I I Herinrichting Stationsweg gaat van start Prijsuitreiking kleurwedstrijd markt Burgemeester Schoof herbenoemd Bekendmaking vaststelling wijziging Bouwverordening PAGINA 4 UITKIJKPOST - 6 DECEMBER 1995 6 T HEILOO De herinrichting van de Stationsweg zal -zoals het er nu uitziet- met ingang van januari/febru ari 1996 van start gaan. Het gaat om het gedeelte van de Stationsweg tussen de Kennemerstraatweg en de Heerenweg/Zeeweg. Onder de herinrichting valt ook de aanleg van de rotonde op het kruispunt StationswegIHeerenweg/Zeeweg. Het herinrichtingsplan wordt op 14 december a.s. behandeld in Commissie Grondgebiedzaken. Vervolgens wordt het behandeld in de gemeenteraad. De voorbereidingswerkzaamheden zijn wat vertraagd, onder andere omdat de meerder heid van de bewoners een voor de gemeente onverwachte keuze deedZij kozen voor een rijweg bestaande uit straatklinkers en fietsstro ken op de rijbaan. Het was daarvoor noodza kelijk dat advies werd ingewonnen bij de verkeerscommissie. Tevens werd de mening van de commissie Grondgebiedzaken gepeild. Het college van burgemeester en wethouders heeft inmiddels besloten het voorkeursmodel van de bewoners gedetailleerd uit te werken. De tekeningen die gemaakt zijn hangen ter inzage op de eerste verdieping van het gemeentehuis tijdens openingstijden. Ontwerp-besluit Wet milieubeheer. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de hieronder vermelde aanvraag om een ver gunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu; T.J.M. Verver, Kapellaan 1, 1851 PE te HEI LOO, voor het oprichten en in werking heb ben van een exporterende bloembollenhan- del, gelegen op het perceel Kapellaan 1, 1851 PE HEILOO. De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te ver lenen: Vierakkers 10 - vergroten woning; Baetenburg 141 - plaatsen berging; Boekenstein 93 - vergroten woning; De Oude Werf 2 - uitbreiden garagebedrijf; Vossenakkers 46 - vergroten woning en aan bouwen garage; Vossenakkers 13 - vergroten woning en het verplaatsen van de bestaande garage/berging; Baetenburg 72 - vergroten woning; Werkendelslaan 27 - bouw serre; Werkendelslaan 10 - vergroten woning, De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 7 december 1995 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Burgemeester N.P.M. Schoof is onlangs herbe noemd voor een periode van zes jaar. Een benoeming tot burgemeester is in principe zes jaar geldig. Dat betekent dat elke zes jaar een beoordeling van functioneren plaatsvindt. Dat gaat via een vaste procedure: de gemeente raad wordt gevraagd te adviseren over het functioneren van de burgemeester. Zij bespre ken dat in de commissie van fractievoorzitters. Ook aan de Commissaris van de Koningin wordt advies gevraagd. Als beide partijen posi tief adviseren dan volgt de herbenoeming bij Koninklijk Besluit (KB). Burgerzaken Burgerlijke stand Informatie tot en met 30 november 1995 Geboorten Freek PR., zoon van R.J.M. van der Werff en A.H.M.M. Boon Nadine, dochter van A.J. Wijker en I.M. Buis Sanne J.M., dochter van C.W.M. Brink en M.M. Liefting Elders geboren Carolien L., dochter van RPC.L. Ranzijn en G.J. Heeremans Jacobus T., zoon van J.G. Min en C.A.M. Mors Ted A., zoon van T.F. Velzeboer en PA.M. Wassenaar Jip M., zoon van A.N.M. Kareis en C.E. Schotten Teresa Mm dochter van T.C.'M. van Diepen en A.M.M. Eijkel Josee J.H., dochter van S.E.H.J.M. Visser en RA.H. Levering Huwelijksaangiften A.J.J. Klamer en A.M. Rietvink M.M. de Boer en Y.C.M. Zonneveld Huwelijken *F. Bruin en A.A. de By Overleden C. Klaver Elders overleden M. Velseboer M.A. Frederik, w.v. Ilario Bij de opening van de Heilooër markt op 22 november hebben twee zwarte pieten kleurpla ten uitgedeeld. De kleurplaten konden op 29 november weer ingeleverd worden op de markt. De kinderen van Heiloo hebben er iets moois van gemaakt, reden genoeg voor een kleine kleurplatententoonstelling op de markt van 13 december. De jury had de moeilijke taak de mooiste kleur platen uit te zoeken. Uiteindelijk is dat gelukt en kunnen de prijswinnaars bekend gemaakt worden. De prijswinnaars zijn: 0 tot 3 jarigen: 4 jarigen: 1: Aike Velthuis 1: Kim Duynmeijer 2: Max Hoetjes 2: Leon Duineveld 3: Hoda, Vossenakkers 14 3: Sophia Zoon Roy Duineveld 5 jarigen: 1: Pao/a Loggen 2: Neda, Vossenakkers 14 Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voor nemens om vrijstelling te verlenen zullen te zij ner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Hoogeweg 9a, P v.d. Pal - uitbreiden woonhuis (serre) Zuid-Oost II, Stichting Eigen Woningbezit - oprichten 45 woningen Heerenweg 212, H.N. Ursem - plaatsen dakkapel Vennewatersweg 24, Th. Onderwater - oprichten woonhuis Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat bij raadsbesluit van 4 december 1995 de 3e serie wijzigingen van de Bouwverordening is vastgesteld. De wijzigingen houden verband met de wijzi ging van het Bouwbesluit en hebben betrek king op de invoering van een energieprestatie norm voor gebouwen, het scheiden van bouw en sloopafval en enkele andere kleine aanpas singen van ondergeschikte betekenis. De 3e serie wijzigingen van de Bouwverordening treedt in werking op 15 december 1995. Het vorenaangehaalde raadsbesluit met bijbe horende stukken ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges, afschriften van de vorengenoemde verordening verkrij gen. 6 jarigen: 6 tot 12 jarigen: 1: Luuk Zonneveld 1: Lisette van Dijk en 2: Marit van der Molen Cassandra Groenland 3: Pim Hoetjes De prijsuitreiking van de kleurwedstrijd vindt plaats op woensdag 13 december a.s. om 14.00 uur op de markt. