'Open repetitie' Heilooër Salon Orkest Praktisch Albert Heijn-wijnboek TZe zeggen dat ik gek ben... Grote schoonmaak Termijen en Vrieswijk Bakker Hemmer bakt 17e eeuws broodje UITKIJKPOST - 22 NOVEMBER 1995 Fototoestel The Change in de Ypsalon Prijzen voor Slagerij Kramer Van Dik Hout live BukEnd-concert met Oh No Horror bij Tendenz Bouwplannen rond De Loet Damclub Heiloo Bezoek aan moskee in Zaandam Op zoek naar Sint Nicolaas in De Beun Ypedisco Fotowedstrijd bij Centerdisc Bingo in Plan Oost Oproep reünie Pridini i Jaap-Wim van derjlorst Veel mensen zijn dol op foto's: foto's maken, foto's kijken en zelfs foto's inplakken. Ik ben niet 'veel mensen'. Ik maak nauwelijks foto's, kijk nu en dan. Zeker plak ik geen foto's in een album: ik heb een oud doosje met wat enveloppen, waarop een jaartal en misschien een onder werp staan. Ik doe in fotografisch opzicht mijn opleiding tot docu mentalist absoluut geen eer aan. Foto's bewaren is niet mijn hobby. Ik heb laatst nog honderden afdrukjes naar het ronde archief verwezen. De mooiste beelden 'bewaar ik in mijn hoofd, daarvoor heb ik geen geheugensteuntjes nodig. Toch, afgelopen zaterdagochtend had ik wel een camera bij de hand willen hebben. Aan de overkant van de straat beklom iemand het dak, kennelijk met de bedoeling de schoorsteen te vegen. Het had gevroren d\e nacht en met veel voorzichtigheid klom de man in kwestie omhoog. Eenmaal boven wilde hij met een zwierig gebaar het touw van zijn schouder halen. Hij verloor de greep en 'roets, daar ging het (touw) met een vaartje' over het berijpte dak als Dikkertje Dap langs de nek van de giraf in Artis. Zelf hield hij zich vast aan de schoorsteen. Daarvan had ik wel een foto willen maken om aan anderen te laten zien hoe komisch het tafereeltje was; misschien was een videocamera nog beter geweest. Gisteravond nog vroeg een vriend of ik een fototoestel in de buurt had. We zaten te praten en met veel gemiauw kwam de kat van mijn moeder de kamer binnen. Het dier ging naast me zitten op de bank en probeerde op allerlei manieren mijn aandacht te vangen. Tenslotte bezweek ik dan toch maar en zat met het dier op schoot. De vriend in kwestie, bekend met mijn opvat tingen over huisdieren en daarvan de kat in het bijzonder, wilde dit moment wel vastleggen voor het nageslacht. Probeer je een vooroor deel weg te werken, een fobie te overwinnen, en dan wordt dit direct gebombardeerd tot lollig of zoiets. Twee weken terug struinde ik door de Dordogne op zoek naar een leuke, mooie, rustige plek om vol gend jaar een tijdje te verblijven. Gewapend met een prachtcamera ging ik rond, maakte hier en daar een plaatje. Op een zeker moment belandde ik in een stadje en ik was direct verkocht: daar moest ik wonen, daar lag mijn toekomst. Volledig in de ban van de omge ving vergat ik natuurlijk om ook maar een enkele foto te maken. Misschien moet het ook wel zo zijn. Met een foto in de hand zou men mij weten te vinden en wellicht is dat niet de bedoeling. De naam van de plaats laat ik ook maar beter in het ongewisse: het is mijn geheim. En dat brengt me op het nadeel van foto's: de afbeeldingen laten niets geheim, laten nauwelijks te wensen, te dromen over. Het is allemaal zo echt gebeurd. Ik heb een geheime collectie foto's die anderen van mij hebben gemaakt. Die foto's hoeft niemand van mij te bekijken. Niet dat ik, als zoveel anderen, last heb van een soort valse schaamte wan neer ik een foto zie waarop ik zelf sta. Maar het zijn vooral de situ aties waarin ik verkeerde en de bij behorende herinneringen, waar door ik die plaatjes maar achter slot en grendel hou. Soms heb ik een bui dat ik die beel den in mijn hoofd oproep en pro beer te vertellen aan andere