1 Kerstman laat kleuters De Windroos zwemmen Fia van den Hout exposeert bij CASA design in 't Loo ADO-slijterij vijfjaar in Heiloo Over wonen van ouderen gesproken TZe zeggen dat ik gek ben... Dikke Vriendjes voor leuke kinderkleding Voor alle vragen over ouderenzorg Hoezo vrijwillig? Tweedehands Boeken- en platenmarkt in 't Hoekstuk Broodjes Beenham Silhouet organiseert sfeervolle kerstshow Styles-kapster naar Sebastian Star-weekend Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. Kado-idee van de Anbo Autobedrijf Bleeker geeft de feestdagen extra dimensie Genealogie Jaap- Wim van derjlorst Morgen is het Internationale Vrijwilligersdag. En in Heiloo wordt dat gevierd: met een markt in 't Loo en een bijeenkomst bij Buk Buk. Ik snap eigenlijk niet zo goed, waarom je het moet vieren. Ik begrijp sowieso geen snars van al die internationale dagen, maanden, jaren. Ook op nationaal, provinci aal en zelfs locaal piveau zijn de verplichte feestjes niét aan mij besteed. Ik vier feest als ik daar voor in de stemming ben. Gisteren zat dat wel goedik vierde het feest van Sint Nicolaas. Dat deed ik vrij willig en geheel vrijblijvend. Dat laatste mag je geloof ik ook al niet meer zeggen als je in je vrije tijd anderen helpt: 'Vrijwillig, maar niet vrijblijvend,' zo heet het vandaag- dedag. Wat een gezeur toch allemaal. Hoe zouden ze dit in andere landen beoordelen? Is er in Zuid-Afrika ook een bijeenkomst op 7 novem ber? Of in China, Indonesië en Nieuw-Zeeland? Vrijwilligerswerk wordt alom als een sociale rijkdom ervaren. Ik zal het niet tegenspre ken. Maar dergelijke rijkdom, deze mate van luxe kan alleen in een land plaatsvinden waar tijd en ruimte beschikbaar is om over vrij willigerswerk na te denken en te praten. Als ik de tuin schoffel voor een zieke buurman is dat vrijwilli gerswerk, ben ik sociaal en aardig. In een ander land is het zo vanzelf sprekend, dat er geen woord over wordt gerept. Daarmee kom ik op de vraag in de kop van mijn stukje voor deze week: 'Hoezo vrijwillig?' Ik denk er nooit zozeer over na dat ik bui ten mijn werk om tijd en energie geef aan vrijwilligerswerk; ik doe het gewoon, en vooral omdat ik het leuk vind. Is dat laatste niet het geval, dan kan de hele samenleving tegen mij roepen dat ik me vrijwil lig moet inzetten voor mijn mede mensen, maar weinig kans dat ik het ook werkelijk zal doen. 'Vrijwillig, maar niet vrijblijvend': ammehoela! Vrijwilligerswerk is voor mij wel degelijk vrijblijvend, ik laat me niet verplichten door mijn omgeving. Kijk, het is natuurlijk anders, wan neer ik zelf instem om een bepaald klusje op me te nemen. Dan ga ik er ook echt wel voor en zal ik trachten het onderste uit de kan te halen. Als ik iemand beloof om op haar kat te passen tijdens een reis naar het buitenland, dan zal ik er alles aan doen om het dier in leven te houden en zo mogelijk zelfs een niet-aanvalsverdrag te sluiten. Als ik toezeg een stukje voor de krant te schrijven voor een bepaalde acti viteit, dan zal ik niet nalaten om te proberen een hele pagina vol te krijgen. Het is alles of niets, als ik het niet goed kan doen, dan laat ik het liever aan een ander over. Overigens, vrijwillig heeft niet alleen te maken met wat je voor een ander doet. De invulling van het grootste deel van de beschikbare tijd wordt vrijwillig gekozen. Zo ging ik afgelopen weekend vrijwil lig naar de kroeg, zat ik gister avond vrijwillig te lezen in een boek vol