Programma Heilooër Slag Streekradio Excellence: 'Watje oren willen horen!' Nieuwe bevestiging gebitten Voor alle vragen over ouderenzorg Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer PAGINA 6 UITKIJKPOST - 21 FEBRUARI 1996 GRAP-avond met Screaming Orgasm Flashing Heiloo Wijkentoernooi Vervolg informatierubriek Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekenddat zij voornemens zijn op de hieronder vermelde aanvraag om een vergun ning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieu beheer (W.m.) positief te beschikkenonder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu; J.A. de Ridder, Runxputteweg 26, 1851 PM HEILOO, voor het oprichten en in werking hebben van recreatieve paardensport gebouwen gerelateerd aan een dierenart spraktijk, gelegen op het perceel Runxputteweg 26, 1851 PM te Heiloo. De aanvraaghet ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen in het gemeentehuis van Heilooafdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 22 februari 1996 tot en met donderdag 21 maart 1996, iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 uur als mede op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdag avonden van vrijdag 23 februari 1996 tot en met vrijdag 15 maart 1996 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (Milieu) kosteloos een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kost prijs worden verkregen. Na 21 maart 1996 kunnen de stukken tot het einde van de termijn, waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (Milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen vier weken na dagtekening van deze kennis geving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in de brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terihzagelegging een openbare zitting tot gedachtenwisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kun nen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisse len met het bevoegd gezag, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdt ling Bestuursrechtspraak van de Raad van Sate, tenzij wordt aange toond, dat men red ilijkenwijs niet in staat is geweest (tijdig) bei ienkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. Ingezonden Huug Zentveld exposeert in de Hema Beoordelingsavond dres- suurproeven Valentijnsdag voor de Vijfhoek Vervolg van de voorpagina HEILOO - Het programma van de Heilooër Slag op 2 maart in Buk Buk is als volgt: Er wordt om 20.15 uur gestart in het café met He, Me You, de jongste band uit de regio en met Spatzuiver, een nieuwe Nederlandstalige cover feestband. Om 21.30 uur in de grote zaal wordt een openingsnummer gespeeld door The Change, gevolgd door een optre den van Dat Koor. Bij de repetities bleek al dat dit heel bijzonder gaat wor den. Om exact 21.47 uur zal de Mystery Guest het podium bestijgen. Het is de bekendste van Heiloo. Hij komt ech ter alleen wanneer het nog steeds een geheim is, heeft hij gezegd. De kans is groot dat u hem wekelijks ziet! Kom op tijd, want zeker is dat heel Heiloo nieuwsgierig is naar deze man. Daarna is het tijd voor Mr Jaguar (Hans Manshande), Egbert Kristoffer- son (de helft van Holland Holland) en Joan Dirkson, één van Heiloo's veel- zijdigste zangeressen. Dit wordt gevolgd door een optreden van liedjes schrijver en Kinksfan Gert-Paul van der Horst. Om 22.30 uur staat The Intermis- siqnairs Unplugged gepland in het café, mét daarna de Buk Buk-medewerkers- band. Een half uur later verhuist het publiek weer en masse naar de zaal, waar Ron Manshande (Mr CCR) op het podium zal staan met Thomas Sengers. Laatstgenoemde is amper 16 jaar en wordt nu al de Jimi Hendrix van Heiloo genoemd. Hij heeft er bijvoorbeeld geen problemen mee om een solo met zijn tanden te spelen... Fans van Status Quo komen aan