Firma Rozing actieve honderjarige '."'""f"fh,end Mt:an*!er. House en noisecore in Buk Buk Financiële steun voor Stichting Jeugd en Jongeren PAGINA 6 UITKIJKPOST - 7 FEBRUARI 1996 Vervolg informatierubriek Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 14 februari 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Artikel 19-procedure met betrekking tot bouwplan M.M. Lobée, Rector Frederiklaan 9 - Artikel 19-procedure bouwplan Th.J. Min, Westerweg 283 - Artikel 19-procedure bouwplan Golden Tulip - Exploitatie woonwagenpark in Ypestein - Voorbereidingskrediet Boekelermeer - Gebruik bedrijfshal Westerweg 198b Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: ver keer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 15 februari 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Voorstel voor vervanging/vernieuwing riolering in het kader van het gemeentelijk rioleringsplan GRP - Plakvoorzieningen en tijdelijke reclameborden - Verzoek Woningstichting Heiloo om Commissie Welzijn en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 13 februari 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: i - Presentatie van de Stichting NOVA Holland door de directeur, de heer W. van Eijck Motie van de gemeenteraad van Wymbritseradiel met het verzoek adhesie te betuigen aan het aldaar genomen besluit regering en parlement kennis te laten nemen van de bij gemeentebesturen heersende onvrede over de groeiende pro blematiek onder de minst draagkrachtigen in de samenleving dor de steeds stijgende gemeentelijke en provinciale heffingen bekostiging aanleg parkeerplaatsen tussen Vinkenbaan en Kerkelaan Reconstructie fietspad Kanaalweg Krediet aanleg parkeerterrein achter gemeentehuis Reactie RK Schoolbestuur Heiloo op een brief van de directeur Sector Grondgebied d.d. 25 oktober 1995 inzake de verkeersveiligheidsproblematie van overstekende kinderen op de Stationsweg Brief van de vereniging Stop Vuilverbranding Alkmaar met verzoek te reageren op de conclusie van de vereniging, dat de bouw van de huisvuil- centrale in Alkmaar niet noodzakelijk is gebleken Vaststelling jaarverslag 1994 B.U.G.M. Sans Atout Heilooër Bridgeclub Damclub Heiloo Jeugd welkom bij honk balshow Double Stars Yoga en Chakra's Damesbridge Sans Atout Dansen in 't Open Huis Gratis lenzen proberen bij John Moen Ingezonden Lofrede NS Slagerij Brink onderscheiden Inzet officieel dealer Barth lijsten Ijsbaan Heiloo HEILOO - Uitslagen van de wedstrij den van de afgelopen maandag: A-lijn: 1. Mw. de Waal-Lunsingh 57.90%, 2. fam. Mak 56.7%; B-Lijn: 1. v. Toornburg-v. Hoorn 62.9%, mw. v.d. Berg-de Lange 59.2%; C-Lijn: 1. fam. Slob 61.7%, 2. mw. Vinkemuller- Zwitselaar 57.5; D-Lijn: 1. fam. Toby 61.3%,2. Bennink-Fagel 60.4%; E-Lijn: 1. ds. Haafkens-Wijnberk 59.2%, 2/3 fam. v.d. Wulpen Tensen v. Linden 57.1%; F-Lijn: 1. ds. de Winter-de Jong 61.3%, 2. fam. Hutten 55.8%. HEILOO - De uitslagen van dinsdag 30 januari: Dinsdag A-lijn: Klerk-Stark 65.10, Kloots-Kramer 55.70; B-lijn: Oosterwijk-Warmenhoven 71.90, W. v. Gaag-Lemstra 54.70. Donderdag: A-Lijn: De Bruyckere- Stark 58.30, Haan-v. Loon 57.40; B- Lijn: fam. Koot 57.90, fam. Nieuwboer 55.80; C-Lijn: Koster-Visser 60.80, v. Haperen-Hurkmans 55.80; D-Lijn: Olgers-Liefhebber 66.70. HEILOO - Uitslagen onderlinge com petitie: P. Zwart-F. Heyne 0-2, A. Valkering-M. Houtenbos 2-0, M. Out- N. Ligthart 1-1, R. de Jager-L. Koersen 2-0, C. v. Lieshout-R. Koch 2-0, C. Bijwaard-J. Kraakman 0-2, M. Houtenbos-L. Koersen 0-2. Voor de competitie in de Kennemer Damkring is de wedstrijd Damclub Heiloo-DOS (St. Pancras) vastgesteld op donderdag 22 februari. HEILOO - Wanneer a