men sen. Zoals de schoorsteenveger op het dak en de poes op mijn schoot. Of het stadje in de Dordogne, het feestje bij mij thuis. Meestal lukt me dat wel, vooral wanneer de gebeur tenis op zich apart is. Als woorden geen uitkomst bieden, dan pak ik mijn schilderspullen en leef me in kleuren en vormen uit op papier of linnen. Deze impressies of vertalin gen lijken natuurlijk absoluut niet op de werkelijke gebeurtenissen, maar dat kan mij weinig schelen. De luisteraar, lezer of kijker moet er zelf maar wat mee doen. Met een mooi woord: iedereen bekijkt de dingen vanuit een eigen referentiekader. Een heerlijk begrip uit de sociologie of psy chologie, maakt niet uit. Voel je je somber, dan doet rood pijn aan je ogen, kan je om een grap niet lachen. Ben je vrolijk dan snap je de diepere beté kenis van,zwart niet of ga je niet mee in een depressieve bui van de maker of verteller. En het hoeft niet eens zo ingewikkeld. Neem nu het Witte Kerkje in Heiloo. Dat is een verzamelplaats, ontmoetingsruimte, een schuilplek voor velen. Ben je niet opgegroeid met een geloof, dan heb je bij zo'n gebouwtje hele andere gevoelens. Dan maakt het je niet zoveel uit wanneer er in dat historische pand in het hart van Heiloo een exposi tie, een concert of een boekpresen tatie wordt gehouden. Dan is het functioneel gebruik van een groot gebouw. Opnieuw in de Dordogne - ja, het heeft indruk gemaakt - heb ik in een week tijd meer dan tien kerken van binnen en van buiten bekeken. Prachtige gebouwen, de één nog meer vervallen dan de ander, maar mijn gids wilde van geen wijken weten. D'r in, d'r uit en ik moest steeds foto's maken: dat was leuk voor thuis. Van sommige kerken zijn volgens mij miljoenen foto's gemaakt. Iedereen die Parijs bezocht heeft, toont vol trots de Sacre Coeur of de Notre Dame: 'Kijk, daar zijn we geweestMooi hè!' En je houdt je mond over dezelfde plaatjes, die je in een enve lopje hebt zitten na je eigen bezoek aan de lichtstad. Fotografiehet is geen hobby van me. Al die technische snufjes op rits-rats-camera's, automatisch flit send door de schemer, alles vol in het licht plaatsend. De onweerleg baarheid van de getoonde feiten. (Iedereen kent wel iemand in zijn omgeving, die altijd verhaaltjes ver zint waarom iets zus of zo op de foto terecht is gekomen. Alsof het nodig is een registratie van de wer kelijkheid anders uit te leggen.) Ik doe niet meer aan foto's. Ik verzin liever mijn eigen verhaal. HEILOO - Uit de 'restanten' van de Heilooër popgroepen The Porcupines en Between wordt momenteel een nieuwe band 'gebouwd'. Hans en Dick Laduc (Between) werken samen met Tanja Noordeloos, Henk-Jan van der Horst en Sjaak Keijzer (Porcupines) naar het officiële startsein toe, dat op zaterdag 23 december in jongerencen trum Buk Buk zal klinken. Tot dat moment worden verschillende try-outs gehouden, zoals aanstaande zondag (26 november) tussen 17.00 en 21.00 uur in het wijkgebouw Ypsalon in Ypestein. De toegang is gratis. The Change is een gloednieuwe band, bestaat uit ervaren muzikanten en heeft eigenlijk maar één ambitie: van elk optreden een swingend feest maken. De goed op elkaar ingespeelde ritmesectie biedt de band een uitste kende basis voor een pakkend optre den, meerstemmige zangpartijen en gevarieerde solopartijen. Voor het publiek een ideale gelegenheid zich heerlijk uit te leven op de muziek. Bij de repertoirekeuze is rekening gehouden met de basisgedachte: The Change, een band voor ieder feest. Er worden covers gespeeld uit vier decen nia popmuziek: van The Beatles en The Rolling Stones uit de jaren '60, via Creedence, Eagles en Jimi Hendrix uit de jaren '70, The Pretenders en Los Lobos uit de tachtiger jaren tot 4 Non Blondes, Guns