper van 1995. Uit de handen van de oud-voorzitter van de KNBSB, Peter Laanen, mocht hij de Roel de Mon Award ontvangen. Roel de Mon was in de jaren '50 Nederlands beste werper. De zeventienjarige Perry Hoetjes beoefent al vanaf zijn zesde jaar het honkbal en drong twee jaar geleden door tot het Cadettenteam. Het afgelo pen jaar kwam hij uit voor Jong Oranje en nam met dit team deel aan de wereldkampioenschappen in Cape Cod, dichtbij Boston in Amerika. Daar presteerde Perry Hoetjes prima, vooral in een zestien innings durende wed strijd waar hij vijf innings als werper voor zijn rekening nam. Komend sei zoen komt hij nog uit voor het onder leiding van Michael Blokker staande Double Stars Heiloo. Hij overweegt echter om het na afloop van zijn studie hogerop te zoeken. Voor alle zorgaanvragen en informatie over zorg kunt u vanaf 10 oktober dit éne nummer bellen. Dag en nacht, zeven dagen in de week! REGIONALE THUISZORG ALKMAAR Aanleq - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1