Ypestein kan zonder ijstransplantatie Jac.P. Thijsse College van a tot z Bonhoeffercollege voor maatwerk Open dagen Rijckenborghschool Programmering Streekradio osu PAGINA 8 UITKIJKPOST - 7 FEBRUARI 1996 i-i Bijeenkomst over psoriasis Spreekuur VVD Heiloo Notaris spreekt voor 50-plussers HSV Zaalvoetbal Dierenbescherming Voorlichting DES Cursus voor gecheiden vaders Huisvuilcentrale voldoet beter dan verwacht Rolstoeltennis voor tieners Direct marketing en relatiebeheer Voorlichting Ziektewet Zwembad Loos Noordhollandse primeur op Radio 80 Koperkwintet Embrasse in Slotkapel Driebanden- kampioenschap Politieberichten Handbal Meervogels 25 jaar De Peuterbeuk Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Excellence Radio 80 CASTRICUM - Om u te informeren over het Jac.P. Thijsse College (JPT) heeft de school voor u een alfabet opgesteld met uitleg: Aula: de plaats waar de muziekavon den, toneelvoorstellingen en discofees ten worden gehouden. Boekenfonds: het JPT biedt de benodigde schoolboe ken jaarlijks goedkoop en gemakkelijk in bruikleen aan. Centen: het JPT springt voorzichtig met uw portemon nee om (kampeer-werkweken, een gra tis kluisje voor elke leerling, gratis acti viteiten). Drama: een jaarlijkse, spette rende produktie door en voor de leer lingen. Excursies: sluiten aan bij de les sen, onder leiding van de docenten naar musea, instellingen en vervolgopleidin gen. Faalangst-reductietraining: voor leer lingen in de brugklas en voor eindexa menkandidaten met het doel gevoelens van onzekerheid weg te nemen. Gevarieerd onderwijsaanbod op maat: de brugklasleerling kan in zijn eigen tempo de basisleerstof verwerken. Iedere tweede klas (2 vwo, 2 havo, 2 mavo) is toch vanuit elke brugklas bereikbaar. Huiswerkklas: na schooltijd is er gelegenheid om onder toezicht op school huiswerk te maken. Introductiedagen voor de brugklassers: de kinderen leren elkaar, de mentor en de docenten goed kennen en zijn snel gewend aan hun nieuwe school. Jaarrooster: elke leerling ontvangt een rooster waarop de activiteiten en alle proefwerken zijn vermeld. Kleurgroepuren: extra lesuren waarin hulp, herhaling of extra leerstof wordt aangeboden. Door 'onderwijs op maat' in de brugklassen krijgen alle leerlin gen optimaal de kans hun talenten te ontplooien. Leerlingbegeleiding: hier bij speelt de klassementor een hoof drol. Voor een deel van de leerlingbe geleiding heeft JPT gespecialiseerde begeleiders zoals de schooldecaan en de counsellor. Muziek: neemt op JPT een belangrijke plaats in en is een veelgekozen (extra) eindexamenvak. Nieuw gebouw: het voldoet aan alle eisen van modern onderwijs. In het ruime nieuwe gebouw is gekozen voor een kleinschalige inde ling. De derde verdieping is het studie huis van de bovenbouw, de tweede ver dieping is het domein van de brugklas sers en de eerste verdieping is het leer huis van de middenbouw. Openbare school voor MAVO, HAVO en VWO, waar respect en tolerantie voor de ander uitgangspunt is. Prima sfeer en een veilig werkklimaat zorgen ervoor dat de meeste leerlingen graag naar JPT gaan. Quod licet Jovi, non licet bovi (Latijns spreekwoord voor goed gedrag): op het JPT bestaan duidelijke regels voor correct en prettig gedrag. Rabolokaal: science-fiction? Nee, een up-to-date computerlokaal. Sportdagen in alle leerjaren: toernooi en, schaats- en zwemmiddagen, tram poline springen, badminton, basketbal, tafeltennis, zelfverdediging voor meis jes en zaalvoetbal. Team: het team op JPT wordt gekenmerkt door deskun digheid, saamhorigheid en enthousias me. Uitstekende eindexamenresultaten: een zeer hoog percentage van de eind examenkandidaten behaalt het diplo ma. Vervanging: bij afwezigheid van een leraar worden de lessen vervangen. Werkweken zijn voor leerlingen voor nu en voor later van grote betekenis. Naast het educatieve programma staat in zo'n week het intensieve