Raad al een beetje in Sinterklaasfeer VOOR WONINGZOEKENDEN VAN DE GEMEENTE HEILOO in samenwerking met Woningstichting Heiloo en de Gemeente Heiloo Woonkeuzebon SPELREGELS VOOR WOONRUIMTEVERDELING VAR HUURWONINGEN IN HEILOO De Sonneveld 14 Vinkenbaan 8 Holleweg 57 Hoog en laag 19 Rosendaal 45 Het Hoekstuk 61 Ter Coulsterlaan 18 De Kandelaar 2 INFORMATIE OVER HUUR- EN WONINGZAKEN PAGINA 12 UITKIJKPOST - 6 DECEMBER 1995 Huur/inkomenstabel WIE ZIJN ER GESLAAGD VIA DE HUURKRANT VAN OKTOBER EN NOVEMBER 1995 Vrieswijk 79 app U 1995 19 De Kandelaar 10 app S 1991 33 Marienstein 137 app u 1995 23 Het Brugstuk 71 app s 1989 2 De Stuifbergen 70 app s 1992 3 Marienstein 135 app s 1989 40 Kwekerij 22 app s 1990 45 Gouwe Boom 22 app D 1993 28 Ypesteinerlaan 20 EW D 1995 15 Het Brugstuk 87 app S 1992 4 De Sonneveld 66 app S 1993 5 Werkbezoek wethouders aan peuterspeelzalen Kapelbos wordt weer opgeruimd Archeologische vondsten in Heiloo HUURKRANT HEILOO INSCHRIJVING ALS WONINGZOEKENDE Elke inwoner vanaf 18 jaar die woonruimte of andere woonruimte zoekt, kan zich als woningzoeken de laten inschrijven bij de afdeling Sociale Zaken en Huisvesting van de gemeente Heiloo. DE DATUM VAN INSCHRIJVING IS HEEL BELANGRIJK Om te kunnen reageren met een woonkeuzebon dient men bij het verschijnen van de Huurkrant inge schreven te staan als woningzoekende bij de gemeente Heiloo. De gegevens van de registratie als woningzoekende dienen overeen te komen met de gegevens op de woonkeuzebon. Zelfstandige woonruimte is bestemd voor permanente bewoning met eigen voordeur, eigen keuken, eigen douche/toilet en woon-/slaapkamers. Zomer-/recreatiewoningen en (sta)caravans vallen daar niet onder. WOONKEUZEBON Voor ieder gewenst huis dient men een aparte bon in te vullen. Eén bon staat in deze Huurkrant. Meer keuzebonnen zijn verkrijgbaar bij de Woningstichting Heiloo en bij de gemeente. U hoeft geen andere stukken mee te sturen bij de Woonkeuzebon, omdat zij geen invloed hebben op de selectie. Niet vol ledig of onjuist ingevulde Woonkeuzebonnen worden terzijde gelegd. Het heeft geen zin te reageren als men niet aan de bij de woning vermeide voorwaarden voldoet. TOEWIJZING EN SELECTIE VAN KANDIDATEN Selectie -Men dient aan de bij de woning vermelde voorwaarden te voldoen. -Als er voor één woning meer kandidaten overblijven, wordt de volgorde bepaald door: *geldige urgentieverklaring van de gemeente Heiloo *duur van de inschrijving als woningzoekende in Heiloo *bij gelijke inschrijvingsdatum geldt de leeftijd voor mensen die geen huurwoning achterlaten en voor overigen de woonduur in de huidige woning. Toewijzing Toewijzing van een woning geschiedt na controle van de persoonlijke gegevens op de volledig inge vulde en tijdig ingestuurde Woonkeuzebon. Blijken de gegevens onjuist dan volgt geen toewijzing. Alle gegevens worden vertrouwelijk conform de Wet Persoonsregistratie behandeld. Bericht van toewijzing Als men voor een huurwoning in aanmerking komt, krijgt men binnen 14 dagen bericht. Accepteert men de woning dan kan bij de gemeente de huisvestingsvergunning worden afgehaald (kosten f 26,00 - 1995), waarna men van de verhuurder de sleutel krijgt. Er wordt geen bericht gestuurd naar degenen die niet in aanmerking komen. Urgentie Urgentie wordt alleen verleend in hoge uitzonderingsgevallen bij acute noodsituaties. Informatie bij de afdeling Sociale Zaken van de gemeente. Ook zij die urgent zijn verklaard dienen door middel van Woonkeuzebonnen te reageren op passende woon ruimte uit de Huurkrant. NETTO HUISHOUDINKOMEN Hieronder