W> Agenda strips, strips en nog eens strips Sinterklaasfeest in het Oosthonk Heb jij nog nieuwtjes? r Beroep van de week n Oh jee, de deurwaarder Colofon In dm klas Het beroep van de week is dit keer 'onderwijzer' PAGINA 8 UITKIJKPOST - 22 NOVEMBER 1995 'De 'Uitsmijtertjes' verschijnt eens in de twee weken. Coördinatie: Anoukh Stins Fotografie, vormgeving en e in dve ra n t woord ing: redactie Uitkijkpost Correspondentie adres: De Uitsmijtertjes p/a Drukkerij Uitkijkpost bv De Hoefsmid 5 1851 PZ Heiloo Tel: 072 5330175 Fax: 072 5335644 le jaargang nummer 5 Base dance "Zaterdag 25 november organiseert Tendenz weer Base Dance. Base Dance is een ongelooflijk toffe dans avond voor de groepen acht van de basis school. De entree is gratis, de avond is rook vrij en snoep en fris zijn goedkoop, varië rend van een dubbeltje tot f 1,50. Sinterklaasfeest in De Duif *Op zaterdag 25 november komt Sinterklaas ook voor de kinderen in Termijen en de Vrieswijk langs, in basis school De Duif. De kinderen uit Termijen en Vrieswijk mogen komen. Voor ouders staat er een kopje koffie/thee klaar. Als je in Termijen of Vrieswijk woont, heb ben jullie thuis een brief ontvangen over dit feest. Onderaan de brief is een strookje. Dit strookje moet u op tijd inleveren. Tot wan neer en waar dat kunt u allemaal in de brief lezen. Als je komt mag je ook een muziekins trument meenemen om voor Sinterklaas een liedje te spélen. De school gaat al om 14.30 uur open en het programma is als volgt: 14.40 uur: ontvangst met koffie en thee. 14.45 uur: poppenkast 15.15 uur: Sinterklaas wordt verwacht 15.50 uur: de cadeaus van Sinterklaas worden uitgedeeld 16.00 uur: slot (soms loopt het iets uit). Als er nog vragen of opmerkingen zijn, bel dan met telefoonnummer 5336984. Prijsvraag bij Deutekom "Vanaf woensdag 29 november kun je bij Deutekom meedoen aan een prijs vraag. Je moet raden hoeveel pepernoten er in een pot zitten; je antwoord kun je daar inleveren. Op 6 december is de uitslag. Wie het juiste antwoord raadt, of daarbij het dichtst in de buurt komt, wint een boeken- bon van f 25,00. Stuur je agenda naar: De Uitsmijtertjes Postbus 68 1850 AB Heiloo Dé jeugdrubriek van de Uitkijkpost, elke twee weken in deze krant 22 november '95 We zouden het hart stikke leuk vinden als jij onze pagina De Uitsmijtertjes mee naar school neemt en in de klas laat zien. Misschien wil de juf of meester er wel met de hele klas over praten. Stel het maar eens voor! We horen graag wat jouw klas ervan vindt. Doe maar of je verslaggever bent en stuur een verslagje naar ons toe! Wij, Ramon Tromp en Nanne Blom, zijn allebei fans van Ajax. Deze week willen wij daar wat over vertellen. Ajax bestaat sinds 1893 en voetbalt in Amsterdam. In 1918 werden ze voor het eerst landskampioen. In de jaren 1930 tot 1939 werden ze vijf keer landskampioen. Ajax voetbalt nu nog steeds in het Olympisch stadion, maar binnen kort in de Arena. Dit is een heel erg groot en mooi stadion waarvan het dak dicht kan. Zo heb je nooit last meer van regen of sneeuw en zit je altijd lekker warm. In 1960 werd Ajax voor de tiende keer landskampioen. En een van de beroemdste trainers van Ajax was Rinus Michels. Beroemde spelers die ook bij Ajax gespeeld hebben maar nu allang weg zijn, zijn: Johan Cruyff, Sjaak Swart, Wim Suurbier en natuurlijk Frank Rijkaart. Nanne: „Frank Rijkaart was de lievelingsspeler van mijn moeder, mijn lievelingsspeler is Jari Litmanen, maar Aaron Winter vond ik ook heel goed." Weet je wat AFC betekent? Amsterdamse Football (dat is engels) Club. Vroeger speelde ze bij Ajax ook atletiek, honk bal en cricket. Atletiek doen ze nu nog steeds voor de training. De trainer nu is Louis van Gaal en de topscoorder is Mare Overmars. Ajax is al heel vaak kampioen geworden. Verleden jaar wonnen ze de Europacup 1 van AC Milan. Kluivert 'de beste spits van heel Nederland' maakte toen 1-0. Als ze tegen een buitenlandse club thuis moe ten spelen, heeft