Vrijwilligersdag Heiloo Wintertijd - planttijd Schuldhulpverlening en budgetadvies in Heiloo inn WK PAGINA 4 UITKIJKPOST - 29 NOVEMBER 1995 H T HEILOO - Op donderdag 7 december 1995 wordt in Heiloo - net als ieder jaar - aandacht besteed aan viering van de internationale vrijwilligers dag. Zonder vrijwilligers kan geen enkele gemeen schap bestaandus ook Heiloo niet. Dit blijkt ook uit het functioneren van de "vrijwilligers- vacature-bank in Heiloo. Onder leiding van - ook weer- een aantal enthousiaste vrijwilligers worden vraag en aanbod van vrijwilligers en vrijwilligerswerk op elkaar afgestemd. Om het werk van de vrijwilligersvacaturebank onder de aandacht te brengen en de mogelijk heden van vrijwilligerswerk aan een breed publiek kenbaar te maken, organiseert de Vrijwilligers Vacaturebank Heiloo een vrijwilli- gersmarkt. Deze markt wordt gehouden in Winkelhof 't Loo op donderdag 7 december tussen 10.00 en 17.00 uur. Dat Heiloo speciaal in 1995 niet zonder vrijwil ligers kon is wel heel duidelijk geworden bij het organiseren van Heiloo 1300. In dit feest jaar werden vele aktiviteiten georganiseerd, variërend van het groots opgezette Ypestock- festival tot meer kleinschalige aktiviteiten. Met behulp van honderden vrijwilligers zijn al die aktiviteiten tot stand gekomen. De koppeling tussen Heiloo 1300 jaar en de vrijwilligersdag was daarom snel gevonden. Op donderdagavond 7 december 1995 zal tus sen 20.30 en 22.30 uur een gezellige bijeen komst plaatsvinden in Jongerencentrum Buk Buk met alle vrijwilligers die een steentje heb ben bijgedragen aan de aktiviteiten in het kader van Heiloo 1300. Onder het genot van een vloeibare consumptie zal even worden stil gestaan bij het echte vrijwilligerswerk: vrijwilli gerswerk dat aktiviteiten mogelijk maakt, die anders onmogelijk leken. Willibrord landde op 30 april van dit jaar weer op Heilooër bodem. Een activiteit in het kader van 'Heiloo 1300 jaar mogelijk gemaakt door talrijke vrijwilligers. Gewijzigde vaststelling bestemmingsplan "Centrumgebied 't Loo". Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, ingevolge artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 6 november 1995 het bestemmingsplan "Centrumgebied 't Loo" gewijzigd heeft vastgesteld. In dit plan, globaal gelegen rondom het win kelcentrum tussen de Van Aostastraat, Willibrordusweg, Kerkelaan en Kennemerstraatweg, wordt rekening gehouden met een versterking van het bestaande winkel gebied door uitbreiding van winkelcentrum 't Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voor nemens om vrijstelling te verlenen zullen te zij ner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Waard 137, R. Zorg - vergroten woonhuis (d.m.v. aanbren gen van een kap op de garage) Hoogeweg 40a, Heibloem b.v. (C. Verdiepen) - oprichten bedrijfshal Kennemerstraatweg 13, J. de Keizer - oprichten garage/berging Lijnbaan 5, L. de Winter - plaatsen schuur Westerweg 147, R. Müller - vergroten woonhuis De Hoefsmid 9, S.T.I. Engineering B.V. - plaatsen kantoor Het Vierkant 22, Bestuur van de Stichting Dagverblijf Gehandicapten Noord-Kennemerland (De Vijfhoek) - vergroten oefenruimte De Omloop 24, Camping Heiloo B.V. - verhogen/veranderen schuur/opslagruimte De herfst is weer begonnen. Koning Winter heeft zich nog niet laten zien, maar de afdeling Groen en Landschap is druk bezig met voor bereidingen voor de lente. In de winterperiode wordt namelijk hard gewerkt om het openbaar groen in orde te krijgen voor de nieuwe lente. Inboeten Dit gebeurt ondermeer door beplantingen in te boeten. Inboeten betekent, dat op plaatsen waar bomen of heesters zijn doodgegaan, weggevallen of vernield, nieuwe exemplaren worden ingeplant. Soms komt het voor dat er zoveel beplanting is afgestorven dat een heel vak of een gedeelte ervan vernieuwd moet worden. De komende periode zijn er inboetactiviteiten te zien: rooien oude beplanting, doorspitten van de grond, aanplanten van nieuwe beplanting. Snoeien Naast het inboeten wordt er gesnoeid. Dit wordt gedaan om verschillende redenen: over last