met Indonesische zoete lekkernijen - het was de avond van Sinterklaas tenslotte. Op dit moment zit ik vrijwillig deze column te schrijven, al moet ik het er nu en dan wel bijzeggen, want op het laatste moment verschijnen deze woorden op het scherm: de deadline is niet zo vrijblijvend als ik het soms zou willen. Natuurlijk is het echt niet nieuw dan wel vernieuwend wat ik hier bij elkaar verzin. De meeste mensen zullen mijn opvattingen over vrij willigerswerk delen. En heel veel mensen zullen zich er niet door laten weerhouden zich in te zetten voor bepaalde zaken. Dat doe ik toch ook? Maar het gaat me gewoon te ver dat we steeds maar weer van die themadagen moeten bedenken om onze rijkdom te laten zien. Gewoon tevreden, het hoeft niet altijd meer, meer, meer. Als je iets kunt verbeteren, laat het niet na. Maar dwing een ander niet om blind te volgen omdat het 'zo goed is voor de samenleving'. Verwacht van mij niet dat ik pad den help met oversteken. Ik zal geen koffie gaan schenken in De Loet. Ik begeleid zeker geen jeugdi ge voetballertjes voor hun wekelijk se Ajax-imitatie bij een veel te lage temperatuur. Ik ga mijn woonwijk niet opruimen samen met de buurt genoten. Ik zal er zelfs geen smoes jes voor bedenken om aan dit soort verspilling van mijn tijd mee te doen. Lees goed: 'mijn' tijd! Ik oor deel niet over die van u, beste lezer. Ik val niemand aan of af, die wel padden redt, senioren laaft, jochies bezighoudt of troep verzamelt. Daarvoor ben ik niet te goed of te slecht, ik ben er gewoon niet voor in de wieg gelegd. Laat mij maar vrijwillig harken bij de buurman of een stukje schrijven. Internationale Vrijwilligersdag, het klinkt fantastisch. Het is een pracht- moment voor de gemeente om de vrijwilligers een schouderklopje te geven. Een bijeenkomst, een feestje, een artikel in de krant en zelfs een toespraak. Zitten de vrijwilligers daar nu met z'n allen op te wach ten? Willen ze hun tijd niet liever besteden aan de kern van de zaak: een ander helpen, omdat die ander daar (direct of indirect) om vraagt? Ik zal het feestje van de gemeente vrijwillig missen, ook al ontving ik een uitnodiging. Maar het was toch vrijblijvend bedoeld? HEILOO - Op zaterdag 16 december openen Paula en Carla van Steeg met een aantal vrolijke activiteiten hun kin derkledingzaak Dikke Vriendjes aan de Raadhuisweg 9 in Heiloo. Respectievelijk afkomstig uit het basis onderwijs en de modebranche, weten de zusjes goed waar het om draait in de kindermode. Bovendien zijn ze beide moeder, zodat ze op de hoogte zijn van de eisen die aan kleding gesteld wor- den. Er is veel te koop op dit gebied. Bij het samenstellen van de merken die ver kocht gaan worden, zijn Paula en Carla selectief te werk gegaan. Aspecten als prijs, kwaliteit, verscheidenheid en ori ginaliteit vormden het uitgangspunt bij de selectie. Van Regazzi bijvoorbeeld heeft Dikke Vriendjes een uitgebreide collectie. Rags Industrie is een nieuw merk, dat in korte tijd zeer populair is geworden, niet in de laatste plaats om de prettige prijzen. Salty Dog en Bird Dog zijn broer en zus van elkaar, en staan beide bekend om de kleding met een stoere uitstraling. Cake Walk is er zowel voor jongens als meisjes, is kleurig en vooral modieus. De nieuwe winkel heeft kleding in de maten 62 tot en met 152. Dikke Vriendjes start met een assortiment in verschillende prijsklassen, dat voor de helft bestaat uit de wintercollectie en voor