Roses en M. Etheridge uit het huidige decennium. De nummers worden via een eigen, compacte geluidsinstallatie ten gehore gebracht, waarbij volume en sound aangepast worden aan de omstandighe den. Geen oorverdovende toestanden derhalve, maar een swingend, prettig concert. HEILOO - Tijdens de nationale vak wedstrijden in Amsterdam, op 13 en 14 november, heeft ambachtelijk slager Kramer uit Heiloo vijf bekroningen in de wacht gesleept. Goud werd toege kend aan de kip-americansalade, ter wijl zilveren bekroningen werden gege ven voor de gekookte worst, lever worst, rookworst en katenspek. Ambachtelijke slagers uit het hele land streden met elkaar om de verschillende titels. De jury, bestaande uit zowel des kundigen uit de beroepsgroep als ook consumenten, beoordeelden de pro- dukten op een groot aantal criteria, zoals vorm, smaak, samenstelling, kleur en vaktechniek. De produkten van sla ger Kramer kwamen daarbij als gouden en zilveren prijswinnaars uit de bus. Bij slagerij Kramer worden al vele jaren op ambachtelijke wijze de vlees waren gemaakt. Om deze unieke kwali teit te bieden en te houden gebruikt hij zijn eigen recepten en methodes. Dit geeft de produkten natuurlijk hun bij zondere smaak. Dit laatste kunt u de komende weken proeven in de slagerij van Kramer aan de Westerweg 160 in Heiloo (hoek Schuine Hondsbossche- laan). Een ambachtelijk slager kan van de zelf gemaakte produkten precies vertellen hoe en waarvan ze zijn gemaakt. Omdat de slager werkt met natuurlijke grondstoffen en de produkten ambach telijk produceert is het mogelijk dat niet elke ham of worst precies dezelfde vorm heeft. Het maken van deze pro dukten is en blijft tenslotte handwerk. De leden van het jubilerende Heilooër Salon Orkest. HEILOO - Ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van het Heilooër Salon Orkest, wordt er op woensdag 29 november een 'open repetitie' gehou den in het Kruispunt aan de Maes Geesteranusweg in Heiloo. Het Heilooër Salon Orkest is ontstaan uit een initiatief van een aantal mensen die in 1945 afspraken om regelmatig muziek te maken met elkaar. In eerste instantie waren dat strijkers en een pia nist; de naam luidde dan ook 'Heilooër Strijkorkest'. De huiskamer van Nel de Witte, één van de oprichtsters, werd al gauw te klein voor het orkest, dat gestaag groeide. In de loop der jaren werd gerepeteerd in het Open Huis, de muziekschool, het Trefpunt, en nu in het Kruispunt. Na vele jaren als strijkorkest kwam de wens naar voren om wat meer klank kleur in het orkest te krijgen. In 1981 werd het orkest uitgebreid met enkele blazers, zoals fluit, hobo en klarinet. De naam werd aan deze verandering aan gepast: het Heilooër Salon Orkest. Ook het repertoire veranderde, hoewel de klassieke werken bleven. Naast de echte salonmuziek, waarbij natuurlijk de Weense invloed niet mag ontbreken, worden licht-klassieke werken en ope retteklanken gespeeld. Verder wordt er veelal ingehaakt op de actualiteit, zoals recent bij het succes van André Rieu, met The Second Waltz. Bij optredens in zorgcentra wil het publiek vaak graag meezingen en dus wordt het program ma daaraan aangepast. Jubileumjaar In het jubileumjaar is het orkest heel veel in het voetlicht getreden, zoals bij de heropening van een aantal winkel bedrijven in 't Loo en tijdens de officië le openingsfeesten van dit vernieuwde winkelcentrum. Ook was het orkest te horen tijdens de tentoonstelling 'Hei loo 1300 jaar na Willibrord' van Werkgroep 77-11 en afgelopen maan dag tijdens de uitreiking van het gedenkboek Heiloo 1300, beide keren in de Witte Kerk. Dit jaar is het tevens een jubileum voor de dirigente van het orkest, Joke Cortie, die al vijftien jaar leiding geeft aan de