contact, tus sen leerlingen onderling en tussen leer lingen en docenten, centraal. X Wenst u meer informatie over het Jac.P. Thijsse College, bel dan de school (0251-652571) en u krijgt een studiegids en een juniorgids toege stuurd. Ouders/verzorgers zijn van harte welkom op de informatieavond op woensdag 14 februari, aanvang 20.00 uur. De open dag voor ouders/verzorgers en speciaal voor leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de basisscholen is op zaterdag 17 februari van 10.00 tot 13.00 uur. U bent ook altijd welkom voor een gesprek. Yoga: één van de vele vrijdagmiddagac tiviteiten. Na de lessen op vrijdag kun nen leerlingen kiezen uit verschillende (meestal gratis) activiteiten zoals koken, kalligraferen, corn dollies, schil deren op textiel, aerobics, mode en kle ding, Italiaans en de video- en fotoclub. Zelfstandig kunnen leren: is van door slaggevend belang bij een vervolgstu die. De leerlingen van 5 en 6 VWO worden in het JPT-studiehuis voorbe reid op hoger beroepsonderwijs en uni versiteit. EG MOND - Van 1 tot en met 5 februari vond in sporthal De Schulp in Egmond-Binnen de bolbloemenshow plaats. Het thema was dit jaar cir cusDiverse clowns, acrobaten en andere circusartiesten vermaakten het publiek. De bolbloemenshow mocht zich dit jaar in een grote belangstel ling verheugen. ALKMAAR - Op zaterdag 17 februari zal er in het MCA een bijeenkomst zijn voor mensen met de huidaandoening psoriasis. Een professioneel deskundige zal spreken over 'Lichttherapie in het MCA'. Aanvang 11.00 uur, Auditorium van het MCA, Wilhelminalaan 12 in Alkmaar. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 020-6466097 of 023- 5630878. HEILOO - De VVD-gemeenteraads- fractie houdt donderdag 8 februari om 19.30 uur spreekuur in het gemeente huis, ingang Raadhuisweg. Vragen en opmerkingen zijn uiteraard vrij, maar opgave vooraf aan de fractiesecretaris G.J. Stokreef (tel. 5338445) of de frac tievoorzitter mevrouw J.M. Cahn- Vogel (tel. 5332520) werkt een snelle en complete beantwoording in de hand. HEILOO - Vragen over erfrecht, nabe staanden en wat er met een eigen huis moet gebeuren worden voor 50-plus- 3ers dringender. De Commissie Voor lichting Senioren heeft aan notaris mr. R. Winter gevraagd daarover iets te vertéllen. Dat zal gebeuren op 8 febru ari om 14.00 uur in gebouw 't Trefpunt, Westerweg 294, waar alle ouderen uit Heiloo welkom zijn. De toegangsprijs bedraagt f 3,00. De Commissie Voor lichting Senioren is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderenbonden ANBO en KBO. Meer informatie bij mevr. R. Terol, tel. 5331825. HEILOO - HSV 4 speelde dit weekend een zeer boeiende wedstrijd. Dit team, bestaande uit des harde kern van het voormalige HSV 3 en aangevuld met enkele nieuwere spelers, had gespeeld tegen de Fast Five 2. Het scoreverloop was zeer boeiend, want telkens stond hetzij HSV 4 of de snelle 5 met één doelpunt voor. Zo'n tien seconden voor tijd leken de punten naar HSV te gaan, de stand was 6-5 in het voordeel van HSV 4, doch een kopballetje maakte dat de eindstand 6-6 werd. Grijscyperse ongec. kater met wit befje, 1.5 jr. 't Kieftenland Limmen; Grijswitte ongec. kater, grijs van boven en rond de neus, wit van onderen, met rood bandje met belletje, 1 jr. Hoogeweg/Zevenhuizerlaan Heiloo. Inlichtingen: 072-5616106. ALKMAAR - Het Medisch Centrum ALkmaar (MCA) organiseert op dins dag 13 februari een voorlichtingsavond over de invloed van het DES-hormoon. Deze bijeenkomst is bestemd voor alle DES-betrokkenen en geïnteresseerden en vindt plaats van 19.30 tot 21.30 uur in het auditorium van het Medisch Centrum Alkmaar, Wilhelminalaan 12 in Alkmaar. Er is ruimschoots gelegen heid om vragen te stellen. Aan het bij wonen van deze avond zijn geen kosten verbonden. Informatie: 072-5483500. ALKMAAR - Binnenkort start de Fiom (bureau voor alleenstaande ouders) in