I College Heiloo komt tegemoet aan inspraakreacties Kerntakennota Voor alle vragen over ouderenzorg Beplantingsplan De Vlinders (Vijverlaan) en de Burcht Gemeente gebruikt zuivere koffie Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer UITKIJKPOST - 6 MAART 1996 PAGINA 4 G HEILOO Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft de reacties op de Kerntakennota serieus genomen. Dit blijkt onder meer uit het voorstel de beoogde bezuiniging van 42.000 gulden op de subsi die peuterspeelzalen terug te draaien. Ook de bibliotheek, de muziekschool, De Beun, het gecoördineerd ouderenwerk en sport worden met lagere bezuinigingen geconfron teerd. Daarnaast stelt het college de raad voor de onroerend zaakbelasting minder te verhogen dan oorspronkelijk de bedoeling was. De gemeenteraad neemt 1 april een besluit over de te nemen bezuinigingsmaatre gelen. Eerst zal de commissie Heroverweging zich 18 maart nog buigen over de voorstellen van het college. Voorstellen De geplande bezuiniging op welzijns-, groen-, en algemene voorzieningen wordt terugge bracht van ruim 686.110 gulden naar 471.150 gulden. Het ambtelijk apparaat moest oor spronkelijk 804.500 gulden inleveren door de effectiviteit en efficiency te verhogen. Deze bezuiniging zal 100.000 gulden lager uitval len. Het eerder voorgestelde bezuinigingsbe drag voor de bibliotheek van 85.000 gulden wil het college met 35.000 gulden verlagen. Voor de muziekschool wordt voorgesteld het bedrag te veri den met 45.000 gulden tot 40.000 gulden, waarbij gesteld is dat het Algemeen Vormend Muziekonderwijs wordt geïntegreerd in het basisonderwijs, zodat het ten goede komt aan alle kinderen van Heiloo. De nieuwe taakstelling voor het gecoördi neerd ouderenwerk bedraagt 15.000 gulden in plaats van 30.000 gulden. Zoals het voor stel er nu uit ziet, zal de dagverzorging voor ouderen niet met een bezuiniging worden geconfronteerd. Het oorspronkelijk voorge stelde bezuinigingsbedrag voor De Beun wordt, als het aan het college ligt, terugge- bracht van 110.000 gulden naar 80.000 gul den. Het bezuinigingsbedrag betreffende sub sidie sportstimulering komt in het geheel te vervallen. Tot slot stelt het college voor de verhoging van onroerend zaakbelasting te verlagen tot een jaarlijkse verhoging van 2 314 procent voor een periode van vier jaar in plaats van 3 procent. Afweging Doordat de korting uit het Gemeentefonds vier ton minder is dan voorzien, kreeg het col lege de mogelijkheid om op een aantal voor stellen terug te komen. Burgemeester en wet houders willen deze gelden voornamelijk ten goede laten komen aan de welzijnsvoorzienin gen, omdat gevreesd wordt voor leegloop. De eerder voorgestelde bezuinigingsbedragen zouden zo zwaar kunnen zijn, dat de voorzie ningen daarmee in gevaar komen. Daarnaast is het college gebleken dat veel mensen met lagere inkomens gebruik maken van deze voorzieningen. Om de voorzieningen bereik baar te houden voor alle inwoners van Heiloo, zal een verhoging van de gelden voor mini mabeleid en bijzondere bijstand plaats vin den. Korting Gemeentefonds Aanleiding voor het opstellen van de Kerntakennota vormde de korting van 2,6 mil joen gulden uit het Gemeentefonds, een belangrijke inkomstenbron voor de gemeente. Heiloo wérd daar vorig jaar, evenals vele andere gemeenten, mee geconfronteerd. De korting uit het fonds viel echter vier ton lager uit dan geraamd. Het gemeentebestuur staat nu voor de taak om aan te geven hoe de korting de komende jaren kan worden opgevangen. Bij het invul len van de bezuiniging is gekeken naar de mogelijkheden om welzijns-, groen- en alge mene voorzieningen te beperken, de effectivi teit en efficiency van het ambtelijk apparaat te verhogen, de inkomsten te verhogen en de reserves beperkt in te zetten. Procedure Maandag 11 maart komen de leden van de commissie Heroverweging om 20.00 uur in het gemeentehuis bij elkaar. Organisaties, instellingen en individuele burgers die gere ageerd hebben op de Kerntakennota, krijgen dan de gelegenheid te reageren op het Inspraakverslag Kerntakennota en het herzie ne standpunt van het college. Maandag 18 maart komt de commissie om 14.30 uur bij elkaar om een advies uit te brengen over de voorstellen van het college. De behandeling van de aangepaste Kerntakennota wordt uit eindelijk afgerond in de raadsvergadering van maandag 1 april om 20.00 uur. Alle vergade ringen zijn openbaar. Ter inzage De herziene versie van de Kerntakennota ligt op werkdagen van 08.