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: De Dors 2, Gemeentebestuur van Heiloo - slo pen gymnastieklokaal Deze sloopvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inza ge bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Minder afval... DAGELIJKS GOOIEN WE 6 MILJOEN KILO GROENTE-, FRUIT- EN TUINAFVAL WEG GENOEG VOOR 75.000 ZAKKEN G FT-COM POST VAN 40 LITER MINDER AFVAL HEB JE ZELF IN DE HAND Wat is GFT-afval? De letters G, F, en T staan voor groente, fruit en tuin. Maar onder GFT-afval wordt eigenlijk meer verstaan. Het is een verzamelnaam voor al het zogenaamde organische afval dat in ons huishouden overblijft. Daar vallen niet alleen plantaardige maar ook dierlijke stoffen onder, zoals botjes of eierschalen. Etensresten behoren ook tot het GFT-afval. Al het GFT- materiaal kan gecomposteerd worden. En, hoe beter de scheiding, hoe minder vervuiling en des te beter de compost. Het gescheiden inzamelen van GFT-afval gaat niet altijd van een leien dakje. Het is in het begin even wennen en bovendien kunnen zich bij warm weer problemen voordoen. De GFT- bak kan gaan stinken of ongedierte maakt zich meester van het afval. Laat, als het even kan, de GFT-bak niet in de volle zon staan. Ook is het verstandig, gedu rende warme perioden in de zomer, vlees- of visresten in de bak te doen die het eerst geleegd wordt, ook al is dat niet de GFT-bak. Tenslotte beperkt het inwikkelen in een krant stankoverlast. Het gescheiden houden van GFT-afval kost wat moeite, maar je krijgt er wel wat voor terug: vruchtbare aarde. Daarom: geef, stort, schenk en doneer GFT-afval, want het milieu kan uw hulp goed gebruiken. Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling VROM, tel. 531 32 03. Milieu (VROM), kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 7 december 1995 tot en met donderdag 4 januari 1996 iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 uur alsme de op het politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden van vrijdag 8 december 1995 tot en met vrijdag 29 december 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kost prijs worden verkregen. Na 4 januari 1996 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in de brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting tot gedachtenwisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kun nen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisse len met het bevoegd gezag, eventueel de aan vrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Kleijn Barlaken 31 t/m 53 (in het verlengde van het Horngebouw) - Woningstichting Heiloo - oprichten 12 huurwoningen Kennemerstraatweg 63, R v.d. Borden - plaat sen dubbele garage Pijlemeeth 5, F.J.T.J. Koenis - plaatsen dakka pel Westerweg 147, R. Müller - vergroten woon huis De Waard 117; H. v.d. Pol - plaatsen blokhut De Sonneveld 5, J.P.C. van Saase - vergroten berging Werkendelslaan 16, PPL. Pepping - vergroten woonhuis (bijkeuken) nabij Vennewatersweg 12, WKON n.v. - oprich ten trafo-station Heerenweg 208, F. Koedijk - plaatsen dakka pel Groot Barlaken 46, A.R Brouwer - vergroten woonhuis Lijnbaan 5, L. de Winter - plaatsen berging Kennemerstraatweg 536, F.H.M. Ven Brugsteden - veranderen bedrijfsgebouw (o.a. plaatsen brandtrap) Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de num mers 531 32 17 of 531 32 16. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 12 december 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - MARAP 1995-11/111 - Vaststelling document 4, bijzondere bijstand en bijlage document 2, heronderzoeksplan van het concept beleidsplan 1996-nABW gemeente Heiloo - Intrekking Inspraakverordening welzijn. Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 13 december 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - MARAP 1995-1 - Artikel 19-procedure aanleg parkeerplaat sen en in- en uitrit Vennewatersweg (onder voorbehoud) - Voorbereidingsbesluit "Buitengebied" (onder voorbehoud) - Nota Uitgangspunten ontwikkeling bedrijven terrein Boekelermeer (onder voorbehoud) Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: ver keer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte eh monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 14 december 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - MARAP 1995-11/111 - Herinrichting Stationsweg - Groot onderhoud Westerweg - Regio- en afvalverwijdering - Bestuursopdracht milieusamenwerking - Aanvragen ten behoeve van de uitvoering van het gemeentelijk milieubeleidsplan (onder voorbehoud) - Brief Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdeling Heiloo met betrekking tot gesignaleerde par keerproblemen rond Winkelcentrum 't Loo. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 11 december 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende agendapunten: - Marap 1995-11/111 - Geldleningen en rekening-courantovereen komst voor 1996 - Delegatie en mandaat - Benoeming voorzitter en leden commissie voor bezwaarschriften - Vernieuwing bestuurlijke organisatie in Nederland - Informatieverstrekking aan raadsleden Afvalstoffen Openingstijden afvaibrengplaats De gemeentelijke afvaibrengplaats aan het Rosendaal 2 is a.s. zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Bij de afvaibrengplaats kunt u terecht met grofhuisvuil, Klein Gevaarlijk afval (KGA) en Klein Chemisch Afval (KCA). Sloopafval wordt niet geaccepteerd. Daarmee kunt u terecht bij de fa. G.P Groot aan de Kanaaldijk. Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek iiiiiita

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4