Maart roert zijn staart (en dat geldt ook voor de raad) PvdA tevreden over terugdraaien bezuinigingen Veel animo voor expositie Tiny Spaans UITKIJKPOST - 6 MAART 1996 PAGINA 10 Overdracht eerste zonneboiler EGMOND - De wethouder van milieu van de gemeente Egmond, Jan Houtenbos, heeft op dinsdag 5 maart een zonneboiler overgedragen aan de deelnemers aan het zonneboilerproject die zich het eerst aangemeld hebben, de familie Oonk uit Egmond-Binnen. De installatie van de zonneboiler werd vlak voor de overdracht .afgerond. De actie is gehouden door de gemeen ten Heerhugowaard, Limmen-Aker- sloot, Langedijk en Egmond in samen werking met Energiebedrijf Noord- West Kop Noord-Holland en het minis terie van Economische Zaken. Daarnaast hebben de installateurs van de zonneboilers een grote inbreng bij de actie. In de Egmonden hebben zich 46 deelnemers aangemeld voor de installatie van een zonneboiler. In de vijf deelnemende gemeenten hebben zich totaal ruim 250 deelhemers aange- HEILOO - De PvdA is ingenomen met het definitieve voorstel van B&W, waardoor de culturele en sportvoorzie- ningen bij de komende bezuinigingen zoveel mogelijk zullen worden ontzien. Voor de peuterspeelzalen betekent het zelfs dat ze buiten de financiële ombui ging zullen blijven. De bezuinigingen zijn nodig, omdat Heiloo straks aanzienlijk minder uit het gemeentefonds van het rijk zal ontvan gen. Aanvankelijk zou dat een verla ging van 2,6 miljoen gulden per jaar betekenen. Inmiddels is bekend gewor den, dat Heiloo met 2,2 miljoen gulden minder moet rondkomen. PvdA-fractievoorzitter Aad van IJpe- ren heeft er steeds voor gepleit, dat de sociale en culturele voorzieningen zoveel mogelijk worden ontzien. „Vorig jaar heb ik in de gemeenteraad gezegd, dat de PvdA aan drastische kortingen op het sociaal-culturele werk niet zal meedoen. Wij hebben een grens getrokken en die nadert zodra dit werk in gevaar komt. Naar onze mening moet niet alleen worden gekeken naar bezuinigingen op de sportverenigingen, de bibliotheek, de Beun, het zwembad, de muziekschool en andere gesubsi dieerde instellingen, maar ook naar de mogelijkheid om efficiënter op het gemeentehuis te werken, naar verho- EGMOND - Ze is er zelf van onder de indruk: tijdens het openingsweekend van de expositie van Tiny Spaans in de Slotkapel waren er honderden bezoe kers. Sommige mensen zijn inmiddels al voor de derde keer teruggeweest. De schilderijen met het thema 'Reizen naar Santiago de Compostela' hebben een dusdanige diepgang dat veel toe schouwers even de tijd nodig hebben om de beelden op zich te laten inwer ken. Mensen die de tocht zelf gemaakt hebben, laten weten dat het gevoel van de zware tocht treffend wordt weerge geven door de schilderijen. Het is een ware pelgrimstocht naar Santiago, zoals elders in deze krant ook te lezen is. Tiny heeft de tocht zelf wel iswaar met de auto gemaakt, maar weet hoe het is. Ze is dan ook vast van plan Selectie topsporters ALKMAAR - Op zaterdag 9 en 16 maart houdt Sport- en Topturncentrum de Wit een Open Selectie voor meisjes geboren in 1987, 1988 of 1989 uit de regio Alkmaar. Iedereen is van harte welkom aan de Pettemerstraat 33 te Alkmaar, om uitgebreid getest te wor den op kracht en lenigheid. Het maken van turnonderdelen is niet noodzake lijk, maar mag natuurlijk wel. De best geteste meisjes kunnen in aanmerking komen om toegelaten te worden tot de Topsportopleiding. Momenteel beschikt de topsportoplei ding over drie geselecteerde jong- talenten voor de nationale damesselec tie en diverse talenten vanuit de regio Alkmaar, zoals uit Uitgeest, Schoorl, Heiloo en Haarlem. Van 12.00 tot 13.00 uur is een ieder van harte welkom. Bent u, of is uw dochter op deze dagen verhinderd, dan kunt u apart een afspraak maken. Sport- en Topturncentrum de Wit, Pettemerstraat 33, 1823 CW Alkmaar, tel./fax: 072- 5118400.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 10