Ajax zijn trainingskamp in Egmond. Ze logeren dan in Egmond aan Zee en trainen op het strand of bij Egmondia. Nanne: ,,Ik ben nu al drie keer bij de trainingen in Egmond geweest. De laatste keer was in de herfstvakantie. We stonden voor het hotel en zagen Tom Egberts van Studio Sport praten met Louis van Gaal. Na een tijdje ging Tom Egberts met zijn luxe auto weg. Daarna kwamen de spe lers naar beneden. We zagen ze wel allemaal maar het is daar heel donker dus herkenden we niet iedereen, behalve Edwin van de Sar mat z'n lange lijf en z'n grote oren. We staan altijd heel lang te wachten. Dan komen de spelers opeens naar buiten. Ik ging lekker achteraan staan, want ze slaan de voor ste mensen meestal over. Wij dachten dat ze gelijk naar het strand zouden gaan, maar dat was niet zo. Elke speler ging een rondje door het dorp lopen. Als je het vroeg bleven de spe ler stilstaan en mocht je alles aan ze vragen en je mocht met ze op de foto. Litmanen ging zelfs met twee hon den en een meneer op de foto. Iedereen liep naar voren, mijn vader liep helemaal achteraan. Hij keek naast zich en opeens liep Ronald de Boer naast hem. De Boer vroeg een handtekening aan mijn vader. Mijn vader zei: „Daar heb ik geen tijd voor." HA HA dat is natuur lijk een geintje, maar ik vond het wel leuk dat ze zoveel tijd hadden om met ons te pra ten. Louis van Gaal was heel aardig voor mij: hij zette zijn tas voor de bus en gaf mij een hand tekening. In totaal heb ik 14 handtekeningen gekregen." Ramon: „Ook ik ga heel vaak naar de trainingen in Egmond. Ik ben daar al zo'n 20 keer geweest. Meestal ga ik daar dan heen met mijn vader en broertjes. De spelers zijn heel erg aardig. Ik vraag handtekeningen en ben al met bijna elke speler op de foto geweest. Ook met de trainer Louis van Gaal, de beste trainer van de hele wereld. Als je bij de trainingen goed oplet kan je zien hoe ze in de wedstrijd gaan voetballen. Wist je dat? In het gras van het nieuwe stadion staan bloem bakken. Die bloembakken timmeren ze aan elkaar en als het gras dan kapot is, zetten ze nieuwe bloembakken erin. Zo blijft het grasveld altijd netjes. Ajax is een heel rijke club. In de Europacup ver dienen ze veel geld en ze verkopen heel veel spullen met hun naam erop. Bijvoorbeeld: ondergoed, sokken, trainingspakken en dekbed overtrekken. Ik heb ze allemaal. Omdat ze zo rijk zijn kunnen ze bijna elke speler kopen die ze willen, maar dat doen ze niet. Ze proberen zelf van kleine kinderen goeie voetballers te maken. Als je jong bent, kan je naar een open dag van Ajax toe en als ze je dan goed vinden mag je bij Ajax komen voetballen. Als je dan heel veel traint en veel geluk hebt kan je mis- Ramon, samen met Mare Overmars in Egmond. schien in het eerste elftal komen. In de achterhoede van Ajax spelen Michael Reiziger, Danny Blind, Frank de Boer, Winston Bogarde en op doel staat Edwin van de Sar. Op het middenveld spelen Edgar Davids, Jari Litmanen en Ronald de Boer. De spitsen zijn Mare Overmars, Patrick Kluivert, Nwankwo Kana en Finidi George. De reservespelers zijn Sonny, Silooy, Martijn Reuser, Arnold Scholten, Kiki Moesampa, Nordin Wooter en Marcio Santen. Dus als je van voetballen houdt en vooral als je Ajax-fan bent en Ajax moet thuis tegen een bui tenlandse ploeg spelen, moet je naar Egmond gaan. Echt doen, want het is hartstikke gaaf en cool. Nanne en Ramon. Als vervolg op het kritische stuk van vier weken geleden over televisieprogramma's volgt nu een stuk over stripboeken, lik geef een opsomming van een aantal strip-weekbladen die er zijn. Ook nu vond ik het weer leuk om te doen. Ik hou namelijk erg van grapjes en lezen. DONALD DUCK Donald Duck is een vrolijk weekblad. In het blad staat niet alleen een spannend stripver haal over Donald Duck en z'n drie neefjes Kwik, Kwek en Kwak, maar ook spannende verhalen over Donalds vriendjes Goofy, Mickey Mouse en Broer Konijn. Op de eerste twee pagina's van Donald Duck staan brieven