een basischool voor uw kind zoekt La Heiloo en in de buurt van Limmen kunt u op dinsdag 13 februari terecht bij openbare basi school Meander. Van negen tot tien uur 's ochtends kunt u met uw kind(eren) een kijkje nemen in de groepen en pra ten met leraren en de directeur. U bent welkom aan De Hucht 2 in Ypestein, Heiloo. Voor meer informatie kunt u bellen: 072-5339935. HEILOO - Honk- en Softbalvereni- ging Double Stars Heiloo organiseert op woensdag 14 februari in sporthal Het Vennewater een grote honk- en softbalshow. De eigen jeugdleden zul len een onderling toernooi spelen. Kinderen van 5 tot en met 8 jaar kun nen meedoen met een echte peanut- wedstrijd. Er zal ook een demonstratie worden gegeven door spelers van het eerste team van Double Stars (waaron der de pitcher van Jong Oranje). Hoewel veel andere sportclubs midden in het seizoen zitten, staat voor honk en softbalvereniging Double Stars Heiloo juist de start van een nieuw sei zoen voor de deur. De competitie zal half april beginnen, de voorbereidingen zijn echter al volop aan de gang. Alle teams trainen nif wekelijks in de zaal en zullen voorafgaand aan de competitie een aantal oefenwedstrijden spelen. Voor de jeugd gebeurt er bij Double Stars meer dan dat. Alle pupillen en adspiranten (9 tot 15 jaar) hebben dit jaar kennis gemaakt met het Winter- Trainings-Spektakel. Op woensdagmiddag 14 februari zal ook een doorgaande demonstratie wor den gegeven van onderdelen van het honk- en softbalspel zoals dat op hoog niveau wordt gespeeld. Zo kan er geke ken worden naar de pitcher van Jong Oranje die harde ballen en curves kan gooien op een echte catcher. Er zullen ook oefeningen te zien zijn die op trai ningen worden gebruikt om bijvoor beeld het slaan te verbeteren. Ook de acties van de scheidsrechter worden uitgelegd. Alle kinderen van 5 tot en met 8 jaar mogen meedoen. Er wordt gespeeld met de peanutregels (met een zachte bal en slaan vanaf een paaltje), een handschoen kun je van ons lenen. Het enige wat je moet doen is je gym schoenen meenemen en je melden in de sporthal tussen 15.00 en 15.30 uur. Dan word je ingedeeld in een team en zorgt jouw coach voor de rest. Om 17.00 uur gaan we met alle kinderen naar onze eigen kantine die vlakbij de sporthal staat. Daar is voor iedereen wat te drinken en een ijsje en er zijn een heleboel pannekoeken. Wil je kennis maken met deze prachti ge zomersport, ga dan kijken naar of meedoen aan de grote jeugd honk- en softbalshow v^n Double Stars Heiloo. Nocturnal Silence zaterdag in Buk Buk. HEILOO - Na het grote succes van de laatste Clubscene rave (uitverkocht), slaat Buk Buk vrijdag 9 februari weder om de deuren open voor drie top dj's: Dj Errot (ID&T), Dj Weirdo en Lady Dana, bekend van Thunderdome. Dj Error is een pas beginnende dj die wel geboren lijkt te zijn om de platen heer lijk in elkaar te mixen. Over DJ Weirdo hoeven we weinig meer te zeggen dan dat hij zijn naam zeker dubbel en dwars verdient. Als laatste dj: Lady Dana, 's werelds meest getalenteerde vrouwe lijk dj, heeft beloofd om de voegen uit het gebouw te laten trillen. Een kaartje kost in de voorverkoop f 12,50 en aan de deur f 15,00. Je kaartje kun je kopen bij: Bad Vibes (Canadaplein, Alkmaar), Centerdisc (Slimpad, Heiloo) en uiter aard tijdens openingstijden in de Buk Buk (Pastoor van Muijenweg in Heiloo). Wees er snel bij, want vol is vol. Hannibal en Nocturnal Silence Zaterdag 10 februari staat Hannibal met in het voorprogramma de formatie Nocturnal Silence op de BukbÜhne. De entree bedraagt f 10,00. Vanaf 21.00 u.