samenwerking met het Adviesbureau voor Jongeren en Ouders een cursus voor gescheiden vaders met kinderen onder 18 jaar. Aan deze cursus kunnen vaders deelnemen die hun kinderen verzorgen, mannen die hun kinderen zien middels een omgangsregeling en mannen die na een scheiding hun kinderen niet meer zien. Het doel van de cursus is om samen met andere mannen, die zich in een vergelijkbare situatie bevinden, een stap te zetten in verwerking en accepta tie van de echtscheiding. Tijdens deze cursus worden handvatten geboden om weer leiding te nemen in het eigen leven, op het werk, in relaties met kinderen, vrienden en vrouwen. Ook kunnen praktische vragen aan de orde komen op het gebied van alimen tatie, omgangsregeling, enzovoort. De cursus wordt begeleid door maat schappelijk werkers en wordt gehou den op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur in het Fiombureau, Van der Meijstraat 6 in Alkmaar. De eerste avond is gepland op 8 februari. Voor aanmeldingen en/of verdere inlichtin gen kan men bellen naar het Fiom bureau, tel. 072-5118812 en vragen naar Job Vos. ALKMAAR - Een uitgebreide serie metingen toont aan dat de nieuwe Alkmaarse afvalverbrandingsinstallatie in alle opzichten beter voldoet dan bij het sluiten van het contract met het consortium VOF NRS Alkmaar is afge sproken (medio 1992). De metingen zijn - in het kader van het overname proces - onlangs verricht door het onaf hankelijke meetinstituut KEMA. Daarom heeft de NV Huisvuilcentrale Noord-Holland de installatie op 15 januari voorlopig overgenomen van het consortium bestaande uit NBM- Amstelland Bouw BV, Von Roll Umwelttechnik AG en Koninklijke Schelde Groep BV. Deze 'voorlopige overname' betekent dat de installatie nu draait onder de verantwoordelijk heid van de NV Huisvuilcentrale N-H. De stichtingskosten van de installatie werden in 1992 vastgesteld op 839 mil joen gulden. ST. PANCRAS - Alle tieners die niet staand of lopend kunnen tennissen, krijgen dankzij de inzet van Sport service Noord-Holland en het bestuur van sporthal De Oostwal in St. Pancras de mogelijkheid lessen in rolstoeltennis te volgen. Wanneer vervoer een pro bleem is, kan dat in overleg geregeld worden. Vóór meer informatie of opga ve: Ellen Schouten, 0224-214774. ALKMAAR - Donderdag 22 februari houdt de Kamer van Koophandel een informatiebijeenkomst met als titel 'Direct marketing en relatiebeheer. De bijeenkomst vindt plaats in Golden Tulip Heiloo. Deelname is kosteloos, aanmelden is noodzakelijk. Inlichtingen: mevrouw A. Kerssens 072-5195761. CASTRICUM - Het Bonhoeffercol lege, oecumenische school voor mavo, havo, atheneum en gymnasium in Castricum, heeft in het afgelopen cur susjaar ervaring opgedaan met een nieuw element in de studiebegeleiding. De studieresultaten werden per leer ling bijna van dag tot dag gevolgd door een vijftal studiebegeleiders. Het expe riment wordt in het lopende cursusjaar met overtuiging voortgezet. De speciaal geschoolde studiebegelei ders proberen problemen die typisch op studiegebied liggen te voorkomen. In gesprekken met leerlingen kijken zij of er zich moeilijkheden zouden kun nen voordoen. Zij denken met de leer lingen mee. Soms doet eenvoudige hulp of raad, bij voorbeeld hoe je een studieschema maakt, al wonderen. In andere gevallen blijken de problemen dieper te liggen. Voor elke leerling geldt dat hulp alleen werkt, als de school de leerling en zijn omstandigheden goed kent. Alleen dan kan een individuele oplossing wor den geboden. Het Bonhoeffercollege streeft naar zulk maatwerk, van hulp bij leesblindheid (dyslexie) tot een cursus zelfvertrouwen en van leren huiswerk maken tot een steuntje in de rug bij het inhalen van achterstand door ziekte. De brugklas De overgang naar het voortgezet onderwijs is voor veel leerlingen een hele stap. Een veilige en vertrouwde sfeer in de brugklas is heel belangrijk. De