wordt verstaan het totale vaste netto maandinkomen. Alle maandinkomens van degene die tot een gemeenschap pelijk huishouden behoren worden bij elkaar opgeteld, uitgezonderd de inkomens van inwonende kinderen jonger dan 27 jaar, kleinkinderen jonger dan 27 jaar en pleegkinderen jonger dan 27 jaar. Bij iedere aangeboden woning wordt verwezen naar inko menscategorie A, B, C of D van de Huur/inkomenstabel. Categorie Huurprijs per maand (excl. servicekosten) Huishoudinkomen van alleenstaanden (netto per maand) Huishoudinkomen van meerpersoonshuis- houdens (netto per maand) A t/m 600,- t/m 1.825,- t/m 2.475,- B van 600,- van 1.826,- van 2.476,- tot 701 ,- t/m 2.450.- t/m 2.900,- C van 701,- van ƒ2.451,- van ƒ2.901,- tot 811,- t/m ƒ3.100,- t/m 3.350,- D vanaf 811,- vanaf ƒ3.101,- vanaf 3.350,- OPMERKING Het recht op huursubsidie voor huurders tot 23 jaar is beperkt tot woningen, waarvan de huurprijs niet meer bedraagt dan 524,17 per maand. Ondergetekende reageert op Adres van de woning Naam voorletter(s) Huidig adres Postcode nr. woonplaats Telefoon thuis telefoon werk Geboortedatum Aantal personen, waarvoor woonruimte wordt gevraagd: Datum van inschrijving als woningzoekende bij de gemeente Heiloo Totaal netto huishoudinkomen per maand Type achter te laten woning O koop* O huur* Eigenaar huidige woning Huurprijs huidige woning Handtekening *Aankruisen wat van toepassing is. Woonkeuzebon insturen naar/in de brievenbus deponeren van: Woningstichting Heiloo - Kennemerstraatweg 380 1851 BK Heiloo De bon moet binnen 6 dagen na verschijnen van deze krant in bezit zijn van Woningstichting Heiloo. personen i kenmerken: huistype appartement verdieping begane grond aantal kamers 3 (inclusief woonkamer) huurprijs per mnd. 732,60 servicekosten 46,45 eigenaar SGBB huuringangsdatum 1 januari 1996 voorzieningen c.v. lift glasverzekering voorwaarden: - kandidaten die een door de gemeente toe- wijsbare zelfstandige huurwoning achterlaten met een huurprijs tot 1007,50 kunnen voor rang krijgen - aantal personen: 1 of 2 - netto huishoudinkomen per maand moet voldoen aan categorie C van de huur/inko menstabel kenmerken: huistype appartement verdieping begane grond aantal kamers 2 (inclusief woonkamer) huurprijs per mnd. 352,05 servicekosten 30,30 eigenaar Woningstichting Heiloo huuringangsdatum 1 januari 1996 voorzieningen c.v. glasverzekering water voorwaarden: - senioren (55+) kunnen voorrang krijgen - kandidaten die een door de gemeente toe- wijsbare zelfstandige huurwoning achterlaten met een huurprijs tot 1007,50 kunnen voor rang krijgen - aantal personen: 1 of 2 - netto huishoudinkomen per maand moet voldoen aan categorie A van de huur/inko menstabel kenmerken: huistype appartement verdieping begane grond aantal kamers 3 (inclusief woonkamer) huurprijs per mnd. 606,60 servicekosten 15,50 eigenaar Woningstichting Heiloo huuringangsdatum 1 januari 1996 voorzieningen c.v.-combi glasverzekering voorwaarden: - senioren (55+) kunnen voorrang krijgen - kandidaten die een door de gemeente toe- wijsbare zelfstandige huurwoning achterlaten met een huurprijs tot 1007,50 kunnen voor rang krijgen - aantal personen: 1 of 2 - netto huishoudinkomen per maand moet voldoen aan categorie B van de huur/inko menstabel kenmerken: huistype senioren woning verdieping aantal kamers 2 (inclusief woonkamer) huurprijs per mnd. 362,30 servicekosten 2,50 eigenaar Woningstichting Heiloo huuringangsdatum 1 januari 1996 voorzieningen c.v. glasverzekering voorwaarden: - senioren (55+) kunnen voorrang krijgen - kandidaten die een door de gemeente toe- wijsbare zelfstandige huurwoning achterlaten met een huurprijs tot 1007,50 kunnen voor rang krijgen - aantal personen: 1 of 2 - netto huishoudinkomen per maand moet voldoen aan categorie A van de huur/inko menstabel kenmerken: huistype verdieping aantal kamers huurprijs per mnd. servicekosten eigenaar huuringangsdatum voorzieningen appartement 1e 2 (inclusief woonkamer) 461,10 10,50 Woningstichting Heiloo 1 januari 1996 c.v.