hun trekken tijdens het optreden van Uitkijkpostmedewerkers Jos Kraak man (bij veel mensen bekend als Neukteugel) en Guus Op de Weegh. Daarna zal het publiek zich moeten voorbereiden op het spel van zang-, drum- en harmonicawonder Frits Zonderhuis, net als voorgaande solisten begeleid door The Change. Rond middernacht wordt er in het café gestart met een half uur nummers van The Kinks, gespeeld door G.P. and Friends. Daarna in de zaal zal The Change het meezing- en swingtalent van het Heilooër publiek testen, alvo rens over te gaan naar de spetterende finale waarin alle artiesten van deze avond zich nog eens presenteren. De presentatie is in handen van Allard de Graaf en Bianca Mors. Het gehele evenement zal worden vastgelegd op HEILOO - Hé Heilooërs, waar waren jullie afgelopen zaterdag? Niet in Buk Buk tijdens het Skarnaval, dat was dui delijk. You ska-people missed out on a great party! Gelukkig hebben ze in Alkmaar beter begrepen wat goeie ska is en kwam men in drommen binnen 'springen' voor Mark Foggo en Jammah Tammah. Vrijdag 23 februari is er het vervolg op de successtory van de GRAP-avond in december. De avond wordt ingevuld door de hardcoreband Screaming Orgasm. Net als in december de Slick Mechanics neemt' ook Screaming Orgasm een bus met vijftig personen mee uit Amsterdam om een volle bak te garanderen. Screaming Orgasm is, net als de Mechanics, aangesloten bij de GRAP, een stichting die zich tot doel stelt Amsterdamse amateurbands te promoten. Screaming Orgasm speelde de afgelopen tijd op verschillende plaatsen in'de omgeving van Amster dam waar de band hoge ogen gooide bij The Change met links Hans Laduc en tweede van rechts Henk-Jan van der Horstde organisatoren van de Heilooër Slag. (Foto: Ab Baart) De Buk Biik-medewerkersband tijdens de repetitie. tape door de mobiele geluidsstudio G- ex-P uit Amstelveen. Nogmaals, de aanvang is om 20.15 uur en de eerste drie kwartier hoeft er geen toegang betaald te worden. Na 21.00 uur is de prijs f 7,50. HEILOO - Op zaterdag 27 april zal de Heiloose basketballvereniging Flashing Heiloo een wijkentoernooi organise ren. Djt toernooi, waarvqor het idee werd aangedragen dóór één van de Flashing's enthousiaste juniorenleden, Dennis van Gelder, wordt gesponsord door café/bar d'Oud Inn uit Heiloo en zal dit jaar voor de eerste keer worden gehouden. Het toernnooi is bedoeld voor bedrijven, vriendenclubs of men sen die bijvoorbeeld bij elkaar in de straat wonen. De opzet van het toer nooi is beter bekend te raken met de sport die vooral in de Verenigde Staten van Amerika enorm populair is. Ondanks het feit dat basketball in Nederland niet zo populair is als in andere landen, mag Flashing Heiloo toch trots zijn op haar ledenbestand dat momenteel 126 competitiespelende leden telt. Deze zijn verdeeld over zes senioren-teams en zes junioren-teams. Doorgaans wordt bijna elke zaterdag fanatiek competitie gespeeld. Hetzij te gast bij een andere vereniging, danwel in de sporthal aan het Vennewater te Heiloo. Tijdens deze thuiswedstrijden (alsmede tijdens het wijkentoernooi)- zijn de tribunes van de sporthal vrij toe gankelijk voor toeschouwers. Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOflCÜ ZOfJ Op M03t het publiek. Het publiek wordt opge warmd door een band die Screaming Orgasm zelf mee neemt. Deze band wordt nog niet bekend gemaakt, want het mpet een verrassing blijven. De toegang is f 5,00 en de aanvang is om 21.00 uur. Bukend Concert met Black Dolfin Zondag 25 februari is er weer een Bukend-concert. Nieuw regionaal ta lent is altijd van harte welkom in de Buk. Buk, zo ook Black Dolfin. Deze uit Alkmaar, Heiloo en Amsterdam afkomstige formatie speelt op Seattle leest geschoeide rock met de nodige Brit-pop invloeden (met name Oasis). Ook