De Algemene Weduwen- en Wezenwet verdwijnt n BOSCH Centerdisc CD-krant prijsuitreiking Heiloo helpt Rode Kruis helpen Voor alle vragen over ouderenzorg ASSURANTIËN SIS Afsluiting Stationsweg UITKIJKPOST - 28 FEBRUARI 1996 Vervolg informatierubriek In de week van 4 t/m 8 maart a.s. start de her inrichting van de Stationsweg tussen de Kennemerstraatweg en de Heerenweg, inclu sief de aanleg van de rotonde op het kruis punt Stationsweg/Heerenweg/Zeeweg. De werkzaamheden nemen naar verwachting ca. 13 weken in beslag, één en ander is ech ter wel afhankelijk van het weer. De werkzaamheden worden in fases uitge voerd, zodat de Stationsweg niet in zijn geheel gelijktijdig opgebroken is. Gestart wordt met het gedeelte tussen de Kennemerstraatweg en de Breedelaan, daar na het gedeelte Breedelaan tot aan super markt de Boer en tot slot de rotonde op het kruispunt Stationsweg/Heerenweg/Zeeweg. Gedurende de totale duur van de werkzaam heden is de Stationsweg voor het doorgaan de autoverkeer afgesloten, terwijl de bereik baarheid van woningen, winkels en bedrij ven voor auto's pas onmogelijk wordt op het moment, dat er op desbetreffende lokatie wordt gewerkt. De voetpaden, die eveneens herbestraat wor den, zullen zo kort mogelijk opgebroken wor den, zodat woningen, winkels en bedrijven bereikbaar blijven voor voetgangers, fietsers en hulpverlenende diensten. In verband met de afsluiting voor het door gaande verkeer worden er met behulp van borden omleidingsroute's aangegeven. Heeft u verder nog vragen of opmerkingen, dan kunt u contact opnemen met de heer B. de Groot, telefoon 072 - 533 40 08, of de heer P. Aalders, telefoon 072 - 531 32 06, van de afdeling Civiel en Reiniging. Minder afval... Wel beter, toch huishoudelijk chemisch afval Soms zijn de zaken een beetje ingewikkeld. Een gewone gloeilamp is tijdens zijn leven een voorwerp dat onnodig veel energie vreet. Maar als het laatste licht is gedoofd, is het betrekkelijk onschuldig afval. Maar neem nou de spaarlamp, voor ons milieu een forse aan winst. Die gebruikt veel minder energie en leeft veel langer. Na dat lange leven echter, hoort die spaarlamp bij het huishoudelijk chemisch afval. Dat soort schijnbare tegen strijdigheden doet zich wel vaker voor. Oplaadbare batterijen bijvoorbeeld, vele malen beter voor het milieu, maar als afval schadelijker. En "high solid" verf en waterge dragen verf die de voorkeur verdienen dank zij minder oplosmiddelen, zijn in de afvalfase nog altijd huishoudelijk chemisch afval. Dat hoeft overigens allemaal geen probleem te zijn als we die spullen gescheiden houden en bij het huishoudelijk chemisch afval inleveren. En dankzij het teken voor chemisch afval op produkten is het nu een stuk makkelijker om huishoudelijk chemisch afval te herkennen. En vervolgens apart te houden. Dan blijft ook voor spaarlampen, oplaadbare batterijen en verf op waterbasis gelden: van de wieg tot het graf gerekend zijn ze veel beter voor ons milieu. Heeft u misschien nog vragen over chemisch afval, dan kunt u hiervoor terecht bij de afde ling VROM, Milieu van het gemeentehuis. De openings tijden zijn bussen 08.00 en 12.30 uur. Hier kunt u de gratis folder Klein Chemisch Afval in het huishouden krijgen. Ook kunt u telefo nisch informatie krijgen bij de heer J. Rijnbeek, tel. 072 - 531 32 03. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. jjj -'<54 Telefoon: 5 338 704. tw—»J Bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen; Rector Frederiklaan 9 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 415 -bouwen agrarische loods. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 29 februari 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen geopend tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Unesco Centrum Nederland voor de periode van 3 tot en met 9 maart. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. AGENDA VOOR RAADSVERGADERING D.D. 4 MAART 1996 1. a.Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie lijst en volgorde van spre kers over van een unaniem positief commis sie-advies voorziene akkoord- stukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling beknopt verslag raadsverga dering d.d. 5 februari 1996 4. Ingekomen stukken Bespreekstukken 5. Vaststelling voorbereidingsbesluit in ver band met uitbreiding Golden Tulip Hotel, Kennemerstraatweg 425 6. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van voorbereidingswerkzaam-heden en aan leg parkeerterrein achter gemeentehuis 7. Beschikbaarstelling voorbereidingskrediet ten behoeve van ontwikkeling bedrijventer rein Boekelermeer 8. Beschikbaarstelling voorbereidingskrediet ten behoeve van offerte en plan van aanpak inzake exploitatie woonwagenpark in Ypestein 9. Beschikbaarstelling investeringskrediet ten behoeve van het plaatsen van een aantal plakvoorzieningen in de vorm van driehoeks zuilen op voet en het plaatsen van een aantal tijdelijke reclameborden in de vorm van sand- wichborden met stalen frame Akkoordstukken 10. Vaststel ling voorlopig reglement onderne mingsraad en reglement onderdeelcommis sie vrijwillige brandweer 11 .Vaststelling jaarverslag 1994 Besluit uit voering gemeentelijke milieutaken (Bugm) 12.Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van werkzaamheden ter vervanging/vernieu wing van diverse stukken riolering in het kader van het gemeentelijk rioleringsplan (GRP) 13.Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van reconstructie fietspad aan noordzijde van Kanaalweg tussen viaduct over Rijksweg A9 en Boekelermeerweg 14.Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van de aanleg van 17 extra openbare par keerplaatsen tussen de Vinkenbaan en de achterzijde van de Kerkelaan 15.Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van verstrekking Derde Wereld koffie binnen het gemeentelijk bedrijf 16. Begrotingswijzigingen Voorrondes Big Buk Buk Band Battle Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringen sparen en pensioenen Heerenweg 234A 1851 KZ Heiloo Workshop passe-partout snijden SeenWeBkZtmd erGeenWeekZo nderieettWeek Tendenz Broodjes van Vermeer Gevonden voorwerpen Tentoonstelling verlengd Autoradio's gestolen Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOflCIl S Z0f§ Op M33t HEILOO - Op 1 juli 1996 gaat de Algemene Nabestaandenwet in. In deze nieuwe wet zijn de uitkeringen voor nabestaanden geregeld. De nieu we wet gaat de Algemene Weduwen- en Wezenwet (AWW) vervangen. Deze AWW bestaat al sinds 1959 en is door de jaren heen nauwelijks veranderd. In die tijd was het niet gebruikelijk dat vrouwen een eigen inkomen hadden en al helemaal niet als ze kinderen hadden om voor te zorgen. Ook waren er toen nog niet de aanvullende pensioenvoor zieningen zoals wij die nu kennen. Na het overlijden van de kostwinner was het dan ook niet ongewoon dat een weduwe met haar kinderen rond moest zien te komen van alleen de AWW-uit kering. In de jaren zeventig en tachtig is er maatschappelijk veel veranderd. Steeds meer vrouwen gingen buitenshuis wer ken en kregen een eigen inkomen. Een nabestaandenuitkering van de over heid was daarom in veel minder geval len echt noodzakelijk. In 1988 werd door de rechter bepaald dat volgens de wet weduwen en weduwnaars gelijk behandeld moesten worden. Veel weduwnaars, die meestal kostwinnaar waren, konden heel goed in hun eigen onderhoud voorzien. Ondanks dat kre gen ze recht op een uitkering. Ook werd ervoor gepleit ongehuwd samen wonenden dezelfde rechten te geven als gehuwden. Gevolg van dit alles was dat steeds vaker stemmen opgingen om de wet te wijzigen. Het resultaat daar van is de Algemene Nabestaandenwet. Wie krijgt een uitkering? De nieuwe ANW is een stuk magerder dan de oude wet. Vroeger kreeg iedere weduwe (en later ook weduwnaar) die kinderen verzorgde of ouder was dan veertig jaar een uitkering. Vanaf 1 juli komen veel minder mensen daarvoor in aanmerking. Wanneer duidelijk blijkt dat iemand geheel of gedeeltelijk voor het eigen