L Planontwikkeling Egelshoek Woningmarkt in wijkgebouw Ypsalon te Heiloo BË Maandag 25 maart informatie-avond e> mèm. Voor alle vragen over ouderenzorg Nieuwe expositie in gemeentehuis Gebruik ruiterpaden in De Neggen UITKIJKPOST - 13 MAART 1996 PAGINA 4 I HEILOO f Minder afval... Deze maand hebben drie ontwikkelaars hun ideeën voor woningbouw en inrichting var\ het gebied Egelshoek aan de gemeente gepresenteerd. Zij leverden maquettesteke ningen, dia's en een boekwerk in voor onder meer de informatie-avond op maandag 25 maart a.s. om 20.00 uur in De Beun. Belangstellenden kunnen dan kennis nemen van de plannen. Wethouder mevrouw J. Wuijster- Schuddeboom, medewerkers van de gemeente en de drie stedebouwkundige ont werpers zullen 25 maart de plannen met behulp van maquettes, dia's en tekeningen toelichten. Deze informatiebijeenkomst vormt ook de start van de inspraakperiode die van 1 april tot 3 mei duurt. Prijsvraag Het ontwikkelen van plannen voor dit gebied startte in september 1995. In deze maand schreef de gemeente een prijsvraag uit en nodigde drie ontwikkelaars uit een stede- bouwkundige visie te geven op het gebied Egelshoek. De gemeente stelde hiervoor randvoonA/aarden vast in een prijsvraagpro gramma. In dit programma is onder andere opgenomen het aantal woningen dat gebouwd kan worden, de prijsklasse van de woningen, de hoofdverkeersontsluiting en de globale structuur van de wijk. Egelshoek De Egelshoek is het gebied dat op dit moment nog in gebruik is bij de sportvereni ging de Foresters. De locatie wordt begrensd door de Laan van Muijs, De Dors, Westerweg en Belieslaan. De oppervlakte van het beschikbare terrein bedraagt ongeveer 7,6 ha. In de structuurvisie is deze locatie aange wezen als woningbouwlocatie. Plan voor Heiloo De Egelshoek wordt een plan voor Heiloo en moet passen in deze groene gemeente. De woningbouw is afgestemd op de behoefte van de inwoners. Het is dan ook van belang te weten wat u van deze plannen vindt. Voordat de gemeenteraad 1 juli a.s. een Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. Bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijk heid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Hoefsmid 11 t/m 17, A.G. Vastgoed - oprichten kantoorunits Butterlaan 2, L. Stam - plaatsen dakkapel Holleweg 19, C.J.J.M. Hachmang - vergroten opslag/werkplaats Ronde Laan 34, N.w.A. Kareis - oprichten garage Ronde Laan 32, F. Moleman - oprichten garage Butterlaan 24, G.S. Jellema - vergroten woonhuis Groot Barlaken 70, Th.A. Ruiter - plaatsen serre besluit neemt en voor één van de ontwerpen kiest, kunt u informatie krijgen over de plan nen en daarna schriftelijk uw reactie kenbaar maken. Lees hierover volgende week meer op deze informatiepagina van de gemeente. Op dit moment is het nog niet zinvol te bellen voor meer informatie. Opgave vooraf In verband met de te verwachten grote belangstelling, verzoeken wij belangstellen den zich vooraf aan te melden voor de infor matie-avond van 25 maart bij de gemeente Heiloo. Dit kunt u doen door het volledig invullen van de onderstaande bon en deze in een enveloppe voor 20 maart a.s. terug te stu ren naar de gemeente Heiloo, Voorlichting, Antwoordnummer 1525, 1850 VB Heiloo (postzegel plakken is niet nodig). Hoort u voor 23 maart niets, dan bent u van harte welkom. Zijn er meer aanmeldingen dan de capaciteit van de zaal, dan krijgt u bericht van ons. Ik meld mij aan voor de informatie avond Egelshoek 25 maart a.s. om 20.00 uur in De Beun. Naam: Voorletters:m/v* Adres: Postcode: Verpakking is geen chemisch afval Kwastleeg, druipleeg, schudleeg en schrap- leeg. Dat zijn nieuwe woorden om aan te geven wat precies onder "leeg" verstaan moet worden. Want ook al staat op een pro- dukt het teken voor chemisch afval, de lege verpakking daarvan is dat niet. De vuistregel is: iets is leeg als je er op de gebruikelijke manier van leegmaken niets meer uit krijgt. Dus een blik verf is leeg als je er met de kwast geen verf meer uit kunt krijgen. Een tube lijm is leeg als je met geen mogelijkheid meer lijm naar buiten krijgt. En zo is een fles vloeistof leeg als er geen druppel meer uit komt, een doos poeder als bij het schudden geen korreltjes meer omlaag dwarrelen. Een spuitbus waar geen produkt meer uit komt, maar waar nog wel een restje drijfgas in zit, kan ook als leeg worden beschouwd. Verpakkingsmateriaal zonder resten van het produkt kan bij het gewone afval. Ook al staat het teken voor chemisch afval erop. Heeft u misschien nog vragen over chemisch afval, dan kunt u