Samenwerking Kleine HAL-gemeenten inzake WVG wordt geslaagd genoemd Standwerkersconcours in 't Loo Geslaagd bowlingtoernooi te 1 mededelingen PAGINA 6 UITKIJKPOST - 31 JANUARI 1996 Ruime overschotten Ingezonden INGEZONDEN Ingezonden D66 presenteert alternatief plan CDA Info-uur Start cursus ondernemersvaardigheden Nationale wedstrijden typen en steno Slagerij Jongbloed onderscheiden voor hygiëne Platform Gehandicapten toch kritiek 'The Mikado' in De Beun Politieberichten Diefstallen opgelost Handbal Meervogels Turkije sinds de elfde eeuw Pieter de Rijk in Buk Buk Plaatsen bij kookcursus Bijeenkomst PvdA-fractie vervolg van pag 1 In beraad Het college van Limmen schaft even eens de eigen bijdragen voor rolstoelen en vervoersvoorzieningen af. De beslis sing over de eigen bijdrage voor wonin gaanpassing wordt voorlopig in beraad gehouden. Volgens wethouder Hes van Limmen staat het college positief ten opzichte van terugbetaling. In verband met woningaanpassing wordt - volgens Hes op uitdrukkelijk verzoek van de raadscommissie Welzijn, Personeel en Onderwijs (WPO) - de aanbeveling afgewacht die half februari door de VNG gedaan zal worden. „Dit is voor al praktisch: het is mogelijk dat alles aangepast zou moeten worden naar aanleiding van dit voorstel. Stel dat er een bindende voorwaarde komt, dan moeten de ambtenaren alles weer terugrekenen." Na deze aanbeveling zal Limmen een standpunt innemen. Het college van Akersloot heeft beslo ten een stap verder te gaan dan Limmen: daar zal onverkort de lijn gevolgd worden van Heiloo, zo is dins dag 16 januari besloten. Voorbeeld In de praktijk betekent de veranderde regeling voor veel mensen een financië le meevaller. Dennis Bruijn, coördina tor WVG van de drie gemeenten, geeft het voorbeeld van een echtpaar dat een rolstoel, een woningaanpassing en een buitenvoorziening nodig heeft. Het inkomen van het echtpaar bedraagt f 6.000,00 netto per maand. Volgens de vorige regeling waren zij verplicht vol gens bindende draagkracht een eigen bijdrage te betalen. Dit houdt in dat voor een woningaanpassing van bij voorbeeld f 12.000,00, een elektrische rolstoel van f 7.000,00 en een gewone rolstoel van f 2.500,00 een bijdrage ver eist werd van f 9.000,00. De voorzienin gen hebben naar schatting een levens duur van vier a vijf jaar, waarna weder om hoge onkosten gemaakt moeten worden. Bruijn vermeldt er wel bij dat het hier om een extreme situatie in Heiloo gaat. Duidelijk is echter dat de afschaffing en terugbetaling van de eigen bijdrage voor veel mensen een opluchting zal zijn. In Heiloo gaat het om 67 aanvragen van personen die in aanmerking komen voor teruggave. In Akersloot zijn het er zeven en in Limmen tien. In totaal betekent dat voor Heiloo gerekend over twee jaar een bedrag van f 95.000,00, in Akersloot f 22.000,00 en in Limmen f 12.000,00. „En dan gaat het niet om luxe-voorzieningen, maar alleen om voorzieningen die echt nodig zijn. Dat heeft bij de besluitvorming wel een rol gespeeld," aldus wethouder Bos. Samenwerking De verantwoordelijke wethouders van Heiloo, Akersloot en Limmen geven aan tevreden te zijn over de onderlinge samenwerking inzake de WVG. Het wórdt door hen 'het grote experiment' genoemd. De voorbereidingen yoor de samenwerking vonden al in 1993 plaats. Alle drie de wethouders werden aan het begin van hun bestuurlijke periode, in 1994, geconfronteerd met het project dat recentelijk was opgestart. Het bestuurlijk overleg vindt plaats tussen de drie wethouders, met Heiloo in de rol van voortrekker. Ook op ambtelijk niveau wordt er intensief samenge werkt. „Over 80 tot 90 procent zijn we het eens," vertelt Hes. Belangrijk vinden de wethouders dat ook binnen de samen werking een 'brokje eigen beleid en zelfstandigheid' kan blijven bestaan. Veldt: „Het lokale beleid kan verschil