overgang moet zo geleidelijk moge lijk zijn. In de brugklas kunnen alle leerlingen van eenzelfde basisschool nog een heel jaar bij elkaar in één klas blijven. De klasse-indeling wordt zoveel mogelijk volgens de wens van ouders en kinderen gemaakt. De samenstelling van de brugklassen is heterogeen. Dat wil zeggen dat in elke klas leerlingen met uiteenlopende adviezen (mavo, havo of vwo) zitten, in een evenwichtige verdeling. Het Bonhoeffercollege vindt het belangrijk, dat kinderen in het eerste jaar rustig zelf kunnen laten zien wat zij waard zijn. Daarom hanteert de school in de brugklas het basisstof-extrastof sys teem. Alle leerlingen kunnen in princi pe de basisstof aan, terwijl er voor de kinderen die nog meer in hun mars hebben, de extrastof is. De leerling die straks naar de tweede klas mavo gaat, krijgt zodoende een veilige basis, de aanstaande gymnasiast krijgt voldoen de stimulans om door te groeien. Onderwijs Het Bonhoeffercollege wil een school zijn die stimulerend onderwijs biedt, voor elke leerling op zijn of haar niveau. De school heeft een traditie van gedegen onderwijs. Tegelijkertijd is er in alle omstandigheden een vangnet. Door de combinatie van die twee facto ren zijn er weinig zittenblijvers en zijn de examenresultaten uitstekend. Leerlingen die het aankunnen, worden aangemoedigd een extra examenvak te ALKMAAR - Voor ondernemers werkgevers organiseert de Kamer van Koophandel op 19 februari een voor lichtingsbijeenkomst 'Gevolgen af schaffing Ziektewet'. De Tweede Kamer is eind 1995 al akkoord gegaan met privatisering van de Ziektewet. Naar verwachting zal de Eerste Kamer binnenkort met deze wijziging instem men. De nieuwe regeling zal dan voor jaar of zomer van dit jaar van kracht worden. Privatisering van de Ziektewet betekent een ingrijpende verandering voor iedere ondernemer-werkgever. Het komt er op neer dat hij 52 weken risico loopt voor het doorbetalen van 70% van het loon. Werkgevers zullen zich op de particuliere markt moeten verzekeren. Tijdens de bijeenkomst worden de gevolgen van de afschaffing van de Ziektewet vanuit verschillende invals hoeken door deskundigen besproken. Voor deelname aan de bijeenkomst brengt de Kamer een bijdrage van f 125,00 in rekening. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met mevrouw A. Kerssens, telefoon 072- 5195761. BERGEN - Dinsdag 30 januari werd er in zwembad Loos afgezwommen voor het A- en B-diploma. De geslaagden zijn: A-Diploma: Anne Berghaus, Jan van Deursen, Marije Dijksma, Ferry v. Eerd, Theo Gallee, Nicky Jansen, Lonneke Kneppers, Maarten Kok, Kevin Miner, Maurice v.d. Poll, Edgar R»ex, Janine Tegel, Sanne Versloot, Krijn Veth, Aniek v. Vugt, Roselle Wiggins, Anne de Wildt. B-Diploma: Michel Bakkum, Lijanne de Beus, Annemarije Blokdijk, Jos Hoebe, Laura Noort, Eva Nortier, Laila Peperkoorn, Mattijs Pronk, Kim Rotteveel, Glenn Ruitenbeek, Geert Terluin, Thorsten Vlaspolder, Lesley de Winter. kiezen. In alle drie de afdelingen krij gen ze daarin les in speciaal voor hen ingeroosterde uren. Het Bonhoeffercollege heeft, naast de mavo- en de havo-afdeling, een vwo- opleiding, bestaande uit een atheneum en een volledig gymnasium. De schooi vormt aparte gymnasiumklassen en benadert daarmee het ideaal van een zelfstandig gymnasium, met als voor deel dat alle andere mogelijkheden van een brede vwo-afdeling ook aanwezig zijn. De school houdt een intensief contact met de ouders over onderwijszaken. Voorlichting bij keuzes en persoonlijk advies, rapportage van de studievoort gang en gesprekken met leraren, mel ding van absenties en een blad voor ouders, BonhoefferKort: het zijn even zoveel manieren om in goede samen spraak tusfcen ouders en school de voorwaarden te scheppen voor een prima schoolloopbaan van de kinderen. Studiehuis De voorbereiding op de vernieuwing van het onderwijs in de bovenbouw, ook wel