Nieuwe sorteerhal en installatie bieden G.P. Groot Recycling extra mogelijkheden Marktlieden bepleiten verdubbeling aantal kramen 1 1 HSV - HZV OPRUIMING Folk en expositie in De Ypsalon Bezoek aan Pater Ted Bandsma B[oemèinderij 't Loo Vos Makelaardij Amels Makelaardij (072) 533 533 0 VoORdEliqCR liAN llET nIet Body-Fit bij GTH 'Composities in kleur' van Iwan de Groot Poging tot snelkraak mislukt Expositie in PCC Gevonden voorwerpen Muziek Dansschool Heiloo Vrijdag 19 januari a.s. 21.30 uur Zaalvoetbal Beker Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM Stationsweg 61 - Heiloo - Tel. 072 533 00 68 SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Schilderen met bijenwas Gemengde technieken bij Inzet Natuurexcursie Heilooërbos >i-r' voor af uw bloe.mwe.rk, tel. 072 - 5332808 HEILOO - Tijdens een feestelijke ope ning op woensdag 10 januari werden bij G.P. Groot Recycling aan de Kanaal dijk een sorteerhal en een nieuwe installatie in gebruik genomen. De ope ningshandeling werd verricht door CDA-Tweede Kamerlid A. Lansink, die in de afvalbranche bekend is om 'de ladder van Lansink'. Deze ladder geeft de volgorde aan waarop afval moet worden verwerkt: preventie, scheiding vooraf, scheiding achteraf, uiteindelijk verbranding waarbij energie wordt terug gewonnen en zonodig functioneel storten. „Alles is waardevol, alleen moet je de waarde er soms uit weten te halen," aldus Lansink. De Lansink Hal heelt een afmeting van 6650 m2, vergelijkbaar met een klein voetbalveld. Deze ruimte is vooral nodig om het transport naar de sorteer- machine goed te laten verlopen. Momenteel wordt de nieuwe installatie geperfectioneerd, zodat eind deze week kan worden begonnen met het schei den van bedrijfsafval. Volgens bereke ning zal de inhoud van circa, 15 vuilnis wagens per dag (40.000 ton op jaarba sis) kunnen worden verwerkt. De sorteermachine scheidt het afval in papier en karton, glas, plastic, hout, metalen en puin. Het afval dat dan overblijft - naar schatting iets meer dan de helft - kan worden gestort of ver brand. Volgens Roel Wildeboer, bedrijfsleider van G.P. Groot Recycling BV, zijn er veel mogelijkheden voor de afzet van de gerecyclede stoffen. Deze produk- ten en deelstromen komen via het bedrijf in de markt voor hergebruik. Ook zal er voldoende aanbod van afval zijn, aangezien het sinds 1 januari van Tijdens een regenbui werd de naam van de nieuwe sorteerhal van G.P. Groot Recycling BV onthuld door Tweede Kamerlid A. Lansink. dit jaar verboden is afval dat herge bruikt kan worden aan te bieden aan een stortplaats of verbrandingsoven. Alleen brandbare, niet recyclebare reststoffen mogen worden verbrand of, als laatste mogelijkheid, gestort. De tarieven voor het verwerken van bedrijfsafval liggen op het moment ook gunstig. Hessel Kuipers, bedrijfsleider van G.P. Groot Containerservice, laat in het bedrijfsblad Grootbeeld weten zeer positief te zijn over de ontwikkelingen. „Door deze nieuwe hal hebben we de mogelijkheid optimaal te sorteren. Al onze wagens rijden straks door de nieu we hal. We kunnen dus zeer fijnmazig te werk gaan. We denken dan ook dat een percentage van goed haalbaar is." 40 procent zeer Binnenkort komen wij in de Uitkijkpost uitgebreid terug op de bedrijfsactiviteiten van G.P. Groot op het gebied van hun aandeel in de vuil verwerking voor Heiloo en ruime omgeving. De weekmarkt op het plein voor 't Loo die in het najaar van start is gegaan. Uitbreiding is momenteel punt van discussie. HEILOO - Enkele weken geleden is er door de kooplieden van de woensdag- markt in Heiloo bij het college van b en w op aangedrongen met