Gemeente sluit convenant over personeelsbeleid openbaar onderwijs Gezondheidscentrum Ypestein J Excellence ook via de ether Tintoretto expositie Mac Tank fa. Melker Met blijdschap geven wij Bij MacTank stopt u een TIJGER in de tank! Untv]h ju Ondernemers en medewerkers van liet Stationscentrum, in liet liart van Heiloo, wensen n Prettige Kerstdagen en een gelukkig 1996! IVl DC f|ll?l£KÓ&|00l ■jjerréij) i jeiLoo OV $1.35,2.6,01 JXCEtp£$m5 OjjInuWlAXRó' Merkbenzine..? de goedkoopste dag-en-nacht pomp van Noord Holland staat in Akersloot...! cAkerdmt Akersloot Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen7 donderdag tot 15.00 uur: 072 533 01 75. S3: J JDrukkerij uitkijkpost bv 20 DECEMBER 1995 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN 60e JAARGANG NO. 51 Bijzondere vieringen tijdens kerstdagen Qar 7» Expositie in PCC Inzameling vuurwerk Oudheidskamer Tweede Kerstdag geopend Kerstuitvoering Muziek- en Dansschool IA OPEfJ A*| f400-fl00 uu\ T0£G<tytó GW'o Vanaf 24 december a.s. 14.00 - 17.00 uur Volksmuziekschool VAN DER BORDEN Wij wensen u een gezellig Kerstfeest en een gelukkig nieuwjaar f) Politieberichten CEES HACHMANG LOODGIETERS Univé. Daar plukt de vruchten van! •V.V.V. X-Xv S5H rXyXvo- Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele* kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraaq offerte! HEILOO - De gemeente Heiloo heeft een convenant gesloten met Akersloot, Bergen, Castricum, Egmond, Graft-de Rijp, Schermer, Schoorl en Uitgeest over samenwerking op het gebied van personeelsbeleid in het openbaar on derwijs. Het samenwerkingsverband is een vorm van werkgelegenheidsgaran- tie voor het personeel van de openbare basisscholen. De gemeenten hebben afgesproken er alles aan te doen om ontslag van leerkrachten te voorko men. Zo wordt voor iemand die zijn baan dreigt te verliezen binnen de negen gemeenten een vacature ge zocht. Verder is er een verplichting om werkzoekende leerkrachten uit de andere gemeenten te benoemen. De vacatures worden centraal geregis treerd. Personeel dat met ontslag bedreigd wordt, zal verplicht worden op de vacatures te reageren. Ook wordt er door de ambtenaren een mobiliteitsplan ontwikkeld, zodat aan stellen en overplaatsen van personeel makkelijker wordt. Hierbij wordt .gedacht aan een soort vacaturebank, die de leerkracht behulpzaam is bij doorstroming en carrièreplanning. Een leerkracht kan bijvoorbeeld 'uitgeke ken' zijn op de eigen school of eens kennis willen maken met een andere manier van lesgeven. Zwaan kleef aan In het convenant zijn ook wat meer vrijblijvende afspraken vastgelegd. Er wordt een inval-pool opgezet, waaruit alle deelnemers kunnen putten. Tevens willen de gemeenten informatie over onderwijszaken en personeelsbeleid met elkaar gaan uitwisselen. Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom, die onderwijs en educatie in haar por tefeuille heeft, spreekt in dit verband van een 'zwaan kleef aan'-constructie. „We kunnen wel negen keer het wiel gaan uitvinden, maar dat is natuurlijk zonde van de tijd. Als deze vorm van samenwerking aanslaat, dan kunnen we later misschien ook op andere gebie den gaan samenwerken." Waar de wet houder precies aan denkt wil ze verder niet kwijt. Voor de uitwerking van het convenant komt er een centraal punt in Heiloo, waar vraag en aanbod zoveel mogelijk op elkaar afgestemd worden. Medewerker Henk Wagenaar van de afdeling welzijn wordt als coördinator belast met het inventariseren van vaca tures en ontslagen. De deelnemende gemeenten betalen aan Heiloo een ver goeding op basis van het aantal leerlin gen in hun gemeente.In totaal gaat het om zo'n 3600 leerlingen. Wethouder Wuijster-Schuddeboom is ervan overtuigd dat er genoeg vacatu res zullen zijn. „Binnen de negen gemeenten praten we over ongeveer 130 formatieplaatsen