len, afhankelijk van het politieke kli maat en de behoeften van de inwoners. Wat ik bijvoorbeeld belangrijk vind is dat de ambtelijke medewerkers heel direct contact hebben met de gehandi capten. De afstand tussen de organisa tie en de belanghebbenden mag niet te groot zijn." Toekomstbeeld Hoe het beleid in de toekorhst gevoerd z^l worden, blijft onzeker. Een speciaal aandachtspunt is de mogelijk sterke toename van aanvragen en de daarmee gepaard gaande vergroting van de werkdruk bij het WVG-loket. Volgens Dennis Bruijn is de verwachte stijging van het aantal aanvragen toe te schrij ven aan het feit dat de regelgeving meer bekendheid heeft gekregen. Het afschaffen van eigen bijdragen heeft tevens een groei van het aantal aanvra gen tot gevolg. Verder is het niet meer mogelijk claims in te dienen bij bedrijfsverenigingen, wat vlak voor het in werking treden van de WVG-rege- ling nog wel gebeurde. De verwachting is dat in 1996 circa 90 procent van de WVG-gelden voor Heiloo zullen worden besteed. In de prognose is rekening gehouden met kosten voor de Servicebus en een uit breiding van personeelslasten wegens toe te nemen werkdruk. Geschat wordt dat een bedrag van ruim f 240.000,00 zal kunnen worden gereserveerd voor 1997. Daarbij wordt aangetekend dat het niet onwaarschijnlijk is dat het vol ledige bedrag wordt besteed of dat het WVG-budget zelfs zal worden over schreden. Op dit moment is nog het moeilijk in te schatten in hoeverre het gebruik van WVG-voorzieningen zal toenemen. Hes: „Stel dat we door het budget heen raken, dan heeft de gemeente wel de zorgplicht om te voorzien in de behoef ten. We kunnen niet zeggen 'Sorry, mis schien volgend jaar'. De benodigde financiën zullen dan uit de algemene middelen moeten komen." Volgens Bos zullen de WVG-gelden, die nu nog specifiek door het Rijk aan de gemeenten worden uitgekeerd, in de toekomst steeds meer opgaan in de algemene uitkeringen. „Er zal geen doeluitkering meer zijn voor de WVG. Over één of twee jaar is dit budget niet meer te onderscheiden, dan zal het onderdeel zijn van de algemene midde len. Het is dan aan de gemeentelijke politiek om het WVG-budget vast te stellen." Op 5 februari wordt bovenstaand voor stel voorgelegd aan de gemeenteraad in Heiloo. Na aanname zal op 6 febru ari worden begonnen met het uitkeren van de betaalde eigen bijdragen. De verordening zal na de aanbeveling van de VNG zonodig aangepast worden. Dit zal worden besproken in de com missievergaderingen van de Kleine HAL in maart en tijdens de zittingen van de gemeenteraad in april. De Kleine HAL-gemeenten hebben sinds de invoering van de WVG grote bedragen overgehouden. Gemeente Heiloo hield het eerste jaar zestig procent over van de één miljoen gulden, het tweede jaar der tig procent van f 1.700.0Q0,00. Voor Limmen bleef zowel in 1994 als in '95 f 220.000,00 over van de WVG-budgetten van respectievelijk f 307.000,00 en f 230.000,00. De gemeente Akersloot hield in 1994 f 150.000,00 over van het bud get van f 218.000,00 en in 1995 f 205.000,00 van de f 326.000,00. Deze overschotten maken het nu mogelijk de eigen bijdragen met terugwerkende kracht uit te keren. Onbegrijpelijk Terwijl de inspraak op de kerntaken discussie nog in volle gang was, las ik tot mijn grote verbazing in De Uitkijkpost van woensdag 24 januari over het 'bomenplan' van de gemeente Heiloo voor de komende tijd. Het zal wel zo zijn dat er af en toe zieke bomen moeten worden vervangen, maar ik kan me niet aan de indruk ont trekken dat lang niet alles in dit bomenplan noodzakelijk is. Hoe kan een gemeente enerzijds een bezuinigingsplan welzijn met serieuze aantastingen van algemene voorzienin gen presenteren en nota bene tezelf dertijd een absurd duur bomenplan aankondigen? Ik hoop dat er meer mensen zijn die hier alert op blijven. Als de burgemeester