spoed maatre gelen te nemen voor het uitbreiden van de markt. Het huidige aantal van 20 kramen zou verdubbeld moeten wor den en zo mogelijk zelfs naar 50 of 60 moeten gaan om een compleet assorti ment te kunnen bieden, menen de kooplieden. Marktmeester Adriaan Vennik legt uit waarom in eerste instantie is gekozen voor deze opzet. „Men wilde voorzich tig beginnen, zodat kon worden beke ken wat de effecten waren voor de win keliers in 't Loo. Die zijn erg tevreden. De markt trekt veel publiek, dat vaak ook even het winkelcentrum binnen loopt." Een uitbreiding zou meer men sen uit de regio aantrekken, wat naar de mening van Vennik voor de hele gemeente interessant kan zijn. Volgens Ruud Bakker, woordvoerder namens de marktlieden, is de uitbrei ding zeker noodzakelijk. „Het huidige assortiment is werkelijk te klein. Er is behoefte aan bijvoorbeeld kleinvak, schoenen, lederwaren, ondergoed, bepaalde huishoudelijke artikelen en een kraampje met echte Vietnamese loempia's. Deze week zal er al een notenkraam komen. De consumptie goederen zijn dan voldoende verkrijg baar." Een opstelling van 40 kramen is moge lijk op het plein voor 't Loo, heeft een proefopsteling bewezen. Wanneer er meer dan veertig kramen zouden moe ten staan, zal er een nieuwe opstelling moeten worden bedacht. Overwegend positief De gemeentebestuur staat positief tegenover een uitbreiding van de markt. Burgemeester Nico Schoof: „Er is vanaf het begin gezegd dat een ver groting van het aantal standplaatsen tot veertig tot de mogelijkheden behoort. Volgens onderzoek is er voldoende koopkracht." Toch werd er rekening gehouden met mogelijke problemen bij de ondernemers uit het winkelcentrum. „Het contact met de winkeliersvereni gingen wijst in eerste instantie echter niet op veel bezwaren." Navraag bij de voorzitters van de ondernemersverenigingen onder streept dit echter slechts ten dele. Gerard Rozing is van mening dat het veel te vroeg is om te kunnen beoorde len wat de effecten van de markt zijn op de omzet van de winkels in het Stationscentrum. „Een bakker en een slager kunnen dat op zo'n korte termijn niet beoordelen," aldus Rozing. Rob van Holland (voorzitter van de vereniging van 't Hoekstuk) vraagt zich af of het zin heeft de uitbreiding van de markt met zijn collega's te bespreken. „Dat hebben we nog niet gedaan, maar waarschijnlijk heeft het ook weinig nut. Wanneer de gemeente dit plan heeft, gebeurt het toch." De winkeliers van de Kennemerstraat- weg hebben dit onderwerp ook nog niet besproken. Voorzitter Johan Jansen denkt dat de markt niet zoveel effect heeft op de winkels aldaar. „Er loopt weieens iemand binnen die bij voorbeeld hier geparkeerd staat om naar de markt te gaan. Daar moet je je echter niet teveel bij voorstellen: het is zeker geen drukte." Een nadeel van de markt vindt hij dat de overlast van het parkeren langs de Kennemerstraatweg toeneemt. Hij is van mening dat dit gebied beter ook tot de blauwe par- keerzone kan gaan behoren. Frans Zonneveld, voorzitter van de winkeliersvereniging van 't Loo, is daarentegen erg enthousiast en ver wacht niets anders van zijn collega's uit het winkelcentrum. Wanneer er bij de gemeente geen bezwaren binnekomen tijdens de inspraakperiode, zal de verdubbeling van het aantal plaatsen in april, 'of in ieder geval voor de zomer', een feit zijn, aldus Nico Schoof. HEILOO - Al enige tijd kan men bij gymnastiek- en turnvereniging Heiloo terecht om zijn of haar conditie te ver beteren of op peil te houden door mid del van body-fit. Body-fit is een ideale manier om weer wat aan de lijn te doen. En wat is er nou gezelliger en leu