I Electronisch betalen op het gemeentehuis Voor alle vragen over ouderenzorg PAGINA 4 UITKIJKPOST - 31 JANUARI 1996 G G HEILO Minder afval... Vanaf nu kunt u bij de gemeente zowel elec tronisch (pinnen) als met uw creditcard beta len. Daarmee heeft de gemeente haar dien stenpakket flink uitgebreid. De "klaar-terwijl-u-wacht" service voor rijbe wijzen geldt nu ook voor reisdocumenten. U hoeft dus niet meer met geld over straat. De pinautomaat staat bij de afdeling Burgerzaken, maar ook andere rekeningen van de gemeente, zoals uw belastingaanslag, kunt u nu electronisch voldoen. Aanleg parkeerstrook langs Vennewatersweg Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen voor de aanleg van een parkeerstrook langs en een in- en uitrit op de Vennewatersweg (noordzijde) ter hoogte van sportpark 't Vennewater. Bovengenoemd plan ligt vanaf donderdag 1 februari 1996 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, tel. 531 31 21). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen tegen de voorgenomen vrijstel ling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Agenda voor raadsvergade ring d.d. 5 februari 1996 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoord-stukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling beknopt verslag raadsvergadering d.d. 8 januari 1996 4. Ingekomen stukken Bespreekstukken 5. Beschikbaarstelling aanvullende subsidie 1996 ten behoeve van oplossing financiële problematiek Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Heiloo Akkoordstukken 6. Evaluatie Wet Voorzieningen Gehandicapten 7. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van aanschaf softwareprogramma ter uit voering van de Wet Waardering onroeren de zaken 8. Verstrekken van eenmalige bijdrage aan Heilooër Harmonie-orkest Caecilia ten behoeve van vervanging diverse muziekinstrumenten Openingstijden afval breng plaats De gemeentelijke afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is a.s. zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Bij de afvalbrengplaats kunt u terecht met grofhuisvuil, Klein Gevaarlijk Afval (KGA) en Klein Chemisch Afval (KCA). Sloopafval wordt niet geaccepteerd. Daarmee kunt u terecht bij de fa. G.P. Groot aan de Kanaaldijk. Op de afvalbrengplaats moet u uw legitima tiebewijs kunnen tonen. Bekendmaking inwerkingtreding exploitatieverordening Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 22 december 1995 goedkeuring is verleend aan het raadsbesluit van 6 november 1995 tot vaststelling van de "Exploitatieverordening gemeente Heiloo 1995". Deze verordening treedt in werking op 1 februari 1996 en komt in de plaats van de Exploitatieverordening 1994. De exploitatieverordening regelt de voorwaar den waaronder door de gemeente grond in exploitatie wordt uitgegeven. De nieuwe exploitatieverordening ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de balie van de Sector Grondgebied. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges, afschriften van deze verordening verkrijgen. Bouwplannen Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Laan van Frans 18 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 295- bouw woonhuis met aanleunwoning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 1 februari 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. w 1K' een beter milieu.. Glas De glasbakken in Nederland zijn grootver bruikers. Per jaar slikken ze maar liefst 270 miljoen kilo glas in. Glas dat ons anders zwaar op de maag zou liggen. Maar nog niet al het glas uit onze huishoudens wordt inge zameld. Nog eens zo'n 180 miljoen kilo ver dwijnt naar vuilnisbelten en in verbrandings ovens en krijgt zo niet de kans om een twee de leven te beginnen. Voor een niet onbe langrijk deel komt dat ongetwijfeld omdat we veel glas niet direct als glas herkennen. Kijk maar eens in de badkamer: huidlotions, crè mes en deodorant zitten vaak in kleine gla zen potjes. En kijk eens in de keukenkast: mosterd, kruiden, pindakaas, appelmoes en andere groenten zijn ook vaak in glas ver pakt. Ook dat glas wil in een volgend leven wel eens bierfles zijn. Dus ook daarvoor geldt: alle glas hoort in de glasbak. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Ronde Laan 44, E.A.W. van Schooten - plaat sen garage De Waard 76, F.M. van Dijk - vergroten woonhuis en plaatsen berging Cruijscamplaan 24, H. Dumont - plaatsen dakopbouw Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt, ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een perceel grond aan de noordzijde van de Vennewatersweg ter hoogte van sportpark 't Vennewater. Het besluit treedt in werking op 1 februari 1996 en ligt met de daarbij behorende teke ningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 531 31 21). Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor het perceel Laan van Frans 18. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 531 31 52). Het besluit zal in werking treden op donderdag 1 februari 1996. Bouwvergunning Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden; Hoogeweg 13, N.P.R. Bakker - plaatsen ber ging/paardenstal Hoogeweg 9a, P. van der Pal - vergroten woonhuis Heerenweg 230, H. Roeleveld - vergroten woonhuis Baetenburg 70, P. Zijp - vergroten garage De Krommert 4, B.J. Buter - vergroten woon huis De Kuilenaar 19, J.H. Willems - vergroten woonhuis Heerenweg 96, J. Lubbenhuizen - plaatsen dakopbouw IJpesteinerlaan 61, D.J.M. van Hulst-de Wit - plaatsen blokhut Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemptiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwa ren in te dienen of een voorlopige voorzie ning te vragen kunt in inwinnen bij de afde ling VROM. Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op 5 februari 1996 van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht vooraf gaand aan deze avond contact met hen op te nemen. Groenbericht WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1van de Wet milieubeheer (W.m.) heb ben besloten vergunning te verlenen aan; Bouwbedrijf R. Kuyper Zoon, Handelsweg 9, 1851 NK HEILOO, voor het oprichten en in werking hebben van een bouwbedrijf, gelegen op het perceel Handelsweg 9, 1851 NKte HEILOO. Het besluit en de daarop betrekking hebben de stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), kamer 110, ter inzage en wel van 1 februari 1996 t/m 29 februari 1996 iedere werkdag vanaf 08.00 tot 12.30 uur als mede op het Politiebureau aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdag avonden van 2 februari 1996 t/m 22 februari 1996 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kosteloos een toelichting op de stukken wor den verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit niet gewijzigd. Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken: van 1 februari 1996 t/m 14 maart 1996. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten ver bonden. Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopi ge voorziening 200,-- instellen beroep Rechtspersoon 400,- verzoek voorlopige voorziening 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Vrijwilligers Vacaturebank HEILOO - De vrijwilligersmarkt, die de Vrijwilligers Vacaturebank Heiloo (WH) in december organiseerde, heeft veel aandacht gekregen. Diverse vrijwilligers meldden zich aan, maar dat neemt niet weg dat er nog vacatures zijn voor bestuurs/vacatures werk zaamheden, receptie/baliewerkzaam heden, bezoeken Psychiatrisch Cen trum Willibrord, begeleiding voetbal training voor kinderen met Syndroom van Down, onderhoud/klussen sportge bouw, onderhoud kerkhof en Rode Kruis. Voor nadere informatie kan men altijd een afspraak maken, tel. 072- 5331297/5331883 of tijdens het spreek uur op de eerste en derde vrijdag van de maand van 13.30 tot 15.30 uur, Westerweg 294, Heiloo. Damclub Heiloo HEILOO - Uitslagen onderlinge com petitie: M. Out - P. Zwart 2-0, L. Koersen - F. Schouten 0-2, C. Bijwaard - R. de Boer 1-1, A. Valkering - C. v. Lieshout 0-2, J. Kraakman - M. Houtenbos 0-2. In de competitie voor de Kennemer Damkring behaalde de Damclub Heiloo haar eerste zege. Einduitslag Berger Damclub Damclub Heiloo 9-11. Info-uur D66 HEILOO - Donderdag 1 februari houdt de D66-fractie in Heiloo haar maandelijks info-uur in het gemeente huis. De aanvang is om 19.30 uur. Tijdens dit info-uur kunt u uw mening kwijt over zaken, die u aanspreken en vragen stellen over het gemeentelijk beleid en het D66-standpunt inzake diverse onderwerpen. Aansluitend op dit info-uur vergadert de fractie over de onderwerpen, die in de gemeenteraadsvergadering van maandag 5 februari aan de orde ko men. Deze D66-vergadering is openbaar en natuurlijk mogen ook de aanwezigen, die geen lid van D66 zijn, hun mening geven over de te behandelen onder werpen. Wie meer informatie over D66 wil, kan bellen met 072-5334695 of 5335443. Indoorwedstrijd Boscrossers Heilooër Bridgeclub HEILOO - Uitslagen van dinsdag 23 januari: A-Lijn Brokx-Verhoef 67.50, Moscou-Weehuizen 59.60; B-Lijn: Oosterwijk-Warmenhoven 63.00, Muller 62.00. Uitslagen van donderdag de 25 januari: A-Lijn Kat-Smit 65.40, Plas-Wijnbeek 57.70, B-Lijn: M. Jansen-Kromhout 59.90, fam. v.d. Steen 55.00, C-Lijn Pias- Muller 63.80, fam. Romar 60.80; D-Lijn: de Jong-Nielen 61.80. HEILOO - Zondag 4 februari organi seert fietscrossvereniging De Boscros sers uit Heiloo in samenwerking met manege Waarland een Open-Indoor- Promotiewedstrijd. Door middel van het organiseren van deze Indoor-fiets- crosswedstrijd kunnen de fietscrossers ook eens in de wintermaanden hun krachten meten. Loonbedrijf Jan Kuiper uit Waarland zal zorgdragen voor de aanleg van de crossbaan. Het is de bedoeling om een mooie spektakulaire baan aan te leg gen zodat het echt op techniek aan komt om als eerste te eindigen. Manege Waarland stelt de accommoda tie belangeloos beschikbaar. Ook de vele enthousiaste vrijwilligers die de fietscros een warm hart toedragen zul len meewerken om dit fietscrossfestijn te doen slagen en rekenen op een mas sale opkomst. De wedstrijd begint om 11.00 uur en staat open voor alle leden die aangesloten zijn bij een fiets crossvereniging uit geheel Nederland. Manege Waarland, Nieuweboerweg 10 te Waarland. Cursussen voor vrouwen ALKMAAR - Bij het Vrouwengezond heidscentrum aan de Wielingenweg 235 in Alkmaar staan twee themabijeen komsten en een cursus op het program ma. Op 6 februari komt het onderwerp 'Vrouwenklachten en homeopathie' aan *de orde. Spreekster is Monique Ton. Het thema op 7 februari is getiteld 'Alsnog... de prins op het witte paard'. Deze ochtend wordt geleid door Wil Scholten. Voor wie meer wil weten over dromen en hun betekenis start op 13 februari een droomcursus. Kosten f 75,00. Inlichtingen: tel. 072-5624001. Informatierubriek De Raad ••J-' 'f {f.v GG v Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WORCR 8 ZOfjJ Op M33t MINDER AFVAL HEB JE ZELF IN DE HAND

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4