Heilooër Slag groot succes Midas Dekkers, rock en metalbar Marijke Sloff exposeert Kopij Uitbreiding Garagebedrijf Paul Admiraal gestart Aanlijngebod voor honden in de Zuiderneg (On)kruidbestrijdingsmiddelen in plantsoenen en op bestratingen voor de Uitkijkpost Voor uw advertentie op maat De Uitkijkpost. Hét gratis iueekblad voor Heiloo en omstreken. PAGINA 6 UITKIJKPOST - 6 MAART 1996 Vervolg informatierubriek Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Rechte Hondsbosschelaan 13, R.H. de Boer - vergroten woonhuis Boekenstein 61, H.G.W. van Duivenbooden - vergroten woonhuis Kanaalweg 6, J.F.C. van Deursen - veranderen voorgevel woonhuis/bedrijfs ruimte Trompenburg 47, A.S.M. Schouten - plaatsen berging De Schoren 11, R.W. van Halem - plaatsen dakkapel nabij Oosterzijweg, E.N.W. Kop Noord- Holland n.v. - plaatsen transformatorstation Fontein Verschuirlaan 9, K. Marshall - vergroten woonhuis Heerenweg 79, J.J. de Graaf - plaatsen erker De Krommert 39, H. Bolten - vergroten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling-VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen neeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. In de Zuiderneg geldt een aanlijngebod tus sen 1 januari en 16 mei 1996. In dit losloop gebied geldt voor deze jaarlijkse periode een aanlijngebod voor honden om te voorkomen, dat de rust van vogels en vee in de tijd dat zij jongen verwachten of reeds hebben gekre gen, verstoord wordt. De aanlijnperiode is ook vermeld op de bor den die in het losloopgebied staan. Binnenkort zal in Heiloo een gedeelte van bestratingen met onkruidbestrijdingsmiddelen moeten worden behandeld, teneinde een al te uitbundige groei van onkruiden in het komende voorjaar te beperken. Hierbij is van belang om het huidige verzorgingsniveau te handhaven. Met onkruiden worden kruiden bedoeld, die zich ontwikkelen op plaatsen waar dit niet gewenst is. Het gebruik van onkruidbestrijdingsmiddelen wordt in Heiloo steeds verder teruggedron gen. Afgelopen jaar en ook dit jaar zullen er geen onkruidbestrijdingsmiddelen meer in de plantsoenen gebruikt worden. In oudere wijken is de beplanting inmiddels zover uitgegroeid, dat onkruiden weinig groei kansen hebben en bestrijdingsmiddelen geheel achterwege kunnen blijven. Daarnaast wordt bij aanleg van plantsoenen gekozen voor beplantingen, die zelf de concurrentie met onkruiden goed aankunnen. Daarbij komt ook de veranderde waardering van veel men sen voor onkruiden in plantsoenen. Sommige soorten vindt men nu zelfs mooi. Toch blijven er plaatsen waar toepassing van onkruidbestrijdingsmiddelen niet kan worden gemist. Dit geldt met name voor de goten en parkeerplaatsen in/langs trottoirbanden, even als vluchtheuvels en sierbestrating. De goten dienen onkruid-vrij te zijn, zodat afwatering optimaal blijft. Sierbestrating rond winkelcen tra wordt bespoten om eventuele gladheid te voorkomen. Bij bestratingen wordt de nadruk gelegd op het voorkomen van onkruidgroei door al in het voorjaar te gaan spuiten. Daardoor zijn de hiervoor benodigde middelen het minst schadelijk. Bovendien zou bestrijding van reeds opgekomen onkruiden dorre planten opleveren, die het beeld van straat en plant soen niet verfraaien. In najaar 1993 is de gemeente gestart met mechanische onkruidbestrijding; het gebruik van een onkruidborstel. De resultaten zijn positief. Chemische onkruidbestrijding wordt in Heiloo uitsluitend door speciaal daarvoor opgeleide en gediplomeerde personen uitgevoerd, leder jaar wordt een bestrijdingsmiddelenplan opgesteld. In dit plan staat precies aangege ven welke middelen worden toegepast en waarvoor. De gemeente kiest uitsluitend uit middelen