in zijn mooie nieuwjaarsboodschap zegt dat we met z'n allen de pijnlijke bezuinigingen moeten dragen, dan zou de gemeente zélf ook het goede voorbeeld moeten geven... G. Ris-Dekker Hulde aan Brandweer en Politie Ik zat in de kamer en zag boven de gas haard rook opstijgen. Wat doe je dan? Haard afzetten en gastoevoer afsluiten. Dp rookwolkjes verdwenen niet. Schoorsteenbrand? Buiten niets ver ontrustends te zien. In gedachten zag ik mijn huis al in vlammen opgaan. Emmers water klaar gezet en alarm nummer gedraaid. Na een paar minu ten stond een politieauto voor de deur en twee aardige agenten bekeken de situatie. Ze constateerden al gauw dat door een bepaalde lichtval de opstij- dende warme luchtstroom zo duidelijk zichtbaar was. Haard weer aangezet, ik gerustgesteld en mijn excuses aangebo den. Wie schetst mijn verbazing, toen daar opeens twee volledige bemande brand weerauto's kwamen voorrijden om de brand te blussen? De De commandant (in vol ornaat) stapte binnen om pools- hoopte te hémen. Ik kon wel door de grond zakken toen ik moest vertellen dat er niets aan de hand was. Geen mis prijzende blik, geen enkel verwijt. Toen ik mijn spijt betuigde, zei de comman dant vriendelijk: Beter voor niets dan te laat'. Wie zegt nog, dat in onze tijd ieder alleen maar zijn eigen belang dient? Ik in ieder geval niet. Ik heb grote bewondering voor onze vrijwilli ge brandweerlieden, die bij nacht en ontij hun medeburgers bijstaan. Laten we ze in ere houden! A.C. Teer. HEILOO - Ondanks de kou werd afge lopen weekend voor de vierde maal in successie het standwerkersconcours in 't Loo gehouden. Vrijdag hadden de kooplieden het bijzonder zwaar: we gens de sneeuwval - de sneeuw dwar relde zelfs door 't Loo - was er bijna geen publiek en werd besloten vroeg op te breken. Zaterdag was het geluk kig weer druk en konden de standwer kers hun waren op geheel eigen wijze aan het publiek presenteren en verko pen. De eerste prijs werd gewonnen door 'vlek-o-loge' mevrouw L. van de Ruit, die zeer overtuigend haar vlekkenzeep aan de man bracht. Zij werd al eerder Nederlands en Europees kampioen. De tweede prijs ging naar mevrouw J. de Wolff met haar vloermop, derde werd mevrouw A. Sival die schoudervullin gen aanprees. De prijzen, drie envelop pen met inhoud, werden uitgereikt door de voorzitter van de winkeliers vereniging, de heer Zonneveld. Mevrouw van de Ruit ontvangt de eerste prijs uit handen van de heer Zonneveld. HEILOO - D66 heeft een alternatief plan gepresenteerd voor de komende bezuinigingsoperatie. De partij is van mening dat de gemeente deze zoveel mogelijk zelf op moet vangen, door verbetering van de efficiency en met een geringere personeelsomvang, waar door de burger er zo min mogelijk van merkt. De bezuinigingsvoorstellen zoals die er nu liggen wijst D66 resoluut van de hand, omdat de lasten te veel op de burgers en de instellingen worden afge wenteld. De voorstellen van de fractie komen in het kort op het volgende neer: de afslanking van de gemeentelijke organisatie verhogen tot 2 procent per jaar, gedurende vijf jaar; de bezuinigin gen op de welzijnsvoorzieningen terug brengen tot gemiddeld 15 procent (in plaats van 20 procent); extra bezuini gingen op het onderhoud van de groen voorzieningen van minimaal 2 procent; de bezuiniging op de buitensportac commodaties verhogen tot f 100.000,0C door het onderhoud meer aan de ver enigingen over te laten; de verhoging van de OZB (onroerend zaakbelasting) beperken tot de inflatie en tot slot een beperkte inzet van de reserves. HEILOO - Op donderdag 1 februari van 19.00 tot 20.00 uur houdt het CDA haar eerste Info-uur van 1996. Er zijn redenen genoeg om uw stem te laten horen aan de politiek. De hele kernta kendiscussie zou zo'n reden kunnen zijn. De officiële inspraaktermijn is dan wel verstreken, maar