De Gemeentebegroting 1996; Voorzieningen en heroverweging Uitgaven per beleidsterrein Sinterklaas komt!! Afwijkende openings- en sluitingstijden winkels Boek 'HEILOO VOOR EN NA WILLIBRORD' in de boekhandels Ratten niet lokken Bestemmingsplan "Oost". PAGINA 4 UITKIJKPOST - 22 NOVEMBER 1995 I HEILOO De gemeenteraad heeft op 6 november jl. met de vaststelling van de begroting voor 1996 de middelen beschikbaar gesteld voor de in het komende jaar uit te voeren taken. Rijksinkomsten dalen Het is vrijwel zeker dat vanaf 1997 de uitkering die de gemeente van het rijk ontvangt flink zal dalen. In eerdere publicaties is dat al meege deeld. Gevreesd wordt dat die zogenaamde herverdeling Heiloo over enkele jaren wel eens rond f 2.600.000,- per jaar kan gaan kosten. Dat lijkt op onze totale begroting van meer dan f 50.000.000,- in verhouding niet zo veel maar het grootste deel betreft wettelijke taken waar van de uitgaven niet of pas op lange termijn zijn te beïnvloeden. Heroverweging van taken De "slecht nieuwsboodschap" van de herver deling is onder meer aanleiding geweest om een strategie- en kerntakendiscussie te gaan voeren en is een Commissie Heroverweging ingesteld, bestaande uit de fractievoorzitters van de gemeenteraad, voorgezeten door de burgemeester. Over de vorderingen en resultaten wordt u via de Uitkijkpost op de hoogte gehouden. Om de klap op te vangen is al in 1995 begon nen om de kosten zoveel mogelijk te drukken. Zo zijn er ombuigingsbedragen in de begro ting 1995 verwerkt met als gevolg dat er voor diverse taken minder geld beschikbaar is gesteld dan we gewend waren. Dat heeft natuurlijk zeker op termijn gevolgen voor de serviceverlening. Om goede, afgewogen keuzes te kunnen maken, wordt nu verder onderzoek gedaan. Leidraad zijn de eerder door de raad vastge stelde 'Strategische missie Heiloo' en sugges ties van de raadsleden zelf voor oplossing van het financiële probleem. Hierbij is een politiek akkoord om drie sporen te volgen, het vermin deren van het personeel, het verminderen van de voorzieningen gekoppeld aan eigen bijdra gen en het verhogen van de belastingen. Verwacht wordt dat uiterlijk in het voorjaar van 1996 definitieve keuzes aan de raad worden voorgelegd. Hogere bijdrage van de burgers Naast het verlagen van uitgaven ontkomen we niet aan het verhogen van inkomsten. Een deel van het geld dat nodig is voor de taakuitvoering komt namelijk uit gemeentelijke belastingopbrengsten. De gemeenteraad stelt bij de jaarlijkse begro ting dan ook altijd de belastingen en tarieven voor het komende jaar vast. Voor enkele belangrijke heffingen zoals afval stoffen/reinigingsrecht, rioolafvoerrecht en de hondenbelasting en leges voor onder meer bouwvergunningen, is al eerder door de gemeenteraad besloten dat die zoveel moge lijk kostendekkend moeten zijn. De tarieven van de onroerende zaakbelastingen zijn ook in 1995 al met 2% extra verhoogd om daarmee al in te spelen op de komende financieel gezien moeilijke jaren. Gespreide betaling wordt mogelijk Vanaf 1996 wordt het wel mogelijk de betaling van belastingen te spreiden in maandelijkse termijnen. De verschillende aanslagen worden gecombineerd tot één aanslag en kunnen maandelijks wor den betaald als daarvoor een machtiging is afgegeven. Over dit onderwerp wordt u begin 1996 uitgebreid geïnformeerd. Minimabeleid In dit verband vsordt ook nog eens herinnerd aan het minimabeleid van Heiloo. Voor inwoners die onder het minimuminkomen zitten, bestaat de mogelijkheid om een bijdra ge te ontvangen in de gemeentelijke heffingen. De afdeling sociale zaken kan u daarover inlichten. Begrotingssaldo De begroting sluit na de vaststelling van de belastingtarieven voor 1996 met een voordelig saldo van afgerond f 135.000,-. De gemeenteraad heeft zich ook voorgenomen om in 1996 in het kader van de heroverweging f 520.000,- om te buigen, dus minder doen, minder uitgeven, andere inkomsten dan belas tingen). Als dat lukt wordt het geraamde saldo rond f 665.000,-. De gemeenteraad heeft besloten het positieve saldo te reserveren voor de komende slechte tijden. De pijn kan dan iets worden verzacht in de komende jaren. Wat wordt er voor het geld gedaan? Omdat het niet overzichtelijk is van alle 140 produkten/taken, de inkomsten en uitgaven aan te geven, zijn ze hieronder