onderhoud kan zorgen, dan krijgt hij of zij geen uitkering of maar een deel. Nabestaanden die vóór 1 januari 1950 zijn geboren of voor meer dan 45 pro cent arbeidsongeschikt zijn, komen in aanmerking voor een uitkering. Wie na die datum is geboren en kinderen onder de 18 jaar verzorgt ook. Die uit kering vervalt dan echter op de acht tiende verjaardag van het jongste kind. In alle gevallen stopt de ANW-uitke- ring als de nabestaande 65 jaar wordt. We spreken uitdrukkelijk van nabe staanden, omdat in tegenstelling tot vroeger volgens de nieuwe wet ook ongehuwd samenwonenden recht heb ben op een uitkering als hun partner komt te overlijden. Inkomenstoets Bij de oude AWW speelde het feit of iemand wel of geen inkomen had geen enkele rol bij het krijgen van de uitke ring. Bij de nieuwe ANW is dat wèl het geval. Als de nabestaande inkomen heeft uit arbeid of een uitkering, zoals bijvoorbeeld een arbeidsongeschikt heids- of een werkloosheidsuitkering, dan wordt dat van de uitkering afge trokken. Een stukje van het inkomen uit arbeid wordt daarvan vrijgesteld: tot f 12,00 bruto per maand. Deze vrijstel ling geldt niet voor uitkeringen. Een hoger inkomen wordt op de uitkering gekort. Wie per maand een bruto-inko- men heeft van f 3863,00 of hoger, krijgt geen uitkering ook al vpldoet hij of zij wel aan de voorwaarden. Veel mensen zijn er bij het treffen van nabestaanden voorzieningen vah uitge gaan dat de AWW-uitkering daarvoor de basis is. Nu een veel kleinere groep in aanmerking komt voor een uitkering of een deel daarvan, of maar voor een beperkte duur, zullen veel nabestaan den te maken krijgen met een zoge naamd 'ANW-gat'. In het ongunstigste geval kan dat oplopen tot f 24.000,00 per jaar en dat zal voor veel achterblij vers de bijstand betekenen. Er bestaan mogelijkheden om het 'ANW-gat' via de werkgever te (laten) repareren. Levensverzekeraars bieden die mogelijkheid aan, gekoppeld aan collectieve pensioenvoorzieningen die bedrijven al hebben. Praat daar op korte termijn eens over met de afdeling personeelszaken of de ondernemings raad van het bedrijf waar u werkt. Overigens geldt die aanbieding van Verzekeraars tot 1 juli 1996, dus dring erop aan dat snel informatie wordt gevraagd aan de levensverzekeraar waar de collectieve pensioenregeling is afgesloten. Ook bedrijven die zijn aan gesloten bij een, bedrijfs- of onderne mingspensioenfonds kunnen hun per soneel hiervoor collectief bij een levensverzekeraar aanmelden. Bent u niet in loondienst dan is het goed om met uw verzekeringsadviseur of verze keringsmaatschappij te overleggen wat voor uw situatie de beste oplossing is. U kunt voor meer informatie contact opnemen met Bosch Assurantiën, tele foon 072-5335285. HEILOO - Vrijdag 1 maart gaat de Buk Buk van start met de voorrondes van de provinciale popprijs, Noordhol lands Glorie. Onder de naam Big Buk Buk Band Battle krijgt beginnend talent uit de regio kans om haar muzi kale kunnen ten gehore te brengen. De winnaar van vijf maal B gaat automa tisch door naar de finale van Noordhol lands Glorie in poptempel 't Patronaat te Haarlem. Als klapper op de vuurpijl mag vervolgens de band die wint in Haarlem door naar - hou je vast - de finale van de Grote Prijs van Neder land. Hiermee is dus het 5XB festival een voorronde geworden van de Grote Prijs. Een goede reden dus om eens een kijkje te gaan nemen tijdens de voor rondes op 1,9 en 16 maart, of de finale op 6 april. De bands die meedoen zijn onder andere, en onder voorbehoud; op 1 maart: P. Butter (grunge-rock),. Daicy Belle (blues-rock), Tiny and the Burnettes (new waVe-rock), Zilch (rock), Pitful (punkmetal), I. Sabir (hard rock) en More unfriendly people in my backyard (industrial); op 9 maart: Framed (grunge-rock), Jampod (blues- rock), Soutpaw (rock), Drabber (ned. rock), C.O.T. (hardcore-punk), Nuctur- nal Silence (death metal) en Twiggy (accoustigrunge); op 16 maart: Perfect Punch (grunge-rock), Move*Gaga (funkjazz), Rebellion (rock), The