de fracties moeten nog hun finale-overwegingen maken. Dus als u wat te zeggen heeft: de frac tieleden zitten voor u klaar in het gemeentehuis (oude ingang), kamer 25. Voor inlichtingen of afspraken: E. Schoutsen-Bolten, telefoon 5334319. HEILOO - Op maandag 5 februari start er weer een cursus ondernemers vaardigheden bij de Middenstands avondschool in Heiloo. De studie bestaat uit één lesavond per week (op maandag van 19.00 tot 21.45 uur in het PCC) gedurende een jaar. Voor meer informatie kunt u bellen met A. Boerhave, 072-5332768. HEILOO - Op zaterdag 9 maart zullen door Intersteno Groep Nederland voor de zestiende keer te Emmen de natio nale wedstrijden typen, tekstverwerken en steno worden gehouden. Er zijn diverse deelname-categorieën, afhan kelijk van de leeftijd. Voor deelname aan een van deze onderdelen dient u over een bepaalde vaardigheid te beschikken. Voor alle informatie over en training voor de wedstrijden, kunt u terecht bij Dompvloet Opleidingen te Heiloo. Het inschrijfgeld voor deelna me aan de wedstrijden bedraagt f 30,00 per wedstrijdonderdeel. Voor (oud)-cursisten van Dompvloet Opleidingen neemt Dompvloet het inschrijfgeld en reiskosten -bij geble ken geschiktheid- voor zijn rekening. Er zijn tal van aantrekkelijke prijzen te winnen. Indien een deelne(e)m(st)er geklasseerd wordt, krijgt zij of hij een oorkonde waarop de behaalde resulta ten vermeld staan. Het behalen van zo'n oorkonde is bijzonder waardevol en wordt ook in het bedrijfsleven zeer gewaardeerd. De inschrijving voor de wedstrijden sluit op 10 februari. Voor informatie kunt u bellen naar Domp vloet Opleidingen in Heiloo, telefoon 072-5330936 5339880, vragen naar Joeke Spierings, voorzitter wedstrijd commissie Intersteno Groep Neder land. Marms i 'S^- Slager Jongbloed krijgt de oorkonde overhandigd. HEILOO - Op 22 januari is slager Jongbloed uit winkelcentrum 't Hoek stuk met een oorkonde onderscheiden voor het werken volgens de hoogste hygiënische eisen. De uitreiking vond plaats in de Jaarbeurs te Utrecht tijdens de slotbijeenkomst van een hygiëne- project van het Bedrijfschap Slagers- bedrijf, waaraan slager Jongbloed gedu rende het afgelopen jaal heeft deelge nomen. De oorkonde werd overhan digd door de voorzitter van het Bedrijfschap Slagersbedrijt mr. J.R van Zutphen. Het hygiëneproject, waaraan slagey Jongbloed vrijwillig heeft deelgeno men, bestond uit een aantal onaange kondigde keuringen. Het bedrijf werd daarbij gecontroleerd op onder andere HEILOO - Gré Ris heeft als woord voerder van het Platform Gehandicap ten Kleine HAL in een korte reactie laten weten een beetje teleurgesteld te zijn over de houding van de gemeente inzake de veranderingen rond de WVG. „Natuurlijk zijn we als Platform positief over de ontwikkelingen en we zijn blij dat de eigen bijdragen terugbe taald gaan worden, zelfs met terugwer kende kracht. Toch vinden we de hou ding van de gemeente niet juist: er wordt gedaan alsof dit alles zelfbedacht is, terwijl het terugbetalen van eigen bijdragen van hogerhand opgelegd is." Verder geeft Ris aan dat ze verwacht had dat het Platform in ieder geval complimenten zou krijgen voor het vele werk dat verricht is. Het valt haar op dat de gemeente in de berichtgeving zelfs niet rept over het Platform. Een meer uitgebreide uiteenzetting van de standpunten van het Platform kunt u volgende week in de Uitkijkpost lezen. Bedankt Vijfenzeventig jaar worden en daarvan vijfentwintig jaar dienstbaar zijn aan de Onze Lieve Vrouw ter Nood... Deze mijlpaal in mijn leven, omringd door uw hartelijkheid en goede wensen, was een overweldigende ervaring; met vreugde zal ik op die dag blijven terug zien. Ik wil u allen hartelijk danken en hoop met Gods hulp nog een aantal jaren te mogen doorgaan. Br. Wiro Ashmann HEILOO - Op 1 februari start de kaartverkoop voor de operette 'The Mikado', die de Heilooër Operette vereniging op 23 en 24 februari en 1 en 2 maart in De Beun speelt. De regie is in handen van Greet van Halm, de muzikale leiding berust bij Wim Noteboom. Het Heilooër operettegezelschap staat in de regio bekend om het sterk wisse lende repertoire van de jaarlijks terug kerende operettevoorstellingen. Naast de Weense en Franse operettes, staat nu ook het Engelse repertoire op het menu. 