die wettelijk zijn toegestaan. - Falkland Toneel Foresters wint uit van USYU Dierenbescherming dient-voorzien van afzender en telefoonnummer-op maandag vóór 16.30 u. ingeleverd te zijn. Sans Atout Inloopochtend Paulusschool Van links naar rechts Dick van de Gulik, Henk-Jan van der Horst, Sjaak Keijzer en Frits Zonderhuis. HEILOO - Vrijdag 8 maart zal Midas Dekkers optreden in de Buk Buk theaterzaal. Midas Dekkers ken je waarschijnlijk van zijn programma Midas, dat wekelijks op tv wordt uitge zonden. Als echte kattenliefhebber zet hij zich af tegen honden en zowat alle andere onderwerpen die met dieren, mensen en milieu te maken hebben. Zijn kijk op deze zaken is vaak net even ahders en altijd verrassend. In Buk Buk is hij vrijdag te zien en vooral te horen. Hij leest voor uit eigen werk, en zal dit op zijn bekende kritische manier doen. Kaarten kunnen besteld worden bij Selma Stet (telefoon 072-5333552). De aanvang is om 20.30 uur en het café gaat open om f9.45 uur. De entree is f 15,00 (met CJP f 12,50). het straatje van Slayer en Overkill. Zanger René De Bie kennen we al van zijn symphonische hardrockband Part ners In Crime, met wie hij de derde prijs behaalde bij de Big Buk Buk Band Battle. Het Egmondse Metastasis deed trouwens twee jaar geleden mee aan datzelfde waarbij ze wel door konden dringen tot de finales, maar Blacklight Sofa met de eerste prijs naar Haarlem zagen vertrekken. Metastasis bewees met haar onlangs opgenomen demo klaar te zijn voor de opname van een cd, waarvoor de plannen dan ook al klaar liggen. Voor alle trashmetal fans een concert om niet te missen. De aanvang is om 15.00 uur en de entree is f 5,00. Metastasis uit Egmond. HEILOO - Ruim vierhonderd mensen, afgelopen zaterdag dansend en zingend in Buk Buk, waren het er over eens: de Heilooër Slag 1996 mag een succes genoemd worden. Meer dan veertig Heilooërs (waaronder café houder A res de Wit) lieten hun muzikale kwaliteiten zien op de podia in de zaal en het café van het jongerencentrum, dat deze avond vooral gevuld was met dertigers en veertigers. Niet vreemd, gezien het feit dat er veel muziek uit de jaren zestig gespeeld werd. Tot het einde aan toe bjeef het een feest. De opzet van organisatoren Hans Laduc (hier links op de foto, naast Jos Kraakman en Guus Op de Weegh) en Henk-Jan van der Horst was geslaagd: een podium bieden aan talent zonder-band en de inwoners van Heiloo een leuke avond bezorgen. Buk Buk-fotograaf Tom Mulder maakte bovenstaande impressies. HEILOO - Vanaf maandag 4 maart exposeert Marijke Sloff bij Inzet aan de Raadhuisweg 10 in Heiloo. Deze keer heeft zij zich verdiept in pasteltekenin gen met als onderwerp de duinen en het strand van Egmond aan Zee. Gedetailleerd getekende zeegezichten geven een goede sfeer van de omgeving van Egmond weer. Heel bijzonder zijn de pasteltekeningen van vissersbootjes die vlak langs de kust te zien zijn. Marijke Sloff is een didactisch kunste naar met een geheel eigen stijl. Ze heeft de liefde voor het tekenen van huis uit meegekregen. Het tekenen met pe absolute ster van de avond: pastel doet Marijke al zo'n twintig jaar. HendHx) Senghers. Het is ooit begonnen met illustraties voor muziekboekjes; inmiddels is het uitgegroeid tot een bezigheid waar vele uren per dag in gaan zitten. Naast de pasteltekeningen maakt Marijke olie verfschilderijen. Voor het maken van portretten verdiept zij zich in de per soonlijke aspecten van de geportret teerde. Voor verdere informatie kunt u terecht bij Marijke Sloff, telefoon 072- 5338015. Een zeegezicht van Marijke Sloff. HEILOO - Op 22 en 23 maart speelt Falkland Toijeel het stuk 'Het proces Mary Dugan' in De Beun. Mary