Smashing Pumpkins valt terug te horen bij Black Dolfin, zowel in de covers die gespeeld worden, als in de uitstekende eigen songs. De strakke band van Dustin op drums, Mark op bas en Joost op gitaar is de taart waar op vocalist Koen Dupon zijn heerlijk toefje slagroom spuit. Een nieuwe band is nooit mis om een keer te zien, dus ga zondagmiddag naar de Buk. De aan vang is om 15.00 uur en de toegang is f 5,00. Stront aan de knikker? Nee, aan mijn schoenen! Heiloo is mooi, maar ook schoon?! Gedurende enige weken ben ik vrijwilligster geweest bij de dierenbescherming. Daartoe ging ik iedere dag naar woon complex Het Alternatief om daar bij de vijver voedsel te strooien voor de vogels. Hoe ik ook mijn best deed, hoe ik ook tussen de hondestront trachtte te lave ren, elke keer kwam ik wederom met stront aan mijn schoenen thuis. En weet u wat: daar word ik nu zo strontziek van. Is het dan echt zo moeilijk voor u als hondenbezitter die dit dus doet, de shit van uw hond in de bosjes te deponeren in plaats van uw hond midden op het grasveld te laten poepen? En wist u, er bestaan zelfs schepjes en zakjes, speci aal ontworpen en gefabriceerd voor uw hondenshit! Ruim het op, hartelijk dank! B.M. de Groot Tot slot geeft Flashing Heiloo graag nóg enkele essentiële gegevens aan gaande het wijkentoernooi. De aan vang zal zijn om 16.00 uur en het toer nooi duurt tot 21.00 uur, waarna de prijsuitreiking in de kantine zal plaats vinden. Teams kunnen zich opgeven bij mevrouw P. Steenhóek van hèt secre- atariaat, Holleweg 73 te Heiloo, tele foon 072-5331855, tussen 19.00 en 20.00 uur. Teams dienen uit minimaal 5 en maximaal 10 personen te bestaan en de eigen.bijdrage per team is f 25,00. HEILOO - Na een voorbereiding van ongeveer anderhalfjaar was het in sep tember 1995 zover: de officiële start van Streekradio Excellence. Dit werd meteen goed en vooral groots aange pakt, hetgeen resulteerde in een live uitzending vanaf twee verschillende lokaties. Een niet geringe opgave voor een beginnende omroep. De gehele dag kon men Streekradio Excellence belui steren en bekijken in Winkelhof 't Loo, waarvandaan ook overgeschakeld werd naar de Uitmarkt bij de Openbare Bibliotheek in Heiloo. Toch is zo'n project typerend voor de instelling van de drie initiatiefnemers van Streekradio Excellence. Vanaf het allereerste begin is voor hen kwaliteit het uitgangspunt geweest. Gewapend met vele jaren ervaring op het gebied van radioprogramma's en radiosta tions, opgedaan bij diverse binnen- en buitenlandse omroepen, is er een con cept opgesteld voor Streekradio Excel lence. Er is eerst goed nagedacht over het 'gezicht' of beter het 'geluid' van het radiostation. Dit komt onder ande re tot uiting in het professionele jingle pakket dat ieder weekend weer een belangrijk onderdeel vormt van de her kenbaarheid van Streekradio Excellen ce. Deze gezongen stationsidentifica ties heeft men speciaal uit Amerika, waar dit pakket ook gebruikt wordt door het befaamde KISS FM, over laten komen. Een unicum in de regio. Muziek en informatie Maar óok voor de muziek, de informa- tie en de presentatie is een speciale for mule ontwikkeld, een zogenaamd for mat. Dit betekent dat niet alleen voor ieder uur de muziekmix is vastgelegd, maar ook dat iedere medewerker pre cies weet wat wanneer van hem of haar verwacht wordt. Uitgangspunt hierbij is dat de luisteraar zich door zowel de muziek als door de informatie aange sproken voelt. De muziek is dan ook duidelijk herkenbaar want er worden alleen maar hits gedraaid op Streek radio Excellence. De informatiestroom bestaat uit twee delen: de Excellence Info en het nieuws. Tijdens de infoblok- ken wordt de lichte informatie, zoals concerten, activiteiten en cursussen behandeld. Het nationale en