door hangende takken of beperkte uitzicht- hoeken. De meest voorkomende reden voor snoeien is echter het realiseren van een goed gevormde beplanting. Dit kan worden bereikt door: - heesters te dunnen (in een bepaald stra mien individuele heesters bij de grond afzagen); - af te zetten (heesters bij de grond afzagen en niet meer uit laten lopen, waardoor andere heesters meer ruimte krijgen); - te verjongen (hele of gedeelten van beplan tingsvakken bij de grond afzagen). Het net bij de grond afzagen van heesters noemt men terugzetten. De heesters lopen dan gewoon weer opnieuw uit. Overlast Het is helaas niet in alle gevallen mogelijk de werkzaamheden uit te voeren zonder enig overlast te veroorzaken. Soms zal de straat gedeeltelijk afgezet moeten worden. Wij vra gen uw begrip voor de veroorzaakte overlast. Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Groen en Landschap, te bereiken onder nummer 531 32 34 of 531 32>33. Loo, een uitbreiding van centrumfuncties in de directe omgeving daarvan in combinatie met herinrichting van het winkelgebied teneinde de ruimtelijke en functionele samenhang te ver groten. Het gewijzigd vastgestelde bestem mingsplan ligt met ingang van 30 november 1995 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM in het gemeente huis tussen 8.00 en 12.30 uur of anders na een telefonische afspraak en in de openbare bibliotheek aan het Malevoort. Gedurende deze termijn kan een ieder, die tij dig zijn zienswijze tegen het ontwerp-bestem- mingsplan kenbaar heeft gemaakt bij de gemeenteraad, alsmede belanghebbenden die kunnen aantonen dat ze redelijkerwijs niet in staat zijn geweest hun zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, bedenkin gen tegen het vastgestelde bestemmingsplan inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Noord- Holland: Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bedenkingen heeft tegen de door de gemeenteraad bij de vaststelling van het plan aangebrachte wijzigingen. De bedenkingen dienen te worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Agenda voor raadsvergadering d.d. 4 december 1995 1. a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie lijst en volgorde van spre kers over van een unaniem positief com missie-advies voorziene akkoord-stukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling beknopt verslag extra raadsver gadering d.d. 23 oktober 1995 4. Ingekomen stukken Bespreekstukken 5. Wijziging algemene Inspraakverordening 6. Bestedingsvoorstellen sociale vernieuwing 1995 7. Vaststelling van document 3 inzake fraude beleid van concept-beleidsplan 1996 nieu we Algemene Bijstandswet gemeente Heiloo 8. Vaststelling gemeentelijk Energiebeleidsplan met uitvoeringspro gramma 1996-1999 plus beschikbaarstel ling krediet ter realisering van uitvoerings programma 9. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van aanpassen verharding van diverse speelveldjes in de gemeente Akkoordstukken 10.Vaststelling van 3e serie wijzigingen Bouwverordening 11.Vaststelling inkomsten/uitgaven voormalige John F. Kennedymavo over 1993-1994 en in overschrijdingstijdvak 1989-1994 12. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van sloop gymnastieklokaal De Driestal 2 13. Begrotingswijzigingen Iedere maandag is op het gemeentehuis een budgetconsulent aanwezig. Alle inwoners van Heiloo kunnen bij de budgetconsulent terecht voor budgetvoorlichting en schuldhulpverle ning. Budgetvoorlichting is vooral bedoeld voor mensen die een inkomen op of rond bijstands niveau hebben. De budgetconsulent kan u bij voorbeeld tips geven om uw uitgaven te beperken, of u helpen om meer overzicht over uw financiën te krijgen. Ook voor specifieke vragen kunt u bij de budgetconsulent terecht. U kunt dan bijvoorbeeld denken aan: - hoeveel kostgeld vraag ik mijn kind? - zelfstandig gaan wonen, wat kost dat? - welke verzekeringen zijn het meest noodza kelijk? Schuldhulpverlening is bedoeld voor alle inwo ners van Heiloo ongeacht het inkomen. Indien u door bepaalde oorzaken niet meer aan uw financiële verplichtingen kunt voldoen, kan de budgetconsulent samen met u naar een oplossing zoeken. Zonodig kan de budgetconsulent bemiddelen tussen u en uw schuldeisers om zo een afbe talingsregeling op te stellen. De budgetconsu lent begeleidt u ook tijdens de periode van aflossen. Indien u meer informatie wilt of als u een afspraak wilt maken kunt u op maandagen bel len met de budgetconsulent, mw. J. Langedijk, tel. 531 31 85. