Bloembinderij 't Loo Honkbalshow Double Stars 'doorslaand' succes na Winnaar kleurwedstrijd Dierenkliniek de Kattenberg Heiloose Nel Warnars schreef medisch boek voor kinderen Amels Makelaardij (072) 533 533 0 DE LAATSTE RESTANTEN boekenmarkt Evensong in Witte kerk Voorlichting bedrijfsbeveiliging voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 533260Ö CEES HACHMANG LOODGIETERS Foresters handbal kampioen Scoutinggroep maakt bos schoon Nederlandse Christen Vrouwenbond Ongelukken door gladheid Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM Bridgeclub Sans Atous MoGoJoKo ■BhHddmi Heilooër Slag in Buk Buk uniek muziekspektakel HEILOO - Op 2 maart is het zover: na vele weken van voorbereiding zal er in jongerencentrum Buk Buk een unieke muziekavond plaatsvinden, met beken de ,en (nog niet niet) beroemde Heilooër muzikanten. Niet alleen de grote zaal van de Buk, maar het gehele gebouw zal in het teken staan van de Heilooër Slag. Uitgangspunt van dit evenement was en is een podium te bieden voor muzi kanten uit Heiloo. De eerste 'teer dat dit spektakel plaatsvond speelden Between, The Porcupines en No Licence, het jaar daarna Between en Headline. Beide keren was er een volle zaal. Dit jaar wilde bedenker Hans Laduc (gitarist van The Change en ex- bandlid van Between) wederom een Heilooër Slag organiseren. Samen met Henk-Jan van der Horst (drummer van The Change en vroeger van The Porcupraes) bedacht hij het plan om Heilooër muzikanten, al dan niet spe lend in een vaste band, op te laten tre den voor het publiek uit Heiloo en omgeving. Dit kan gebeuren als solo artiest of met begeleiding van The Change. Tweede onderdeel van het plan was het gehele optreden op te nemen. Wanneer de opnamen geslaagd zijn, zal er een cd van gemaakt worden. Iedere muzikant die, heeft meegespeeld zal een gratis exemplaar ontvangen. Enthousiast Volgens Hans was dit sneller bedacht dan gerealiseerd. Het bleek al snel dat een dergelijk project alleen uitvoerbaar is met een goed team dat in korte tijd veel weet te bereiken. Nu is HeilÖo op muzikaal gebied altijd al actief geweest: vroeger was er Bukpop, met wereldbe kende sterren, tegenwoordig is er het Het grootste deel van de artiesten die op 2 maart zullen optreden in Buk Buk. grootste gratis toegankelijke popfesti val van Noord-Holland, Ypestock. Marcel Keet, één van de belangrijkste organisatoren van het festival hoorde van de plannen voor de Heilooër Slag en bood samen met medewerker/regel neef Paul van Langen zijn medewer king aan. Ook de Stichting Festival Heiloo bleek het plan een warm hart toe te dragen en zegde financiële ondersteuning toe. Al spoedig werd duidelijk dat ook muziekmakend Heiloo enthousiast was. Alleen de grote zaal zou niet vol doende zijn om het hele programma i te werken dat in korte tijd ontston Ook de medewerking van Buk Buk en de vrijwilliger bleek geen probleem: die waren direct zo enthousiast dat er een Buk Buk-medewerkersband werd opgericht. In het café treden de bestaande bands op en in de zaal zullen de artiesten te zien zijn die worden begeleid door The Change. Een bijzon der optreden wordt .verwacht van de jongste band van Heiloo: de spelers zijn gemiddeld negen jaar! Deze spectaculaire avond begint om 20.15 uur. Dankzij de medewerking van sponsors is de entreeprijs zeer laag; tot 21.00 uur is de entree zelfs gratis. Voor een uitgebreid overzicht van het programma kunt u verder lezen op pa gina 6. HEILOO - Op zaterdag 24 februari van 9.00 tot 12.00 uur is er weer de bekende tweedehands boekenmarkt in 't Trefpunt aan de Westerweg 294 in Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Heeft u nog boeken en grammofooh- platen die u kwijt wilt, dan .heeft het ouderenwerk er een goede bestemming voor. Bel even, dan halen wij de boeken bij u op: tel. 5331297, maar brengen mag ook, op bovenstaand adres. HEILOO - Hoewel in kerkdiensten het gesproken woord veelal een belangrij ke plaats inneemt, zijn er ook dienstén waar het gesproken woord een minima le plaats verkrijgt. Zo'n byzondere dienst