-combi glasverzekering voorwaarden: - aantal personen: 1 of 2 - netto huishoudinkomen per maand moet voldoen aan categorie A van de huur/inko menstabel kenmerken: huistype verdieping aantal kamers huurprijs per mnd. servicekosten eigenaar huuringangsdatum voorzieningen appartement 3e 3 (inclusief woonkamer) 646,85 16,35 Woningstichting Heiloo 1 januari 1996 c.v.-combi glasverzekering voorwaarden: - aantal personen: 1 of 2 - kandidaten die een door de gemeente toe- wijsbare zelfstandige huurwoning achterlaten met een huurprijs tot 1007,50 kunnen voor rang krijgen - netto huishoudinkomen per maand moet voldoen aan categorie B van de huur/inko menstabel kenmerken: huistype verdieping aantal kamers huurprijs per mnd. servicekosten eigenaar huuringangsdatum voorzieningen appartement 1e 3 (inclusief woonkamer) 540,65 10,50 Woningstichting Heiloo 1 februari 1996 c.v.-combi glasverzekering voorwaarden: - aantal personen: 1 of 2 - netto huishoudinkomen per maand moet voldoen aan categorie A van de huur/inko menstabel kenmerken: huistype appartement verdieping begane grond aantal kamers 3 (inclusief woonkamer) huurprijs per mnd. 601,45 servicekosten 28,50 eigenaar Woningstichting Heiloo huuringangsdatum 1 januari 1996 voorzieningen c.v.-combi glasverzekering voorwaarden: - senioren (55+) kunnen voorrang krijgen - kandidaten die een door de gemeente toe- wijsbare zelfstandige huurwoning achterlaten met een huurprijs tot 1007,50 kunnen voor rang krijgen - aantal personen: 1 of 2 - netto huishoudinkomen per maand moet voldoen aan categorie B van de huur/inko menstabel Adres type starter/door- jaar van aantal ontvangen woning stromerfurgentie inschrijving woonkeuzebonnen Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380 1851 BK Heiloo, tel. 072 5338536 Ma t/m vrij. van 9.00 tot 12.00 uur Gemeente Heiloo Afdeling Sociale Zaken en Huisvesting Raadhuisplein 1, 1851 JL Heiloo tel. 072 5313182 Ma. t/m vrij. van 8.00 tot 12.30 uur Op beide adressen is een informatieboekje beschikbaar. HEILOO - Op de raadsagenda van afgelopen maandag stonden niet zoveel 'zware' punten. Desondanks nam de raad de tijd om toch wat dieper op enkele raadsvoorstellen in te gaan. Maar alvorens de echte raadsvergade ring begon, hebben de diverse fracties aandacht geschonken aan het feit dat burgemeester Schoof (voor een perio de van zes jaar) is herbenoemd tot bur gemeester van Heiloo. Dat gebeurde op een ludieke manier, waarbij duide lijk te merken was dat Sinterklaas voor de deur stond. Sinterklaas Heiloo2000: De herbenoeming door de Kroon nog maar net op zak en zie de burgemeester neemt direct al zijn gemak. Hij pleegde snel daarna al een ambst- misdrijf, althans dat staat voor de Sint buiten kijf. Een bisschop heeft bij een bezoek aan Heiloo recht op ontvangst door de bur gemeester in eigen persoon en wis en waarachtig de Sint beschouwt dat niet als traditioneel vlagvertoon Aan ouders en kinderen is die taakver- waarlozing van de burgemeester geluk kig voorbijgegaan, want loco Ten Hoope heeft mijn ver welkoming als een echte Heilooër uit stekend gedaan. Burgemeester Schoof u zult mij