ingedeeld in beleidsterreinen. Investeringen In de begroting 1996 is ook rekening gehou den met een aantal investeringen, waarvan enkele belangrijke zijn: (f) -) oplossen verkeersknelpunten 210.000 -) reconstructie en groot onderhoud diverse wegen en kruispunten 1.050.000 -) aanleg fietspad langs Vennewatersweg 320.000 -) diverse vervangingen rioleringen 675.000 Totaal 2.255.000 Waar komt het geld vandaan? Overzicht van de belangrijkste tarieven en belastingen 1995 1996 Onroerend zaakbelasting (f) (f) eigenaarsdeel 3,30 3,40 gebruikersdeel 2,70 2,80 (per f 3.000,- economische waarde) Afvalstoffenheffing eenpersoonshuishouden 280,80 308,40 meerpersoonshuishouden 445,20 488,40 Rioolafvoerrecht Paspoort 178,80 223,80 115,- 116,- Rijbewijs 55,- Hondenbelasting (per hond) 111,- 56,- 135,- Waar kunt u de begroting inzien en kopen? De begroting ligt met diverse bijlagen ter inza ge bij de balie in het gemeentehuis en de openbare bibliotheek. De begroting is op het gemeentehuis te koop voor f 30,-. De bijlagen kosten eveneens f 30,- Cultuur en recreatie (17%) Openbare orde en veiligheid (2%) Verkeer, vervoer en waterstaat (7%) Algemeen bestuur (5%) Onderwijs (11 Sociale voorzieningen (32%) Volksgezondheid (14%) Financieringsmiddelen (4%) Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting (8%) Op zaterdag 25 november komt de Sint aan in Heiloo. Om 11.00 uur is het zover: Sinterklaas vertrekt dan bij huize "Overkerck". De route is daarna als volgt: - Hoog en Laag - Westerweg - Stationsweg - Heerenweg - Butterlaan - Noordzijde Butterlaan - Breedelaan - Stationsweg - Heerenweg - Ter Coulsterlaan - Holleweg - Bergeonstraat - Schuine Hondsbosschelaan - V.d. Velden straat - Heerenweg - Laarmanstraat - Van Aostastraat - Heerenweg - Raadhuisweg Rond 11.45 komt de stoet aan bij het gemeen tehuis. Daar zal de burgemeester Sinterklaas officieel ontvangen. Ook zal de Sint toegezon gen worden door de kinderen. Aan het eind van de ochtend is er een kadootje voor de kin deren. Op woensdag 29 en donderdag 30 november en op maandag 4 december is opening van winkels van 18.30 tot 21.00 uur toegestaan. Deze openingstijden wijken af van de winkel- sluitingskaart. Op zondag 26 november is vrij stelling verleend van de normale verplichte winkelsluiting tussen 06.00 en 24.00 uur. Het gedenkboek 'Heiloo voor en na Willibrord' ligt vanaf 20 november 16.00 uur in de boek handels. U kunt het exemplaar waarvoor u heeft ingetekend ophalen. Het boek is vanaf die datum ook in de losse verkoop voor de prijs van f 59,50. Ratten zijn niet alleen schadelijk door hun kna- gerijen, zij zijn ook schadelijk omdat hun aan wezigheid een gevaar vormt voor de gezond heid. Met name de aanwezigheid van voedsel, drin ken en nestelgelegenheid trekken ratten. Bronnen en maatregelen: - Huishoudelijk afval Mors er niet mee en verzamel het in goed afsluitbare afvalemmers. Bewaar plastic zakken met huisvuil (vooral 's nachts) niet buitenshuis. - Voer voor vogels. Het zonder meer op de grond uitstrooien van voer voor vogels trekt ratten aan. 's Nachts doen zij zich te goed aan de restanten die de vogels hebben laten liggen. Vogels bij voorkeur voeren in vogelhuisjes of op voerplankjes met opstaande rand. Voer geen vogels ("eendjes voeren") in de middag, want dan zijn ze meestal al verzadigd; ze eten dan nog maar weinig van het voer en 's nachts ligt het er voor de ratten. - Buitendeurenkelderramen e.d. 's avonds goed afsluiten. Ook via openingen in buitenmuren en door defecte rioleringen kunnen ratten via spouw en kruipruimte binnenkomen. Zorg voor orde en netheid, ook in de schuur en in de tuin. Materialen die langdurig blijven liggen, bieden een aantrekkelijke nestelgele genheid voor ratten. Ook slecht beheerde composthopen kunnen een aantrekkelijke voedselbron vormen. Mocht u hinder van ratten ondervindendan kunt u zich wenden tot de afdeling Groen en Landschap. De afdeling is belast met de bestrijding van dierplagen. De afdeling is te bereiken onder nummer 531 32 34. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voor nemens om vrijstelling te verlenen zullen te zij ner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Vossenakkers 13 - vergroten van het woonhuis Heerenweg 208 - plaatsen dakkapel zijgevel Vennewatersweg 17 - oprichten expositieruimte Boekenstein 93 - vergroten van het woonhuis Arklaan 14 - plaatsen dakkapel voorgevel Maas Geesteranusweg 9 - vergroten van het woonhuis Nijverheidsweg 29 - vergroten van het bedrijfs gebouw Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de fam. M. Dicke te Heiloo voor het vergroten en aanpassen van de woning op het perceel Het Wielemakersland 1 Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 23 november 1995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecre tarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 531 31 52) Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Burgerzaken Burgerlijke stand Informatie tot en met 16 november 1995 Geboorten Pauline M., dochter van R. Gans en M.G. Out Dön, zoon van E.A. de Visser en C. Visser Bo L.M., dochter van R.N.C.M. van Trigt en B.M. Kempers Wouter T., zoon van J. Kalf en H.C. Brink Kelly C.E., dochter van H.RJ. Rotteveel en C.E.M. Zomerdijk Elders geboren Mylène N., dochter van E.Q. Schuurmans en B.F. den Heijer Vincent J.N., zoon van N. Out en J.J.M. van der Lem Esli A., dochter van A.Y. van Westerop Huwelijksaangiften C. £egts en RA. Zander Huwelijken B.A.M. Ooijevaar en A.M.C. Liefting A. van den Brom en J. Zijp Overleden S. Klaver, w.v. Speur R Jonker W.J. Tresoor A. Leek, w.v. Wessel Elders overleden J. Broerse, w.v. Beets E.A.M. Pekelharig, w.v. Van de Laarschot Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 2 november 1995 onherroepelijk is geworden het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 25 juli 1995 nr. 95-710725 inhoudende de goedkeuring van het bestemmingsplan "Oost", vastgesteld door de gemeenteraad op 6 febru ari 1995. Voormeld besluit en het bestemmingsplan lig gen met ingang van 23 november 1995 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM tussen 8.00 en 12.30 uur of anders na een telefonische afspraak. Groenbericht Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1. van de Wet milieubeheer (W.m.) heb ben besloten vergunning te verlenen aan; Van Burgsteden Antiek V.O.F., Kennemerstraatweg 536,1851 NH HEILOO, voor het oprichten en in werking hebben van een bedrijf voor het maken en restaure ren van meubels en de verkoop van geres taureerde meubels, gelegen op het perceel Kennemerstraatweg 536,1851 NH te HEI LOO. Firma Ko Hartog B.V., De Oude Werf 18, 1851 PW HEILOO, voor het oprichten en in werking hebben van een electrotechnisch bedrijf; produktie/assemblage en kantoor, gelegen op het perceel, De Oude Werf 18, 1851 PW te HEILOO. De besluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), kamer 110, ter inzage en wel van 23 november 1995 t/m 21 december 1995 iedere werkdag vanaf 08.00 tot 12.30 uur als mede op het Politiebureau aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdag avonden van 24 november 1995 t/m 15 december 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de afdeling VROM kos teloos een toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. De besluiten zijn ten opzichte van de ter inza ge gelegde ontwerp-besluiten niet gewijzigd. Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken en vangt aan na datum van deze kennisgeving. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak vdn de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten verbonden. Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopige voorziening 200,-- instellen beroep Rechtspersoon 400,-- verzoek voorlopige voorziening 400,-- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Afvalstoffen Openingstijden afvalbrengplaats De gemeentelijke afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is a.s. zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Bij de afvalbrengplaats kunt u terecht met grof huisvuil, Klein Gevaarlijk Afval (KGA) en Klein Chemisch Afval (KCA). Sloopafval wordt niet geaccepteerd. Daarmee kunt u terecht bij de fa. G.R Groot aan de Kanaaldijk. Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 53! 3289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek Rijksbijdrage onderwijs (10%) AJgemene uitkering OZB en toeristenbelasting (8%) Rioolrechten (4%) Afvalstoffen heffing (7%) Huren en pachten (3%) Rente (8%) Overige Inkomsten (4%) Overige rijksbijdragen (12%) Rijksbijdrage sociale voorzieningen (13%) t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4