^r zijn de deuren open. De feaar de HEILOO - In deze tijd waarin het lijkt of winkels vaker niet dan wel de eerste jaren overleven, is het een unicum het honderdjarig bestaan van de zaak te kunnen vieren. De concurrentie is groot, de markt verandert snel, er wordt gesproken over 'de consumptie maatschappij'. Dat kan dan zo zijn, maar dit jaar wordt wel gevierd dat de firma Rozing een eeuw bestaat. De woningspeciaalzaak aan de Westerweg in Heiloo wordt momenteel door de vierde generatie Rozing geleid, terwijl de vijfde voorbereid wordt op een eventuele overname. Overgrootvader Gerardus Rozing kwam in 1896 vanuit De Rijp naar Heiloo. Tegenover het huidige pand van Rozing begon hij een winkel in maatkleding. Zoon Jan zette het bedrijf voort en breidde het assortiment uit. Na de oorlog besloot de derde genera tie, Theodorus Rozing, een afdeling woninginrichting te gaan voeren, inclu sief gordijnen, bedden en matrassen. De huidige eigenaren Jan, Theo en Gerard Rozing werden allen geboren aan de Westerweg. Al snel hielpen ze mee het bedrijf te runnen. Toen ze nog klein waren, brachten ze al pakjes rond. Later, in de schuur achter de winkel, stopten ze matrassen weer vol kapok en brachten ze zonodig op de bakfiets terug naar de klant. Gerard lacht als hij hieraan terugdenkt. „Je kon dat vol stoppen van een matras maar even vol houden, dan zat je neus vol stof en moest je wel naar buiten om adem te krijgen." Bladerend door een album met oude kranteknipsels wijst Jan op foto's van voorvaderen en legt uit hoe het pand er vroeger uitzag. In 1977 meldden de kranten dat diverse verbouwingen moesten zorgen voor de benodigde ruimte. Dat' probleem is er nog steeds: de firma Rozing blijft groeien. Ook nu, met in totaal 2000 vierkante meter op vier niveaus vol meubilair, wordt beke ken of er ruimte is voor uitbreiding. Verschillende stijlen Hoewel ze slechts korte tijd op school zaten, leerden de jongens veel. Ruim veertig jaar later runnen ze een goedlo pend bedrijf. Op de vraag wat het geheim is van deze ondernemers, ant woorden Jan en Gerard dat het alles met service te maken heeft. „Bij ons is de klant koning. We geven persoonlijk advies en begeleiding. Dat onder scheidt ons van de andere interieurwin kels." Dat aanvoelen van de wensen van de klant hebben de drie broers van hun ouders geleerd. Diverse cursussen Ook modern meubilair heeft inmiddels een plaats gekregen in de winkel van Rozing. vulden de kennis aan en het enthou siasme zorgde voor de rest. De winkel aan de Westerweg wordt voornamelijk aangedaan door mensen die hun huis voor de tweede keer gaan inrichten, vertelt Gerard Rozing. „Wanneer de kinderen uit huis zijn en de eerste kosten van een eigen huis zijn afbetaald, voelen mensen vaak de behoefte aan een verandering van omgeving. Dan wordt vaak gekozen voor kwaliteit, duurzaamheid. Het mag en kan dan ook wat meer kosten, zodat de klant mooie stoffen en de juiste meubelen kan aanschaffen." Bij het bekijken van het meubilair valt de verscheidenheid aan stijlen op. Beneden zijn bijvoorbeeld prachtige moderne kasten te zien en de comfor tabele banken en stoelen van New Sity, op maat gemaakt. Op de bovenste ver dieping zijn kasten, tafels en stoelen te vinden van geloogd grenen, in allerlei soorten en maten. Feesfweek De zaak mag dan honderd jaar bestaan, het is niet zo dat de gebroeders Rozing achterover leunen. Plannen voor de aanschaf van CD-I apparatuur krijgen steeds meer vorm. Toch blijft vooral het contact met de klant belangrijk, blijkt uit het gesprek. „Het is vooral de actie ve rol die je hebt bij het adviseren van mensen wat het werk interessant maakt. De afwisseling maakt het pret tig." Dit jaar zal niet ongemerkt voorbij gaan. Vanaf volgende week