volledige banen, red.) Er zijn in het openbaar onderwijs momenteel veel deeltijdba nen, dus het gaat om heel wat mensen. Omdat er ook natuurlijk verloop is, verwachten we dat we iedereen aan het werk kunnen houden. Maar als er onverhoopt geen vacatures zijn, ja, dan houdt het natuurlijk op." Start bij nieuw schooljaar Het convenant is tot stand gekomen op HEILOO - Afgelopen vrijdag is Ge zondheidscentrum Ypestein aan De Krommert in Heiloo officieel geopend. De heer Bierensen, directeur van een farmaceutische groothandel, verrichtte de openingshandeling door een lint door te knippen. Het Gezondheidscentrum huisvest nu een apotheek, een huisarts, een fysio therapeut en een steunpunt Jeugd gezondheidszorg van de GGD. Voor de twee vrijstaande ruimtes op de eerste verdieping worden nog gegadigden gezocht. Gedacht wordt aan een inter nist, een huidarts of een tandarts. De opening werd door ruim 200 gasten bij gewoond. Op de open dag, die zaterdag werd gehouden, konden de overige belangstellenden een kijkje komen nemen. Onze Lieve Vrouw ter Nood Op tweede kerstdag om 15.00 uur zingt het dameskoor Sing Something Simple uit Heiloo in de Grote Kapel a capella nationale en internationale kerstliede ren. Zowel volwassenen als kinderen zijn daarbij van harte welkom. Psychiatrisch Centrum Willibrord Tevens op tweede kerstdag wordt in de kapel een concert gegeven door het jeugdorkest van harmonie St. Caecilia. Het orkest brengt bekende kerstliede ren ten gehore. Het begint om 14.00 uur en is gratis en voor iedereen toeganke lijk. Vooral de jongere bewoners van Heiloo worden uitgenodigd. Moeder Godskerk Zondag 24 december om 19.00 uur in de Moeder Godskerk: Eucharistievie ring met zang van het Parochiële dames- en herenkoor (zij zingen vanaf 18.45 uur), onder leiding van dirigent Piet Vessies, met orgelspel van Anke Buzing-Dijkgraaf. De nachtmis wordt evenals vorige jaren verzorgd door MoGoJoKo, het Moeder Gods Jongerenkoor. Het thema van dit jaar: 'Geborgenheid is dit licht'. De vie ring begint om 24.00 uur, het koor zingt vanaf, 23.45 uur alvast wat liedjes. Aangeschafte kaarten dienen ook wer kelijk meegebracht te worden in ver band met controle. E NWf G NSTE. EW/Si. 'HIESW'JK «•srèp PLAN HEILOO - Op 24 januari wordt er in de aula van het Petrus Canisius College aan de Laan van Muys een expositie geopend over de geschiedenis van Noord-Holland boven het IJ van de prehistorie tot 1648. Tentoongesteld worden overzichtskaarten, historische platen, artikelen, boeken en brochures. Tevens kunnen bezoekers historische videobeelden bekijken. De expositie is een initiatief van een groep mensen in Heiloo, onder wie een aantal geschiedenisleraren van het PCC. Zij zijn bezig met de oprichting van een historisch-cultureel centrum waarin de geschiedenis van de regio centraal staat. De expositie zal worden geopend door burgemeester Nico Schoof en is gratis toegankelijk. Ook voor kinderen is de tentoonstelling interessant, zij zijn van harte welkom. De openingstijden zijn: 24, 25 en 26 januari van 19.00 tot 21.00 uur en 27 en 28 januari (zaterdag en zondag) van 12.00 tot 17.00 uur* HEILOO - In de Oudheidskamer De Oude Pastory is nog steeds te zien de archeologische tentoonstelling Heiloo voor en na Willibrord: bodemvondsten uit de bodem van Heiloo, toegelicht met kaarten en lichtbeelden. Op dins dag 26 december'is de Oudheidskamer geopend van 14.00 tot 16.00 uur. HEILOO - In het kader van het vuur werkproject gaat de politie van Noord- Kennemerland Oost over tot inzame ling van vuurwerk. Het betreft de zoge naamde blindgangers, die na de jaar wisseling worden gevonden. Om te voorkomen dat de jeugd dit gevaarlijke vuurwerk tot ontploffing gaat brengen, kunnen de blindgangers tijdens kan tooruren ingeleverd worden bij het politiebureau Heiloo. De inbrengers krijgen voor hun goede