vol gend jaar op handen moeten gaan dra gen, want anders voorzie ik dat iedereen weer om Ten Hoope gaat vragen. Sinterklaas VVD: Herbenoemd, of weer tot dit ambt geroepen? Heer en Burgemeester over Heiloo's politie, winkels en stoepen? Maar ook voorzitter der Raad, waar partijen strijden Waar je 't risico loopt over hondenpoep of wizzl's uit te glijden. Voorzitter van het college, maar ook van de Raad Waarin bijdragen vaak langer zijn, dan waar de inhoud voor staat. Dan is het jammer, het zij hier vermeld, Dat voor te lang praten geen 'Kap'-ver- ordening geldt. Witte rook was verschenen, Hare Majesteit was er uit Je wordt herbenoemd, bij Koninklijk Besluit Daarmee kunnen wij gelukkig instem men Want wie is de Raad, om jouw daden drang te remmen? De hamer in jouw hand is een machtig wapen Hij opent en sluit, en weerhoudt Raadsleden van slapen Ook de ambtsketen kun je weer glan zend wrijven Wat ons betreft, want wij zijn blij dat je mag blijven. Strikt handhaven van de orde in de Raad Is een taak waar je de zes komende jaren voor staat Daarmee willen wij je feliciteren Want van orde kan deze Raad vaak nog wat leren. Sinterklaas PvdA: Allerbeste Nicolaas In ons dorp ben jij de baas Althans, dat denk je af en toe Soms maak je wel een forse misser en dan dreigt er plots een wissel dat rijmt helaas niet tot mijn spijt maar ik kreeg ook niet veel tijd om een vers voor jou te schrijven met als thema: hij mag blijven Ik stel je vlot op je gemak Je krijgt van ons nu niet de zak. Sinterklaas GroenLinks: Mijnheer Schoof van harte gefelici teerd hiermee Gemeenteraad van harte gefeliciteerd hiermee Een schoof is een tof een bundel of garf samengebonden hoeveelheid halmen met een rijke hoeveelheid aan zaden voor nieuw gewas/nieuw leven of met een rijke hoeveelheid aan voedsel kracht om te kunnen blijven leven. Nico, ik vind jou een echte schoof en ik vind het fijn dat je blijft. Sinterklaas D66: Bij dit agendapunt verwacht u, voorzit ter, geen debat Maar Sint in Madrid dacht: Heiloo heb ik nog niet gehad Want wanneer was ook weer de ambt stermijn van Nico verstreken? En wie kiest daar de burgemeester: de bevolking, de Sint of de zes fractiele- ken? Sint Willebrord kwam terug na 1300 jaar, maar is weer vertrokken Dus zit ik, Klaas, met de gebakken peren of zo u wilt met de brokken De Sint benoemt u opnieuw als burge meester van Heiloo Veel succes, het wordt weer hard wer ken, want u krijgt het hier niet cadeau! Sinterklaas CDA: Beste burgemeester, Sint hoorde met blijdschap dat u weer bent benoemd uw enthousisasme wordt immers in dén lande geroemd Heiloo het fijnste dorp van Noord- Kennemerland waar eigenlijk niemand staat aan de kant Ieder hoort erbij en dat voelt goed Zet u daar voor in, dan vindt Sint u zoet Graag beloont de Raad u voor al uw werk in Heiloo en geeft u daarom dit symbolisch cadeau, Breng ook onze dank aan Lidy, uw vrouw zij is immers niet alleen u, maar ook ons heel trouw. Vervolgens werden deze woorden onderstreept door een grote fles trap pistenbier en een stapeltje chocolade letters, zijnde de letters van het woord Heiloo. In een kort dankwoord memoreerde burgemeester Schoof dat hij de afgelo pen periode inhoud heeft trachten te geven aan de indertijd opgestelde pro fielschets. Hij constateert dat tezamen met raad en medewerkers er meer dynamiek is ontstaan. Overigens hoopt hij zelf volgend jaar Sinterklaas weer te ontvangen. Sociale vernieuwing 1995 Voor 1995 was voor projecten in het kader van de sociale vernieuwing een bedrag Van ca. f 250.000,00 beschik baar. Rekening houdend