hiervoor terecht bij de afde ling VROM, Milieu van het gemeentehuis. De openingstijden zijn tussen 08.00 en 12.30 uur. Hier kunt u de gratis folder Klein Chemisch Afval in het huishouden krijgen. Ook kunt u telefonisch informatie krijgen bij de heer J. Rijnbeek, tel. 072 - 531 32 03. Zaterdag 30 maart a.s. organiseert de gemeente Heiloo een tussentijdse woning marktdag. Op deze dag presenteren Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar en de gemeente Heiloo zich met een bouwplan voor 25 3- kamer appartementen en 8 bouwkavels. Ook een tweetal bankinstellingen te weten de Rabobank en de VSB Bank zullen op deze dag aanwezig zijn. De woningmarkt wordt gehouden in wijkge bouw De Ypsalon, De Hucht 4 te Heiloo. Vanaf 30 maart tot en met 8 april 1996 is alleen via aanmelding bij de gemeente inschrijving mogelijk. Aanmelding voor bezoek woningmarkt In verband met de te verwachten grote belangstelling is toegang tot de woningmarkt uitsluitend op uitnodiging mogelijk. U kunt zich vanaf 18 maart a.s. telefonisch voor de woningmarkt aanmelden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. Lokaties De nieuwbouwlokaties zijn beide gelegen in Ypestein. Het betreft in totaal 25 3-kamer appartementen en 8 bouwkavels met nadere uitwerkingsvoorwaarden. 1. KOOPWONINGEN In opdracht van Stichting Eigen Woningbezit worden in Ypestein 25 3-kamer koopappartementen zonder gara ge gebouwd., Koopprijzen vanaf 235.000,-. Voor inwoners van Heiloo bestaat de mogelijkheid om op de koopprijs een korting te krijgen door middel van een premie van 10.000,-. 2. VRIJE KAVELS MET RANDVOORWAARDEN De gemeente Heiloo biedt op de lokatie "waterbakens" acht bouwkavels aan. De kavels zijn gelegen aan de Tuinenhof langs de rand van het Oosterbos. De oppervlakte van de kavels varieert tussen ca. 530 en 1300 m^. De kavels mogen binnen nadere uitwerkingsvoor waarden bebouwd worden. De prijs van de kavels is vanaf ca. 190.000,-- excl. BTW: Toewijzing Inwoners van de gemeente Heiloo hebben voorrang bij toewijzing. 1. 30% van de woningen en kavels is beschikbaar voor woningzoekende starters afkomstig uit Heiloo. Prioriteit heeft degene die het langst als woningzoekende staat gere gistreerd. 2. 45% van de woningen en kavels is beschikbaar voor inwoners van Heiloo, die bij verhuizing een door de gemeente toe te wij zen huurwoning in Heiloo vrijmaken, die valt onder de verdelingsregels van de huisves tingsverordening (huur tot 1.016,- per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. 3. 25% van de woningen en kavels is beschikbaar voor inwoners van Heiloo, die bij verhuizing een koopwoning of een duurdere huurwoning achterlaten. Prioriteit heeft dege ne die het langst in de huidige woning woont. 4. Overigen uit de regio Noord- Kennemerland (SNK-gebied), indien na toe wijzing aan de categorieën 1 tot en met 3 nog woningen of kavels beschikbaar zijn. 5. Overigen, indien na toewijzing aan de categorieën 1 tot en met 4 nog woningen of kavels beschikbaar zijn. Nadere informatie en toelichting Voor een bezoek aan de woningmarkt dient men zich vanaf 18 maart a.s. vooraf aan te melden bij de stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11, U ontvangt dan zo spoedig mogelijk een uitnodiging. Nadere informatie over de woningen zoals indeling, ligging, opties, inschrijvingsprocedu re en toewijzing is verkrijgbaar op de woning markt. Vanaf donderdag 14 maart tot en met 30 mei 1996 is er een nieuwe expositie in het gemeentehuis van Heiloo. Aan de muur han gen schilderijen van Yvonne M. van Waveren- Dumoulin en Trees Waldram-van Hugten. In de vitrines staat een selectie van kunstnijver- heidsartikelen van de Wereldwinkel. Yvonne van Waveren-Dumoulin Via het "creatieve knutselen" kwam bij Yvonne van Waveren steeds meer de wens naar voren zich te verdiepen in echte basistechnieken van het tekenen en schilderen. Van Ineke Watzema leerde zij allerlei technieken. De gemengde technieken met oliekrijt en medi um spreken haar het meeste aan. Yvonne van Waveren vindt haar onderwerpen vooral tijdens het beoefenen van haar andere hobby's: tuinieren, zeilen, golf en bergwande lingen maken. Zij probeert bij de sporten de beweging vast te leggen in een dromerige sfeer. Door het papier op verschillende manieren te impregneren gaat de kleurstof van het oliekrijt een eigen spel spelen met de ondergrond, waardoor verrassende vormen tot stand komen. Soms werkt Yvonne van Waveren met gesso, al dan niet gecombineerd met gaas. Trees Waldram-van Hugten Trees Waldram is al lange tijd kunstzinnig