'The Mikado' is het bekendste stuk van het duo Gilbert en Sullivan. Kaarten zijn a f 22,50 verkrijgbaar bij boekhandel Avis aan het Stationsplein en theater De Beun verkrijgbaar. Voor informatie: tel. 072-5334275. HEILOO - Zondag 28 januari sloot Bowlingvereniging Heiloo het le Mixed Single Wintertoernooi Heiloo 1996 af met een grandioze finaledag. Om 11.30 uur was de Verenigingskam pioene al bekend, fn de hoogste klasse dames A/B liet Monique van Son- Stengs uit Beverwijk haar eerste plaats na de voorronde niet meer los. Tweede werdTherese Bielfeldt uit Egmond aan Zee. Bij de heren in deze klasse maak te Raymond van Diesen uit Heerhugo- waard de dienst uit. Met een score uit de voorronde van 1293 en 2439 mocht hij zich terecht Verenigingskampioen 1996 gaan noemen. Peter Haak uit Heiloo klom naar een tweede plaats met 2343 totaal pinfall. In de finale Heren C/D was Rob van Roon uit Alkmaar met 2289 pinfall overtuigend eerste. Bij de dames in deze klasse werd Yvonne Noom uit Alkmaar eerste. In de 3 games finales van het Handicap-Toernooi bleek Bart Volwa- ter uit Alkmaar de machtigste. Hij klom van een zevende naar de eerste plaats. Hetzelfde presteerde bij de dames in deze klasse Trudy Pos uit Heiloo. Ook zij legde beslag op een eerste plaats. In de C/D klasse werd Ruud Wong- Chung uit Limmen eerste. De opval lendste prestatie van dit toernooi werd geleverd bij de dames in deze klasse. Henny Nieuwveen uit Alkmaar, die als laatste de finale in ging en als tweede eindigde na de winnaresse Linda de Jong uit Heiloo. Bowlingkampioenen Monique van Son-Stengs en Raymond van Diesen. HEILOO - Op maandag 22 januari werd bij een bank aan de Westerweg een man aangehouden die met verval ste papieren had getracht geld op te nemen. Uit onderzoek is gebleken dat de man meerdere soortgelijke feiten heeft gepleegd. Nabij de ingang van huize Overkerck op de Stationsweg werd een snorfiets van het merk Vespa, type Ciao, kleur donkerblauw ontvreemd. De eigena resse had haar snorfiets daarjuist neer gezet omdat deze al Jwee keer het doel wit was geweest van vernielingen. Op dinsdag 23 januari werd in een drie tal woningen ingebroken. In een woning aan de Spoorlaan werd ge tracht een raam te forceren. Hierdoor ging het alarm af en vluchtten de daders. Bij een woning aan de Wester weg werd een raampje geforceerd. Een groot deel van de woning werd door zocht. Vermist worden onder andere een geldbedrag en een bankpas. In een andere woning aan de Westerweg werd een bovenlicht geforceerd. Uit de woning werden onder andere een com puter, bankpasjes en twee jassen weg genomen. Uit een personenauto die geparkeerd stond op het parkeerterrein van Woonheuvel de Westerzij werd de ben zine ontvreemd. De diefstal werd waar schijnlijk gepleegd tussen 20 en 22 januari. Op de Vennewatersweg werd tijdens het manoeuveren met een truck met oplegger een betonnen brievenbus aan gereden. Op de Ypesteinerlaan vond een aanrij ding tussen twee personenauto's plaats. Er was alleen materiële schade. Ondanks de kou werd op 24 januari een bromfietscontrole gehouden op de Westerweg in het Heilooërbos. In totaal werden 6 bekeuringen opgelegd voor teveel en te hoog vermogen. De controle gebeurde in samenwerking met de afdeling verkeer. Op donderdag 25 januari werd aangifte gedaan van diefstal van enkele girobe taalkaarten en twee giropasjes uit de cabine