Son ny Cheba's (alternatieve pop), Mr. Potatohead (punk) en Sickening Sadness (pretpunk-rap). De aanvang van dit spektakel is 20.30 uur en de toe gang is f 5,00. Iedere donderdag adviesavond van 19.00 tot 21.00 uur. E rechtsbijstand-pesioenen Lid v.a.k. HEILOO - Velen in Heiloo dragen het Rode Kruis een warm hart toe. De plaatselijke afdeling telt meer dan 1300 leden en daarnaast zijn er nog honder den donateurs. Velen van beide steunen het Rode Kruis zelfs tweemaal per jaar met een gulle gift. De afdeling is allen daarvoor veel dank verschuldigd. In 1995 bedroeg de opbrengst van contri butie-inkomsten en collectes tezamen meer dan f 50.000,00! In de afgelopen twee maanden zijn ook weer vele dui zenden gulden bijeengebracht om allen die dat nodig hebben, in Nederland en daarbuiten, te helpen. Dit jaar bijvoorbeeld komt de 'Henri Dunant 3' in de vaart waardoor vele chronisch zieken en gehandicapten een onvergetelijke vakantieweek kan wor den geboden. Naast dit schip beschikt het Rode Kruis ook nog over twee spe ciale vakantiehuizen, Valkenburg en IJsselvliedt. In 1995 hebben ook ver scheidene inwoners van ons dorp op deze manier een week vakantie kunnen genieten. Deze activiteiten timmeren minderen aan de weg dan het interna tionale werk van het Rode Kruis, waar op steeds vaker een beroep wordt gedaan. Soms moeten andere hulporga nisaties het - helaas - om allerlei rede nen laten afweten. Het Rode Kruis, dat zich altijd - soms met grote moeite - onpartijdig en neutraal opstelt in het belang van menslievendheid, kan dan meestal nog wel met succes aan de gang. De Afdeling Heiloo houdt op 23 april haar jaarvergadering in het gebouw aan het Slimpad 16c. Om 20.00 uur worden daar alle belangstellende leden verwacht. Tijdens die vergadering legt het bestuur van de afdeling rekening en verantwoording af en vraagt advies aan de lezen over de keuze van Rode Kruis-projecten in Nederland en daar buiten die door de Afdeling speciaal financieel zullen worden gesteund. Tevens zal afscheid worden genomen van de huidige secretaris, de heer J.H. Brinkhorst, die vele jaren, ook als waarnemend voorzitter, zijn beste krachten aan de afdeling heeft gege ven. Hij wordt als secretaris opgevolgd door de heer J.A.A. Snel. Een andere vacature in het bestuur ontstaat in mei, wanneer de ledenadmi nistrateur stopt met zijn werkzaamhe den wegens het aanvaarden van een andere vrijwilligersfunctie. Indien u één a anderhalf uur per week aan vrij willigerswerk kunt en wilt besteden en wel eens eenvoudig administratief werk hebt gedaan is dit vast iets voor u. Het bezit van een computer is handig, maar niet beslist noodzakelijk. Wilt u informatie? De huidige ledenadmini strateur, de heer H. de Boer geeft gaar ne vrijblijvende inlichtingen. Zijn tele foonnummer is 072 - 5337746. HEILOO - De afgelopen weken heeft Inzet Lijstenmakerij een aantal works hops 'Passe-partout snijden' georgani seerd, waarvoor zoveel belangstelling was dat besloten is deze workshops voorlopig voor te zetten. Deze works hop, die één avond v&n 19.00 tot 22.00 uur duurt, leert men de beginselen van het passepartoutsnijden. Het is zowel geschikt voor wie ermee wil beginnen als voor degene, die de fijne kneepjes wil leren om tot een perfect passe-par tout te komen. Deelnemers krijgen de beschikking over een passe-partoutsnijder, de beno digde andere gereedschappen en mate rialen. U hoeft dus niets mee te nemen. Wèl kunt u een werkstuk meebrengen van maximaal het formaat 30 x 40 cm., waarvoor tijdens de workshop onder vakkundige begeleiding een enkel- of dubbel passe-partout gemaakt kan worden. Natuurlijk komt de theorie ook aan de orde, over conserverend inlijsten, zuurvrij materiaalgebruik en de estetische kanten van het passe-par tout. Het is raadzaam zich snel in te schrijven. Een deelnameformulier kunt u bij Inzet afhalen. Kosten: f 30,00 per persoon. Lees het elhe uieeh in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. HEILOO - Op verzoek van velen