de andere helft uit de nieuwe voorjaarscollectie, die vanaf begin januari volop zal worden aangevuld. Het pand aan de Raadhuisweg heeft een ware gedaanteverwisseling onder gaan, waarbij vooral gelet is op veilig heid en aantrekkelijkheid voor de kin deren, zodat zowel moeder als kind zich prettig voelt bij Dikke Vriendjes. TT*0**»* Kees en Hetty Opdam schenken een Heilooër Kruidenbitter, het vistekaartje van de slijterij. HEILOO - Op de Heerenweg in Heiloo, nabij de bloemenshop van Houtenbos, is al vijf jaar de ADO-slij terij van Kees en Hetty Opdam gehuis vest. Eind november werd het eerste lustrum bereikt. Met een opknapbeurt van de gevel en natuurlijk diverse spe ciale aanbiedingen wordt de vijfde ver jaardag ook in december nog gevierd. Als Gulle Bottelier-slijterij heeft ADO de klandizie een uitgebreid assortiment te bieden tegen scherpe prijzen. De Gulle Bottelier is een landelijk ope- rende formule van zelfstandige vakslij ters, waarbij inmiddels 125 bedrijven aangesloten zijn. Door de gezamenlijke inkoop kunnen de dranken tegen gun stige prijzen worden aangeboden. Via de tweewekelijkse advertenties in de Uitkijkpost houden Kees en Hetty Opdam, die elke dag genieten van het slijtersvak, een ieder op de hoogte van de aantrekkelijke aanbiedingen. Locale specialiteiten Al bijna vijf jaar heeft de Heilooër Kruidenbitter een vaste plek in het assortiment van de ADO-slijterij: „Het is ons visitekaartje geworden," aldus Kees Opdam. Een bitter naar oor spronkelijk recept, die als geschenk gretig aftrek vindt. Daarnaast worden ook graan-, jonge, bessen- en citroenje never, evenals beerenburger onder zowel Heilooër als Gulle Bottelier-eti ket verkocht. Aantrekkelijke produk- ten voor wie van een borreltje houdt. Natuurlijk is er ook een verrassend breed assortiment buitenlands gedistil leerd, zoals de exclusieve Davidoff-cog- nac. Ook kunt u bij ADO volop terecht voor een uitgebreid assortiment soor ten en merken bier uit binnen- en bui tenland. Wijnliefhebbers kunnen hun hart opha len met het uitgebreide wijnassorti ment. In de prachtige winkel van het echtpaar Opdam zijn wijnen uit alle windstreken opgeslagen. De wijnen komen natuurlijk voor een groot deel uit Frankrijk, Italië, Spanje en Portugal. Maar ook de (nu nog) minder bekende landen als Zuid-Afrik#, Chili, Duits land, Moldavië en Hongarije zijn met hun wijnen bij de Gulle Bottelier verte genwoordigd. Informatie over de wij nen wordt natuurlijk op verzoek ver schaft bij een bezoek aan de'winkel. Daarnaast kan men via 'La Route du Vin' elke twee maanden met een zeer bijzondere wijn kennismaken via een uitgebreide documentatie. Statiegeld In het assortiment nemen de literfles sen huiswijn, sherry en port een belang rijke plaats in. Deze populaire wijnen, die de traditionele tapwijnen vervan gen, zijn aantrekkelijk geprijsd en bovendien milieuvriendelijk verpakt (flessen met statiegeld). Veel aandacht wordt, zeker ook in de december maand, besteed aan de geschenkver pakkingen. Voor vele inwoners van Heiloo en Limmen is de Gulle Bottelier-zaak een vertrouwd adres geworden. Kees en Hetty Opdam kunnen zo rekenen op een grote groep vaste klanten. „Het is soms hollen, dan weer stilstaan. Maar wij blijven enthousiast over ons vak en de produkten die we verkopen," zegt het tweetal tot slot. Voor een goed doel met de kerstman op de foto. (Foto Studio Ab Baart.) HEILOO - Vrijdag 8 december vanaf 15.30 uur en