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met de heer E. Kroon, afdeling Financiën, tel.nr. 072 - 531 32 42 De vorst is uit de grond en dat betekent, dat er bomen en heesters geplant kunnen gaan worden. Zo ook bij de Vlinders en de Burcht in de wijk Ypestein, vlakbij het Oosterbos. Het beplantingsplan is gereed en geeft aan waar bomen en heesters worden geplant of waar gras wordt ingezaaid. Bij het maken van het beplantingsplan is gelet op de hoogte van de gebouwen, de breedte van de straten en de ruimte, die het groen tot zijn beschikking heeft. De bomen bij de Vlinders worden het soort watercypres (Metasequoia) en bij de Burcht worden de bomen het soort bolsierkers (Prunus fruticosa "Globosa"). Elke boom heeft zijn eigen waar de. Verder worden heesters en gras en ook bloei ende en niet-bloeiende heesters met elkaar afgewisseld. Voor informatie kunt u bellen met de heer C. Hartland, afdeling Groen en Landschap, te bereiken onder nummer 072 -531 32 34. Het beplantingsplan ligt ter inzage en de plan ning is om dit plantseizoen (tot mei) nog in te planten. Zowel het beplantingsplan van de Vlinders (Vijverlaan) als dat van de Burcht ligt ter inzage van donderdag 7 maart tot 15 maart a.s. van 08.30 - 12.30 uur in de boven hal van het gemeentehuis. Op 4 maart 1996 heeft de raad besloten voor taan alle koffie voor het gemeentehuis af te nemen bij de Wereldwinkel. De Derde Wereld koffie waar het om gaat, is de zogenaamde Fair Trade koffie. Door het kopen van deze koffie steunt de gemeente zowel de koffie boeren in de Derde Wereld als de Wereldwinkel in Heiloo. Wat is nou Fair Trade koffie? De organisatie Fair Trade koopt de koffie zo rechtstreeks mogelijk in bij coöperaties van kleine koffie boeren. De koffieboeren krijgen een jaarcontract en een zo eerlijk mogelijke prijs. Als het nodig is, krijgen de boeren een deel vooruit betaald, zodat ze niet uit geldgebrek met machtige tussenhandelaren of grootgrondbezitters in zee hoeven te gaan. Fair Trade koffie draagt het Max Havelaar Keurmerk. Max Havelaar importeert niet, maar contro leert of de koffie eerlijk is ingekocht en ver leent dan het keurmerk. De gemeente zal zo snel mogelijk overstap pen op de nieuwe koffie en hoopt dat andere bedrijven en instellingen dit voorbeeld zullen volgen. Heeft u nog vragen, dan kunt u hier voor tussen 08.00 en 12.30 uur terecht bij mevrouw M. Bonneveld van de afdeling Informatievoorziening Facilitair, tel.nr. 072 - 531 31 40. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op donderdag 14 maart 1996 om 20.00 uur in kamer 25 van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Attentie: vergadering is verplaatst van maan dag naar donderdag! Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Uitvoering meerjarenbeleidsplan jaarschijf 1995 en 1996 - Concept-Meerjarenperspectief 1996-1999 SNK - Wijziging rechtspositieregelingen - Stimuleringsfonds Nieuwe Activiteiten Heiloo - Vervanging lichtaggregaat brandweer - Bestuurlijke organisatie HELA - C20 (HELA: samenwerking gemeenten Heiloo, Egmond, Limmen, Akersloot; C20: één van de 20 cen trumgemeenten Alkmaar). Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de hieronder vermelde aanvraag om een revi sievergunning ingevolge artikel 8.4 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschik ken, onder oplegging van een aantal voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu; T L Houtbewerking B.V., Handelsweg 24, 1851 A(X HEILOO, voor het in werking heb ben van een machinale houtbewerking op het perceel Handelsweg 24, 1851 NX te HEILOOj De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 7 maart 1996 tot en met donderdag 4 april 1996, iedere werkdag van 08.00 tot 12.3Q uur alsmede op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdag avonden van vrijdag 8 maart 1996 tot en met vrijdag 29 maart 1996 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (Milieu) kosteloos een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kost prijs worden verkregen. Na 4 april 1996 kunnen de stukken tot het einde van de termijn, waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (Milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in de brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting tot gedachtenwisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kun nen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisse len met het bevoegd gezag, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen ih te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: ver keer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 14 maart 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Groenstructuurplan - Onderhoud wegen Collecte Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nationaal Jeugdfonds voor de periode van 10 tot en met 16 maart 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 12 maart 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Videoband "Lokaal onderwijsbeleid" - Werkervaringsplaatsen/subsidie Stichting NOVA - Nota minimabeleid 1996 - Uitspraak Raad van State in de beroeps zaak met betrekking tot doorbetalen van schulörestant v.m. W.J. Hofdijkschool/Pinkeltje Bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijk heid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 103, B. Daudeij - plaatsen kap op garage achter Westerweg 21, E.g. Meijer - plaatsen kassen Groot Barlaken 52, P. Gras - plaatsen dakkapel Jan Ruslaan 9, M. Klinkenberg - vergoten woonhuis De Waard 95, R.R.A. Kramer - vergroten woonhuis Het Zevenhuizen 56 (sportpark Het Vennewater), Honk- en Softbalvereniging Double Stars Heiloo - oprichten sportaccommodatie Het Zandstuk 25, M.J. Möring - vergroten woonhuis Een beter milieu Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. Verf op waterbasis is ook chemisch afval Verf is nuttig. Verf zorgt ervoor, dat iets veel langer meegaat. Verf is vrolijk. We hebben er de kleur en fleur in onze omgeving aan te danken. Maar helaas is verf ook schadelijk. Er zitten stoffen in die beter niet in ons milieu terecht kunnen komen. Bijvoorbeeld vluchtige oplos middelen die bijdragen aan smogvorming. Gelukkig wordt er tegenwoordig hard gewerkt aan moderne verven die het milieu minder belasten. Verven op waterbasis (acrylverf) bevatten 60 tot 70% minder oplos middelen. Ze hebben ook het voordeel van een snellere droogtijd en een grotere duur zaamheid. Kwasten en rollers zijn gemakke lijk met water schoon te maken. Maar doe dat niet onder de kraan, want ook verf op waterbasis is huishoudelijk chemisch afval. Daarom staat het teken voor chemisch afval op het blik. Spoel kwasten uit in een potje water, laat dat indikken en lever het in als huishoudelijk chemisch afval. Heeft u misschien nog vragen over chemisch afval, dan kunt u hiervoor terpcht bij de afde ling VROM, Milieu van het gemeentehuis. De openingstijden zijn tussen 08.00 en 12.30 uur. Hier kunt u de gratis folder Klein Chemisch Afval in het huishouden krijgen. Ook kunt u telefonisch informatie krijgen bij de heer J. Rijnbeek, tel. 072 - 531 32 03. Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 13 maart 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Reconstructie hoofdveld HSV en aanpas sing atletiekbaan - Artikel 19-procedure met betrekking tot bouwplan 8 woningen Tuinenhof in Zuid-Oost II - Artikel 19-procedure met betrekking tot bouwplan J. de Keizer, Kennemerstraatweg 13 - Artikel 19-procedure met betrekking tot bouwplan Rosendaal 4 en 6 - Nota Herorfëntatie Grondbedrijf - Vrije Kavels lokatie Waterbakens - Beantwoording CDA-vragen - Principeverzoek van Architectenbureau P.O. Kloosterboer B.V. te Sint-Pancras namens de heer A.S.G. Klaver om medewerking te verle nen aan een artikel 19-procedure voor de bouw van twee woningen aan de Kapellaan. Bouwplannen Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: De Vang 19 - veranderen en vergroten woning; De Waard 137 - vergroten woning; Hoogeweg 72 - uitbreiden kantoorruimte na sloop van de huidige kantoorunits en spuitloods. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 7 maart 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak, nummer 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester, en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein l Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 53 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOIICI! ZOTg Op MSBt iüf

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4