muzikanten. Dat was lange tijd dezelfde groep, omdat er een ledenstop was ingevoerd. Dit jaar hebben enkele oudere leden het orkest verlaten en is er plaats voor een aantal nieuwe violis ten. Belangstellenden kunnen contact opnemen met mevrouw Van der Blij, tel. 072-5334330 of de heer Freriks, 072- 5333725. Uiteraard kunt u ook eerst eens een kijkje nemen tijdens een repetitie. Woensdag 29 november is daarvoor zeer geschikt. Een ieder kan tussen 19.30 en 21.30 uur even binnenlopen, of de gehele repetitie bijwonen als gast. De toegang is natuurlijk vrij. HEILOO - Zaterdag 25 november speelt de succesformatie Van Dik Hout in jongerencentrum Buk Buk. Het ver haal van Van Dik Hout zou afkomstig kunnen zijn uit een jongensboek: vier vrienden beginnen een bandje waarin de covers spelen. Na wat bezettingswis selingen ontwikkelt zich een eigen stijl. De band onderscheidt zich door in het Nederlands te zingen - dat wekt de interesse bij een platenmaatschappij. Voor de vier jongens het goed en wel in de gaten hebben, staat het nummer 'Stil in mij' op nummer één van de hitlijsten en gaan de debuut-cd's als warme broodjes over de toonbank. Optredens op grote festivals volgen al gauw. Ondanks het snelle succes blijkt Van Dik Hout geen ééndagsvlieg. De band beschikt over genoeg potentie om de stijgende lijn voort te zetten. De nuch terheid van de bandleden blijkt hieraan bij te dragen. Aanvang: 21.00 uur. De entree bedraagt f 15,00 en als je op tijd komt, zijn er misschien nog kaarten. HEILOO - Aanstaande zondag is de laatste zondag van de maand, dus is het tijd voor het BukEnd-concert. Deze keer wordt het verzorgd door Oh No uit Haarlem, met stevige hardrock metal. De band heeft in eigen beheer een cd uitgegeven, die getuigt van tech nisch vermogen en muzikale creativi teit. Dat is niet zo vreemd wanneer je bedenkt dat een aantal bandleden afkomstig is van de ter ziele gegane trashmetalformatie Jewel. De aanvang is om 15.00 uur. De entree bedraagt f 5,00. Buk Buk, Pastoor van Muyenweg 12, Heiloo. HEILOO - Word je ook weieens ba dend in het zweet wakker, na een vre selijke droom met veel rare gebeurte nissen? En vind je dat nog leuk ook? Dan heeft Tendenz iets voor je: een horror-party. Vrijdagavond 24 november wordt er wat veranderd aan Tendenz, net genoeg om je in een andere wereld te wanen. Hoe het er uit komt te zien is een ver rassing; een nachtmerrie zie je immers ook niet van tevoren aankomen. Eén ding is zeker: ook als je niet van horror of andere enge dingen houdt, is het best uit te houden. De party duurt van 20.00 tot 23.30 uur. Toegang: f 1,00. Tendenz, Pastoor van Muyenweg 12, Heiloo, tel. 072-5335242. HEILOO - Waarom kun je bij vis best rode en bij vlees best witte wijn drin ken? En waarom kun je bij een stevige biefstuk beter geen al te lichte wijn drinken? Deze en andere vragen wor den beantwoord in 'Het Lekkere Wijnboek', dat vanaf 29 november ver krijgbaar is in de winkels van Albert Heijn. Met dit boek komt Albert Heijn tegemoet aan de wensen van een grote schare wijndrinkers. Wijn, vroeger in Nederland vooral gedronken in de betere standen, is in de loop der jaren steeds populairder geworden bij een breed publiek, onder andere dankzij de toename van buitenlandse vakanties. Bij Albert Heijn worden dagelijks HEILOO - De woningbouwplannen van De Loet zijn woensdag 15 novem ber besproken in de commissie Grondgebiedzaken. Bij De Loet wor den plannen ontwikkeld om de bestaande, verouderde woningen te vervangen door nieuwe. Doel is het bestaande groene karakter van de hof jes en de omgeving van het zorgcen trum te bewaren. Tevens wordt beoogd een gevariëerde en in Plan Oost pas sende bebouwing tot stand te brengen. Door vergroting