is er iedere maand een speciale jubileumaanbie ding. Het feest zal z'n hoogtepunt bereiken in september, vertelt Gerard. Waarschijnlijk zal zijn broer Jan, nu 61 jaar, dan afscheid nemen van het bedrijf. Een week van activiteiten zal het afscheid ongetwijfeld onvergetelijk maken. Bovendien is het een prachtige manier voor de firma om de 'volgende eeuw' in te gaan. Een interieur uit eind jaren '70. tegenover Paradiso gelegen snackbar vernoemde band Hannibal maakte vorig jaar op het prestigieuze Noorder- slagfestival een verpletterende indruk en bracht een uitstekende debuut-cd, 'Uncut Supersnuff uit, die dan ook met open armen werd ontvangen door de pers. De muziek die Hannibal ten geho re brengt wordt omschreven als 'Noisecore', een kruising tussen noise en hardcore. Hierbij kan een band als The Jesus Lizard genoemd worden, maar ook bijvoorbeeld Motörhead heeft zijn invloed op Hannibal gehad. Live staat Hannibal garant voor een uitstekende show, niet in de laatste plaats te wijten of te danken aan de met een grote dosis uitstraling gezegende zanger. Als support-act fungeert de death- metalformatie Nocturnal Silence. De uft Alkmaar en Heiloo afkomstige band doet haar naam geen eer aan, want stil zal het absoluut niet zijn tij dens hun optreden. Knallende death- metal wordt afgewisseld met rustige symphomische stukken, dat alles ondersteund door de dubbele-bass drums en heftige breaks van ex-Goat drummer Maarten. HEILOO - De gemeenteraad van Heiloo heeft zich afgelopen maandag gebogen over een korte agenda. Belangrijk agendapunf was daarbij het collegevoorstel om de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo een aanvullende subsidie te verstrekken van f 23.000,00. Deze aanvullende subsidie is bestemd om de hogere beheerskosten voor de accommodatie (f 9.500,00) op te van gen en de in gang gezette verbetering van de administratieve en financiële organisatie voort te zetten. De extra subsidie wordt vooralsnog slechts voor 1996 verleend. Overigens wordt binnen het college niet eensgezind over dit voorstel geoor deeld. Een minderheid van het college (wethouder mevrouw Wuijster) is de mening toegedaan dat het niet past om, in een periode van kerntakendiscussie, bezuinigingen en herijking van beleid, subsidies te verhogen. De heer Pleizier (GroenLinks) kon zich wel voorstellen dat in een tijd van bezuinigingen deze vraag om extra sub sidie een beetje vreemd overkomt. Maar deze subsidie is moeilijk te verge lijken met andere subsidies, aldus Pleizier. „Goed jeugd- en jongeren werk is voor de leefbaarheid binnen ons dorp een vereiste. Daar moet je wat voor over hebben." D66 (de heer van Halem) wil voorlopig niet verder gaan dan deze eenmalige subsidie. Er zou een soort overlevings plan moeten komen waarin kosten worden gedrukt en inkomsten worden verhoogd. Als dan nog een structureel tekort zou blijken, dan dient dit gege ven in de heroverweging te worden meegenomen. Ook het CDA (mevrouw Schoutsen-Bolten) had geen moeite met deze eenmalige verhoging. Zij beschouwt jeugd- en jongerenwerk als een kerntaak binnen de gemeente. Voorts wil het CDA dat de stichting wordt betrokken bij het ontwikkelen van jeugdbeleid. De noodzaak voor extra subsidiëring wordt eveneens door Heiloo 2000 onderschrewen. Maar dan wel onder de voorwaarde dat de subsi die voorlopig eenmalig is. Heiloo 2000 ziet deze subsidie vooral als eën nood verband voor 1996. Het gevraagde beleidsplan zou moeten leiden tot de conclusie dat deze subsidie niet structu reel van aard behoeft te zijn. De VVD (mevrouw Cahn) had meer moeite met het voorstel. De kerntaken discussie is nog maar net aan de gang. Alle