zaterdag 9 december vanaf 11.00 uur is het mogelijk om uw kinde ren samen met de kerstman in winkel centrum 't Loo in Heiloo te laten foto graferen. Een initiatief van de Lionsclub Heiloo-Limmen-de Egmon- den, fotoshop Flandria en vakfotograaf Ab Baart. Tien kleurenfoto's van 10x15 centimeter voor 15 gulden; leuk om te versturen als kerstgroet naar familie en vrienden. De netto-opbrengst van deze actie zal de Lionsclub beschikbaar stel len aan De Windroos in Alkmaar een school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden, waaronder ook leerlingen uit Heiloo, Limmen en de Egmonden. Op de IOBK-afdeling van deze school (IOBK staat voor In hun Ontwikkeling Bedreigde Kleuters) verblijven kinde ren in de leeftijd van vier tot zeven jaar. Kinderen met ernstige ontwikkelings problemen. Het doel van de kleuteraf deling is te werken aan het oplossen van deze ontwikkelingsproblematiek. Het kleuterzwemmen neemt daarbij een belangrijke plaats in. Hierbij wordt gelet op de ontwikkeling van de moto riek. Ook het overwinnen van allerlei angsten is een aspect dat aan de orde komt. De overheid stelde het kleuterzwem men tot voor kort verplicht, maar thans wordt deze vorm van bewegingsonder wijs als luxe beschouwd en dus moet de school de bekostiging zelf regelen als zij het kleuterzwemmen belangrijk acht. De leiding van De Windroos weet uit ervaring hoe belangrijk het kleuter zwemmen is en tracht deze voorziening dan ook in stand te houden. Zij heeft daarom de Stichting Ondersteuning Windroos in het leven geroepen. Deze stichting tracht door middel van giften onder andere het vervoer van de kleuters van en naar het zwembad te bekostigen. De ouders betalen zelf de zwemschool. Ondanks deze maatrege len blijft het eep zorg om het benodig de geld voor het busvervoer bijeen te krijgen. Vandaar dat de Lionsclub besloten heeft om de netto opbrengst van de fotoactie voor dit vervoer beschikbaar te stellen. De foto's kunnen vanaf zaterdag 16 december worden afgehaald bij fotos hop Flapdria in winkelhof 't Loo. Mocht u geen foto's willen laten maken doch de Stichting Ondersteuning Windroos een gave willen schenken, dan kunt u ook een ander doel steunen, namelijk het in stand houden van de kennismakingsactiviteiten. Jaarlijks is hierop door het wegvallen van over heidsgelden een tekort van f 7.500,00. Gironummer 2371442 ten name van de Stichting Ondersteuning Windroos te Alkmaar. HEILOO - Zaterdag 9 december van 10.00 - 15.00 uur organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo in win kelcentrum 't Hoekstuk een tweede hands boeken- en platenmarkt. Alle boeken worden voor 1,00 verkocht. De platen zijn geprijsd vanaf 1,00; tevens is er een beperkt aanbod van cassettebandjes, kinderboeken en spel len. De Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert iedere tweede zaterdag van de maand in winkelcentrum 't Hoek stuk een boeken- en platenmarkt. De volgende markt is op zaterdag 13 janu ari. De stichting houdt ook boeken markten in het Trefpunt. Heeft u boeken of platen waar u geen bestemming meer voor heeft? Die u wel weg wilt doen, maar niet weg wilt goeien? Wij halen ze graag bij u op: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tele foon 072-5331297. HEILOO - Tot en met de zaterdag voor de kerst kan men iedere vrijdag (10.00 tot 20.15 uur) en zaterdag (10.00-16.45 uur) bij de ingang van Albert Heijn in 't Loo terecht bij de speciale beenham- bar. Bij