daad een leuke attentie. HEILOO - Vandaag wordt er in Muziek- en Dansschool Heiloo aan Het Veld 1 een kerstuitvoering gegeven door leerlingen van de muziek- en de dansafdeling. Het aanvangstijdstip is vervroegd: in tegenstelling tot andere berichten, begint de uitvoering om 19.00 uur. Dit is gedaan om ook de allerkleinsten de mogelijkheid te bie den op te treden. Vrijdag 22 december treden vanaf half acht de blokfluitleerlingeh op onder leiding van Janjaap Langereis. Zaterdag spelen twee ensembles van de muziekafdeling tijdens de opening van de Tintoretto-expositie in de muziek school. Om half acht is dat het saxo foon-ensemble en om half negen de klarinetgroep. De oprichters van Streekradio Excellence bij de zendmast die het hen mogelijk maakt ook via de ether uit te zenden. Foto: AKetzer) HEILOO - Vanaf zaterdag 23 decem ber is Streekradio Excellence behalve via de kabel ook via de ether te belui steren. Die dag neemt de Heilooër omroep de felbegeerde etherfrequentie (106.3 FM) in gebruik. Op de kabel was Excellence al te beluisteren op 96.5 FM. De oprichters van het radiostation, John Geels, Richard van der Veen en Geert Bouman, noemen de uitbreiding naar de vrije ether een 'flinke stap in de goede richting'. De omroep wil zoveel mogelijk luisteraars bereiken in Heiloo en in de omliggende gemeenten. Excellence, dat nu alleen nog in het weekeinde uitzendt, heeft grote plan nen voor de toekomst. Full-time uitzen den staat hoog op het verlanglijstje, maar de medewerkers realiseren zich dat de kwaliteit vaak ten koste gaat van kwantiteit. „Teveel omroepen weten door een gebrek aan kundige mede werkers niet hoe ze een dag moeten vullen, die fout willen wij niet maken," aldus een woordvoerder van Streek radio Excellence. Naast het lokale nieuws is de muziek erg belangrijk. Met de lokale hitlijst, die tot stand komt in samenwerking met een platenzaak in 't Loo, probeert Excellence een goed inzicht te krijgen in wat wel en niet aanslaat in Heiloo. initiatief van de gemeente Heiloo en is afgelopen dinsdag door de colleges van de betreffende gemeenten aangeno men. In eerste instantie spraken alleen Castricum, Akersloot en Egmond zich voor samenwerking uit, later haakten ook Bergen, Graft-de Rijp, Schermer, Schoorl en Uitgeest aan. De bedoeling is dat in maart '96 (bij de voorbereidin gen voor het schooljaar '96/'97) met\ie samenwerking gestart gaat worden. Met deze samenwerking geven de gemeenten min of meer gehoor aan een richtlijn van de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG), die van mening is dat één dorp eigenlijk te klein is om een goed en verantwoord personeelsbeleid in het openbaar onderwijs te voeren. Volgens de VNG is een minimumaantal van 3000 leerlin gen nodig om de financiële risico's te spreiden en de werkgelegenheid te behouden. SINDS 1945 Dansschool H aankondiging aangeboden door: MAKEIAARC8I VtRZÉKpRlMGEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 (5)330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: Ö72 (5)111141, Kennemerstraatweg 33 AKERSLOOT - Nabij de Startinger- brug raakte op 13 december de bestuurster van een personenauto als gevolg van de weersomstandigheden in een slip. Hierdoor gleed zij met haar auto tegen een tegenligger aan. Er was alleen materiële schade. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Univé Schermeer van 1813 en Univé Verze keringen OVTB gaan samen. We hebben ook een nieuwe naam: Univé De Ommering. Wat zeker niet verandert, is ons motto. Dat blijft gewoon: Univé, daar plukt de vruchten van! Trouwens, ook ons adres blijft hetzelfde: Dusseldorperweg 65 in Limmen. Kom eens langs op ons kantoor. U bent van harte welkom. V—/verzekeringen 1 Univé De Ommering Dusseldorperweg 65 1906 AJ Limmen Telefoon (072) 505 35 81

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1