van het aantal wonin gen is het mogelijk een redelijk aantal betaalbare woningen te realiseren. Naast de binnenkort in aanbouw te nemen eerste fase (12 koppelwoningen in de 'Verlengde Horn') zal het project in totaal nog 85 woningen tellen. De noordelijke hof (E. J. Potgieterweg/J.P. Hasebroekweg) krijgt 20 sociale huur woningen en 30 premiehuurwoningen. Deze woningen worden in twee lagen gebouwd. De zuidelijke hof (A.L.G. Bosboom Toussaintweg) zal bestaan uit 10 vrije sector koopwoningen en 7 vrije sector huurwoningen. Zes twee-onder- een-kap-woningen (nabij de aanslui ting van de E.J. Pqtgieterweg op de Nic. Beetsweg) en twaalf duurdere huurap- partementen (nabij de Burenweg) zul len het geheel completeren. Ook deze appartementen zullen worden gekop peld aan De Loet. Aanpasbaar bouwen De opzet is, dat alle woningen aanpas baar zullen worden gebouwd. Dit houdt in, dat zij zonodig snel en goed koop geschikt te maken zijn voor men sen met een handicap. Bij de toewijzing van de woningen zal het accent gelegd worden op de categorie ouderen onder de woningzoekenden. Daarnaast zal er plaats zijn voor jongeren en gezinnen (starters en doorstromers). In het plan blijft het bestaande groen optimaal bewaard. Ook past het plan binnen het bestemmingsplan 'Oost' (met gebruikmaking van de hierin gegeven wijzigingsbevoegdheid), het volkshuisvestingsplan van Heiloo en het provinciale en gemeentelijke oude renbeleid. Het project zal voor subsidiëring bij de provincie worden aangemeld en gefa seerd worden uitgevoerd. De Woning stichting Heiloo heeft een sociaal plan opgesteld voor de tijdelijke huisvesting van de huidige bewoners. Zij kunnen desgewenst terugkeren naar de ver nieuwde hofjes. Bij instemming met de plannen door deze commissie zullen definitieve afspraken tussen de samenwerkings partners in dit project, te weten de gemeente, de woningstichting en het zorgcentrum, worden gemaakt. Daarna zal worden overgegaan tot het defini tief ontwerpen van de woningen in opdracht van de Woningstichting Heiloo. HEILOO - Uitslagen onderlinge com petitie: R. Koch-C. v. Lieshout 0-2, M. Out-M. Houtenbos 2-0, J. Kraakman- N.Ligthart 1-1, A. Valkering-P. Heijne 2-0, R Zwart-C. Bijwaard 2-0, F. Schouten-R. de Boer 1-1. Tussenstand kopgroep: N. Ligthart 8- 14, M. Out 8-12, J. Kraakman 9-12, F. Schouten 9-12 en A. Valkering 9-12. Uitslag D.O.S. (St. Pancras) - Damclub Heiloo 13-7. Buurtbewoners halen het vuil weg uit Vrieswijk en Termijen. HEILOO - Zaterdag 18 november trokken 16 mensen, gewapend met knijpers, bezems (door de gemeente beschikbaar gesteld), werhandhand- schoenen en vuilniszakken erop uit om de wijken Vrieswijk en Termijen van zwerfvuil te ontdoen. Wijkbewoners, die elkaar in het dagelijks leven soms niet eens kenden, liepen gezamenlijk te prikken, vegen en rapen dat het een lieve lust was. Er kwam heel wat te voorschijn. Naast 17 zakken met blikjes, flesjes, chipszak ken enzovoort vonden ze 4 autobanden (waarvan een nog puntgaaf) een com pleet vernielde fiets en de spiraal van een bed). Na afloop werd er koffie gedronken bij één van de bestuursle den van Wijkvereniging Termijen- Vrieswijk. Al met al een geslaagde actie. De wijk is weer schoon, de banden tussen de verenigingsleden weer aangehaald. Misschien een idee voor andere wij ken? Zo kan Heiloo mooi gehouden worden. In het voorjaar wordt de actie herhaald. HEILOO - Op donderdag 7 december organiseert het Interkerkelijk Vredes beraad Heiloo een bezoek aan de nieu we moskee in Zaandam. Nadat de afge lopen twee jaar door middel van twee cursussen informatie over de Islam is gegeven, wil deze vereniging een ieder uitnodigen (ook niet cursisten) samen deze bijzondere moskee te bezoeken 'onder