instellingen worden geconfron teerd met pijnlijke maatregelen en daarin past het niet om meer subsidie te geven. De WD heeft grote moeite met de wijze waarop alles gewoon doorgaat, terwijl aanpassen in feite noodzaak is. Wethouder Bos stelt dat er in de mees te gevallen nog wel wat rek is bij ver enigingen en instellingen. Bij de Stichting Jeugd en Jongeren is dat niet meer het geval. Prijzen kunnen niet worden verhoogd en mede daardoor is deze stichting in de gevarenzone terecht gekomen. Dit mag binnen de kerntakendiscussie ook andere instel lingen niet overkomen. De goedkeuring door de raad beteken de voor de Stichting Jeugd en Jongeren dat zij voorlopig uit de zorgen zijn. Wel dient, nog los van kwartaalrapportages, een beleidsplan voor de komende jaren te worden opgesteld. Herschikking buitensportaccommoda- ties Op de agenda stond ook een nageko men agendapunt met betrekking tot een krediet voor de herschikking van buitensportaccommodaties. In oktober 1995 had de raad al een krediet van f 3.200.000,00 gevoteerd ter afronding van de herschikking. Van dit bedrag was 1 miljoen gulden bestemd voor cul tuurtechnische werken en 0,2 miljoen voor een post 'onvoorzien'. Inmiddels heeft de aanbesteding plaatsgevonden. Deze aanbesteding is iets tegengeval len. Daarnaast blijkt dat de BTW op deze werken niet kan worden terugge vorderd. Als gevolg van deze tegenval lers wil het college nog een aanvullend krediet van circa f 150.000,00. Wethouder mevrouw Wuijster bena drukt de spoed van dit agendapunt door erop te wijzen dat vertraging in de uitvoering leidt tot een vertraging van een jaar. En voor de Egelshoek heeft dat grote financiële consequenties. Een groot deel van de raad zag de noodzaak van deze tussengeschoven behandeling niet zo zitten. De heer van Halem (D66) wees erop dat in het kre diet van oktober jongstleden een post onvoorzien van f 212.000,00 is opgeno men. Dat is meer dan de tegenvallers. Hij is daarom voorstander van het handhaven van het oorsponkelijk kre diet. Mocht dat ontoereikend zijn, dan kunnen we alsnog de zaak opnieuw bezien. Het CDA (de heer Groot) vindt dat het bestek er wat royaler uitziet en vraagt zich af of het een beetje minder luxe kan. Er wordt volgens hem wel heel gemakkelijk over dit extra krediet van f 150.000,00 heen gestapt. Ook hier zou de 'koninklijke' weg moeten wor den bewandeld. Heiloo 2000 (de heer Daas) vindt het wel een misser van de adviseur dat ach teraf blijkt dat de BTW niet kan wor den afgetrokken. Desondanks kan Heiloo 2000 met de kredietaanvraag akkoord gaan. Onverwachte tegenval lers dient men ook te accepteren. De post 'onvoorzien' is niet bedoeld om een niet gepland BTW bedrag op te vangen. De WD (de heer ten Hacken) vindt het correct dat nu met een voor stel wordt gekomen. Wel zet hij vraag tekens bij de 'toerekening voor Wethouder J. Wuijster-Schudde- boom. Algemene Dienst' die op 21 procent van het bedrag is gesteld. Een groot uit besteed werk kan met een lager per centage toe. Voor de PvdA (de heer van Yperen) is grote haast niet nodig. Het werk is al gegund en de aannemer krijgt zijn geld toch achteraf. Hij verwondert zich ero ver dat het krediet indertijd is geba seerd op een globale raming. Deze aan vraag hoort volgens Van Yperen eerst thuis in een commissievergadering. Ook Groen Links heeft grote moeite met deze extra kredietaanvraag. In oktober was het uitgangspunt nog dat het totale krediet maximaal f 3.200.000,00 zou bedragen. En als er al zo'n haast zou zijn, dan had er best - zonodig voorafgaande aan de raadsver gadering - een extra commissieverga dering kunnen worden ingelast. Pleizier vindt gezien de