bezig. Zij leerde van de heer Kiers uit Amsterdam veel technieken die haar later goed van pas kwamen. Ook van Tjeng van Dalsum leerde zij veel vaardigheden. Ruim 20 jaar geleden is Trees Waldram naar Heiloo gekomen, waar zij met nog een aantal dames werd begeleid door Ineke Watzema. Zij gebruikt veel verschillende technieken met houtskool en oliekrijt, gecombineerd met ver schillende andere materialen. Zo zijn er collages te zien met modelling paste en papier en/of zand. Sedert enige tijd aquarelleert zij ook en de resultaten daarvan zijn heel verrassend. Vaak is de mens als onderwerp herkenbaar. Dat is niet zo verv/onderlijk, omdat Trees Waldram in de dagelijkse praktijk in haar ver zorgingsinstituut vee! met mensen werkt. Zij vindt deze betrokkenheid van groot belang. Trees Waldram vindt het erg boeiend om met mensen te werken en dan bovendien de mens in haar kunstuitdrukkingen weer te ont moeten. Het oeuvre van Trees Waldram-van Hugten is niet groot, maar wel interessant en herkenbaar. Wereldwinkel In de vitrine van het gemeentehuis is een selectie van kunstnijverheids- artikelen uit de Derde Wereld te zien. Vooral de sieraden vallen op dpor de kunstzinnig heid waarmee ze zijn gemaakt. Dat is even wat anders dan de beelden waarmee wij meestal het gezicht van de Derde Wereld gepresenteerd krijgen. De Wereldwinkel viert op 20 april a.s. zijn tienjarig bestaan. Artikelen worden betrokken van Nederlandse importeurs die er een eerlijke prijs voor beta len. Deze importeurs hebben direct contact met de gezinsbedrijfjes die de artikelen pro duceren. Het belangrijkste is dat de vrouwen en man nen daar een behoorlijke prijs krijgen voor hun produkten, zodat er ook nog wat geld overschiet voor gezondheidszorg en onder wijs. Zo worden ze onafhankelijk van onze gif ten en behouden ze hun zelfrespect. In de vitrines staat aardewerk uit onder ande re Latijns Amerika, sieraden en sjaals uit India, glaswerk uit Guatamala en speelgoed uit Sri Lanka. Collecte Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houdeh van een collecte in de volgende periode: Nationaal Reumafonds voor de periode van 17 tot en met 23 maart 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Veel ruiters maken gebruik van het recreatie gebied De Neggen. Het blijkt echter, dat nogal wat ruiters gébruik maken van de voet en fietspaden in het recreatiegebied in plaats van de voor hen bestemde ruiterpaden. Steeds vaker komen klachten binnen van mensen die dit als vervelend ervaren. Men verwacht namelijk geen paarden en kan daar door schrikken. Ook de paardenpoep ligt waar het niet hoort. Dus ruiters,let op! Maak gebruik van de ruiterpaden. Deze paden zijn speciaal voor jullie aangelegd en een andere recreant is bij een kruising met een ruiterpad extra oplettend. Paarden die niet op de ruiterpaden lopen, veroorzaken overlast en zorgen voor een onveilige situatie. Zeker als niet stapvoets wordt gereden. De Neggen is er voor elke recreant en de gemeente laat de verschillende gebruikers graag veilig en plezierig vertoeven. Commissie Heroverweging Maandag 18 maart komt de commissie Heroverweging bijeen om een definitief advies uit te brengen over de aangepaste Kerntakennota. De vergadering begint om 14.30 uur in het gemeentehuis. Maandag 1 april neemt de gemeenteraad een definitief besluit over deze nota. Maandag 11 maart j.l kregen organisaties, instellingen en individu ele burgers de gelegenheid om gebruik te maken van het spreekrecht met betrekking tot het Inspraakverslag en de aangepaste Kerntakennota. Ongeveer 11 insprekers maakten van deze gelegenheid gebruik. Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Kennemerstraatweg 295, H.J. Broers - oprichten woonhuis met aanleunwoning en bijbehorende bijgebouwen De Waard 62, M.H. Stam - vergroten woonhuis Het Zevenhuizen 54, Tennisvereniging Het Vennewater- plaatsen van 8 lichtmasten t.b.v. de tennisbanen 9 t/m 12 Butterlaan 4, A. de Vries - plaatsen berging Baijershoffweg 5, W.G. Brouwer - vergroten woonhuis Mariëpstein 183, L.J. Heijboer - plaatsen blokhut De Laghe Weijdt 44, E. Papa - plaatsen dakopbouw De Kuilenaar 38, A.P. Schellevis - vergroten woonhuis De Kuilenaar 40, W.G.M. Ribberink - vergroten woonhuis Laan van Frans 18, A.A.L. Gallis - vergroten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt in inwinnen bij de afdeling VROM. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek mmmt Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOflCIl ZOTEJ Op h33t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4