het motto 'Moslims en Chris tenen: samenleven in openheid en respect'. Er zal een rondleiding zijn door dit gebouw, bijzonder van archi tectuur door de vermenging van ooster se en westerse thema's. Bij voldoende deelname gaat er een bus naar Zaandam. Vertrek om 19.30 uur pre cies, terugkomst in Heiloo om 22.30 uur. De kosten voor dit bezoek zijn f 12,50 per persoon voor vervoer, koffie of thee. Verzamelen voor Makelaardij Donkersloot aan de Heerenweg 201 in het Stationscentrum. Als u mee wilt meldt u dan voor 1 december aan bij Ariejan Kuin Carla Spaansen, tele foon 072-5332179. grote hoeveelheden wijn verkocht, afkomstig uit alle delen van de wereld. Uit onderzoek onder de klanten is gebleken, dat er behoefte bestaat aan praktische informatie over wijn. „Als mensen eenmaal een wijn gevon den hebben die ze lekker vinden, kie zen ze zelden iets anders. Maar er zijn nog vzoveel mogelijkheden. 'Het Lekkere Wijnboek' wil de wijndrinker daar een beetje bij helpen," aldus Anneke Ammerlaan, de samenstelster van het boek. Wijn en eten In het 260 pagina's tellende boek gaat het vooral over de smaak van wijn, en niet zozeer over de herkomst ervan, zoals in de meeste wijnboeken. Stap voor stap wordt uitgelegd hoe men een wijn kan beoordelen. Behalve smaak, speelt daarbij geur ook een belangrijke rol. Een groot deel van de uitgave is gewijd aan de combinatie van wijn met eten. „Wijn wordt vaak lekkerder als je er iets bij eet," vindt de samenstelster. „Eten en wijndrinken vullen elkaar als het ware aan. Het boek geeft vele prak tische tips en legt bijvoorbeeld uit waarom bij vis niet echt witte wijn hoeft. Dat heeft te maken met de balans tussen zuur en zoet, bitter en zout. Het boek schenkt ook ruimschoots aandacht aan onderwerpen als koken met wijn, kaas en wijn, wijn als aperi tief, wijn en de exotische keuken en het bewaren van wijn. Daarnaast bevat het werk verschillende recepten met wijn en een compleet wijnalfabet. 'Het Lekkere Wijnboek. Alles over de smaak van wijn, het drinken van wijn en het koken van wijn, samengesteld door Albert Heijn', is vanaf 29 novem ber voor f 25,00 verkrijgbaar in alle Albert Heijn-winkels, zolang de voor raad strekt. HEILOO - Na het overweldigende suc ces van vorig jaar, hebben de winkeliers van winkelhof 't Loo de toneelvereni gingen Forento en Pancratius uit Castricum gevraagd om twee voorstel lingen te verzorgen van het toneelstuk 'Op zoek naar Sinterklaas'. De voor stellingen zijn op zaterdag 2 december om 13.30 uur en om 15.00 uur in theater De Beun. De toegang is gratis voor kin deren tot 12 jaar. Op woensdag 29 november zal Sint Nicolaas tussen 13.30 en 15.30 uur in eigen persoon de kaartjes op een van de pleinen in Winkelhof 't Loo uitreiken aan de kin deren. 'Op zoek naar Sinterklaas' gaat in het kort over het volgende. Drie mensen hebben om verschillende redenen een hekel aan het Sinterklaasfeest. Juffrouw Ulevel, de onderwijzeres is de aandacht van de kinderen kwijt, de orgelman heeft geen Sinterklaasdeun tjes in zijn orgeltje en de speelgoedwin kel klaagt over verminderde omzet omdat Sinterklaas alles maar weggeeft. Als deze mensen in het paleis van Sinterklaas hun beklag komen doen, zit de oude bisschop ergens in een klein Vader en zoon Hemmer delen het nieuwe brood uit aan Nico Schoof en Wilma Grooteman. HEILOO - Echte Bakker Jan Hemmer heeft aan zijn assortiment een exclusief broodje toegevoegd: een broodje dat past in het jubileumjaar van 1300 jaar Heiloo. Afgelopen maandag hebben Jan Hemmer en zijn zoon Bas op het bordes van het gemeentehuis burge meester Schoof het eerste broodje 'Ronde O' aangeboden. Het hoofd van de afdeling personeelszaken Wilma Grooteman nam tevens een groot aan