internatio nale nieuws wordt rechtstreeks overge nomen van de NOS en wordt op het halve uur aangevuld door het Streek radio Nieuws met lokale en regionale gebeurtenissen. Dit Streekradio Nieuws wordt door de medewerkers geheel zelf voorbereid, uitgewerkt en ingesproken. Drie medewerkers van Streekradio Excellence in de studio aan de Oosterzijweg. Het enige programma dat van deze for mule afwijkt is de eigen hitlijst. De Loolijst 30 is gebaseerd op de verkoop cijfers van Disc 't Loo. Hierdoor wordt een goed inzicht verkregen in welke muziek wel en welke muziek niet aans laat in Heiloo. Om deze reden vindt het gedrukte exemplaar niet alleen gretig aftrek bij de muziekliefhebbers, maar is de lijst ook een belangrijke leidraad bij de samenstelling van de muziekmix bij Streekradio Excellence. Het feit dat Streekradio Excellence al de nodige aandacht trok voordat men de beschikking had over een etherfre-' quentie (end aarom alleen te horen was op de Heilooër kabel) was een belang rijke ^aanwijzing dat Streekradio Excel lence geen doorsnee radiostation is. Diverse lokale radiostations uit de regio houden deze nieuwkomer dan ook angstvallig in de gaten, want het is gebleken dat de 'luisteraarskoek' nog lang niet verdeeld is. Duidelijk is wel dat Streekradio Excellence inmiddels een grote hap uit deze koek genomen heeft. Kwaliteit Een woordvoerden van Streekradio Excellence: „De meeste lokale radio stations kiezen direct voor een aanpak waarbij er 24 uur per dag en 7 dagen in de week uitgezonden wordt. Na een aantal maanden blijkt dan dat op deze manier geen enkele vorm van kwaliteit geboden kan worden. Het kwaad is dan echter al geschied. Terug kan men dan niet meer, want dat zou immers gezichtsverlies betekenen. Het resul taat is de hele dag dezelfde inhoudslo ze non-stop muziek en programma's gemaakt door mensen wiens enige ver antwoordelijkheid het opvullen van lege uren is. Ons is van tevoren vaak verteld dat minder dan zeven dagen in de week radio maken niet zinvol zou zijn. Maar door de bewuste keuze van kwaliteit boven kwantiteit heeft Streekradio Excellence inmiddels een trouwe en gestaag groeiende aanhang en is het tegendeel bewezen. En dat in een periodevan nog geen half jaar." Tot nu toe is het hele projekt uit eigen middelen, dus zonder enige vorm van subsidie, gefinancierd. Streekradio Excellence is nu in onderhandeling met diverse bedrijven uit de regio om meer financiële armslag te krijgen. Het is namelijk de bedoeling dat Streekradio Excellence de komende drie jaar uit groeit tot een informatief en zelfstandig radiostation dat 24 uur per dag en 7 dagen in de week kan voldoen aan dezelfde hoge kwaliteitseisen. Kenmerkend voor de bezetenheid van de initiatiefnemers van Streekradio Excellence is dat men ondanks alle positieve reacties en berichten van de luisteraars toch nog niet helemaal tevreden is over het huidige resultaat. 'Heiloo heeft altijd een rijke radio-tra- ditie gehad en die willen wij graag voortzetten,' aldus de initiatiefnemers. Streekradio Excellence is overal te beluisteren op FM 106.3. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neergezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 5335314. Ophalen: 072-5117891. Vaste verkooptijden: maandag en woensdag van 10.00-12.30 uur en 13.30-15.00 uur, Victoriepark 2 in Alkmaar. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stations weg 105 te Heiloo, maandag 13.30 - 17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag van 10.00 - 16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Vanaf 10 februari in de ontmoetings ruimte cartoons van Wim H. Hooger- dijk. Te bezichtigen zaterdag van 13.00 tot 22.