studiehuis genoemd, is in volle gang, voorlopig in experimentele vorm in VWO-4. Alle mogelijke kanten van deze onderwijsvernieuwing worden zorgvuldig afgewogen. Men gaat niet over één nacht ijs. Het maakt nogal wat verschil, of het gaat om onderwijs aan 15-jarigen die zich voorbereiden op het MBO of aan 18-jarigen die aan de poort van de universiteit staan. Een groot voordeel van de school is de rustige, landelijke ligging, ver van de drukte en de verleidingen van winkel centra en andere storende aantrekke lijkheden. Het schoolgebouw is kleurig, ruim en licht, met eigen gymzalen en sportvelden. Alles op één plek, over zichtelijk, en veilig te bereiken. Dat het bovendien ook nog eens op 7 minuten lopen van het NZH- én NS-station afligt, is voor leerlingen uit Heiloo, Uitgeest en de Zaanstreek een belang rijke luxe. Het Bonhoeffercollege is een oecu menische school. Het probeert in een volstrekt open en eigentijdse sfeer de jeugd iets mee te geven van besef van waarden en normen, van begrip voor anderen en van kennis van de verschil lende religies en wereldbeschouwin gen. De hoop is dat de leerlingen hier door houvast krijgen voor het maken van hun eigen keuze. Informatie en open huis Op zaterdag 10 februari is er open huis voor ouders/verzorgers en kinderen samen, van 10.00 tot 13.00 uur. Daaraan voorafgaande wordt er, alleen voor de ouders/verzorgers, een voorlichtings avond georganiseerd op donderdag 8 februari, aanvang 20.00 uur, in de aula van de school. Bent u geïnteresseerd in het Bonhoeffercollege, vraagt u dan een informatiepakket bij de school aan (0251-659119). U bent oók altijd wel kom voor een gesprek (vraagt u naar de brugklasconrector, de heer Ter voort). HEILOO - Voor wie een elfsteden tocht het liefst via de buis meemaakt en toch het ijspret-sfeertje wil proeven, is de wijk Ypestein momenteel een prima oord! Een verlichte ijsbaan op de vijver met muziek, koek en zopie zorgden dit weekeinde voor een gezellige ontmoe tingsplek. Zelfs de meest doorgewinter de huismus liet hier het bleke neusje even zien. De door de wijkvereniging in stelling gebrachte priksleeën gaven de entourage *nog wat extra cachet. Niet alleen de kids, maar ook vele 'groters' waren zeer gecharmeerd van deze fraaie wedstrijdsleden. IJs en weder dienende wórden er het komende weekeinde diverse wedstrij den gehouden op het Ypesteiner ijs. De wijkvereniging zal zondag een korte- baan-wedstrijd houden voor diverse leeftijden. En, als het lukt om voldoen de medewerkers in stelling te brengen, op zaterdag priksleewedstrijden, met name voor de jeugd. Nadere details worden bekend gemaakt in de publica- tiekast bij de Grosmarkt. Inschrijving staat alléén open voor Ypesteiners, leden/donateurs van de wijkvereniging krijgen voorrang. Iets minder sportieve maar wel enthousiaste mensen vragen wij om hun medewerking te verlenen aan de wedstrijden en bemanning van koek en zopie. Aanmelden bij De Waard 77, tel 5336376 of Sandy's Schaatspret op de bevroren vijver in Ypestein. Bloemidee in de Grosmarkt. Houd de publicatiekast bij de Grosmarkt in de gaten voor meer nieuws en de wijze van inschrijven. Zolang de ijsconditie het toelaat zal de vijver in Ypestein 's avonds verlicht zijn. EGMOND - Radio 80, de Egmondse lokale omroep, brengt op zondag 11 februari een Noordhollandse primeur op de radio. Op deze dag zal het pro gramma Happy Hour worden omge doopt in Radiobingo. Vanaf dat moment kunt u iedere zondagmiddag dit Oudhollandse spelletje spelen ter wijl u thuis bij de warme kachel zit. Het spel op de radio heeft dezelfde regels als het spel zoals u dat gewend bent van de sport- en campingkantines. Het prijzenpakket varieert van onder andere een uitwaai-brunch of een dinerbon tot een reischeque ter waarde van f 500,00 of een verblijf in een Belgisch bungalowpark. Bingo heeft u bij één of meerdere volle horizontale