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: De Spanring 23, H.H. van Craaikamp - veran deren woonhuis en plaatsen dakkapel Frederica's Hof 4, T. Middelbeek - veranderen woonhuis en plaatsen dakkapel Kennemerstraatweg 648, A.L. Kok - plaatsen dubbele garage Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggerï ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de num mers 531 32 17 of 531 32 16. Minder afval... Jaarlijks gooien we 2,5 miljard plastic tasjes weg Genoeg kunststof voor 2,5 miljoen afvalcontainers MINDER AFVAL HEB JE ZELF IN DE HAND Plastic is mooi materiaal. Het is licht en je kunt het voor veel dingen gebruiken. Dat moet je dan ook zeker niet nalaten als het nodig is. Maar soms, of liever gezegd vaak, is het niet nodig. Neem nou de plastic tasjes. In een gemiddeld Nederlands huishouden komt er elke dag, de feestdagen uitgezonderd, een plastic tasje over de vloer. Dat zijn dus zo'n 400 plastic tasjes per huishouden per jaar. Plastic tasjes worden over het algemeen meteen weggegooid. Dat is nu juist zo zonde, want daarmee gooien we kostbare grondstof fen weg. Ook de energie die nodig was om de tasjes te maken wordt verspild. Van het plastic wat elk jaar verbruikt wordt voor plastic tasjes zouden we bijvoorbeeld 2,5 miljoen afvalcon tainers kunnen maken. Daar kunt u wat tegen doen door, als u boodschappen gaat doen, uw eigen boodschappentas mee te nemen. Gelukkig is dat steeds vaker het geval. Voor mee informatie kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, tel. 531 32 03. Afvalstoffen Ontwerp-besluit Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de hieronder vermelde aanvragen om een ver gunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu; Aannemersbedrijf Y. Kops B.V., Stationsweg 13, 1851 LH HEILOO, voor het in werking hebben van een aannemersbedrijf met magazijn/werkplaats, gelegen op het per ceel Stationsweg 13, 1851 LH te HEILOO Fa. A. Sprenkeling, Hoogeweg 34,1851 PH HEILOO, voor het in werking hebben van een pensionstal/stoeterij, gelegen op het perceel Hoogeweg 34, 1851 PH te HEILOO De aanvragen, ontwerp-besluiten en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), kamer 110 afde ling Milieu, en wel van donderdag 30 novem ber 1995 tot en met donderdag 28 december 1995 iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdag avonden van vrijdag 1 december tot en met vrijdag 22 december 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afdeling Miiieu) kosteloos een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kost prijs worden verkregen. Na 28 december 1995 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in de brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting tot gedachtenwisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kun nen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisse len met het bevoegd gezag, eventueel de aan vrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling béstuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Openingstijden 't Beestenboetje Het dierenparkje en 't Beestenboetje in het gemeentebos zijn op de volgende dagen en tijden geopend: - iedere woensdag van 13.00 - 16.00 uur - iedere eerste zaterdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 15.00 uur. Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op 4 december 1995 van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht: - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht vooraf gaand aan deze avond contact met hen op te nemen. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek ÏÏ&M. ':S 1^;

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4