vindt plaats op zondag 25 febru ari om 19.00 uur in de Witte Kerk van Heiloo in de vorm van een 'evensong'. Dat is een grotendeels gezongen litur gie volgens Anglicaanse traditie. In deze dienst worden door het Collegium Vocale Heiloo onder leiding van Gerard Leegwater werken uitgevoerd van onder andere Vaughan Williams, Richard Lloyd en John Sanders. Solistische medewerking verlenen Margot Endel en Gerard Rooker. Voorganger is Floor J van der Wind. Belangstellenden zijn van harte wel kom. HEILOO - Woensdag 28 februari vindt in theater De Beun een voorlichtings avond plaats over beveiliging van bedrijventerreinen en winkellokaties in de gemeenten Heiloo en Limmen. Diverse instanties zullen informatie verstrekken. Het programma vangt aan om 20.00 uur en wordt om '22.00 uur afgesloten. Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. De kinderen namen de honkbaltraining serieus: geconcentreerd werd getracht de bal zo ver mogelijk te slaan. HEILOO - Twee wedstrijden voor het einde van de zaalcompetitie zijn de dames van Foresters kampioen gewor den. In een bomvolle Enterij in Limmen lieten de dames er geen twijfel over bestaan wie de terechte kampioen was. De basis was natuurlijk al eerder gelegd. De gehele competitie heeft dit team geheerst in de eerste klasse. Het team dat vooral een sterk collectief is, heeft samen met de ambitieuze trainer John Zeeuw terecht de promotie naar de derde klasse regio afgedwongen. Leuke bijkomstigheid is dat het groot ste gedeelte van de meiden al sinds hun HEILOO - Vorige week woensdag werd door honk- en softbalvereniging Double Stars Heiloo voor het eerst een groots opgezette honkbalshow georga niseerd. In sporthal Het Vennewater waren alle peanut- en pupillenleden aanwezig om met een onderling toer nooi het seizoen 1996 te openen. Daarnaastkwamen nog vijftig kinde ren in de leeftijd van vijf tot acht jaar naar de sporthal om voor het eerst ken nis te maken met deze zomersport. Deze nieuwe kinderen mochten mee doen met een echte peanutbalwedstrijd tussen de New York Yankees en de Atlanta Braves onder leiding van een officiële bondsscheidsrechter. Ze kon den ook kijken naar, en meedoen aan een training van spelers van het eerste honkbalteam. Op deze manier hebben ze de eerste beginselen van het gooien, vangen en slaan geleerd. HEILOO - De welpen en verkenners van de scoutinggroep Victorie zullen zaterdag 24 februari samen met hun leiding het Heilooërbos een schoon maakbeurt geven. De welpen zullen 's ochtends beginnen en de Zeeverken ners gaan er 's middags mee verder. Geen enkel papiertje, blikje of plastic tas zal aan de aandacht, ontsnappen. Door middel van de schoonmaakbeurt willen zij tonen dat het mogelijk is het bos schoner achter te laten dan zij het gevonden hebben. Deze activiteit past goed in het milieu-thema van de Nationale Scouting Dag, die op 30 maart gehouden zal worden. Om vijf uur was het tijd om te gaan eten. In de kantine van Double Stars lagen namelijk 360 -door ouders van de jeugdleden gebakken- pannekoeken te wachten. Dit bleek precies genoeg te zijn voor de tachtig aanwezige kinderen die allemaal nog een plaatsje over had den gehouden voor een ijsje. Met een informatieboekje, een poster en een sti cker gingen de kinderen om ongeveer zes uur weer met de ouders mee naar huis. Gezien het grote succes zal deze honkbalshow voor de Heiloose jeugd volgend jaar waarschijnlijk wel een herhaling krijgen. HEILOO - Op dinsdag 30 januari werd de ledenvergadering van de NCVB afd. Heiloo gehouden. Er werden nieuwe bestuursleden geïn stalleerd. Na het officiële gedeelte kwam. de heer Lont uit Nieuwe Niedorp met zijn droogbloemen de avond een fleurig accent geven. Aan ieder van de leden werd een bundel korenaren en een bosje lavendel uitge reikt om er met de hulp van de heer Lont een boeketje van te maken. De resultaten mochten gezien worden. Op 25 februari komt mevrouw Baltus uit Alkmaar een verslag geven van haar voettocht door Noord-India en het Himajayagebergte. Ze zal aan de hand van dia's de aanwezigen