OPRUIMING /1/lascotte Moóe IJ: sbaan Heiloo Gezondheidscentrum voorziet in behoefte ■if Warme wijn in 't Loo Nieuwjaarsconcert Caecilia ffel Vos Makelaardij OP RUI MING 0 Jazzy dansant-aperitive in Open Huis I JJ^L J>U l.OO - 22.oo uur Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 533 01 75. Drukkerij uitkijk post bv 61e JAARGANG NO. 01 3 JANUARI 1996 Inzameling vuurwerk Info-uur D66 Heiloo Broeder Wiro 75 jaar Overgewicht te lijf Servicenummer politie 50% korting restanten dames-winterkollektie Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum 1 Schaatsen lij ijzel tot 17.00 uur) SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-3384721 Afscheidsreceptie Een zieke thuis verzorgen Damclub Heiloo Politieberichten m van Overkerck Ontmoeting Jodendom en Christendom Cursus Mensendieck Geslaagd Vrijwilligers gevraagd Japanse Goden in Open Huis maandag t/m donderdag: 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Rinnegom en Egmond aan den Hoet. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte.' HEILOO - In het kader van het vuur werkproject gaat de politie van Noord- Kennemerland Oost over tot inzame ling van vuurwerk. Het betreft de zoge naamde blindgangers, die na de jaar wisseling worden gevonden. Om te voorkomen dat de jeugd dit gevaarlijke vuurwerk tot ontploffing gnnt brengen, kunnen de blindgangers tijdens kan tooruren ingeleverd worden bij het politiebureau Heiloo. De inbrengers krijgen voor hun goede daad een leuke attentie. HEILOO - Komende donderdag houdt de fractie van D66 haar maandelijkse info-uur (aanvang 19.30 uur) in het gemeentehuis. Tijdens dit info-uurtje kunt u uw mening kwijt over zaken die u aanspreken. Ook kunt u vragen stel len over het gemeentelijk beleid en het standpunt van D66 inzake bepaalde kwesties. Aansluitend vergadert de D66-fractie in het openbaar over de onderwerpen die in de gemeenteraads vergadering van aanstaande maandag aan de orde komen. HEILOO - Zaterdag 6 januari wordt broeder Wiro van de congregatie O.L. Vróuw van Lourdes te Dongen 75 jaar. Broeder Wiro is de laatste broeder die nóg in Psychiatrische Centrum Willibrord woont. Zondag 7 januari is er om 10.30 uur een plechtige eucharis tieviering met medewerking van het gemengd koor in de grote kapel. Tevens wordt stilgestaan bij het feit dat broe der Wiro zich 25 jaar heeft ingezet voor het rectoraat en bedevaartsoord. Na afloop is er gelegenheid hem te felicite ren in het 'Oesdom'. HEILOO - We hebben allemaal dat gevoel wel eens, zo na%de feestdagen. Het gevoel dat we iets te veel gegeten en gedronken hebben. In januari lijnen we er dan als het kan een paar pondjes af en dan zijn we weer tevreden. Maar niet voor iedereen werkt het zo. Er zijn mensen die voortdurend met hun gewicht bezig zijn. Steeds weer andere diëten proberen, afvallen en dan toch weer in het oude eetpatroon terugval len. De Slank-Klup benadert het lijnen op een andere manier. Zij wil overge wicht bij de basis aanpakken en kijken naar de psychologische achtergronden van een verkeerd eetpatroon. In weke lijkse bijeenkomsten wordt, door groepsleidsters die zelf weten wat het is om dik te zijn, voorlichting over voe ding gegeven en geluisterd naar de deelnemers. Wie meer wil weten ot lid wil worden van Slank-Klup kan terecht bij Anette Nieuwenhuis, tel. 072- 5330739. De politie van Noord-Holland Noord heeft een nieuw regionaal servicenum mer: 072-5122222: Dit nummer dient u te gebruiken wanneer de komst van de B O U T/ 1 Q U E BERGEN HEILOO HOORN aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sc TAXATEURS ONROEREND GOED De medewerkers van Gezondheidscentrum Ypestein. Vierde van links is apotheker Phamzesde van links fysio therapeut Slinger en geheel rechts dokter ffoelakker. 