van kinderen en tips over bijvoorbeeld nieuwe videobanden. Als je van een mooie tekenstijl en van leuke verhalen houdt, is dit een blad voor jou. TOM EN JERRV Tom en Jerry is een blad dat op de Donald Duck lijkt. Ook hierin kom je verschillende strip-figuren tegen zoals; yerry, tuffy, spike, tyke en droopy. Er staan weinig advertenties, maar wel veel moppen en raadsels in. Het is een redelijk dik blad dus je hebt veel te lezen. ROBBEDOES Robbedoes is een weekblad waar echt alleen maar stripverhalen in staan. Ik zal er een aantal opnoemen: Vrouwen in 't wit, De inbrekers, G.Raf Zerk, jojo, De Blauwbloezen, Agent 212 en nog veel meer. Alles is heel mooi getekend. Een echte aanrader dus. SJOSJI Strips- Film- Games en TV Eerst heette het blad 'PEP' toen 'Eppo' toen 'Sjors en Sjimmie' en nu 'Sjosji'. Het is een tweewekelijks blad met leuke strips erin. De brieven die erin staan zien eruit alsof ze ver zonnen zijn, maar of ze dat ook zijn weet ik niet. Je kan ook mee doen aan wedstrijden er valt veel te winnen. Sjosji is een leuk blad en te koop bij de betere boekhandel. SUSKE EN WISKE Iedereen kent Suske en Wiske wel. Elke week staat in dit blad een stukje 'van het nieuwste Suske en Wiske-verhaal. Daarnaast is er ook een stuk van Kiekeboe en nog veel meer leuke strips. Ook dit is een erg leuk blad. Tip: Als je ook van stripbla den houdt maar je kan er geen lid van worden of je hebt niet genoeg geld om ze te kopen, kan je altijd naar de bibliotheek aan het Malevoort gaan. Daar staat een mand vol met stripbladen en strip boeken. Als je deze wilt lenen kan dat ook, behalve het nieuwste stripblad. Die moet daar gelezen worden. Nederland en België zijn de twee beste striplanden van de hele wereld, wordt wel eens gezegd, zo zie je maar weer. Jouke De stripenboeken collage van Jouke Plan Oost is een wijk in het oosten van Heiloo. Plan Oost heeft ook een wijkvereni- ging. Het clubgebouw van deze wijkvereni- ging heet het Oosthonk. Paul Pesser is mijn buurjongen en organiseert allerlei activiteiten die in het Oosthonk gedaan wor den. De activiteiten zijn vooral voor kinderen tot en met twaalf jaar. Hij zegt dat hij het jammer vindt dat er voor kinderen van twaalf tot en met vijf tien jaar niets meer te doen is in het clubge bouw. Hij zou heel graag willen dat ook deze kinderen naar het gebouw zouden komen. Paul verzorgt ook ieder jaar een Sinterklaasfeest. Dit jaar is dat op zaterdag 25 november, vanaf kwart voor twee. Op dat feest mogen de kinderen ook liedjes zingen. Ik ben er vorig jaar ook geweest met mijn vriendin Larissa Brink. We hebben toen zelf een lied gemaakt en dat hebben we ook voor Sinterklaas gezongen. Dat vond ik erg leuk. Er waren toen erg veel kinderen die een liedje voor Sinterklaas gingen zingen. Na het zingen kreeg iedereen een zakje snoep. Ook.de kinderen die niet gezongen hadden. De Pieten gingen ook op het podium strooien tijdens het zingen. De kinderen die aan het zin gen waren, doken dan op de grond om het snoep te pakken waardoor ze niet meer konden zingen. Dat vond ik heel grappig om te zien, maar zelf hebben wij het niet gedaan. Sinterklaas werd boos op de Pieten en hij zij dat ze daarmee moesten ophouden. Gelukkig hielden de Pieten ook wel op. Naast het Sinterklaasfeest zijn er nog meer acti viteiten in het Oosthonk. Zo oefent er elke dinsdag een koor, elke maandag om zeven uur is er een dartavond waar ook kinderen mogen komen en elke laatste zondag van een vakantie draait er in het Oosthonk een tekenfilm. Het Oosthonk is niet zo heel bekend maar wel hartstikke leuk, dus als je zin hebt moet je ook een keer komen. Esther Het kinderkoor in het Oosthonk. Natuurlijk kunnen wij van de jeugdredactie een heleboel dingen verzinnen om over te schrijven. Maar wij weten ook niet alles. Of er een leuke uitvoering is op school. Of een spannende sportwedstrijd. Misschien heb jij wel de leukste hobby van de hele wereld. Of de aardigste oma en opa van Heiloo. Ook