HSV - De Valken vernieuwbouwplannen De Loet Sint verwelkomd in Heiloo Prettige samenwerking bij y INTER VERDI Bij MacTank stopt u een TIJGER in de tank! 14.00 uur Vos Makelaardij Vos Makelaardij tel. 072 331895 072-5 127 127 Merkbenzine..? de goedkoopste dag-en-nacht pomp van Noord Holland staat in Akersloot...! Zondag 3 december a.s. Sportpark HSV CEES HACHMANG LOODGIETERS Vrijwilligersmarkt Geslaagd SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 100% POLYAMIDE SLAAP EN WOONKAMER TAPIJT 400 CM BREED VAN f229,- VOOR f 189, j. Tapijt RIJKSWEG 127, LIMMEN,TELEFOON 072-5051602 Dames-Heren- en Kinderbeenmode Winkelhof 't Loo 68 Tel 072 5340285 Modesfofren, rournHwen Handwerken Wirikeihof? Loo 59 Tel 072 53301.99 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 533 01 75. j®. JU i) Drukkerij uitkijk post bv 29 NOVEMBER 1995 60e JAARGANG NO. 48 Gered Gereedschap bij Karwei Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Actie voor Kadootjes voor kinderen in voormalig Joegoslavië Excursie IKV bananenexporteurs Dierenbescherming in 't Loo MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Telefoon: 072 - 5331895 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - Op de Internationale Vrijwilligersdag, donderdag 7 decem ber, organiseert de 'Vrijwilligers Vaca turebank Heiloo een vrijwilligers markt. Deze markt wordt gehouden in winkelhof 't Loo van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens de markt zullen de Vrijwilligers Vacaturebank en andere organisaties uit Heiloo zich presente ren. Dit is een uitstekende gelegenheid om kennis te maken met de vele vor men van vrijwilligerswerk. Wethouder Roelof Bos zal de markt om 10.00 uur HEILOO - Aan de Rijksuniversiteit Utrecht promoveerde Pim Pijnappel, afkomstig uit Heiloo, tot doctor in de medische biologie. Voor alle zorgaanvragen en informatie over zorg kunt u vanaf 10 oktober dit éne nummer bellen. Dag en nacht, zeven dagen in de week! REGIONALE THUISZORG ALKMAAR Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Gordijnen Karpetten en A Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl.' BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte.' HEILOO - Gedurende de maand december is er bij Doe-het-zelf-cen- trum Karwei op De Oude Werf in Heiloo ruimte ingericht voor een stand van de Stichting Gered Gereedschap. Deze Stichting zamelt oud gereedschap in, knapt dit in eigen beheer op en zorgt voor het verkrijgen van voldoende financiële middelen om,het herstelde gereedschap te verschepen naar ont wikkelingslanden. De landelijke orga nisatie draagt er zorg voor dat de pro jecten voldoen aan bepaalde eisen, zodat het gereedschap in goede handen terechtkomt. Zo worden bijvoorbeeld projecten ondersteund om straatkinde ren een vak te leren, of huisvrouwen te leren een eigen inkomen te verwerven uit bijvoorbeeld het naaien van kle ding. Bij Karwei vindt u een folder waarin meer informatie staat over de bezighe den van Gered Gereedschap, afdeling Heiloo. Ook kunt u zien hoe mooi het oude en roestige gereedschap hersteld kan worden. Breng dus die oude hamer en zaag uit de schuur mee bij uw eerst volgende bezoek aan Karwei. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. HEILOO - In het voormalig Joegosla vië lijkt de vrede getekend. Toch is er voor de duizenden vluchtelingen in de kampen nog veel ellende. De stichting Euro Seva Nederland wil zorgen dat deze mensen niet worden vergeten. Door een kerstpakketje in te leveren, kunt u de kinderen in de kam pen blij maken. Euro Seva zorgt ervoor dat de kadootjes bij de kinderen terecht komen. Houd de volgende aanwijzingen in acht bij het maken van een pakket: maak het pakje ongeveer zo groot als een schoenendoos en niet zwaarder dan 3 kilo; de pakjes worden uitgedeeld aan kinderen tussen 6 maanden en 16 jaar oud; vermeld op het pakket 'boy' of 'girl' als het kado specifiek voor een jongetje of meisje is en vermeld even tueel een leeftijd. De pakjes kunt u tot 10 december inle veren bij de familie van Well, Breedelaan 23 in Heiloo, 072-5333223. HEILOO - Op donderdag 7 december organiseert het Interkerkelijk Vredes beraad Heiloo een excursie aan de nieuwe moskee in Zaandam. De afge lopen twee jaren heeft het IKV door middel van twee