1""""-' - o r is van een levensbedreigende situatie. Is dat wel het geval, gebruik dan het 1 landelijke alarmnummer: 06-11. Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte H AG HM AN G LOODGIETERS £n"SL"o^"Ta£-C.v - Sanitair -Dakwerk - Rioo.reinigmg rii 1 HEILOO - Voor diegenen die te maken hebben met langdurig zieken start de Regionale Thuiszorg begin februari met een cursus 'een zieke thuis verzorgen'. In vijf bijeenkomsten leren de deelnemers de grondbeginselen die nodig zijn om een zieke thuis te verzor gen. Het is van groot belang dat men deze zorg, eventueel met hulp van de wijkverpleging, aandurft, want het komt vaak voor dat zieken die graag thuis willen blijven bij gebrek aan fami- liezorg toch moeten worden opgeno men. De cursus maakt van de deelne mers geen verpleegkundigen, maar alle zaken die nodig zijn voor een goede verzorging komen aan de orde: verzor ging van een zieke in bed, het oefenen van tiltechnieken, uitleg en demonstra tie van hulpmaterialen. De cursus in Heiloo begint op 6 februari en duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Voor aanmel ding en meer informatie kunt u bellen met bureau Voorlichting, tel. 072- 5127127. HEILOO - Uitslagen van de onderlin ge competitie: E Schouten - L. Koersen 2-0 M. Out - C. van Lieshout 0-2, P. Heijne - N. Ligthart 0-2, R. Koch - R. de Boer 1-1. Tussenstand in de kopgroep: N. Ligthart 22 uit 13, F. Schouten en A. Valkering 19 uit 13. In de competitie van de Kennemer Damkring wordt op maandag 22 januari de wedstrijd D.C. Bergen - D.C. Heiloo gespeeld. HEILOO - Begin oktober namen apo theker Pham en huisarts Poelakkker het nieuwe Gezondheidscentrum Ypestein als eersten in gebruik. Half december vond de officiële opening plaats. In de afgelopen drie maanden is gebleken dat het multifunctionele gezondheidscentrum aan De Krommert in Heiloo duidelijk in een behoefte voorziet. „De loop begint er aardig in te komen, elke dag komen er nieuwe cliënten bij/' vertelt apotheker Pham, d*e op de begane grond en een deel van de eerste verdieping huist. De apotheek ziet er open en modern uit. Het interieur is geschilderd in blauw- en grijstinten. Er is bewust gekozen voor een 'open1 inrichting met eigentijds winkelmeubi- lair en vitrinekasten. Spiegels verster ken de ruimtelijke werking. Door het kleurgebruik is het geen traditionele, steriele apotheek geworden, maar meer een eigentijdse gezondheidswinkel. Naast het verstrekken van geneesmid delen op recept, verkoopt Pham ook cosmetica, medicijnen die vrij verkrijg baar zijn zoals aspirine en hoestdrank en homeopathische geneesmiddelen. De apotheek is volledig geautomati seerd. De cliëntgegevens worden in de computer ingevoerd, zodat er van elke cliënt een overzicht van de tot nu toe^ voorgeschreven medicatie bestaat. Ook de bereiding van geneesmiddelen in de goed geoutilleerde 'keuken' van de apotheek wordt door een computer gecontroleerd. „Elke handeling wordt daarbij vastgelegd, waardoor fouten maken zo goed als uitgesloten is, aldus de heer Pham, die zelf de tweede ver dieping van het gebouw bewoont en ook buiten de gewone openingstijden bereikbaar is