uitbesteding bovendien de 21 procent toerekening Algemene Dienst veel te hoog. Volgens wethouder mevrouw Wuijster is de toe rekening consequent toegepast. Zij pleit ervoor het krediet toch beschik baar te stellen. Heiloo 2000 en de VVD konden wel met het college meegaan, maar CDA, D66, PvdA en Groen Links lieten zich niet over de streep trekken. Dat mocht echter niet baten, want met 9 tegen 7 stemmen werd het voorstel tenslotte toch aangenomen. Gehandicaptenbeleid Een agendapunt dat alle handen op elkaar kreeg betrof het voorstel de eigen bijdragen en eigen betalingen voor WVG-voorzieningen in de gemeente Heiloo af te schaffen. Bovendien zullen met terugwerkende kracht alle eigen bijdrgen worden terugbetaald. De kosten hiervan (f 95.000,00) komen ten laste van de WVG-reserve (f 1,4 miljoen). HEILOO - Binnenkort begint er weer een yoga-cursus met de chakra's (ener gie-centra) als leidraad. Fysiek, psycho logisch en spiritueel, maken we een reis door de 7 hoofdchakra's, van de basis, na^r de kruin. Er wordt daarbij vooral gebruik gemaakt van yoga-oefeningen. De cursus is vooral gericht op groei en inzicht van het eigen funktioneren en de uitwerking ervan in praktijk. Op woensdag 14 februari, van 9.00 tot 11.15 uur start er te Heiloo een cursus van 14 wekelijkse bijeenkomsten. Voor informatie en opgave: Klaaske van Kuijk, tel. 072-5112478. HEILOO - De uitslagen van woensdag 31 januari: A-lijn 1. dms. Stark-v.d. Klis 60.00%, 2. dms. Bakker-de Waal 57.50%; B-lijn: dms. Visscher-v. Twuijver 55.83%, 2. dms. Dolmans-dhr. Schouten 54,58%; C-lijn: 1. dms. Vijn-Wuijts 58.33%, 2. dms. Poland-Lus 55.00%; D-lijn: 1. dms. Dekker-Kemper 56.77%, 2. dms. Tonino-Motta 55.21%, dms. Frugte- Krul 55.21%; E-lijn: 1. dms. Visser- Koster 66.67%, 2. dms. Otte-Belleman 57.64%. HEILOO - Als vervolg op het door slaande succes van het jazz-dansant van vorige maand wordt er weer gedanst in de gezellige bar-foyer van 't Open Huis. Op 18 en 25 februari kunt u tussen 15.30 en 17.30 uur genieten van en swingen op de dansmuziek van de All Of Me Band van Klaas Venneker en zijn muzikale vrienden. Vanaf vrijdag zijn entreekaarten a f 6,50 te koop (zonder kaart geen toegang, want vol is vol) bij de Bruna-boekhandel Avis in het Stationscentrum en aan de bar van 't Open Huis. Informatie: tel. 072- 5333358. HEILOO - Het dragen van een leesbril kan soms vervelend zijn. Heel wat Nederlanders vanaf 40 jaar hebben er een veel te actieve levensstijl voor. Voor hen ontwikkelde Bausch Lomb de Occasions Multifocal: de zachte con tactlens voor veraf én dichtbij. Dankzij nieuwe produktietechnieken worden deze multifocale lenzen nu binnen ieders bereik gebracht. En wie het zelf wil ondervinden, kan zijn eerste setje gratis uitproberen. Occasions Multifocal is geschikt voor die gelegenheden (occasions) waarbij de leesbril behoorlijk in de weg kan zit ten, bijvoorbeeld bij sport, op vakantie of tijdens een avondje uit. Ze worden in blisterverpakking geleverd en bieden optimaal draagcomfort, mede doordat ze elk kwartaal worden vervangen. Niet alleen hebben de consumenten zo de luxe dat ze iedere keer 'verse' lenzen dragen, het is bovendien beter voor de ogen. Deze door Bausch Lomb ontwikkel de veilige en comfortabele lenzen wor den geleverd tegen een zëer aantrekke lijke prijs, waardoor het gebruik van multifocale lenzen nu voor meer men sen toegankelijk wordt. Occasions Multifocal wordt veelal gebruikt in een vervangingssysteem, waarbij de lens elk kwartaal wordt ver vangen door een nieuwe. De lenzen worden geleverd in een omverpakking waarin vier geblisterde exemplaren zit ten. Voor wié met de nieuwe lenzen kennis wil