cursussen informatie gegeven over de islam. Nu is er de mogelijkheid, voor cursisten en niet- cursisten, een bezoek te brengen aan deze bijzondere moskee, waarvoor als motto geldt 'Moslims en christenen: samenleven in openheid en respect'. De deelnemers krijgen een rondleiding door dit gebouw, bijzonder van archi tectuur door de vermenging van ooster se en westerse thema's. Natuurlijk is er volop gelegenheid om vragen te stellen. Het vertrek op 7 december is om 19.30 uur vanaf de Heerenweg 201 te Heiloo (voor het pand van Makelaardij Donkersloot). De kosten bedragen, inclusief vervoer, f 12,50 per persoon. Naar verwachting zijn de deelnemers rond 22.30 uur terug in Heiloo. Aanmelden voor deze excursie kan nog tot 1 december bij ArieJan Kuin of Carla Spaansen, Werkendelslaan 96, Heiloo (tel. 072-5332179). HEILOO - Op 1 juli 1993 nam de Europese Commissie een verordening aan waardoor de invoer van bananen uit Latijns Amerika werd beperkt. Het gevolg hiervan was dat de grote bana nenexporteurs de kleinere van de markt drukten. Solidaridad, de interkerkelijke ontwik kelingsorganisatie voor Latijns Ame rika, is al enige jaren bezig om kleine boeren die op milieuvriendelijke wijze bananen telen toegang tot de Europese markt te verschaffen, en wel tegen eer lijke prijzen en andere Max Havelaar- condities. Daarvoor is Solidaridad een kaartenactie gestart. In de Hervormde, Gereformeerde en Katholieke kerken en in de Wereldwinkel in Heiloo liggen deze kaarten voor u klaar. In het week end van 9 en 10 december wordt door de Katholieke kerken speciale aan dacht besteed aan deze actie. openen. Een deel van de Witte Hofjes in Plan Oost. HEILOO - Volgend jaar zal worden begonnen met het realiseren van de vernieuwbouwplannen bij Zorgcen trum De Loet. In totaal zullen er 97 woningen worden gebouwd in het gebied tussen de Burenweg, Klein Bariaken, E.J. Potgieterweg en de J.P. Hasebroekweg. Woningstichting Hei loo is opdrachtgever van dit project. Om deze nieuwbouw te realiseren zul len de zogenaamde Witte Hofjes en enkele andere woningen worden ges loopt. Deze huisjes zijn in de vijftiger jaren gebouwd en voldoen niet meer aan de eisen en wensen van deze tijd. Enkele jaren geleden is onderzocht of de woningen opgeknapt en aangepast konden worden; het advies was nega tief. Niet alleen zou renovatie veel kos ten met zich meebrengen, ook het ruimtetekort zou er door blijven bestaan. De huisjes zijn voornamelijk tweekamerwoningen, met beperkte afmetingen. De nieuw te bouwen huizen zullen voor een groot deel op dezelfde plaatsen komen als waar nu bebouwing staat. Het ontwerp voor dit plan is onlangs goedgekeurd door de commissie grondgebiedzaken. De volgende stap is dat er een architect aan het werk gaat met deze schets. Bij het ontwerpen van de nieuwe woningen zal worden getracht het pitoreske karakter van de huizen en hofjes te laten terugkomen. Verlengde Hom De bouwvergunning voor de eerste woningen is inmiddels verstrekt. In de tweede week van januari 1996 zal begonnen worden met de bouw van 12 koppelwoningen in het verlengde van De Horn. De appartementen, die in drie lagen gebouwd worden, zullen middels een gang in verbinding staan met De Loet. Een aantal van de huidige bewoners van de Witte Hofjes zal in deze nieuw bouw tijdelijk onderdak vinden. Wanneer de nieuwe woningen zijn gerealiseerd, kunnen zij, indien gewenst, één van deze woningen toege wezen krijgen. Dit is opgenomen in het pakket randvoorwaarden, dat door de gemeente is opgesteld. Een andere voorwaarde is dat de helft van de woningen bestemd zal zijn voor senioren. Daarbij worden de minimaal 12 en maximaal 30 koppelwoningen ten behoeve van W.B.O.