yoor spoedgevallen. Positieve reacties De fysiotherapeuten P. Slinger en C. Meulenberg beschikken in het Gezondheidscentrum over twee sobere behandelkamers, die wat meer naar achter in het gebouw liggen. „We zien het aantal behandelingen gestaag groeien. Nog niet iedereen weet dat wij fn Ypestein zitten, dus we moeten het hebben van mond tot mond-reclame. Maar gelukkig krijgen we veel positie ve reacties," aldus Slinger, die ook nog een praktijk aan De Loet heeft. De fysiotherapeuten zijn in de ochtendu ren en 's middags na vieren in hét Gezondheidscentrum aan het werk. Slinger hoopt dat straks ook de midda gen met afspraken gevuld kunnen wor den: „Als we er niet zijn, wordt de tele foon doorgeschakeld, dus we zijn altijd bereikbaar voor nieuwe patiënten." HEILOO - In verband met een techni sche storing aan de ketel waarin de bis schopswijn wordt verwarmd, moest de traditionele schenkerij in winkelhof t Loo afgelopen zaterdag vroetijdig wor den beëindigd. De vele bezoekers die speciaal voor dit evenement waren gekomen, moesten worden teleurge steld. 's Morgens om 11.00 liep alles nog op rolletjes. Meer dan 100 liter wijn had inmiddels een temperatuur van 75 gra den bereikt en de schenkerij kon begin nen. Door bijschenken van steeds 25 liter trachtte men de juiste temperatuur te behouden. Rond een uur of twee bleek de thermostaat niet meer aan te slaan en de wijn werd steeds kouder en was absoluut niet meer lekker. Een beslissing was snel genomen. Zaterdag 6 januari doen ze het nog eens over. Van 13.00 tot 16.00 uur op het midden plein van 't Loo kunnen de bezoekers met de ondernemers alsnog een toast uitbrengen op het nieuwe jaar. HEILOO - Ter gelegenheid van het afscheid van directeur G. Steenhuis van Zorgcentrum Overkerck biedt het bestuur van de R.K. Stichting voor Ouderenzorg Heiloo hem een receptie aan. Degenen die de heer Steenhuis en zijn gezin de hand willen drukken, zijn welkom op 12 januari van 16.00 tot 18.00 uur in de recreatiezaal op de derde verdieping van Zorgcentrum Overkerck aan de Stationsweg 92 voor een hapje en een drankje. Deze dag is tevens de laatste werkdag voor de heer Steenhuis in Heiloo; op 1 februari begint hij in Vaassen in een nieuwe functie. Het A-orkest van muziekvereniging Caecilia. ti.Ka pc.hïic pn hoorns is de wen HEILOO - In de nacht van 26 decem ber veroorzaakte een groep van onge veer tien personen overlast in de Bergeonstraat en later in het wachtlo kaal van het NS-station Heiloo, alwaar zij de motoren van twee brommers he ten draaien. Twee wachtende mannen die daar een opmerking over maakten, kregen traangas in hun gezicht gespo ten. In het tumult dat daardoor ont stond werd een persoon door een ruit gedrukt. De onverlaten konden door de politie worden aangehouden op de Westerweg/Bayershoffweg. Een 18- jarige uit Egmond-Binnen werd gehoord en proces verbaal werd opge maakt Volgens een woordvoerder van de poli tie is de oudejaarsviering bijzonder rus tig verlopen. Er was weinig verkeer wegens de gladheid. Ook werd er nau welijks vuurwerkoverlast gemeld. Op de avond van 1 januari raakte een auto van de westelijke rijbaan van de A9. De bestuurder werd uit de wagen geslingerd en moest met ernstig hoofd letsel opgenomen worden in bet MCA. Nadat meerdere slippartijen hadden plaats gevonden met slechts materiële schade, werd de A9 enige tijd afgeslo- Het inleveren van vuurwerk dat op straat gevonden is, verloopt goed. Er is al een