tal verse broodjes 'Ronde O' in ont vangst en deelde deze uit aan alle medewerkers van de gemeente. Broodje 'Ronde O' is een gezond don ker meergranenbrood met een aparte smaak, rijk aan mineralen en vitamines en is vezelrijk. Het broodje is bedacht door Jan Hemmer. Bij het 'Ronde O' broodje hoort een stukje historie van de gemeente Heiloo. Tegenover Huize Nijenburg aan de Kennemerstraatweg ligt een laan, die in westelijke richting loopt en zicht geeft op Egmond. Toen aan het einde van de zeventiende eeuw Huize Nijenburg werd gebouwd, besloot de toenmalige eigenaar dat er een laan moest worden aangelegd die het natuurschoon van het duin en bos moest vertalen naar de pracht van Huize Nijenburg. Dit werd de Ronde O-laan. Daar waar deze laan en de Oude Westerweg elkaar ontmoetten, kruisten nog een aantal wegen in noord- en zuidwestelijke richting. Op de plaats waar al deze wegen bijeenkwamen, had men een Rondeau gemaakt: een cirkel, afgezet met paaltjes. In de loop der jaren, is het woord Rondeau verworden tot 'Ronde O'. Het broodje 'Ronde O' is vanaf heden dagelijks vers te koop bij de Echte Bakker uit Heiloo, in de winkels aan de Heerenweg en aan de Kennemerstraat weg. Deze week geldt een speciale ken- nismakingsprijs. HEILOO - Iedere laatste zaterdag van de maand is wijkgebouw Ypsalon het domein van de jeugd van 7 tot 12 jaar. Swingen is dan het credo op de disco- muziek met een leuke lichtshow. Daarnaast kunnen de kinderen biljar ten of een ander spel doen. Natuurlijk is er voldoende begeleiding aanwezig r om alles perfect te laten verlopen. Deze geheim zolderkamertje de brieven van maand (zaterdag 25 november) begint kinderen te lezen en kan niet de Ypedisco voor de jeugd een half gestoord worden. Dan volgt een zoek- uurtje eerder: van 18.30 tot 20.00 uur. tocht Vol intriges naar de goedheilig- De entree bedraagt één gulden per per- man^ voj grappen en heerlijke span- soon. ning. HEILOO - Zaterdag 25 november is de feestelijke intoicht van Sint Nicolaas in Heiloo. Met name voor de jongste jeugd is dat jaarlijks weer een groot feest. Veel ouders maken van de gele genheid gebruik om hun kind, bijvoor beeld met Sinterklaas of één van de Zwarte Pieten, op de foto te zetten. Cd-speciaalzaak Centerdisc, op de hoek van Heerenweg en Slimpad, heeft voor deze speciale Sinterklaas-kiekjes nu een fotowedstrijd uitgeschreven. Voor de leukste, grappigste of juist meest ontroerende Sint Nicolaas-foto van uw kind is een prijs beschikbaar in de vorm van een cd-bon ter waarde van 150 gulden. Men kan zijn of haar favoriete foto, met daarop vermeld de naam, het adres en het telefoonnummer, inleveren in de winkel tot en met zaterdag 9 december. De prijswinnaar krijgt bericht van Centerdisc. Alle foto's zullen enige tijd in de cd-winkel tentoongesteld worden. Na afloop hiervan ontvangen de inzen ders hun foto retour. HEILOO - Vrijdag 24 november is er, zoals iedere vierde vrijdag van de maand, een bingo-avond in 't Oosthonk aan de Oostkanter 14 te Heiloo. Voor de deelnemers zijn schitterende prijzen beschikbaar. Men betaalt twee gulden per kaart of tien gulden voor zes kaar ten. Aan het einde van de avond wordt een superronde gedraaid met natuur lijk superprijzen. De bingo-avond begint precies om 20.00 uur. HEILOO - In 1996 bestaat Volksdans vereniging Pridini 15 jaar. Op 27 janu ari zal dat worden gevierd met een reü nie en feestavond, vanaf 20.00 uur in de grote zaal van het Open Huis in Heiloo. De jubileumcommissie is op zoek naar iedereen die bij Pridini gedanst, gezon gen of gemusiceerd heeft. U wordt ver zocht contact op te nemen met Loes Ploeger, Vredenoord 169, Heiloo, tel. 072-5336470.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6