-geïndiceerden meegerekend. De overige woningen worden in gelijke mate verdeeld onder starters en gezinnen. Op die manier zal een 'gemengde' wijk ontstaan. Gemengde wijk Zowel de gemeente als de Woning stichting hecht hier veel belang aan. Ook in de landelijke politiek is dat een actueel onderwerp. Uit onderzoek is bijvoorbeeld gebleken dat senioren die hulp behoeven, zoals bij boodschappen doen of het onderhouden van een tuin tje, meestal meer hebben aan buren dan aan de eigen kinderen of andere familie. Wanneer de bewoners van een wijk allemaal een bepaalde leeftijds grens hebben, is wederzijdse hulp min der makkelijk. Bovendien is de opbouw van de bevolking van een wijk natuur lijker wanneer alle leeftijdsgroepen aanwezig zijn. Verder zal er niet alleen qua leeftijd, maar ook in prijsklasse •gestreefd worden naar differentiatie. Het bouwplan dient volgens de voor waarden 25% sociale huur, 35% pre- miehuur en 40% vrije sector woningen op te leveren. Samenwerking in projectgroep In de randvoorwaarden is ook opgeno men het behoud van zo veel mogelijk beeldbepalende bomen. Oude of spe ciale bomen zijn in het stedebouwkun dig ontwerp ingetekend en door de architect zal hiermee rekening moeten worden gehouden. Bij het herbouwen zal één blokje huizen niet worden ver vangen. Op die plaats, aan de westzijde van De Loet, zal een ruim groen gebied worden ingepland. Vanuit de nieuw te bouwen koppelwoningen en huizen en vanuit het zorgcentrum hebben de bewoners uitzicht over dit kleine stukje 'vrije natuur'. In de speciale project groep die voor de vernieuwbouwplan nen bij De Loet in het leven is geroe pen, zijn de diverse partijen het eens over het belang van het handhaven van het bestaande groen. De deelnemende partijen aan de pro jectgroep zijn onder andere de heer Hubbeling en Greeuw van Woning stichting Heiloo, de heer Van de Broek als stedebouwkundig medewerker van de gemeente, de heer Amsterdam als woordvoerder van de bewonerscom missie De Loet en de heer Van Baar, directeur van het Zorgcentrum. Van meerdere kanten is tevredenheid over de samenwerking uitgesproken. Ook de bewonerscommissie vindt de be sprekingen prima verlopen. Een ieder is tijdig op de hoogte van ontwikkelin gen en dat versterkt het vertrouwen in de gang van zaken. Groot tekort Naast een groot aantal goedkopere woningen in één en twee lagen, staan er zes twee-onder-één-kapwoningen ge pland aan de E.J. Potgietersweg. Deze woningen zijn ingepland op redelijk grote kavets en zullen in uiterlijk aan sluiten bij het karakter van de bestaan de woningen aan de Nicolaas Beets- weg. Aan de oostzijde is een Woontorentje gepland, dat half boven het water gebouwd zal worden. Volgens de heer Greeuw kunnen hier 'drie plus' etages verwacht worden. Boven de drie woon lagen worden wellicht enkele penthou ses gerealiseerd. Deze duurdere woningen zullen voor een deel de kosten van de goedkope (huur)woningen moeten dragen. Toch is er nog steeds sprake van een groot tekort. Was dat oorspronkelijk 2 mil joen, nu wordt er gewerkt aan het dich ten van een gat van 1 miljoen gulden. Over een bijdrage van f 550.000,00 door de gemeente, komend uit de opbrengst van f 600.000,00 bij de ver koop van de grond voor het Woontorentje, zijn nog niet alle partij en in de raad het eens. Overige opbrengsten worden verwacht van het Rijk, waar een verzoek om subsidie is ingediend. Wanneer er meer zekerheid is over de financiële uitvoerbaarheid van het plan, zal door Woningstichting Heiloo de opdracht worden gegeven aan de architect om met het ontwerpen te beginnen. Er is in Heiloo grote behoefte aan woningen. Niet alleen bij de plannen rond De Loet, maar ook in Ypestein, zoals tijdens de woningmarktdag dui delijk werd, anderhalve week geleden in Golden Tulip Heiloo, waar zo'n 1300 belangstellenden op afkwamen. Sint Nicolaas bezocht afgelopen zaterdag Heiloo. Onder grote belangstel ling en met de medewerking van diverse Heilooër vereniging maakte hij zijn rondgang door de gemeente. Op het bordes van het gemeentehuis werd hij welkom geheten door wethouder Tom ten Hoope. 's Middags bracht de sint een bezoek aan verschillende wijkverenigingen in Heiloo. HEILOO - De Dierenbescherming, afdeling Heiloo, staat donderdag 30 november en vrijdag 1 december met een stand in winkelhof 't Loo. Er zijn leuke kadootjes van de dierenbescher ming te koop en er is informatie ver krijgbaar over de vele aspecten van het dierenbeschermingswerk. Zo is er bij voorbeeld een gids over de diervrien delijke cosmetica van Proefkoneen. Uiteraard is ook de dierenbescher- mingskalendër 1996 te koop. Woningstichting Heiloo, die afgelopen vrijdag haar nieuwe kantoor in gebruik ham en de huisstijl introduceerde, is opdrachtgever voor de ver nieuwbouwplannen bij De Loet.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1