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Vrij entree. Wijk vereniging Plan Oost Donderdag van 20.00 tot 21.30 uur: Franse le$. Maandag 20.00 uur: darten, entree gra tis. Dinsdag: zangkoor, van 18.45 tot 19.45 uur voor kinderen uit groep 4, 5 en 6| van 19.15 tot 20.15 uur voor groep 7 en 8. Kosten f 1,00. Woensdag om 10.00 uur: naailes, kosten f 6,50, niet-leden f 7,50. Van 19.45 tot 23.00 uur competitiebridge van Bridge club Oosterpark. Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstellingen in Zorgcentrum De Loet: Fijne handwerken. In Zorgcen trum Overkerck: Thee. Federatieve Vrouwenraad Donderdag 29 februari: vanaf 14.30 uur bijeenkomst (ook voor niet-leden); mevrpuw van der Stroom, burgemees ter van Schermer, doet verslag van haar bevindingen tijdens de wereldvrouwen conferentie in Bejing. Gereformeerde Kerk, Noordergeeststraat, Heiloo. Galerie Nu Tot en met 3 maart: expositie kleuret sen van Marjan Lambeck en houtobjec ten van Michel Thissen. Donderdag tot en met zondag 13.00 tot 17.00 uur. Galerie Nu, N. van de Veenstraat 48, Castricum. Ook Michel Thissen expo seert zijn houtobiecten. Stedelijk Museum Alkmaar 'Tot en met 14 april: Duizend-en-1 brie ven, literatuur en beeldende kunst voor kinderen. Vanaf 17 februari: aanwin sten 1980-1995, hedendaagse kunst. OPeningstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zóndag 13.00-17.00 uur. Stedelijks Museum Alkmaar, Doelenstraat 5, Alkmaar, tel. 5110737. HEILOO - Met Huug Zentveld levert het Egmonds schildersgenootschap Hallem voor de tweede keer een expo sant voor de inmiddels bekende lunch roomexposities van de Hema in 't Loo te Heiloo. In de jaren 70 genoot Zentveld vooral bekendheid vanwege zijn surrealistische schilderijen, doch deze stijl heeft hij reeds lang verlaten. Als groot liefhebber van impressionis me, de Haagse en de Bergense school is zijn stijl getransformeerd naar een geheel eigen manier van schilderen; een wat grove penseelstreek met een totaal eigen palet met instandhouding van het figuratieve. Als beeldhouwer heeft hij enkele beelden vervaardigd voor de Egmondse woningbouwvereni ging Sint Jozef, welke te zien zijn in Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef. Huug Zentveld is sinds de oprichting lid van Hallem. De expositie duurt tot eind maart en is te bezichti gen tijdens winkeluren. HEILOO - In samenwerking met de Hippissche club Egmond en dressuurs- tal De Passage organiseert de Landelijke rij vereniging Heiloo e.o. op zaterdag 24 februari een beoordelings avond. Enkele dressuurruiters zullen proeven van verschillend niveau rijden. Leden van de verenigingen zullen in groepjes van twee onder leiding van de heer H. Smit (dressuur-jurylid alle rubrieken) de proeven beoordelen. De gereden dressuurproeven zullen op video worden opgenomen. De beoordelingen van de groepjes zul len in het openbaar door de heer Smit aan de hand van de videobeelden wor den besproken. Deze beoordeling door dressuurruiters heeft tot doel de moeilijkheden en het rijkundig inzicht te vergroten en begrip te kweken voor de beoordelingstaak van de juryleden. Als sluitstuk van deze avond worden videofilms vertoond van dressuurproe ven gereden door enkele bekende rui ters. De avond wordt gehouden in de mane ge van dressuurstal De Passage, Herenweg 37, in Egmond-Binnen en begint om 20.00 uur. HEILOO - De afgelopen jaren is er veel veranderd op het gebied van kunstgebitten. Ten eerste zijn er nieuwe materialen ontwikkeld die meehelpen de tandprothese een natuurlijk uiterlijk te geven. Variatie in kleur en vorm van de tanden maakt het mogelijk het kunstgebit zo te vervaardigen dat het bijna niet van een echt gebit te onder scheiden is. Ten tweede hebben nieuwe technieken ervoor gezorgd dat het draaggemak en de pasvorm van het gebit zijn verbeterd. Als het gaat om draaggemak hebben de implantaatsystemen, waarbij