laten genieten van het majesteuze landschap. Gasten zijn hartelijk welkom. De bijeenkomst wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk, Noordergeeststraat 9 en begint om 20.00 uur. HEILOO - Door de gladheid slipte op 13 februari op het Malevoort een auto mobilist en gleed daarbij met zijn autó tegen een boom aan. In Ypestein vond een aanrijding plaats waarbij drie personenauto's waren betrokken. Eén van de automobilisten stond met pech op het Rosendaal. Door de gladheid botste een automobi list tegen deze stilstaande auto aan. Vervolgens werd deze auto geraakt door een derde auto, ook vanwege de gladheid. Op de Ypesteinerlaan slipte een auto mobiliste. Zij botste tegen een ver keersbord aan. Op 16 februari moest een 23-jarige automobiliste op de A9 remmen omdat het verkeer voor haar in een file reed. Zij raakte daarbij in een slip en kwam op de andere weghelft terecht. Een bestuurder van een vrachtauto kon een. aanrijding niet meer voorkomen. De automobiliste brak bij deze aanrijding haar sleutelbeen. De auto raakte ver moedelijke total-loss. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. BOD BERGEN HEILOO HOORN MAKELAAR HEILOO - De uitslagen van 19 febru ari: A-lijn: 1. Fam. v. Diepen 56,7% 2. Mw. Dolmans-Schouten 56,3% B-lijn: 1. Mw. Middelbeek-Bolweg 56,3% 2. Ds. Rootjes-Roozen 55%- C-lijn: 1. Kuiper-Zijp 58,8% 2. Lute-Mw. Wieferink 57.1% D-lijn: 1. Fam. Witting 62.5% 2. Fam. H. Toby 55.7% E-lijn: 1. Ds. Schooten-Visser 56,3% 2/3 Ds. Hardeveld-Post en Ds. Visscher-Bekker 55,4% F-lijn: 1'. Ds. de Jager-Harreveld 61.8% 2. Fam. Boukens 61.1%* HEILOO - MoGoJoKo verzorgt zater dag 24 februari om 19.00 uur een vie ring in de Moeder Godskerk. Het thema van de viering is 'Bomen planten op Mali'. MoGoJoKo bestaat op het moment uit 70 koorleden, maar nog meer nieuwe enthousiaste leden zijn natuurlijk van harte welkom. Wanneer je interesse hebt en tussen de 15 en 30 jaar bent, ga dan eens kijken. Elke vrijdag is er een repetitie van 20.00 tot 22.00 uur in de Moeder Godskerk. jeugd bij de Foresters handballen. Hieruit blijkt wel dat als men eenmaal gegrépen is door deze sport men het heel lang volhoudt. Jammer was dat Foresters dit afgelopen seizoen geen thuiswedstrijden in Het Vennewater konden spelen, hetgeen ten koste ging van de publieke belangstelling. De ver eniging hoopt dat de gemeente dharom op hun aanvraag voor het volgend sei zoen positief zal reageren. Dat handbal niet alleen maar leuk is voor senioren spreekt natuurlijk voor zich. Als je denkt dat lijkt me ook wel iets, kom dan gerust eens meetrainen. Zoekt uw dochter nog een sport, laat haar geheel vrijblijvend eens kennis maken met handbal. Wilt u meer informatie bel dan met I. Vos, 5332223. y//Zl Jos Raadsen van de dierenkliniek overhandigt de kaartjes voor Artis aan prijswinnaar Peter van de Toorn. HEILOO - Eind januari werd een Open Huis gehouden bij dierenkliniek de Kattenberg. Het was er gezellig druk en iedereen ging weer wat wijzer naar huis. Veel kinderen zijn daarna hard aan het werk getogen om de mooiste kleurplaat allertijden te maken, want de hoofdprijs - vier kaartjes naar Artis - wilden ze allemaal wel winnen. De jury heeft er dan ook een harde dobber aan gehad, maar vorige week werd de hoofdprijswinnaar bekend: de 10-jarige Peter van de Toorn uit Ypestein. Hij gaat met de hele familie een dagje genieten in het dierenpark van Amsterdam. Voor alle andere kinderen die hun kleurplaat hadden ingeleverd, zijn er gelukkig ook nog vele mooie prijzen. Voor iedereen die heeft meegedaan ligt op de praktijk aan de Westerweg 125 een prijs(je) klaar, variërend van raam- plakkers en een prikblok tot een aantal mooie boeken. De prijzen kunnen elke middag gedurende de komende week worden opgehaald. Daarna wordt u verzocht om van te voren even te bel len, telefoon 072-5340550). Alle tekeningen zijn nog twee weken in de wachtkamer van de praktijk te bewonderen. HEILOO - Van de Heilooër schrijfster en psychologe Nel Warnars-Kleverlaan is een tweede boek verschenen: 'Mijn lichaam binnenstebuiten; alles wat kin deren van 5 tot 9 jaar over het mense lijk lichaam moeten weten'. Volgens de uitgever vertelt het boek op een over zichtelijke en medisch verantwoorde manier wat kinderen in deze leeftijds groep over het menselijk lichaam moe ten weten. 