met verplich tingen op dit terrein heeft het college nog f 65.000,00 te verdelen. Hoewel 1995 al bijna ten einde is heeft het col lege op de valreep nog een aantal voor stellen gedaan, die circa f 45.000,00 van het nog openstaande budget vergen. Die voorstellen behelsen onder meer een tweede jaar muziekcursus aan ver standelijk gehandicapten op de muziekschool, speelvoorzieningen (Patrijsakkers), huur 'kindplaats kin derdagverblijf voor ouders in de bij stand en cursus/scholing voor vrijwilli gers werkzaam binnen de Werkgroep Vluchtelingen. Daarnaast stelt het college voor om een Heilooër kind van buitenlandse afkomst op een speciaal daarvoor inge stelde school te Alkmaar te plaatsen. De kosten komen voor rekening van de gemeente. Alle partijen vonden de voorstellen rijkelijk laat en drongen aan op een snellere behandeling in 1996. Wethouder Bos stelde dat vanaf 1997 de sociale vernieuwing geen doe luitkering meer is, maar gewoon in de uitkering van rijk aan gemeente wordt meegenomen. Hij wil daarom met de raad nog een discussie hebben of in de toekomst nog wel een aparte regeling voor sociale vernieuwing nodig is. Op GroenLinks na (principieel tegen) kon den allen zich met het collegevoorstel verenigen. Fraudebeleidsplan In het kader van de nieuwe Algemene Bijstandswet moeten gemeenten een beleidsplan en een jaarlijks beleidsver slag opstellen. Eén van de onderdelen daarin is het fraudebeleid. In het voor gestelde plan zijn daarom sancties bij fraude opgenomen. Ook hier was een duidelijke eensgezindheid in de raad. Men kon zich verenigen met de inhoud van het voorstel. D66 (Van Halem) vroeg om goede voorlichting. De PvdA (Van IJperen) achtte terughoudend heid ten aanzien van anonieme tips op z'n plaats. Wethouder Bos stelde dat er voors hands niet zoveel verandert. sElke bin nengekomen tip zal op waarde moeten worden beoordeeld, dus ook de anonie me. Daarom zal zeker niet op elke tip worden ingegaan. De raad kon hiermee leven en stemde in met het plan. Energiebeleidsplan Onderdeel van het gemeentelijk milieubeleidsplan is het energiebeleids plan, dat in samenwerking met de ener giebedrijven en een milieuadviesbu reau tot stand is gekomen. Doelgroepen in het plan zijn gemeen telijke gebouwen, scholen, handel en horeca, openbare verlichting en bestaande en nieuwbouwwoningen. Kosten voor uitvoering over de jaren 1996-1999 zijn f 97.000,00. De kosten voor 1996 kunnen uit subsi die van de NOVEM/Gasbedrijf worden betaald. De kosten voor de verdere jaren wil het college betalen uit de reserve nader te bepalen bestemmin gen. Vooral dat laatste was voor een aantal partijen niet acceptabel, reden waarom het college de kosten vanaf 1997 als gewone post in de begroting mee zal nemen. Het CDA (Groot) vroeg het college ook voldoende aan dacht te besteden aan de doelgroep 'eigen woningen'. Daar zijn immers grote besparingen te bereiken. Verontreinigd gravel Op diverse speelveldjes is gravel uit de oude verharding van Trias gebruikt. Het blijkt dat dit gravel volgens de nieuwe normering vervuild is. Direct gevaar voor de bodem of gezondheid is er niet. Toch wil het college de veldjes van dit verontreinigde gravel ontdoen, dat vervolgens opslaan en tenslotte hergebruiken voor het fietspad aan de Vennewatersweg. Door de afdichting met asfalt, zodat direct contact niet meer aan de orde is, is deze vorm van hergebruik toegestaan. De speelveldjes zullen van een nieuwe (schone) laag worden voorzien. Kosten voor deze eenmalige Operatie zijn f 70.000,00. Het CDA (Groot) zou in dit verband de aanleg van