aardige hoeveelheid gebracht door meerdere kinderen. Deze^kinde- ren kregen daarvoor een presentje. De komende weken gaat de inzamelactie gewoon door. Zolang de voorraad strekt worden daarbij kadootjes uitge reikt. HEILOO - Op zondag 7 januari geeft het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia voor de vijftiende keer een Nieuw jaarsconcert. Deze keer zal'dat zijn met medewerking van de Big Band Alkmaar. Het concert vindt plaats in Theater de Beun en begint om 14.00 uur. Kaarten a f 10,00 (voor donateurs f 7,50) zijn te verkrijgen bij De Schrij verij, Disco Heiloo en bij Theater De Beun. Caecilia is een enthousiaste muziekver eniging van ruim 100 leden, die in 1925 is opgericht, en in het afgelopen jaar haar 70-jarig bestaan heeft gevierd. Wellicht kan u zich nog herinneren dat dit gebeurde in samenwerking met Toneelvereniging Falkland. De vereni- •ging bestaat uit het A-orkest en het Jeugdorkest en heeft een aantal leerlin gen op Muziekschool Heiloo, Het Jeugdorkest heeft zo'n 46 leden in de leeftijd van 7 tot en met 16 jaar. Wanneer muzikanten 16 jaar of ouder zijn dan kan men meespelen in het A- orkest van Caecilia. Het ledenaantal van dit orkest is momenteel 55. De muziek varieert van klassiek tot pop en van musical tot big-band repertoire. Ook het A-orkest treedt regelmatig op bij activiteiten in Heiloo. Zij verzorgt door het jaar heen diverse concerten, zowel in Theater De Beun als in andere gelegenheden. Het A-orkest, onder lei ding van Henk van Veldhuizen, repe teert ook op de dinsdagavond in het Brunogebouw en wel van 20.00-22.00 uur. Hoewel het A-orkest een groot aantal leden heeft, is er nog altijd plaats voor jonge en/of ervaren muzikanten. Vooral in de kopersecties zoals trom bone, tuba, es-bas en hoorns is de wens tot versterking het grootst. De laatste paar maanden heeft het A- orkest zich gericht op het programma voor het Nieuwjaarsconcert 1996 op 7 januari. Het programma, dat zorgvuldig is samengesteld, bevat werken van Rossini, Sibelius, Morricone; Kees Vlak, e.a. In het muziekstuk van Kees Vlak' het Concerto Italiana, is er een fraaie solo voor fagot, welke zal wor den uitgevoerd door Marijke van Veldhuizen. Alkmaarse Big Band De Alkmaarse Big Band werd in mei 1963 opgericht door onder anderen Jaap Dekker en Piet de Roover, en speelde in deze beginperiode overwe gend ballroom-repertoire. In het begin van de jaren tachtig is er mede door een verjongde bezetting een ander accent gekomen in de keuze van het repertoire. De Band in de huidige bezetting speelt naast de oude Big Band standards ook eigentijds, rock- achtige en funky muziek. De band speelt goed in het gehoor liggend werk, doch gaat de moeilijke arrangementen niet uit de weg, hetgeen het niveau ten goede komt. Repertoire keuze wordt gemaakt uit werken van Chuck Sayre, Lennie Niehaus, Mike Carubia, Jim McGrath en natuurlijk ook van Neal Hefti, Sammy Nestico, Count Basie en Duke Ellington. De Alkmaarse Big band wordt muzikaal geleid door trom bonist Jeroen Drenth. De bezetting is in de originele uitgebreide Big Band stijl: 6 saxofoons, 5 trompetten, 5 trom bones en ritmesectie bestaande uit piano, bas, gitaar en drums. Direct tegenover de entree van het Gezondheidscentrum ligt de praktijk van huisarts F. Poelakker. In de ruime, lichte wachtkamer kunnen patiënten die even moeten wachten, plaatsne men. De assistente van de huisarts heeft aangrenzend haar eigen domein, door een