van een vrachtwagen. De vrachtwagen werd gebruikt tijdens een verhuizing en stond derhalve niet afge sloten. Op vrijdag 26 januari omstreeks 19.30 uur werd een winkelier in zijn loods op het Zevenhuizen overvallen door twee jongens. Hij werd met een ijzeren staaf bedreigd. De man was hier niet van onder de indruk. Hij zag kans de jon gens te verjagen. Uit 't Trefpunt aan de Westerweg werd uit een jas een geldbedrag, een bankpas en een paar handschoenen ontvreemd. Uit de garderobe werd een jas ont vreemd. In een woning aan de Belieslaan werd ingebroken. Een keukenraam werd geforceerd. Omdat de honden in de woning aansloegen zijn de daders gevlucht. Op de Stationsweg werd een personen auto van het merk Peugeot, type 306, kleur zwart, tussen 10.40 en 10.45 uur aangereden. De veroorzaker is daarna weggereden. Eventuele getuigen wor den verzocht met de politie contact op te nemen, telefoonnummer 072- 5337676. In een woning aan de Kennemerstraat- weg brak brand uit. De schoorsteen mantel vatte vlam. De brandweer zag kans de brand te blussen. Op het Zevenhuizen werd van een boerderij een keukenraampje vernield. Met een lamp werd een gat in de ruit gegooid. In de avonduren werd getracht in te breken in een woning aan de Geestak ker. Omdat het kozijn goed beveiligd was, moesten de daders afzien van hun verdere pogingen. In de periode van 22 tot en met 28 janu ari werden twee fietsen ontvreemd. Twee auto's werden vernield. HEILOO - Met de aanhouding afgelo pen weekend van een 20-jarige jonge man kon de politie van Heiloo een aan tal gepleegde misdrijven oplossen. De man bekende de diefstal van een porte monnee uit een bowlingcentrum in Heiloo en diverse diefstallen in Alk maar. Ook een zeeppomp uit de trein ontkwam niet aan zijn grijpgrage han den. De aanhouding kon worden ver richt dankzij de oplettendheid van een getuige. AKERSLOOT - De wedstrijd tussen de dames senioren 1 en Heerenveen eindigde in 21-15. De rode lantaarndra ger Heerenveen kon het succes van vorige week in Akersloot niet voortzet ten. Heerenveen nam halverwege de eerste helft de leiding met 5-6. In de laatste minuten voor de rust kreeg Wendy Zandbergen de kans om te sco ren en was de voorsprong met de rust 9-6. In de eerste fase na rust bleef dank zij het goede optreden van de Meer- vogelsgoalie de voorsprong gehand haafd. Petra Jonker was evenals Ellen Tiebie meer trefzeker. Zij passeerden beiden viermaal de Heerenveen-keep- ster. Meervogels nam gas terug, waar door de gasten tot 21-15 terugkwamen. Het puntentotaal is nu 18 uit 13 wed strijden. De wedstrijd heren senioren 1 tegen CSV eindigde in de nederlaag 16-18. Deze derby tegen CSV hadden de heren met meer overleg winnend kun nen afsluiten. De aanvalsopbouwer werd node gemist. Tot halverwege de eerste helft waren beide teams gelijk waardig. Twee gemiste strafworpen voorkwamen een Meervogelsvoor- sprong. CSV kreeg meer grip op het spel. Ruststand was 5-8. Halverwege de tweede helft leek Meervogels bij een 6- 13 stand geklopt. CSV begon balverlies te lijden en dit werd kundig door Meervogels afgestraft. In de vijfentwin tigste minuut was Meervogels tot op één punt genaderd: 15-16. In de laatste, hectische minuten was het CSV die aan het langste eind trok en met 16-18 won. CASTRICÜM - In een serie van vier lezingen door dra. F. Reil en drs. R. de Ruier wil de Volksuniversiteit Castri- cum e.o. de aandacht vestigen op het interessante en politiek zo belangrijke Turkije. De lezingen worden gehouden op vrijdag 2, 9, 16 en 23 februari in de Schakel, Kerkpad 3 in Castricum. Aanvang 19.45 uur. Toegangsprijs f7,50 (CJP f 5,00) per lezing, resp. f 22,50 voor vier lezingen. de methode van werken, de wijze van reinigen en desinfecteren en de tempe ratuur en hygiënische kwaliteit van de eindprodukten. Met als uiteindelijk doel om te