ker om dit samen met anderen te doen. Bij body-fit ligt het accent op het con ditionele vlak, maar ook komen de ver schillende spiergroepen aan bod. De muziek speelt een belangrijke rol, op de klanken van top 40 muziek komen op swingende wijze alle spieren aan de beurt. Elke woensdagavond van 20.30 tot 21.30 uur kan men terecht bij de gymzaal aan het Slimpad, waar deskun digen zorgen dat alles in goede banen geleid wordt. De kosten bedragen slechts f 75,00 voor de maanden van februari tot en met de zomervakantie, die eind juni begint. Opgeven kan bij Jannie Kuiper, telefoon 072-5336166. Uiteraard zijn niet alleen de dames van harte welkom, ook de heren mogen ten tonele verschijnen. HEILOO - In het gemeentehuis van Heiloo is voor de tweede maal een expositie ingericht van de werken van Iwan J.A. de Groot. Deze Heilooër schilder heeft naar eigen zeggen van het schilderen een 'levensvulling' gemaakt. „Ik ben bezeten van kleuren, de harmonie of spanning tussen de kleureq.is voor mij de essentie van het schilderen." De voorstelling en de gelijkenis met de werkelijkheid zijn nog steeds uitgangs punt. „Maar als ik iets langer aan het werk ben met olieverf of een aquarel, gaat het schilderij een eigen leven lei den. Soms ben ik me dat niet echt bewust, dan ontstaat er een kleurcom- positie," aldus de schilder. Zijn onder werpen vindt hij vooral in Frankrijk, Italië en Tunesië. De mooie plaatsen in Heiloo en omgeving zullen in de toe komst meer aandacht krijgen, heeft De Groot zich voorgenomen. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingstijden van het gemeentehuis: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en in overleg met Iwan ook op andere tijden. HEILOO - Een poging tot snelkraak bij Juwelier Peek in het Stations centrum in de nacht van woensdag 10 op donderdag 11 januari is mislukt. Om kwart voor vier 's ochtends werd getracht met een auto het rolluik van de zaak eruit te rijden. Hoewel dit gedeeltelijk lukte (het hek was tot anderhalve meter boven de grond ver nield), kon de etalage niet bereikt wor den. Ook de ruit bleef heel. De inge roepen politie was snel ter plaatse, maar de daders waren inmiddels - zon der buit - verdwenen. Eventuele getui gen wordt verzocht contact op te nemen met de politie, tel. 072-5337676. Winkeleigenaar Simon Peek was bij zonder verheugd over de medewerking van de gemeente. Na een gesprek met burgemeester Schoof werd ervoor zorg gedragen dat diezelfde dag nog een aantal betonnen paaltjes voor de win kel geplaatst werd. HEILOO - Op 24 januari wordt in de aula van het PCC in Heiloo een bijzon dere expositie geopend. Deze gaat over de geschiedenis van Noord-Holland boven het IJ van prehistorie tot 1648. Tentoongesteld worden duidelijke, unieke overzichtskaarten, historische platen, artikelen, boeken en brochures. Tevens worden er historische video beelden vertoond. De toegang is gratis. Te bezichtigen op 24,25 en 26 januari van 19.00 tot 21.00 uur en op 27 en 28 januari van 12.00 tot 17.00 uur. Ook kinderen zijn van harte welkom. HEILOO - In de periode van 22 december tot en met 14 januari zijn de volgende voorwerpen aangemeld: di verse sleutels, een dameshorloge, een pot verf Flexa, wieldop Opel, sema foon, bedeltje, rood kinderhorloge, front van een autoradio, witte hond (Jack Russell), bruin met groene damestas, gouden ketting met sterre- beeld, een aantal portemonnees met inhoud, groen en gele boodschappen tas, paar bruine wollen handschoenen, bridgetas met inhoud, paarse wanten. HEILOO - Voor de Muziek Dansschool Heiloo is de afgelopen periode druk en succesvol geweest. Tijdens het