schuifraam van de wachtka mer gescheiden. Dokter Poelakker is zeer ingenomen met zijn nieuwe onder komen. „Ruim twee jaar geleden heb ik de praktijk van dokter Kempers over genomen. Tot nu toe huisde ik in een soort noodgebouw. Ik ben erg tevreden met deze ruimte," vertelt Poelakker, die de enige huisarts is in Ypestein. Zijn praktijk telt momenteel 1700 patiënten. „De praktijk is nog niet vol. Ik neem nog nieuwe patiënten aan," aldus de huisarts. Hij heeft op dit moment zijn handen vol aan de voort schrijdende griepepidemie. „We heb ben het behoorlijk druk, er liggen veel mensen met griep in bed. En eigenlijk valt daar weinig aan te doen. Een dag of veertien uitzieken, iets anders zit er niet op," luidt de wijze raad van de dok ter. Zee van Licht Hekkesluiter op de benedenverdieping is het Steunpunt Jeugdgezondheids zorg. Dit is het vijfde steunpunt van de GGD in Noord-Kennemerland. Het is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 19 jaar uit Heiloo, Akersloot, Limmen, de Egmonden; in de toekomst mogelijk ook Castricum, als deze gemeente toetreedt tot het Samenwer kingsverband Noord-Kennemerland (SNK). Twee artsen, een jeugdver- pleegkundige, een logopediste en hun assistentes voeren in de vrolijke, van kinderspeelgoed en tekeningen voor ziene ruimtes de periodieke onderzoe ken uit bij kinderen van de basisschool en het voortgezet onderwijs. Van de eerste verdieping, die in een zee van licht baadt door de vele ramen, is 180 vierkante meter nog niet verhuurd. Gedacht wordt aan een tandarts en mondhygiënist, maar ook een pedicure, een diëtist of bijvoorbeeld een oogarts zijn welkom in Gezondheidscentrum Ypestein. ALKMAAR - Op 16 januari start een nieuwe serie gesprekken over de vraag: Wat betekent het voor ons christenen dat Jezus een jood was en wat heeft het jodendom ons te zeggen? De bijeen komsten zullen zes keer om de veertien dagen gehouden worden bij de Zusters van Het Voorhout, Kennemerstraatweg 1 in Alkmaar; van 19.30-21.30 uur. Voor nadere inlichtingen en opgave kunt u zich voor 12 januari wenden tot Ria Pielage-Groen, tel. 072-5159523, of Ben van Tijn, tel. 072-5333421. HEILOO - Deze maand start in het Open Huis een cursus 'Gezond afvallen en bewegen' met behulp van Mensendieck-training en voedingsbe geleiding. De cursus is bedoeld voor iedereen die op een leuke en verant woorde manier wil afvallen en daarna goed op gewicht wil blijven. De Mensendieck-training bestaat uit het aanleren van een goed houdings- en bewegingspatroon en de juiste adem haling. De voedingsbegeleiding gaat over anders eten en omgaan met moei lijke situaties. De cursus wordt gehou den op dinsdagavond-en woensdagoch tend en kost f 17,00 per keer. Voor aan melden en inlichtingen kunt u terecht bij diëtiste R. Penders, tel. 072-5336673, The All Of Me Band met v.l.n.r. Klaas Venneker, Klaas Koomen, Cees Ramaker, Gerben Wester en Henk Bakker. HEILOO - Brenda de Groot uit Heiloo is op 20 december geslaagd aan de Kweekschool voor Vroedvrouwen voor het diploma Verloskundige. Een dag later werd zij officieel beëdigd. HEILOO - Door de aanhoudende vorst en de sneeuw komen met name de vogels in de problemen. Het wordt steeds moeilijker voor ze om eten en drinken te vinden. De Dierenbescher ming Heiloo is op zoek naar mensen die met name de watervogels de hel pende hand willen bieden. De bedoe ling is dat de vrijwilligers eenmaal per dag de dieren voeren, die bij de wakken verzameld