Dugan, een stripteasedanseres, staat terecht wegens moord op haar min naar, de bankdirecteur Edgar Rice. Rice onderhield haar volledig, maar N stond volgens zijn echtgenote op het punt pen einde te maken aan deze rela tie. Heeft Mary Dugan hem daarom in paniek neergestoken of is zij, zoals zij zelf beweert, onschuldig? Er verschijnt een reeks van getuigen met soms opzienbarende onthullingen. Die zullen er uiteindelijk toe leiden dat de waarheid aan het licht komt. De toe schouwers kunnen als jury meebeslis sen over het lot van Mary Dugan. Vanaf vrijdag zijn op^ de volgende adressen kaarten a f 10,00 (donateurs f 5,00, CJ.p en Pas 65+ f.7,50) te koop: Reisbureau Holland International, Raadhuisweg; Boekhandel Avis, Sta tionsplein; Sigarenmagazijn 'tHoekt stuk; Sandy's Bloemidee, Grosmarkt Ypestein en aan de kassa van theater De Beun. In Alkmaar kunt u terecht bij boekhandel Bruna in winkelcentrum De Hoef. Voor informatie en reserve ringen: Jaap Schuuring, tel. 072- 5115511. HEILOO - Eindelijk mochten de heren voetballers weer de wei in. Voor de meesten was het de eerste keer sinds tweeënhalve maand dat de voetbal schoenen aan konden op een 'normaal' veld. Het eerste team van Foresters moest uit naar het altijd lastige US VU. De voetballers uit Uitgeest waren in het begin van de wedstrijd beter in het spel, wat dan ook een 1-0 voorsprong opleverde. Foresters bleef achterin fou ten maken maar US VU weigerde de score op te voeren. Mede door de paal en keeper Bart Moleman bleef het 1-0. Het balbezit was aan Foresterskant beter verzorgd, vooral Rits van der Lee en Bas van Duivenboode hadden veel balbezit. Van der Lee was het ook die uit een combinatie vanaf de achterlijn een hoge voorzet gaf die ingekopt werd door Iwan van de Velden en vallend verlengd met het hoofd door Mark van Twuyver omgetoverd tot 1-1. Tot de rust bleef deze stand ongewijzigd. Na rust met Tom Leguyt voor Peter Baard was er meer snelheid voorin, juist Arne Meyer scoorde vlak na de thee 1-2 in de touwen. USVU probeer de de bakens te verzetten maar dit gebeurde in een te rustig tempo zodat de verdediging van Foresters kans kreeg om iedere keer weer de bal te onderscheppen, vooral van Duiven boode en van der Lee kwamen steeds meer in hun spel om de lijnen uit te zet ten. Alleen uit de tweede lijn probeerde Foresters nog een doelpuntje erbij te maken maar het vizier stond niet op scherp. Het enige smetje in de slotfase was het feit dat Robert Kemmere weer eens een rode kaart te pakken had (twee keer geel). Dit wegens aanmer kingen op de leiding. Als Foresters dit soort zaken achterwege laat dan kan het hoog eindigen. Foresters is dit jaar goed begonnen en heeft drie punten erbjj terwijl Limmen twee punten verloor, dus gelijk met Limmen bovenaan met een wedstrijd meer gespeeld. Komende zondag thuis tegen Flamingo's om 14.00 uur zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden, want Flamingo's zal er alles aandoen om hun thuisnederlaag tegen Foresters goed te maken. Inspectie Heiloo e.o.: 06-53177991. Vermiste en gevonden katten: 072- 5616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072-5334316. Knaagdieren: 072-511998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717, vermissingen. Vermist: Zwart/wit katertje, van boven zwart, onderkant wit, 6 maanden', Het Zevenhuizen, Heiloo. Muisgrijscyperse gec. kater met witte neus, bet buik en sokken, blauw en zwart bandje met koker, 8 jr., erg schuw, Het Brugstuk, Heiloo. Rode ongec. kater met witte snuit, bef en sokjes, 1 jr., Laan van Zeeman, Heiloo. Kleine lichtrode poes, 7 jr., erg schuw, afkomstig van de Oosterzijweg maar weggeraakt op de Westerweg Heiloo. Cyperse poes met