lijnen op uw bingokaart. Bij een 'Bingo' belt u zo snel mogelijk de stu dio van Radio 80. Als u dan de eerste beller bent met een Bingo hoort u direct wat uw prijs is. Voor dit spannende radiospel zijn diverse verkooppunten in de Egmon- den en Heiloo. De uitzending, die onder professionele leiding zal staan van Stanley van Laarhoven, vindt wekelijks plaats vanaf zondag 11 febru ari tussen 17.00 uur en 18.00 uur. De verkooppunten zijn: sigarenhandel R Bes en 't Fonteintje in Egmond aan Zee, sigarenhandel Twisk in Egmond aan den Hoef, Kapsalon Zendveld en drogisterij Zendveld in Egmond Binnen en in Heiloo bij de sigarenbalie van Albert Heijn in 't Loo. Radio 80 is te beluisteren via 107.0 FM en op 96.5 Ffvl op de Egmondse kabel. Voor meer informatie: 072-5067580. EGMOND - Op zondag 11 februari zal vanaf 15.00 uur een concert verzorgd worden door het koperkwintet Em brasse. De groep heeft ervoor gekozen een divers repetoire op te bouwen. Zo zal het eerste gedeelte bestaan uit seri eus werk van Purcell, Bach, Berlioz en Bernstein. Na de pauze verschuift het accent naar lichtere stukken, waaron der enige ragtimes van Scott Joplin en de bekende wals van Sjostakovitsj. Er worden zowel bewerkingen als origi neel voor koperensembles gecompo neerde stukken gespeeld. De entree bedraagt f 10,00 en voor informatie en reserveringen kunt u bel len: 072-5062033,5062387 of 5065973. HEILOO - De Jan van Rijckenborgh school in Heiloo aan de Trompenburg 49 is een basisschool met een streek- functie en is gericht op individueel en kleinschalig onderwijs. Het is een school met een specifieke levensbe schouwelijke visie met betrekking tot de opvoeding en begeleiding van het kind. De school maakt deel uit van de stichting 'Scholen van het Rozenkruis' met scholen in Heiloo, Hilversum en Duiven. De schooldeuren staan in principe open voor alle kinderen. Om het ver schil in sfeer tussen thuis en school zo gering mogelijk te laten zijn, is het wen selijk'en noodzakelijk dat de ouders achter de filosofie staan zoals het Rozenkruis deze uitdraagt. Dit geldt evenzo ten aanzien van het kunnen en willen ondersteunen van onze onder wijsvorm. Levensbeschouwelijk onderwijs De Jan van Rijckenborghschool wil door middel van overdracht van kennis, inzicht en vaardigheden en een harmo nieuze wisselwerking tussen bestuur, leerkrachten, ouders en kinderen, het kind zo begeleiden dat het zijn open heid behoudt en zo goed mogelijk beschermd wordt tegen invloeden die deze openheid teniet kunnen doen. Dit is in essentie de kerngedachte waarin de school haar bestaansrecht en doel stelling vindt. Het levensbeschouwelijk onderwijs wordt op deze school niet nadrukkelijk gegeven, doch komt voor namelijk tot uitdrukking in het samen werken met elkaar, met kinderen, leer krachten, ouders en bestuur. De werk sfeer op school is zeer bepalend voor de verdere ontwikkeling van het kind. De begeleiders van het kind trachten dan ook door hun levenshouding de jqiste sfeer op te bouwen, waarbij een rustige leef- en werkomgeving een zeer belangrijk element vormt. Individueel onderwijs staat bij de Jan van Rijckenborghschool hoog in het AKERSLOOT - Het driebandenkam pioenschap dat vorige week is begon nen is tot nu toe zeer succesvol geweest. Vierentachtig deelnemers strijden om dit kampioenschap van Akersloot. Gróte kanshebbers zijn er op voorhand eigenlijk niet, favorieten des te meer. In iedere poule zit wel een potentiële finalist. In de poules A en B is nog geen directe favoriet aan te wij zen, al doet Henk Simons het heel erg goed. Ook good old Henk Putter staat verrassend aan de top in zijn poule. In poule D staan Gerard Riesebosch en Marcel Kok met een 100 procent score aan kop. Poule E kent in Jan Hart en Wim Kerssens twee koplopers van zwaar kaliber. Henk Levering gaat in poule F ongeslagen aan kop met als goede tweede Geert Hellinga met