de bar wordt echte, ouderwetse beenham verkocht, de kwaliteit is uit stekend. Beenham wordt gedurende een perio de van drie tot vier weken gezouten, gerookt en gekookt. Ter plaatse wordt de ham in een oven verwarmd en ver volgens handmatig gesneden. In een tweede oven worden verse pistolets gebakken, zodat er een heerlijk brood je beenham verkrijgbaar is. Het is ook mogelijk de ham los te kopen. HEILOO - Silhouet Binnenhuisarchi tectuur uit Heioo maakt zich op voor de kerst. Op zaterdag 9 december houdt Silhouet een bijzondere kerst show. In de winkel aan de Kennemer- straatweg 99 in Heiloo is van alles te zien. Uiteraard staan de activiteiten in het teken van een sfeervolle kerstvie ring. De show duurt van 12.00 tot 17.00 uur. Gastheren Pieter Duyneveld en Kees Schermerhorn hebben voor de kerst show diverse gasten uitgenodigd. Groendecorist Jacques Willems uit Alkmaar is persoonlijk aanwezig om kerststukken te vervaardigen. Bovendien zal hij de bezoekers tal van tips geven over kerstdecoraties en de materialen die hiervoor het beste kun nen worden gebruikt. Ook Tesselschade-Arbeid Adelt geeft acte de présence. De Alkmaarse afde ling van deze Nederlandse vereniging, die volgend jaar 125 jaar bestaat, heeft een unieke collectie handwerk vervaar digd speciaal voor de kerstperiode. Zij verkopen dit handwerk, waarvan de opbrengsten beschikbaar worden gesteld aan verschillende fondsen. Silhouet is vanaf deze dag geheel in kerstsfeer. De grootste zorg is besteed aan het samenstellen van de nieuwe winkelcollectie. Bezoekers van de kerstshow in Silhouet worden getrak teerd óp een drankje en een hapje. Bovendien wordt gezorgd voor passen de muziek bij de open haard. 'Circus', een olieverfschilderij van Fia van den Hout HEILOO - De afgelopen zomer trok het werk van de Heilooër schilderes Fia van de Hout-Boersen al veel belang stelling tijdens een expositie op de vier de etage van het Amsterdamse waren huis De Bijenkorf. Na deze succesvolle expositie is haar werk tot en met janu ari te zien bij CASA design interieurar chitectuur in de winkelhof 't Loo. Het werk van Fia van den Hout is moeilijk te definiëren. Sommigen noe men haar werk surrealistisch, maar de kunstenares is het daar zelf niet geheel mee eens. In de loop der tijd heeft ze zich de olieverftechnieken zo eigen gemaakt, dat ook haar stijl eigen is geworden. Zij noemt haar oliedoeken bij voorkeur droombeelden. Een deel van haar werk is te zien in 't Loo, enke le doeken hangen in december bij Galerie De Telloor in Alkmaar. Bij CASA design interieurarchitectuur zijn tevens de keramische objecten van een andere Heilooër kunstenares te zien: Tineke Verwer. Zij noemt haar techniek terra-fragiel. Het zijn bijzon der kleur- en vormgegeven objecten, waaronder vazen. Danielle Zoon (tweede van links) van Styles met drie modellen. HEILOO - Styles uit Heiloo heeft een medewerkster afgevaardigd naar één van de best aangeschreven kapcursus- sen van Nederland: de Sebastian Star cursus. Sebastian is een toonaangevend haar- en cosmeticabedrijf uit Amerika, dat haarverzorgingsprodukten en cos metica levert aan de professionel kap per. Ieder voor- en najaar presenteert Sebastian de nieuwste haarmodelij nen en make-up uit Amerika. Sebastian- produkten zijn milieutechnisch af breekbaar en worden niet getest op dieren. Uit onze woonplaats heeft Danielle Zoon van Styles deze cursus met succes gevolgd. Tijdens de cursus werd er