vindt de Tendenz-club met ingang van 1 maart niet meer op de donderdag maar op de vrijdagmiddag plaats. Er is dus nu wekelijks Tendenz-club op dinsdag-, vrijdag- en zondagmiddag van 14.30 tot 17.00 uur. De toegang en koffie en thee zijn gratis. Komende vrijdag wordt de vakantie ingeluid met een swingende Dance- party. Woensdag 6 maart wordt er een speciale Muziekbingo gehouden, waar bij je je kennis van de hits kunt testen. De aanvang is om 20.00 uur, de entree één piek. Voor vrijdag 8 maart staat er een videofilm voor de leeftijd van 12 tot 16 jaar op het programma. Het begint om 20.00 uur, ook hiervoor is de toegang f 1,00. De rest van de week wordt gevuld met de voorbereiding van deelname aan de Kunstbende. Hiervoor kun je je niet meer opgeven. HEILOO - Echte Bakker Hemmer bakt ter gelegenheid van de belangrijke Vermeer-tentoonstelling in het Haagse Mauritshuis een speciaal broodje: Het Broodje van Vermeer. Het is verkrijg baar sinds de opening van de tentoon stelling op 27 februari. Het Broodje van Vermeer is gebaseerd op de broden die te zien zijn op het bekende schilderij 'Het Melkmeisje'. Het is een heerlijk ambachtelijk gebak ken brood, gemaakt van ondermeer roggemeel en getoast moutmeel. Deze ingrediënten geven het ronde 400 grams brood een speciale smaak. Het Broodje van Vermeer heeft een bijzon dere vorm, die verkregen wordt door dat de deegbol voor het bakken wordt ingesneden. Vermeer en zijn bakker Toen Johannes Vermeer in 1675 stierf, liet hij een schuld na bij zijn bakker van f 617,30. Een fors bedrag, zeker in die tijd. De weduwe gaf drie schilderijen aan de bakker in onderpand. Bij bak ker Hemmer is een speciale Vermeer krant met nog meer bijzonderheden over de schilder Johannes Vermeer, de tentoonstelling in tffet Mauritshuis in Den Haag en het Vermeerbrood ver krijgbaar. HEILOO - Gevonden voorwerpen van 19 tot en met 25 februari: diverse sleu tels, armbandje met inscriptie, dames- bril meerkleurig, herenhorloge, siervelg auto, herenhorloge, tas met spórtkle- ding en schoenen. In deze periode werden drie fietsen ontvreemd. HEILOO - De overzichtstentoonstel ling van het werk van Iwan J.A. de Groot in het gemeentehuis van Heiloo is verlengd tot en met 7 maart. Deze schilder geeft in zijn werk duidelijk blijk van een andere kijk op landschap pen, dorpsgezichten en stillevens. Vooral qua kleur wijken de schilderijen af van wat men gewend is, maar juist daardoor zijn ze vaak warm, vrolijk en zelfs uitbundig. De tentoonstelling van keramiek en beelden van Ellen van der Dussen is nog tot en met 29 februari te zien. Vanaf 1 maart exposeert zij in het Medisch Centrum Alkmaar. HEILOO - De afgelopen week zijn er weer diverse meldingen gedaan van diefstal van autoradio's. Op de Heerenweg in het Heilooër bos werd een personenauto opengebroken, net als op de oprit van een woning aan de Holleweg. Uit beide auto's werd de radio gestolen. Ook op de Rector Frederiklaan werd een personenauto opengebroken. Een ruitje werd ingeslagen waarna de radio cassetterecorder werd ontvreemd. In dezelfde straat werd nog een poging gedaan, maar uit die auto werd niets vermist, er was alleen schade. Eveneens door middel van het inslaan van een ruitje werd op de Westerweg een radio ontvreemd uit een geparkeerd staande auto.- Een gelukkige prijswinnares neemt de tickets in ontvangst van Atie Sinnige. HEILOO - Al zes jaar geeft Centerdisc, de welbekende CD-zaak aan de Heerenweg, een CD-krant uit. In dit informatieve blad wordt op speelse wijze een overzicht gegeven van nieuwe releases en koopjes op het gebied van CD's, videofilms, CDI en sinds kort ook CD-ROM. Aan dit blad is ook een prijsvraag verbonden. Meestal wordt aan de prijswinnaars telefonisch meegedeeld, dat ze een prijs gewonnen hebben. Vanwege het zesja rig bestaan van Centerdisc werd er deze keer iets meer aandacht aan besteed. Tevens zijn er feestelijke aan biedingen (zie elders in deze krant).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8