maken, biedt John Moen optiek in 't Loo gratis proefexemplaren aan. Daar kan men ook bepalen of de Occasions Multifocal geschikt zijn. HEILOO - Zondag 14 januari vertrok ik met mijn reisgenote naar Oostenrijk. De planning was om 7.43 uur de snel trein naar Amsterdam te nemen, maar wij hadden de fout gemaakt niet na te zien of deze trein ook op zondag zou rijden. Om 7.30 uur op het station aan gekomen bemerkten wij onze vergis sing. De eerstvolgende trein ging pas om 8.15 uur en was een stoptrein, met aankomst op Amsterdam CS om 8.56 uur. De trein naar Oostenrijk zou ver trekken om 9.00 uur en wij voorzagen - vanwege gezondheidsredenen- grote problemen om met onze vele bagage tijdig de internationale trein te berei ken die ook nog op een ander perron zou vertrekken. 'Geen paniek' zei de lokettiste in Heiloo, 'ik zorg er wel voor dat u de trein haalt.' En zij ging aan de slag. Aangekomen te Amsterdam bleek de stoptrein te stoppen op het perron waar aan de andere zijde de internationale trein stond. De conductrice en conduc teur brachten gezamenlijk alle bagage in de internationale trein, meteen op onze gereserveerde plaatsen. Na vele negatieve berichten betreffende de NS vonden wij het nodig ook dit zeer posi tieve geluid naar buiten te brengen en onze dank nogmaals uit te spreken tegenover de lokettiste in Heiloo en het conducteursteam van de stopstrein. L. D. de Koekkoek en mevr. R. Eijkhout HEILOO - In de Jaarbeurs in Utrecht is op 22 januari ook slagerij Brink met een oorkonde onderscheiden voor het werken volgens de hoogste hygiënische eisen. Vorige week schreef de Uitkijk post al dat een collega-slager uit Heiloo deelnam aan dit project, onwetend van het feit dat slagerij Brink van de Kennemerstraatweg ook van de partij was. „Jammer genoeg is de foto van de overhandiging van de oorkonde mis lukt," vertelt de heer Brink, wiens bedrijf ook gecontroleerd is op de methode van werken, de wijze van rei nigen en desinfecteren en de tempera tuur en de hygiënische kwaliteit van de eindprodukten. De eisen waren opge steld door het Bedrijfschap Slagers- bedrijf in Rijswijk en het Kwaliteits bewakingsbureau voor levensmiddelen in Wijhe. HEILOO - Donderdag 1 februari is Inzet lijstenmakerij door Barth Lijsten Nederland, de belangrijkste producent van wissellijsten, benoemd tot officieel dealer. Daarmee verwerft Inzet het vol ledige assortiment hout- en aluminium wissellijsten, dat door Barth gevoerd wordt. Rob Luybé van Inzet is erg blij met het dealerschap. „Het is een belangrijke uitbreiding van onze service. De alom geprezen Barth lijst is een degelijke wissellijst, die we tegen zeer interessan te prijzen kunnen aanbieden." Barth lijsten is sinds 1976 toonaangevend in de kunstwereld. Gedurende de maand februari expose ren bij Lijstenmakerij Inzet aan de Raadhuisweg cursisten van Raffaele Nigita, een kunstenaar uit Heiloo. De bijzondere olieverfschilderijen zijn tij dens de openingstijden van Inzet te bezichtigen. HEILOO - Zaterdag werden op de Ijsbaan Heiloo wedstrijden gehouden voor jeugdige leden. In leeftijdsgroe pen werd enthousiast gestreden om vier medailles. De uitslagen zijn: 6 en 7 jarigen, 60 meter: 1. Louise Poorter, 2. Joris Zoon, 3. Floris Boswijk, 4. Carlijn Dammers; 8 en 9 jarigen, 60 meter: 1. Olivier Burgering, 2. Dennis Berger, 3. Lianne Kaptein, 4. Anne Schouten; 10 en 11 jarigen, 60 meter: 1. Pim Vlug, 2. Lotte Kaatee, 3. Maaike Jonker, 4. Tim v.d. Weide. Na afloop werden in de kan tine de prijzen uitgereikt, waarbij in elke groep een cadeaubon, aangeboden door kledingzaak Dikke Vriendjes werd verloot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6