concert op 20 december presenteerden de muziek- en dansafde- ling zich samen op het vernieuwde podium, waarbij de zaal te klein was om alle aanwezigen een zitplaats te geven. Ook kunnen de ensembles en solisten, die de eerste week van januari een bezoek brachten aan het Poolse Krakow, terugzien op een geslaagde concertreis. Voor de komende periode staan er weer activiteiten op de agenda. Vrijdag 19 januari verzorgen de piano- en key boardleerlingen van Fred Lodder een speelavond. Maandag 22 januari is de beurt aan de saxofonisten. De leerlin gen van Jack Kat zijn van plan er een muzikale happening van te maken. Op 24 januari treedt een gemengd gezel schap op. Leerlingen van Doroté Crijns, pianodocente, en Martin Rozema, dwarsfluitdocent, zullen het programma verzorgen. Na afloop ver gadert het algemeen bestuur in aanwe zigheid van leerlingen van 18 jaar en ouder en ouders van de overige leerlin gen. De leerlingen van het Alkmaars Conservatorium tenslotte zullen op vrijdag 24 januari een bijzonder con cert geven. De aanvang van alle avon den is 19.30 uur, de toegang is gratis. INMIDDELS ZIJN ALLE AFGEPRIJSDE ARTIKELEN OPNIEUW IN PRIJS VERLAAGD IN DE OPRUIMING VAN BERGEN HEILOO HOORN it aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sr TAXATEURS ONROEREND GOED Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Het Nivon Heiloo gaat star ten met een nieuwe cursus: schilderen met bijenwas en warmte. De cursus bestaat uit vier lessen, die om de veer tien dagen gegeven worden op de don derdagmiddag. De lessen beginnen op 25 janauri en worden gegeven door Irene Dicke. Op donderdag 18 januari kunt u alvast met deze techniek kenni smaken tijdens een gratis proefles in het Open Huis. Aaqvang 14.00 uur. HEILOO - Magda Luttikhuizen, een Castricumse kunstenares, exposeert gedurende januari bij Inzet Galerie en Lijstenmakerij. Zij was één van de twee exposanten van de reizende tentoon stelling 'Taal in Beeld' van de culturele raad Noord-Holland. Magda werkt met twee thema's: het landschap en de mens. Daarbij gebruikt ze meestal gemengde technieken op papier. Kenmerkend is het heldere kleurgebruik, variërend van overwe gend koele blauwen tot warme volle gelen en okers. Bij de landschappen lijkt het haar niet zozeer te gaan om de afgebeelde plek, maar meer om de sfeer van sobere rust en ruimte. Verder houdt ze zich bezig* met de plaats die de mens inneemt binnen een relatie of in de omringende wereld. Gescheurde vormen zijn daarbij belangrijk: het scheuren heeft voor haar de magische kracht van het onaan geraakte. De structuur van het papier bepaalt dan mede de vorm. HEILOO - Op zondag 21 januari wordt op veler verzoek een zeer succesvolle formule herhaald: een Ierse Folkmid- dag in wijkgebouw De Ypsalon, waar ongetwijfeld iedere Ierland-liefhebber weer warm voor zal lopen. Vorig jaar immers bleek al dat de gezellige Ierse sfeer, een goed glas Iers nat en uiter aard de juiste muziek garant staan voor een perfecte zondagmiddagbesteding! Vanaf 16.30 uur tot eien uurtje of zeven kan men genieten van het live-optre den van de Ierse folkband Speranza. Deze band bestaat uit Tommy Walsh uit Dublin op accordeon en Danny Guinan op gitaar. Zij brengen Ierse songs ten gehore in een muziekstijl die het midden houdt tussen cajun, country een eigentijdse folk. Op grote folkfesti- vals in Frankrijk, Italië, Zwitserland en Finland deden zij voldoende ervaring op om tot een geheel eigen muzikale folkstijl te komen. Het best echter zijn deze twee muzikanten te genieten wan neer men ze live ziet optreden op het podium, op een keukentafel, öf achter in de bus... Een