l I Voor alle vragen over ouderenzorg tri HEILOO Bekendmaking ontwerp verkeersbesluit Stationsweg Laatste oproep Bevolkingsonderzoek Borstkanker PAGINA 4 UITKIJKPOST - 17 JANUARI 1996 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend dat zij voornemens zijn te besluiten tot het treffen van een aantal ver keersmaatregelen op de Stationsweg: het verkeersplein, namelijk de noordelijke, oostelijke en westelijke tak, en dit te onder steunen door het in beide richtingen plaat sen van bord L2 van het RW ter plaatse Het plaatsen van bord D1 van het RW (Reglement Verkeersregels en Verkeerste kens) op het middeneiland van het aan te leggen verkeersplein teneinde de verplichte rijrichting kenbaar te maken. Het plaatsen van bord B6 van het RW aan de rechterzijde van de toeleidende rijba nen, vlak voor het verkeersplein; hierdoor worden bestuurders op de toeleidende banen er op gewezen dat voorrang ver leend moet worden aan bestuurders op het verkeersplein. Een en ander te ondersteunen door het aanbrengen van haaietanden op de plaats waar bestuurders bij het verlenen van voor rang plegen te stoppen, dan wel dienen te stoppen, alsmede overige markering zoals blokmarkering en geleidestrepen ter gelei ding van het verkeer ter plaatse van het ver keersplein. Het aanbrengen van een voetgangersover steekplaats op drie toeleidende takken van van de voetgangersoversteekplaats, een en, ander ter verbetering van de oversteekbaar- heid aldaar voor voetgangers. - Het aanleggen van fietsstroken, aangege ven door een afwijkende kleur klinkers, onderbroken strepen ter afscheiding van de fietsstrook met het weggedeelte voor auto verkeer en fietssymbolen in de fietsstroken. Met deze maatregel wordt getracht de ver schillende verkeerssoorten optimaal te geleiden over de Stationsweg en de ver keersveiligheid voor met name het fietsver- keer te verbeteren. Het concept-verkeersbesluit ligt gedurende vier weken na publikatie ter inzage op de afde ling Civiel en Reiniging van het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen gedurende deze periode hun zienswijze schriftelijk of monde ling naar voren brengen conform de inspraak verordening juncto artikel 3:10 van de Algemene wet bestuursrecht bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Daarna zal het college een verkeersbe sluit nemen. Voor meer informatie over dit ontwerp-besluit kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van de afdeling Civiel en Reiniging, tel. 531 32 08. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1. van de Wet milieubeheer (W.m.) heb ben besloten vergunning te verlenen aan; Aannemersbedrijf Y. Kops, Stationsweg 13, 1851 LH HEILOO, voor het in werking heb ben van een aannemersbedrijf met maga zijn/werkplaats, gelegen op het perceel Stationsweg 13, 1851 LH te HEILOO Fa. A. Sprenkeling, Hoogeweg 34, 1851 PH HEILOO, voor het in werking hebben van een Pensionstal/Stoeterij, gelegen op het perceel Hoogeweg 34,1851 PH te HEILOO T.J.M. Verver, Kapellaan 1, 1851 PE te HEI LOO, voor het oprichten en in werking heb ben van een exporterende bloembollenhan- del, gelegen op het perceel Kapellaan 1, 1851 PE HEILOO. De besluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), kamer 110, ter inzage en wel van donderdag 18 januari 1996 t/m donderdag 15 februari 1996 iedere werkdag vanaf 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het Politiebureau aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdag avonden van 19 januari 1996 t/m 9 februari 1996 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kos teloos een toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. De besluiten zijn ten opzichte van de ter inza ge gelegde ontwerpbesluiten niet gewijzigd. Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken en vangt aan na datum van deze kennisgeving (18 januari 1996 t/m 29 februari 1996). Het beroepsschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten ver bonden. Natuurlijk persoon 200,- verzoek voorlopige voorziening 200,- instellen beroep Rechtspersoon 400,- verzoek voorlopige voorziening 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Heiloo, 17 januari 1996. Het Bevolkingsonderzoek Borstkanker waar over wij u in november berichtten wordt bin nenkort afgerond. Alle vrouwen tussen de 50 en 69 jaar zijn opgeroepen om aan dit onder zoek mee te doen. Als u valt in deze leeftijds groep en nog geen oproep heeft gekregen dan kunt u op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur contact opnemen met de GGD in Alkmaar, tel. 566 26 52. Deelname aan het Bevolkingsonderzoek is gratis. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Kennemerstraatweg 238, Th.C. Groenland - vernieuwen berging De Krommert 4, B.J. Buter - vergroten woon huis Minder afval. Afvalstoffen Openingstijden afvalbrengplaats De gemeentelijke afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is a.s. zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Bij de afvalbrengplaats kunt u terecht met grofhuisvuil, Klein Gevaarlijk Afval (KGA) en Klein Chemisch Afval (KCA). Sloopafval wordt niet geaccepteerd. Daarmee kunt u terecht bij de fa. G.P. Groot aan de Kanaaldijk. Op de afvalbrengplaats moet u uw legitimatie bewijs kunnen tonen. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. MINDER AFVAL HEB JE ZELF IN DE HAND Thuis chemisch afval bewaren Op produkten die later bij het huishoudelijk chemisch afval horen staat tegenwoordig dit teken. Dat is handig want dan weet u meteen wat u apart moet houden. Bewaar chemisch afval steeds bij voorkeur op een vaste plek, buiten bereik van kinderen. En zorg dat u de bewaarplaats kunt afsluiten. Het gaat immers om produkten die schadelijk zijn voor het milieu en voor mens en dier. Speciaal voor het bewaren van huishoudelijk chemisch afval stelt de gemeente Heiloo een gratis chemobox beschikbaar. Deze box kunt u afhalen op het gemeentehuis. Ook als u huishoudelijk chemisch afval in de daarvoor bestemde chemobox bewaart is het verstandig de produkten goed gescheiden te houden. Doe restjes of vervuilde vloeistoffen bijvoorbeeld terug in de originele verpakking en sluit die goed af. Als u een andere verpak king gebruikt, plak er dan een etiketje op met de naam van het produkt. Dat is handig voor de mensen die het later gaan verwerken. U kunt uw huishoudelijk chemisch afval inleve ren bij de gemeentelijke afvalbrengplaats aan het Rosendaal. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, tel. 531 32 03. Bouwplannen nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de fam. A.M. Hopman te Egmond aan de Hoef voor het vergroten van de woning op het perceel Heerenweg 106 te Heiloo. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 18 januari 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na tele fonische afspraak nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Baetenburg 72, R Singer - vergroten woonhuis Baetenburg 141, L.M.M. Zonneveld - plaatsen berging Vossenakkers 46, M.A. Weseel - vergroten woonhuis en aanbouwen garage Boekenstein 93, R. Zijlstra - vergroten woon huis Vossenakkers 13, B. Coebergh - vergroten woonhuis en verplaatsen bestaande garage/berging Werkendelslaan 27, R. Drysdale - vergroten woonhuis Van Aostastraat 12, T.W.M. Bakker - vergroten woonhuis met praktijkruimte (aanbrengen kap) Vennewatersweg 17, R. van Haneghem b.v. - oprichten buiten expositieruimte Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunningls ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de num mers 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Vergunningen Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Westerweg 140, G.W. Heijne - slopen woon huis Deze sloopvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inza ge bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). (Voor eventuele bezwaren zie tekst verleende bouwvergunningen/meldingen). Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur HEILOO - Op de Geestakker werd op 8 januari de linkerbuitenspiegel van een personenauto vernield. Een schuur aan de Westerweg werd opengebroken. Er wordt niets vermist. Tijdens de surveillance op 9 januari werden zes bestuurders gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Eén bestuurder bleek alcohol gedronken te hebben. De man kreeg een proces-ver- baal. Vanaf een parkeerplaats in Vrieswijk werd een personenauto van het merk Volkswagen type Golf GTI ontvreemd. Een bestuurder van een vrachtwagen stond in een file op de Vennewaters weg. Omdat hij niet langer kon wachten keerde hij en reed daarbij een achter hem staande personenauto aan. De schade aan de personenauto was fors. Er waren geen gewonden. In een woning op de Wildtlaan werd op 11 januari ingebroken. De bewoonster werd wakker van vreemde geluiden. Direct daarna ging het luide alarm af. De schuifpui werd geforceerd. De dader is niet binnen geweest, de woning was niet doorzocht. Door getuigen werd de vermoedelijke dader gesignal eerd. Het onderzoek is gaande. In een woning aan de Kloosterhof werd ingebroken. De dader werd door de bewoner overlopen. De dader zag ech ter kans door een raampje vanaf de eerste verdieping naar beneden te springen en te vluchten. Enkele ver trekken werden doorzocht. Uit de woning wordt niets vermist. Bij een sigarenzaak aan de Heerenweg werd op 12 januari omstreeks 19.30 uur een greep in de kassa gedaan door een ongeveer 15-jarige jongen. Hierna fiet ste hij weg richting de Willibrordusweg. Op geroep van de eigenaresse werd nog door getuigen getracht de jongen te achter halen, echter zonder resultaat. De jon gen was gekleed in een rood jack met donker gekleurde stukken op de mou wen. Omstreeks 20.00 uur diezelfde dag vond een overval plaats op een sigaren zaak op de Stationsweg. De dader bedreigde de winkelbediende met een op een pistool gelijkend voorwerp en eiste geld. Hij kreeg enkele honderden guldens. Deze dader droeg een zwarte stoffen driekwart jas en een wollen gebreide muts. Eventuele getuigen worden verzocht met de politie contact op te nemen (tel. 072-5337676). In een woning aan de Noordergeest straat werd ingebroken. Via de schuif pui werd toegang tot de woning ver schaft. Uit een tas werd een geldbedrag ontvreemd. Op de Kennemerstraatweg, kruising Hoogelaan vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Eén van de bestuurders had te laat in de gaten dat het verkeer voor hem stilstond. Een aanrijding kon hij niet meer voorko men. Op de kruising Willibrordusweg-Noor- dergeeststraat werd een aantal houten bermpaaltjes vernield. Zij werden uit de grond getrokken. Op 13 januari werd in een woning in Termij en ingebroken. Een raam van de voordeur werd geforceerd. Vooralsnog wordt er alleen een geldbedrag vermist. Tevens werd in een woning aan de Westerweg ingebroken. Het slot van de achterdeur werd geforceerd. De gehele woning werd doorzocht. Tot op heden wordt er niets uit de woning vermist. Uit een tuin aan de Zeeweg werd een betonnen leeuw ontvreemd, die vastge- metseld was aan een muurtje. De dief stal moet in de ochtend van 13 januari zijn gepleegd. Getracht werd in te breken in een woning aan de Haesackerlaan. Een raam aan de achterzijde werd gefor ceerd. De thuiskomst van de bewoners heeft de dader(s) waarschijnlijk ge stoord. Op de Van Vladerackenlaan werd op 14 januari door een ongeveer 20-jarige jongeman de ruitenwisser van een per sonenauto vernield. Een getuige heeft nog een poging gedaan de dader te ach terhalen, echter zonder resultaat. In een bedrijfspand aan De Oude Werf werd ingebroken. Een raam werd opengebroken. Uit een kantoor werd een fax ontvreemd. In de periode van 8 tot en met 14 janu ari werden zes fietsen ontvreemd. Wijkvereniging Termij en-V ries wij k HEILOO - Op 14 december werd door de wijkvereniging Termijen-Vrieswijk een zeer nuttige avond georganiseerd waar de politie van Heiloo een uiteen zetting gaf over inbraakpreventie. De politie liet zich van zijn beste kant zien. Zij waren met drie mensen aanwezig, waaronder een deskundige op het gebied van inbraakpreventie. Veel buurtbewoners, overtuigd van het nut van deze bijeenkomst, bezochten de avond, die in De Hofdijk werd gehouden. Op deze avond, waar naast een boeiende film over inbraakpreven tie een zeer interessante uiteenzetting werd gegeven over hoe men zijn huis het beste kan beveiligen, waren ook diverse materialen ter beveiliging te bezichtigen. U Informatierubriek v Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOflCIl ZOfJJ Op M33t iiÉM HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4