twee winst uit drie. In poule G lijkt Theo Oud de beste kans te hebben om door te gaan naar de halve finales, maar in deze poule is nog van alles mogelijk. Poule H kent in de kampioen van vorig jaar Siem Tromp ook nu weer de kop- loppr samen met de onverwoestbare Kees Stoop. In poule J tenslotte staat Gerard Oud zeer verrassend aan kop, op de voet gevolgd door Peter van Baar. Opvallend in deze poule het ver lies van Rob Levering, wel het beste moyenne tot' nog toe, maar toch drie verliespartijen. AKERSLOOT - Op 29 januari werd op de Geesterweg een snelheidscontrole gehouden. De maximumsnelheid is daar 50 kilometer per uur. Van de 167 passanten reden er 63 te hard. De hoogst gemeten snelheid was 76 km. In de nacht van 30 op 31 januari werd het slot van een Volkswagen bestelbus geforceerd. De bestelbus stond gepar keerd op het pleintje op de Hoocamp. Er wordt niets vermist. Op 31 januari brandde op de Hoocamp een personenauto volledig uit. Mogelijk is kortsluiting de oorzaak van de brand geweest. Op 3 februari vond op het viaduct over de A9 op de Startingerweg een aanrij ding tussen twee personenauto's plaats. Hier kunnen twee auto's elkaar niet gelijktijdig passeren. Dit staat met bor den aangegeven. Vermoedelijk heeft de veroorzaker van de aanrijding te hard gereden. AKERSLOOT - De wedstrijd tusen V en K en de dames senioren van Meervogels eindigde in 21 - 20. Een wedstrijd waarin de teams zich in even wicht hielden en elkaar geen kans gaven afstand te nemen. Meervogels had de sterke hoekspeelster Petra Jonker die totaal negenmaal scoorde. V en K had de sterke tweedelijnschutter Sandra van Bergen. De ruststand was 12-11. De tweede helft kreeg Sandra persoon lijke dekking van Carola Kaandorp en was V en K enige tijd schotloos. Meervogels wist op gelijke hoogte te komen, 19 - 19. In de slotminuten deed het gemis van enige speelsters zich voe len. Een strafworp werd gemist en uit eindelijk pakte V en K beide punten. De wedstrijd tussen Zandvoortmeeu- wen en de heren senioren van Meervqgels mondde uit in 26 -12, Blessureleed en hard spel warén de twee ingrediënten waardoor de heren het tegen Zandvoortmeeuwen niet konden bolwerken en genoegen moes ten nemen met een grote nederlaag. De ruststand 10 - 9 wekte nog de verwach ting van een positief resultaat. Veel kansen werden aan Meervogelszijde gemist en ondanks een redelijk gespeelde eerste helft gingen de heren puntloos naar huis. AKERSLOOT - Peuterspeelzaal De Peuterbeuk bestaat 25 jaar en dat feit wil het bestuur niet onopgemerkt voor bij laten gaan. Donderdag 15 en vrijdag 16 februari is er voor de kinderen groot1 feest. Wat er precies gaat gebeuren moet een verrassing blijven, maar dat het een vrolijke boel wordt, is zekpr. Vrijdag 16 februari is er in de peuter speelzaal aan de Beatrixlaan la vqor alle 'oud-peuters' en belangstellenden een receptie van 16.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Maandag 12 februari houdt de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen om 20.00 uur de jaarvergade ring in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat. Na het huishoude lijk gedeelte zal mevrouw J. Cornélissen uit Heiloo komen vertellen over verschillende volkeren. Introducees zijn vanaf 20.30 uur wel kom tegen betaling van f 2,50. vaandel. Het is namelijk van groot belang dat een kind zich op harmonieu ze wijze kan ontwikkelen. Een onon derbroken leerproces is hierbij een belangrijke voorwaarde. Ieder kind moet zich op zijn of haar niveau kun nen ontwikkelen zonder daarbij gefor ceerd te worden. Dit geldt voor zowel snelle als trage leerlingen. Allen krijgen leerstof aangeboden die is aangepast aan zijn of haar kunnen. In een indivi dueel systeem zijn lesgroepen, samen gesteld uit kinderen van verschillende leeftijden, voor de hand liggend. Dit heeft de volgende voordelen: - het kind gaat om met zowel