komen tot gegarandeerde hoogwaardige hygiëne naar de klant. De eisen, die zijn opgesteld door het Bedrijfschap Slagersbedrijf in Rijswijk en het Kwaliteitsbewakingsbureau voor levensmiddelen in Wijhe, zijn strenger dan de normen van de Hoofdinspectie Gezondheidsbescher ming (voorheen de Keuringsdienst van Waren). De hygiënische kwaliteit van slagerij Jongbloed is voor de klanten niet alleen herkenbaar aan de uitgereikte oorkon de, maar ook aan een speciale sticker op de winkelruit of de toonbank. HEILOO - Vrijdag 2 februari is er weer theater in de Buk: Pieter de Rijk met 'Mag ik 'es met je praten'. De Rijk is 35 en is eigenlijk bereid het leven te nemen zoals het komt. Maar dan doet hij een verschrikkelijke ontdekking: het komt niet meer. Pieter de Rijk, bekend om zijn treffende typeringen en zijn knappe imitaties, zoekt daarom naar een goed gesprek. Bijvoorbeeld over wat een man een man maakt en wat men hem afhandig probeert te maken: geld, geweld, macht, sex en vlees. Dat worden leuke gesprekken in de Buk. De aanvang is om 19.30 uur en de entree is f 12,50. Orphanage en Phlebotomized Zaterdag 3 februari is het Metal-Night in de Buk met twee bands. Orphanage heeft zich de afgelopen jaren ontwik keld tot een van de toonaangevende metalacts van Nederland. Haar debuut- cd 'Oblivion' werd door de pers met lofprijzingen bedolven. De donkerge kleurde metal van Orphanage doet denken aan die van The Gathering en Paradise Lost. Naast de genoemde invloeden weet de band ook nog een groot aantal eigen invloeden te verwer ken, wat gezien de heersende malaise in de death-metal als een bijzondere prestatie gezien mag worden. Voorprogramma is de snoeiharde symphonische-grind-core-band Phle botomized. Met in de gelederen een violist die van zijn moeder geen gitaar mocht leren spelen omdat ze bang was dat hij anders in 'zo'n harde rockband' terecht zou komen. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan en inmiddels speelt zoonlief zijn vioolnoten tussen de beukende metalriffs door. Voor headbangers en andere metalliefheb- bers zal dit een avond worden waar tot in lengte van dagen over nagepraat zal worden. Dat zegt wel genoeg. De entree bedraagt f 10,00 en de aanvang is om 21.00 uur. Jamsessie Zondag 4 februari vindt er weer een gezellige jamsessie plaats onder bege leiding van rasmuzikant Hans Laduc. De jamsessie biedt een podium aan alle talent op muzikaal gebied. Zowel aan mensen mét als zonder ervaring. Een ieder die zijn of haar capaciteiten aan een groter publiek wil laten horen is van harte welkom. Wie een instrument speelt komt dus zondag naar de Buk. De entree is gratis en de aanvang is om 15.00 uur. HEILOO - Bij de beginnerskookcursus voor mannen die Aktief Trefpunt voor 55+ organiseert op de woensdagavond, zijn twee plaatsen vrijgekomen. De cur sus wordt gegeven in zorgcentrum De Loet in Heiloo en omvat tien lessen. De kosten bedragen f 125,00. Als u het leuk vindt om te leren koken, belt u dan zo snel mogelijk naar Stichting Ouderen werk, tel. 072-5331297. HEILOO - PvdA Heiloo nodigt alle bewoners/belangenorganisaties met vragen, opmerkingen en adviezen uit op de bijeenkomst van de fractie. De bijeenkomst is donderdag 1 februari van 19.30 uur tot 20.30 uur in de kamer van wethouder Bos in het gemeente huis (via oude ingang). De fractie wil alle bewoners bedanken voor de brie ven over de plannen voor de kerntaken en de ombuigingen in Heiloo. Wij wil len met nadruk deze mensen uitnodi gen. Uw suggesties kunnen dan nog worden meegenomen in de tweede ronde van de besluitvorming over de kerntaken. Heeft u wel belangstelling, maar kunt u donderdagavond niet komen? Via de PvdA-fractie kunt u een andere afspraak maken: Gré Ris, tel. 072-5332429 of Aad van IJperen, tel. 072-5339845.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6