wit befje en sokjes, 9 mnd., Slimpad, Heiloo. Cyperse gec. kater met rode vlooien band en wond van abces op de wang, 2 jr, Stationsweg Heiloo. Grote gec. cyperse kater met wit op de borst, sokjes, 1 slecht oog, 6 jr., Kennemerstraatweg/van Foreestlaan Heiloo. Inlichtingen: 072-5616106. Gevonden: Zwart/witte poes met wit befje, voor witte teentjes en achter kousjes, witte staartpunt, Westerweg Heiloo. Lapjespoes met witte bef, buik en voet jes, Belieslaan, Heiloo. Grote ongec. cyperse kater, Rijksweg, Limmen. Kruising Drentse patrijshond, bruin/wit gevlekt teefje' met donkere kop en poten, Oosterzijweg, Heiloo. Inlichtingen telefoon: 072-5616106. HEILOO - De uitslagen van maandag: A-lijn: 1 fam. Mak 56.7%, 2. Haafkens- v. Zomeren 53.8%; B-lijn: 1 mw. v.d. Berg-de Lange 64.2%, 2 ds. v.d. Landen-v. Twuyver 54.2%; C-lijn: 1 mw. Vinkemuller-Zwitselaar 60.8%, 2 Kuiper-Zijp 59.6%; D-lijn: 1 fam. Krieger 57.1%, 2 ds. Bol weg-v. Steeg 56.3%; E-lijn: 1 Folmer-Rootjes 58.9%, 2 ds. Frugten-Krul 54.2%; F-lijn: 1 ds. v. Toorenburg-de Vries 60.8%, 2 Ds. Bonkes-Hutten 57.5%. HEILOO - Voor ouders die binnenkort voor hun zoon of dochter een school gaan kiezen, is er dinsdag 12 maart tus sen 8.30 en 10.30 uur (en niet tot 11.30 uur, zoals abusievelijk vermeld in de Uitkijkpost van 28 februari) gelegen heid om een kijkje te nemen in de Paulusschool. U kunt die ochtend de sfeer van de school even proeven en een praatje maken met de leerkrach ten. Tevens is er donderdag 14 maart tussen 19.30 en 20.30 uur een informatie avond. De leerkrachten kunnen u dan wat weer vertellen over de activiteiten van de Paulusschool. Om 20.00 uur zal er een videofilm worden getoond. U kunt dan zien wat er zoal in de school gebeurt. U vindt de Paulusschool in gebouw de Kring aan de Hucht 6 in de wijk Ypestein. HEILOO - Dinsdagochtend werd de eerste paal geslagen naast het pand van Garagebedrijf Paul Admiraal op De Oude Werf. Het bedrijf, dat in april 1989 de eerste was op het industrieter rein, is inmiddels zodanig gegroeid dat er 1000 m2 wordt bijgebouwd. In juni zullen de vergrote werkplaats en de showroom van 800 m2 opgeleverd wor den door Bouwbedrijf Kraakman uit Egmond aan den Hoef. In zes jaar is de eenmanszaak van Paul uitgegroeid tot een goedlopende onderneming met vijf medewerkers, onder wie' zijn broer Hans. De vraag naar zowel occasions als nieuwe auto's is dusdanig dat het vergroten van de ruimte geen overbodige luxe is. Een deel van de gemeentegrond kon wor den aangekocht en is de afgelopen maanden geschoond. Architect Danner uit Langedijk ontwierp een pand dat na oplevering één geheel zal vormen met de huidige garage, zodat het bedrijven terrein weer een fraai pand rijker is. Voorrondes Big Buk Buk Band Battle Zaterdag 9 maart is er weer een voor ronde van de provinciale popprijs. Noordhollands Glorie in de Buk Buk. Onder de naam Big Buk Buk Band Battle krijgt beginnend talent uit de regio kans om haar muzikale kunnen ten gehore te brengen. De winnaar van Vijf maal B gaat automatisch door naar de finale van Noordhollands Glorie in poptempel 't Patronaat te Haarlem. De bands die meedoen zijn Framed (grunge-rock), Jampad (bluesrock), Southpaw (rock), Drabber (ned. rock), C.O.T. (hardcore-punk), ,Nucturnal Silence (death metal) en Twiggy Midas Dekkers. (accoustigrunge). De aanvang van dit spektakel is om 20.30 uur en de toe gang is f 5,00. Metalbar met Metastasis Zondag 10 maart is er Metalbar in de Buk Buk, deze keer met Metastasis. Metastasis brengt lekkere trashmetal in Paul en Myriam Admiraal bekijken met hun kinderen Manon en Marco het inslaan van de eerste heipaal.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6