willen we iedere keer een agenda maken. Daarin komen allemaal leuke activi teiten voor kinderen te staan. Heb jij een tip voor de agenda? Weet jij een leuk onderwerp? Schrijf dan even een briefje naar ons. Dan kunnen we misschien langsko men voor een interview of een verslag. Ons adres is: De Uitsmijtertjes Postbus 68 1850 AB Heiloo Is onderwijzer zijn een lui beroep, een ver moeiend beroep of allebei? Ik weet het niet, maar ik heb het aan een onderwijzer zelf gevraagd. Deze meester van de Paulusschool vond dat hartstikke interes sant. Misschien kent u hem wel, hij heet Peter Rokebrand en hij is de directeur van de Paulusschool. Samen met negen andere leerkrachten zorgt hij voor deze school. Hij geeft heel goed les, dat zeggen zijn leerlingen ten minste. Naast het lesgeven heeft hij ook nog andere taken, een daarvan is schriften en boeken bestellen. Hij zegt ook dat het zo leuk is op school omdat je elke keer andere dingen moet doen. Soms heeft hij het heel druk, maar niet altijd. Meester Rokebrand vind dat niet erg. je ziet dus wel dat onderwijzer zijn een leuk en mooi beroep is. In zijn vrijetijd gaat de meester graag varen en voetballen in de zaal. Hij is al twintig jaar leerkracht en vindt het nog steeds een uitdaging om les te geven. Om onderwijzer te worden moet je een opleiding volgen die een paar jaar duurt. Deze opleiding heet de PABO. Als jij meester of juffrouw wilt worden moet je daar hard voor leren. Sebastiaan Een spannend verhaal voor de luie uurtjes Zat ik net lekker thuis op de bank, gaat de deurbel. Nou ik doe open, staat er ineens een deurwaarder voor mijn neus. Aarzelend zei ik: „Hallo." „Hallo," zei een vastberaden mannenstem terug. „Ik kom de te late huur innen, is je vader of moeder thuis?" „Nee, die zijn naar een voorstelling van Pavarotti." „O, dus ze kunnen niet betalen?" „Nee, en ik ook niet, want ik heb niks om mee te betalen." „In dat geval moet ik wat spullen uit het huis meenemen." „Maar dat kunt u niet maken, dat zullen mijn ouders nooit goed vinden!" „Ja, zo zijn de regels ventje, daar kan ik niets aan doen." „Nou, kom dan maar binnen, of wacht, mis schien kan ik ze opbellen." „Heb je dan het telefoonnummer?" vroeg de deurwaarder. „O nee,\dat vonden ze niet nodig voor één nachtje." Een beetje brutaal stapte de man, die het lange geklets niet erg nodig vond, naar binnen. Na wat zoek- en speurwerk zei hij: „Ja, ik denk dat ik wel weet wat ik mee moet nemen om het bedrag rond te krijgen." „Wat neemt u dan allemaal mee, meneer?" vroeg ik verdrietig. „De salontafel, die vaas, het koffiezetapparaat, de radio, nog drie stoelen en dat was alles." „Wat!" riep ik nu kwaad. „Dat allemaal en dat noemt u 'alles'?!" „Ja oké, het is nog best wel veel, ik bedoel alleen dat ik klaar was met het opnoemen. En nu ga ik alles inladen, ajuus. Oh ja, als je ouders hun spullen terug willen komen ze maar naar dit adres met de huur." En hij gaf zijn kaartje. Die avond ging ik verdrietig naar bed en viel al gauw in een onrustige slaap. „Mark, mark, wakker worden! Waar zijn onze spulletjes heen?" Pappa en mamma stonden aan mijn bed. „Pa, ma er was een deurwaarder die...." „Rustig, rustig nou maar, vertel eens wat er gebeurd is." Toen ik het verhaal van a tot z vertelde, zei mijn vader „Kom, we gaan naar die deurwaar der toe." En dat deden we. Bij de deurwaarder aangekomen barstte mijn vader los en vroeg hoe de man het in zijn hoofd kon halen om, zonder dat zij thuis waren, zo maar zonder pardon de halve huis raad mee te nemen. De man antwoordde dat dat de regels waren en dat ze de spullen voor f 3000,00 terug konden krijgen. Mijn vader pro testeerde, maar na wat verstandige woorden van mijn moeder tegen mijn vader stemde hij toch toe. Zo kregen wij onze spullen terug en de deurwaarder kreeg zijn geld. Eind goed, al goed. Wim Een spannend verhaal voor de luie uurtjes m mt 6 Wie is nou geen fan van Ajax? r

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 8