jongere als oudere kinderen; - ieder kind is meerdere keren de jong ste, de middelste, de oudste. Hierdoor wordt voorkomen dat een kind zich de beste, de verste, de sterkste of de min ste zou kunnen voelen; - het kind heeft de tijd zich te ontwik kelen in de groep. De kinderen leren elkaar te helpen en zelfstandig te wer ken. Inloopochtenden en -avond Om u te kunnen informeren over het onderwijssysteem, de organisatie, de samenwerking met de ouders enzo voort zullen er op donderdag 15 febru ari en op dinsdag 20 februari inloopochtenden worden gehouden van 9.15 tot 12.30 uur. Op maandag 26 februari is er een inloopavond van 19.00 tot 21.00 uur. Tijdens de inloop ochtenden worden bezoekers in de gelegenheid gesteld de verschillende groepen te bezoeken. De leerlingen volgen deze ochtenden het normale les programma, zodat u een goede indruk kan krijgen van de wijze waarop les wordt gegeven. Tijdens de inloopavond laten de kinderen hun werk van de afgelopen weken aan hun ouders zien en belangstellenden zijn ook op deze avond van harte welkom in de Jan van Rijckenborghschool aan de Trompen burg 49 te Heiloo. Zaterdag Non-stop muziek 0.00 Geert de Ridder 9.00 Richard de Vries 12.00 Wouter van der Goes 15.00 Marc Vermeulen 18.00 Marco Hamersma 21.00 Zondag Non-stop muziek 0.00 Johan van 't Veld 9.00 Rob Stevens 12.00 Loolijst 30 15.00 Ruud van Dijk 18.00 Edwin van Amstel 21.00 Streekradio Excellence is te ontvangen via de kabel op 96.5 FM. Maandag Delicabesse 9.00 OSU continu 12.00 AKKU-Kort 19.00 OSU-Continu 19.30 Broodje met 20.00 Subbacultcha 21.00 Nachtprogramma 22.00 Dinsdag Welcome to my world 9.00 Voor ouderen door ouderen 10.00 Welcome to my world 11.00 OSU continu 12.00 Platencollage 18.30 Gemeentevoorlichting Akersloot 19.00 Platencollage 19.30 OSU-bliem 20.00 OSU-jazz 21.00 Nachtprogramma 22.00 Woensdag Delicabesse 9.00 Broodje met 12.00 OSU continu 13.00 Gemeentevoorlichting Limmen - 18.30 Holland Omstreken 19.00 Wegwijzer 20.00 Met Tien tot 10 21.00 Nachtprogramma 22.00 Donderdag Wegwijzer 9.00 OSU continu 11.00 Trammelant ledikant 18.30 AKKU aktualiteiten 19.00 Muziekboetiek 20.00 Dick's Nonstop 21.00 Nachtprogramma ,22.00 Vrijdag Delicabesse 9.00 OSU continu 12.00 Dat zijn goede berichten 17.00 Freak Out! 19.00 Energy! 20.00 House-radio 22.00 Nachtprogramma 23.00 Zaterdag OSU continu 9.00 Interlokaal 16.00 Flash-back 17.00 Energy! 18.00 Top-25 20.00 Danceline 22.00 Nachtprogramma 23.00 Zondag Trammelant ledikant 9.30 Wie wat waar op zondag 10.00 Goudmerk 11.00 Ziezozondag 12.00 Spinrag 14.00 OSU sportief 15.00 Zendtijd voor de kerken 18.00 Luisterrijk 20.00 Nachtprogramma 22.00 De OSU is op de kabel te beluisteren op 89.0 FM in Akersloot en Limmen op 104.5 in Uitgeest en in de ether op 106.7 FM. Maandag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Avondprogramma 18.00 Het hol van de leeuw 22.00 Dinsdag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Horoscopen 18.00 Baksteen 20.00 De rechtop in je bed show22.00 Woensdag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Avondprogramma 18.00 Radio 80 dierenbrigade20.00 Easy listening 22.00 Donderdag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Avondprogramma 18.00 Halte 107 20.00 Classics 22.00 Vrijdag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Interactief 18.00 Het Duinrijk 20.00 Easy listening 22.00 Zaterdag Lokaal totaal 00.00 Rob in de morgen 07.00 Muziekmijn 08.00 De geeuw van de meeuw 10.00 Dubbel D 12.00 In de middag 14.00 Lukraak 16.00 Weekje 80 18.00 De juiste toon 20.00 Easy listening 22.00 Zondag Lokaal totaal 00.00 Ronde van Egmond 10.00 Muziekmuseum 12.00 Zondagsport 80 14.00 Happy Hour 17.00 P.S. 18.00 De echo van het weekend20.00 Nighttime 22.00 Radio 80 is in de ether te ontvangen op 107 FM en op de Egmondse kabel op 96.5 FM in stereo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8