het fietspad naar voren willen halen om de opslag op die manier te beperken. GroenLinks (Pleizier) vindt dat niet alleen nu naar een oplossing moet worden gezocht, maar dat er toekomstbeleid moet komen voor hergebruik van grondén. D66 (Swart) is het niet eens met de gekozen oplossing. Op langere termijn ontstaan er toch risico's volgens D66. Wethouder Ten Hoope stelt nog nadrukkelijk dat deze maatregelen worden genomen om verstuiving van vervuild gravel naar de omringende grond te voorkomen. Het vervuilde gravel wordt ingepakt in gronddoek en loopt niet uit (vervuiling is meegebak- ken met de steen). D66 was niet over tuigd en stemde tegen. Maar de overige partijen konden toch wel met het colle ge meegaan. HEILOO - Op dinsdag 28 november hebben de wethouders van Heiloo een bezoek gebracht aan de peuterspeelza len Brammetje en Olleke in Mariën- stein. Zij waren hiervoor uitgenodigd door het bestuur van Stichting Kinderspeelzalen Heiloo, die tevens zorgt draagt voor de peuterspeelzalen Pippeloentje in Ypestein en De Teddy beer aan het Slimpad. De wethouders hebben van dichtbij kennis kunnen maken met de gang van zaken bij de peuterspeelzalen. Na het bezoek aan de peuters was er nog tijd voor een gesprek tussen wethouders, gemeentesecretaris, één van de ambte naren van de afdeling Welzijn en bestuursleden van de Stichting Kinderspeelzalen Heiloo. Gespreksonderwerpen waren het beleid dat er op dit moment bij de zalen wordt gevoerd en de betekenis van de voorziening peuterspeelzalen voor Heiloo. De Gemeente Heiloo draagt voor een belangrijk deel bij in de kosten van de peuterspeelzalen die onder het beheer van de Stichting Kinderspeelzalen Heiloo vallen. Tijdens het werkbezoek hebben bestuursleden en de delegatie van burgemeester en wethouders op een prettige manier met elkaar van gedachten kunnen wisselen, een goede uiting van de jarenlange samenwerking en wederzijds begrip. HEILOO - Het bos rond de bekende Kapel van Onze Lieve vrouw ter Nood wordt, zoals ieder jaar, deze weken weer opgeknapt door een groep vrijwil ligers. Er zal worden geschoffeld, gesnoeid en geharkt en er zullen nieu we planten aangeplant worden. Deze planten worden bekostigd uit de opbrengst van de verkoop van haard- hout. Dit gebeurt al tien jaar onder leiding van Jan Swart, een enthousiaste Limmer die duidelijk zijn hart verpand heeft aan het Kapelbos. Hij wil dan ook graag een ieder aansporen te komen helpen bij het nuttige werk. Voor infor matie over het werk of het haardhout, kunt u Swart bellen: 072-5051477. Hij heeft overigens nog een waarschuwing: „Er zijn dit jaar veel eikels en beuke- nootjes gevallen. Dat voorspelt een strenge winter. Schrijf dat maar in je stukje, dan kunnen de mensen er reke ning mee houden," aldus Swart. HEILOO - Ongetwijfeld heeft u er inmiddels kennis van genomen dat in het kader van 'Heiloo 1300' door de Archeologische Werkgroep Heiloo een tentoonstelling van archeologische vondsten is georganiseerd in de Oude Pastory. Op zaterdag 9 december, van 14.00 tot 17.00 uur, kunt u niet alleen de tentoonstelling bezoeken, maar kunt u tevens uw in Heiloo gevonden voor werpen, scherven, munten enzovoort, meenemen en door deskundigen laten beoordelen op oorsprong, ouderdom en soort. Wij willen dan graag weten waar en wanneer u uw vondst hebt opgegraven of gevonden. Het spreekt vanzelf dat de vondsten uw eigendom blijven. Wij zijn alleen nieuwsgierig naar wat de Heilooër bodem nog meer heeft opgeleverd dan wat wij zelf heb ben kunnen opgraven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 12