onder andere geleerd dat kleur en glans het belangrijkste zijn voor dit najaar. Voor kleur wordt Colourshines ge bruikt. Colourshines is een kleurpro- dukt op natuurlijke basis, in talloze kleuren verkrijgbaar dat het haar kleur geeft en verzorgt. Voordat het haar wordt gekleurd wordt er eerst een proeflokje gemaakt, zodat men dus nooit voor verrassingen komt te staan. Glans van het haar wordt bereikt met Laminates. De Laminates-lijn bevat een shampoo, conditioner, gel, glans druppels, spray en een postfinishing spray.De shampoo, conditioner en post finishing spray zijn vanaf december in Nederland verkrijgbaar. Voor meer informatie of het maken van een afspraak: Haarspecialisten- team Styles, Kennemerstraatweg 388 te Heiloo, tel. 072-5331078. Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOSICfl Op M93t HEILOO - OWOG is de afkorting van het projekt "Over Wonen Van Oude ren Gesproken". De plaatselijke afde- ling OWOG organiseert in samenwer king met de ouderenbonden en de Stichting Ouderenwerk Heiloo in janu ari en februari een viertal OWOG- bijeenkomsten. De bedoeling van "OWOG" is, dat ouderen meer greep en invloed krijgen op hun eigen woon situatie, hun privé woonwensen juist voor de toekomst meer bewust worden en daar aktief op inhaken. Eind september is in deze rubriek ruim aandacht besteed aan huisvesting voor senioren. Met een bestand van circa 600 huurwoningen blijft de vraag in Heiloo naar een vrijkomende woning voor senioren veel groter dan het aan bod. De belangstelling voor het nieuwe projekt van de woningstichting Heiloo aan de Pastoor van Muijenweg is dan ook groot. De onevenwichtigheid in vraag en aanbod in de huursector zal in de toekomst in Heiloo wel eens blij vend kunnen zijn. Hoe op deze toekomstige situatie in te Spelen, is niet alleen een vraag voor gemeente en professionle organisaties, maar voor iedereen, die zelf wil bepa len hoe hij en/of zij in de toekomst wil len wonen. Landelijk is vastgesteld, dat senioren, de aspirant ouderen, zich te weinig bew,ust zijn van hun woonsitu atie, woonwensen en mogelijkheden voor de toekomst. Voor zover dit ook voor de inwoners van Heiloo geldt, speelt de huidige marktsituatie niet alleen in de huur-, maar ook in de koopsector een belangrijke rol. Door tussenkomst van de werkgroep "Senioren Huisvesting" invloed uitoe fenen op plannen van de gemeente is al een belangrijke activiteit. Nog belang rijker is het wellicht, om daar waar het mogelijk is bestaande woon- en leefsi tuaties beter af te stemmen op het ouder worden. Voor de eigen situatie is het zinvol om de huidige woning te toetsen aan normen en eigen inzichten, die bij het ouder worden een belangrij ke rol spelen. Het boekje "Thuis Test" vormt hierbij een handige leidraad. Aan de hand van informatieve dia's en een videofilm wil de werkgroep OWOG u onder deskundige leiding stapsgewijs uw eigen wensen laten for muleren. Als u 50 jaar of ouder bent, zelf wilt bepalen hoe u in de toekomst wilt wonen en ook met anderen over uw woonwensen wilt praten, dan wordt u van harte uitgenodigd tot deelneming aan deze bijeenkomsten. Voor de kos ten - in totaal f. 10,00 - hoeft u het niet te laten, voor het woonbewust worden en uw eigen toekomst kan het bijzon der belangrijk zijn. De bijeenkomsten worden gehouden op dinsdag 16 januari, 6,13 en 27 febru ari in 't Trefpunt Westerweg 294 en wel van 10.00 tot 12.00 uur. Voor nadere informatie kunt u bellen met