van de deelnemers van beeldhouw cursus. Het weeshuis in Villaverde tijdens de renovatie. HEILOO - Plaatsgenoot Jan Swart ver trekt eind van de week weer voor de zesde keer voor een bezoek aan pater Ted Bandsma op de Filippijnen. Na een verblijf van een paar dagen in de hoofdstad Manilla, waar Swart enkele bekenden gaat opzoeken, vertrekt hij naar Villaverde, de stad waar pater Bandsma al weer ruim 38 jaar werkt. Deze pater en zijn confraters zorgen in Villaverde voor de weeskinderen. Door voor scholing te zorgen geven zij de kinderen weer een toekomst. „Pater Ted is allang geen zieltjesjager meer, maar een echte ontwikkelingswerker", vertelt Jan Swart, die van de KOOK in Alkmaar een bedrag van f 8000,00 zijn in natuur en milieurNieuw is dat kreeg voor een nieuwe behuizing voor de weeskinderen. „Hiervan kan de HEILOO - Ook in 1996 houdt het IVN-Noord-Kennemerland weer, tra ditiegetrouw, rondleidingen en excur sies in de omgeving. Op de derde zon dag in de maand is dat het Heilooërbos. Daar start zondag 22 januari om 11.DO uur een wandeling van circa anderhalf uur voor mensen, die geïnteresseerd een kleine (vrijwillige) bijdrage ver wacht wordt. Het vertrekpunt zal zijn de Kattenberg aan de Kennemerstraat weg. Wilt u inlichtingen over deze rond leiding, bel dan 072-5337736. inrichting van het gebouw bekostigd worden, ledikantjes, toiletten en dou cheruimtes." In augustus vorig jaar heeft Swart al een bedrag van f 5000,00 overgemaakt voor voedsel, medicijnen en kleding. Hij bedankt dan ook iedereen voor de gulle gaven en benadrukt nogmaals dat er niets aan de strijkstok blijft hangt. Jan Swart is benieuwd hoe hij de Filippijnen zal aantreffen. „Het is een enorm groot eilandenrijk. Op het hoofdeiland Luzon wonen ongeveer 70 miljoen inwoners. De corruptie tiert er welig, waardoor de armen arm blijven en de rijken steeds rijker worden. De infrastructuur is ronduit slecht te noe men, de wegen zijn er belabberd. In november heeft de orkaan Angelo veel slachtoffers gemaakt. Er waren ruim 1000 doden. De opruiming zal nog maanden gaan duren." Wie bij wil dragen aan het goede werk van pater Ted Bandsma en de zijnen kan een gift storten op rekeningnum mer 120513730, Rabo Heiloo, ten name van J. Swart. tijd met groot succes draait, is een cur sus waarbij Iris Fernée haar cursisten met verschillende technieken laat ken nismaken. De cursus begint simpel met het boetseren vhn een beeld, waar later een mal van gips om wordt aangebracht die men volstort met cement. Het resul taat is een betonnen tuinbeeld dat in geen enkele tuin misstaat! Maar niet alleen tuinbeelden worden vervaardigd tijdens de cursus, ook met brons en keramiek wordt gewerkt. De expositie in De Ypsalon op zondag 21 januari stelt de mensen die aan de cur sus hebben deelgenomen in staat hun werk te tonen. Degenen die hier belangstelling voor hebben of wellicht zelf eens een cursus mee willen doen (de volgende serie gaat in september van start) zijn van harte welkom! De combinatie van Ierse Folk en ten toonstelling van beeldhouwwerk kreeg van de organisatoren de titel: 'Muzikale Beeldenstorm'. Wie dit allemaal eens mee wil maken wordt van harte uitge nodigd op zondag 21 januari in wijkge- Speranza. Als extra aanvulling op het muzikale gedeelte is De Ypsalon al vanaf 13.30 w uur geopend voor een expositie van bouw De Ypsalon. De Ypsalon bevindt voor beeldhouwwerk door de cursisten van Iris Fernée. De cursus beeldhouwen /boetseren die in de Ypsalon al enige zich in de wijk Ypestijn te Heiloo aan de Hucht 4. Zoals gebruikelijk is de toegang gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1