'Het werd geschreven in een vlotte en gemakkelijk verstaanbare taal, met speciale aandacht voor de ver klaring van moeilijke woorden', ver meld de achterkant. Sinds enige tijd ligt het boek in de winkels. Boekhandel Deutekom aan de Heerenweg in Heiloo heeft er een etalage speciaal voor ingericht. Aan de grote tafel in haar woonkeuken vertelt Nel Warnars dat Uitgeverij Deltas haar vroeg de' tekst voor dit boek te verzorgen, in opdracht van de Belgische Cardiologische Liga. Het uit gangspunt was dat het informatief moest worden voor kinderen vanaf ongeveer 4 jaar. De nadruk moest lig gen op gezondheid. Het aantal pagina's per onderwerp was vastgelegd, het totale aantal pagina's ook. Eigen stijl Nel zag het als een uitdaging om bin nen zo'n vastomlijnde opdracht haar eigen stijl te behouden. Dat is gelukt, vertelt ze. Na veel schrijven, schrappen en herschrijven worden in het boek de belangrijkste onderwerpen op een dui delijke manier belicht. Niet teveel details, maar ook niet te eenvoudig. Bovendien heeft Nel erop gelet dat de gezondheid op een positieve manier benaderd wordt. Nel: „Het is zo mak kelijk om te zeggen wat een kind alle maal niet mag. Ze moeten zoveel laten en als ze dan toch ziek worden, raken ze soms in de war. Dan vragen ze zich af wat ze niet goed gedaan hebben." De uitgeverij vond Nel geschikt voor deze opdracht naar aanleiding van het werk dat ze in de gezondheidszorg ver richt en op basis van haar eerste boek: 'Mam, wordt het ooit nog eens als vroe ger?' Dit is een leidraad voor ouders en verzorgers van kinderen met kanker. Het is inmiddels in de meeste boekhan dels niet meer verkrijgbaar. Er wordt toegewerkt naar een tweede druk; tot die tijd zijn exemplaren van dit boek alleen verkrijgbaar bij de schrijfster zelf. Doe-boek Volgens Nel is 'Mijn lichaam binnen stebuiten' een echt 'doe-boek' gewor den. „Het is een boek om samen met je kind te lezen en te bekijken. Er staan bijvoorbeeld spelletjes in waarbij het kind de werking van het lichaam leert Nel Warnars-Kleverlaan bekijkt tevreden haar nieuwste boek. begrijpen. Het leuke is dat ik veel reac ties krijg van ouders die het boek zelf erg grappig en duidelijk vinden. Je weet wel zo ongeveer hoe je organen wer ken, maar hoe het precies zit..." Ze heeft zelf ook informatie moeten inwinnen om te zorgen dat de uitleg in het boek correct is. Als psychologe heeft ze veel ervaring opgedaan met kinderen, zodat ze een goed beeld heeft van wat zij wel en niet interessant vin den. 'Plasboek' Nel is inmiddels alweer bezig met een ander boek: een kinderverhaal. „Voor mezelf is het een stap verder in het cre atieve proces," vertelt ze. „Het is een manier om je grenzen uit te proberen en zo mogelijk te verleggen. Daar ben ik eigenlijk altijd wel mee bezig. Ik vind het belangrijk dat je op een bepaalde leeftijd terug kan kijken op je leven en dat je tevreden bent. Dat je niet denkt 'had ik er maar meer van gemaakt'.*Ik wil eruit halen wat er in zit," aldus de sympathieke Heiloose. Stralend vertelt ze over de reactie van de vierjarige dochter van een vriendin. Het meisje had blaasproblemen en haar moeder gaf haar op Sinterklaas avond Nel's boek, zodat ze de werking van de blaas beter zou begrijpen. Een paar dagen later kwam Nel de vriendin en haar dochter tegen. Het meisje ver telde enthousiast over het 'plasboek' dat ze had gekregen. „Ik begreep er niets van, tot haar moeder vertelde dat ze het over mijn boek had," lacht Nel. „Het is toch goud, als je zoiets hoort? Zulke reacties stimuleren mij bij het schrijven." 'Mijn lichaam binnenstebuiten' is geïl lustreerd door,J. Verheyen en is - ook in de Franse vertaling - onder andere ver krijgbaar bij Boekhandel Deutekom, voor de prijs van f 19,90.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1