Helen Stienstra, telefoon 072-5339217. Aanmelden voor deze bijeenkomsten kunt u bij mevrouw Stienstra, dan wel bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, telefoon 072-5331297. HEILOO - Decembermaand kado- maand! In dat kader is bij de Afdeling Heiloo van de Algemene Nederlandse Belangenorganisatie van 50-plussers een originele aktie van start gegaan: geef een Anbo-lidmaatschap kado aan uw 50-plus ouders, grootouders, vrien den of buren. De kosten? Slechts f 22,70 per jaar voor een individueel lid en f 33,90 voor een (echt)paar. Elk lid ontvangt tien keer per jaar het interes sante en veelzijdige ANBO-magazine. De Anbo heeft in het afgelopen jaar veel succes geboekt met haar inzet voor de belangen van alle 50-plussers. Zij biedt haar leden bovendien een zeer voordelige pakket-polis alsmede gratis juridische ledenservice. In Heiloo biedt de Anbo haar leden, in goede samen werking met haar collega-bond, het hele jaar rond een uitgebreid program ma aan ontspannings- en sociaal-cultu rele activiteiten. Meer informatie kunt u lezen in het pamflet, dat deze week in geheel Heiloo verspreid wordt. Voor de kadobon, inschrijving als lid, alsmede verdere inlichtingen kunt u zich richten tot Jan Dijk (072-5331977). HEILOO - Renault-dealer Autobedrijf Bleeker aan de Westerweg in Heiloo heeft van 7 december tot en met 2 janu ari veel voordeel te bieden. Onder het motto 'We want more' vindt de klant hier een keur aan interessante aanbie dingen. Voor de Twingo, de Clio, de 19 en de Laguna doet de Renault-dealer nu extra feestelijke aanbiedingen. Onder de naam Ambiance staan de bij de Renault-dealer tijdens de actiepe riode drie extra voordelige versies van de Twingo, de Laguna en de Laguna Break. De Laguna Break Ambiance wordt tijdens de actieperiode gratis uit gerust met een apart te openen achter ruit en verwarmde achterste zijruiten. Iedereen die tijdens de 'We want more'-dagen bij Autobedrijf Bleeker een Renault-personenauto koopt, met uitzondering van de Laguna (Break) Ambiance, krijgt bovendien een voor deelcheque. Deze is bruikbaar voor fabrieksopties en accessoires. Ook wan neer de koop een Top Occasion of Class Elite betreft. Bij de Twingo Ambiance kan deze cheque tevens worden gebruikt als korting op het aan koopbedrag. Wie meer wil op het gebied van finan ciering is bij Autobedrijf Bleeker B.V. ook aan het juiste adres. Met gebruik van de voordeelcheque kost de Twingo nu f 170,00 per maand. Onder dezelfde voorwaarden komt de Clio maandelijks op f 185,00 uit. De Clio-actiemodellen Mexx en Chipie blijven tijdens de 'We want more'-dagen gewoon leverbaar. Ook de Renault 19 Europa 1.4 Energy is niet vergeten. Deze is gratis voorzien van stuurbekrachtiging. Bovendien is de vijfdeurs versie nu hetzelfde geprijsd als de driedeurs. Wie meer wil, gaat tijdens de actieperiode naar Autobedrijf Bleeker B.V. HEILOO - Voor de op 15 januari te starten cursus Genealogie zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Met de heer Ger Kalverdijk kunt U op zoek gaan naar de wortels van Uw bestaan, naar de stamboom van Uw voorge slacht. Een viertal cursusmiddagen op maandag van 13.30 - 15.30 uur. De laat ste cursusdag wordt besteed aan een rondleiding in het Centraal Archief van Alkmaar. De cursus wordt gegeven in het Open Huis. De kosten bedragen f. 50,00. Opgave bij 't Trefpunt, Westerweg 294 of telefonisch 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6