het gebit met schroeven aan de kaak wordt bevestigd, voor een kleine revolutie gezorgd. Een groot nadeel is echter dat zij vrij prijzig zijn en niet op iedere kaak te bevestigen. Dokter Vizethum, een vooraanstaand onderzoeker in de implantologie, drukte dit ooit kernach tig uit: 'Ofwel hebbqn we een perfect bot voor implantatie, maar geen geld, ofwel geld, maar geen geschikte kaak.' Voor, deze mensen is er nu een oplos sing: de Affix tandprothese stabilisator. Jan Jansen, tandprotheticus te Heiloo: 'De Affix stabilisator bestaat uit een scharniersysteem tussen het onder- en het bovengebit. Door middel van een veertje wordt de prothese zowel boven als onder tegen dq kaak aan gedrukt en De heren AdmiraalMuis en De Weerd overhandigen de cheque aan mevrouw Vos. op de plaats gehouden, zonder dat de kunstgebitbezitter deze druk voelt. Het veertje garandeert het comfort voor de patiënt; de prothese blijft steeds in de beginpositie, waardoor onzekerheid bij het bijten en praten verdwijnt. Het gebit kan niet meer schuiven tijdens het eten of praten, en lachen kan ook weer zonder angst dat het gebit losschiet. Een groot voordeel van dit systeem is dat het ook op bestaande tandprothe sen kan worden bevestigd.' Voor verdere informatie over dit sys teem, of voor het beantwoorden van andere vragen is tandprotheticus Jan Jansen gaarne bereid u te woord te staan. De praktijk bevindt zich aan de Heerenweg 27 te Heiloo en het tele foonnummer is 072-5337119. HEILOO - Op 14 februari was het voor de kinderen van de Vijfhoek een echte Valentijnsdag. Op die dag werd hen namelijk door de directie van het con- tainerbedrijf G.R Groot een bedrag van f 5000,00 aangeboden, dat besteed mag worden aan materialen voor de kinde ren van de Vijfiioek. De Vijfhoek is een orthopedagogisch dagcentrum in Heiloo. Het wordt dage lijks bezocht door 40 kinderen die een verstandelijke handicap hebben. Een aantal van deze kinderen is in meer of mindere mate ook meervoudig gehan dicapt, wat wil zeggen dat zij naast hun verstandelijke handicap ook lichamelij ke handicaps hebben. De kinderen die de Vijfhoek bezoeken hebben de leef tijd van 2 tot 18 jaar. Binnen de Vijfhoek worden de kinderen gestimu leerd tot een zo normaal mogelijke ont wikkeling, rekening houdend met hun mogelijkheden en beperkingen. Dit betekent het leren zichzelf aan te kle den, zelf te eten, maar ook het leren van communiceren met elkaar. Dit laatste is voor veel kinderen binnen de Vijfhoek namelijk een groot probleem. Ze kunnen bijvoorbeeld niet praten of begrijpen onvoldoende wat er tegen hun gezegd wordt. De medewerkers sters van de Vijfhoek proberen daarom om desnoods met behulp van allerlei communicatiemiddelen zoals gebaren taal of foto's met de kinderen te 'pra ten'. Verder wordt er voor de kinderen, die dat nodig hebben naast het gewone dagprogramma, een breed scala van therapieën aangeboden, zoals fysiothe rapie en logopedie, zodat ook op die specifieke gebieden de kinderen zich optimaal kunnen ontwikkelen. De Heilooër firma G.R Groot heeft naar aanleiding van de opening van hun nieuwe bedrijfspand in november 1995 besloten hun zakenrelaties te vra gen en in plaats van cadeau's een finam ciële bijdrage te leveren voor een goed doel. Dat goede doel is de Vijfhoek geworden. Het bedrag van f 5000,00 werd door de heren Admiraal, de Weerd en Muis aangeboden aan het hoofd van de Vijfhoek, mevrouw Vos. Het bedrag zal in ieder geval besteed worden voor de aanschaf van een hand zame videocamera, waarmee de mede werksters van de Vijfhoek de ontwik kelingen van de kinderen vast kunnen leggen, maar waarmee ze ook de ouders kunnen laten zien wat hun kind binnen het dagelijks leven van de Vijfhoek beleeft.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6