zitten. De Dierenbescher ming heeft hiervoor brood en graan klaarliggen. Om de wintervoedering vlot te laten verlopen, wil men ook graag weten waar zich concentraties reigers, zwanen en ganzen bevinden. Wie denkt wat tijd te willen vrijmaken om te helpen bij het voederen kan zich wenden tot mevrouw Swart, tel. 072- 5330324. Een ander probleem vormen de meer koeten en waterhoentjes, die in de ber men langs de weg naar eten lopen te zoeken. Deze beestjes lopen maar al te vaak de weg op en vinden daar een vroegtijdig einde. De Dierenbescher ming roept de automobilisten op om waar mogelijk wat snelheid te minde ren. HEILOO - Van oudsher worden activi teiten met jazzmuziek in Heiloo goed bezocht. Het literiare jazzcafé mag als voorbeeld gelden, evenals de eerste editie van Werfjazz in het laatste'week end van september 1995.Twee mannen, die zich door de jaren heen sterk heb ben gemaakt voor jazzy evenementen, namen onlangs het initiatief om de gemeente te verrijken met een nieuwe ontmoetingsmogelijkheid voor jazzlief hebbers: een dansant-aperitive in het Open Huis boven winkelhof 't Loo. De eerste aflevering is gepland op zon dag 14 januari. Vanaf een uur of drie 's middags is de zaal geopend. Een half HEILOO - In het Open Huis is vanaf aanstaande zondag een expositie te zien over zeven Japanse Geluksgoden van Greetje van den Aakster. De mees te goden (in totaal 3132) vinden hun oorsprong in het Shintoïsme en in de Voor-Boeddhistische godsdienst. Japanners zijn een traditioneel en reli gieus volk. Veel mensen hebben thuis een altaar waar ze hun eigen huisgod vereren. De afgebeelde goden op de expositie zijn Benten, Bishamonten, Daikokuken, Ebisu, Fukurokuju, Hotei en Jrnojin. Komende zondag is de expositie te zien van 10.30 tot 12.30 uur, daarna dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. uurtje later, van 15.30 tot ongeveer 17.30 uur, zal The All Of Me Band een optreden verzorgen. „Een heerlijk swingorkest," aldus Klaas Koomen, die zelf de saxen bespeelt in deze formatie. Naast hem zijn verder Klaas Venneker (piano), Cees Ramaker (trombone), Gerben Wester (drums) en Henk Bakker (bas) te beluisteren. The All Of Me Band bestaat al een jaar of acht. In de loop der tijd is de bezetting wel enkele keren gewijzigd, maar voor het muzikale aperitief dat wordt aangebo den maakt dit geen verschil. Het vijftal laat een selectie horen uit het meer dan 200 nummers tellende repertoire. Volgens Koomen en Veen zal de sfeer te vergelijken zijn met dat van het bal na' uit vroeger tijden in De Rustende Jager. In een ontspannen sfeer kan jong en oud elkaar ontmoeten, een praatje en natuurlijk ook een dansje maken. „Dat is wel zeker: de muziek is abso luut geschikt om met de voetjes van de vloer te gaan," vinden de initiatiefne mers, die nauw samenwerken met Han Sondaar, de horeca-exploitant van het Open Huis. Zoals zij hebben vernomen is er vooral onder oudere dorpsgenoten behoefte aan dit soort middagen in Heiloo. „Maar het is echt niet alleen voor 'grij ze koppies'. Jong en oud zijn welkom bij het dansant-aperitive," zeggen Piet Veen en Klaas Koomen enthousiast. Voor de eerste editie wordt geen voor verkoop van entreebewijzen gehouden. Wie wil komen is vanaf 15.00 uur wel kom in het Open Huis. De toegangs prijs bedraagt f 6,50 per persoon. Wanneer de eerste aflevering een suc ces wordt, zullen er zeker meerdere middagen volgen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1